2007'den Bugüne 78,641 Tavsiye, 25,354 Uzman ve 17,642 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diyetisyen
İsim

Buse ÇAPRAZ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Diyetisyen

[Diğer Diyetisyenler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Uzm.Dyt.Buse ÇAPRAZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Buse ÇAPRAZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Buse ÇAPRAZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Buse ÇAPRAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Buse ÇAPRAZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Obezite ve kilo kontrolü
Sağlıklı beslenme danışmanlığı
Obezite ve kilo kontrolü
Hamilelik döneminde beslenme
Diyabet ve diyet tedavisi
Adölesan beslenmesi

Buse ÇAPRAZ'ın Makaleleri Buse ÇAPRAZ'ın Makale ve Yazıları
1 Yazı/Döküman

Buse ÇAPRAZ Tavsiye Yazıları Buse ÇAPRAZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 K.B (Danışan)
 IP: 78.174.160.YLL

11-02-2018
 TavsiyeNo: 101996
Buse hanımla veremediğim kilolarım nedeniyle çok mutsuz olduğum bir dönemde arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım.İlk tanıştığımızda güleryüzü ve samimiyeti kendimi daha iyi hissetmemi ve daha rahat ifade etmemi sağladı.Buse hanımın benim için en önemli özelliği sizi dinledikten sonra yaşam tarzınızı ve sevdiğiniz yiyecekleri dikkate alarak liste hazırlaması.Kesinlikle aç kalmadan,giderek azalan tartı sonuçlarıyla aldığınız ödüllerle diyet yaptığınızı farketmeden zayıflıyorsunuz.Hedef kiloma ulaşmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum.Uzmanlığına ve başarısına güvenebileceğiniz bir diyetisyen olduğunu belirtmek istiyorum.
     1 Beğeni    

 Sevda (Danışan)
 IP: 85.96.20.YFL

11-02-2018
 TavsiyeNo: 101993
Öncelikle herkese merhaba sizlere hayatımı değiştiren insandan bahsetmek istiyorum ben Buse hanım ile 2017 Mayıs’ının son haftası tanıştım ve şuana kadar toplamda sayesinde 27 kilo verdim diyete başladığımda 96 kiloydum ve doğruyu söylemek gerekirse acabalarım vardı ve şuanda tam 69 kiloyum ve istediğimiz kiloya çok az kaldı kendisi muhteşem bir insan sizi samimiyetiyle dinler neleri sevdiğinizi gündelik hayatınızda hangi aralıklarda hangi saatlerde yemek yediğinizi neler yaptığınıza kadar öncelikle analiz eder ve sıkıcı olmayan muhteşem bir programla yola başlarsınız kendinizdeki değişimi gördükçe Buse hanımın verdiği programlara daha da sıkı sarılırsınız sıkıcı diyet listeleri yoktur tatlıyı çok seviyor vazgeçemem diyorsanız bir sır vereyim bu listelerde çikolata bile olur :) kendisi sayesinde şuan istediğim her kıyafeti alabiliyorum kendimi daha çok seviyorum kendisiyle bence bir an önce tanışmalısınız :)
     1 Beğeni    

