2007'den Bugüne 83,934 Tavsiye, 26,334 Uzman ve 18,770 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Nüzhet TAŞ
Özel Eğitim Uzmanı - İçel (Mersin)
özel eğitim uzmanı

Nüzhet TAŞ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi18 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

18

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nüzhet TAŞ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Nüzhet TAŞ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nüzhet TAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Nüzhet TAŞ'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Güneş Özel Eğitim
Tekke Mah. Türkmenistan Cad. No.22
İçel (Mersin)
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mustafa Kemal Universitesi (2007 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nüzhet TAŞ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Otizmli çocuklar için erken eğitim programı geliştirme ve planlama
Otizmli çocukların sosyal ortama adaptasyon sürecinin planlanması
Otizmli çocuklarda oyun öğretimi
Otizmli konuşma becerisi kazanmamış bireylere iletişim kurmayı öğretme
Davranış sorunlarıyla baş etme
Atipik otizm
Yaygın gelişimsel bozukluk
Otizmde iletişim becerilerinin geliştirilmesi
Otizmli çocuklarda etkinlik çizelgelerinin kullanımı
1-6 yaş dönemi otizm tanılı çocuklarda erken müdahale ve destek
Farklı gelişen çocukların okula hazırlık döneminin planlanması
Özel gereksinimli çocuklarda kaynaştırma programı
Erken çocuk gelişimini destekleme ve takip
Bilişsel müdahale programı
Zihinsel geriliği olan çocukların gelişimini planlama ve destek
Öğrenme güçlüğü
Dikkat eksikliği ve hiperaktivite
STİP(Sembolik Temelli İletişim Programı)
İşaret dili Sertifika programı...[Devamı...]

Nüzhet TAŞ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Nadir Gökay
21.Eylül.2017
TavsiyeNo: 99215
Nüzhet Taş'ı hem sosyal hem de mesleki hayatında tanıyan biri olarak söyleyebilirim ki, bu adamda büyük bir cevher var. Özel eğitim verdiği kardeşlerimiz için sürekli araştırma içerisinde ve sürekli olarak "yeniyi ve farklıyı nasıl bulurum ve sunarım" derdinde. Kolay ulaşılabilir materyallerle mesleki bilgisini ve deneyimini harmanlayıp bu ilgi ve bilgiye ihtiyacı olan otistik çocuklarla ilgilenmesi takdire şayan. Ondan her mesaj geldiğinde ya da beni aradığında "galiba yeni bir şey buldu" diyorum.
     2 Beğeni    
Bilal Sarı
25.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97605
Nüzhet hocayı kendisiyle aynı okulda çalışmaya başlayınca tanıdım. Bir işitme engelliler öğretmeninin gözünden Nüzhet hocayı yorumlayacak olursak "Özel eğitim konusunda sahip olduğu mesleki yeterlilikleri ve tecrübesi ile mükemmel işler ortaya koyuyor. Otizmli öğrencilerle çalışıp, onların raporlarını sildirecek kadar imkansız sayılabilen güzel işler başardığını biliyorum. Alanındaki gelişmeleri yakından takip eden, sürekli kendini geliştiren, sahip olduğu zekâsını eğitim öğretim konusunda çok güzel kullanan meslektaşımın başarılarını devam ettireceğine eminim." cümlelerini kurabiliriz.
     1 Beğeni    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97417
Oğlumun rahatsızlığını öğrendiğimde, araştırma yaparken tesadüfen Nüzhet hocamın videolarını buldum. Daha sonra çalıştığı kurumu arayarak kendisi ile irtibata geçtim. Kendisinden aldığım tavsiyeler ve bilgiler doğrultusunda şu anda çok iyi durumdayız :) farklı şehirlerde olmamıza rağmen ve hiç bir şekilde tanışıklığımız olmamasına rağmen sürekli arayarak oğlumun gelişimini takip ediyor. Bu da mesleğini ne kadar can - ı gönülden yaptığını gösteriyor. kesinlikle tavsiye ediyorum. Çünkü mesleğini gerçekten aşkla yapıyor.
     2 Beğeni    
E.A.
