2007'den Bugüne 82,797 Tavsiye, 26,160 Uzman ve 18,364 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Diyetisyen
İsim

Esra DİNÇER

Şehir

Hatay

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Diyetisyen

[Diğer Diyetisyenler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

18

[Dyt.Esra DİNÇER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 1
Esra DİNÇER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

246
(%96.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarEsra DİNÇER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Esra DİNÇER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
MUCİZELERE DEĞİL, KENDİNİZE İNANIN...

Esra DİNÇER Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Toplu Beslenme Sistemleri
İso Kurulumu
HACCP Kurulumu
Kilo Konrolü

Esra DİNÇER Özgeçmiş CV Dyt.Esra DİNÇER'in Özgeçmişi
Uzman Diyetisyen Esra Ömeroğlu Dinçer, 02.10.1978 tarihinde Antakya'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Özel Ata Koleji'nde tamamladı.1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde üniversite eğitimine başladı.

Üniversite eğitiminin Staj bölümünde; Hacettepe Üniversitesi Yetişkin Hastanesi’nde ve İbn-i Sina Hastanesi'nde Klinik-Yetişkin Stajı, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nde çocuk beslenmesi stajını, Hacettepe Üniversitesi Merkez Mutfağinda ve Seyranbağları Huzur Evinde Kurum Beslenmesi Stajını tamamladı.

1999 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu.2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde Yüksek Lisans yaparak UZMAN ünvanını aldı.
...[Devamı...]

Esra DİNÇER Tavsiye Yazıları Esra DİNÇER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 ceylan (Danışan)
 IP: 85.110.214.DD

15-04-2015
 TavsiyeNo: 78065
herkeze merhabalar Dyt. Esra DİNÇER'le tam 30 aralık 2014 te tanıştım o gün konuşmasıyla beni etkiledi hiç umudum yoktu kilolarımdan ama o bana umut ışığı gibi geldi. benim sevdiğim yemeklerden listemi oluşturdu ve beni hiç aç bırakmadı ara öğünlerle destekledi. tam 31 aralıkta ilk diet günümdü yılbaşına onla başladım ve onla devam ediyorum. çok mutluyum özgüvenim yükseldi bakış açım değişti. İşini ÇOK SEVEN, İŞİNE BAĞLI ve her danışanıyla sonderece sıcak ve yakından ilgilen bi diyetisyen. herkeze tavsiye ediyorum.ben tam 23 kg verdim ve bunu çoğu yağ kaybıydı. Eski ben gibi umutsuz olan tümm herkeze sesleniyorum UMUT yok değildir UMUTSUZLUK vardır. Azmim ve kararlılığıma esra hocanında yanımda olup beni destekleyişi eklenince zayıfladım ve istediğim kiloya gelmeme az kaldı. herşey için SONSUZZZ TEŞEKÜRLER EDİYORUM Dr. ESRA DİNÇER'e. İYİKİ VARSIN aynı şehirde olmamız en büyük şansım benim... (( ceylan D. ))
     3 Beğeni    

 BETÜL (Danışan)
 IP: 88.254.109.BW

11-04-2015
 TavsiyeNo: 77953
selamlar Esra hanımla doğum yaptıktan 4 ay sonra tanıştım.hamileyken okadar kilo almıştımki henüz 36 yaşındayken vicudum 55 gösteriyordu 4 aylık kişiye özel bir diyet süreci sonunda 25 kilo vermiş ve sağlığıma genç görünüme yeniden kavuştum. sadece kilo vermedim nasıl sağlıklı besleneceyimi ve kilolarımı nasıl koruyacağımıda öğrendim. Tatlı düşkünü bir insanım 4 ay boyunca bir lokma tatlı yeme gereksinimi duymadım bunu özellikle yazıyorum çunkü bir çok kilolu insanın tatlı gibi benzer zaafları var Esra hanımda her soruna çözüm var ben çok keyif alarak diyet yaptım ve herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 İpek (Danışan)
 IP: 176.40.79.ZJB

