2007'den Bugüne 76,208 Tavsiye, 24,875 Uzman ve 17,104 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Kavitasyonla ve Radyofrekansla İncelme
MAKALE #4941 © Yazan Dr.Adnan ERDİNÇ | Yayın Mayıs 2010 | 25,091 Okuyucu
KAVİTASYON İNCELME

Kavitasyon cerrahi olmayan bir yöntem olup; güvenli etkili bir şekillendirme cihazıdır. Düşük frekanslı ultrason dalgalarıyla,çalıştığı alandaki yağ hücrelerini parçalarken diğer doku ve organlara zarar vermez. Sadece yağ hücrelerini parçalayacak derinliğe ulaşır. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar metabolik ve fiziksel yollardan elimine olur. Kavitasyonun sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

KAVİTASYONUN ETKİN SONUÇLARI NELERDİR
Her uygulama sonrası ölçümlerde;

1-Yağ dokusunda incelme
2-Vücut alanında incelme sağlanır

Uygulama yapılan alanda tek seansta 2 ile 8 cm arasında incelme kaydedilmiştir. Bu incelme hastaya,yağ dokusuna ve sonrasında uygulaması gereken yağsız diyete göre değişir.

KAVİTASYONUN ETKİ MEKANİZMASI NEDİR?

Kavitasyon düşük frekaslı ultrasound teknolojisini kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Yağ hücrelerin çeperleri çok çabuk parçalanabilme özelliği taşır.Ultrasound dalgalarıyla meydana gelen kabarcıklar kolaylıkla bu yağ membranlarını parçalarlar. Sonuç olarak ultrasonik enerji ile üretilen biokavitayon yağ hücre membranlarını parçalar ve yağ hücre sayılarını azaltır.

KAVİTASYON denilen sistem yağ hücrelerini küçültme ve incelme konusunda şimdiye kadar olan bütün cerrahi olmayan yöntemlere göre çok daha üstün ve güçlü etkisiyle farkını gösteriyor. ‘BİYOKAVİTASYON’ile düşük frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları çalışan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve bölge dokuda incelme şeklinde kendini gösteriyor.

Biyokavitasyon nasıl uygulanır?
ACISIZ AĞRISIZ İĞNESİZ ÖZEL BİR PROBU VARDIR KONFOR ÜST DÜZEYDEDİR.
Hiçbir yöntem elbette oradan yağ dokuyu direk alma etkisi yaratmaz. Ama kavitasyon ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerinde dönüşür ve sizin tarafınızdan harcanabilir hale gelir. Yani hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alınır. Sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlar en az 2 maksimum 8 cm kadar azalmıştır.
TEDAVİ SONRASI YAPILMASI GEREKEN ÖZEL DURUMLAR NELER
Tek bölge için haftada bir kezden toplam 8 seans girilebilen bu tedavide her seans sonrası hastanın izlemesi gereken diyet protokolü vardır ki; bu da hekiminiz tarafından size verilir.
‘Kavitasyon ile aldığımız sonuçlar hem hasta,hem de bizim açımızdan dikkate değer ve hızlıdır. Sonradan izlenen diyet ise zorunludur. Sonuçta diyetsiz mucize makineler ve sistemlerle zayıflama diye bir şeyin olmayacağı her akıllı insanın idrak edebileceği bir gerçektir. Ama kavitasyon ile artan serbest yağ asitlrini tüketmek için az yağ içeriği olan bir diyet izlemeniz gerekli. Çünkü ‘kavitasyon’ile kendi yağınızı yeme yani enerjiye çevirme sağlanır. Bu çok büyük bir avantajdır.
İstediğiniz bölgeden incelebilme fırsatı gerçekten cazip bir fırsattır. Zayıflama tek başına yağ hücrelerinin azaltılması ve bölge dokunun incelmesi ile sınırlı olmamalıdır.İnce bir silüet için cilt elastikiyetinin de tekrar kazandırılması gereklidir.Sizinle aynı kiloda aynı boyda ve aynı yaştaki hemcinsinizin sizden daha ince görünmesinin nedeni sıkı bir ciltten başka bir şey değildir.
Zayıflarken sarkmalara da etkisi var mı?
Cilt elastikiyetini arttırmaktadır. Dolayısıyla sarkmalarda da etkili bir metoddur.

