2007'den Bugüne 75,577 Tavsiye, 24,799 Uzman ve 17,006 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Thermage(Termaj) Cpt ile Yüz Gençleştirme de Yeni Bir Boyut
MAKALE #7287 © Yazan Op.Dr.Orhan Murat ÖZDEMİR | Yayın Ağustos 2011 | 6,112 Okuyucu
Yüz, göz çevresi, boyun, kollar, eller, karın ve bacaklarda gevşekliği gidererek, sıkılaşmayı sağlayarak etkili olan, New Thermage CPT 1,000,000'den fazla insana uygulanarak dünyada önemli bir yer edinmiştir.

Güvenli, yan etkisiz, dinlenme gerektirmeyen, tek seanslık kozmetik bir uygulama olup cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini ve yenilenmesini sağlayarak daha genç bir görünüm yaratan, uzman doktor tarafından uygulanması gereken, FDA onaylı bir radyo frekans tedavi yöntemidir.

Kollajen yapımını uyararak etki eder. Böylece mevcut kollajenleri sıkıştırır, kopmuş kollajenleri onarır ve aynı zamanda yeni kollajen yapımını başlatır.
Sonuçlar hemen görülebileceği gibi ilk altı ay içinde giderek artan bir sıkılaşma ve iyileşme oluşturmaktadır. Sürenin altı aya uzaması kollajen yapımının 2-6 ay gibi bir zaman almasından kaynaklanmaktadır.

New Thermage CPT uygulaması çabuk ve kolay bir işlemdir. Günlük aktiviteyi etkilemez. Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin aksine, esmerlerde ve erkeklerde güvenle uygulanabilmektedir.

New Thermage CPT işlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişmektedir.

Tek bir Thermage uygulaması genellikle yeterli olmaktadır.

Thermage başlığının her dokunuşunda, CRF(kapasitif radyo frekans) enerjisi deri altındaki dokulara erişirken; kısa ve derin bir ısı hissedersiniz. Bu derin ısı hissi, kollajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinin bir işaretidir. Deriyi korumak ve uygulamayı daha rahat yapabilmek için her CRF enerjisi uygulamasının öncesi, sonrası ve esnasında deri yüzeyi soğutulur.

Isı hissi hakkındaki vereceğiniz bilgi doktorunuza rahat bir uygulama ile maksimum sonuç arasındaki dengeyi kurmada yardımcı olacaktır.

New Thermage CPT uygulaması öncesi herhangi bir hazırlık yapmanızı gerektirmez. Cerrahinin tersine, aç kalmak veya kan vermek gibi ön hazırlık gerektirmez. Tedavi sonrası hemen normal aktivitenize dönebilirsiniz ve tedavi sonrası özel bir bakım yapmanız gerekmemektedir. Bazen geçici kızarıklıklar veya küçük şişlikler ortaya çıkabilir ama bu şikayetler genellikle 24 saat içinde geçer.

Thermage uygulaması derhal etkisini gösterip var olan kollajeni sıkılaştırıp altı ay içersinde yeni kollajen yapımını başlatır. Uzman doktorların henüz yayınlanmamış raporlarına göre sonuçların yıllarca etkili olduğu ve bunun hastanın doğal yaşlanma hızına bağlı olduğu bildirilmiştir.

Thermage uygulaması mükemmel bir güvenlik kaydına sahiptir. Dünya çapında tahmini 500,000 kadar tedavi görmüş hasta içinde bildirilen yan etki sayısı yüzde 0.4 ten azdır. En fazla bildirilen yan etkiler şişme, kızarma, kabarma ve su toplama şeklindedir. Bu yan etkiler bir kaç gün veya hafta içinde kaybolmuşlardır.

Radyo frekans enerjisini kullanan başka teknolojiler de olmasına rağmen, deri ve derialtı dokularını sıkılaştırıp şekillendirmeye yetecek kadar dip ısı iletimini yalnızca Thermage'a ait kapasitif radyo frekans teknolojisi üretebilmektedir. Ayrıca, Thermage, beş yada daha fazla seans gerektiren diğer teknolojilere göre, sadece bir seansta sonuç alabilmektedir.

New Thermage CPT ile elde edilecek sıkılaşma ve topar¬lama konusunda uygulanacak kişinin beklentisi sınırlı tutulmalıdır. Sonuç itibariyle yapılan işlem bir yüz germe operasyonu değildir. Bu nedenle yüz germe ameliyatından bir önceki adım olarak tanımlanmalıdır. Kısaca New Thermage CPT, yüz ovalini toparlamada en etkili cerrahi olmayan yöntemdir.

Ameliyat olmak istemeyen, 35-60 yaş arasında ki kişilerin tercih edeceği, aşırı kırışıklığı olmayan, yüz hacmi azalmamış kişiler için en uygun yöntemdir.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Thermage(Termaj) Cpt ile Yüz Gençleştirme de Yeni Bir Boyut" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Op.Dr.Orhan Murat ÖZDEMİR'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Op.Dr.Orhan Murat ÖZDEMİR'in izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Orhan Murat ÖZDEMİR Fotoğraf
Op.Dr.Orhan Murat ÖZDEMİR
Ankara
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Orhan Murat ÖZDEMİR'in Makaleleri
► 4 Boyut Ultrasonografi Dr.Hasan YILDIZ
► Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Op.Dr.Ayşe BARUTÇU
► Vajinal Gençleştirme Doç.Dr.Sevtap HAMDEMİR KILIÇ
► Endoskopik Yüz Gençleştirme Prof.Dr.Ahmet KARACALAR
► Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme Op.Dr.Eser AYDOĞDU
► Yüz Gençleştirme ve Günümüzdeki Dengeler Prof.Dr.Aycan KAYIKÇIOĞLU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,006 uzman makalesi arasında 'Thermage(Termaj) Cpt ile Yüz Gençleştirme de Yeni Bir Boyut' başlığıyla benzeşen toplam 71 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


11:56
Top