2007'den Bugüne 80,290 Tavsiye, 25,606 Uzman ve 17,922 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Fizyoterapist
İsim

Umut AYBARÇ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Fizyoterapist

[Diğer Fizyoterapistler..]
Tavsiye ve Teşekkürler

13

[Fzt.Umut AYBARÇ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Umut AYBARÇ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarUmut AYBARÇ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Umut AYBARÇ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Umut AYBARÇ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Fizyoterapist
Çocuk Terapisti
Duyu Bütünleme Uzmanı
Floortime Uzmanı
Aile Danışmanı ve Yaşam Koçu
İletişim: bilgi@umutaybarc.com

Umut AYBARÇ Özgeçmiş CV Fzt.Umut AYBARÇ'ın Özgeçmişi
Fizyoterapiyle ilgili ilk deneyimlerim çocuklar ile başladı. Dünya üzerindeki en saf ve özgür sanatçılarla; çocuklarla çalışmaya başlamış oldum. Çocuklar ile çalışmalarıma İzmir’de devam ederken Joan Day Mohr sayesinde nörogelişimsel tedavi ve terapi yöntemleri ile yolum aydınlanmış oldu. Sinir sistemi üzerindeki çalışmalarım ve deneyimlerim beni hep daha fazlasını araştırmaya itti. İstanbul’da çalışmaya başladıktan sonra Ayres‘in Uluslararası Duyu Bütünleme eğitimlerini tamamlamakla mesleki açıdan bambaşka bir bakış açısı kazandım.

Çocukların ilgilerini izleyerek sağlıklı gelişimlerini destekleyen DIR Floortime Konsepti ile hem çocuk hem de yetişkinlerle yaptığım çalışmalarda bütüncül bir bakış açısı kaçınılmaz oldu. Terapi süreci ister çocuk ister yetişkin için olsun bireyi temel alıp holistik bir bakış ile yürütüldüğünde kalıcı değişiklikleri sağlıyor.
...[Devamı...]

Umut AYBARÇ Tavsiye Yazıları Umut AYBARÇ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Svn (Danışan)
 IP: 188.57.60.D

02-05-2019
 TavsiyeNo: 109544
Sevgili Umut Aybarc... Oğlumun en büyük şanslarından...iyi ki karşımıza çıktı, iyi ki bize dokundu...Bize çünkü sadece cocugun biricik ruhunu ve benligini görerek ona yaptığı rehberliğin ötesinde, biz aileleri de ihtiyacı olani, görmesi ve dönüştürmesi gerekeni net ve samimi sekilde ortaya koyarak harekete geçiriyor... tecrübesine ve hissettiklerine güvenle yol alıyoruz... var olan güzelliği açığa çıkarıyor ve hayatınızda cok sey dönüşmeye başlıyor. Oğlumun farkindaligini arttiran ve yaşama sevincini yukselten tum emegine ve sevgisine sonsuz teşekkürlerimle...
     2 Beğeni    

 S.S. (Danışan)
 IP: 176.55.83.YF

12-04-2019
 TavsiyeNo: 109276
Sevgili Umut Aybarç ile oğlumun 2017’de başlayan terapileri halen devam ediyor.Bu süreçte ailelerin en büyük sorunsalı olan, çocuklarımız için en iyisini yapabiliyormuyuz, emin ellerdemiyiz sorusunu kendisiyle çalışmaya başladığınızda çok net algılıyorsunuz.Bilgisi,alanındaki deneyimi, nezaketi, çocuklara karşı olan sevecen tavrı ve terapilerdeki oyun kurgusu ile gerçekten inanılmaz yetenekli bir terapist.Hem oğlum hem de ailemiz için yaptığı yönlendirmeler hayatımıza ışık tuttu.Hayatına dokunduğu her çocuğa çok katkısı olacağına inanıyorum.Umarım sizlerin de yolları bir gün kendisiyle kesişir.Sevgilerle.
     3 Beğeni    

