2007'den Bugüne 90,549 Tavsiye, 27,855 Uzman ve 19,765 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!İskenderun’da Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur Yönetiminde Başarılı Operasyon

» İskenderun’da Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur Yönetiminde Başarılı Operasyon
Vet.Hek.Mehmet TABUR tarafindan yazildi:
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Akademi Veteriner Teşhis ve Tedavi Merkezi ekibi yörede sıkça rastlanan vakaya cerrahi müdahale gerçekleştirerek yapay anüs oluşturduğu bir günlük buzağıyı yaşama bağladı.

İskenderun’da Cerrahi ve ortopedi uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur yönetiminde, Doğum ve jinekoloji uzmanı Veteriner hekim Alev Ülkü Veteriner Hekim Duygu Oy ve Veteriner Hekim Ali Kopar’dan oluşan ekip gerçekleştirdiği başarılı cerrahi operasyonlarla dikkat çekiyor.
OPERASYON 3,5 SAAT SÜRDÜ
Ekip, Osmaniye Toprakkale Tüysüz Köyünden acil getirilen ve anüsü oluşmamış bir günlük buzağı yaklaşık 3.5 saat süren başarılı operasyon sonucunda sağlığına kavuşturdu.

DIŞKISINI KARNINDAN ATACAK!
Bu hastalığın genelde çok nadir görüldüğünü, bölgede Üniversite Hastaneleri dışında sadece kendi merkezlerinde bu operasyonun gerçekleştirilebildiğini belirten Cerrahi ve ortopedi uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur “Bir günlük buzağının doğuştan anüsü (kakasını yapacak poposu hiç oluşmamış). Osmaniye'den kliniğimize geldi. Muayene sonucunda Atresia Ani et Recti (anüs deliği yok ve rectum'un gerisi tıkalı) teşhisimizi koyduk. 3.5 saat süren operasyon sonucunda yapay Anüs oluşturduk, hemen defekasyon başladı ve buzağı sağlığına kavuştu” dedi.

BUDAĞI HOPLUYOR, ZIPLIYOR SÜT İÇİYOR
Geç kalınmadan yapılan cerrahi müdahale ile yaşama bağlandığını aktaran Veteriner Hekim Tabur “Damar yolunu açtık. Sonrasında açtığımızda kalın bağırsağının kısa olduğu ve anüsünün hiç olmadığı doğuştan, bu tür hastalıklar 1000 buzağıdan bir tanesinde görülüyor. Yalnız bizim bu Hatay ve Osmaniye bölgesinde bu tür vakalar biraz yüksek, genetik olarak sanıyorum. Bugün 6. gün. Buzağımız gayet sağlıklı. Sütünü içiyor, hopluyor zıplıyor. Gayet güzel, başarılı bir ameliyat geçirdi. Gerçekten biz de çok mutlu oluyoruz bu şekilde hayvanları sağlığına kavuşturduğumuz zaman. Daha önce yaptığımız ameliyatlarda gözlemledik ki doğum bile yapıyorlar. Bu tarz ameliyatları biz kliniğimizde akademi veteriner tesis ve tedavi merkezinde İskenderun’da çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz” diye konuştu.

25.05.2014 19:06:57

http://www.iskenderun.org/haberdetails.isk?ID=26993#.VLflf9KsXp8

başlıklı yazının tüm hakları Veteriner Hekim Mehmet Tabur'a aittir ve yazı yazarı tarafından tavsiyeediyorum.com (http:/www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu yazıya atıf yapmak için yazının internet adresine link verilmelidir. Yazı yazarının izni olmaksızın başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

[ Yazarımız Vet.Hek.Mehmet TABUR Sayfasına Dönüş] [ Yazar ile İletişim]
» Ayrıntılar
Yazara Ait Bilgiler
Vet.Hek.Mehmet TABUR
İçel (Mersin)
Veteriner Hekim
Tavsiyeler
[Bu Kisiyi Tavsiye Edin]
Metin Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 2694,

* Yayın Tarihi : 15-01-2015 - 19:08 (2941 gün önce),

* Ortalama Günde 0.92 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 2523, Kelime Sayısı : 344, Boyut : 2.46 Kb.
Lütfen Dikkat :
  • Sitemizde yayınlanan mesleki anıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz.
  • Bu metinden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya "İskenderun’da Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur Yönetiminde Başarılı Operasyon" başlıklı yazının tüm hakları yazarı Vet.Hek.Mehmet TABUR'e aittir ve yazı, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır. ibaresi eklenmelidir. Bu ibare eklenmek şartıyla, yazıdan Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
  • Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Mesleki Anılarınız bölümü altında, YENİ ANI GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya mmesleki anılarını ekleyebilirler.
Bu Kategorideki Diğer Anılar
Ayağı Kırılan Tavşan Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Ayağı Kırılan Tavşan Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Üniversite Düzeyinde Sağlık Hizmeti
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Buzağı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İki Günlük Buzağı, Ameliyatla Sağlığına Kavuşturuldu.
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Bacağı Kırık Tavşana Başarılı Operasyon
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Hökümetin Emri!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Türk Tuberkulini!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Ölümden Dönmek Bu Olsa Gerek
[Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU]
Hipokalsemi
[Vet.Hek.Dr.Mahmut Önder TASLI]
Sivas Kangalı Köpeğim Badem
[Vet.Hek.Betül APAYDIN]
Hayvan Sever Olmak Sorumluluk İster
[Vet.Hek.Işıl KARATAN]
Kargalar Kindar mı Vefakar mı?
[Vet.Hek.Özgür ATEŞ]
Fıkra Gibi
[Vet.Hek.Dr.İsmail ALACA]
Lütfen Kızıma İyi Bak Evladım :)
[Vet.Hek.Cenk YALÇIN]
Beni Unutma!
[Vet.Hek.M. Mete YILDIZ]
Kediler Kutsanmış mı ?
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Köpekte Yabancı Cisim
[Vet.Hek.Didem EREN]
Herkezi Memnun Etmek İmkansız.
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Hırçın Köpek Chaky
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]


07:52
Top