TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!
süper slow Egzersiz yöntemi

Fzt.Halil ARI
Ankara
Fizyoterapist
TavsiyeEdiyorum.com ÜyesiKütüphanemizde Yayınlanan 2 Makalesi varMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıMSN/ICQ/Skype Adresi Var
Makale Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 4522,

* Yayın Tarihi : 18-06-2012 - 15:28 (1438 gün önce),

* Ortalama Günde 3.14 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 7693 , Kelime Sayısı : 922 , Boyut : 7.51 Kb.
süper slow Egzersiz yöntemi

Super Slow Nedir?

SuperSlow en kısa zaman diliminde gerçekleştirilebilen, en güvenli ve en etkili egzersiz yöntemidir. SuperSlow Zone ideal egzersiz ortamında, kişiye özel olarak ayarlanmış cihazlarda haftada en fazla iki kez 20 dakikalık bir sürede gerçekleştirilir.


SuperSlow’un Farkı Nedir?


SuperSlow egzersizden eksiksiz bir sonuç alabilmek için üç temel unsuru dikkate alır.

* Yüksek yoğunlukta, maksimum sayıda kas lifini çalıştırmak ve düşük kuvvet egzersizi yapmak kas gücünü maksimuma çıkarır.

* Program kapsamında esnekliği geliştirmek ya da korumak için bazı esneme hareketleriyle vücuda direnç uygulanır.
*SuperSlow vücudun dolaşım sistemine sağladığı olumlu katkılarıyla kalp damar yeterliliğini arttırır.

Haftada en fazla iki kez antreman olmasının nedeni:

* Yöntem maksimum etkinliktedir..

* Bu egzersizler birçok kas grubunu tamamen çalıştırmayı hedefler, bu da gelişmiş bir kas gücünü sağlar. Bu sayede istediğiniz sonuca en kısa sürede en etkin şekilde ulaşıp bunu koruyabilirsiniz.
* Aynı zamanda vücudunuzu da şekillendiren bu kasın güçlenmesini sağlayan hareketler, vücudunuzu daha sağlam yapar ve metabolizmanızı hızlandırır, bu da yağlarınızın erimesini kolaylaştırır.
* Vücudunuzu üç-dört gün süreyle dinlendirilmesi ve sağlıklı beslenmesi kas güçlenmesi için ideal kabul edilmektedir.
* Böylece, haftada yalnızca dakikalarla yaşam boyu formda kalma sağlanır.

UZUN SÜRE GÜÇLÜ VE FİT KALABİLMEK


Yaşam boyu SuperSlow egzersizini savunan bir görüş


Başlangıç seviyesindeki bir superSlow müşterisi olarak, nasıl egzersiz yapılması gerektiği konusunda kendinize olan güveniniz artacak ve bu konuda uzman hale geleceksiniz.. Öncelikle enerji seviyenizin artacak ve günlük hayatta daha güçlü hissetmeye başlayacaksınız, kollarınız, omuzlarınız, sırtınız ve gövdeniz güçlenecek, hatta kayak yaparken, tenis oynarken yada en basiti, merdivenleri çıkarken yada günlük aktivitelerinizi yaparken bile dayanıklılığınızın arttığını fark edeceksiniz.

Önemli Düzenli Kontroller

Ön SuperSlow başlama noktanızı ve başlama nedeninizi unutmadığınızdan emin olmak için, sizi düzenli kontrollerden geçiririz. Böylelikle, ne kadar fit olmak istediğinizi, ve zaman içinde meydana gelen size özgü değişimleri takip ederiz. Öncelikle SuperSlow egzersizini uygulamanın birçok farklı sebebi olabilir. Kişileri harekete geçiren sebeplerin bazıları şunlardır:

1.Biçim bozukluğu

2.Daha iyi görünmek ve hissetme isteği
3.Aşırı kilo
4.Gün sonunda hissedilen bitkinlik
5.Bilek ya da dirsekte oluşmuş geçmiş sakatlıkların tam olarak iyileşmemesi
6.Sıklıkla dışa doğru çıkan güçsüz bir sırt
7.Osteoporoz teşhisinin konmuş olması (osteoporoz başlangıcı)
8.Yaşlanma… yaşlanma sürecini yavaşlatma

Yaşlanmayı YAVAŞLATMA


Vücudunuz yaşlanma dediğimiz sürekli bir değişimin içindedir. SuperSlow egzersizi fiziksel çalışmayı formda kalmaya sağlığa olan yaralarından ötürü destekler. Devamlı bir teşvik olmadıkça vücut başladığı noktaya geri dönebilir. Yaşlanma süreciniz hızlanabilir. Bu dişlerimizin inci gibi beyaz kalması için fırçalamamız gibidir, sonuçlarınızı korumak yada hatta daha fazla gelişim için, SuperSlow yetkili eğitmeninizce gözlenmeniz, motivasyon ve odaklanmanızı arttırmanız kadar önem taşır.

