2007'den Bugüne 83,504 Tavsiye, 26,241 Uzman ve 18,619 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Veysel KIZILBOĞA
Uzman Konuşma Terapisti - İçel (Mersin)
Pedagog, Uzman Dil Ve Konuşma Terapisti

Veysel KIZILBOĞA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi215 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

#EVDEKALIN Uzm.Veysel KIZILBOĞA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

Tavsiye ve Teşekkür

215

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 2
Veysel KIZILBOĞA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

752
(%99.6 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Veysel KIZILBOĞA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Veysel KIZILBOĞA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Mahmut KIZILBOĞAUzm.Psk.Mahmut KIZILBOĞA
Merhabalar; Mahmut Beyle tanışıklığımız çok eskilere dayanır. Kendimi bildiğimden beridir tanıyorum desem yeridir. Her zaman iyi bir yol gösterici, i...

Veysel KIZILBOĞA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Kızılboğa Danışmanlık-Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi
Güvenevler Mah. 1931 Sok. Ankara Apartmani No:1 Kat:3/3 Yenişehir
İçel (Mersin)
(Forum Avm Batı Sokağı)
Uzm.Veysel KIZILBOĞA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
0(324) 237 95 07
(Arama Saatleri: 09:00-20:00. Lütfen Bu Saatler Dışında Aramayınız.)
Telefon 2 :
0(541) 212 61 20
(Arama Saatleri: 09:00-20:00. Lütfen Bu Saatler Dışında Aramayınız.)
Kişisel facebook hesabıKurumsal facebook hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1980 (40 yaşında)
Doğum Yeri : Tunceli
Yabancı Dil : Almanca İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İnönü Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği (2003) ve Dortmund Teknik Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Sağlığı ve Pedagoji Yüksek Lisans (2009) (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
Dortmund Teknik Üniversitesi Dil Ve Konuşma Bozuklukları Sağlığı Ve Pedagoji (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Veysel KIZILBOĞA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
H.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ16.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114792
Veysel Hoca ile birkaç ay önce internet yorumları vasıtasıyla iletişime geçtik.Ne yapacağımızı nasıl davranacağımızı bilmediğimiz başka pedagoglara gitmemize rağmen bir cevap bulamadığımız bir dönemdi.Oğlum 3,5 yaşında ve bir gün hiç anlam veremediğimiz şekilde takılarak konuşmaya başladı.Çok kısa süre sonra kendisi de fark etti ve takılmalar gittikçe arttı.Danıştığımız diğer pedagoglar görmezden gelmemizi gelişimsel olduğunu ve zamanla geçeceğini söylediler.Bana çok saçma gelen görmezden gelme halinin bir işe yaramadığını hatta takılmaları artıran bir davranış olduğunu çok kısa sürede Veysel Hoca sayesinde öğrendik.Şu an danışmanlık almamızın üzerinden 2 ay geçti ve eskiye nazaran çok yol katettik.Mersin’den döndükten sonra da iletişimimiz kopmadı.Hala bir olumsuzluk olduğunda (herhangi bir konuda) kendisine rahatça ulaşabiliyoruz. Veysel Hoca sadece oğluma değil bize de çocuk gelişimi hakkında çok yardımcı oldu.Mahmut Hoca da ebeveyn farkındalığı, takılma ile anne babanın baş etme yöntemleri konularında bize destek verdi.Her ikisine de çok teşekkür ediyorum.İyi ki üşenmeyip Mersin’e gittik ve iyi ki ikisiyle de tanışma fırsatımız oldu diyorum.Herkese tavsiye ediyorum.Ben de bu satırları okuyanlar gibi acaba diyordum ama tereddüt etmeyin ve vakit kaybetmeyin.Bu beş gün sonunda çok şey kazanacaksınız.
     Beğenin    
Emine Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111841