 A.D. (Danışan)
 IP: 193.255.114.YYF

10-04-2019
 TavsiyeNo: 109236
Umut hoca ile oğlumun duyu bütünleme terapisi sürecinde tanıştık. Terapi sürecindeki hem fiziksel hem psikolojik desteği bize çok faydalı oldu. Terapi sürecindeki kurguları, yönlendirmeleri oğlum üzerinde ciddi olumlu değişimler yarattı. Kendisinin işine gösterdiği özen, verdiği terapi kalitesi gerçekten çok üst düzeydi. Altı aylık birlikteliğimizde oğlumun hayatına hem bir ağabey hem bir öğretmen hem de yaşam koçu olarak çok şey kazandırdı. Tabii ki bizlere de. Çocuğumla iletişimi mükemmeldi ve veli olarak bize geri bildirimleri ise çok faydalı oldu. Dilerim bizim gibi bir çok insanın hayatına dokunur. Her şey için çok teşekkür ederiz Uğur bey. Sevgilerimizle
     4 Beğeni    

 Aylin (Danışan)
 IP: 176.88.141.JL

10-04-2019
 TavsiyeNo: 109235
Umut Bey'le 2016 yılında tanıştık. Kendisinden duyu bütünleme danışmanlığı aldık. Çocuklarla çok iyi anlaşan, onların ruhundan anlayan, esprili, güler yüzlü, çocukların gönlüne nasıl gireceğini çok iyi bilen biri. Danışmanlık aldığımız süre içinde hem kızım hem ben çok mutluyduk. İnsan kendini , Umut Bey gibi profesyonel, işini seven ve ciddiye alan biriyle çalışınca, güvende hissediyor. Ekip arkadaşlarıyla birlikte samimi ve destekleyici bir şekilde çalışmalarını da atlamamam gerekir. Kızımdaki olumlu gelişmelerden çok memnun kalarak tamamladık kendisiyle çalışmalarımızı. Umut Bey'i, gönül rahatlığıyla, ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Ebru Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.253.28.YLF

10-04-2019
 TavsiyeNo: 109234
Sevgili Umut Aybarc senin icin aslinda o kadarcok sey varki soylenecek ve yazilacak.Ogluma 28 aylikken otizm spectrum teshisi konuldu bir cok egitim yerinde bircok kez duyu ile ilgili terapiler almamiza ragmen takintilarini ve vucud kordinasyonu bir turlu toparlanamiyordu.Taki Sevgili Umut Aybarc'la yollarimiz kesisene kadar.Umutla yaklasik 7 aydan beri beraber oglum icin mucadele ediyoruz.Takintilari ve vucud kordinasyonu olmayan bunun yani sira kendini ifade etmekde zorlanan oglum terapilerimizle birlikte takintilarimiz kayboldu ve yani sira artik vucudunu kontrol edebiliyor.Kendini ifade edebiliyor iyki seni tanidik Umutcum bu zorlu yolumuzda bizle birlikte yurudugun icin sonsuz tesekkurler.
     5 Beğeni    

