TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!FİZYOTERAPİST KİMDİR, NASIL TEDAVİLER YAPAR?

Ahmet DOĞAN Fotoğraf
Fzt.Ahmet DOĞAN
İstanbul
Fizyoterapist
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi27 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 4 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıMSN/ICQ/Skype Adresi Var
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 25316,

* Yayın Tarihi : 22-06-2008 - 01:22 (2594 gün önce),

* Ortalama Günde 9.76 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 3836 , Kelime Sayısı : 425 , Boyut : 3.75 Kb.
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Fzt.Ahmet DOĞAN hakkında söyledikleri:
Merhabalar;Annem 2015 şubat ayında yuksek tansiyona bağlı beyin kanamasi gecirirek iki ameliyat oldu bunun sonucunda sag tarafinda felc olustu ,hastane sonrasi eve getirdigimizde yataktan kimildatamiyorduk yemekleri ve suyu bizler yedirmek zorundaydik .Internetten deneyimli fizyoterapist. arastirmasi yaptigimda herkesin tek bir isim uzerinde tavsiye verdigini gordum bu nedenle Ahmet Beye ulasarak randevu talep ettim .Ahmet Beyin evde seanslara baslamasindan sonra annem yaklasik 7-8 seans sonra ayakta durmaya basladi ve su anda yardimsiz yuruyebiliyor.Ilk zamanlar bu duruma gelebilecegini tahm... [DEVAMI..]
(Bülent sxx, Danışan, Bugün)

Merhabalar 24 temmuz 2013 tarihinde babam aort anevrizması gecirdi . 10 saat ameliatta kaldı 17 gün boyunca hic uyanmadı yogun bakımda karaciger yetmezligi böbrek yetmezligi tanıları konuldu 45 gün yogun bakımda kaldı . Yogun bakımdan cıktıktan sonra karaciger yetmezligi böbrek yetmezligini atlattı babam hastanenin en agır hastasıydı. Yogun bakımdan odaya cıktıgında vücüdunun hic bir yeri tutmuyordu kuyruk sokamında da yumruk büyüklügünde bası yarası vardı . Deliryum rahatsızlıgı olmustu . Geceleri hic uyumuyor suuru gidip geliyordu . İnternette arastırdım ahmet beye ulastım . Ahmet beyin evim... [DEVAMI..]
(Selin, Danışan, 29-12-2013)

Fzt.Ahmet DOĞAN Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
FİZYOTERAPİST KİMDİR, NASIL TEDAVİLER YAPAR?

Fizyoterapist,fiziksel ajanları kullanarak,canlıların sağlıklı yaşamasına katkı sağlayan,bu alanda en az lisans düzeyinde üniversite eğitimi almış kişilerdir.

Fiziksel ajan kavramı çok geniş yelpazeli bir kavramdır.Fizyoterapist hastanın sorununu iyi değerlendirip,sorunlara yönelik hangi ajanı nasıl kullanacağını çok iyi bilmek zorundadır.Eğer sorun yanlış teşhis edilir ve yanlış tedaviler uygulanırsa hasta büyük maduriyetler yaşayabilir.

Fizyoterapistler,egzersiz(hareket),elektrik,germe,sıcak,soğuk,masaj,el le yapılan eklem,tendon ve kas düzeltme teknikleri(mobilizasyon,maniplasyon),rüzgar,su,doğal sıcak sular,çamur,bandajlama,pozisyonlama,cihazlama...gibi daha bir çok fiziksel ajanı kullanarak canlıların sağlıklı olması,bozulan sağlıklarının düzelmesi için çalışırlar ve sağlıklı kalmaları yönünde eğitim verirler.

Fizyoterapistler daha çok nörolojik(felç,inme...),ortopedik(diz ağrıları,protez sonrası,bel ağrıları...) ve sportif hastalıklarda hastalara destek olmakla beraber alan çok geniştir.Canlıların tüm hastalıkları fizyoterapistlerin ilgi alanı içindedir.Yani fizyoterapistler nerede bir hastalık ve sorun varsa onun çözümü yönünde ben ne yapabilirim?diye düşünen sağlık profesyonelleridir.

Felç geçirmiş bir canlıya yapacakları çok çeşitli tedaviler varken,apandisit ameliyatı olmuş bir insana yapacakları birşeylerde vardır.Sporcu sorunları ne kadar ilgi alanları içindeyse bir okadar da ev hanımı hastalıkları ilgi alanlarındadır.

Sonuç itibariyle bu meslek mensupları tüm hekimlerle işbirliği içinde hastalıkların çözümü için çalışan,önemli görevler üstlenmiş uzman kişilerdir.İlgilendikleri hastalıklar canlıların yaşadığı tüm hastalıklardır.Bir kedi veya köpek kaza geçirse veya ameliyat olsa,kas iskelet sistemi sorunları yaşasa yine devreye girecek fizyoterapistlerdir.

Makalemize fizyoterapistlerle ilgili bir yurtdışı haberini eklemenin faydalı olacağı kanaatiyle aşağıdaki haberi ekliyorum.

