2007'den Bugüne 89,872 Tavsiye, 27,682 Uzman ve 19,692 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yaşam VERDİ
Fizyoterapist - Bolu

Yaşam VERDİ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yaşam VERDİ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

13
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Yaşam VERDİ'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yaşam VERDİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Öncelikle merhabalar. Ortopedik Manuel terapi, Nörolojik ve Geriatrik rehabilitasyon noktasında Bolu'da uzman bir fizyoterapist arıyorsanız öncelikle doğru sayfada olduğunuzu bilmenizi isterim. Kanıta dayalı olan uygulamalarımız gelişmiş dünya ülkelerinde sıkça uygulanmaktadır. Başarı oranları ise çok yüksektir. Her kişi özeldir ve özel ilgi ister. Böyle bir talebiniz varsa sizlere çözümde yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımı belirmek isterim.
 
Yaşam VERDİ'nin İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1981 (41 yaşında)
Doğum Yeri : Mersin
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Abant İzzet Baysal Ünivesitesi (2003 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yaşam VERDİ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
(1999-2003) Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde Lisansımı tamamladım. (2003-2004) Ağrı Askeri hastanesinde FİZYOTERAPİST olarak askerliğimi tamamladıktan sonra (2004-2008) Anatomi alanında mastır yaptım.
Pediatrik rehabilitasyon alanında 2005-2013 yılları arasında çalışmalarım oldu. Tez konumda yine bu alanla ilgili Serebral palsi'li çocuklar üzerine idi.
Manuel terapi ve kinseiotape bantlama konularında sertifikalara sahip uzman bir fizyoterapistim. Sportif rehabilitasyon ve Ortopedik Manuel Terapi alanında 2010-2012 yılları arasında Boluspor Kulübünde Fizyoterapi sorumlusu olarak görev aldım.
Anatomi uzmanlığım sonrası merak sardığım Manuel Terapi uygulamalarını uzun süredir yapmaktayım.Özel ilgi alanım Ortopedik Manuel Terapidir.Bu alanında Omurga Sağlığı (BEL, BOYUN ve Skolyoz) kısmı sıkça çalıştığım noktalarıdır.
2021 Anatomi Doktora çalışmaları başlamıştır.

Yaşam VERDİ Özgeçmis CV Fzt.Yaşam VERDİ'nin Özgeçmişi
İlk orta ve lise eğitimimi Ankara da tamamladım.
Mezuniyet bilgileri
1999 -Sağlık meslek lisesi (Radyoloji)
2003- Abant İzzet Baysal Üniversitesi (Fizik tedavi ve rehabilitasyon)
2008-Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mastır Programı (Anatomi)
2008 den buyana Manuel terapi, Omurga sağlığı ve Pediatrik rehabilitasyon (serebral palsi) alanların da danışmanlık yapmaktayım.
2021-Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimler Enstitüsü Anatomi ABD doktora programı başlangıcı