23.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96890
Nüzhet Hoca ile aynı kurumda çalışmaya başladığımızda ilginç ders anlatımı ve özellikle de öğrencileri ile arasındaki bağ ve en önemlisi velileri ile sürekli iletişim halinde olması gözüme çarpmıştı. Bilinçli ve profesyonel bir şekilde oldukça etkin bir ders işleyişi ve kullandığı eğitim yöntemlerindeki özgünlüğü onu farklı kılmaktadır. Özel eğitim alanında uzun yıllar, yıpranmadan çalışmanın tek yolu bu işi ve çocukları gerçekten sevmektir. Nüzhet Hoca bu anlamda gerçekten saygı duyduğum, işini gönülden benimsemiş ve büyük bir titizlikle yapan idealist bir özel eğitimcidir. Birlikte çalıştığı öğrencilerinin gelişimlerini anlatırken ki heyecanı, öğrencilerinin ona bağlılığı, öğrencilerin kısa sürede ilerleme kaydetmesi ve onu çok sevmeleri başarısının somut kanıtlarından sadece birkaçıdır. Özellikle otizm konusunda oldukça tecrübeli ve yetkindir. Yaptığı çalışmaları ve öğrenciye daha faydalı olabilmek adına ürettiği materyalleri yakından gözlemlemiş biri olarak Nüzhet Taş' ı bir özel eğitimci olarak özellikle de otizm konusunda gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
     1 Beğeni    
Bilge
4.Mart.2017
TavsiyeNo: 95035
Nüzhet hocamla özel eğitim hizmeti vermekte olduğum bir öğrencime daha faydalı olabilmek adına alanında uzman bir kişi olduğu için özel eğitim kurumunda tanıştım. İçtenlikle söyleyebilirim ki yıllardır eğittiği öğrencilerinin donutlerini toprağa yeşermiş bi tohum gibi yeşerecegi süreci büyük bir sabır ve disiplinle bekleyip umduğundan daha güzel sonuçlar alıyor buda zaten konuşmak yerine "gerceklestirebilen"sayılı nitelikli kişilerden biri yapıyor onu. Kendisi gibi bu alanla ilgilenenlere tüm tevazusuyla bilgilerini aktarma konusunda bencil olmadığı gibi hizmet verdiği öğrenciler de sevgisi ve ilgisi ile güvenilir ellerde. Nüzhet hocam çocukların dan vazgeçmeye yaklaşmış umutsuz velilere umut ve engellerini yaşam kalitelerini azaltacak bir faktör gibi gören bireylerimizin geleceğe yaktığı muhteşem bir ışık. Onun özveri ve disiplin içerisinde işini oldukça ciddiye alan yönlerini ve buluşlarıyla duraganliktan çıkmış monoton eğitim sisteminin zincirlerini kırmış özel eğitime yeni bir soluk kazandirms olduğu için fazlasıyla tavsiye ediyorum . Eğer düşünüyorsanız vakit kaybediyorsunuz ;harekete geçin..
     1 Beğeni    
Öznur GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94469
Nuzhet hocam ile otizmi taniçin oğlum için hastahaneye gittiğim de konuşma sırasında duydum. Bu konuda çok fazla bilgi olmaması sürekli bir çaba içinde arayislara yonlendindirdi. Oğlumun yasinin ilerlemesi beni daha da kaygilandiriyordu. Hocam ile iletişim kurduğumuz da farklı fikirleri ve yaratıcı önerileri olumlu dönüşler vermişti. Küçükte olsa güzel farklılıklar oluyordu, bireysel çabaları beni mutlu ediyordu. Bu konudaki çalışmalar ve sürekli diyabet verici konuşmaları Azda olsa huzur veriyordu. Surekli takip ederek iletişim kurması, yaptığı çalışmaları kayitirdi etmesi net şeyler sunması ve sürekli önerilen olmasi sevindirici. Bizim gibi aileler için olmasi gereken bir egitimci.
     2 Beğeni    
Pelin
27.Kasım.2016
TavsiyeNo: 92350
Nüzhet hoca ile stajım sırasında tanıştım. Daha ilk günden bana yol göstermeye, bilgilerini benimle paylaşmaya başladığı için teşekkür etmeliyim ona. Mesleğini bu kadar seven, önemseyen, kendini sürekli alanında geliştirmeye çalışan, yenilikleri takip edip bunları uygulayabilmeyi başarmış ender insanlardan. Gözlemlerime dayanarak çocuğunuzu rahatça teslim edebileceğiniz biri olduğunu söyleyebilirim. Bunun bir nedeni karşınızda çocuğunuzun gelişiminde bilimsel yöntemleri kullanarak daha hızlı yol alabileceğiniz bir eğitimcinin olması; bir diğer nedeni ise çocukların bir öğretmenin yanı sıra iletişim kurabilecekleri (kendilerini anlayan, ortak dil oluşturabildikleri) ve güvenebilecekleri sosyal destekçilere de ihtiyaçları olması. Nüzhet hoca bunları sadece kendisi yapmakla kalmayıp gerektiğinde meslektaşlarına yol gösterebilmeyi başarmış biridir. Kısacası özel eğitim öğrenci ve velileri için kesinlikle faydalanılması gereken bir eğitimcidir. Ekleyeceğim son konu ise eğitim tarzı, sizi şaşırtabilir :)
     1 Beğeni    
S.D.