Merhaba ben Sivas'dan yazıyorum. Oğlum 7 yaşında iken aniden takılmalara ve kekelemeye başladı.Bu durum ailecek hepimizi çok sarstı iki ay bekledik belki düzelir diye, Ama bu süre zarfında hep İnternedent başka yollardan neden oldu, nasıl düzelecek diye arayış içindeydik . Bir akşam yine ararken Veysel Beyin YouTube da söyleşisiini dinledim ve beni etkiledi hemen İnternet den sayfasını bulup yorumlarını okudum eşime de okuttum beraber karar verdik ve iletişime geçtik hemen bize randevu verdi gittik.Orada çok güzel karşılandık değerli Hocamız Mahmut beyle de tanıştık derdimizi bu iki güven veren kardeşe anlattık. Hemen eğitime başladık ve bize de ailecek nasıl bir yol izleyebiliriz anlattılar. Oraya gitmeden önce sanki dünyanın yükü sırtmda gibi idi ama geri dönüşte kekemeliğe farklı bir bakış açısı ile bakmayı öğrendim sanki hafiflemiştim. Oğlum halen kekeliyor ama utanmıyoruz öz güvenimiz yerine geldi. Şimdi daha iyiyiz ve herkese hiç tereddüt etmeden gitmenizi öneririz.
     Beğenin    
Ayşe ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 110888
Öncelikle merhabalar, Çok değerli Veysel Hoca saygıdeğer bir kişiliğe sahip olup maddi kaygılar yaşamamaktadır. İşini öncelikle fayda sağlamak üzerine yapıyor. 3 buçuk yaşındaki oglum birden konuşurken takılmaya başladı. Öyle ki konuşmaktan bile vazgeçti cocuk. Ben anne olarak o kadar çaresizdim ki anlatamam. Oglum A harfi ile başlayan kelimeleri bir türlü söyleyemiyordu. Sonrasında ağlıyordu. Derken biçok psikiyatr dil terapisti(sözde)!! Gezdik. Ama hiçbiri bize bir fayda sağlamadı. Ta ki bigün nette araştırıken veysel beyi bulana kadar. Arar aramaz telefonu açtı ve bana bikac tavsiyede bulundu. Oglum 2 ay Araba yada Anne diyemezken o gün başardı. Ve veysel bey bizden tek kuruş dahi istemedi bize yakınımızda bulunan bir uzmanı tavsi ye etti. Tedavi olduk ama oglum hâlâ takılıyor konuşurken inşallah geçecek. Olmadı kalkıp Mersine gideceğiz artık veysel beyin elinden geleni yapacağına zerre kadar şüphem yok. Allah Razı olsun diyorum. Kendisine başarılar diliyorum.
     4 Beğeni    
Zy
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109385
Kekemelik tedavisi ve eğitimi konusundaki bilgi ve tecrübesiyle danışanlarını aydınlatıp onlara bu konuda her türlü yardım ve desteği sağlayan kekemelik konusunda güvenebileceğiniz tek adres... objektif bir bakış açısıyla değerlendirme yapan kekemeliği olması gerektiği gibi hayatın içinden (sokakta ,yolda ,sahilde, avm) çalışmalar ve etkinliklerle ele alan bütün danışanlarına bu konuda önce güven sonra verip sonra danışana özel bir çalışma programı hazırlayıp kaliteli bir süreç sunan veysel hocama bir kez daha teşekkür ediyorum...
     10 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ekim.2018
TavsiyeNo: 105942
Merhaba kızım suan 8 yaşına girmek üzere bundan yaklaşık 8 ay önce Veysel Bey e kızımı götürdüm kızım hafif derece takılıyor fakat emin olamıyordum kekemelikmi uzun süre gözledim etrafımdaki herkes benim abartmam olarak görsede anne olarak içim rahat değildi kafamda bir sürü soruyla Veysel beye götürdün iyiki götürmüşüm kaygılarımda haklı olduğumu anladım. Takılma az yada çok çocuğun buna karşı yaşadığı kaygıydı önemli olan bunu anladım. Çünkü Veysel bey alanına çok hakim ve profosyenel öncelikle uygulayacağı metodu sebeplerini sonuçlarını çok güzel bir sekilde anlatarak önce aileyi terapi sürecine hazırlıyor. Terapi sürecinde bitiminde herzaman ailenin yanında olan her an aileyi rahatlatan mükemmel bir uzman.Kızım şuan neredeyse hiç takılmıyor takılsada hiç umurunda değil kaygı duymuyor. Bende anne olarak çok rahatım ne yapacağini biliyorum ve herzaman herdurumda danışnına desteğini esirgemeyen en küçük bir olumsuzluk ta mutlaka arayın diyebilen Veysel bey gibi profosyenel işine saygılı bir uzman tanıyorum.
     6 Beğeni    