Yaşam VERDİ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Figen KaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123368
Herkese merhaba, 60 yaşındaki annemin bisikletten düşme sonrasi bimalleolar kırık (ayakbileğinin en problemli kırıklarından) nedeniyle operasyonu sonrasında, rehabilitasyon desteği ararken ne mutlu bize ki Yaşam Bey' le tanışma imkani bulduk. Kendim de hekim olduğum için hastamin yaşı kemik kalitesi kırık şekli nedeniyle bir hayli tedirginim. Yaşam Bey sürecin en başından itibaren hastanin mevcut durumuna ve hala bisiklete binebilme beklentisi olan hastanin beklentilerine yönelik rehabilitasyon sürecini çok seri şekilde planlayıp, başlattı. Bu süreçte kendisi ailemizin bir parçası, annemin hem fizyoterapisti hem psikoloğu oldu, kendini her anlamda son derece gelistirmis bir fizyoterapist olan Yaşam Bey, radyoloji teknikerliği ile radyolojik görüntülerini, anatomi eğitimi ile anatomi bilgisini harmanlayarak çok güzel seyirli bir terapi süreci sağladı bizlere, kendisine ne kadar teşekkür etsek az, sağlık sektöründe çalışan usta-çırak ilişkisini bilen bir hekim olarak kendisini yetiştiren ailesine, hocalarina ve insanlara faydalı olabilmek adına biriktirdiklerine minnettarım, iyi ki varsınız, sevgilerimizle.
     2 Beğeni    
Ayşegül KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122241
Boyunda kifoz sebebi ile Yaşam beye başvurdum. Şiddetli ağrılarım ve çok fazla hareket kısıtlılığı vardı. Çevremde de birçok kişi kendisinden hizmet alıp memnun kaldığı için güvenle kendisinden yardım istedim. Oda ona olan güvenimi boşa çıkarmadı ve ben şimdi boynumu ağrısız her yöne hareket ettirebiliyorum. Ve dahada önemlisi 5 seans gibi kısa bir çalışmanın ardından çektiğimiz filmde kifozun hemen hemen düzleşme düzeyine geldiğini gördük. Çalışmalar sırasında hastasını her aşamada bilgilendirerek neyi neden yaptığını ne gibi sonuçları olacağını anlatarak ilerlemesi bence çok güzel bir yaklaşım. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Sibel
30.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122209
Boyun fıtığı, aşırı derecede boyun ağrısı ile Yaşam hocaya başvurdum.Arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştık.Uyguladığı egzersizler ile önce boyun ağrılarımın gitmesini sağladı. Boyun fıtığı konusunda korkularımı aza indirdi. 5 seanslık bir tedavi ile aylardır çektiğim ağrıları yok etti. Ve önerdiği egzersizler ile yaşam kalitemi artırdı. İşinde başarılı, araştırmacı olan Yaşam hocayı herkese tavsiye edebilirim. Yaşam hoca uyguladığı egzersizlerin açıklaması ile yapmaktadır bu da karşınızdaki insana güveninizi sağlar. Katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
Şeyma
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122095
Şiddetli bel ve sırt ağrım vardı beyin cerrahiye gittim olmadı fizik tedaviye gittim olmadı ağrılarım hala devam ediyordu ve bacaklarıma vurmaya başlamıştı sonrasında bir tavsiye üzerine Yaşam Beye başvurduk. O kadar samimi ve içtendiki söylediğim her şeyi özenle dinleyerek bir tanı koydu ve haklı çıktı 2 seansta ağrılarım azaldı. Kendisini herkese tavsiye edebilirim. İşini severek yapan değerli bir uzman. Lütfen işini severek yapan uzmanlara değer verelim. Kendisine çok teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
Eda YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
21.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110697
Yaşam Verdi ile kardeşimin bir trafik kazası sonucu boynunun kırılması ve yaşadığımız o tarifi anlatılmaz, zor bir süreçte tanıdım. Hiç tanımadığımız bir uzman o an ailemizden biri oldu. Kardeşimi kendi ailesinden biri olarak benimsedi ve tüm zor süreçlerimizde bizi hiç yanlız bırakmadı. Tıbbi bilgisi ve yaşadığı deneyimleri bizimle paylaşarak içimizdeki umudu hiç kaybetmememiz için elinden geleni yaptı. Boynundan aşşağısı felçli olan ve hiçbir uzmanın yürüme şansı vermediği kardeşim için Sadece hastane sürecimizde değil, hastane sonrası süreçlerimiz için uyguladığı özel fizyoterapi tedavileriyle kardeşimi yeniden hayata döndürdü ve onun yaşama sevincini kaybetmesine asla izin vermedi. Fzyt. Yaşam’ın azimle ve gece gündüz özverili bir şekilde uyguladığı fizyoterapi tedavileri sayesinde 4 ay gibi bir süreç içinde onun ayaklarının üzerinde yeniden durabileceğini hepimize gösterdi. Şimdi ise kardeşim eski sağlığına kavuştu, hatta daha iyi durumda doğa yürüyüşleri yapıyor, hiçbir fiziksel engeli kalmadı. Ayrıca elimde yaşamış olduğum Karpal Tünel sendromu ile ilgili 2 si Amerika ve Türkiyede 3 doktorun bu el ameliyatsız düzelmez dedikleri elim için Yaşam Verdi’nin, “bana 2 hafta izin ver fizyoterapi deneyelim eğer elin düzelmez ise ameliyat olursun “ teklifi ile denediğimiz tedavi gerçekten çok olumlu sonuç verdi ve şu an elim eski sağlığına kavuştu Yaşam Verdi sadece bir fizyoterapist değil o hastalarıyla arkadaş olabilen, onların ruh hallerini anlayabilen, karşısındaki hastayı sadece bir gelir kaynağı olarak görmeyen, açık sözlülüğü ile insana güven veren bir uzman. Ben böyle bir fizyoterapisti tanımaktan çok ama çok mutluyum. Kendisinin tıbbi bilgisine çok güveniyorum. Ve burdan ihtiyacı olan herkese şifa olması dileğiyle Fizyoterapist Yaşam Verdi’yi tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Kemal YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104576
