2007'den Bugüne 84,857 Tavsiye, 26,540 Uzman ve 18,902 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Ezgi BELLİKCİ
Diyetisyen - İzmir
DYT. EZGİ BELLİKCİ

Ezgi BELLİKCİ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

15

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ezgi BELLİKCİ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

68
(%80.9 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ezgi BELLİKCİ'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ezgi BELLİKCİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
İnsan isterse ama gerçekten isterse herşeyi başarabilir. Eğer siz de istiyorsanız; sağlıklı besinler dünyasına hoşgeldiniz....
Ezgi BELLİKCİ'nin İletişim Bilgileri
Adres 1:
Hacettepe Üniversitesi
Ankara

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1986 (34 yaşında)
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ezgi BELLİKCİ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Farmasötik Botanik (Tbbi bitkiler)

Ezgi BELLİKCİ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Eda KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Temmuz.2011
TavsiyeNo: 42847
Arkadaşlarımın zayıflama hikayelerini dinlerken duydum ilk kez .Ezgi hanımın adını. ilk görüştüğümüzde nerdeyse ağlayacaktım beni bu kilolardan kurtarın der gibi gözlerinin içine bakarak sordum "başarabilir miyim sizce?" diye. gayet büyük bir güvenle ve o güveni bana da aşılayarak; " çok güzel bir yolculuğumuz olacak sizinle" dedi ve başladık... her hafta odasından daha mulu ve kendine güveni daha yüksek biri olarak çıktım.. Şimdi gazetelerdeki öncesi ve sonrası fotoğraflarındaki gibiyim.. ezgi hanımın sayesinde sağlık beslenmek ne demekmiş öğrendim...
     8 Beğeni    
Seray
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Haziran.2011
TavsiyeNo: 42652
zayıflamak...sağlıklı olmak için zayıflamak zorunda olmak..daha önce defalarca deneyip başaramamak...yine bir heyecanla gittim ezgi ablanın kapısına:)20 yaşındayım ve 64.5 kiloyum ilkokuldan beri düzenli bir şekilde kilo alıyorum çünkü yemeyi çok seviyorum..ben bekliyorum ki şunu yemiceksin bunu yemiceksin ama öyle listeler hazırladı ki ezgi ablam 1.5 ayda 58 kiloya ulaştım.hedef 54 ve çok az kaldı.o kadar başka bir mutluluk ki yürüyüşüm bile değişti..ezgi ablamın cesareti sevecenliği olmasaydı yapamazdım yine yarıda kalan bir diyet programı olurdu..teşekkür ediyorum ezgi ablacım....gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum..:)
     5 Beğeni    
Ekin N.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Haziran.2011
TavsiyeNo: 42625
Ezgi hanıma fazla kilolarım hakkında yardım almak için gittim. Kendisiyle bir hedef belirledik ve şu an hedefime ulaştım. Tam 13 kilo verdim. Kendime olan güvenimi yerine getirdi ve bunu Ezgi hanım sayesinde başardım. Kendisi danışanlarına bir hasta gibi değil bir arkadaş gibi yaklaşıyor. Sevecen ve canayakın tavrıyla insana güven veriyor. İlk gittiğim zaman tekdüze ve sıkıcı bir diyet uygulayacağımı sanmıştım ama hiç zorlanmadan, yemek istediğim şeylerden ödün vermeden diyetimi uyguladım. Kendisi kilo vermenin yanında doğru beslenmeyi öğretiyor ve bunu zorlanmadan yapabilmeyi sağlıyor. Gösterdiği güleryüz ve aşıladığı moral sayesinde uyguladığım diyet sonucunda daha mutluyum. Diyetisyene ihtiyacı olan biri için kesinlikle Ezgi Bellikçi'yi tavsiye ediyorum. :)
