2007'den Bugüne 90,703 Tavsiye, 27,890 Uzman ve 19,779 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Bacağı Kırık Tavşana Başarılı Operasyon

» Bacağı Kırık Tavşana Başarılı Operasyon
Vet.Hek.Mehmet TABUR tarafindan yazildi:
Osmaniye'de hayvansever hemşire Sabire Kiraz, oğlunun evlerinde beslediği 'Pamuk' isimli yavru tavşanın kırılan bacağını bin 200 lira para harcayarak ameliyat ettirdi.
31 Mayıs 2014 Cumartesi 14:02:48
Hayvansever Sabire Kiraz, sabah kalktığında oğlunun evlerinde beslediği 2.5 aylık yavru tavşanın topalladığını görünce tedavisi için veteriner hekime götürdü. Veteriner Hekim Bünyamin Akın tarafından muayene edilen ve özel bir hastanede röntgen filmi çekilen yavru tavşanın sol bacağında iki parça kırık olduğu tespit edildi. İskenderun Akademi Veteriner Teşhis ve Tedavi Merkezi'ne acil olarak götürülen yavru, cerrahi ve ortopedi uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur, doğum ve jinekoloji uzmanı Veteriner Hekim Alev Ülkü, Veteriner Hekim Ali Kopar, Veteriner Hekim Duygu Oy tarafından muayene edildi. Muayene ve röntgen sonucu kaval kemiklerinin ikisinde de parçalı kırık olduğu belirlenen yavru tavşan yaklaşık 2.5 saat süren başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.


Veteriner Hekim Mehmet Tabur, tavşanın kırık bacağının ameliyatla tedavi edildiğini söyledi. Operasyon sonrası tedavileri için halen merkezde bulunan yavrunun, yemesi-içmesi ve genel durumu gayet iyi durumda olduğunu belirten Tabur, "Operasyon öncesi bakım, operasyon bedeli, bandaj, postop bakım ve ilaç uygulaması, iyileşince bandaj ve pinin çıkarılması, operasyon öncesi, sonrası ve pin çıkarılmadan önceki röntgenler dahil toplam 1200 TL ücret ödeyip, yavru tavşanın sağlığına çok önem veren Sabire Hanımı ayrıca tebrik etmek gerekir" dedi.

Sabire Kiraz da oğlunun tavşanının sabah uyandığında topalladığını, hemen veterinere götürdüğünü belirterek, "Tedavi için ne gerekiyorsa yaptık. Onun da bir canlı olduğunu unutmamak gerek" diye konuştu.

DHA

http://istanbulgazetesi.com.tr/tr-tr/haberler/1860/bacagi-kirilan-tavsan-ameliyat-edildi

başlıklı yazının tüm hakları Veteriner Hekim Mehmet Tabur'a aittir ve yazı yazarı tarafından tavsiyeediyorum.com (http:/www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu yazıya atıf yapmak için yazının internet adresine link verilmelidir. Yazı yazarının izni olmaksızın başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

[ Yazarımız Vet.Hek.Mehmet TABUR Sayfasına Dönüş] [ Yazar ile İletişim]
» Ayrıntılar
Yazara Ait Bilgiler
Vet.Hek.Mehmet TABUR
İçel (Mersin)
Veteriner Hekim
Tavsiyeler
[Bu Kisiyi Tavsiye Edin]
Metin Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 2415,

* Yayın Tarihi : 15-01-2015 - 19:03 (2993 gün önce),

* Ortalama Günde 0.81 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 2121, Kelime Sayısı : 255, Boyut : 2.07 Kb.
Lütfen Dikkat :
  • Sitemizde yayınlanan mesleki anıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz.
  • Bu metinden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya "Bacağı Kırık Tavşana Başarılı Operasyon" başlıklı yazının tüm hakları yazarı Vet.Hek.Mehmet TABUR'e aittir ve yazı, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır. ibaresi eklenmelidir. Bu ibare eklenmek şartıyla, yazıdan Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
  • Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Mesleki Anılarınız bölümü altında, YENİ ANI GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya mmesleki anılarını ekleyebilirler.
Bu Kategorideki Diğer Anılar
Ayağı Kırılan Tavşan Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Ayağı Kırılan Tavşan Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Üniversite Düzeyinde Sağlık Hizmeti
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Buzağı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İskenderun’da Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur Yönetiminde Başarılı Operasyon
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İki Günlük Buzağı, Ameliyatla Sağlığına Kavuşturuldu.
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Hökümetin Emri!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Türk Tuberkulini!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Ölümden Dönmek Bu Olsa Gerek
[Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU]
Hipokalsemi
[Vet.Hek.Dr.Mahmut Önder TASLI]
Sivas Kangalı Köpeğim Badem
[Vet.Hek.Betül APAYDIN]
Hayvan Sever Olmak Sorumluluk İster
[Vet.Hek.Işıl KARATAN]
Kargalar Kindar mı Vefakar mı?
[Vet.Hek.Özgür ATEŞ]
Fıkra Gibi
[Vet.Hek.Dr.İsmail ALACA]
Lütfen Kızıma İyi Bak Evladım :)
[Vet.Hek.Cenk YALÇIN]
Beni Unutma!
[Vet.Hek.M. Mete YILDIZ]
Kediler Kutsanmış mı ?
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Köpekte Yabancı Cisim
[Vet.Hek.Didem EREN]
Herkezi Memnun Etmek İmkansız.
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Hırçın Köpek Chaky
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]


04:41
Top