 Ceren YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 62.108.64.Y

03-05-2016
 TavsiyeNo: 87609
ben senelerce farklı farklı uzmanlarla diyet deneyimi yaşamış biri olarak, Buse'nin kilo verdirmesinden ziyade diğer uzmanlardan farkı neydi ondan bahsetmek isterim. çünkü uzman ararken insanın en çok buna ihtiyacı oluyor sanırım. Buse ile 10 kilo verdim ve daha yolum var.. her uzman ile belki 10 kilo çok da hızlı bi şekilde verilebilir elbet, ama onun farkı sıkmadan bunaltmadan, hayatınızı iyi analiz edip ona göre listelerle bunu sağlaması. kısacası diyet değil aslında doğru beslenme alışkanlığını kazandırıyor size. çünkü kimse ömür boyu diyet yapamaz, ama ömür boyu sağlıklı ve doğru beslenebilir. bu daha sürdürülebilir ki benim gibi kilo almaya elverişli iseniz. Örneğin Buse ye akşam bir davete katılacağınızı ve şarap içmek istediğinizi söylediğnizde asla "kesinlikle olmaz, su ve soda ile devam et" cümlesini duyamazsınız. daha çok " peki, abartmamak kaydı ile 1 kadeh şarap içecek isen o gün ki ekmeklerini yememen gerekiyor" gibi yönlendirmeler yapar. bu da hayat boyu artık alkol aldığımda o gün nasıl beslenmem gerektiğini hatırlatan, cebime koyduğum bir tavsiye olur benim için. Kısacası önemli olan hayatın getirisi olarak önümüze çıkan "yeme kaçamaklarını" iyi toparlayabilmek aslında, ömür boyu kalorilerden kaçamazsınız. Buse de bu konuda en büyük destekçim oluyor. gün içinde hal hatır sorarak sizi gözetim altında tutar ve sıkıntışı bir durum var mı diye sorar, sabah akşam demeden rahatlıkla kendisi ile çekinmeden konuşabilirsiniz, yani anlık yönlendirme servisi de mevcuttur :) Gerçekten bu işi bir görev gibi değilde, hastaları ile güzel diyaloglar kurup hayatlarına dokunarak yapan bir diyetisyen arıyorsanız kesinlikle kendisini tavsiye ediyorum. özellikle şimdi en az kendi kadar samimi ve kolay ulaşılabilir bir ofisi var. Ben,kendisi ile olan ilişkimi diyetisyen-hasta ilişkisinden çok, bana doğru ve sağlıklı beslenmeyi öğreten bir arkadaşı hayatıma kattım olarak bakıyorum. umarım siz de bu yazı ile doğru uzmanı bulmuşsunuzdur..
     2 Beğeni    

 Müge KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 66.249.81.ZCB

02-05-2016
 TavsiyeNo: 87603
Buse ile şimdiye kadar 15 kilo verdim ve hala da yolumuza devam ediyoruz. Dönem dönem ofis değişikliği yaşasa da asla birbirimizi bırakmadık ve Buse nereye giderse onunla birlikte yolumuza devam ettik.Her daim 7/24 desteğini asla hastalarından esirgemeyen ve kar amacı gütmeden hastasının sağlığını ön planda tutan,motivasyonu asla düşürmeyen ve her koşulda her duruma mutlaka bir çözümü olan tanıdığım en cana yakın diyetisyenlerden biri. Hastalarını tüm kişisel özellikleri ve günlük yaşantısı ile analiz edip, kişinin yaşantısına/alışkanlıklarına uygun listeler verir.Günlük yaşantıyı değiştirerek hastalarını “bilindik klişe diyet” zırvalarına zorlamaktansa, hastalarının hayatına en uygun sağlıklı beslenme biçimini bularak diyeti ve sağlıklı beslenmeyi en optimal hale getirir. Buse ile hayat akışınızı değiştirmeden,pratik çözümlerle beslenmenizi dengelemeyi öğrenir ve uzun süreli diyetlerin sizi yıpratmasına izin vermeden mutlu birşekilde diyetinizi sürdürebilirsiniz. Ayrıca kontrolden kontrole size destek olan diyetisyenlerden değildir. Listenizi hazırlar ve her gün gece/gündüz demeden her türlü sorunuza yanıt vererek yada gidişat hakkında nabız yoklaması yaparak motivasyonunuzu yüksek tutar. İster istemez biraz fazla kalori alacağınız bir zaman geçireceğinizde veya kaçamak yaptığınızda kendisine tüm şeffaflığınızla durumunuzu bildirirseniz anında günü kurtarır, ekstra beslenme programıyla beslenmenizi dengelemenize yardımcı olur. Eğer yediğinize içtiğinize kızan ve üzerinizde baskı uygulayan bir diyetisyene ihtiyacınız varsa lütfen ne Buse’yi ne de kendinizi yorun çünkü Buse sizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmek yerine size en uygun sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırarak hayatınızda sürekliliği hedeflemektedir. Kaçamakların ve kalorinin de hayatın gerçekleri olduğunu kabullenen nadir diyetisyenlerden olup,özellikle uzun süre diyet yapması gereken herkese şiddetle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Özgü Ü... (Danışan)
 IP: 85.98.10.L