SuperSlow’un Yaşam Boyu Yararları


Yaşam boyu sürecek gücünüzün ve formunuzun yanı sıra, araştırmalar sağlıklı etkili ve aşamalı bir kilo eğitim programını devam ettirmek için farklı sebepler de ortaya koyuyor. Aşağıda sıralananlar güç egzersizinin sağladığı muhtemel faydalardır:

* Yaşı ilerlemiş yetişkinlerde gelişmiş hafıza

* Hipertansif olan bireylerde kan basıncının düşmesi
* Kandaki lipit profilininin yaşlılarda düzeliş göstermesi
* Karın yağlarının azalması
* Gözlediğimiz iki tip diyabette de önemli ölçüde gelişmiş insülin duyarlılığı
* Koroner Damar Hastalıklarında risk faktörünün azalması
* Kemikteki mineral yoğunluğundaki artış

SuperSlow egzersizleri neleri hedef alır?


SuperSlow felsefesine göre, müşteriler egzersiz programlarından daha güvenli, verimli ve etkin sonuçlar almaya çalışmalı bu programın eğlenceli olan kısmını biraz daha sona bırakmalıdırlar. Eğlenceli fitnes programlarıyla formunuzu korumayı yada daha formda olmayı vaat eden reklamlar aklınızı çelmesin. Öncelikle eforunuza konsantre olun, bunun sonrasında eğlenceli aktiviteleri daha güçlü ve sağlam bir vücutla daha güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SuperSlow- Her yaşta daha iyisi


SuperSlow egzersizi çok önemli bir yöntemdir, form seviyenizi oluşturmakla kalmaz, hayat boyu vücut şeklinizin olabildiğince iyi korumanızı da sağlar.Yaşlanma hayatın kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu egzersizin kardiyovasküler form, güç sağlıkla ilgili birçok ölçüm için yararları oldukça net bir şekilde görülüyor. Kısacası, SuperSlow egzersizi sizi en tepeye ulaştırmakla kalmıyor bununla birlikte size orada kalıp manzarayı uzun bir süre seyredebilme şansını sunuyor!

KUSURSUZ ANTRENMAN ARAYIŞI


Kusursuz bir antrenman yada antrenmana başlamak için gerekli motivasyonu arıyorsanız, nasıl beslenmeniz gerekir?

Superslow güç egzersizi haftada iki seferden oluşan yirmi dakikalık egzersizleriyle muhteşem bir antrenman. Günlük kıyafetlerinizle yada antrenman giysinizle egzersiz yapabilmenin rahatlığını yaşayacak ve aynı şekilde, günlük hayatınıza devam edebileceksiniz.


İster egzersiz şampiyonu yada egzersiz konusunda kararsız biri olun, herkesin kafasından ortak bir düşünce baloncuğu çıkar: Beslenme düzenimi yağlarımı eritmek ve biraz daha kas yapmak için değiştirmeli miyim? Öncelikle şunu bilin ki bu egzersizin amacı kilo verdirtmek değildir ama tabi ki sonucunda kilo da verebilirsiniz, benim antrenman diyetim:


• Kilo kaybının depolanmış yağların kullanılmasıyla gerçekleşmesi

• Kas gelişimini desteklemek

Vücudumuzun enerjiye ihtiyaç duyduğunu unutmayın eğer amacımız fazla yağ depolarını kullanarak kalori yakmaksa, vücudumuzun kurallarını anlamamız gerekir. İsteklerimizle sürekli çelişirsek, alacağımız sonuç bizi mutsuz eder.


Birkaç senaryo üzerinde duralım:


1. Çok Az Kalori Alımı (Günde 800 kalori alımı açlık olarak tanımlanır). Egzersiz yapmamak: Aşırı derecede besin kısıtlaması, hayatta kalma mekanizmanızı devreye sokar ve enerji için gereken tüm kaynakları kullanır. Vücudun hayatta kalma mekanizması, devreye girdiğinde, vücut bir ayrıma gitmeden, dokularda yağ haricindeki tüm bileşenleri kullanır. Bu plana direk bir çarpı koyun.

2. Normal Günlük Kalori (1500- 2000 kalori) Egzersiz yapmazsanız, kas kütlenizi koruyamazsınız, vücut yağ ve kas depolarını kullanır, enerji ihtiyacını aynı zamanda kemik ve organ dokularından da karşılayabilir. Bu plana büyük bir çarpı koyun!


