TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!Cinsel Sorunlar İçin Randevu Almak Kolay Değildir!

Eyüp SARI Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Eyüp SARI
İstanbul
Uzman Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi93 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 50 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıMSN/ICQ/Skype Adresi VarTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 152,

* Yayın Tarihi : 05-01-2017 - 02:36 (50 gün önce),

* Ortalama Günde 3.04 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 7242 , Kelime Sayısı : 982 , Boyut : 7.07 Kb.
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Uzm.Psk.Dnş.Eyüp SARI hakkında söyledikleri:
Eyüp bey son derece profesyonel, olumlu ve samimi yaklaşımıyla
Sorununuzu dinler doğru bir reçeteyle sorununuza kesin bir çözüm üretir

Uzman ve danışanı yanı sıra çok değerli bir arkadaş
Bir dost yaklaşımından dolayı yabancılık çekmiyorsun
Gayet rahat bir ortamda tedavinizi sonlanır.
Kişinin tedavisindeki en önemli konu terapistiyle olan ilgi ve yaklaşımıdır. Aldığı tedavi olumlu olmasıdır.
Eyüp bey mesleğinde bana göre profesyonel ve uzmandır
Bu sebebten dolayı uyguladığı tedavi olumlu sonuç veriyor
iletişim ve hastayı doğru algılamada çok önemlidir
Daha önce 3 tane başka u... [DEVAMI..]

(WD İstanbul, Danışan, 18-01-2017)

Uzman Psikolojik Danışman Eyüp Sarı ile bir çift terapisi workshopunda tanışmıştık. Bir terapistin sahip olması gereken dinginlik, sakinlik, empatik yaklaşım, sıcak iletişim, anlayış, paylaşım gibi bir çok özelliğe sahip olduğunu gözlemlediğim samimi bir dosttur kendisi. Bir meslektaş olarak ihtiyaç duyduğumda içtenlikle yardımcı olması takdire şayandır. Çift terapisi ve cinsel terapi konusunda oldukça yetkin ve başarılıdır. İhtiyaç duyan herkese tavsiye eder, başarı ve mutluluklar dilerim…
(Uzm.Psk.Feyzullah ALPMAN, Sitemize Kayıtlı Profesyonel, 10-11-2016)

Merhabalar, Eyüp beyle yaklaşık 3 yıl önce bir arkadaş ortamında tanıştık. Sıcak kanlı ve samimi ilişki kurma biçimiyle kısa sürede kaynaşabildiğiniz biridir. Çift ve aile terapileri alanında bir çok eğitim almış ve pek çok ailenin ilişkisinin çözümlenmesine katkı sunmuş olduğunu paylaşımlarından fark etmekteyim. Enerjik, dinamik, birikimi olan, çift ve aile konusunda uzmanlaşmış birinden profesyonel yardım almayı düşünürseniz, Eyüp beri düşünün derim..
(S.Y., Sitemize Kayıtlı Profesyonel, 08-11-2016)

Uzm.Psk.Dnş.Eyüp SARI Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
Cinsel Sorunlar İçin Randevu Almak Kolay Değildir!

Kendi başınıza üstesinden gelemeyeceğiniz bir cinsel sorununuz olduğunda mantıklı olan profesyonel yardım almaktır yani bir cinsel terapistten randevu almanız gerekir. Yanınıza ilk görüşme için partnerinizi de almanız gerekmez, yine de bir partneriniz varsa, ikinizin de görüşme esnasında hazır bulunması sonuçların daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Bir cinsel terapiste gitmek için neler gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bilinmezliğin doğurduğu korkunun, çoğu insanın cinsel terapistlerden, randevu almasına engel olduğunu biliyoruz. Umarım bu yazının sonuna vardığınızda, yardım gerektiren cinsel sorunları olanlarınız telefona uzanıp en kısa zamanda bir randevu alacak kadar cinsel terapi deneyimi hakkında fikir edinmiş olurlar.