Fizyoterapistlik gözde meslek

Nisan ayında yayınlanan iki ayrı makalede fizyoterapinin ABD’de en çok tercih edilen meslek olduğu ve iş doyumu en yüksek ikinci meslek olduğu belirtildi

17 Nisanda Chicago Tribune’de National Opinion Resaerch Center (NORC)’in Chicago Üniversitesinde yaptığı bir anketin sonuçlarına yer verildi. Bu ankete göre fizyoterapinin meslek doyumu bakımından ikinci sırada yer aldığı ve bu mesleğin sıralamaya giren tek sağlıkla ilgili meslek olduğu saptandı. 1988’den beri rastgele seçilmiş 27 bin 500 kişinin katılımıyla toplanan verilere dayanan iş doyumu çalışmasında katılan fizyoterapist lerin 3/4’ünden fazlası çok tatmin olduklarını belirtti ve iş doyumunda içsel ödüllendirmenin önemli olduğu iddia etti.

PARADE Magazine’nin 15 Nisan’da yayınlanan sayısında ise fizyoterapistliğin kolej mezunlarının en çok tercih ettiği altı meslekten biri olduğu belirtildi. Dergi, artan fizyoterapist ihtiyacının toplumda artan yaşlı nüfusuna bağlı olduğunu bildirdi. Dergi, iki yıldır fizyoterapist liği en çok tercih edilen meslekler arasında gösteriyor.

Amerikan Fizik Tedavi Derneği Başkanı R. Scott Ward, “Bu bulgular bizim zaten bildiğimiz şeyleri yansıtmakta” dedi. Ward, fizyoterapist lerin çeşitli sağlık sorunları nedeniyle günlük aktiviteleri sırasında fonksiyonel fiziksel işlevlerini yerine getiremeyen her yaşta bireyin tedavisiyle ilgilenen sağlık çalışanları olduğunu belirtti. Fizyoterapist lerin yüksek motivasyonlu ve görevini yerine getiren sağlık çalışanları olduğunu vurgulayan Ward, doyumlarının hastalar için yaşam kalitesini arttırmaktan kaynaklandığını sözlerine ekledi.

www.medicalnewstoday.com
Dış Haberler Editörü: Yrd. Doç. Dr. Çağayat Barut

Her tür sorunumuzda bir de fizyoterapiste danışmak sağlığımıza olumlu etki yapacaktır.Sağlıklı günler dilerim.Fizyoterapist Ahmet Doğan

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

FİZYOTERAPİST KİMDİR, NASIL TEDAVİLER YAPAR? ile İlgili Kavramlar : fizyoterapist, felç, fizik tedavi, fizyoterapi, fizyoterapistlik, fizyoterapistlik mesleği
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"FİZYOTERAPİST KİMDİR, NASIL TEDAVİLER YAPAR?" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Fzt.Ahmet DOĞAN'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Fibromiyalji "Süper Kadın Hastalığı" , Fzt.Mehmet ÇAKIR
 • Gebelik Boyunca Yapılan Egzersizin Fizyolojik Etkileri (A Review)-Literatür Derlemesi , Fzt.Alime BÜYÜK GÖNEN
 • Vestibüler Aygıt Ve Denge Hareketlerimizdeki Rolü Ve Önemi , Fzt.Alime BÜYÜK GÖNEN
 • Gebelikteki Fizyolojik Değişiklikler Ve Egzersizin Fizyolojik Etkisi , Fzt.Alime BÜYÜK GÖNEN
 • Kuru İğne Tedavisi Nedir? , Fzt.Akın ÖZKAHYA
 • Hareket Ve Kuvvet , Fzt.Abdullah AĞAR
 • Temporo-Mandibular(Çene) Problemleri , Fzt.Fahri AKBIYIK
 • Eklem Protezleri Ve Rehabilitasyonu , Fzt.Mehmet ÇAKIR
 • Felçlilerde Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Ve Manuel Terapi , Fzt.Eyüp GÜZEL
 • Felç (İnme) Rehabilitasyonu , Fzt.Mehmet ÇAKIR
 • Kireçlenme (Osteoartroz) , Fzt.Mehmet ÇAKIR
 • Karpal Tünel Sendromu , Fzt.Mehmet ÇAKIR
 • Topuk Dikeni , Fzt.Mehmet ÇAKIR
 • Kalça Çıkığı , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Serebral Palsi'de Nörogelişimsel Terapi (Ngt/Bobath) Yaklaşımı , Fzt.Feride BİLİR
 • Geriatri , Yaşlılık , Fzt.Sadık YILDIZ
 • Serebral Palsi Hastası Ya Da Hasta Yakınları Olarak Biz Ne Yapmalıyız? , Fzt.Şahin KARPUZ
 • Lefs'in Türkçe Geçerlik Çalışması , Fzt.Şahin KARPUZ
 • Engellilerde Ev Düzenlemesi , Fzt.Sadık YILDIZ
 • Osteoartrit (Kireçlenme) , Fzt.Sadık YILDIZ
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  15:09
  Top