2007'den Bugüne 81,726 Tavsiye, 25,951 Uzman ve 18,157 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Fizyoterapist
İsim

Umut DİNÇER

Şehir

Hatay

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Fizyoterapist

[Diğer Fizyoterapistler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

12

[Fzt.Umut DİNÇER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Umut DİNÇER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

13
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Umut DİNÇER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Umut DİNÇER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Fzt.Salih KÖSE
Değerli meslektaşım Fzt. Salih Köse ile Muğla'da birlikte staj yapma fırsatım oldu . Kendisi özellikle Pediatrik Rehabilitasyon alanıyla ilgilenmekted...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Evde Fizik Tedavi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fizyoterapist Manuel Terapi

Umut DİNÇER Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Mulligan Konsept

Mobilizasyon&Manipulasyon

Klinik Bantlama

Bel-Boyun-Omuz Problemleri , Skolyoz (Omurga Eğriliği)

Baş ağrıları-Migren

Ortopedik Rehabilitasyon

Post-op (Ameliyat Sonrası) Rehabilitasyon

Pediatrik Rehabilitasyon- Cerebral Palsy - Obstetrik Brachial Plexus - Spina Bifida - Uzay Terapi

Nörolojik Rehabilitasyon ( Hemipleji/İnme , Parkinson , Omurilik Yaralanmaları ) - Yüz Felci , Guillain Barre Sendromu , Karpal Tünel Sendromu

Kuru İğneleme

Lenfödem , Manuel Lenf Drenajı / Dekonjestif Egzersizler

El Ayak Refleksolojisi - Acupressure

Auricular Terapi /Zayıflama

Umut DİNÇER Özgeçmiş CV Fzt.Umut DİNÇER'in Özgeçmişi
*** İŞ TECRÜBELERİ

- Turkuaz Özel Eğitim Rehabilitasyon - İskenderun / Ekim 2018 - Halen

- Özel Defne Hastanesi - Antakya / Mayıs 2018 - Eylül 2018

- Özel İlke Yaşam Cerrahi Tıp Merkezi - Dörtyol / Nisan 2014 - Mayıs 2018

- GATA TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi - Ankara / Mayıs 2013 - Mart 2014

- Varlık Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi - İskenderun /
Temmuz 2011- Mart 2013

*** KURSLAR SEMİNERLER KONGRELER

* Alt ekstremite ve sporcu yaralanmalarında manuel terapi Ekim 2011 Ankara

* Mulligan Konsept Modül A-B Aralık 2011 Ankara

* Omurga mobilizasyonu ve manipulasyonu Mart 2012 İskenderun

* Üst ekstremite ve sporcu yaralanmalarında manuel terapi Nisan 2012 İskenderun

* Alt ekstremite ve omurgada pediatrik manuel terapi Temmuz 2012 İskenderun
...[Devamı...]

Umut DİNÇER Tavsiye Yazıları Umut DİNÇER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Aslı Biçer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 149.140.146.YFW

16-08-2018
 TavsiyeNo: 105171
Umut Bey'i kayınvalideme lenf ödem terapisi uygularken tanıdım. Kolunun şişliğinden çok sıkıntı çeken, ve acılarına dayanmaya çalışan bir hastaya bebek gibi hassasiyetle yaklaştığına şahit oldum. Ve iki üç seans gibi kısa bir sürede kayınvalidemin kolundaki iyileşme gözle görülür düzeydeydi. Umut Bey'in alanında gerçekten iyi bir uzman olmasını, bilgi birikimini ve bunun yanı sıra samimi, içten ve hastayı rahatlatan yaklaşımını övmeliyim. sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz ve mesleğinde başarılar diliyoruz.
     3 Beğeni    

