2007'den Bugüne 89,829 Tavsiye, 27,675 Uzman ve 19,688 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif CANTÜRK
Uzman Fizyoterapist - İstanbul

Elif CANTÜRK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Elif CANTÜRK'ün Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif CANTÜRK'ün Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Elif CANTÜRK'ün İletişim Bilgileri
Adres 1:
İstanbul Skolyofiz Omurga ve Skolyoz Merkezi
Mimar Sinan Mahallesi , Selami Ali Efendi Caddesi No:101 /B Üsküdar /İstanbul gebze/Maltepe/Kartal 
(Üsküdar Skolyoz Merkezi,üsküdar Schrotherapi)
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce: İleri Seviye almanca: Başlangıç lehçe:Başlangıç
Mezun Olduğu Üniversite
Hasan Kalyoncu Universitesi (2015 Mezunu)
Yüksek Lisans
Arel Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Tezli Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif CANTÜRK Özgeçmis CV Uzm.Fzt.Elif CANTÜRK'ün Özgeçmişi
Merhabalar, ben Uzman Fizyoterapist Elif Cantürk. 2015 yılında lisans eğitimimi tamamladım ve fizyoterapist oldum.Lisans dönemimde Erasmus eğitim programını kazanarak Avrupada fizyoterapi ve rehabilitasyon ile ilgili çeşitli eğitimler aldım.

2016 da Texas/Amerikanın sayılı büyük fizik tedavi hastanesi olan Tırr Memorial Hermann eğitim araştırma hastanesinde staj için seçilen kişilerden oldum ve staj yaptım.

2020 yılında Skolyoz alanında tezimi vererek uzman fizyoterapist oldum.(İAÜ/2020)

İSST/SCHROTH 3 BOYUTLU TEDAVİ eğitimini aldım(EKİM/2020)

Manuel Terapistler derneğinden omurga manipülasyonu, üst ve alt ekstremize manipülasyonu (2020)

Graston Tools eğitimi, tetik nokta eğitimi(2020)

Kinesio bant eğitimi aldım(2020)


Klinik Pilates Eğitmeniyim (2021)


Tedavi edilen hastalıklar

* Skolyoz
* ...[Devamı...]

