2007'den Bugüne 89,848 Tavsiye, 27,677 Uzman ve 19,689 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Nida YEKTEUŞAKLARI
Fizyoterapist - İstanbul

Nida YEKTEUŞAKLARI Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nida YEKTEUŞAKLARI Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Nida YEKTEUŞAKLARI'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nida YEKTEUŞAKLARI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Nida YEKTEUŞAKLARI'nın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İnönü Üniversitesi (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nida YEKTEUŞAKLARI Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
*Serebral palsi
*Down Sendrom
*Gelişim geriliği
*Duyu bütünleme bozukluğu
*Salya problemleri
*Çiğneme problemleri
*Emme problemi
*Yutma problemleri
*Duyusal beslenme problemleri
*Davranışsal beslenme problemleri
*Yetişkin yutma bozuklukları
*Riskli bebek

Nida YEKTEUŞAKLARI Özgeçmis CV Fzt.Nida YEKTEUŞAKLARI'nın Özgeçmişi
Nida Yekteuşakları 1993 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Kahramanmaraş Elbistan’da tamamladı. Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini 2012 yılında başladığı İnönü Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü 2016 yılında tamamlamıştır. Daha sonra Malatya Özel Çağlayan Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Özlem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde görev yapmıştır. Şu anda Marmara Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyonda Nörolojik Rehabilitasyon dalında yüksek lisansına devam etmektedir. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Hastanesinde 2 yıl boyunca yetişkin ve çocuklarda yutma ve beslenme problemlerinde tanı ve tedavi süreçlerinde aktif olarak görev almıştır.

Aldığı Eğitim ve Seminerlerden Bazıları

15. Fizyoterapide Gelişmeler Kongresi
1. Malatya Gelişmeler Sempozyumu
Duyu Bütünleme Kursu Nörobiyolojik Temeller ve Klinik Kökler Eğitimi (AYRES)...[Devamı...]