3. Normal Günlük Kalori (1500-2000 kalori) SuperSlow Egzersizine Ek Olarak: SuperSlow egzersizi vücuda kas dokusunu etkilememesi gerektiği sinyalini verir, vücuda yeni kaslar kazandırır, belli dokuları hedef alarak , yağ yaktırır ve böylelikle vücuda enerji sağlar. Bingo-işte bu plan kazandı!


Şimdi, diyet ve egzersizin istenilen sonuçların elde edilmesindeki etkisini düşünelim. Öncelikle yağ yakmanın %80-90’lık kısmını yeme alışkanlıklarındaki değişiklikler oluşturur. Fazla yağ depolarından yağ kaybetmek istiyorsanız bunu sadece kalori alımını düşürerek değil, egzersizle de yapabileceğinizi savunuyoruz. Buradaki SuperSlow Güç Egzersizinin amacı sadece kalori harcatmak ( kilo verme programınıza katkı sağlayacak unsur) değil aynı zamanda vücutta kas oluşturmaktır, fakat esas odak noktası SuperSlow Güç Egzersizi sonuçları üzerinde olmalıdır.


• Enerji ihtiyacını depolanmış yağlardan karşılama

• Fazladan kas üreterek kalori ihtiyacını arttırmak

Makale Yazarının Sayfasına Dönün
Makale Yazarına Eposta Gönderin

Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir :

"süper slow Egzersiz yöntemi" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Fzt.Halil ARI'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

Fzt.Halil ARI Tarafından Yazılan Diğer Makaleler:
 • Nörogelişimsel Tedavi- Bobath Terapi
 • Kütüphanemizden İlginizi çekebilecek diğer bazı makaleler:
 • Bel Fıtığı Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? , Fzt.Umut PAKSOY
 • Ön Çapraz Bağ Yaralanmaları Mekanizması Ve Fizyoterapi Hedefleri , Fzt.Serkan SAĞLIK
 • Karpal Tünel Sendromu Nedir? Fizyoterapi Ve Egzersiz Reçetesi? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Gebelikde Egzersiz Ve Dikkat Edilmesi Gereknler , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Yeni Trend Evde Fizik Tedavi , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Yatalak Hastaların En Önemli İhtiyacı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon , Fzt.Gökhan AYGÜL
 • Kronik Bel, Boyun Ve Sırt Ağrısına Sebep Olan Miyofasial Ağrı Sendromu Nedir? Ağrılardan Kurtulmak İçin Fizyoterapi Ve Egzersiz Reçetesi? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Parkinson Hastalarının Hayatını Kolaylaştıracak Bilgiler.. , Fzt.Şengül ŞEN
 • Deprem Dede Hastalığı (Ankilozan Spondilit) Nedir? Tedavisinde Bilinmesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Fibromyalji , Fzt.Şahin ÖZASLAN
 • Osteopati Nedir? Osteopati'nin Tedavideki Yeri , Fzt.Aylin YILDIZ
 • Tenisçi Dirseği (Lateral Epikondilit) Ağrılarından Kurtulmanın Yöntemleri? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Bel Fıtığı (Lumbal Disk Hernisi) Hakkında Bilinmesi Gerekenler.. , Fzt.Şengül ŞEN
 • Yaşlanmanın Korkulu Rüyası: Osteoporoz , Fzt.Alper KIZIL
 • Omurga Kanal Darlığında (Lumbal Spinal Stenozda) Cerrahisiz Tedavi Yöntemleri Nelerdir? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Sağlıklı Yaşlanmak ! , Fzt.Alper KIZIL
 • İnmeli (Felçli) Hastalarda Sanal Gerçeklik Uygulamasının Üst Ekstremite Üzerindeki Etkinliği , Fzt.Mustafa YALÇIN
 • Topuk Dikeni Nedir? Cerrahisiz Tedavi Yöntemleri Nelerdir? , Fzt.Şengül ŞEN
 • Düzenli Egzersiz Ve Spor Yapmak İçin 50 Neden! , Fzt.Şengül ŞEN
 • Priformis (Yalancı Siyatik) Sendromuna Dikkat! , Fzt.Şengül ŞEN
 • Kütüphanemizde yer alan dökümanlar profesyonel üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte tavsiyeediyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, çalışmaların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan makaleler bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir profesyonelle görüşmeden, makale içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Çalışmaların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yayınlanan makalelerin mali ve hukuki tüm hakları yazarına aittir. Kütüphanemizde yer alan herhangi bir makale başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir. Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Makale Bilgileriniz bölümü altında, YENİ MAKALE GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya makale ekleyebilirler.

  15:14
  Top