22-12-2015
 TavsiyeNo: 84315
Buse hanım ile 2015 yılı Eylül ayının başında tanıştım. Hayatımda hiç 70 kilo olmamıştım ve kendimi çok kötü hissediyordum. Kendisi güler yüzü ve tatlı diliyle beni ilk önce psikolojik olarak rahatlattı. Sonrasında diyet yapmaya özendirdi :) 6 ayda son derece sağlıklı bir şekilde 9 kilo verdim. Sıkılmadan, her istediğimi yiyerek, zorlanmadan. Diyeti bıraktıktan sonra 10 ay geçti ve sadece 1 kilo aldım. Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım çünkü doğru beslenmeyi öğrendim. Kendini sürekli geliştiren, danışanını asla üzmeyen, sıkmayan, motive eden, çok başarılı bir uzman. Başarılarının devamını diliyor ve herkese canı gönülden tavsiye ediyorum. Sevgiler...
     3 Beğeni    

 C.S. (Danışan)
 IP: 176.233.236.JC

21-12-2015
 TavsiyeNo: 84304
Bir arkadaşımın aldığı inanılmaz neticeyi gözlerimce görünce kendisinden randevu alıp bende cok iyi bir netice aldım. Gerek olumlu enerjisi gerek bu işi iyi bilmesinden ötürü bu neticeler, kısa sürede ve hiç zorlanmadan geldi. Benim gibi, yemeklerle arası çok iyi olan, pisboğaz birini :-) disipline edebilmeyi başardı. Baştan sona hatalı olan 47 yıllık beslenme hayatımı kökünden değiştirebildi. Kendimi kilo olarak çok daha iyi ve moral olarak süper hissediyorum. Kendisine sonsuz tesekkur ederim. Selamlar
     7 Beğeni    

 Mine KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.167.86.BF

20-12-2015
 TavsiyeNo: 84283
Kilo vermek ve onu korumak oldukça zor bir yol.Benim gibi iştahlı ve morali bozuldukça daha fazla yiyen birisi için daha da zor bir yol.Her yıl kendi kendime dört beş kilo verip bir süre sonra iki katı fazlasını alıyordum. Gittiğim iki diyetisyen de verim alamadım.Bildiğimiz klasik listeleriyle diyet yapmaktan iyice soğuttular. Umutsuzluğa kapıldığım bir anda bir melekle karşılaştım desem hiç abartmış olmam.Bu yoldaki mücadelemde; bilgisi , ilgisi ve samimiyetiyle her an yanımda olan güzel diyetisyenim. Hayatımdaki birkaç iyi kiden biri. Yenilendim sayesinde. Kendimi bıraktığım anlarda, günlük yaşamın, iş yaşamının stresleriyle başa çıkmamda bile psikolojik güç verdi kendisi bana.Başarılarının devamını diliyorum. Dualarım ve bütün iyi dileklerim Onunla. Ankara'dan selam ve sevgiler meleğime..
     2 Beğeni    

 Oğuz Can Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.123.237.YWB

17-02-2015
 TavsiyeNo: 76176
Diyetisyenim Buse Hanım'ı çalıştığı hastanenin internet sitesinden buldum. Yeditepe Üniversitesi mezunu olduğunu görünce bir Yeditepe öğrencisi olarak ona gitmeyi tercih ettim. Yaklaşık 6 ayda 12 kiloyu sıkılmadan rahat bir şekilde vermemi sağladı. Bu süreçte uyguladığı diyet listeleri sağlıklı bir biçimde kilo vermeme çok yardımcı oldu. Ayrıca yemek çeşitleri ve zamanlarını da okuluma ve derslerime göre düzenleyerek diyet yapmamı da kolaylaştırdı ve bunları güleryüzle ve sabırla yaptı. Diyet süresince sorularım olduğumda gerek yüz yüze gerek mesajla bıkıp usanmadan mesajlarıma cevap verdi. Kontrole gittiğimde sanki iki arkadaş oturmuş konuşuyor ve biri diğerine kilo vermesi konusunda tavsiyelerde bulunuyormuş gibiydi. O yüzden eğer sağlıklı ve sıkılmadan kilo vermek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
     7 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bc-Form(Buse Çapraz Beslenme ve Diyet Ofisi)
Gayrettepe Mah Yıldızposta Cad No16 Gayrettepe 53 Apt Kat4 D:30 Beşiktaş
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(533) 773 73 11
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Yeditepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2014
(5 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Ünıversıtesı Saglık bılımlerı Enstıtüsü Beslenme ve Dıyetetık Tezlı Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Buse ÇAPRAZ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce,fransızca


Buse ÇAPRAZ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Buse ÇAPRAZ Mesleki Videolar Videoları
-


23:04
Top