TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

 
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Penis Büyüklüğü Kavramı: Penisim Büyük mü Yoksa Küçük mü?

Abdullah ÖZER Fotoğraf
Abdullah ÖZER
İzmir
Sosyal Hizmet Uzmanı
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 22 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıMSN/ICQ/Skype Adresi Var
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 69763,

* Yayın Tarihi : 09-06-2011 - 23:53 (2083 gün önce),

* Ortalama Günde 33.49 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 5251 , Kelime Sayısı : 786 , Boyut : 5.13 Kb.
 
Ziyaretçilerimizin Üyemiz Abdullah ÖZER hakkında söyledikleri:
Bence iyi.Hastalarıyla güzel ilgileniyor.Konuşurken güleryüzlü.Terapiye başlamadan önce kendisiyle ilgili bilgi veriyor, özgeçmişini anlatıyor. Ayrıca aldığı eğitimlerle ilgili sertifikaları da var.Diğer meslektaşlarının aksine can alıcı sorular soruyor,sizi düşünmeye sevk ediyor. Bu da onu ayrıcalıklı kılıyor.Kendisine depresyon /bipolar olduğumu düşünerek gittim. İlaç kullanıyordum. Fakat kendisi bana ilaç kullanmaktan ziyade psikoterapinin daha önemli olduğunu ve sorunları daha da derinlemesine çözebileceğini söyledi. 2 seansta kendime geldim. Aldığım ilaçları da nispeten azalttım. Kendisi ... [DEVAMI..]
(Esra Sxx, Danışan, 17-04-2012)

Değerli dostum Abdullah Özer ile Psikoterapi Enstitüsü'ndeki eğitimlerim sırasında tanıştım. Kendisi o dönemde Almanya Türkiye arasında mekik dokuyordu. Hem Almanya'da hem Türkiye'de aldığı eğitimlerden dolayı bir ayda Almanya Türkiye arasında 5 seyahat yaptığına bizzat tanık olmuşumdur. Yaptığı işi bu derece önemseyen, seven, kendini geliştirmek için çaba harcamaktan bıkmayan, dünyada alanıyla ilgili gelişmeleri takip eden başarılı bir uzmandır. Terapi ekollerinin çoğuna hakimdir ve bunları ustalıkla bir arada kullanır. Danışanına samimiyetle yaklaşması ve akıl almaz empati yeteneği onu başar... [DEVAMI..]
(Psk.Dnş.Ali Rıza TUNUR, Sitemize Kayıtlı Profesyonel, 04-10-2011)

Abdullah ÖZER Hakkındaki Tüm Tavsiyeler
Penis Büyüklüğü Kavramı: Penisim Büyük mü Yoksa Küçük mü?

Penis Büyüklüğü hakkında bilmek istedikleriniz:

"Seks Zihinde Gerçekleşir- Kadınların %92'sinin penisin uzunluğundan çok sertliğine önem veriyor. " (Berlin / Almanya'da yapılan bilimsel bir anketin sonuçlarına göre)

Cinsel danışmanlıkta en sık görülen konulardan bir tanesi de ''doğa tarafından haksızlığa uğramış'' olmak, doğuştan kısa bir penise sahip olma konusudur. Neredeyse her erkek "Cinsel organım küçük mü?" ya da "Daha büyük olsaydı partnerim daha çok zevk alır mıydı?" sorusunu kendine sorar.'' Küçük'' olarak değerlendirilen bir penis, çoğu erkek tarafından erken boşalmadan daha büyük bir sorun olarak görülüyor.

Kadınların büyük veya küçük bir penis arasında ki farkı hissetmediği doğru mudur?

Evet, bu doğrudur. Vajinanın iç duvarları sinir hücrelerinden yoksun olduğundan kadınlar için penis büyüklüğü bir fark yaratmaz. Gerçek şu ki : Bir klitoral ve vajinal (g-noktası) orgazm vardır. Klitoral orgazm daha şiddetli ve yoğunken, vajinal orgazm daha ''derin'' ve ağır hissedilir.

Klitoral orgazm daha çok klitorisin uyarılmasından meydana gelirken, vajinal orgazm penisin vajinanın ilk 7cm'lik girişinde ( burada hassas sinir uçları bulunmaktadır ) uyguladığı baskı ve sürtünmeden oluşur. Cinsellik esnasında bu bölgeleri uyarabilmek için penis en az 7 cm vajinaya girmeli ve bu uzunlukta da baskı uygulayabilmek için belirli bir kalınlığa sahip olmalıdır.