31.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91560
Nüzhet hocam ile özel eğitim uygulamaları sırasında tanıştım. Bireysel eğitim sırasındaki çocuğa yaklaşımı ve uygulamış olduğu eğitim metotları ile çocuğa gelişimsel olarak katkı sağlamaktadır. Mesleğini severek yapan sayılı uzmanlardan biridir. Aklıma takılan herhangi bir soruyu rahatlıkla kendisine sorabiliyorum. Nüzhet hocam da içtenlikle cevaplıyor. Sürekli araştırma halinde olması yeniliklere açık olması özel eğitim uygulamalarına da yansıyor. Bu noktada ailelere ve çocuklara faydalı olacağını düşünüyorum, Tavsiye Ediyorum :)
     Beğenin    
Nurcan
13.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91017
Ben Nüzhet Hocanın öğrencisiyim. Eğitimini bilimsel çerçevede icra eden nadir eğitimcilerden biridir. Yaş aralığı çok geniştir. Okul öncesinden üniversite öğrencisine kadar genişler onun eğitim yelpazesi. Müthiş bir insandır. Konuşamayacağınız tartışamayacağınız soramayacağınız bir konu yoktur. Bilmiyorsa bile araştırma methodlarını bilir ve birlikte araştırmaya koyulursunuz. Alanındaki başarısından söz etmeye gerek yok tanıyanlar bilir. Çocuklarıyla iletişimi taktire değerdir. Onu bir öğrenciyle iletişim kurarken izleyin söylemek istediğimi anlayacaksınız. Ses tonundan mimiklerine kadar herşeyiyle öğrencisine vermek istediği eğitimi doğru bir şekilde aktarır. Enerjisi hiç bitmez onu hep bir şeylerle uğraşırken görürsünüz. Ürettiği fikirleri ve üretimi için çok çalıştığı materyalleri bu alanda nadir bulunan ürünlerdir. Videolarını izlediğinizde çocukların hem eğlenip hem de güzel ve doğru bir şekilde geliştiklerini göreceksiniz. Ben tanıştım iyi ki de tanıdım kendisini aradan yıllar geçti ama öğrendiklerim bana yol gösterdiği alanlar ve böylece verdiği emeği asla unutamam. Nüzhet hocanın tecrübelerinden herkes yararlanmalı.
     1 Beğeni    
Y.Ş
30.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90606
Otizm isitme engelli bir arada oldugu zaman ogrenciyle iletisim guc oluyor. Ilk once otizm den kaynaklananso runlari cozmek gerekir. Ozellikle goz kontagi konusunda problem yasanmaktadir. Cocugu dis dunyaya actigimiz takdirde isitme egitimi daha rahat verilir. Nuzhet hoca ile ortak ogrencimiz arda ve deniz oncelik otizm basarili oldugu icin bizde isitme egitiminde daha olumlu sonuclara ulasmaktayiz. Iki ogrencide yavas ama verimli etkinlikler ile dikkat suresini arttirabilmekteyiz. (kullanilan nesleler arasindaki adaptasyon bagini guclendirecek farkliliklari gerek dokunsl gerek gorsel acidan kavrmasini saglayarak). Yaygin gelisinsel bozukluk egitim programi uzerine isitme ile beraber ortak bir program olusturmasina yardimci olmustur.
     Beğenin    
Güzin Taş
3.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90038
Kendisini özel eğitime ve özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara adamış biridir. Konunun önemi ve hassasiyeti dikkate alındığında, yapılanı sadece iş olarak görmeyip, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilenmektedir. Bazen aileler tarafından çocukların özel eğitime ihtiyacı olduğu anlaşılamamaktadır. Aileler çocukları ile ne kadar ilgili olsalar da bu husus her zaman anlaşılamamaktadır ve bu gibi durumlarda devreye bir uzmanın girmesi gerekmektedir. Nüzhet Taş, Konuya duyduğu hassasiyet ve vermiş olduğu önem dolayısıyla, aileler tarafından farkedilememiş bulunan özel eğitim ihtiyacını farkedip gerekli yönlendirmeleri yapabilecek ender kişilerdendir. Vermiş olduğu eğitimleri -ebeveynlerin onay ve izinleri doğrultusunda-kayıt altına alarak, örnek olarak sunmaktadır. 10 yıllık tecrübesine yeni fikir ve çözümleri de ekleyerek özel eğitime ihtiyacı bulunan çocuklar ile birlikte ilerlemektedir. Özel eğitimli çocukların en çok ihtiyaç duyduğu sevginin önemine sahip bir uzmandır. Disiplinden ödün vermeyerek hissettirdiği sevgisi ile tüm öğrenciler ve aileler tarafından sevilen ve talep edilen bir uzmandır.
