2007'den Bugüne 83,115 Tavsiye, 26,206 Uzman ve 18,433 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diyetisyen
İsim

Mümin Hayri YUSUF

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Diyetisyen

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Dyt.Mümin Hayri YUSUF isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mümin Hayri YUSUF Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Mümin Hayri YUSUF'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Mümin Hayri YUSUF'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Mümin Hayri YUSUF Tavsiye Yazıları Mümin Hayri YUSUF için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Baturay KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.197.237.ZYW

18-01-2018
 TavsiyeNo: 101497
Hayri abi ile 4 yıl önce tanıştık. Onu tanımadan önce yaklaşık 160kg civarındaydım. Muhtemelen 160 kilodan sonra dahada kilo aldım fakat tartılabilecek tartı bulamadığımdan kilomu bilmiyordum. 160kg gerçeğini öğrendikten sonra aileminde desteği ile diyetisyen arayışına geçtim. Bir kaç diyetisyen ziyareti sonrası hep klasik 1 kibrit kutusu peynir diyetini önerdiler. Hayri abiden önce gittiğim diyetisyenlere yemek seçtiğimi söyleyince cevapları:"Seçmeyeceksin efendim yemek, yoksa 19 yaşındasın, 20 yaşını göremeden ölürsün." Cevapları ile karşılaştım. Tam umudumu kaybetmek üzereyken bir aile dostumuz Hayri abiyi önerdi. Kendisi onunla 30kg civarında kilo kaybettiğini ve ne seviyorsa yemek olarak onu verdiğini söyledi. Aileminde desteği ile Hayri abiyi deneme kararı aldım. Kendisiyle ilk tanışmamda çok samimi, yakın ve bir abi gibi davrandı ve ayrıntılı cihazlarla yağ, yemek vs. analizlerimi yaptı. Daha sonrasında kan tahlilleri takip etti. Daha sonra benim gibi sıkıntılı bir insana verilebilecek en sağlıklı diyet listesini verdi. (Çok yemek seçerim.) Diyet listemden, Hayri abinin yakınlığından memnundum dinleyip tüm dediklerini uygulamaya başladım. 5-6 ay içerisinde 30kg civarında kilo kaybettim. Daha sonra fitness yapmaya başladım. Sporla birlikte kiloyu yaklaşık 8 ay gibi sürede 130kg civarından 105kg civarına çektik. Ondan sonra artık vücut geliştirme sporunu yapmaya karar verdim ve diyetimiz ona yönelik şekillendi. Elbette tam olarak hacim almaya başlamak için daha yağ kaybetmem gerekiyordu. Güzel bir definasyon(Yağ kaybetme) programı ve beslenme programı ile 12-13 ay civarında 25kg daha kaybederek 80kg civarına ulaştım. 80kg olduktan sonra kendisi ile hacim programına başladık. Hala hacim programına devam edip onun beslenme programını uyguluyorum. Güzelce hacim aldıktan(kaslandıktan) sonra tekrar definasyon(yağ kaybetme) ile spor yaşantımı devam ettirmeyi umuyorum. Sadece kilo verme olarak değil, spor yaşantımda, genel hayatımda, psikolojik desteği ile Hayri abiye minnetarım. Sayesinde hayatım bambaşka yönde değişti. 4 yıl önce ölmeyi düşünürken bugün sayesinde yaşama daha fazla tutundum. Eğer bir diyetisyenden fazlasını yani abi, yaşam koçu, spor koçu, psikolog, diyetisyen, Hayri abi bu tanımların hepsini fazlasıyla karşılıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ayrıca değişimimi merak ediyorsanız, yorumu okuduktan sonra ziyaret ederseniz ismimi söyleyin, Hayri abi arşivlerden değişimi size gösterecektir. :)) Herşey için teşekkürler Hayri abi. :))
     2 Beğeni    

 Krankenschwester (Danışan)
 IP: 176.88.42.YLF

28-11-2017
 TavsiyeNo: 100547
Çocukluğumdan beri sürekli farklı diyetler ve beslenme şekilleri denedim, her seferinde verdiğim kiloların fazlasını aldım. 88 kilodaydım ve motivasyonum çok kötüydü, bu kiloyu verebileceğime hiç inanmıyordum ta ki Hayri Bey ile tanışıncaya kadar. 7 ay önce Hayri Bey ile tanıştığım günden bu yana kilo verebileceğimden hiç şüphe duymadım. Şimdi 73 kilodayım daha bir bu kadar yolumuz var. Fakat, en önemlisi artık ben, kilo problemi olduğunu düşünen bir birey değilim. Size tavsiyem kilo sıkıntınızı, samimiyeti ve bitmek bilmeyen enerjisi ile profesyonel bir ele bırakın. Ve artık kafanıza taktığınız en önemsiz şey kilolarınız olsun😊.
     3 Beğeni    

 Mutlu TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.252.163.YWC

27-11-2017
 TavsiyeNo: 100524
Hayri Bey 'le bu sene tavsiye üzerine tanıştım. Yaklaşık 2 yıldır fitness yapıyordum tanışana kadar . Hacim kazanmak adına çok iyi beslendiğini düşünüyordum . İnanılmaz karın egzersizi çalışmama rağmen karın bölgesindeki yağlardan kurtulamıyordum. İlk seansta klişe yağ ölçümü falan yaptı ve anlamadığım bişeyler söyledi, klasik bi diyetisyen olduğunu düşündüm , fakat ödeme yaptığım için de verdiği programa uydum. Ama asıl sonucu bu yüzden değil her akşam idmanın nasıl geçti ? Kaç dakika sürdü ? Programın dışına çıktın mı gibi sorular etkili oldu :) Sadece sporcu beslenmesi ile ilgili gittim ama yaşam koçu oldu :) beslenmeyi geçtim uykudan antrenmana kadar sürekli motive etti.. şuanki aşamamız sanırım yakın zamanda sigarayı bıraktıracak :/ tüm emeklerin için teşekkürler Hayri Hocam
     3 Beğeni    