11-04-2015
 TavsiyeNo: 77942
Merhabalar herkese, eskilerden beri bazen hafif bazen daha çok kilosu olan bir insandım. En son geçirdiğim ufak bi operasyon sonrası ise tamamen kilo almış hayatımda en zirve kilo olan 75i görmüştüm. Diyetisyene git diyenlere kızıyor, kendim veririm vs. diyordum fakat olmadı (biraz da zor veriyorum) velhasıl iki dost tavsiyesi üzerine Esra hanımı araştırdım ve cesaretimi toplayıp gittim. İyi ki gitmişim, 7–8 ay'da gayet sağlıklı bi şekilde 15 kilo verdim. Bu süreçte kimi zaman zorlansam da faydasını gördüğüm için azmettim. Sadece diyet süresince kullanılacak değil, hayat boyu uygulayabilecek bilgiler öğreniyorsunuz, sağlıklı alışkanlıklar ediniyorsunuz. İnanın Esra hanımın desteği olmasa asla başaramazdım. Sizinle ilgileniyor gerçek anlamda, motive ediyor, başarıya inanmanızı sağlıyor. ...ve biz de başardık. Ben bile başardıysam herkes başarır diyorum çabuk vazgeçen biri olarak. Kendimi yepyeni hissediyorum, özgüvenim arttı, birçok şey değişti hayatımda, hem fiziksel hem psikolojik açıdan daha güçlüyüm. Kendi kendinize kilo vermeye çalışmayın, mutlaka uzmana danışın. Zayıf olmak önemli değildir, sağlıklı bir ideal kilo önemlidir. Diyet sonrası ölçtürdüğüm kan değerlerim de gayet yerinde çıktı. Esra Dinçer'e (ve tabiki güleryüzlü asistanı Zekiye Hanım'a da) çok teşekkür ediyorum, güzellikler ve başarılarla dolu bir hayat diliyorum... Saygılar.
     4 Beğeni    

 FUNDA Ş. (Danışan)
 IP: 88.247.58.BW

08-10-2013
 TavsiyeNo: 63333
bende 5 yıl kadar önce eskişehirdeyken gitmiştim esra hanım 'a ve inanılmaz motive olmuştum. yaklaşımından tutunda uyguladığı diyet beslenme programına kadar herşeyiyle kendinizi ciddi bir sınavda gibi hissediyorsunuz. yani sınav derken, asla diyet sizi sıkmıyor sadece demek istediğim yaptığınız işi ciddiye almanızı ve amaca ulaşmak için disiplinli çabalamanızı sağlıyor. ayrıca diyet listenizi sizin sevdiğiniz yemek istediğiniz besinlere göre düzenleyip, severek diyet yapmanızı sağlıyor. ve aslında size ömür boyu uygulayacağınız bir beslenme listesi veriyor. Biraz mesafeli ama çok pozitif bir enerjisi var. özetle ben çok sevmiştim Esra hanımı. kesinlikle tavsiye edebilirim.
     9 Beğeni    

 Istanbul (Danışan)
 IP: 78.180.75.YWC

01-03-2013
 TavsiyeNo: 58478
Ben esra hanımla Eskişehir'de tanıştım kendisini internetten bulmuştum bana güzel bakan sevicem biri olmalıydı çok da güler yüzlü olduğunu söyleyemem mesafeliydi 68,1kg la başladık hedefi 61 kiloydu ben 2-3 ay içerisinde 58 kiloya düşmüştüm yıl 2010 ama nasıl oldu bilmiyorum 2013 1 mart bügün bu sabah 65.7 kg bunu yazmak çok zor kendisinin benim için hazırladığı listeler buzdolabı kapısında her daim asılı artık temize çekmek gerekiyor. Ben yeniden başlıyorum bu diet olayına kendisine çalışmalarında başarılar dilerim hepimize kolay gelsin. (noktalama işaretlerine dikkat edemediğim için özür dilerim)!!! Istanbul
     4 Beğeni    

 fatma (Danışan)
 IP: 88.224.128.YBW

29-07-2011
 TavsiyeNo: 43286
ben esra hanımla ocak ayında tanıştım artık aldığım kilolar çok canımı sıkmaya başlamıştı 76 kiloya kadar çıkmıştım ve bir dergi reklamı aracılığıyla med lifea gittim inanlımaz sıcak bir karşılama esra hanımla ilk görüşmeyi yaptık bendeki bütün korkuları yendi esra hanım alışkanlıklarım sil baştan oldu meyve yemeyen ben meyve yemeye başladım ve 19 kilo verdim 6ay gibi bir sürede benim için mucize gibiydi o merkezdeki herkese en başta esra hanım ve can beye sonsuz teşekkürrüü bir borç bilirim bana verdiğiniz yeni yaşam tarzı için teşekkürler
     11 Beğeni    