     6 Beğeni    
Burcu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mayıs.2011
TavsiyeNo: 41610
21 yaşındayım ve kullanmak zorunda olduğum ilaçlar sebebiyle son 2 yılda çok fazla kilo aldım. Ezgi Bellikçi'yle tanışmam bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine oldu. Ezgi Hanım'a ilk gittiğimde 74,5 kg idim. Hedef kilomu 60-62 olarak belirlemiştik. Şimdi 65.8 kiloyum, hedefe az kaldı. Ezgi Hanım'ın benim uygulayabileceğim şekilde verdiği diyet programlarıyla bunu başardık. Sevecenliği ve içtenliğiyle her zaman yanımda olarak bana kilo verme konusunda cesaret verdiği için ona çok teşekkür ediyorum :) kilolarınızdan kurtulmanız konusunda size rehberlik edebilecek birini arıyorsanız, doğru kişi kesinlikle Ezgi Bellikçi :)
     4 Beğeni    
Ayşe GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Nisan.2011
TavsiyeNo: 40944
44 yaşındayım ve son birkaç yılda hızla kilo almaya başlamıştım. Artık bu kilolarla yaşamak kaderim deyip umutsuzluğa düştüğüm sırada tanıştım Ezgi hanımla. 31 Ocak 2011 tarihinde 71,2 kilodan 62 kiloya inmeyi hedefledik. Çok katı olmayan ve yaşam tarzıma göre hazırladığı, hiç aç kalmadan uygulayabildiğim diyet programı sayesinde 2 ayda 64,2 kiloya inmeyi başardım. Güleryüzlü, sempatik ve insana güven veren tavrıyla, en başından beri hep başarabileceğimi hissetirdi bana. Ezgi hanım benim hayatımı değiştirdi. Artık kendimi daha sağlıklı hissediyorum ve kendime olan güvenimi yeniden kazandım. Şimdi 2 kilo kaldı hedefe ve sonra koruma programına devam edeceğim. Ezgi hanımı herkese tavsiye ediyorum, çünkü onunla kilolardan kurtulmak hayal değil.
     5 Beğeni    
Cahit
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2011
TavsiyeNo: 40590
ben ezgi hanımla tanışmadan önce de bornıva tıp merkezinde diyetisyene gidiyordum.Ancak daha önceki doktorum ayrıldıktan sonra bir süre boşlukta kaldım.1 ay sonra ezgi hanımla tanıştık.tanıştığımızda 93 kiloydum.birlikte bir hedef belirledik bu hedefimiz 77 kiloydu.ben bu hedefi tuutrmak için zaten azimliydim tabi ki ezgi ablanın sayesinde o hedefe ulaştık.bugün yanına gittiimde tam 77 kiloydum.bu benim için çok sevindirici oldu.tabi ki bunların hiçbiri ezgi hanım olmasa olmayacaktı.bunun için ona çok teşekkür ederim:)
     3 Beğeni    
Pelin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2011
TavsiyeNo: 40315
EZGİ BELLİKÇİ ile tanışma olayım tamamen tesadüf idi..Ama itiraf edebilirim ki hayatımdaki en güzel tesadüflerden biriydi.Çünkü, tanıştıktan sonra ve O'nun dediklerini uyguladıktan sonra çok büyük değişimler oldu bende.7 Aralık 2010'da gitmiştim ve o gün tam 95 kg idim.O gün dedim ki Ezgi Hanım'a ben asla zayıflayamam bu rakam çok yüksek bir rakam nasıl inicem 75'lere diye hayıflanıyordum.Ezgi hanım ise konuşmalarıyla ve o güzel listeleriyle beni motive ederek bu düşüncemi tamamen sildi.Çünkü, ben hep aç kalıcam nasıl diyet yapıcam gibi düşünceler içerisindeydim.Ama Ezgi hanımın listelerini görünce anladım ki aç kalmak diye birşey yok ve hatta istediğinizi belirli ölçülerde olmak şartıyla yiyebiliyorsunuz. İnmem gereken rakam 75 kg..Düşünün arada tam 20 kg fark var dile kolay..Gözümde o kadar çok büyüyordu ki..Ama hiçte düşündüğüm gibi zor olmadı..7 Aralık'ta 95 kg olan ben, 11 Mart'ta tartıldığımda 85 kg idim....Ben yolu yarıladım ve inanılmaz mutluyum..Büyük bir azimlede devam ediyorum...
