TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!
Her Ev Bir Okul; Her Ebeveyn Kendi Çocuğunun Uzmanı Olmalı (Bir Proje Önerisi)

İzzet GÜLLÜ Fotoğraf
Psk.İzzet GÜLLÜ
Malatya
Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 495 Makalesi varFotoğrafı MevcutTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 2625,

* Yayın Tarihi : 29-06-2010 - 22:26 (2393 gün önce),

* Ortalama Günde 1.10 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 5885 , Kelime Sayısı : 784 , Boyut : 5.75 Kb.
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Psk.İzzet GÜLLÜ hakkında söyledikleri:
Mrb.İzzet güllüyü öncelikle yaşadığım sorunların (okb,vesvese,takıntı) vs.Vasıtaları neticesinde içine düştüğüm girdabın bir çıkmazı olan nette bu sorunları araştırma neticesinde tesadüfen tanıdım.

Yaklaşık 1 seneye yakında makale,video ve paylaşımlarınıda takip ediyorum.

Kendimdende yola çıkacak olursam şayet;Herbiri apayrı bir çaba,uğraş ve kafa yormalar sonucunda dosdoğru bilinçaltı ve mantığın kabul edeceği yöntemler geliştirebilmeyi başarabilmiş bir psikolog.

Tüm yaklaşımları samimiyet çerçevesi içerisinde olup özgün,cesur,ve çözüm odaklı bir kişiliğe sahip.

''Kesinlikle tavsi... [DEVAMI..]

(levent, Arkadaş/Tanıdık, 18-09-2016)

İzzet Güllü'nün mesleğindeki birikimi ve başarısını vurgulamak istiyorum. Sanırım bunun sebebi biraz da insanlarla olan iletişimi ve sevgisi. İnsanı bir makine olarak gören ve onu bu açıdan elen alan yaklaşıma karşı oluşturduğu insani yaklaşım dikkate değer. Eminim pek çok hastanın boşyere ilaç tedavisi almasını da bir şekilde engellemiştir. Ayrıca kötü niyetli yaklaşan kişiler için de kesin olarak engelleyici bir etkisi var. Dilerim onun bu yaklaşımı, kendi gibi düşünenlerin cesaretini ve sayısını artırır.

Saygılarımla

(Nergis , Danışan, 19-10-2012)

İzzet hocamı tesadüfen okudugum bir makalesınden dolayı tanıdım ve kendısıne yazdıgım maile kısa surede cevap vermesı,bana tavsıyelerde bulunması para vererek gıttıgım psıkolog dan daha fazla yardımcı oldu.
keşke bu kadar uzak mesafelerde ıkamet etmıs olmasaydımda kendısını sahsen zıyaret etme lüksüne,sansına erısebılseydım.
ask acısı yasayan,terk edilmiş olan hatta benım gıbı cok karmasık bır durumdayım dıyen arkadaslarıma İzzet bey le tanısmalarını tavsıye edıyorum.
her ne kadar ınsan her sorunu ıcınde bıtırmelı mantıgı dogru olsada ızzet bey gıbı hocalardan desdek almak bulunmaz nımet g... [DEVAMI..]

(erhan Kxx, Danışan, 28-07-2012)

Psk.İzzet GÜLLÜ Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
Her Ev Bir Okul; Her Ebeveyn Kendi Çocuğunun Uzmanı Olmalı (Bir Proje Önerisi)

Ülkemizin her köşesinde yüzlerce inşaat şantiyesi çalışıyor. Her birisinde sağlamlığı, konforlu olması, insanoğlunun bazı temel ihtiyaçlarına cevap verebilmesi hedeflenen binalar yapılıyor. Bu binalar nerede ve kim tarafından yapılırsa yapılsın, hepsinde de ortak olan demir, tuğla, çimento, kum, ahşap gibi bir takım malzemeler kullanılıyor. Yine hepsinde kirişler, kolonlar, duvarlar, balkonlar, çatılar, tabanlar, banyolar, elektrik tesisatı, su tesisatı olmazsa olmazlar olarak mutlaka yer alıyor. Sadece odaların boya rengi, tavanın kartonpiyer olup olmaması, yerlerin parke olup olmayacağı gibi detay kabilinden bazı işler inşaat sahiplerin tercihlerine bağlı olarak kişiden kişiye, yöreden yöreye değişiklikler gösterebiliyor.

Peki bu çok önemli iş böyle değil de herkesin kendi keyiflerine ve subjektif insiyatiflerine göre değişseydi neler olurdu, hiç düşündünüz mü!

Sözgelimi bir inşaatta demir yerine bakır, diğerinde tuğla yerine plastik kutular, kum yerine de arpa ya da saman kullanılsaydı mesela? Yahut kiminde kolonlar ya hiç atılmasaydı ya da çok zayıf atılsaydı, kirişler kısa, balkonlar 5 santimetre, çatılar kağıt kaplama olsaydı? Muhtemelen bu binalar kısa sürede çökerdi, pek çok kişi de altında kalırdı ve bu kişiye göre değişmesinde bir sakınca görülmeyen şahsi tercihler onlarca cana malolurdu. Dolayısı ile yetkililer, bu ciddi meseleye anında müdahale eder, bütün inşaatlarda standart olarak belirlenenlerin dışına çıkılması çok sıkı bir kontrole tabii tutulmak üzere kısa sürede yasaklanırdı.