Nida YEKTEUŞAKLARI Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
N.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ26.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124093
Nida hanımla sosyal medya vasıtası ile tanıştık. Sma tip 1 tanılı kız çocuğum için bir yutma terapistine ihtiyacımız vardı ve arayış içindeydik. Kendisi ile çalışabileceğimizi düşündük ve ilk seans için tarih belirledik. Bizim gibi sma tanılı başka çokça çocukla da çalıştığını öğrendik ve içimiz daha da rahat etti açıkçası. Kendisi ile yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz ve çok memnunuz. Disiplinli, güler yüzlü ve işini severek yapan biri. Çocuklarla iletişimi çok iyi, kısa zamanda bayağı yol kat ettik. Yutma ve beslenme konusunda desteğe ihtiyaç duyan tüm ailelere gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim kendisini.
     Beğenin    
Sıdıka DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ25.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124086
Kızım genetik bozukluğa bağlı epilepsi hastası.Yutma güçlüğü olan kızıma fizyoterapistin tavsiyesiyle Nida hanımla çalışmaya başladık.Terapiye başladığımızda 2 yaşında, blender ve süzgeçten geçirerek yedirebiliyorduk ve yiyeceklerin birçoğunu dışarı taşırıyordu, dili sürekli dışarı itiyordu. Terapi ile birlikte Nida hanımın yönlendirmesiyle ketojenik diyete de başladık.Terapiye başladıktan iki üç hafta sonra ilk defa şehriye yuttu.Üç ay gibi kısa bir sürede de pütürlü gıdaya geçti ve kolayca yutuyor.Blender ve süzgeci tamamen bıraktık.Yiyecekleri dışarı itmeyi bıraktı.Tedavi sürecimiz kendisiyle devam ediyor. Nida hanım oldukça nazik, çocuklarla iletişimi kuvvetli, doğru şekilde yönlendirmeler yapan, çözüm odaklı, ilgili, kendini sürekli geliştiren bir terapist olması sebebiyle tedavi sürecimizi oldukça kolaylaştırdı.Bizim için tedavide dönüm noktası oldu diyebilirim.Doğru tedavi ve yönlendirmenin ne kadar etkili olduğunu sayesinde anladım. Nida hanımı araştırırken bir kaç kişi ilede görüştüm ancak özel gereksinimli ve baş kontrolü tam olmayan çocukların yutma terapisi alamayacağını söyleyenler, hastaneye yönlendirenler olmasının dışında yutma konusunda eğitim almış ve donanımlı birine ulaşmak oldukça zor. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İşini iyi yapan insanlar iyiki var 🙏
     Beğenin    
Meltem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ23.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124073
Herkese merhaba,Nida hanimla kizimin beyin kanamasından sonra kaybettigi yutma refleksi sebebiyle tanıştık.Dogumsal kalp rahatsızlığı olan ve kalp ameliyatı sonrası yogun bakimda beyin kanaması geçiren ve nerdeyse butun fiziksel fonksiyonlarını kaybeden kalp hastasi ,trakeostomili kizim Asya ile pandemi sartlarinda tedaviye başladık.Ng ile beslenen,devamli ve yogun salyasi akan hic bir yutma belirtisi vermeyen kizima büyük bir özenle, hassasiyetle yaklaştı.Ne yapacağını bilmeyen ama bir yeden başlarsak devaminin gelecegine inanan bizim gayretimizi desteklemesini moral vermesini asla unutamam.Enfeksiyona acik bir cocuk olduğu icin seansa gidemedigimizde bizzat ulaşıp görüntülü hastasını takip etmesi her zaman pozitif enerjisi ve güler yüzle kurduğu iletişim,ilgisi alakası ilerleme kaydetmemizi saglamak icin gösterdiği özveri kendisine minnet duymam icin bir baska sebeptir.Ayirdigi zamanin verdiği emeğin cok şükür geri dönüşü oldu ve kızım dört ay icinde yutmaya başladı ng yi çıkardık ve trakeostomisi de kapatıldı. Nida hanim ve onun gibi mesleğini büyük bir özveriyle gayretle yapan idealist meslektaşlarının artmasini ve kiymetinin bilinmesini ve benim çocuğum gibi, artık yapamaz kabullen ve devam et denilen daha cok hastanin hayatina dokunmasini dilerim,iyi ki varsınız...
     Beğenin    
Burçin YaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
YENİ20.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124056
Nida hanımla bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştık. Pandemi sönemiydi ve yüz yüze görüşme şansımız yoktu. Kızımın salya ve çiğneme problemiyle ilgili gerçekten çok yardımcı oldu. Görüşmelerimiz online olmasına rağmen sonuç şaşırtıcıydı. Yapmamız gereken her adımı bize detaylı bir şekilde açıkladı, tek gösterdi ve her bir uygulamamı tek tek izledi. Uzakta olmasına rağmen her zaman destek oldu, her soruma yanıt buldum ve desteğini hiç bırakmadı. Kesinlikle tavsiye ediyorum, alanında uzman ve dünya tatlısı biri.
     Beğenin    
Miray Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
YENİ18.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124050