RADYOFREKANSLA İNCELME

Radyofrekans teknolojisi sadece yüzeyel dokularda değil, en önemlisi cildin daha derinindeki yağ dokularında yapısal ve görsel değişiklik sağlar. Metabolizmayı artırarak inatçı, sert lokalize yağ ve selüliti dağıtır. Paralelinde, ısınan yağ hücreleri kollajeni ısıtmaya devam eder. Kollajen ısınıp uyarılarak hemen o anda bir kontraksiyon oluşturur, bu da daha sonra derin cilt katmanlarının yeniden şekillenmesiyle devam eden yeni kollajen oluşumunu destekleyerek, daha düz ve sıkı bir ciltle sonuçlanır. Bu tedavi radyofrekans enerjisini derin ve yüzeysel cilt tabakalarına eş zamanlı bir anda gönderir ve sadece semptomlara değil problemin köküne iner.

YÜZ KONTURU & CİLT SIKILAŞTIRMA

Radyofrekans tedavileri, özellikle Uni-Polar RF ve Bi-Polar RF enerjilerini birleştirerek tek bir aplikatör ile cildin eş zamanlı olarak hem derin hem de yüzeyel ısıtılmasını sağlarken cilt yüzeyinin zarar görmesini de engeller. Artık, cildi pürüzsüzleştirmek, sıkılaştırmak ve kollajenini rejenere etmek; iğnesiz, ağrısız ve beklemeksizin daha kolay ve hızlı.
Seçkin dual teknolojinin tek bir aplikatörde birleşmesi, radyofrekans tedavilerinin sağlıklı dokulara zarar vermeden dermisin derinine ve derialtı tabakalara kadar RF enerjisinin nüfuzunu sağlar. Yağ hücreleri ve bu hücreleri çevreleyen kollajen liflerini ısıtır. Fibroblast aktivitesinin artması, kollajen kontraksiyonu ve yeni kollajen ve diğer dermal matriks proteinlerinin yeniden şekillenmesi ile rejenerasyon oluşur.
Cildin elastik lifleri kollajen ve elastin, fibroblast adı verilen cilt hücreleri tarafından üretilir. Bunlar kasıldığı için kollajen lifleri ciltte anında bir sıkılaşma oluşturacak şekilde yakınlaşır (anında sonuç). Tam bir tedavi döneminin sonunda kollajen şekillenmesi ve rejenerasyonu oluşur (uzun süreli sonuç).
Yüz, boyun ve kol derinizi hassas ve etkili bir şekilde sıkılaştırır.
RF teknolojisinde, hedeflenen hücrelere gerekli ısıyı verirken cildin soğutulma ihtiyacını da ortadan kaldırır. Böylece ilk uygulamadan itibaren görsel sonuçları olan daha güvenli bir tedaviyle sonuçlanan hatta daha hızlı bir netice sağlar.
RF YÜZ KONTURU ve CİLT SIKILAŞTIRMA TEDAVİLERİ NASIL İŞLER?
Cildimiz zamanla yaşlanır ve sürekli dış etkenlere maruz kalır. Bundan dolayı bağ dokuda kırılmalar oluşarak, kırışıklık ve diğer yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.
Radyofrekans enerjisi, kollajen liflerinin biriktiği Ekstra Sellüler Matriks ve cilt dokularını ısıtmak üzere cilt tabakalarına nüfuz eder. Lokal ısınma kollajen liflerinin anında kasılmasını sağlar ve aynı zamanda fibroblast metabolizmasını artırarak yeni Kollajen ve Elastin liflerinin üretimini hızlandırır.
Kollajen liflerinin kasılması ve kollajen ve elastin depolarının rejenerasyonu cilt katmanlarını sıkılaştırarak daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve daha genç bir cilt görünümü sağlar.
VÜCUT ŞEKİLLENDİRME & SELÜLİT AZALTMA
Selülit deri altına depolanan yağın değişerek, derideki çukur ya da dalgalar olarak görünmesidir. Bayanların birçoğunu etkiler. Aslında araştırmalar göstermiştir ki 18 yaşın üstündeki bayanların %80 ‘inde az ya da çok seviyede selülit vardır. Evet, zayıf bayanlarda bile!
Portakal kabuğuna benzetilen çukur ya da dalgalı cilt genel olarak kalça,baldır ve karında bulunur. Bu özel bölgelerdeki yağ dokularının odaklanarak ısıtılması , ısıtılan dokulardan salınan sıvılaşmış yağın atılmasını artırır.
Özellikle radyofrekans teknolojisi, sorunun köküne inerek selüliti etkili bir şekilde tedavi etmektedir. Radyofrekansın eşsiz konfigürasyonu cilt altındaki yağ hücrelerini, etrafında bulanan diğer dokulara zarar vermeden ısıtarak, metabolizmayı ve sıvı yağın salgılanmasını artırır. Aynı zamanda, mono-polar RF ve bi-polar RF’ın çift etkisini tek bir aplikatörde birleştirerek. derin ve yüzeysel yağ tabakalarını eşzamanlı olarak ısıtır.
Multipolar radyofrekans teknolojisi bütün cilt tiplerini hassas ve etkili bir şekilde tedavi eder. Ayrıca, eski RF Teknolojisinde olmayan bir şekilde bu patentli RF Teknolojisi ne cilt ne de aplikatör için bir soğutucuya ihtiyaç duyar. Tedavinin etkililiğini artırır ve daha az seansta sonuçlara ulaşılır.
VÜCUT ŞEKİLLENDİRME & SELÜLİT AZALTMA TEDAVİSİ NASIL ÇALIŞIR?
Selülit durumu –Çok sayıda genişlemiş yağ hücresinin Hipodermiste birikmesidir. Biriken yağ deriyi baskılayarak portakal kabuğu görünümünü oluşturur.
Radyofrekans Teknolojisi , derin ve yüzeysel yağ tabakalarında eşzamanlı olarak sıcaklığı artırır. Böylece metabolizma ve yağ hücrelerinden sıvı yağın salınması artırılır
Tedaviden ve sıvı yağın salınmasından sonra yağ hücreleri küçülür, cildin görünümü orjinal haline yaklaşır, selülit görünümü azalır veya kaybolur.
SIK SORULAN SORULAR
RADYOFREKANS BENİM İÇİN DOĞRU BİR TEDAVİ Mİ?
Radyofrekans tedavileri sarkık cilt, yüz ve boyun conturu, kırışıklık ve ince çizgileri açma, lokal şişmanlık, hamilelik veya liposuction sonunda gevşek veya sarkık cildi sıkılaştırma, ve selülit sorunlarına çözümler üretir.
Bütün bu sorunlar ,çeşitli nedenlere bağlı olarak ciltte veya cilt altında oluşan değişikliklerdir. RF tedavileri , herhangi bir ışık enerjisinden faydalanmadan yağ dokularını ve kollajeni seçici olarak ısıttığı için , bu tedavi her yaş ve her cilt tipindeki kadın için uygundur.