 Rabia KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.14.W

16-05-2018
 TavsiyeNo: 103779
Merhaba lar herkese 😊Benim kız kardeşim 5 yıldır Türkiye yaşam şartları sağolsun hala tanı konulamadı ,herkes birşey söyledi birşey uyguladı .Biz Umut beyle İlke Yaşam Merkezinde artık ümidimizin bittiği ve hastalığın en kötü anlariydi tanıştığımizda ,kız kardeşim hem psikolojik hem bedensel en kötü anlarını yaşıyordu ( bu arada hastalık kasları tutan çok kötü ilerleyen bi hastalık ve aniden gelişti ) İlk tanışmamız da adın ne bakalım senin dediğinde kız kardeşim ters ters bakıp dosyada yazıyor demeye getirdi ,bir yıl sonra iyileşme anlarına yakın fizik ted. servisindekiler gülüp konuşmaları görüp hayret ediyordu işte o kadar bi katkısı oldu .Güler yüzlü, samimi ve insana sadece insan olduğu için değer veren, çok değerli bi insandır. Şuan segava hastalığına göre Ldopa uygulaniyor ,fizik ted artık almıyoruz ama Umut bey hâlâ aile dostumuz :) Ayrıca bir çok alanda kendini geliştirmesi onu dahada güzel yerlere taşıyor.İyiki tanımışiz .
     3 Beğeni    

 N.T (Danışan)
 IP: 176.218.172.DY

08-11-2017
 TavsiyeNo: 100132
Merhabalar,Ben kardiyolojik inme geçirmiş hastalarından biriyim.Umut Beyi başka bir fizyoterapistten kaçarken tanıdım. Güler yüzüyle ve hoş sohbetleriyle insana enerji veriyor. kaslara ve sinirlere verdiği elektiriği saymassak.Egzersizleri düzgün yapmadığınızda tatlı tatlı fırçaatsada onu tanımak ve çalışmak güzeldi Buradanda herşey için çok Teşekkür ederim kendisine.Bantlama yöntemi ile sol elim lavaboda gezmekten kurtuldu Bilgi sonsuzdur ama Ayriyeten kendini geliştirmesine ihtiyacı yok .geçmişine baktığınızda mesleki bilgi yelpazesi geniş bilgisini destekleyen becerikli ellerede sahip daha ne olsun.kim tutar Umut Beyi... mesleği ile ilgili hayallerini de gerçekleştirdiğinde ençok aranan isim olacağına inanıyorum ve tavsiye ediyorum. Çalışma arkadaşlarıda güleryüzlü ve sabırlı insanlar.
     6 Beğeni    

 Gül (Danışan)
 IP: 88.229.250.YZW

10-11-2015
 TavsiyeNo: 83045
Merhaba Umut ßey.ßenim el biLeğimde üç kırık vardı alçı sonrası haraket ettiremiyordum ödemLer oluşmuştu elimde fizyoterapist umut beyi tavsiye ettiLer ve bende tedaviye başLadım ve çok iyi sonuçLar aLdım gerek iLetişim olsun gerek güLeryüzü oLsun hiç eksik etmedi hastasıyla birebir iLgisi insanı motive ediyor . Kızımda tanıştı ve terapist aLanında uzman; çok başarıLı ve zeki oLduğunu ve iLeriki yaşamında çok daha başarılı olacağını gözLemLedi ve herkese önerilebilecek bir uzman olduğunu söyledi.İlgiLerinden doLayı çok teşekkür ediyorum. :)
     9 Beğeni    

 Sevgi çSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.241.148.WC

28-10-2015
 TavsiyeNo: 82623
Annem bundan bir kaç yıl önce Ameliyat olmuştu.Ameliyattan bir kaç sene sonra kolunda şişlikler ve kolunu hareket ettirememe gibi sıkıntılar yaşıyordu bizde tavsiye üzerine Umut Beyle tanıştık. Umut Bey'in yaptığı egzersizler ve bazı tedavi yöntemleriyle Annemin kolundan olumlu sonuçlar aldık.Fizyoterapi alanında iyi eğitimi olan,Umut bey bence Fizyoterapi alanında kendini müthiş geliştirmiş bir uzman bence... Bilgi konusunda herkes kendini geliştirebilir ama Umut bey gerek davranışlarıyla gerek insan ilişkileriyle mükemmel bir tavır sergiliyor. Göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı kendisine teşekkür eder başarılarının Devamını dilerim.
     11 Beğeni    

