2007'den Bugüne 80,591 Tavsiye, 25,680 Uzman ve 17,970 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diyetisyen
İsim

Anıl Çiğdem UYGUR

Şehir

Eskişehir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Diyetisyen

[Diğer Diyetisyenler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Dyt.Anıl Çiğdem UYGUR isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Anıl Çiğdem UYGUR Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

19
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarAnıl Çiğdem UYGUR'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Anıl Çiğdem UYGUR'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Anıl Çiğdem UYGUR Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Sağlıklı Beslenme ve Ağırlık Yönetimi
Sağlıklı Bebek ve Çocuk Beslenmesi
Kalıtsal Metabolizma Hastalıklarında Beslenme
Yutma Bozuklukları ve Özofagus Atrezisinde Beslenme
Oral/Enteral Nutrisyon Desteği
Yeme Bozuklukları (Anoreksiya, Bulimia, Yeme davranış bozuklukları)
Tıbbi Ketojenik Beslenme
İnek Sütü ve Çoklu Besin Alerjilerinde Beslenme
Otoimmün Hastalıklarda Beslenme (haşimato, çölyak, diyabet, İBS, rozasea)
Obezitede Tıbbi Beslenme
Toplu Beslenme Sistemleri Yönetimi ve Menü Planlama
Besin Hazırlama
Besin Güvenliği

Anıl Çiğdem UYGUR Özgeçmiş CV Dyt.Anıl Çiğdem UYGUR'un Özgeçmişi
Diyetisyen Anıl Çiğdem Uygur, Bolu’da doğdu. 2005 yılında Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesinden mezun olarak aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazandı. Hacettepe Üniversitesindeki 4 yıllık eğitimi süresince Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri dâhiliye ve kulak-burun-boğaz cerrahi servislerinde ve diyet polikliniğinde, Ankara Üniversitesi nütrisyon destek ünitesinde yetişkin beslenmesi; Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesinde çocuk beslenmesi; Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri mutfağında ve Gazi Üniversitesi Kafeteryalarında Toplu beslenme sistemleri; Ankara Güven Hastanesi ve Özel Fatih Üniversitesi Hastanesinde elektif stajlarını başarıyla tamamladı. Gönüllü olarak Mesa Hastanesinde staj yaptı. Ankara 12 Nolu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi ve Seyranbağları Huzurevinde yaz stajını tamamladı. Ankara’ da yaşayan 65 yaş ve üzeri bireylerin beslenme alışkanlıkları çalışmasına katıldı...[Devamı...]

Anıl Çiğdem UYGUR Tavsiye Yazıları Anıl Çiğdem UYGUR için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Melis T.G (Danışan)
 IP: 94.122.149.CY

06-01-2019
 TavsiyeNo: 107695
Çoklu gıda alerjisi olan bir bebek annesiyim. Oldukça kısıtlı gıda alternatifleriyle beslemek zorunda olduğum bir oğlum var. Ancak bunu yaşayan annelerin bilebileceği zorlu bir süreçte Çiğdem Hanım’ı tanıma şansımız oldu. Pozitif enerjisiyle, güler yüzüyle ve büyük bir incelikle sorularımı cevapladı. Detaylı bir şekilde durumumuz hakkında bilgi alarak beslenme programımızı hazırladı. Gıda alerjisi gibi hassas ve özel bir durumda bile uzmanlığını ve deneyimini bize sundu ve gerçekten çaresiz durumda olan bir anneye yardımcı oldu. Onun önerileriyle oğlumu artık daha doğru doğru ve etkili beslemeye başladım ve kilo alımı duran oğlum kilo almaya başladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve kendisini bizim gibi alerjisi olan bebek ailelerine kesinlikle tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