     1 Beğeni    
Nihal
1.Eylül.2016
TavsiyeNo: 89998
Nüzhet Taş 10 yıllık meslek hayatımda banada birşeyler katabildiğine inandığım başarılı,yeniliklere açık,işini hakkıyla yapığına inandığım profosyenel bir meslektaşımdır.Özel Eğitim,mesleğine inanan,yaptığının arkasında durman,en önemlisi sevmen gereken bir meslektir..Hata kabul etmez,otizm dalında hakikaten uzman olarak görebildiğim nadir insanlardan olan Nüzhet Taş.bunun yanında iki veya daha fazla engeli olan örnek veriyorum;işitme ve otizm artı fiziksel engelli bireylerin bile eğitilebili eğitim programını sistemli ve kararlı olarak yürütmektedir.Nüzhet Taş'ı tavsiye ediyor,yardımlarından dolayı arkadaşıma özellikle teşekkür etmek istiyorum.
     1 Beğeni    
Ali
22.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89344
Nüzhet Hocam ile önceden bir tanışıklığımız bulunmakta.Bir arkadaşımızın çocuğuna yaygın gelişimsel bozukluk tanısı konmuştu. Bu süreçte aile bir arayış içerisinde olunca Nüzhet Bey ile iletişim kurdurduk. Çünkü Nüzhet hocanın bu konularda kendini sürekli geliştirdiğini biliyordum. Gerek RAM ile ilgili işlerde grekse aile ile ilgili olarak sürekli bir bigilendirme ve eğitmi çalışması yapıldı. Şu anda berat 4 yaşında ve eskiye oranla göz kontağında artış, komutlara uyma, sese tepki verme gibi önceden yapamadığı bir çok şeyi yapabildiğini gördük. Aile de bu olumlu sonuçlar karşısında çocuklarının üstüne daha çok düştüler. Birlite çok güzel gelişmlere kaydedildi. Bir eğitimci olarak doğru zamanda, doğru kişiler ile doğru şeyler yapıldığında çok güzel sonuçlar alındığına bir çok kez şahit oldum. Nüzhet Hocama bu çalışmalarında başarılar diliorum.
     1 Beğeni    
N.K
19.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89306
Nüzhet hoca ile beraber bireysel desteği alan çocukların grup destek eğitimlerini yürütmekteyiz.Kendisi ile ortak çalışmalar da genel olarak asperger sendromlu ağır otistik çocuklar ile stip ve oçidep nitelikli sembolik temeli olan eğitimleri koordinasyonu ile uğraşıyoruz.Kendi grubumdaki çocuklardaki kısa süreli gelişmeleri ve bu neticede bu gelişmeleri sürekli olarak takip ederek videolaştırıp ailelere sunması,somut kanıtlar oluşturması ve bunları arşivleştirerek kendini geliştirmesi hem okul hem de aileler tarafından güzel sonuçlar doğurmaktadır.Nüzhet hoca ile çalışmaktan gerçekten memnunum ve kendisi özel gereksinimi olan çocuklar için değerli bir eğitmendir.
     Beğenin    
Dilek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89288
oğlumun ilk otizm olduğunu öğrendiğimizde otizmin ne olduğunu, ne yapacağımızı, nereye gideceğimizi bilemez bir haldeydik.bilmediğimiz bir şeyden doğal olarak korkuyorduk. çok endişeliydik.rehabilitasyon eğitimine başladık ve bir öğretmen aracılığıyla Nüzhet öğretmeni tanıdık.oğlumla bir iletişim kurabileceğine inandım ve oğlum onun yanında mutluydu sanki.Nüzhet öğretmen sadece oğluma değil anne olarak bana da çok şey kattı. beni ve eşimi bilinçlendirmekle başladı eğitime.sonra oğlum Mehmet ile güzel bir bağ kurdu.eğlenceli kişiliği sayesinde çok güzel vakit geçiriyorlar. oğlumu kendisine bıraktığımda hiç aklım kalmıyor,çok rahat hissediyorum kendimi. Mehmet güzel gelişmeler kaydetti.çevredeki insanların bile gözüne çarpan gelişmeler.şu an tek istediğim şey gelecekte oğlumun Nüzhet öğretmen gibi eğitimciler ile karşılaşması.hakkınız ödenmez güzel eğitimci...