     2 Beğeni    
Gizem PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39210
Ben Ezgiyi tanıdığımda 75 kiloydum.. 60 kilo olmam konusundan karar aldık. Şimdi 67 kiloyum ve hala kilo vermeye devam ediyorum. O, çok iyi bir diyetisyen.. Ben, Güzelbahçe'den Bornova'ya sadece Ezgi için gidiyorum. Kilolu hastalarımıza Ezgiyle kesinlikle tanışmalarını tavsiye ediyorum. Diyestisyen yardımıyla kilo vermek çok etkili,ben uzun zaman kendi başıma kilo vermeye çalıştım ama yapamadım yada geri aldım .Ama artık herşey çok farklı..size de tavsiyem bir diyestisyen ve özellikle de Ezgiyle tanışmanız.
     2 Beğeni    
Sinem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38969
diyet ve ben zor ikiliydik.taki sevgili Ezgi Hanım'la tanışana kadar.eylül ayıydı yaz bitmiş gerçeklerle yüzleşme zamanı gelmişti..her bayan gibi yapmış olduğum kulaktan dolma kısa süreli diyetlerin ve birazda boğazına düşkün kazazedelerdendim.sağlıklı beslenme adını çok kullanıpta bir türlü hayata geçirememiş biri olarak artık dur deme zamanı gelmişti..Ezgi Hanım'la bornova özel sağlıkta bir araya geldik.sıcak yaklaşımı ve özel ilgisi ile insan kendini daha başında 1-0 yenmiş hissediyordu.70 kilo olarak başladım.hedefimiz 10 kiloydu ve bunu sağlıklı,aç kalmadan ve bir daha geri almamak koşuluyla yaklaşık 3,5 ayda verdim.hemde düzenli spor yapamadan.artık kardeşime verdiğim pantolonları geri almaya başladım:) alışveriş yaparken daha mutluyum.. ben zevkine ,rahatına ve damak tadına önem veren biriyim ve yemek yemeyi çok seven bir eşe sahibim buna rağmen arada kaçamaklar yapmış olsamda hedefimize ulaşmanın mutluluğu içindeyim. kilo vermek sorun değil demişti ezgi hanım daha en başında, biz sağlıklı beslenmeyi öğreneceğiz demişti. ne de doğru demiş.artık sık sık az az ve daha az yağlı ve çok su içmeyi öğrendim.tabi canımızın çektiğini hiç mi yemeyeceğiz ? ölçülü ve ardından ne yapmamız gerektiğini bildikten sonra hiç sorun değil. bunu nasıl mı öğreneceğiz adres ;canım diyetisyenim ezgi hanıma ulaşarak olacak.bu süre zarfında duyarlılığı,hassaslığı,neşesiyle bana pozitiflik veren size çok teşekkür ederim...herkese çok tavsiye ediyorum gidin ve kendinizi çok iyi hissedin
     3 Beğeni    
H.Huseyin G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38713
Ezgi BELLİKCİ ile tanışmamız; Bornova tıp merkezine sağlık problemlerimden dolayı gittikten sonra aşırı kilolardan (109,5 kg.) kaynaklanan sorunlarımdan dolayı, doktorumun tavsiyesi üzerine diyetisyene gitmemle başladı. Ezgi hanım; haftalık diyet programları uygulayacağını ve her hafta değişik listelerle programa devam edeceğini bildirdi. Ilk haftalarda biraz zorlandım ve bu kadar çok kilo vereceğimi hiç tahmin etmiyordum. Ezgi hanımın vermiş olduğu her hafta farklı diyet listeleri ve bana sağladığı destek sayesinde şu an 98,5 kg. düşmüş bulunmaktayım. Ayrıca güler yüzü, insana verdiği güven ve işine verdiği önem onu iyi anlatabilecek kelimelerden sadece bazıları. Kendisine bana vermiş olduğu destek ve pozitif enerjisinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılarını diliyorum. Onun sayesinde sağlıma kavuştum, herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Yeşim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38683