İşte aynı şekilde, ülkemizin her köşesindeki milyonlarca evde maddi olmayan, dolayısı ile de ne inşaat süreci, ne de göçme aşaması gözle görülmeyen (ya da bu süreç çok uzun zaman alan) "inşaatlar" yapılıyor. Açıkça ifade edilsin ya da edilmesin, her ailede şahsiyetli, sağlıklı, başarılı, kendisiyle ve yaşamla barışık, mutlu bireyler binası inşa edilmeye çalışılıyor. Böylece sağlıklı bir toplum şehri kurulması hedefleniyor.

Ancak bu insan inşaatları her evde - ailede (şantiyede), ebeveyn ustaları tarafından, önceden standardı belirlenmemiş, keyfi tercihlerin, şahsi inisiyatiflerin bir neticesi olarak kullandıkları, dolayısı ile de doğru ya da yanlış olduğu kesin olmayan bir takım gündelik bilgi hammaddeleriyle gerçekleştiriliyor.

Böyle olduğu için de her ebeveyn ustası kendi aile şantiyesinde farklı farklı kurallar ve maddeler kullanıyor. Sözgelimi kimi demir yerine plastik kullanıyor, kimi de kolonları belli ölçülerde değil de kafasına göre atıyor. Kimi temeli 5 – 10 santim kazmakla yetiniyor, kimi de tuğlaları birbirine plastik yapıcıyla tutturmaya çalışıyor. Bu yüzden birçok ailede sağlıklı birey inşaatı kısa sürede ya çöküyor ya da söz konusu inşaattan beklenilen netice bir türlü tahakkuk edemiyor. Ancak bu çöküş -gerçek bir binada olduğu gibi- maddi ve sokakta / göz önünde gerçekleşen bir çöküş olmadığından, gerek altında kalanlar, gerekse onlara yardım etmeye çalışan binlerce insanın ne yardım feryatları ne de acılarının sessiz çığlığı duyulabiliyor. Burada bahsini ettiğim durumu sadece çocuk yetiştirme meselesine değil, aile içi - eşler arası ilişkilere de uyarlayın.

Hep düşünmüşümdür: İçinde çocuk yetişen her evde, çocuk yetiştirmek gibi çok önemli bir konuyla ilgili bazı maddeleri, bunların değişmeyen evrensel ölçülerini anlatan temel bir rehber neden bulunmaz? Niçin bu kadar hayati bir mesele her ailenin kendi kişisel insiyatiflerine, geçmişten gelen ve doğru – yanlış olabilen öznel tecrübelerine havale edilmiş durumdadır? Bu iş bu kadar basit ve ucuz mudur?

Keşke devletimiz din ile ilgili sağlıklı bir kaynak eseri (bu şekilde sağlıksız ve uç dinsel yönelişleri önleyebilirdi), bedensel ve ruhsal bakımdan sağlıklı çocuk yetiştirmeyi konu edinen rehber bir çalışmayı (böylece sağlıklı bireyler yetişebilirdi), insanlığın yeryüzündeki serüvenini anlatan özel - seçilmiş bir tarih kitabını (köklü, yerli, milli duygular aşılanabilirdi), yine bütün yönleriyle yaşadığımız dünyayı tanıtan temel bir coğrafya eserinden oluşacak ve zamanla evlerde daha da büyüyebilecek bir kütüphaneyi (bir nevi büyük kütüphanelerin tohumu hükmünde) her eve - aileye kazandırabilseydi, ne iyi olurdu! Keşke her inşaat şirketi yaptığı dairenin demirbaşları / rutinleri arasına mini bir kütüphaneyi de (hediye olarak içinde en az 100 kitapla birlikte) koyabilseydi!

Böylece her ailede, belli başlı kaynak eserlerin yer aldığı, bütün inşaatlarda olmazsa olmazlar olan kolonlar, kirişler, balkonlar gibi ortak bazı yapıları (bilgi, algı ve değerleri) oluşturucu bir kütüphane kurulabilseydi!

Okuyucuya Teklif:

Nacizane ben, yaşadığım şehirde, son üç – beş yıldır “Her ev bir okul; her ebeveyn de kendi çocuğunun uzmanı olmalı” adlı -kendi çapımla orantılı- bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyorum. Aynı şekilde sizler de bulunduğunuz ilde bu projeye manen katılabilirsiniz. Mesela düğünlerde, sünnetlerde, doğum günlerinde vb. etkinliklerde kitap hediye etmek gibi faydalı bir gelenek başlatabiliriz. En azından döviz ve pasta günlerinde düzenli olarak kitap okuma adetini hayata geçirebiliriz. Böylece hem gelişebilir, hem de geliştirebiliriz.