     2 Beğeni    
Meral YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89265
13.06.2014 de ikizlerime otizm tanısı konuldu. Doktorun sadece tek bir cümlesini hatırlıyorum bir tane otizmli çocuğu olan aileler çok zorluk çekiyor allah yardimcin olsun... kafamda binbir soru ile eve geldim ağlaya ağlaya iyi bir eğitimci bulmak zorundaymisim yoksa ikizlerimi hayata kazandiramazmisim ikizlerime rehabilitasyon eğitimi başlandı henüz 1.5 yasindalardi ali oğlum ilk öğretmeni ile duygusal bir bağ kuramadi kızımın öğretmeni tavsiyesi ile nüzhet hoca ile tanıştım ilginçtir kimseyle bağ kuramayan oğlum nüzhet hoca ile inanılmaz bir şekilde bağ kurdu . Bir öğretmenin ötesine geçerek oğlumla arkadaş gibi oldular onlara kanka diyoruz artık :))) oyle ki isim olduğunda oğlum kimsede durmadığı için hocamıza güvenle bırakıyorum. Nüzhet hoca işini disiplin ile yapan nadir egitimcilerden . Oğlum ali çok güzel gelişmeler kaydetti bu zorlu süreçte bizi anlayan değer veren bir hocamız olduğu için çok şanslıyız. Bir çocuğun en güzel şansı küçükken iyi ve sevgi dolu bir öğretmene rastlaması. Varliginiz daim olsun nüzhet hocam şimdi tek endişem alimin ilkokul sürecinde sizin gibi bir hocaya rastlamayacagi ... umarim otizm alanındaki tüm eğitimciler işini sizin gibi ciddiye alarak yapar. Sevgiler...
     6 Beğeni    
K.Kc
21.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 88083
Özel eğitimde yaptığı değişik yöntemler ile farklı yöntemler de geliştirmekte standart oçidep ve stip gibi yöntemlere mantıksal eklemeler yapmakta. Yaş grubuna göre zihin geliştirici farklı materyaller ile günlük yaşama adapte ettiğiini görmekteyim. Aynı zamanda çok uzmanlık gerektiren konularda başarılı ve kendini daima yenileme ve ilerlemek için ugrasan bir uzman olduğunu düşünüyorum. Cocuklarin gelişim evrelerini iyi izleyen materyalleri işlevsel kullanan ve sistematik olarak çalışıp bilimsel kaynaklarla beslenen bir uzman olduğunu gördüm.
     1 Beğeni    
Özhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 88061
slm 2011 doğumlu bir oğlum var 2013 yılında oğluma atipik otizm teşhisi konuldu yani 2 yaşındaiken. ilk başta özel rehabilitasyonda başladım toplu olarak faydaını göremedim daha sonra birebir eğitim için nüzhet hocayla tanıştım 2 yıl özel eğitimden sonra tekrar ders almayı bıraktım şu an için oğlumda hiç bi sıkıntı yok diyemem ama görebileceğiniz veya farkına varabileceğiniz hiç bir belirti yok.tşkler hocam .... tavsiye ediyorum ..şimdi ders almayı bıraktım sadece kreşe gönderiyorum ..ufak tefek sıkıntılarla karşılaşıyorum fakat nüzhet hocam saolsun herzaman yardımcı olmuştur .ufak tefekte olsa sıkıntıları nüzhet hocamla atacağımıza inanıyorum..oğlumun kreş görüntüleride nüzhet hocamda mevcut. kesinlikle tavsiye ederim..tşkler hocam
     5 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Güneş Özel Eğitim
Tekke Mah. Türkmenistan Cad. No.22
İçel (Mersin)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 724 05 02
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Mustafa Kemal Universitesi
Mezuniyet Yılı
2007
(13 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Nüzhet TAŞ Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Nüzhet TAŞ Mesleki Videolar Videoları
18 Mesleki ve Kişisel Video
Hiippoterapi
Stip(Sembol Temelli İletişim Becerisi )Eğitimi
Atipik Otizmli Öğrenci Yapboz
Renkler ile Sudoku Temelli Oyun Mantığı ile Zihin Kurgusu Oluşturm
İmplant+otizm
Psikomotor Beceri, Dikkat Çalışması,
Eşleme
Atipik Otizmli Öğrenci Eğitim Başlangıcı

05:57
Top