 Kucuk Gemi (Danışan)
 IP: 78.165.230.YL

14-11-2016
 TavsiyeNo: 91981
Hayatta inişler olmadan, çıkışlar var olamaz. Şayet böyle bir olanak olsa bile, inişlerin tecrübesi olmadan çıkışların ne manası kalır?- Küçük Gemi 15 yaşında, daha hayatın tadını tuzunu yeni almaya başlamış, değişik bir çocuğum ben, umutlu, mutlu, bazen çılgın, bazen durgun bir deniz misali sakin, bazense çok küçük sorunları kendime dert edinip içine kapanan birisi. Yaklaşık 12 yaşlarımda 45 kiloyken 8 ay gibi bir süreç içerisinde 59 kiloya ulaştım. Vücut kitle indeksime göre gayet normal bir kiloydu bu, fakat ben eski zayifligimi seviyordum, daha doğrusu öyle hissediyordum. Insanlara hep diş görünüşünü gösterip, içini saklayan birisiydim ben o zamanlarda. Mutsuzdum, sürekli ağlıyordum, uyku problemim ve kendine zarar verme gibi kötü bir alışkanlığım vardı. Şarkı söylemeyi ve yazı yazmayı seviyordum aynı zamanda resimde çiziyordum ama insanların on yargilarindan kaçmak imkansızdı. Bana şişko diyorlardı ve ben umursamaz gibi davranırken bile onların söylediği her bir kelimeyi umursuyordum. Kısacası özgür bir kuştum kendi dünyamda ama sürekli duvara tosluyordum. 10 Mart 2016 Tarihinde annem ve babam tarafından Eskişehir tip fakültesi acil bölümüne götürüldum, sebebi ise 2 hafta içinde günde en az 5 kez kusma ve hızlı kilo kaybiydi. Bunun sorumlusu bendim, bunu kendime yapan kişide bendim. Fakat açık konuşmak gerekli, bunu yaptığım için çok pişmanım. Zayıflamak için kendimi kusturmustum 10 marttan 15 gün önce ve 2 haftada 14 kilo kaybetmiştim. Tip fakültesinin acil bölümünde doktorun bana sorduğu ilk soru kendini mi kusturdun? Olmuştu. Annem ve babamda kendime yaptığım bu eziyeti orada öğrendiler zaten. O dakika itibariyle başladı benim tedavi sürecim. Sonrasinda beni kilo almam için hayatımı değiştiren insana, yani diyetisyen Anıl Çiğdem Uygur'a yonlendirdiler fakat ben ona Değerli İnsan diyorum. Bana orada çok sıcak davrandı, çok güzel davrandı ve ben orada birşeylerin değiştiğini hissetmeye başladım. Iyi olmak istiyordum ve biliyordum bu insan benim hayatıma birşeyler katacakti. Hayatı boyunca kendine küs bir şekilde yaşayan ben o gün onun bir kaç sözüyle kendimi sevmiştim. Şimdi aynaya bakıyorum 16 yaşıma gireceğim, tüm bu olayların üstünden 1 sene geçmiş olacak, zaman hızla akıp gidiyor ve ben yaptığım hataların farkına vardım. Unutmayın dünyadaki yedi milyar insan birer domino taşına benzer, hepsi devrilir fakat sadece birbirine çok değer verenler birbirlerini sımsıkı tutarlar. Hepimiz zor zamanlar atlatiyoruz, istersek 70 yaşında olalım, istersek 7 fark etmez. Unutmayın acı her zaman acıdır, insanlar hisseder ve yaşar. Önemli olan bu acılardan ne kadar ders cikartabildigimizdir. Hayatım düzene girdi, güzel bir gelecek beni bekliyor, hayallerimi gerçekleştirmek için şu an gayret gösteriyorum, önceden kendime inanmazdım ama artık kendime inanıyorum. Bunların hepsi senin sayende değerli insan, seni seviyorum. Unutmayın hayat yaşamaya değer, sadece anı yaşayın ve mutlu olun.
     23 Beğeni    

 Buse TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.33.246.ZF

07-05-2016
 TavsiyeNo: 87716
Ben 16 yaşındayım ve bu yaşta 90 kiloydum hayata küsmüş psikolojisi iyice bozulmuş biriydim. Her mağazaya gittiğimde sevip beğendiğim şeyleri değil de üstüme olan şeyleri almaktan bıkmıştım. İnsanlar hep tuhaf tuhaf bana bakıyorlarmış gibi gelirdi dalga geçmeseler bile ben kendimi kötü hissediyordum. Ağustos ayı geldiğinde karar verdim ve kendi kafama göre diyet yapmaya başladım ta ki aralık ayına kadar sağlıksız olup verdiğim kiloları tekrar alabileceğimden korktum. Benimle birlikte bir arkadaşım daha diyetisyene gitmeye karar verdik ve Çiğdem abla ile o zaman tanıştım. Kendisi güler yüzlü çok iyi motive eden çok değerli bir insan. Bize yaza kadar 38 beden olacaksınız dedi ve öyle de oldu benimle gelen arkadaşım bıraktı ikimizde aynı kiloda başlamıştık başladığımızda 74 kiloyduk arkadaşım bıraktığı için kilo aldı ve beni gördükçe zayıflamak istiyor. İyi ki Çiğdem abla gibi benim hayallerime kavuşmama vesile olan değerli birini tanımışım. Şu an diyetim bitse bile hala takip eden kafamdaki soruları cevaplayan yardımcı olan birisi. Kilo vermek imkansız değil şu an daha sağlıklı nefes alıyorum merdiven çıkarken nefes nefese kalan hareketsiz yaşayan biriydim şu an hareket etmeden duramıyorum. Ben şu an 59 kiloyum ve çok mutluyum artık beğendiğim şeyleri giyebiliyorum. Bana verdiği motivasyonla büyük rolü olan Çiğdem ablaya çok teşekkür ediyorum. Sizde kilo vermek istiyorsanız mutlaka onu tanımalısınız.
     25 Beğeni    

 Dr. Muharrem KARAKAYA (Danışan)
 IP: 193.140.123.JJ

28-12-2012
 TavsiyeNo: 56679
Anıl Çiğdem Uygur hanımefendi, bilgi, tecrübe farkının yanında insanlara olan sıcakkanlı yaklaşımı ve özeniyle Eskişehir ve çevresinde yaşayan, kendisi veya çocuğu için uzman bir diyetisyen desteği almak isteyen herkes için tavsiye edebileceğim güvenilir ve işinin ehli bir diyetisyendir. Kendisiyle tanıştığınız ilk andan itibaren yazdıklarımın haklılığını görmeye başlayacağınızdan eminim. "Hiç kilo vermeyi düşünmüyorum", "sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorum", "çoçuğumun sağlıklı beslenmesi konusunda uzman bir görüş istiyorum" ne derseniz deyin size uygun bir çözüm sunarak yaparak işinin takipçisi olacaktır. Üstelik diyet yaparken alışkanlıklarını bıçak keser gibi birden bırakmak istemeyen benim gibi danışanlar için de uygun bir geçiş dönemi sunarak yapan uzman ve güvenilir görüş ve önerilere bırakmış olacaksınız.
     33 Beğeni    

Anıl Çiğdem UYGUR'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türkiye Diyetisyenler Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Beslenme ve Diyet Bölümü
Eskişehir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(222) 229 29 70  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü
Mezuniyet Yılı
2009
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Anıl Çiğdem UYGUR'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Anıl Çiğdem UYGUR'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Anıl Çiğdem UYGUR Mesleki Videolar Videoları
-


03:33
Top