Okunan her kitabın beyinlerimizi, üflenilen her nefesin balonu genişletmesi misali daha da genişletip - geliştireceğini unutmayalım. Gelin her birimiz yaşadığımız yörede / muhitte sözünü ettiğim faydalı hizmeti havaya kaldıran ve orada sonsuza dek tutacak olan bir sütun işlevi görelim.

Haydi, “En karlı yatırım aşağıdakilerden hangisidir” sorusuyla muhatap olduğunda,

A)Altın B) Döviz C) Borsa – Bono – Tahvil D) Kitaplar

Şıkları içersinden en doğrusunu seçebilecek nesiller yetiştirelim.

Haydi, Her Evi Bir Okula Çevirelim.

Haydi, Yeryüzünü Bir Okul Bahçesine Dönüştürelim!

Son Söz:

“Bu dünyaya geldiğinde sen ağlıyordun, herkes ise gülüyordu. Öyle bir yaşam sür ki bu dünyadan giderken herkes ağlasın ama sen gül”

Psk. İzzet Güllü

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

Her Ev Bir Okul; Her Ebeveyn Kendi Çocuğunun Uzmanı Olmalı (Bir Proje Önerisi) ile İlgili Kavramlar : evde eğitim, çocuk eğitimi
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"Her Ev Bir Okul; Her Ebeveyn Kendi Çocuğunun Uzmanı Olmalı (Bir Proje Önerisi)" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Psk.İzzet GÜLLÜ'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Psk.İzzet GÜLLÜ Tarafından Yazılan Diğer Makaleler:
 • Bir Psikologtan Psikiyatristlere Can Yakan Sorular
 • Hatalı Başarı Ve Motivasyon Algısı Üzerine
 • Psikoloji Ve Psikiyatri Bize Yalan Söylüyor
 • Klasik Bir Psikiyatrist Cevabı
 • Neden İyileşemiyorsunuz? Çünkü Hasta Değilsiniz
 • Bana Hasta Olduğumu İspat Et
 • Bir Profesörün Terapisi
 • Sizi Psikolojiniz Değil; Psikiyatriniz Mahvediyor
 • Hiperaktivite Ve Dikkat Bozukluğu Sömürüsü İçin Uyarı
 • Psikiyatri İlaçları İle İyileşmek
 • Psikiyatride Hipotezler
 • Psikiyatri İlaçlarını Aman Bırakmayın Kötü Olursunuz!
 • Şizofrenide Dopamin Hipotezi
 • Ruhumuzun Kadın Doğumcuları Şimdi Psikiyatrist Olmuş
 • Bizi Etkiliyorsa Hastalık Mıdır
 • Tıpta Algı Oyunları
 • Ruhsal Sorunlar Hastalık Mıdır Yoksa Algı Ve İnanç Sorunu Mudur
 • Sorun Fare Algımızda & Üzüntüyü İlaçla, Şizofreniyi Resimle
 • Kısa Bir Terapi Hikayesi
 • Almanya'da Çocuk Yetiştirme İşi Nasıl
 • Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Kimler Manüplasyon Yapar , Uzm.Tuğba DEMİRÖZ
 • Manüplasyon Teknikleri , Uzm.Tuğba DEMİRÖZ
 • Manüplasyon , Uzm.Tuğba DEMİRÖZ
 • Çocuğunuzla Oyun Oynamak , Uzm.İpek ÖRGÜT
 • Sınav Kaygısı Ve Başa Çıkma Yolları , Uzm.Melis SÜYÜR
 • İnsanda Duygusal Gelişimin Nörobiyolojisi , Dr.Mehmet TEKNECİ
 • Kendini Kontrol , Uzm.Hülya MACİT
 • Özgüven Eksikliği Ve Geliştirme Yolları , Uzm.Feyzullah ALPMAN
 • Çocuklarda Konuşma Gelişimi Ve Bozuklukları , Eser ÖLÇER
 • Bugünü Bozan Geçmiş! Travma Sonrası Stres Bozukluğu , Uzm.Hakan TOKGÖZ
 • Evlenmeden Önce Boşanmayı Çalışın! , Mehmet POLATOĞLU
 • Çocuk Ve Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu , Ferit KARADAŞ
 • Vajinismus Nedir? , Aysel İnciler BİRTÜRK
 • Sınav Kaygısı Ve Sınav Öncesi Ve Sınav Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar , Ferit KARADAŞ
 • Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu , Özgür TÖNBÜL
 • Sosyal Fobi - Toplumsal Kaygı Bozukluğu , Uzm.Hakan TOKGÖZ
 • Özel Sektörde Çalışan Psikologlarda Mesleki Tükenmişlik , Uzm.Elif ÇELEBİ
 • Hastalıkta Ve Sağlıkta Çocuk , Uzm.Suna BAYRAM
 • Bir Sanat Olarak: Oyun Oynamak , Uzm.Suna BAYRAM
 • Kaygı Bozuklukları Ve Düşünce Hataları , Gülçin DÖNMEZ FİDAN
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  11:55
  Top