 Yonca YISite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.227.2.YCL

27-11-2018
 TavsiyeNo: 106915
Otizm spektrumunun içinde olan kızımın spektrum içinden çıkmasını sağlayan büyük sıçrayışını sağlayan canım öğretmenimiz Umut Aybarc ı kesinlikle tavsiye ediyorum. Benim kızım 26 aylık özel eğitime başladı ve bunun yanısıra yaklaşık bir sene duyu bütünleme eğitimi aldı. Daha sonra eğitmenleri ile duyu bütünlemeye ihtiyacı olmadığına karar vererek duyu bütünlemeyi bıraktık. Kızım özel eğitim ile çok güzel bir ilerleme sağladı, ama dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda pek birşey yapılamıyordu, hep bir şeyler eksikti ve acaba tekrar duyu bütünlemeye mi ihtiyacı var dediklerinde. Aslında çok uzun zaman önce adını duyduğum, konuştuğum ama kızımın artık ihtiyacı yok dedikleri için görüşmeye gidemediğim ( bir dostumun çocuğunun Atipik otizm spektrumundan çıkmasına çok büyük katkısı olan ) Umut beyi aradım. Yeni bir mekana gitmek istemiyordum ama kendisini kızım ile bir seans çalışırken görmek,, bunun tek başına duyu bütünleme olmadığının, sadece kızım için değil aynı zamanda benim içinde çok faydalı olacağını anlamama yetti. Komut almayı çok sevmeyen, hele hiç izin almayan, kendisini korumayan, korkusuz, dikkatsiz kızım ilk 3 ay sonunda bırakın beni, başkalarından da izin almaya, komut dinlemeye, kendisine dikkat etmeye, düşeceği yerleri bilmeye ve her yerde beni beklemeye başladı. Anaokula başlayan kızımı görseniz ben söylemesem farklı bir çocuk olduğunu anlayamazsınız. Umut bey çok şey söylemedi, gösterdi, onunla yaptığımız çalışmalar sırasında kızımla beraber bende yanlış davranışlarımı gördüm ve çok korumacılıktan çıkıp kızıma daha çok şans verdim. Çevremdekiler ve eşim bile her ne yapıyorsanız devam edin, son aylarda inanılmaz mantık yürütüyor ve tüm spektrum özelliklerini attı gibi dediler. Umut beyin seans da neler yaptıklarını anlatmam mümkün değil, dediğim gibi sadece duyu bütünleme değil, çocuğunuzu daha iyi tanıyorsunuz ve Umut beyi bana tavsiye eden dostumun dediği gibi, bir evin temeli ne kadar sağlam olursa üzerine o kadar kat çıkabilirsiniz. Biz kızımın temelini Umut bey sayesinde sağlamlaştırdık. Tanıdığım en iyi öğretmenlerden biri kendisi, burası vesilesi ile kendisine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki sizi tanıdık ve isterim ki daha çok çocuğa ulaşıp, kızımın hayatına dokunduğunuz gibi dokunun...
     8 Beğeni    

 Deniz (Danışan)
 IP: 176.227.124.YCB

17-11-2018
 TavsiyeNo: 106746
Sevgili Umut Aybarç, Sanırım 7 hafta içerisinde yazacak çok şey var. 3 yaşındaki kızımın hikayesi 15-16 aylıkken annem için eve gelen bir fizyoterapist, kızınızın yürüyüşünde bir sorun var, tortikollis mi, boynu mu eğri acaba derken , gittiğim onlarca doktor, elle terapi ve acil ameliyat önermeye başladı.norolog, ortopedi,çocuk cerrahı ve doktor arkadaşlarım derken öneriler doğrultusunda elle boyuna zorlama terapi yapmaya başladık. özel hastanelerin söyledikleri fizyoterapistler eve gelmeye başladı biz hastanelere gitmeye başladık. Çocuk mutsuz bir şekilde doktorların önerisi ile hergün terapiye başladı. Artık terapiler bende ve kızımda travma haline gelmişti ve omuz gittikçe aşağı inmeye başladı kafayı sola çeviremiyor hale geldi. En büyük Şansımız ise yaklaşık 7 hafta önce Umut aybarç hocamız ile karşılaşmamız. umut beyi görene kadar 2 yıla yakın tüm hastane ve doktorları gezmemize mi üzüleyim, çocuğa yapılan zorla terapiye mi üzüleyim, kızımın huzursuz olmasına mı üzüleyim, onlarca verilen paralar ve sonucun aynı olmasına mı üzüleyim bilemiyorum.Kızım şu an 7 haftadır terapi görüyor ama parkta oynar gibi ve sabahları koşarak gidiyor, sola bakamayan çocuk kafasını çeviriyor, sola arkaya bakabiliyor, aşağı inmiş olan omuz şu an orta hattı aldı, koordinasyon ve denge sağlandı, Umut beyin etkisi sadece bu kadar değil kızımın özgüveni arttı, kendini korumayı öğrendi, kasları gelişti, çocuklarla iletişimi arttı, isteklerini söylemezken söyler hale geldi, kural ve söz dinlemeyen çocuk mantıklı bir hal aldı. 7 haftada bu gelişimi takip etmek gerçekten beklemediğim bir mucize. Sayenizde kızım ameliyat olmayacak , kafasından beline kadar 3-4 saat içerisinde hastanede zorla gireceği o alçıya girmeyecek ve o alçıda 2.5 ay kalmayacak. Sadece sorunu olan değil 0-21 yaş aralığındaki tüm çocuklar sağlıklı gelişim için umarım birgün sizinle karşılaşır. herşey için teşekkür ederiz, ömür boyu minnettarız.
     4 Beğeni    