Bebeğim erken doğum 35 haftada doğdu. Kalbinde iki büyük deliği (vsd ve asd ) vardı. Zeynep Kamil Yoğun bakımda kaldı bir süre çünkü oksijen satürasyonu 3 hafta kadar düşük seyretti. Kuveze oksijen verdiler. 50 gün yoğun bakımda kaldı ve emme yutma disfonksyonu ile taburcu olduk. Bir süre ogs ile beslendik. Bu aşamada çok tesadüfi bir şekilde Nida hanımla tanıştık. Nida hanım bizi ng ile burundan beslenmeye yönlendirdi. Gastro ve nöroloji alanında çok iyi doktorlara yönlendirdi. Nöroloji doktorumuz fizyo terapi ve fizik tedavinin bebeğimizde olumlu gelişme sağlayacağını ve oral döneme geçeceğini söyledi. Bu süreçte Nida hanım gerek bebegimize gösterdiği sevgi bana gösterdiği sabır ile çok daha iyi altından kalkmamızı sağladı. Çok şükür iyi ki Nida hanımla tanıştık ve bebeğimizle terapi yaptı. Bize yapmamız gerekenleri sabırla öğretti. Bebeğimiz şu an çok iyi emip yutabiliyor. Fizik tedavi ve fizyo terapi hakikaten beyin gelişimine çok olumlu katkısı oluyormuş. Nida ganima tekrar teşekkür ediyorum. Kimsenin ihtiyacı olmasa keşke ama ihtiyaç halinde gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum rahatsızlığı olan bütün kuzulara.
     Beğenin    
Ayşegül GoSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123829
Merhaba ben Ayşegül gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı nida hanımla kızımın fizik tedavi sürecinde tanıştık kızım hidrosefali hastası beyninde şant var şant sol kol ve bacağında kas zayıflığı neden oldu kızımın tedavisine nida hamımla başladık tedaviye başlamadan önce kızım sol kolunu hiç kullanamıyodu nida hanım yaptırdığı eğzersiz ve hareketlerle kızım kolunu hareket ettirmeye başladı nesneleri tutmaya kaldırmaya oynatmaya başladı sol bacakta parmak üzerinde yürüyodu topuğuna basamıyodu nida hanımın sayesinde kızım topuğuna basmaya başladı nida hanım gercekten kendi dalında cok iyi bir fizyoterapistir hiç bir zaman hakkını ödeyemem kızımla kendi evladı gibi ilgilendi cocuklara olan sevgisi ilgisi anlatırmaz yaşanır dedikleri olay var işte tamda bu kızım nida hanımın sayesinde cok yol kat etti biz hiç düzelemez kolunu oynatamaz toğuna basmaz derken nida hanım imdadımıza yetişti cok ama cok iyi bir fizyoterapistir nida hanım benim ve kızım için cok ama cok değerli cok ama cok sevdiğimiz bir fizyoterapistir hakkını emeğini hiç bir zaman ödeyemem gösterdiği ilgi saygı sevgi ve bizimle bu yolda bıkmadan usanmadan destek olduğu için cok ama cok teşekkür ederiz sizi cok seviyoruz nida hanım iyiki varsınız iyiki tanımışız sizi hayatınızda başarılarınız daim olsun inşallah sizi seviyoruz
     Beğenin    
Tuba Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
13.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123826
Benim oğlum Nida Hanım'ın ilk hastalarından biriydi. Oğlum CP ve epilepsi hastası. Epilepsi nedeniyle ketojenik diyet yapıyoruz. Çok küçük yaşta başladığımız için diyete yemeklerimiz püre halindeydi ve oģlum çiğnemeyi bilmiyordu. Nida hanım dünya iyisi ve işine çok hakim bir fizyoterpist. Diyetten dolayı oğlumun serbest yiyeceği sadece maruldu. Onunla öyle güzel ilgilendiki kısıtlı yiyecek imkanlarına rağmen 3 ay gibi kısa bir sürede oğluma çiğnemeyi öğretti. Allah kendisinden razı olsun. İşine ve çocuklara bu kadar aşık bi Yardım için ne gerekiyorsa her imkanı değerlendiren, bilgili, gelişime açık böyle bir insanla yolumuz kesiştiği için çok şanslıyız. Bu konuda kendisini kesinlikle ihtiyacı olan hetkese TAVSİYE EDİYORUM. Yolunuz bahtınız açık olsun Nida hocam. İyiki varsınız ve iyiki sizinle karşılaşmışız.
     Beğenin    
Gülnihal Ertürk
9.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123799
Çok sevgili meslektaşım Nida Yekteuşakları; Akademik kariyerine önem veren, güncel bilgiyi takip eden, gerçekten mesleğini severek yapan, hastalarımı memnuniyetle yönlendirebildiğim bir fizyoterapist arkadaşımdır. Yutma bozukluğu alanında altın standartlarda çalışan nadir kişilerdendir. Aynı zamanda çok da iyi bir duyu bütünleme terapisti ve S.O.S terapistidir. Bu zamana kadar gönderdiğim tüm hastalarımın kafa karışıklıklarını giderip tedavilerini özenle planladığı ve hasta aile memnuniyeti yüksek bir meslektaşımdır. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    
Emine KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2022
TavsiyeNo: 123793
Oğlumda erken doğuma bağlı beyin kanaması ,hidrosefali ,serebral palsi ve gelişim geriliği mevcut. Yaklaşık 2 sene önce tanıştık Nida hanımla. Oğlumda henüz daha tam baş tutma yoktu ve püre kıvamındaki gıdaları bile tüketirken tikaniyordu. Bugün oğlum yaklaşık 4 yaşında bizimle beraber bir çok şeyi tuketebiliyorsa Nida hanımın ustun gayreti ve şefkati sayesinde. Çocuklara yaklaşımı çok güzel . Ailelere gerekli bilgi desteğini fazlasıyla veriyor. Neler yapmanız gerektiği konusunda size yol gösteriyor. İyi ki tanımışız sizi. Bizi kandırmadan gerekli bilgi ve terapi desteğini hiç esirgemediniz sonsuz teşekkürler.
     Beğenin    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İnönü Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2016
(6 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Fzt.Nida YEKTEUŞAKLARI Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Nida YEKTEUŞAKLARI Mesleki Videolar Videoları
-

08:48
Top