Araç dışı trafik kazası sonrası çoklu kırık ve boyun kırığı ile hastaneye kaldırıldım.Bir dizi operasyonla 3 ay süren yatak maceram sonrası çok şükür ayağa kalktım.Kaza anından ayağa kalktığım sürece kadar her zaman en büyük destekçim fizyoterapistim olmuştur.Türkiyenin en iyi ellerinde ameliyat olmuş birisi olarak gördüğüm rehabilitasyon sonrası tüm hekimler beni ve fizyoterapistimi alkışladılar.Alanındaki deneyimi üst düzey konulardaki hakimiyeti hasta ile olan iletişimi ve yaklaşımı mükemmeldir.Neredeyse sıfır ağrı ile süreci tamamladık.Yatakiçi uygulamalar oturma ayağa kalkma havuz uygulamaları sorunsuz bir şekilde tamamladık.İnsanların ellemeye korktuğu boynumu manuel tekniklerle okadar profesyonel yaklaştı ki en sorunsuz tamamladık.Herkese tavsiye ederim
     7 Beğeni    
Esra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101009
Yaşam bey tanıdığım fizyoterapistler arasında bilgisine en güvendiğim insanlardan birisidir. Kendisi bizi hasta yakını olarak hiçbir zaman umutsuzluğa sürüklememiş aynı zamanda da boş umut vermemiştir. Her zaman yeni gelişmelere açık olup ve takip ederek mantıklı olanları sonuna kadar destekleyip bize yol göstermiştir. İnsan ilişkileri son derece güzeldir. Şayet fizik tedaviye ihtiyacınız olursa kendiniz ve özellikle çocuğunuz için gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Yaşam bey oğlumun cp rahatsızlığında bize yardımcı olmaktadır. Hastaları ile çalışırken hastaların kendi evlerine geliyor olması en azından oğlum için çok olumlu bir şey çünkü oğlum kendi ortamında daha rahat etmektedir.
     8 Beğeni    
Tülin FSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Aralık.2017
TavsiyeNo: 100860
Yaşam Verdi’yi önce iş arkadaşı olarak tanıdım. Geçen sene eşim transvers myelit yani omurilik iltihabı sonrası felç oldu, belden aşağısını hareket ettiremiyor. Rahatsızlığını Yaşam ortak arkadaşlarımızdan duymuş, geldi ve 1 yıldır aralıksız hemen hemen her gün eve gelip fizik tedavi yaptırıyor. Biz çok memnunuz çünkü ilk başlarda yoğun bakımda uzun süre yatmaya bağlı gelişen eklem donmalarını uygulamalarıyla iyileştirdi, ağrı ve hareket kısıtlılığı iyileşti. Bence Yaşam’ın en iyi özelliği hastalarının hangi tip sıkıntıları olduğunu iyi analiz etmesi ve ona uygun tedavi uygulaması, uygularken de hastalarının canını yakmaması, böylece hastaları ona çok güven duyuyorlar. Bir tedavide hastanın doktoruna veya fizyoterapistine güven duyması en önemli şey. Biz biliyoruz ki Yaşam her zaman doğru terapileri uygular, ve hastalarının acı duyacağı noktayı gözünden anlar, çünkü uygulama yaparken aynı zamanda hastalarını gözlemliyor, durması gereken yeri biliyor, acıtmıyor. Eşimin şu an katılaşan hiçbir eklemi yok, kasları da çalıştırılıyor, yani eklem ve kaslarında hareketsizliğe bağlı bir hasar oluşmadı. Anatomide yüksek lisans yaptığı için kas kemik ve eklem yapılarını çok iyi biliyor ve ona göre terapi uyguluyor.. Mesleki bilgisi çok iyi. Allah razı olsun.
     6 Beğeni    
G.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90245
3 yıllık ms hastasıyım. Sol bacağımda spastititeden ötürü yürüme zorluğu çekiyorum. 3 ay once Yaşam Beyin uygulamış olduğu manuel terapi ve Fizyoterapi ile bacağımda büyük rahatlama yaşadım. Gerek bilgisi gerekse uygulama teknikleri çok faydalı oldu. Gönül rahatlığı ile kendinizi ellerine bırakabilirsiniz. 1 ay kadar ara vermek gafletinde bulundum. Bu zaman zarfinda iyileşme gösteren bacağımda büyük gerileme oldu. Bu yüzden başladığınız tedaviyi yarım bırakmanızi kesinlikle önermem
     8 Beğeni    
Didem TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84229
Boyun fıtığı ve skolyoz teşhisi sonrası hemşire bir arkadaşım vasıtasıyla kendisiyle tanıştım ve şikayetlerim doğrultusunda kendisinin planlamış olduğu tedaviyi on seans boyunca uyguladık.Uygulamalar sırasında kendisinin konu ile ilgili araştırmalara devam edip beni de bilgilendirip seanslar dışında da yönlendirmesi bi hasta olarak daha bilinçli hareket etmemi sağladı.Yaşam Bey'in alanında uzman bilgisine sahip, hastasını önemseyen ve gerçekten faydalı olmak için çaba harcayan disiplinli bir fizyoterapist olduğunu düşünüyor ve tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Yücel KaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84151