 emine tuSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.103.238.YWC

09-07-2015
 TavsiyeNo: 80070
Umut Dinçer'den idiyopatik parkinson plus hastası annem için yardım aldık. Hastalığın belirtilerine olan kambur duruş, robotik yürüyüş dışında hareketsizlikten kaynaklanan ciddi bacak kasılması gibi hayatını tek başına idame ettirmesini engelleyen sorunlarla gittik. 30 günlük tedavinin ilk haftasında kendi kendine oturup kalkmaya başladı, 2 hafta yardımsız yatıp kalkmaya ve daha seri yürümeye başladı, 3 haftada kamburu tamamen düzeldi ve yan yatabilmeye başladı. 4 haftanın sonunda hastalık ilk zamanlar ki aşamasında ki belirtilere döndü. Ayrıca nörolojik hastalık olmasından kaynaklı idrak ve mantık sorunlarına büyük bir sabır ve sevkat göstermiştir. Çoğu zaman evlat olarak bizim tahammül sınırlarımız zorlandığın da bile gülümsemesi hiç eksik olmadı. Hem çok cok teşekkür ediyorum tabi ki de tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 A.A. (Danışan)
 IP: 94.123.232.ZB

13-05-2015
 TavsiyeNo: 78706
Kendisinin GATA’da hastasıydım. Umut Bey alt ekstremite ağrılarım için ve bunları güçlendirmek amacıyla egzersizler konusunda bana çok yardımcı olmuştur. Ayrıca tedavim süresince tüm hastalarına karşı tutum ve davranışlarının oldukça insancıl ve mesleki bilgisinin çok iyi olduğunu, alanındaki yeniliklere de açık olduğunu ve de hastalarına güleryüzlü, aynı zamanda görevinin bilinci ile ciddi ve iyi davrandığını gözlemledim. Mesleki yaşantısında başarılarını katlayacağı inancındayım. Kendisine yardımları için çok teşekkür ederim. A.A.
     3 Beğeni    

 Hatice (Danışan)
 IP: 88.254.123.JW

30-01-2015
 TavsiyeNo: 75628
El bileğimin kırılıp alçı tedavisinin bitmesiyle birlikte elimin tam olarak tutmamasından dolayı fizyoterapist Umut Beyle tanıştım.El bileğimdeki sorunumun giderilmesinde çok büyük katkısı var. Umut Bey hastalarına karşı olabildiğince güler yüzlü, kibar, hoşgörülü, ilgili bir beyefendi.Mesleki açıdan da kendisini çok iyi yetiştirmiş, bilgili birisi.Gelecekte kendisini daha da iyi yetiştirip deneyim ve tecrübelerini de katarak çok iyi bir fizyoterapist olacağından eminim.Göstermiş olduğu ligi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    

 Melek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 141.0.15.YJ

12-01-2015
 TavsiyeNo: 74943
Merhaba. Umut ile üniversite yıllarinda bir arkadaş ortamıda tanistik. Tanıştığımız ilk andan itibaren Umut'a çok isindim. Kendisini sevdiren samimi hareketleri, doğal davranislari, insani güvende hissettiren konuşmaları vardır. Çok sağlam bir karaktere sahiptir. İşinde de çok basarili olduğunu düşünüyorum. üniversite zamanlarından beri devamlı olarak kendini geliştirme çabası vardır. Onu diğerlerinden ayıran; azmi ve bilgisidir. Her anlamda güvenilecek bir insandır. İlerde fizyoterapi alaninda bir marka haline geleceğine inanıyorum. kesinlikle tavsiye ediyorum. pişman olmazsiniz.
     4 Beğeni    