KAÇ TEDAVİYE İHTİYACIM VAR ?

Tipik bir tedavi paketi 8-10 seans sürer. Her seans 15-30 dakika arasındadır (tedavi edilen bölgeye bağlı olarak ). Daha güçlü ve uzun süreli sonuç elde etmek isteyen müşteriler için opsiyonel kontrol bakımları mevcuttur.

ACITIR MI ?

Tedavi hemen hemen ağrısızdır. Tedavi esnasında , hafif,tatlı bir ısı hissi duyulabilir. Tedaviden hemen sonra, deride hafif bir kızarıklık ve sıcaklık görülebilir veya hissedilebilr. Her iki durum da tedavi için gereklidir ve tedaviyi takiben bir –iki saat içinde yok olacaktır.

SONUÇLARA NE ZAMAN ULAŞABİLİRİM ?

Hemen hemen hastaların tamamında ilk tedavi seansında hemen sonuç alınabilir. Ayrıca, komple bir bakım programı sonrasında istenilen sonuçlara ulaşılır; kırışıklık ve ince hatlarda kayda değer azalma, yüz ve boyun konturu ve liftingi, kol,baldır,basen ve kalça üzerinde daha iyi görünüm ve lifting etkisi sağlar.

TEDAVİ GÜNLÜK YAŞANTIMI ETKİLER Mİ ?
Radyofrekans tedavileri çok hassas olur, seansınız tamamlandıktan hemen sonra işinize veya günlük rutin yaşantınıza dönebilirsiniz.


TEDAVİDEN SONRA NE HİSSEDERİM ?
Tedavi sonrasında cilt üzerinde bir gerginlik hissedilir. Tedaviden sonra birkaç saat boyunca içten gelen bir ısınma hissi duymanız çok normaldir. Bazı durumlarda hafif bir kızarıklık görülebilir.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Kavitasyonla ve Radyofrekansla İncelme" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Dr.Adnan ERDİNÇ'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Dr.Adnan ERDİNÇ'in izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     2 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Dr.Adnan ERDİNÇ
Bursa
Doktor "Akupunktur"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Adnan ERDİNÇ'in Yazıları
► Mls ile Bedensel İncelme Dr.Gökalp MÜSTECAPLIOĞLU
► Bölgesel İncelme ve Sellülit Tedavisi Yrd.Doç.Dr. Erhan ŞAFAK
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,104 uzman makalesi arasında 'Kavitasyonla ve Radyofrekansla İncelme' başlığıyla benzeşen toplam 4 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Mezoterapi Nedir? Nisan 2009
► Lazer Epilasyon Mart 2009
► Karboksiterapi Nedir? Mart 2009
► Akupunktur Nedir Mart 2009
◊ Sevdiğim Laflar Kasım 2009
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:33
Top