2007'den Bugüne 84,172 Tavsiye, 26,367 Uzman ve 18,814 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Sırt Germe Estetiği
MAKALE #20462 © Yazan Op.Dr.Ekrem KESKİN | Yayın Nisan 2019 | 954 Okuyucu
Kilolu insanların gerek diyet ve sporla gerekse yapılan kelepçe ve mide küçültme ameliyatı sonrasında aşırı kilo kaybı sonrasında bir balon gibi şişmiş olan deri ve deri altı dokularda sarkmalar oluşmaktadır. Kilo verme sonrasında bu dokuların miktarında önemli ölçüde azalma olsa da deri, deri altı yağ dokusu ve bölgesel kaslar çoğu kez yeterince toparlanamaz.

Genişlemiş olan derinin elastik lifleri birbirinden ayrılır ve çoğunlukla hoş görünmeyen derin çatlaklar ve sarkmalar oluşur. Böylece deride egzersiz ve diyet ile düzelmeyen, yağ birikimi ile birlikte deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozukluğu oluşur. Kol iç bölge, karın, sırt, bel ve uyluk iç bölgelerinde belirgin deri sarkmaları görülmektedir.

Hastaların vücutlarını toparlamak için vücut germe ameliyatlarını uygulamak gerekir. Hastada fazla olan cilt ve cilt altı dokuların toparlanıp sıkılaştırılması gerekmektedir. Bu amaçla karın germe, kol germe uyluk germe ve sırt germe ameliyatları tek veya kombine olarak uygulanabilir. Bu ameliyatta amaç daha düzgün görünen vücut konturu elde etmektir. İşlem öncesinde kilo verme bitmiş, istikrarlı ve ideal vücut kilonuza erişmiş olmanız gerekir. Erken dönemde yapılması devam eden kilo kaybına bağlı olarak sarkmaların yeniden ortaya çıkmasına neden olabilir.

KİMLERE SIRT GERME İŞLEMİ UYGULANIR?


• Deride hoş görünmeyen derin çatlaklar ve sarkmalar
• Sırt derisinin ve kasların gevşemesi
• İç çamaşır, mayo ve elbiselerden taşan fazla cilt ve cilt altı dokusu

AVANTAJLARI NELERDİR?


• Ameliyat sonrasında üst vücut cildi ve dokusu daha diri, sıkı ve genç görünür
• Yara izleri iç çamaşırınızın altında kalacak şekildedir
• Kendinden eriyen dikişler kullanılır
• Yara izleri cilt kalitesine göre değişkenlik gösterse de ortalama 9-12 ay sonra izler solar

SIRT GERME ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME NASILDIR?


Cerrahi uygulama alanı üzerine doku yapıştırıcı bantlar yerleştirilerek hastalara vücut korseleri giydirilir. Cerrahi sonrası ilk gün için cilt altında kan ve sıvı birikmesini engellemek amacıyla drenler yerleştirilebilir. Cerrahi sonrası uyulması gereken kurallar hastaya söylenerek kullanması gereken ilaçlar hastaya bildirilip doktor kontrolünde cerrahi alanda gelişebilecek enfeksiyon ve yara iyileşme problemleri açısından erken dönemde hasta izlenir. Pozisyonel olarak cerrahi alanının zorlanmamasına birkaç gün ya da hafta dikkat edilmelidir. Hastalar genel olarak dik pozisyonda iken kendilerini öne doğru aşırı germe hareketlerinden korumalıdır. Sırt germe hastalarında ilk gece hastanede kalması hasta konforu ve takibi açısından uygun olacaktır.

Sırt Germede Doktorunuz ile Neler Konuşmalısınız?

- Sizin estetik cerrahiden beklentileriniz
-Kullandığınız ilaçlar, alerjik durumunuz,
-Son günlerde kullanmakta olduğunuz; ilaçlar, bitkisel ilaçlar, alkol, sigara
- Daha önce geçirilmiş olan cerrahiler
Ameliyat öncesinde hastanın tetkikleri yapılır. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Sırt germe ameliyatında kesi izlerinin sutyen hizasında olması amaçlanır ve gizlenmeye çalışılır.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

• Genel anestezi altında uygulanır
• Ameliyat ortalama 2 saat sürer
• Bir gece hastanede kalmanız gerekir
• Yara yerleri yaklaşık dört hafta sporcu korsesi ile desteklenir

SIRT LİPOSUCTİON İŞLEMİ

Sırt bölgesini şekillendirmede bu bölgedeki yağ alma operasyonları da vücut şekillendirmede oldukça önemlidir ve mutlaka hastaya bunun hakkında görüş bildirilmelidir. Bu bölgedeki liposuction işlemlerinde LAZER, VASER ve POWER liposuction oldukça kolaylaştırıcı teknolojiler sunmuştur. Çünkü bu bölgenin derisi kalın, bağ dokusu kuvvetlidir. Bu bölgedeki yağ dokusunu ayrıştırmak, parçalamak ve çekmek gerçekten zordur. Bu sebepten ötürü lazer, ultrason veya mekanik vibratör cihazları işimizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Bunlar olmadan bu bölgenin şekillendirilmesi çok çok zordur ve hatta bence yetersiz olacaktır. Zor ve geniş bir bölge olduğu için bu bölgeye ayrı bir operasyon seansı ayırmayı genellikle teklif ederim. Eğer hastanın zaman sıkıntısı yoksa ve tekrar bir operasyon olmak onun için yük olmayacaksa çok daha efektif olacaktır.

Bu bölge için de yine operasyon sonrası korse kullanımı gereklidir. 3.gün duş yapılabilir. Bu bölge işlemlerimde morarma daha sık görülür ama önemli değildir çünkü yaklaşık 10 gün içinde çoğu geçmiş olacaktır. Ertesi gün rutin günlük hayatına dönebilir. 4hafta kadar aktif spor yasaklanır.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Sırt Germe Estetiği" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Op.Dr.Ekrem KESKİN'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Op.Dr.Ekrem KESKİN'in izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     1 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ekrem KESKİN Fotoğraf
Op.Dr.Ekrem KESKİN
İstanbul
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Ekrem KESKİN'in Makaleleri
► Sırt Estetiği Dr.Ulvi GÜNER
► Yüz Germe Estetiği Op.Dr.Gökhan ÖZERDEM
► Yüz Germe( Facelift) Estetiği Op.Dr.Ekrem KESKİN
► Karın Germe Estetiği Op.Dr.Ekrem KESKİN
► Kol ve Bacak Germe Estetiği Op.Dr.Ekrem KESKİN
► Uyluk Germe Estetiği Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK
► Karın Germe Estetiği Dr.Güner UYSAL
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,814 uzman makalesi arasında 'Sırt Germe Estetiği' başlığıyla benzeşen toplam 16 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Çene Estetiği Nisan 2020
► Dudak Kaldırma Ameliyatı (Lip Lift İşlemi) ÇOK OKUNUYOR Mayıs 2019
► Karın Germe Estetiği Mayıs 2019
► Gıdı Estetiği-Gıdı Liposuction İşlemi ÇOK OKUNUYOR Nisan 2019
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


15:46
Top