Elif CANTÜRK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
BüşraSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ24.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124079
Elif hanımdan geçen sene bir iki ay boyunca ileri derece skolyozum dolayısıyla seans aldım. O zamana kadar hangi doktora gidersem gideyim ameliyat olmam gerektiği söylendi. Daha sonra kişisel sebepler dolayısıyla ara vermek durumunda kalmıştım. Bir iki aydaki seanslardan sonra bile röntgenlerde ve fiziksel olarak gözle görülür biçimde bir ilerleme kaydettik. Elif hanımın azmi ve alanında uzmanlığı gerçekten takdire şayan. Şu anda tekrar seanslara başladım ve çok memnunum. Gönül rahatlığıyla kendisinden seans alabilirsiniz, önerimdir.
     Beğenin    
Birsu Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Nisan.2022
TavsiyeNo: 123484
Kendisi çok canayakın, başarılı ,güler yüzlü ve işini çok severek yapan biri.İyi ki tanımışız. Seanslarımızdan yüksek verim aldım ,egzersiz programı uyguluyor kişiye özel hareketler gösteriyor ve detaylı bir şekilde anlatıyor yardımcı oluyor ,sırt ağrılarım kalmadı ve duruş bozukluğum eskisinden çok daha iyi ,seanslarımız dışında da sürekli irtibatta kalarak her gün hareketleri doğru yaptığım konusunda beni takip etti ,gerçekten işini ilgiyle ve severek yapıyor.Alanında çok başarılı olduğunu düşündüğüm bir fizyoterapist, kesinlikle tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    
Elif N.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Şubat.2022
TavsiyeNo: 122913
Merhaba, çocukluğumdan beri skolyozum var ve klasik anlayışa sahip pek çok doktora gittim, çocukluğumda eski tip korselerden de verdiler fakat hiç bir şekilde iyileşme sağlayamadım. Doktorlar tarafından verilen egzersizler iki tarafı da çalıştırdığı için skolyozumda iyileşme de sağlanamadı. Ofis ortamında çalışmam sebebiyle ne yapacağımı bilemezken Elif Hanım ve alman ekolü olan schrot egzersizleri ile karşılaştım. Tereddüd ederek gittiğim ilk seanslar kendisinin idealist ve güven veren tekniklerine bırakmam ile kısa sürede memnuniyete dönüştü. Kendisi sürekli eğitimlerle kendini geliştirmeye devam eden idealist bir uzman olmasının yanı sıra psikolojik açıdan egzersizlerin yapılması sırasında da rahatlatarak gerek rotasyonların gerekse skolyoz açısının gerilemesini sağlıyor. Bugüne kadar kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Tüm skolyoz hastalarına mutlaka görüşmeleri ve kendisinin görüşlerini alarak devam etmelerini tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Mehmet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ocak.2022
TavsiyeNo: 122839
Elif hanımla 1 ayı geçti seanslara başlayalı Kendisini daha önceden tanımıyorduk Ama tavsiye üzerine Gittim Herkes gibi ilk başlarda kafamızda çokça sorularla gitmiştik kolay değil mesela evlat sağlığı olunca insan arayışlara kalkışıyor bu hislerle başladık ama bir ayın sonrasında Yapmış olduğumuz egresizlere birde Güler yüzü ve samimi ilgisi dahil olunca bir ay olmasına rağmen karşılığını almaya başlamak Bu işin ne kadar doğru yapıldığına işarettir bu iş sağlık olunca tavsiye etmek ne kadar doğru bilemem ama bizim için tamamdır ve devam etmektedir Sizlerde bu rahatsızlığı Yaşayanlara illa gelin eğitimi alın diyemem ama Elif hanımın profesyonel bilgisinden en azından tavsiye niteliğinde de olsa mutlaka görünmenizi tavsiye ederim Egresizleri hastaya uygularken Aynı anda uyguladığı yöntemleri bire bir Hasta velisine öğretmesi evde yapılan egzersizlerin düzgün be doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor Derdi Maddiyat değil hastanın iyileşmesi olan güzel yürekli Fizyoterapistimiz
     6 Beğeni    
Gönül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2021
TavsiyeNo: 122082
biz elif hanımla bir tavsiye üzerine tanıştık.iyiki tanışmışız kızım elif hanıma ilk geldiğinde vahim bir durumdaydı kendisinin üstün bilgisi ve yeteneği sayesinde daha ilk seanslarda bile değişimi fark ettik kendisine çok teşekkür ediyorum ayrıca sıcakkanlı ve samimi tavrı ile kızımın hem terapisti hemde ablası oldu biz onu okadar çok sevdikki irtibatımızı koparmak istemiyoruz çünkü herzaman kan bağına gerek yok kendisine hayat boyu başarılar diliyorum
     7 Beğeni    
Fatih
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121699
Kızıma Schroth yöntemi ile Skolyoz tedavisi için fizyoterapist ararken Elif hanıma rastgeldik. Meğerse ailemize bir dost bulmuşuz. Güler yüzü, samimiyeti, kızıma olan yakın ilgisi ve en önemlisi işindeki bilgi, beceri ve uzmanlığıyla kalbimizi kazandı ve her seansa huzur içinde gidiyoruz. İlk seanslardan itibaren olumlu gelişmeler yakaladık. Seans olmadığı günler için Whatsapp üzerinden video desteğiyle tedavi sürecimizi takip ediyor. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum ve sağlık camiasında Elif hanım gibi uzmanların bulunması bu tür sağlık problemleri yaşayanlar için büyük bir şans diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler Elif hanım.