Kurban bayramından Önce belim tutuldu, Kımıldayamadım yürüyemedim oturdum, kalkamadım kalktım oturamadım..doktora gittiğimde belimde kırık olduğunu, kırığa bağlı bel kaymasının oluştuğunu, bel kaymasına bağlı olarak' ta fıtık oluştuğunu söylediler, fıtıkta sol kalçama vurmaya başladı. yürümeme ve ayakta durmama engel olmaya başlamıştı, 7 şer günlük 2 defa ilaç tedavisi gördüm, ağrılarım ilaç kullandığımda azalıyor ama hayat kalitemi oldukça düşürmüştü. Daha sonra fizyoterapist Yaşam Verdi ye bir arkadaş vesilesiyle ulaştım. durumu izah ettim ne yapmamız gerektiğini oda benimle birlikte radyoloji ve beyin cerrahi uzmanlarıyla görüşerek bana bir fizik tedavi ve rehabilitasyon programı hazırladı, bu tedavi programı 10-12 seanstan oluşup gün aşırı uygulama yapıldı. germe, rahatlatma kasları güçlendirme yönünde fizik tedavi uyguladı, yürümem kolaylaştı şuan ağrılarım var ama çok az, beni her gün arayarak durumumu sordu eksik olmasın eline, emeğine, yüreğine sağlık ALLAH razı olsun, ALLAH gönlüne göre versin. bel rahatsızlığı olan arkadaşlara tavsiye ederim. teşekkürler, herkese selamlar saygılar
     7 Beğeni    
Mete Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70590
Yaşam Bey'i hastası olmam sebebiyle tanıyorum. Dizimdeki kemik kırığı ve çapraz bağ sebebiyle olduğum ameliyat sonrasında Yaşam Bey'in uyguladığı fizik tedavi seansları sayesinde çok kısa sürede iyileşme sürecine girdim. Hem hastası ile son derece ilgili olması, işine gösterdiği özen ve saygı hem de uyguladığı modern ve titiz fizik tedavi teknikleri ile sağlığıma hızla kavuştum. Yaşam Bey'in Ülkemizdeki sayılı fizyoterapistler arasında olduğu tartışılmaz bir gerçek olup kendisine bir kere de buradan teşekkür ediyor, meslek hayatında başarılarının devamını diliyorum.
     9 Beğeni    
İlyas K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70573
Çok kötü durumdayken kendisine boyun fıtığı problemi ile müracaat ettim. Haraket kabiliyetimi kaybetmiştim. Yaşam Bey'in sayesinde fizyoterapinin daha ilk seansında ne kadar etkili olduğunu fark ettim. Üçüncü seansın sonunda tamamen iş gücüme tekrar sahip oldum ve işimi rahatlıkla yapabiliyorum. Bu tür sorunu olan arkadaşlara kendisi ile irtibata geçmesini tavsiye ediyorum. Faydasını göreceksiniz. Kendisine çok teşekkü ederim. Allah başımızdan eksik etmesin
     9 Beğeni    
A. Sefain
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70501
Kendimde oluşan kifoz sebebiyle kendisine başvurduğumda, uyguladığı manipülasyon tedavisi beni çok rahatlattı.Ayrıca uyguladığı bantlama tekniği ise sırtımdaki kifoz duruşumdan kurtardı. Önerdiği egzersizler kaslarımın rahatlamasına ve daha dik durmamı sağlarken tavsiye ettiği kifoz askısınıda kullanmayı düşünmekteyim.. Özellikle Bolu gibi büyükşehir olmayan bir ilde, bu tür sağlık sorunlarıyla size yardımcı olabilecek bir insandır kendisi ..İşini titizlikle ve büyük özveriyle yapan, tedavinin her aşamasında bilgilendiren, hastayla iyi ilişki kurup hastayı motive eden oldukça başarılı bir fizyoterapist. Güvenilir,güleryüzlü ve herkese tavsiye edebileceğim Yaşam Bey'e teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.
     9 Beğeni    
Yrd.Doç.Dr Özlem Çinar Özdemir
25.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70499
Değerli meslektaşım ve arkadaşım Yaşam ile fizyoloji dersine çalıştığımız zamanlardan beri tanışmaktayım. O günlerden itibaren kendisi mesleğini en iyi şekilde icra etmekte ve kendini sürekli geliştirmektedir. Yaşam, manuel terapi ve diğer mesleki konularda bir çok kursa katılmıştır. Mesleki tecrübesinin yanında insan olarak da her zaman yardımsever ve özverili olmuştur. Bende disk hernisi sorunu nedeni ile sıkıntı yaşarken kendisine tedavi oldum ve son derece memnun kaldım. Bir meslektaşı olarak kendisine teşekkür eder, ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     10 Beğeni    
Aslı ÖzSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
25.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70498
Yasam Bey ile tanismamiz kardesim ve hastaligi vasitasi ile oldu. Kardesim DMD kas hastasi ve bu hastalik surekli olarak ilgilenilmesi gereken bir hastalik. Yasam Bey de, kendisi gibi hastalari da istekli ise onlarla cok ilgilidir. Bu yuzden, Yaşam Bey, Bolu'daki önemli fizyoterapistlerdendir ve kendisinin sağlık bilgisi oldukça ileri düzeydedir. Bu yüzden sadece kendi alani olan fizyoterapi alaninda degil, sağlık bilimleri acisindan oldukca basarilidir.
     11 Beğeni    

