2007'den Bugüne 81,462 Tavsiye, 25,880 Uzman ve 18,112 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diyetisyen
İsim

P. Seda CENGİZ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Diyetisyen

[Diğer Diyetisyenler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Dyt.P. Seda CENGİZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
P. Seda CENGİZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar


P. Seda CENGİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar P. Seda CENGİZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Derya BELLİDyt.Derya BELLİ
Diyetisyen Derya Belli ile 2017 sonunda tanıştık. 2018 yılının başında da kurucusu olduğum, Çekmeköy'de bulunan Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eği...
Dt.S. Berna ATİLA
İstanbul
Diş Hekimi

P. Seda CENGİZ'in Makaleleri P. Seda CENGİZ'in Makale ve Yazıları
4 Makale

P. Seda CENGİZ Özgeçmiş CV Dyt.P. Seda CENGİZ'in Özgeçmişi
Diyetisyen P. Seda Cengiz 1986 yılında Aksaray’da doğdu. 1998 de Hollanda’ya gitti.
Orta ve lise öğreniminin ardından 2005 yılında Hogeschool van Amsterdam Meslek Yüksek okulunda Beslenme ve Diyetetik fakültesinde eğitimine başladı. Eğitiminin 3. yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Diyet Polikliniği’nde staj yaptı. Bitirme tezini Maastricht Üniversitesinde bir araştırmaya katılarak yazan P. Seda Cengiz bitirme stajını Amsterdam’da bulunan Osira Groep adlı rehabilitasyon merkezinde yaptı.

2010 yılında Hogeschool van Amsterdam’ın Beslenme ve Diyetetik fakültesinden mezun oldu.
2010 yılının Mart ayı ile 2011 Ekim ayları arasında Cordaan Thuiszorg isimli Amsterdam’da bulunan sağlık kurumunda diyetisyen olarak çalıştı.
2011 yılının Eylül ayında diploma denkliğini alarak İstanbul’a yerleşti....[Devamı...]

P. Seda CENGİZ Tavsiye Yazıları P. Seda CENGİZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Emine G. (Danışan)
 IP: 178.243.33.JF

22-01-2019
 TavsiyeNo: 107969
Seda Hanımla 2014 yılında tanıştık. 2014 yılından beri danışanıyım. Vücut yağ oranımın yüksek olması sebebiyle kendisi bana yüksek proteinli bir diyet programı uyguladı. Verdiği liste ile kesinlikle aç kalmıyorsunuz. Hatta sizin isteklerinize göre ufak tefek değişiklikler her zaman yapılabiliyor. Diyet sürecinde zamanla sağlıklı beslenmeyi öğrendim. Seda Hanim, siz kilo sorununuzla baş ederken ayni zamanda size sağlıklı alışkanlıklar kazandırıyor. Ve önemli olan şeyin aslında sağlıklı yaşamayı bilmek olduğunu anlıyorsunuz. Müthiş bir enerjisi var ve her daim sizi güleryüz ile karşılıyor. Aynı böyle :D Onunla yapacağınız sohbetler terapi niteliğinde. Almış olduğu yüksek öğrenim ve hayat tecrübesini biz danışanlarına en doğru şekilde aktarıyor. Mesleğini severek yapan, kendini bu konuda sürekli güncelleyen nadir insanlardan. Ve kendisiyle neyi konusursak ilerde hep Seda Hanım bunu demişti diyorum. :) Kendisinden çok memnunum, başarılarının devamini diler herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Emine Akdemir (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 80.112.190.ZF

11-12-2018
 TavsiyeNo: 107207
Seda Cengiz’in yanında staj yapma fırsatını 2016 yılında buldum ve böylelikle tanıştık. Ben Seda'ın mezun olduğu Hogeschool van Amsterdam da eğitimimi alıyordum o dönem. İlk defa pratik deneyimimi Seda’nın kurduğu Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezinde aldım. Bana diyetisyen olarak çalışmanın ilk adımlarını Seda öğretti. Her zaman kapısı açıktı bana, her soruma yardım etti ve kendimde seans yapma şansı buldum. Bana her defasında daha iyi olmam için çok yardımcı oldu ve artık meslektaş olarak hala iletişimdeyiz. Seda her zaman güler yüzlü bir insandır ve işini gerçekten severek yapıyor. Bence bu gerçekten çok önemli bir özellik. Danışanlarıyla da her zaman iletişimdedir, eğer bir sorunuz olduğunda seansa kadar beklemenize gerekmiyor ve Seda size severek mesaj veya telefon yoluyla yardımcı oluyor. Seda size her zaman en iyi şekilde yardım edeceğinden emin olabilirsiniz ve beraber hedeflerinize ulaşabilirsiniz :)
     4 Beğeni    