Kısacası : Normal boyutlarda olan bir penis vajinayı daha iyi doldurur.

Diğer taraftan çok uzun olan bir penis rahim ağzına şiddetle çarpınca çoğu kadın tarafından rahatsız edici olarak hissedilmektedir. Sağlıklı bir orta değer burada en elverişli olanıdır. Penis büyüdükçe kadınlarda ağrılar artmaktadır. 18 cm ve üzeri olan bir penis büyüklüğünde, kadınlar ağrıdan başka bir şey hissetmemektedir.

Penis ne zaman küçük olarak değerlendirilebilir?

Orta Avrupa 'daki erkeklerin penis büyüklüğü istatistiksel verilere göre ortalama 12,5 cm'dir. Erkek için , ancak penisin ereksiyon halinde vajinaya girebilmek için küçük olması durumunda , biyolojik bir dezavantajdan sözedilebilir.

Yani bir kadını klitoral ya da vajinal yoldan tatmin etmek için penisin ortalama 10 cm uzunluğunda olması tamamen yeterlidir. 7 cm uzunluğunda olan bir penisin kadının orgazm olabilmesi için yeterli olduğunu unutmayın.

Ereksiyon halinde olmayan penisin uzunluğu:

Bazı erkekler ereksiyon halindeki cinsel organlarının uzunluğundan memnun olsalar da, ereksiyon halinde olmayan durumda daha uzun bir penis arzular.

Ereksiyon halinde olmayan penisin uzunluğu bir çok faktöre bağlıdır ve ereksiyon durumundaki uzunluk ile bağlantılı değildir.

Örneğin fazla kiloları olan insanların penisi, onu çevreleyen yağ tabakası yüzünden daha küçük gözükür.

Coitus Interruptus- (Geri Çekme Yöntemiyle Cinsel İlişkiye Girmek)
Coitus Interruptus Nedir?

''Coitus interruptus '' sözcüğünün anlamı ''yarıda bırakılmış, kesintili '' cinsel ilişkidir. Ya da Türkçe tabiriyle "Geri Çekme" yöntemiyle cinsel ilişkiye girmektir. Bu yöntemde erkek cinsel ilişki sırasında ejekulasyon (boşalma) anından önce penisini kadının vajinasından geri çeker ve dışarıya boşalır.

Düşük Güvenirlik:

Bu yöntemin gebelikten koruma olasılığı oldukça düşüktür. Değişik araştırmaların sonuçlarına göre bu yöntemde 4-18 arasında bir pearl indexi bildirilmiştir. Bu, bu yöntemi 1 yıl boyunca gebelikten korunmak için kullanan kadınların 100'ünden 4 ile 18'inin gebe kaldığı anlama geliyor. (İstatistiksel veriler Alman Jinekologlar Birliği'nden alınmıştır.)

Bu yüzden bebek düşünmeyen çiftler kesinlikle farklı doğum kontrol yöntemlerine başvurmalıdır.

Kendini Kontrol Etme Zorunluluğu:

Bu yöntemde en belirgin problem : Boşalma anından hemen önce Penisi "geri çekmek" yüksek bir otokontrol ve kişinin bedenini çok iyi tanımasını gerektiriyor. Cinsel ilişki esnasında bu kontrol çok çabuk kaybediliyor ve yöntem başarısız oluyor. Ayrıca erkeğin kendisini sürekli tutması ve kontrol etmesi cinsellikten alınan zevki azaltabilir.

"Geri çekme yöntemi" başarılı olsa bile bu, çiftin emniyette olacağı anlamına gelmiyor. Ejekulasyon (boşalma) anından önce de zevk suyunda bulunan sprermler kadının vajinasına ulaşabilir. Bu da bir gebelik için yeterli olabilir.

Sigmund Freud, bu şekilde korunan çiftlerde zaman içerisinde "Korku Nevrozların" (Almanca: "Angstneurose") oluşabileceğini belirtmiştir.

Bunlara rağmen bu yöntemin bir avantajı da var : Sağlık açısından herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Sonrasında Yıkama:

Hem kadın hem de erkek cinsel ilişkiden sonra kendilerini meniden dikkatlice temizlemeli ve idrara çıkmalıdır.

Ancak bu şekilde bedene yapışmış olan olası sperm artıklarının vajinaya ulaşması engellenebilir.

Bunlar, orgazmdan (boşalmadan) sonra cinsel ilişkiye devam etmek istenilirse özellikle önem kazanıyor.


DİKKAT: "Geri çekme yöntemi", ne AİDS'den ne de cinsel temasla bulaşan başka hastalıklardan korur.