CINSEL TERAPI: PROFESYONEL YARDIM ALMA

Cinsel sorunlarınızı çözmek için profesyonel yardım alabileceğinizi fark ettiyseniz, iyi bir cinsel terapist bulmak bir sonraki adımdır. Ama önce, bir cinsel terapinin tam olarak nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Bir Cinsel Terapi de Ne Olur?

İlk seansın başında, cinsel terapist sizden sorununuzu tarif etmenizi ister. Ardından mevcut cinsel yaşamınız hakkında sorular sorar. Yeni tanıştığınız birine, cinsel hayatınızın özel ayrıntılarını anlatmak uygunsuz gelebilir. Ancak terapiste verdiğiniz bilgilerde ne kadar dürüst olursanız, size o kadar yardımcı olabilir. Bu başlangıç konuşmalarının ardından terapistinizle birlikte bir tedavi planı yaparsınız. Bazen cinsel terapisti, sorununuzun fizyolojik olmadığından emin olmak için bir doktora(ürolog) gitmenizi veya birtakım hormonal testler yaptırmanızı da isteyebilir.

Bazı cinsel sorunlardan kurtulmak için yalnızca kısa süreli bir terapiye ihtiyacınız varsa, sorunlar hakkında konuşmak için terapiste muhtemelen 6 seans bile yetebilir. Ancak bazı insanlar için cinsel terapi daha karmaşıktır, yıllar sürebilir. Siz ya da siz ve partneriniz cinsel sorununuzu çözdüğünüzü hissettiğiniz zaman, cinsel terapiyi bırakmanın zamanının geldiğini anlarsınız ve artık seksi hayatınızın harika bir parçası olarak görürsünüz. İster uzun süreli olsun, ister kısa süreli, her seans arasında terapistiniz evde tek başınıza ve bir süre sonra partnerinizle aşk oyunları dediğimiz bazı egzersizlerde bulunmanızı da ister.

CINSEL YARDIM ALMAKTAN UTANIYORUM !

Bir cinsel yardım almaktan utanıyor olabilirsiniz. Bu bilinmezliğin doğurduğu korkunun, çoğu insanın cinsel sorunlarından dolayı, randevu almasına engel olduğunu biliyoruz. Bir cinsel terapist ne yapar ? Çiftin tam olarak hangi sorunlarla karşı karşıya olduğunu keşfetmek amacıyla size ilgisiz görünebilecek geçmişinizle ilgili konuları da kapsayan cinsellik ve cinsellik dışı bir dizi soru yöneltir. Bu durum cinsel sorununuzun incelemesinin bir parçasıdır.

Bu soruların, sürecin başarısı açısından ne kadar önemli olduğunu açıklamak için size tanıdık gelen bir doktor muayenesinden benzetme yapacağım. Diyelim ki vücut fonksiyonlarınızdan biriyle ilgili bir sorun için doktora gidiyorsunuz. Doktor ise sorunun sizinle ilgili ( tedavide öncelik verilmesi gereken) bir başka sorunun semptomu olduğunu belirliyor. Örneğin, nefes darlığı şikayetiyle doktora gidiyorsunuz ve doktor muayenenin ardından sorununuzun akciğerlerinizle ilgili olmadığını söylüyor. Asıl sorunun damar tıkanıklığı olduğunu belirliyor. Aynı şey cinsel terapi sürecinde de olabileceğinden terapistin ayrıntılı bir öykü alması gerekir.

Aklıma bir vakam geldi. Eşinin cinsel isteksizliğinden dolayı cinsel terapiye başvurmuşlardı. Erkek seks sıklıklarından şikayet ediyordu ve her ikisi de nedenin kadının cinsel isteğinin az oluşuyla bağlantılı olduğunu düşünüyordu. Değerlendirme görüşmelerim sonrasında, sıklıkla ilgili sorunun seksle ilişkili olmayıp, kadının erkeğe herhangi bir nedenden, örneğin her ikisinin de tam gün çalışmasına rağmen ev işlerinde kendisine hiç yardım etmeyişinden ötürü kızgın olmasından kaynaklandığını saptadım. Yani kadının içindeki ifade edemediği, gizli kalmış olan birikmiş öfke ve kırgınlık, cinsel isteksizlik olarak ortaya çıkıyor. Cinsel terapi süreci kadının evde bütün bu sorumlulukların üzerinde oluşturduğu baskı, yorgunluk ve hissettiği duyguları ifade edilmesi ve eşininde onu anlamaya çalışması, sorumluluk alması tüm sorunun ortadan kalkmasını sağladı. Eğer bu kırgınlık ifade edilmemiş, diğer partner sorumluluk almaya başlamamış olsa, bu sorun çözülene dek çiftin cinsel hayatı iyileştirilemez.