Ezgi BELLİKCİ'yle Eylül 2010'da artık kendi kendime yaptığım yanlış ve senelerdir hiçbir olumlu sonuç alamadığım diyetlerden sıkılmış ve deyim yerindeyse kabıma sığmadığımı:) farkettiğim bir zamanda tanıştım.Daha tam olarak 4 ay dolmamasına rağmen 74.4 kilodan 62 kiloya düşerek 12.4 kilo verdim. Belirttiğim gibi kilo problemi olan çoğu insanın ortak özelliği olan bir sürü şeyi deneyip başarılı olamamış biri olarak yılmıştım ki sevgili diyetisyenim kendinden emin, cana yakın tavrıyla güvenimi kazandı. Güleryüzlülüğüyle her hafta sizi motive etmesi de cabası. Açıkçası ilk gittiğimde sıkıcı diyet listeleri beklerken, beni sıkmayacak diyet listeleri hazırlayarak mutlu bir şekilde kilo vermemi sağladı. Profesyonel anlamda ise alanına çok iyi bir şekilde hakim olması, sürekli araştırması ve sürekli gelişime açık genç, dinamik bir diyetisyen olması ona olan güveninizi bir kat daha arttırıyor. Öyle ki Ezgi BELLİKCİ benim kadar yanlış beslenen birini bile sadece zayıflatmakla kalmamış doğru beslenmeyi, doğru yaşam tarzını en baştan öğretmiş ve hatta bana yemek yapmayı bile öğretmiştir. Kısacası hayatımı dünya tatlısı diyetisyenimden önce ve sonra diye ikiye ayırabilirim. Duygusal açlık problemimle de beni yüzleştirerek yaptığım hataları farketmemi ve düzeltmemi sağladı. Zira kilo vermekle yüzleşmek istemeyen arkadaşlar biraz problem yaşayabilir:) Çünkü istediğiniz her an ulaşabileceğiniz telefon numarasını size verir ve hatta rahatsız etmek istemeseniz bile nasıl gidiyor bu hafta diye sizi şaşkına çevirebilir:)) Özetle her bir hastasıyla yakından ilgili, samimi, içten biri Ezgi BELLİKCİ.Şu anda hedefimize ramak kala her hafta onun yanından ne kadar mutlu ayrıldığım kontrollerimin bitmesini istemesemde biz iyi bir ekibiz ve son 4 kilomu vererek hem sağlıklı hemde estetik bir görünüme kavuşacağım...
     5 Beğeni    
Özge DüSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38604
evimden kolay ulaşabileceğim bir sağlık merkezi ararken bu sağlık merkezini buldum tam benim geldiğim gün ezgi hanım da burada yeni göreve başlamıştı kısaca kime niyet kime kısmet.ben ezgi hanıma kilodan kaynaklanan sağlık problemim için başvurmuştum 28 eylülde başladığımız sağlıklı beslenme programıyla şu anda tam 15.100 gr verdim üstelik sadece 2 ay gibi kısa bir sürede insülin direncim ve LDL normale döndü. ezgi hanım çok cana yakın ve güler yüzlü.mesleğine hakimve araştırmacı.tek düze değil değişiklikten yana yani verdiği listeler insanı sıkmıyor,üstelik her hafta yemek istediğiniz bir şey var mı?diye sorarak makul isteklerinizi listenize ekliyor.ben ilk kez bir dietisyenle bu serüvene başladım ama iyi ki ezgi hanıma rastlamışım diye düşünüyorum.sağlık merkezine bir gün önce gitseydim başka bir diyetisyenle başlayacaktım.herşey de vardır bir hayır diye düşünüyorum.araştırmacı yanı devam ettiği ve şimdiki gibi kendini hep geliştirdiği sürece önünün mesleki anlamda hep açık olacağını düşünüyorum.tatlı, cana yakın güleryüzlü ve güzel ezgi hanımiçin bir çırpıda söylenebilecekler.