 Eda Yenil (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.243.35.YWB

03-12-2018
 TavsiyeNo: 107025
Seda Cengiz'in diyetisyen olarak hayatımda bir yer edinmesi birkaç yıl öncesine dayanıyor. Daha öncesinde sağlıksız beslenen ve bunun bana nasıl bir zararı olabileceğinin farkında olmayan biriydim. Seda bana sağlıklı beslenmenin o kadar da zor olmadığını ve spor ile birlikte aktif bir hayatın çok da kaliteli olacağını gösterdi. Ben şimdi fazla kilolarımdan sağlıklı beslenerek kurtuluyorum. Seda'nın burada bor diyetisyen olarak desteğini hissetmek inanılmaz önemli. Kendisine teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    

 miray (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.105.174.YCY

30-11-2018
 TavsiyeNo: 106987
Seda Hanım ile staj görevi için beraber çalıştım.Gelecek olmak istediğim noktayı, hayallerimin somut halini görmüş oldum. Herkes üniversite okur meslek sahibi olur ama Seda Hanım mesleği ile özdeşleşmiş.Mesleğini sadece çalışma saatlerinde yapmayıp bütün hayatına geçirmiş. Böyle olması kitapta okuduğum bilgilerin canlı halini görmeme sebep oldu. Çok güler yüzlü ve pozitif bir insan. İnsanlar ile etkileşimi ve empati yeteği ile kişinin dinlendiğini hissettiriyor ve insanların kendini iyi hissetmesini sağlıyor.Alçak gönüllü olması ve hiçbir işi küçük görmemesi onun bu hayatta ilerlemesini sağlamış .Seda Hanım vesilesiyle mesleğimi daha çok sevdim herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Melis kısaoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.172.213.YL

28-11-2018
 TavsiyeNo: 106930
Seda Hanım’ın yanında iki haftadır staj yapıyorum. İki haftada Seda Hanım’ın tecrübelerinden münkün oldukça yararlanmaya çalışıyorum. Hem tecrübelerini bütün danışanlarına yansıtıyor, hem de kendisini sürekli yeni bilgilwr araştırarak daha da geliştiriyor. Bunun da onun örnek olmasının en büyük etkenlerinden birisi olduğunu düşünüyorum. Danışanlarına karşı oldukça güler yüzelğ olması, gelen danışanlarının olumlu geri dönüş yapmalarının en büyük etkenlerinden birisi. Oldukça anlayışlı yaklaşması da onun danışanları tarafından sevgi ve saygı görmesini etkiliyor.
     5 Beğeni    

 Kübra Çelenk (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.172.213.YL

26-11-2018
 TavsiyeNo: 106892
Kısa bir süre önce Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezinde çalışmaya başladım. İlk defa bir diyetisyen ile birlikte çalışıyorum. Bu sayede Seda Hanım'ın mesleki başarısını yakinen gözlemleme şansı elde ettim. Danışanlarının en sevdiği yönü güleryüzlü olmasıdır. Diyet listelerini oluştururken danışanlarının fikirlerine önem verir. İyi bir anne olmasının yanında işini aşkla yapan nadir insanlardandır. Kesinlikle tavsiye ederim. Gönül rahatlığı ile gelebilirsiniz.
     5 Beğeni    

Derya BELLİ Fotoğraf  Dyt.Derya BELLİ
İstanbul - Diyetisyen
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