 Ayça ZSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.233.32.YZ

04-09-2018
 TavsiyeNo: 105337
Bu yazıyı uzun zamandır yazmayı planlıyordum ama bir türlü olamadı. Adını dilimden düşürmediğim, oğullarımın hayatına ışık saçan işini severek yapan çok yetekli olduğuna inandığım bir uzman kendisi. 2013 ekim ayında başladığımız terapiler 2015 ocak ayına kadar yaz araları ve kesintilerle sürdü. İlk 3 ayda zaten sonuçları inanılmazdı. Sadece çocuklarıma değil beni de geliştiren “anne” liğime yakından bakmamı sağlayan öğretileriyle müthiş yol katettik. Yeğenimin Amerika’da fizyoterapi okuyacağını öğrendiğimde aklıma gelen ilk isim ve “bu işi yapacaksan böyle ol ve onun gibi gönülden sev” diye anlattığım Çare bünyesindeki isimlerden diğer harika fizyoterapistlerden biri Umut hoca. İyiki var ve iyiki yollarımız kesişmiş. Toprak ve Rüzgar’ a belki hatırlamayacak olsalar bile hep anlattığım bir eğitmen. Her şey için çok çok teşekkürler.
     5 Beğeni    

 josephine (Danışan)
 IP: 212.253.157.YYZ

21-12-2017
 TavsiyeNo: 101050
Umut beyi moralimin en kötü olduğu dönemde tanıdım. Bunca yıl birsürü şey denedik birsürü uzmanla tanıştık. Ama Umut bey ve oyun care ile aldığımız yolu gelişmeyi hiçbir yerde göremedik. Herseyden önce genç yaşına rağmen inanılmaz empati yeteneğine sahip. Sadece profösyonel bilgisi ile değil kişisel özellikleri ile de cocuklara çok şey katıyor. Harika bir yetenek. Harika bir terapist hem çocuklar hem de aileleri için. Herseyden önemlisi de yaptığı işe kendine ve çalıştığı çocuklara inanılmaz inanıyor. İşini büyük bir sevgi ile yapıyor. Daha kendisinden öğrenicek çok şeyimiz var. Bize beklenmedik yeni hayatımızda rehberlik ettiği icin teşekür ediyoruz. İyiki var ve bizi tanıştıran değerli arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. Harikasınız yolunuz hep açık yüreğiniz hep pozitif enerji ile dolu olsun:))
     6 Beğeni    