 yağmur aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 31.141.20.YZF

14-04-2011
 TavsiyeNo: 41163
Esra Hanımla yaklaşık 3,5 ay önce tanıştık. Aşırı kilo aldığım için Esra Hanım dan yardım aldım. İlk kontrolümde heycanla görüşmeye gittim çünkü bu yaşıma kadar hiç zayıf bir kız olmamıştım ve son zamanlarda giderek kilo almaya başlamış ve 95 kiloya çıkmıştım. Hiç kimse zayıflayacağıma inanmıyordu ama Esra Hanım gayret gösterip gerçekten zayıflamak istiyorsam başarabilceğime inandırdı beni. Bu süre içerisinde hiç zorlanmadan 15 kilo verdim ve bu kesinlikle Esra Hanım' ın desteğiyle profesyonelliğiyle ve çok bilgili bir diyetisyen olmasından kaynaklanmaktadır. Gerçektende Esra Hanım ' ın büyük ilgisi, her soruma sabırla cevap vermesi, en açıklayıcı şekilde beni bilgilendirmesi, beni desteklemesi, diyet olmasına rağmen lezzetli tarifler vermesi ve istenilen sonuçlar alındığında güzel süprizlerle ödüllendirmesi çok iyi sonuçlar vermiştir.Esra Hanım' a çok ama çok teşekkür ederim ve kesinlikle kilo problemi olan herkese tavsiye ederim gönül rahatlığıyla gidebilceğiniz çok samimi ve çok tatlı bir insandır.
     12 Beğeni    

 sinem üSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 81.213.48.FL

16-03-2011
 TavsiyeNo: 40316
Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten işinin uzmanı. 3 ayda 15 kilo verdim bana göre inanılmaz bir rakam tabiki esra hanımın uzmanlığı sayesinde hiç zorluk çekmedim.Diyet denilince akla her zaman cezalandırma gelir ya da sürekli aç kalma.Ama ben bunların hiç birini yaşamadım. Sadece seans zamanı değil sürekli yanınızda. Esra hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittim ve iyiki gitmişim. Dengeli, sağlıklı, düzenli ve kendinizi sıkmadan kilo vermek istiyorsanız doğru kişi :)
     10 Beğeni    

 DENİZ PEKTAŞ (Danışan)
 IP: 88.229.146.YFD

17-06-2008
 TavsiyeNo: 12928
*onu takdir ediyorum, mesleğini, açık bir dille ve profesörlere yakışır bir bilgelikle yerine getirdiği için. *onu anlıyorum, beklentilerimi, sorunlarımı anlayarak, sorduğum her soruyu yalın bir dille cevapladığı için. *onu seviyorum, sevgi dolu, güleryüzlü, anlayışlı, güvenilir , terbiyeli bir bilim kadını olduğu için. ( Diyet konusu çok hassas bir konu, bu yüzden sevgi ve güven çok önemli.) *onu tavsiye ediyorum, O tatlı gülümsemesi ile hep yanımızda olacağı ve bize bilinçli beslenmenin inceliklerini gerçek bir dille anlatacağı için. Ona, bir gün herkesin ihtiyacı olabilir.Diyet yapmak sadece zayıflamak için değil, bilinçli beslenmemize katkıda bulunmak için gereklidir. Esra DİNÇER siz birtanemsiniz, iyiki varsınız. Candan , sevgi ve saygılarımla.
     17 Beğeni    

 Pamir Kurtaran (Danışan)
 IP: 207.88.52.Z

31-03-2008
 TavsiyeNo: 10903
Sitenizi bir arkadaşımın tavsiyesi ile öğrendim. Ben yıllar önce Esra hanımdan doğru beslenme ile ilgili yardım almıştım. İşini severek yapan, tedaviye yardımcı beslenme özelliklerini gayet iyi bilen, ölçülü, özenli ve güleryüzlü. Bunlar ilk anda hatırladıklarım. Eşim, kaynanam ve kayınbiraderim de diyet yardımı aldılar Esra hanımdan ve çok memnun kaldılar. Onların internet kullanma deneyimi ya da imkanı yok. Bu nedenle tavsiye yazısı yazamayacaklar. Sağlıklı beslenmek isteyenler herhangi bir diyetisyene gidebilirler ama bu işin ustası bu hanım.
     14 Beğeni    