Bu soruları yanıtlamanın sizi utandırabileceğini bilsek de iyileşmek için doktorun önünde giysilerinizi çıkarmaya katlanmayı öğrenebilmişseniz utanç duygusunun, sizi bir cinsel terapiste gitmekten alıkoymasına izin vermemelisiniz. Bu engeli bir kere aştığınızda, cinsel hayatınızı yoluna koymanıza yardımcı olabilecek birine içinizi dökmenin getirdiği rahatlama hissiyle, açık ve dürüst olmanın o kadar da zor olmadığını görebilirsiniz.

Cinsel Terapist Deneyimi

Konu seks olduğunda, utanç hep mesele olur. Bir doktora gidecek olsanız, giysilerinizin bir kısmını, hatta belki de tamamını çıkarmanız gerekirse şaşırmazsınız. Bir doktorun bir sürü çıplak beden görmüş olduğunu ve artık buna alışmış olduğunu bildiğiniz için konunun üzerinde durmazsınız.

Bir cinsel terapiste gittiğinizde, sizden asla giysilerinizi çıkarmanızı istemez (saygın bir cinsel terapist bunu kesinlikle yapmaz). Giysilerinizi çıkarmanız istenirse ve cinsel terapist bir tıp doktoru değilse ki çok az seks terapisti tıp doktorudur hemen ofisinden çıkın.

Öte yandan, cinsel terapist kimseye bahsetmediğiniz bazı mahrem konular hakkında sorular soracaktır. Nasıl tıp doktorları insanları çıplak görmeye alışıklarsa, cinsel terapistler de danışanlarının yaşamlarına dair en özel ayrıntıları duymaya alışıktıklar. Bu yüzden huzursuz olmayıp, cinsel terapinin başarılı olması için hiçbir şeyi gizlememeniz gerektiğini kabullenin.

Sorun giderme yalnızca eşlerin ortak işbirliği içerisinde , cinsel terapistin yol göstericiliğinde kendi sorumluluklarını almaları ve doğru iletişimle başarılır. Cinsel terapist İstanbul ilinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir uzmanlık alanıdır. Eğer böyle bir yardım almayı düşünürseniz, uzmanın cinsel terapi eğitiminin olup olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

BIR CINSEL TERAPISTI SEÇMEK

Seçim yapacak bir isim listeniz olduğunda, sonraki adım sizin için en uygun olan psikoterapisti nasıl bulacağınızı bilmektir. Sizin için en uygun olan cinsel terapisti seçmek, konuşurken kendinizi rahat hissedeceğiniz ve size yardım edebilecek birini seçmektir. Ancak her koşulda aramanız gereken bazı kriterler vardır.

Nasıl bir cinsel terapist seçmelisiniz ?

- Özellikle cinsel terapi alanında eğitim almış (yalnızca evlilik terapisi, aile terapisi, aile danışmanlığı yada genel terapi konusunda değil).
- Güvenilir bir üniversiteden yüksek lisans, doktora ya da tıp doktorluğu diploması olan,
- İlk aradığınızda cinsel terapi hattı veya profesyoneli, sizinle telefonda konuşmaya açık olan ve size ilk seansından ne beklemeniz gerektiğini açıklayacak biri.

Cinsel terapi ne kadar sürer ?

Genellikle her seans 50 dk kadar sürer. Süresi ve ücreti, ilk görüşmenizde belirlenir.