 Burçak DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.43.1.ZY

01-02-2016
 TavsiyeNo: 85475
Umut hocamla Çare Oyun Akademisinde tanıştık. Hiç kimse karşınıza tesadüfen çıkmıyor. Biz beden farkındalığı ile ilgili duyu bütünleme konusunda kendisinden destek alıyoruz. Daha yolun başında olmamıza rağmen çok hızlı gelişmeler gözlemliyoruz oğlumuzda. Can, Umut hocasına hayran. Her seansa koşarak gidiyor. Geri bildirimleri ise insanda acayip farkındalık yaratıyor. Keşke herkes işini Umut hoca gibi işini sevgiyle yapsa. Çocukları çok seviyor ve onların dilini ustalıkla kullanıyor. Kendisini tanıdığımız için evrene sonsuz teşekkürler ve şükranlarımızla.
     6 Beğeni    

 I.Y. (Danışan)
 IP: 85.97.85.ZYB

28-01-2016
 TavsiyeNo: 85394
Sevgili Umut Hocamla Çare Akademi'de tanıştık. Prematüre doğan kızımın motor hareketleri ve bilişsel gelişimine katkıda bulunmak üzere haftada 3 ders vermeye basladı. Derslere basladıktan 2-3 ay sonra kızımda müthiş bir ilerleme oldu. Halen hocamla devam ediyoruz ve gelişimi hızlıca devam ediyor. Bence dogru hocayı bulmak cok onemli. Bu noktada eger Umut Hoca'ya denk gelmeseydik bu kadar hızlı bir ilerleme elde edemezdik diye dusunuyorum. Zira Umut Hoca'dan once gittiğimiz o cok meshur fizyoterapi merkezlerinin hicbirinde asla Umut Hoca gibi işini bilen birine rastlamadım. Sadece işini bilmek de değil son derece çocuk seven biri. Güleryuzlu, sevecen... Kendisini cok seviyoruz ve o melek ellerinin daha bir cocuga fayda saglayacagına inanıyoruz.
     6 Beğeni    

 SONGÜL TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 31.145.88.Z

28-01-2016
 TavsiyeNo: 85385
Umut Aybarç....... Yazacak o kadar çok şey var ki buraya sığdırabilmenin pek imkanı yok. Oğlumla birlikte geçirdiği duyu bütünlemelerinde tanıdım kendisini. Çocukları içtenlikle sevmesi, mesleğini icra edişi, anne babaları bu konuda eğitmesi inanılmazdı .Onun sayesinde çok yol aldık hayatımızda . Mesleğini işini o kadar profesyonel yapıyor ki onu tanıyıp da sevmeyen bir çocuk yada ebebeyin tanımıyorum. Her zaman telefonda bile olsa size destek sağlar meslek sevgisi değil aşkı ona uyan kelime bence. Her zaman sevdiğim ve saygı duyduğum kişi ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM. Anneannemiz var bizim hiç kimseyi beğenmez ve sürekli konuşur (Seviyoruz anneanne seni : ) ) . Oğlumuzla ilgili her zor anımızda şöyle der UMUT HOCA olsaydı şimdi oğlumuza bunların hepsini yaptırırdı bu dönemi daha rahat atlatırdık . Sürekli evimizde adı geçen Umut Aybarç hayatımızdaki dönüm noktalarından birisiniz sizi seviyoruz
     5 Beğeni    

 Ihsan YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.247.92.YFF

28-01-2016
 TavsiyeNo: 85382
Merhaba, agrilarim ile ilgili kendisinden yardim aldim. Sayesinde agrilarim azaldi. Kendisi isini gayet ciddiye alan ve yardim etmeyi seven biri oldugunu fark ettim. Bu tip uzmanlar isini seven uzmanlardir. Kendisine tesekkur ederim. Kendisini bir arkadasim araciligi ile taniyorum. Kendisi once sorunlarimi dinledikten sonra, yapacagi tedavi hakkinda bilgi verdi. Yaptigi her islemi yaparken her hareketi izah etti. Gayet guler yuzlu ve isi konusunda ciddiydi. Tesekkur ederim
     5 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Mezuniyet Yılı
2009
(10 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Umut AYBARÇ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Umut AYBARÇ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Umut AYBARÇ Mesleki Videolar Videoları
-


00:50
Top