 Kemal (Danışan)
 IP: 82.222.175.YLF

06-04-2015
 TavsiyeNo: 77732
Hayri beyi yaklaşık 4 Yıldır tanıyorum. çok yakın bir tanıdığım tavsiyesiyle tanışmıştık. bu güne kadar Oğlumun gelişimi ve benim kilo vermemle ilgili tüm Programlar sayesinde kendimizi çok daha iyi hissettik. etrafımda onu tanıyan çok kişi var ve bu yelpaze giderek çoğalmaktadır. ben bu tür ilişkilerde karaktere de önem veririm inanılmaz dürüst ve iyi bir insan, güler yüzlü samimi sosyal bunların dışında ne söylenebilir ki.. kendisine her zaman Referans olmuşumdur. olamaya da devam edeceğim.
     7 Beğeni    

Mehmet KILIÇ Fotoğraf  Dr.Psk.Mehmet KILIÇ
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

05-04-2015
 TavsiyeNo: 77713
Mümin Bey ile daha çocukluk yıllarında yaptığımız profesyonel spor yaşamımızdan beri tanışmaktayız. Psikoloji ve diyetisyenlik gibi bilim alanlarındaki en önemli iki şey; danışanın motivasyonunu sağlamak ve konuya dair uzmanın yeterli bilgi birikimine sahip olmasıdır. Mümin Bey çocuk beslenmesinden spor beslenmesine kadar bir çok farklı konuda gerçekten de çok donanımlı bir diyetisyen olmanın yanı sıra insanlarla sıcak, içten ve samimi ilişkiler kurabilen özel bir diyetisyendir. Kurduğu sıcak ilişkiler, danışanlarınn motivasyonunun arttırılmasında büyük rol oynamaktadır. Kendi danışanlarımdan Mümin Beye yönlendirdiğim danışanlar da Mümin Beyin hem bilgisi hemde samimiyeti hakkında oldukça fazla geribildirim verdiklerinden bende gönül rahatlığı ile kendisine yönlendirme yapmaktayım.
     7 Beğeni    

 hazel mSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 159.146.60.ZD

04-04-2015
 TavsiyeNo: 77702
3 yıl önce zayiflamaya dair butun umidimin bittigi anda Hayri beyle kesişti yolum ve hayat benim için yeniden başladı. Defalarca tekrarlanan basarisiz diyetler incelme programlari çaylar zayıflama ürünleri ve günlerce aç kalma hepsiyle vedalaştım. Herşeyi yiyerek de zayiflamanin hayal olmadığını biricik doktorum Hayri bey sayesinde yaşayarak öğrendim. Istedigim kiloya 1 yil olmadan kavustum ve doktorumun dogru beslenme dersleri sayesinde de 2 yildir hic kilo almadan hayatıma devam ediyorum. Kendinize bir iyilik yapin ve ertelemeden Hayri beyin kapısını bi an once çalın emin olun asla pişman olmuycaksiniz👍
     5 Beğeni    

 Tuğçe TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.143.YF

04-04-2015
 TavsiyeNo: 77696
Bir insan hem kilo verdirip, hem insanın moralini motivasyonunu yerine getirip hem de iyi bir arkadaş olabilir mi ?? Söz konusu hayri abiyse olur.. Siz hiç diyet yaparken "artık bunu da verme yemeyeyim dediniz mi?" Hayri bey gibi bir koçunuz varsa dersiniz.. Hayri bey hayatım boyunca gördüğüm tanıdığım bildiğim tüm diyetisyenlerin ötesinde bir doktor, daha da önemlisi bir arkadaş. Eğer kilo probleminiz varsa ya da yakınınızda sorunu olan bir tanıdığınız varsa kendinize ve tanıdığınız kişiye bi iyilik yapın ve hayri beye yönlendirin. Emin olun hayatınızı, özgüveninizi hatta kendindinizi yeniden kazanacaksınız.. Benden söylemesi;)
     2 Beğeni    

 Büşra DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.5.YWC

03-04-2015
 TavsiyeNo: 77668
Hayri beyi bir arkadaşımın sayesinde tanıma şansı buldum.Bugüne kadar çok başarısız diyetlerden ve diyetisyenlerden sonra sonunda 1 senedir inemediğim kilolarımı vermeye başladık.Hem herşeyi yiyerek ve yanlış bildiğim daha önceki diyetlerimde özlediğim yememem gerek zannettiğim sevdiğim ne varsa yiyebildim insülin direncimi kırdık..Gerçekten işinde uzman ve motivasyon vermesinden güler yüzünden samimiyetinden tutun her konuda destekçi iyiki sizi tanıdım hayri bey.Sayesinde hayallerime kavuşmama az kaldı :))
     14 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(553) 227 76 75
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Erciyes Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2010
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Mümin Hayri YUSUF'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Mümin Hayri YUSUF Mesleki Videolar Videoları
-


13:36
Top