     6 Beğeni    
Şevval
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121493
Çok uzun süredir skolyoz rahatsızlığım sebebiyle araştırma içerisindeydim ve bu sırada bir sosyal medya hesabından Elif Hocam’a ulaştım.İlk görüşmeye gittiğimde güzel enerjisini hemen hissettim ve bu devam etmem için sebeplerden biri oldu.Kendisi çok canayakın,güleryüzlü, arkadaş canlısı.Seans sırasında tüm bilgilerini paylaşıyor ve alanındaki gelişmeleri güncel bir şekilde takip ediyor.Bunun yanında seanslar sohbet havasında olduğu için çok rahat ve enerjisi yüksek geçiyor.Bunlar da motivasyonumu yükseltmemde etkili oluyor.Seans dışında verdiği ev egzersizlerini yaparken istediğim zaman soru sorabiliyorum , detaylı bir şekilde anlatmaya çalışıyor.Yaklaşık 1 aydır tedaviyi alıyorum ve şuan bile vücudumdaki değişimin farkındayım.Elif Hocam ile beraber sırt ağrılarımı çok kısa sürede azalttığım için ve bu değişimi görebildiğim için çok mutluyum.İhtiyacı olan herkese samimiyetle öneriyorum.
     4 Beğeni    
Jouman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121166
Elif hanımı biz instagramdan bulduk , kendisiyle 11 yaşındaki kızımın skolyoz tedavisinde schroth tedavisi alması için başvurduk , tedavi sonucunda kısa sürede gözle görülür şekilde kürek kemiği seviyeleri eşitlendi, kendisi kibar , nazik , sabırlı ve iyi niyetli birisi .Kızımla güzel bir uyum yakaladılar kızım evde de egzersizlerine devam ediyor, şuan tedavimize devam ediyoruz. Röntgenimizin çekilmesine 3,5 ay kaldı güzel sonuçlar için umutluyuz Herkese tavsiye ediyorum
     6 Beğeni    
Meral
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120279
Elif hanımla iletişimim 11 yaşındaki kızımın skolyoz olduğunu öğrenmemle bir tavsiye üzerine başladı. Kızımın tedavisi suresinde nasil bir yol izleyeceğimizi hangi aşamalardan geçeceğimizi bilmediğimiz için fazlasıyla endişeliydik. Ancak elif hanimin tanımı ilgilisi güleryüzü ve uzman bilgisi sayesinde seanslarımız eğlenceli ve konforlu geçiyor. Henüz tedavimizin ortalarında olmamız rağmen ileriki zamanda suanki emeğinizin karşılığını görmek icin sabirsizlaniyoruz. Elif hanimi tum samimiyetimle tavsiye ediyorum.:)
     5 Beğeni    
Şule
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118897
Süreklilik gösteren bölgesel ağrılarım için hocamın çalıştığı kuruma gittim.Degerlendirilme sonucunda Elif Hocama yönlendirildim.Yaptirdigi egzersizler ile süreç içersinde ağrılarımın azaldığını hissettim.Esneklik kazanarak yapmakta zorlandığım hareketleri daha kolay yapmaya başladığımı gördüm. Bunun yanında Elif Hocamla seanslarda güler yüzüyle, cana yakınlığıyla eğlenceli zamanlar geçirdim. Yaklaşımı her zaman yapıcı ve yardımcı olmaya yönelikti. Hocam alanına fazlasıyla hakim,alanındaki gelişmelerinde takibinde.Bir fizyoterapist yardımına ihtiyacı olan , daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen herkese Elif Hocamla tanışmasını, çalışmasını tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Öznur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118887
2 yıl önce belim çok şiddetli bir ağrıyla devlet hastanesine gittim ve skolyoz olduğumu öğrendim başıma gelene kadar skolyoz ne? Bilmiyordum bir sürü araştırma yaptım bir çok uzmana gittim bununla yaşamayı öğreneceksin denildi ağrı kesici ilaçlar verildi yaşım küçük olduğu için içmek istemdim (23) araştırma yaptım ağrılarımdan duramıyordum çalıştığım işi bıraktım evde zaman geçirmeye başladım ama ağırlarım geçmedi sıcak su torbasıyla durabiliyordum daha sonra yaptığı skolyoz tedavilerine rastladım ıstagrem hesabımdan dışarıdan baktığında eğriliği belli olan bir tedavi ettiği danışmanını gördüm iletişime geçtim kendisiyle şuan iyi ki diyorum skolyozun bile tedavisi varmış Güler yüzlü bir hocamız çok içten samimi sabırlı bir hocamız ev egzersizleri veriyor ve evde de nasıl yapacağıma kadar anlattı şuan ağrılarım azaldı topuklu ayakkabı giyemiyordum şimdi oh be diyorum iyi ki elifim hocamla tanışmışım diyorum yoksa ağrı çekmeye devam edecektim.herkese tavsiye ediyorum :)
     7 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İstanbul Skolyofiz Omurga ve Skolyoz Merkezi
Mimar Sinan Mahallesi , Selami Ali Efendi Caddesi No:101 /B Üsküdar /İstanbul gebze/Maltepe/Kartal 
(Üsküdar Skolyoz Merkezi,üsküdar Schrotherapi)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(506) 161 41 14
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Hasan Kalyoncu Universitesi
Mezuniyet Yılı
2015
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Arel Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Tezli Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Uzm.Fzt.Elif CANTÜRK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce: İleri Seviye almanca: Başlangıç lehçe:Başlangıç

Elif CANTÜRK Mesleki Videolar Videoları
-

02:57
Top