     2 Beğeni    
Armağan PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38529
Emekli olduktan sonra hızlı bir şekilde kilo almaya başladım.Almış olduğum yaklaşık 15 kilo, 2010 yazını çok zor geçirmeme neden oldu. Eylül 2010 tarihinde kilo vermeye karar verdim.Destek almayı düşündüğüm günlerde kızımın rahatsızlığı sebebi ile gitmiş olduğum Bornova Tıp Merkezi/İzmir'de görev yapan Diyetisyen Sayın Ezgi BELLİKÇİ nin isim tabelası dikkatimi çekmişti.23 Eylül 2010 tarihinde 112,3 kg'la ilk randevumu gerçekleştirdim.3,5 aylık süre içinde kendsinin belirlemiş olduğu haftalık diyet programı sonucunda 13,5 kg vermiş bulunmaktayım.Diyet programım süresince hiç aç kalmadan istikrarlı bir şekilde haftada yaklaşık 1 kg verdim.Tedavim süresince mesleki bilgisi,pozitif enerjisi ve vemiş olduğu güvenden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.Rahat bir şekilde kilo vermek ve doğru beslenme yöntemleri konusunda yardım almak isteyen kişilere önemle tavsiye ederim.Bu vesile ile Diyetisyen Ezgi BELLİKÇİ'yi İzmir iline kazandırdıklarından dolayı ayrıca Bornova Tıp Merkezi yöneticilerine de teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    
İrem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2009
TavsiyeNo: 28274
Ezgi Bellikci ile üç aydır tanışıyoruz ve kısa sürede hem fiziksel hem de kişisel açıdan kendime güvenimin gelmesini sağlayan bir kişi. İlk buluşmamızda konuşarak belirli kararlar aldık ve daha sonraki günlerde de uygulamaya geçtik. Daha çok zaman geçmemesine rağmen iyi bir yol aldık ve bunun bu düzende devam edeceğinden eminim.Verdiği güven, sıcak kanlılığı ve güler yüzüyle bu işe daha çok asılmamı ve işinde ne kadar güvenilir olduğunu anlamamı sağladı. Mesleki açıdan bilgisi ve hastalarına bu bilgileri doğru bir biçimde uygulaması gerçekten çok başarılı. Çalıştığı yer ve çalışma arkadaşları da bir o kadar güvenilir ve yardımseverler.
     9 Beğeni    
İpek
17.Kasım.2009
TavsiyeNo: 28251
Ezgi Bellikçi,üniversiteden arkadaşımdır.Finlandiya'da kendi alanı üzerine Erasmus programıyla gitti.Bu,hem mesleki anlamda hem de kişisel yönlerinin gelişimi konusunda çok faydalı oldu.Mesleğini çok seven,güleyüzlü sıcak kanlıdır.İşindeki başarısı ve pozitif insan ilişkileri sayesinde memnun kalan hasta sayısı her geçen gün artmaktadır. Girdiğimiz bir çok toplulukta günlük sağlıklı ve dengeli beslenme hakkında bizi aydınlatır.Bitkisel ilaçlar üzerine yüksek lisans yapmaktadır.Bu konuda hem hastalarını hem de sosyal hayatındaki kişileri son derece etkili bir şekilde bilinçlendirir. Kendine güveni çok,ve işine hakim olduğu fark ediliyor.Kendini her açıdan donatmaya ve geliştirmeye açık,yeni bilgiler öğrenmeyi çok seviyor. İş yerine gitme fırsatım olmadı ama iş ortamında son derece güven duyulan ve inanılan bir diyetisyen.
     18 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Hacettepe Üniversitesi
Ankara
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(34 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dyt.Ezgi BELLİKCİ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Ezgi BELLİKCİ Mesleki Videolar Videoları
-

00:24
Top