2007'den Bugüne 90,549 Tavsiye, 27,855 Uzman ve 19,765 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Ayağı Kırılan Tavşan Sağlığına Kavuştu

» Ayağı Kırılan Tavşan Sağlığına Kavuştu
Vet.Hek.Mehmet TABUR tarafindan yazildi:
Ayağı kırılan tavşan ameliyatla sağlığına kavuştu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapılan cerrahi operasyonla sol arka ayağının kavalkemiğindeki parçalı kırığı tedavi edilen 2,5 aylık ‘Pamuk’ adlı tavşan sağlığına kavuşması hayvan sever hemşire Sabriye Kiraz’a 1200 liraya mal oldu.

Osmaniye’de bulunduğu plastik sandık içerisinde arka ayağının sıkışması sonucu kırılan 2,5 aylık yavru tavşana, İskenderun Akademi Veteriner Teşhis ve Tedavi Merkezi'nde Cerrahi ve Ortopedi Uzm. Veteriner Hekim Mehmet Tabur, Doğum ve Jinekoloji Uzm. Alev Ülkü, Veteriner Hekim Ali Kopar, Veteriner Hekim Duygu Oy 2,5 saat süren başarılı bir operasyon gerçekleştirildi.

Cerrahi ve Ortopedi Uzm. Veteriner Hekim Mehmet Tabur, tavşanın kırık bacağına, İntramedullar pin ve parçalı kırık için serklaj teli ile osteosentez yapıldığını, operasyon sonrasında tekrar röntgen çekilip operasyonun başarılı olduğu tespit edildikten sonra, alçılı bandaja alınıp, yoğun bakım ünitesinde, uyandıktan sonra da yatılı tedavi odasına yatışının yapıldığını söyledi.

Operasyon sonrası tedavileri için halen merkezde bulunan yavrunun, yemesi-içmesi ve genel durumu gayet iyi durumda olduğunu vurgulayan, Tabur, “Operasyon öncesi bakım, operasyon bedeli, bandaj, postop bakım ve ilaç uygulaması, iyileşince bandaj ve pinin çıkarılması, operasyon öncesi, sonrası ve pin çıkarılmadan önceki röntgenler dahil toplam 1200 TL ücret ödeyip, yavru tavşanın sağlığına çok önem veren Sabire Kiraz’ı ayrıca tebrik etmek gerekir. Merkezimiz ve ekibimizin her türlü hasta hayvan çeşidine müdahale edebilecek gerekli bilgi, beceri ve donanıma sahip olması, civar iller olan Osmaniye, Adana, Gaziantep ve Hatay'ın diğer ilçelerinden hayvan severlerin can dostları hasta olunca gönül rahatlığı ile getirdikleri yer olmaktadır” dedi.

31.05.2014 17:23:51

http://www.iskenderun.org/haberdetails.isk?ID=27044#.VLfqrtKsXp8

başlıklı yazının tüm hakları Veteriner Hekim Mehmet Tabur'a aittir ve yazı yazarı tarafından tavsiyeediyorum.com (http:/www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır.

Bu yazıya atıf yapmak için yazının internet adresine link verilmelidir. Yazı yazarının izni olmaksızın başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

[ Yazarımız Vet.Hek.Mehmet TABUR Sayfasına Dönüş] [ Yazar ile İletişim]
» Ayrıntılar
Yazara Ait Bilgiler
Vet.Hek.Mehmet TABUR
İçel (Mersin)
Veteriner Hekim
Tavsiyeler
[Bu Kisiyi Tavsiye Edin]
Metin Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 4465,

* Yayın Tarihi : 15-01-2015 - 19:30 (2941 gün önce),

* Ortalama Günde 1.52 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 2187, Kelime Sayısı : 292, Boyut : 2.14 Kb.
Lütfen Dikkat :
  • Sitemizde yayınlanan mesleki anıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz.
  • Bu metinden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya "Ayağı Kırılan Tavşan Sağlığına Kavuştu" başlıklı yazının tüm hakları yazarı Vet.Hek.Mehmet TABUR'e aittir ve yazı, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır. ibaresi eklenmelidir. Bu ibare eklenmek şartıyla, yazıdan Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
  • Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Mesleki Anılarınız bölümü altında, YENİ ANI GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya mmesleki anılarını ekleyebilirler.
Bu Kategorideki Diğer Anılar
Ayağı Kırılan Tavşan Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Üniversite Düzeyinde Sağlık Hizmeti
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Buzağı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İskenderun’da Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur Yönetiminde Başarılı Operasyon
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İki Günlük Buzağı, Ameliyatla Sağlığına Kavuşturuldu.
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Bacağı Kırık Tavşana Başarılı Operasyon
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Hökümetin Emri!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Türk Tuberkulini!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Ölümden Dönmek Bu Olsa Gerek
[Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU]
Hipokalsemi
[Vet.Hek.Dr.Mahmut Önder TASLI]
Sivas Kangalı Köpeğim Badem
[Vet.Hek.Betül APAYDIN]
Hayvan Sever Olmak Sorumluluk İster
[Vet.Hek.Işıl KARATAN]
Kargalar Kindar mı Vefakar mı?
[Vet.Hek.Özgür ATEŞ]
Fıkra Gibi
[Vet.Hek.Dr.İsmail ALACA]
Lütfen Kızıma İyi Bak Evladım :)
[Vet.Hek.Cenk YALÇIN]
Beni Unutma!
[Vet.Hek.M. Mete YILDIZ]
Kediler Kutsanmış mı ?
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Köpekte Yabancı Cisim
[Vet.Hek.Didem EREN]
Herkezi Memnun Etmek İmkansız.
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Hırçın Köpek Chaky
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]


09:39
Top