 bilge (Danışan)
 IP: 88.229.175.ZB

05-03-2008
 TavsiyeNo: 9791
esra hanımla eskişehir mayasante güzellik merkezinde tanıştım.güzellik merkezi olunca çalışanlarıda gayet güzel ve hepside çok zarif.karar vererek gitmiştim ama yinede korkuyordum ya veremezsem diye sağolsun esra hanım bana yardımcı oldu ve çalışanlarda bana azim vererek başardık zayıflamayı. esra hanımın sözünden hiç çıkmadım açta kalmadım şuan ideal bedende kıyafet alabiliyorum evet 36 bedendeyim rüyada değilim ama gerçeyi esra ile yaşıyorum teşekkürler esra hanım ilginize sabrınıza sizinde bu ve buna benzer sorunlarınız varsa bence hiç düşünmeden görüşmeye gidin faydasını mutlaka göreceksiniz İYİKİ VARSIN ESRA DİNÇER İYİKİ TANIMIŞIM SİZİ
     13 Beğeni    

 Aybala Toros (Danışan)
 IP: 65.96.243.FD

17-02-2008
 TavsiyeNo: 8625
Esra hanım bana diyet tavsiye ettiğinde 10 yaşındaydım. O zaman Ankara'da oturuyorduk. Benimle arkadaş olmuş, o yaştaki fazla kilolarımdan kurtulmama yardım etmişti. Ben artık üniversite öğrencisiyim. Bu arada bizim gibi sizin de yaşadığınız yer değişmiş. Ben şimdi çok memnunum halimden. Artık fazla kilom yok. Günde 5 öğün ve her öğünde sebze meyve yiyorum. Size kolay gelsin. Buraya yazmadan önce de tavsiye etmiştim sizi. Ergenlik kiloları ile problemleri olan herkese tavsiye ediyorum. Sanki siz biraz kilo almış gibisiniz. Ya da resim öyle gösteriyor :)
     14 Beğeni    

 Derya Toros (Danışan)
 IP: 65.96.243.FD

17-02-2008
 TavsiyeNo: 8624
8 yıl önce, Ankara'da hizmetine hayran kaldığımız ve kalitesine çok güvendiğimiz bir klinikte tesadüfen tanıdık Esra hanımı. Yanımıza elinde taşıdığı bilgisayarı ile gelmişti. Çok şaşırmıştım önce. Konuşma ilerledikçe işini ne kadar iyi bildiğini, ayrıntılara bile çok özenli yaklaştığını farkettim. Çok sabırlı ve saygılıydı. Sanırım 3 ya da 4 defa görüştük. Fevkalade derin beslenme bilgisi yanında çok iyi müzik kültürüne sahip biri. Bilmediği yemek çeşidi de yok. Önerdiği beslenme programı bize çok faydalı oldu. Tekrar teşekkürler. Sağlıklı beslenmek isteyen herkese Esra hanımla görüşmeyi tavsiye ediyorum. Bu arada merak ediyorum, acaba hala mantar sevmiyor mu?
     19 Beğeni    

 külkedisi (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.229.80.JJ

16-02-2008
 TavsiyeNo: 8603
esra hanımla tanışmam 5 ay önce benim mayasante güzellik merkezine işe başlamam ile oldu.işinde gayet başarılı düzenli samimi ve çok güler yüzlü bir insan. 11 yaşındaki kızımla kilo konusunda ilgilenmesi beni çok mutlu etti.şuan kızım onun dediklerini uygulayıp kilo vermeye başladı bu durum kızımı ve beni çok memnun ediyo.ben onun samimiyetine sıcaklığına dürüstlüğüne inanarak daha başarılı olacağına inanıyorum.kilo sorunu olanlar hiç düşünmeden esra hanım ile başarılı olacağına inanıyorum teşekküe ederim esra dinçer
     11 Beğeni    