13-09-2018
 TavsiyeNo: 105514
Seda Hanımla 2017 yılında yollarımız kesişti, yaklaşık 9 aydır da aynı ofiste beraber çalışıyoruz. Bona Vita Beslenme Danışmanlığı'nda isteksizce çalıştığım tek bir dahi olmamıştır, bunu Seda Hanım'ın şahane iş arkadaşlığına borçluyum. Onu en yakından tanıyan birisi olarak diyebilirim ki; mesleki bilgi ve becerisi mükemmel bir diyetisyen. Bunun yanı sıra diyet sürecinde samimi yaklaşımı, sevecen kişiliği ile de danışanlarına iyi bir yol gösterici oluyor, bu anlamda onunla ilerleyen danışanları çok şanslılar. Güvenerek sağlığınızı emanet edebilirsiniz :)
     6 Beğeni    

 filiz hSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.72.YZZ

27-11-2013
 TavsiyeNo: 64317
sevgili seda; ailemizin en yeni üyesi, biricik kızım. ilk gördüğünüzde içi ışıl ışıl olan gülen gözleriyle sizi adeta büyüleyen, sıcak kanlı, güler yüzlü sevgili diyetisyenim. tanıştığımızda ben sağlıklı beslenmeyi öğrenmiş fakat bölgesel farklılıklarım ile baş etmek için ne yapmam gerektiğini çözememiştim. Öncelikle tüm tetkiklerimi yaptırdıktan ve tartıldıktan sonra, bana hazırladığı beslenme ve egzersiz programına başladım. Benim bıktırıcı sorularımla güler yüzü ve motive edici yaklaşımıyla çok güzel baş etmesini bildi. Hayatım boyunca devam edeceğim beslenme ve hareket etme şeklini diyet olarak algılamadan keyifli bir alışkanlık haline getirmemdeki katkıları ise benim için çok kıymetlidir. Mesleğini çok seven, bunu danışanına başarıyla hissettiren, yalnız olmadığımızı ve başarmak için birlikte çalışmamız gerektiğini öğreten, başardığınızda küçük kaçamaklarla ödüllendiren DİYETİSYENİMİ : ne biçim liste bu, her şeyi kaşık kaşık nasıl ölçerim, al bu listeyi uygula 1 ay sonra tekrar gel dendiğin de bu kadar kolay olsaydı herkes uygulardı bunda bir terslik var diye düşünen, o kadar çok yöntem denedim ki mümkün değil kilo versem de zaten fazlasını yine alıyorum, gitmediğim ünlü diyetisyen kalmadı 1-2 kilo, gram şaşmıyor, benim o kadar çok hastalığım var ki kullandığım ilaçlardan bu kilolar v.b., v.b. diyen, ister sabah ister akşam ister en yoğun olduğu an aradığınızda gülen yüzünü, içtenliğini hissettiren sağlıklı yaşam uzmanını yanınızda bulmak isteyen HERKESE TAVSİYE EDİYORUM!
     28 Beğeni    

 songül (Danışan)
 IP: 78.171.184.YBB

24-07-2012
 TavsiyeNo: 52689
merhaba ben Songül 26 yaşımdayım evlendikten sonra hızla aldığım kilolar nedeniyle çeşitli zayıflama ilaçları kullandım aksine dahada fazla kilo aldım kendi başıma yapmış olduğum diyetler de başarılı olamadım seda hanımı kilolarımdan rahatsız olup bir çözüm aramaya başladığımda tanıdım tam 7 ay oldu şuana kadar 18.5 kilo verdim halada devam ediyoruz seda hanıma çok teşekkür ederim kilolarıyla sorunu olan herkese tavsiye ederim...... gerçekten güler yüzü,samimi muhabbeti,ilgisi vede hastasına vermiş olduğu güven sayesinde eski kilolarımdan kurtularak sağlığıma kavuşuyorum
     32 Beğeni    

P. Seda CENGİZ'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Hollanda Diyetisyenler Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bona Vita Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi
Mehmet Akif Mh. Şahinbey Cd. Gülhan Sk. No:4 Kat:3 Çekmeköy
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 641 57 05
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(33 yaşında)
Doğum Yeri
Aksaray
Mezun Olduğu Üniversite
Hogeschool Van Amsterdam
Mezuniyet Yılı
2010
(9 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

P. Seda CENGİZ'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Felemenkçe


P. Seda CENGİZ'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

P. Seda CENGİZ Mesleki Videolar Videoları
-18:38
Top