Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Yılmaz BAY
Doktor - İzmir
Çocuk Doktoru
Uzman Doktor Yılmaz Bay, Çocuk sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı

Yılmaz BAY Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 4 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Doktor
İsim

Dr.Yılmaz BAY

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor

[Diğer Doktorlar..]
Uzmanlık Alanı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

[Bu Branştaki Diğer Doktorlar..]
Tavsiye ve Teşekkürler

12

[Dr.Yılmaz BAY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 2
Dr.Yılmaz BAY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

10
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
SEVGİLİ ANNE ve BABALAR Çocuk yetiştirmek bir sanattır. Hem de dünyanın en zor, en yorucu ama öte yandan da en güzel sanatıdır. Çocuk yetiştirme sanatının ana ilkeleri sevgi, anlayış ve hoşgörüdür. Anne ve Baba olduğunuz için sizleri kutluyorum.Çocuğunuza daha çok sevgi,anlayış ve hoşgörüyle yaklaşmanızı diliyorum. SAĞLIKLA KALIN Doktor Yılmaz Bay Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Dr.Yılmaz BAY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ÇOCUK BESLENMESİ, ÇOCUK ALERJİ, YENİ DOĞAN BAKIMI VE BESLENMESİ,ÇOCUKLARDA AŞILAMA,ÇOCUKLARDA BÜYÜME VE GELİŞME,İŞTAHSIZ ÇOCUKLARDA BESLENMENİN DÜZENLENMESİ

Dr.Yılmaz BAY'in Makaleleri Dr.Yılmaz BAY Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
4 Makale
► Dondurma

Dr.Yılmaz BAY Tavsiye Yazıları Dr.Yılmaz BAY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:
Doktor ve Diş Hekimi üyelerimize ait ziyaretçi yazıları şu aşamada sadece üyemizin kendisine gösterilmektedir.

Dr.Yılmaz BAY Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
09 Eylül 1953 yılında Giresun ili Bulancak ilçesi Demircili köyünde dünyaya geldim. Köyümüzde ilkokul olmadığı için ancak 1962 yılında başlayabildiğim ilkokul öğrenimimi 1. sınıfı okumadan doğrudan 2. sınıftan başlayarak 1966 yılında pekiyi derece ile bitirdim. 1969 yılında Bulancak ortaokulunu pekiyi derce ile bitirdim. Aynı yıl katıldığım devlet parasız yatılı sınavlarını kazanarak Erzurum Deneme Fen Lisesine girdim. 1972 yılında pekiyi derece ile Erzurum Deneme Fen lisesinden mezun olduktan sonra, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp eğitimime başladım. Tıp fakültesine çocuk doktoru olma düşüncesi ile girdiğim için 2.sınıftan başlayarak derslerden arta kalan zamanımı çocuk kliniğinde geçiriyordum. Çocuk stajımı 100 tam puanla bitirdim. Üniversite mezuniyet tezim “Kan değişimi yapılan çocuklarda değişim sonrası kan kimyası” idi. 1978 yılında Ege Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sora aynı yıl açılan asistanlık sınavlarında Ege Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları kliniğinde asistanlık görevime başladım. 1982 yılında “Malnütrisyonda şeker metabolizması” tezimi vererek çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı oldum.

Uzmanlığımı aldıktan sonra Edirne devlet hastanesinde zorunlu hizmetli olarak göreve başladım. 2 ay görev yaptıktan sonra Askerlik görevi için zorunlu hizmete ara vermek zorunda kaldım. Ankara Etimesgut’taki 2 aylık eğitimimin ardından Erzurum Mareşal Çakmak hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak 16 ay süre ile çalışarak askerlik görevimi tamamladım. Erzurum’da kaldığım 1982–1984 yıllarında askerlik görevimi sürdürürken özel muayenehane de çalıştırdım. Askerlik görevinin ardından 1984 Nisan ayında yarım kalan zorunlu hizmetimi tamamlamak için yeniden Edirne Devlet hastanesine döndüm. 1991 yılına kadar Edirnede hem hastane hem de özel muayenehane çalışmamı sürdürdüm.

