2007'den Bugüne 76,251 Tavsiye, 24,882 Uzman ve 17,107 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Dr. Schüssler Doku Tuzları ve Yüz Analizi
MAKALE #18411 © Yazan Fzt.Ahmet Burak SEZGİN | Yayın Mayıs 2017 | 1,119 Okuyucu
Yüz Analizi Ve Dr. Schüssler Mineral Tuzları Etkisi

Hücre yenilenmesini sağlamaya yönelik metotlardan mineral tuz terapisi günümüzde Holistik (bütüncül) Tıp alanında yükselişe geçen Naturopatik Tıp metodudur. Özellikle Avrupa'nın birçok ülkesinde uygulanan doku tuz terapisi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Ülkemizde yeni yaygınlaşan bu terapi çeşidi oldukça az bulunan osteopat uzmanlarınca gerçekleştiriliyor. Dr. Schüssler Doku Tuzları ve Yüz Analizi Terapistleri bu yöntemi bütüncül bakış içerisinde değerlendirerek ele almaktadırlar. Bu bağlamda giderek ivme kazanan doku tuzları terapisi hayli revaçta bir uygulama olarak terapi metotları içerisinde yerini almıştır. Dr. Schüssler Tuzları İlk olarak 1873 yılında Wilhelm Heinrich Schüssler adındaki bir doktor tarafından yapılan doku testleri ile ortaya çıkmış ve insan vücudunda temelde 12 farklı mineralin bulunduğu anlaşılmıştır. Her biri farklı bir işlev yürüten bu mineraller çeşitli sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle Dr. Schsüssler terapisi günümüzde kullanılan osteopatik bakım terapilerinin mineral eksilmesi nedeniyle ortaya çıkan sorunlarının sağaltım yöntemleri ile tedavisinde ilham kaynağı olmuştur.

Hangi Mineralin Kullanılacağı Yüz Haritanıza Göre Belirleniyor

Dr. Schüssler tuzları 12 mineralden oluşan ayrıştırılmış mineral tuzlardan oluşuyor. Hücrenin işletim fonksiyonlarının düzenlenmesi açısından ihtiyaç duyduğu minerallerin karşılanması ile vücutta meydana gelen deformasyonların önüne geçerek iyileştirilmesini mümkün kılmaktadır. Fakat öncelikle yapılacak yüz analizi ile vücudunuzun hangi minerale ihtiyaç duyduğunu belirlenmesi gerekiyor. Bunun sebebi zaman içerisinde eksilen maddelerin yüz üzerinde çeşitli algoritmalar ile belirti vermesidir. Bu belirtilerin ışığında osteopatik yöntemlerle doğru mineralin takviyesi ile sorunlar aşılmaktadır. Bu nedenle kişinin yüz analizini yaptırmadan bu mineral takviyelerini kullanmaması gerekiyor.

Mineraller Ve Etkileri

-Silicea

Vücudun basınç sonucu dayanıklı olmasını gerektiren kemik iskelet yapısını, diş veya tırnak keratin maddesinin güçlendirilmesinde. Ayrıca vücut ağırlığını absorbe eden disklerin sağlıklı kalmasında ve çeşitli spontane gelişen hareketlerin önlenmesinde.
-Natrium phosphoricum

Ergenlik sivilceleri akneler ürik asit problemleri ürik asit yüksekliği romatizmal rahatsızlıklar böbrek sorunları vücudun asit baz dengesinin ve genel metabolizmanın korunmasında.
-Ferrum Phosporicum

Kan içerisine oksijen naklinde. Ümmin sisteminin güçlendirilmesi, anemi ve ateş gibi durumlarda.
-Kallium chloratum

Böbrek üstü bezleri, Dalak, overler, testisler, sinüs sorunları, bronşit karaciğer sorunları, tiroit ve pankreas korunmasında.
-Kallium phasphoricum

Sinir sistemi ile psikolojik rahatsızlıklarda, anksiyete bozukluklarında, Hafıza güçlendirilmesi ve en önemlisi beyin ve sinir hücresi oluşumunda önemli katkıları bulunur.
-Magnesium Phosphoricum

Lumbago, mensturasyon, kalp, siyatik, vejetatif sinir regülâsyonu, adale tutulmaları, stres nedenlerini ortadan kaldırır.
-Kallium sulfuricum

Konsantrasyon bozuklukları, odaklanamama, üşütme, yersiz endişe, cilt dökülmeleri, doku iltihaplanmalarında etkilidir.

-Natrium chloratum

Pankreas problemlerinde, safra, tükürük bezleri, artroz ve aşırı terleme sorunları ve romatizmal sıkıntılarda.
-Calcium sulfuricum

Sivilce ve akne gibi oluşumların engellenmesinde ve genel enflamatuvar rahatsızlıklarında.
-Calcium fluoratum

Bağ dokusunun güçlendirilmesi, fıtık, faysa görme bozuklukları, öğrenme yeteneği, venöz yetmezlik, kas güçlendirilmesi.
-Calcium phoasphoricum

Hücre artışında, kemik güçlendirilmesinde, osteoporoz, alerjik durumlarda, kan yapımında ve genel bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde.
-Natrium Sulfuricum

Enfeksiyon hastalıkları veya bakteriyel kökenli rahatsızlıklarda, toksinlerin vücuttan atılmasında ve karaciğer sorunlarında kullanılır.

Dr. Schüssler Mineral Tuzları rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca kimyasal ürün olmadığı için hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi doku tuzları olarak adlandırılan bu ürün doğal ürün kotexinde yer almaktadır. Ancak burada önemli bir hatırlatmada bulunmakta fayda var. Bu ürünün doğal olması Dr. Schüssler terapistine danışmadan veya önerilmeden kontrolsüz bir şekilde kullanılacağı manasına gelmez. Bu doku tuzlarının kullanımı mutlaka ilgili terapistin tavsiye ve önerileri doğrultusunda yüz analizinin ardından gerekli görülmesi halinde uygulanmalıdır.

Saygılarımla

Ahmet Burak SEZGİN
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Dr. Schüssler Doku Tuzları ve Yüz Analizi" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Fzt.Ahmet Burak SEZGİN'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Fzt.Ahmet Burak SEZGİN'in izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     1 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ahmet Burak SEZGİN Fotoğraf
Fzt.Ahmet Burak SEZGİN
İstanbul
Fizyoterapist
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Fzt.Ahmet Burak SEZGİN'in Yazıları
► Fibromiyalji (Yumuşak Doku Romatizması) Fzt.Ahmet Burak SEZGİN
► Yumuşak Doku Tümörleri (Sarkomları) ÇOK OKUNUYOR Prof.Op.Dr. Kaan ERLER
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,107 uzman makalesi arasında 'Dr. Schüssler Doku Tuzları ve Yüz Analizi' başlığıyla benzeşen toplam 31 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Osteopati Terapi Nedir? Mayıs 2017
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


01:16
Top