 Yasin USite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 81.213.42.DC

09-01-2015
 TavsiyeNo: 74892
2 yıl önce bel fıtığım oluştu. Bununla birlikte en alttaki fıtığımın sol bacağıma giden sinirlerimi sıkıştırdığından sol ayağımda Ayak Düşmesi'ne bağlı parmak ucunda yürüyemedim. Bu sebepten belimdeki ağrıların üstüne topallamam da eklendi. Bir çok uzmana başvurdum fakat hiçbir sonuç alamadım. Serebral Palsi'li de olduğumdan bacağımın asla iyileşemeyeceğini söyleyen uzmanlar bile oldu. Bir tanıdığımın tavsiyesiyle Umut Bey ile görüştüm. Muayene etti ve MR sonucumu ayrıntılı bir şekilde anlattı. Bunlara istinaden Kuru İğneleme Uygulaması'nın benim için uygun olduğunu ve meydana gelen topallama ve parmak ucunda yürüyememin tamamen fıtıklarımdan kaynaklandığını anlattı. Daha uygulamanın ilk seansında sol bacağımdaki sürekli olan kasılma, topallama ve belimdeki ağrılar geçmeye başladı. Sonraki 2 gün için yaptırdığı egzersizlerle daha da iyileştim. 1 seans uygulama 2 gün Fizyoterapist kontrollü egzersizlerle toplamda 3 seansta tamamen iyileştim. Verdiği egzersizleri hala yapmaktayım. Buradan benim gibi sorun yaşayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Süreç boyunca da ilgi,yardım ve desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.
     9 Beğeni    

 Sezgin OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.167.228.YDC

02-01-2015
 TavsiyeNo: 74694
Çalıştığım iş gereği zamanımın büyük bölümünde bilgisayar başında oturmak durumundayım. Bu nedenle sürekli aynı şekilde oturmaktan, genellikle sırt ve bel ağrılarından şikayetçiydim. Umut Bey çok eskiden beri arkadaşımdır. Kendisine yaptığım bir ziyaret sırasında bu şikayetlerden bahsettim. Teşhisi hemen belirleyerek uygun fizik hareketler ve terapi ile ağrıları hemen kesti. Sonrasında da birkaç hareket tavsiye etti. Ağrıların bu kadar kısa zamanda kesileceğini düşünmemiştim. Kendisini bir arkadaş ve bir uzman olarak hem başarılı hem de eli hızlı buluyorum. Teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    

 Dilek Toker (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 81.213.44.FB

22-12-2014
 TavsiyeNo: 74353
Bende Muğla Üniversitesi'nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon okuyorum. Umut Bey üniversitede üst dönem arkadaşlarımdandı.Arkadaşlar aracılığıyla tanıştık. Aktif bir hizmet almadım fakat derslerimde ve klinikteki pratik çalışmalarımda çok yardımı oldu. Mesleki açıdan gerek pratik gerek teorik birçok şey öğrendim, bir nevi öğretmenim gibidir. Kişisel olarak arkadaş canlısı, güler yüzlü biridir. Hastalarına karşı diyaloğu da güler yüzlü, güven vericidir. Bir fizyoterapist adayı olarak Fizyoterapist Umut Dinçer'i tavsiye ediyorum. :)
     6 Beğeni    

Umut DİNÇER'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Kitap okumak, Tüplü Dalış, Gezmek» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Turkuaz Özel Eğitim Rehabilitasyon
Denizciler Mahallesi E-5 Altı ve Üzeri Sokak No 71/ 1 Iskenderun
Hatay  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(531) 579 53 31
(İskenderun-Denizciler-Payas-Dörtyol-Arsuz)

Telefon 2 :
0(326) 645 45 45  
(Turkuaz Özel Eğitim Rehabilitasyon)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Muğla Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2011
(8 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Umut DİNÇER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Umut DİNÇER Mesleki Videolar Videoları
-16:43
Top