1991 Eylül’ün de Edirne’den ayrılarak İzmir Karşıyaka’da özel muayenehane çalışmalarına başladım. Halen İzmir’de tam gün serbest muayenehane hekimi olarak çalışmaktayım.

1975 yılında Burçin Aktaş ile evlendim. 1977 yılında kızımız Evren, 1981 yılında oğlumuz Mert dünyaya geldi. Evren 2003 yılında Boğaziçi üniversitesi matematik bölümünü bitirdi. ABD Indiana üniversitesinde mastırını tamamladı. Şu anda İstanbul’da eşiyle birlikte çocuklarına bakıyor ve kitap yazıyor. Mert 2004, yılında Boğaziçi üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdi. ABD Illinois üniversitesinde doktorasını yaptıktan sonra 2012’de Los Angeles’ta özel bir şirkette çalışmaya başladı. 2008 yılında ilk torunum Tülin Su, 2012 yılında ikinci torunum Bahar dünyaya geldi ve hayatımıza su gibi akarak baharı getirdiler. Damadım Taylan Şengül Amerika’da Indiana Üniversitesinde doktorasını, Purdue Üniversitesinde post-doktarasını bitirdikten sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Yeditepe Üniversitesinde Y.Doçent olarak çalıştıktan sonra Marmara Üniversitesi’ne geçti ve Doçent oldu. Onlar artık İstanbullu oldular.

Sevdiğim müzikler

Müziğin her türünü özellikle Türk sanat müziği ve Türk pop müziğini seviyorum. Ayrıca iyi bir radyo dinleyicisiyim.
Yaptığım Sporlar
Her sabah evde ve haftada 3 kez de özel bir spor merkezinde spor yapmaktayım. Yazın doğa yürüyüşleri, kışın fırsat buldukça kayak. Tenis ve masa tenisi en çok sevdiğim spor dalları.

Kültürel Etkinlikler

Sinema ve tiyatroya gitmek, Türk sanat ve Türk Pop müziği konserleri izlemek, sık sık özel arkadaş toplantılarını organize etmek. Ege tıp 1978 mezunlarının her yıl değişik illerde toplanması için aktif olarak çalışıyorum. Mesleğimle ilgili yurt içi ve yurt dışı kongrelere zamanım ve olanaklarım el verdiğince katılıyorum.

Seyahat

En büyük hobim ise gezmek ve gezdiğim yerleri görüntülemektir. Yoğun muayenehane çalışmalarından fırsat buldukça ailemle birlikte çevre gezilerine, yurt içi ve yurt dışı gezilere çıkarız.
Sanat
Amatörce şiir denemeleri ve fotoğraf çalışmaları yapıyorum.

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türkiye Milli Pediatri derneği,Türk Pediatri Kurumu

Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sağlık Sigortaları :
Anlaşmalı olduğumuz kuruluşlar ; Allianz Sigorta Acıbadem Sigorta Mapfre Sigorta Axa Sigorta Groupama Sigorta Anadolu Sigorta Güneş Sigorta Eureko Sigorta Ergo Sigorta Sompo Japan Sigorta Demir Hayat Inter Partner Asistance Eureko Tamamlayıcı İş Bankası Garanti Bankası Şekerbank Vakıfbank Merkez Bankası Ziraat Bankası Halk Bankası Vakfı Türk Telekom Akbank Yapı Kredi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dr. Yılmaz Bay
Donanmacı Mah. Fazıl Bey Cad. No : 2/1 D:1 Hülya Apt. Karşıyaka/İzmir
 
(09:00 - 20:00 Saatleri Arasında Tam Gün Çalışıyorum)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(232) 381 69 07

Telefon 2 :
(232) 381 69 07  
(Faks)

Telefon 3 :
(532) 295 94 96
(Cep telefonu)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Mezuniyet Yılı
1978
(39 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
İngilizce, Fransızca
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel twitter hesabıKişisel instagram hesabı

Dr.Yılmaz BAY Mesleki Videolar Videolar
2 Mesleki ve Kişisel Video

Dr.Yılmaz BAY  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)

23:02
Top