Yaşam VERDİ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Doğa yürüyüsleri,Kayak,Dalış


Yaşam VERDİ'nin Kitap ve Yayinlari Yaşam VERDİ'nin Basılı Kitap ve Yayınları
1.Serebral palsili çocuklarda ayak deformitelerinin podoskop ile değerlendirilmesi (http://www.belgeler.com/blg/11b7/serebral-palsili-ocuklarda-ayak-deformitelerinin-podoskop-ile-deerlendirilmesi-evaluation-of-the-foot-deformities-in-children-with-cerebral-palsy-by-using-podoscope)
2.Sevinc, O., Y. Arifoglu, C. Barut, M. Is, M. Diramali ve Y. Verdi, “Variation in the formation of the median nerve combined with a communicating branch from the musculocutaneous nerve”, 10th National Anatomy Congress, Neuroanatomy, 5, Suppl 2, 18, Bodrum–Turkey, 2006.
3.Fizyoterapi ve rehabilitasyon kongresi 2009
http://www.fizyoterapirehabilitasyon.org/uploads/dergi/41.pdf (p22-257)

Yaşam VERDİ'nin Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Manuel Terapistler Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 735 60 12
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1981
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Mersin
Mezun Olduğu Üniversite
Abant İzzet Baysal Ünivesitesi
Mezuniyet Yılı
2003
(19 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabıKişisel skype hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Fzt.Yaşam VERDİ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Yaşam VERDİ Mesleki Videolar Videoları
-

08:46
Top