Sevgiyle kalın.

Uzm.Psk.Dan.Eyüp Sarı
Cinsel Terapist

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

Cinsel Sorunlar İçin Randevu Almak Kolay Değildir! ile İlgili Kavramlar : cinsel terapi, cinsel terapist seçmek, cinsel sorunlarda terapi
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"Cinsel Sorunlar İçin Randevu Almak Kolay Değildir!" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Uzm.Psk.Dnş.Eyüp SARI'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Uzm.Psk.Dnş.Eyüp SARI Tarafından Yazılan Diğer Makaleler:
 • Doğum Sonrası Yaşanan Cinsel Soğukluk
 • İlişkilerde Öfke Patlamaları Neden Olur ?
 • İlişkisel Tartışmalarınız İçin Öğrenmemiz Gereken 2 Şey
 • İlişki Aleminde Güven ve Güvensizlik Üzerine
 • Gizli ‘sona Ermiş’ Evlilikler
 • Çocuk Kalan Erkekler ‘’peter Pan Sendromu’’
 • Bağlanma ve Kaybetme Korkusu
 • Boşanma Öfkesinden Kurtulmak İçin 9 Öneri
 • Cinsel İlişkide Acı : Disparoni
 • Fetişlerimiz Neye İşaret Eder ?
 • İlişkinizi Maça Çevirmeyin
 • İlişki Çatışmalarında Öfkeyi Nasıl Yaşıyoruz ?
 • Sertleşme Sorunları Bir Saygı İşaretidir
 • Havamda Değilim ''cinsel İsteksizlik''
 • Evlilik Terapisi İşe Yarar mı?
 • Sertleşme Sorunlarında Fizyolojik Risk Faktörleri
 • Niçin Evleniriz ? Evlenmek Gerekli mi ?
 • Cinsel Sorunların Tedavisi Nasıl Olur ?
 • Depresyon ve Cinsel İsteksizlik
 • Ebeveynlerimizden Geriye Kalan İlişki Mirası
 • Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Alkol/Madde Kullanımının Aile Üzerine Etkisi , Uzm.Havva BAYAR
 • Sorumluluk ve Özgüven , Aslı PAKSOY
 • Sosyal Becerilerin Kazanımında Ailenin Rolü ve Önemi , Aslı PAKSOY
 • Şemalar, Şema Terapisi ve Bağlanma , Uzm.Ali İhsan YAKA
 • Anne - Baba Tutumu ile Çocuğun Cinsiyet Rolü Arasındaki İlişki , Ramazan KAMÇI
 • Aşk Hakkında Herşey , Nihan DİKME
 • Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları, Nedenleri ve Çözüm Yolları , Uzm.Ayşe YILMAZ
 • Çocuklarda Saldırgan Davranışların Önlenmesi , Uzm.Havva BAYAR
 • Eşimi Seviyorum, Beni Aldattı! , Dr.Mehmet TEKNECİ
 • Partneriniz Bir "Narsist" mi? , Dila HOTLAR
 • Sosyal Destek , Uzm.Suna BAYRAM
 • Duygu Odaklı Çift Terapisi , Dr.Mehmet TEKNECİ
 • Çocuğun Dil, İletişim, Bilişsel ve Sosyal Gelişimini Olumlu – Olumsuz Yönde Etkileyen Etkenler , Uzm.Engin OLGUN
 • Kaygılarımızın Anlamı , Özlem ATA
 • Kadınlarda Cinsel İstek Bozukluğu , Uzm.Havva BAYAR
 • Duygusal Özgürleşme Teknikleri (Eft) Nedir? Nerelerde Kullanılır? , Aysel KESKİN
 • Çocuklarda Yeme Problemi , Uzm.Aysu YENİEL SİLLE
 • Terörün Toplum Ruh Sağlığına Etkisi , Burçin KOYUNCU
 • Çatışmadan Kaçınmak İçin Ötekini Memnun Etmek , Dr.Fatih SÖNMEZ
 • Boşanma ve Çocuk , Adem TATAR
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  08:54
  Top