Kısacası: "Coitus Interruptus" güvenli bir yöntem değildir ve bu şekilde cinsel ilişkiye giren çiftler kolaylıkla hamile kalabilir.


(Abdullah ÖZER M.A./M.Sc.)

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

Penis Büyüklüğü Kavramı: Penisim Büyük mü Yoksa Küçük mü? ile İlgili Kavramlar : penis büyüklüğü, penis, penis uzunluğu, küçük penis, büyük penis
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"Penis Büyüklüğü Kavramı: Penisim Büyük mü Yoksa Küçük mü?" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Abdullah ÖZER'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Abdullah ÖZER Tarafından Yazılan Diğer Makaleler:
 • Eşcinsel Çocuklu Ailelere Uzman Tavsiyesi
 • Eşcinsel Terapi: Cinsel Yönelim Olarak Eşcinsellik ve Eşcinsellik Hakkında Sık Sorulan Sorular
 • Eşcinsellik ile İlgili Tanımlar
 • Erkekte Yaşanan Orgazm Bozukluğu ve Boşalma Sorunu
 • Cinsel Hayat ve Cinsel Danışmanlık
 • Cinsel Fonksiyon Bozuklukları
 • Cinsel Problemlerin Nedenleri?
 • Ereksiyon Bozuklukları (İktidarsızlık / Sertleşme Sorunu)
 • Nasıl İyi Bir Psikoterapist Bulabilirim?
 • Cinsel Terapi Nedir? Ne Değildir?
 • Eşcinsel Terapi: Eşcinselliğin Nedeni Sorusu
 • En Sık Görülen Cinsel Problemler
 • Mastürbasyon Sağlığa Zararlı Mıdır?
 • G-Noktası ve Kadında Boşalma (Vajinal Orgazm)
 • Vajinismus: Özellikleri, Nedenleri ve Terapisi
 • Bdsm - Mazoşizm ve Sadizm
 • Sado Mazoşizm ve Cinsel Terapi
 • Avusturya’da Hangi Psikoterapi Metodları Bilimsel Olarak Kabul Ediliyor ve Sağlık Sigortaları Tarafından Karșılanıyor?
 • Avusturya’da Psikoterapi, Psikoterapi Yasası ve Türkiye’de Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nin Psikoterapi’nin Gelişimi ve Oluşumu İçin Önemi!
 • Anne Babalar ve Eşcinsel Çocuklar
 • Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Vajinismus Hastalığı Nedir? Tedavisi Nasıldır? , Güldane KAVGACI
 • Çocuğunuzu Dinleyin: Müzik Dinler Gibi... , Uzm.Alper YÜKSEK
 • Türkıye’de Sığınmacı Sorunu ve Sosyal Hızmet Bakışı , Eren DERAN
 • Sosyal Yardım Alanı ve Yoksulluk , Cesur CEYLAN
 • Çocuklara Karşı Ayrımcılık Yasağı , Cesur CEYLAN
 • 4787 Sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun ve Uygulamada Aksayan Yönler , Cesur CEYLAN
 • Türkiyede Çocuk Adalet Sistemi (Örnek Vaka İncelemesi) , Cesur CEYLAN
 • Sosyal Hizmet Mesleğinde Müdahale Planı Örneği , Cesur CEYLAN
 • Kim Özürlü ve Tanrı Seni Seçti Anneciğim , Cesur CEYLAN
 • Özürlülük Alanında Sosyal Rehabilitasyonun Önemi , Cesur CEYLAN
 • Psikosanal Sorunlar , Cesur CEYLAN
 • Yoksulluğun Çocuk Suçluluğuna Etkisi , Cesur CEYLAN
 • Aile Mahkemelerinde Sosyal Hizmet Uygulamaları , Cesur CEYLAN
 • Aile Terapisi Nedir? Aile Terapisi Nasıl Yapılır? , Güldane KAVGACI
 • Mağdur Çocuklarla İletişim ve Uzmanın Rolü , Günay ARSLAN
 • Zeka Testleri Neyi Ölçüyor ? , Özhan ÖZGÜN
 • Vajinismus Tedavisinde Erkek Eş Nasıl Davramalı , Güldane KAVGACI
 • Erken Boşlamanın Psikolojik Nedenleri Nelerdir , Güldane KAVGACI
 • Çocuğun Cinsel İstismarı Hakkında Yaygın Olan Mit’ler ve Aileler İçin Cinsel İstismarı Önleyici Tüyolar , Fatih KURŞUN
 • Vajinismus Tedavisi , Güldane KAVGACI
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  08:13
  Top