 Mahmure Altay (Danışan)
 IP: 76.19.140.YBF

03-02-2008
 TavsiyeNo: 7589
Kullandığı kelimeleri özenle seçmesi ve diyet etkilerini abartmaması dikkatimi çekmişti. Karşımda yeni mezun bir diyetisyenden çok bir beslenme ve metabolizma profesörü vardı sanki. Yiyeceklerin kalori değerlerini ve ilaçlarla etkileşimini hiç usanmadan anlattı. Hangi yiyeceğin nasıl hazırlanıp pişirilmesi gerektiğini de örneklerle açıkladı. Yardımları bana sağlıklı beslenmeyi öğretti ve kilo vermek için motive etti. Artık daha formdayım ve daha sağlıklı besleniyorum. 'Yaz geliyor ne giyeceğim' diye de endişelenmiyorum. Esra hanıma diyeti keyif alınacak beslenme seanslarına dönüştüren yardımları, size de bu fırsatı verdiğiniz için teşekkürler. Tabii ki kilo problemi olan, dengeli ve düzenli beslenmek isteyen ve ofislerde fazla hareket etmeden çalışan herkese tavsiye ediyorum.
     21 Beğeni    

 T.Kanar (Danışan)
 IP: 88.255.26.DL

31-01-2008
 TavsiyeNo: 7403
Esra hanımı ankaradaki görev sürecimde tanıdım. Benim ona danıştığım bir çok şey oldu. Yaşıma, sağlık sorunlarıma ve çalıştığım mesleğe göre bir beslenme programı uygulayarak, onun sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verdim. Altını çizmek istiyorum; "sağlıklı" bir şekilde. Hayatım boyunca kullanmam gereken bir çok püf noktasını da öğreterek, bilinçli ve sağlıklı beslenmeme çok katkısı olmuştur . Şimdiki görev yerinde ona başarılar diler, bir çok kişinin onun bilgilerinden faydalanmasını tavsiye ederim. Saygılar sunarım.
     14 Beğeni    

 Ural Altay Toros (Danışan)
 IP: 71.192.161.YJD

21-01-2008
 TavsiyeNo: 6600
Yıllar önce, şimdi Amerika'da çalışan bir doktor arkadaşımın tavsiyesi ile Ankara'daki bir klinikte tanımıştık Esra hanımı. Çok faydasını gördük. Bize yazdığı minik bir kitabı armağan etmiş, güler yüzü ve tevazusuyla kalp dostu diyeti sevdirmiş, daha az dozda kolesterol düşürücü ilaç kullanmamıza olanak sağlamıştı. Birşeyler yazıp hadi bunları uygulayın, şunları yiyin, bunları yemeyin demek yerine, sağlıklı beslenmenin temellerini öğretmişti bize. Özenli, bilgili ve sorumluluk sahibiydi. Başarılarının devamını diliyoruz.
     16 Beğeni    

 Danışan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.229.173.WF

25-12-2007
 TavsiyeNo: 5135
önce danışanı olduğum daha sonra da komşu olduğum esra dinçer, profesyonelliği kadar karşısındakine saygı duymaktada herkes için önemli biri oldu. rahatsızlığınız yada kilonuz ne olursa olsun onun yanında kendinizi iyi hissediyorsunuz. çalıştığı ortam şehrimizin en güzel kliniklerinden, çalışanlarının işlerindeki başarı her türlü göze çarpıyor. mesleğine olan sevgisi, araştırmaları takip etmesi, tatlı-sert tavrıyla esra hanımı tavsiye ediyorum.
     14 Beğeni    

Esra DİNÇER'in Kitap ve Yayınları Esra DİNÇER'in Basılı Kitap ve Yayınları
Anaokulu Çocuklarının Beslenmesi (Tez çalışması)
Doğru Beslenme Rehberi (1999, doktorlar grubu)
Sağlık Eğitim Serisi (Kolesterol ve Beslenme, Çocukluk çağında Beslenme, Genel Beslenme Rehberi, mayasante, 2007)

Esra DİNÇER'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türkiye Diyetisyenler Derneği
LÖSEV


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Esra Dinçer Beslenme ve Diyet Danışmanlığı & Diyet Bakkal
Cebrail Mah. Karaoğlanoğlu Cad. İ. Sarıcalı Apt. No:24/2
Hatay
(Eski adliye arkası, Çamlık)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(535) 260 79 87
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
Antakya Hatay
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü
Mezuniyet Yılı
1999
(21 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Esra DİNÇER'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Esra DİNÇER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Esra DİNÇER Mesleki Videolar Videoları
-19:25
Top