Gülnur ve Savaş KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105099
Merhaba, Oğlumuz şuanda 14 yaşında 4 yaşından beri kekemeliği bulunmaktadır.Antalya,Ankara,İstanbul'da bir çok kişi ve kurumdan danışmanlık hizmeti aldık. Arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Veysel Kızılboğa ile tanıştık. Veysel ve Mahmut Kızılboğa ile tanıştıktan sonra10 yılı aşkın bir süredir arayış içerisinde ve kekemelik hakkında doğru yolda olduğumuza inandığımız herşeyin yanlış olduğunu gördük. Tesadüflere inanmayan,şans,kader,hurafelere uzak olan buna rağmen çalmadık kapı bırakmayan bize doğru yolu gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Oğlumuzun kekemeliği halen devam etmektedir.Sizin uygulattığınız yöntemler sayesinde artık insanlarla rahat iletişim kurmakta sohbet etmekten kaçmamaktadır.Rahat iletişim kurarak her istediğini yapabilmektedir. Odağa insanı koyan iletişim tarzınız,doğru ve etik yaklaşımınız, danışanlarınızı rahatlatıcı yöntemleriniz sizin pozitif farkınızdır.Bu özelliğiniz Mersinde olmanıza rağmen Türkiyenin heryerinden danışanlarınız olmasının göstergesidir. Veysel Kızılboğa ve Mahmut Kızılboğa iyi ki sizleri tanıdık iyi ki varsınız,çok teşekkür ediyoruz.
     3 Beğeni    
Mehmet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104140
Merhabalar ‘ Herşeyden önce Veysel bey’e ne kadar teşekkür etsek azdır.İyiki tanıdık sizleri minnettarız.Benim oğlum Egemen Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı yaklaşık olarak 8-9 yaşlarında konuşurken kekeme (takılma)problemi ile karşılaştı bu süre yaklaşık olarak 1,5 yıl sürdü bu süre içerim oğlumda inanılmaz bir şekilde özgüven eksikliğide getirdi.Okula gitme arzusu yok oldu gitsede derse katılmak istememesi kitap okuma dersine girmemesi ve buna benzer bir çok örnekler tabiki bu arada sürekli başka başka doktorlardan randevular ve seanslar alıyorduk ama gün geçtikçe sorunumuz dahada büyüyor ve ailece bunalıma girmeye başlamıştık.Bir diş hekimi aracılığı ile Veysel bey hocamızın adını duyduk ve eve gelir gelmez eşim ile beraber aradık randevu aldık doğruyu söylemek gerekirse ben öyle çok umutlu değildim fakat bunu ne oğluma nede eşime belli etmiyordum.Randevu gümümüz geldi ve biz Veysel beyin ofisindeydik inanılmaz bir karşılama ve güler yüz ile karşılaştık.Sorunlarımızı anlattık ve bize ilk söylediği kaygısızlığa sakın düşmeyin demesi oldu.Oğlum egemen ile yaklaşık yarım saatlik bir teke tek görüştüler ve yarım saatlik bir görüşme de bizimle yaptı ve inanılmaz bir rahatlama geldi bana oysaki seanslar daha başlamamıştı bile yapaca kısa seanslarla oğlumun normale döneceğini ve egemenin özgüven konusunda aşacağız demişti.Seanslarımız başladı abartmıyorum 4 seansda oğlum egemen inanılmaz derecede konuşması değişti seanşarımız o kadar çok uzunda sürmedi. İnanılmaz mutlu olduk.Hocamızın çalışma tekniği çok farklı oğlum hocamızı inanılmaz sevdi. Yazımın başında da belirtmiştim bir çok doktora başburduğumuzu (yani soyulduğumuzu)bütün samimiyetimle söylüyorum hocamızın hiç bir şekilde maddiyat ile işi olmaz sonuna kadar hocama kefil olurum iyiki tanımışız iyiki vardınız hocam bizi musmutlu ettiniz sizde herdaim mutlu olun herşey gönlünüzce olsun.Ben hocamı tavsiye etmiyorum tek doğru adres diyorum.Saygılarımla
     1 Beğeni    
Esra CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Haziran.2018
TavsiyeNo: 104128
Merhabalar.Oğlumun (7 yaşında) kekemeliği sürekli olmayan dönem dönem artıp dönem dönem yok olan bazen hafifleyen bazen mimiklerinde şiddetli bir artışla çoğalan değişken bir halde. Acaba anaokulunda bir baskı vardı ondan mı oldu, acaba benim yüzümden mi oldu, acaba babası sürekli seyahatte ondan mı oldu, acaba korktu mu.... kafamızda ürettiğimiz sebepler uzadı da uzadı ve hiçbir çözüm çözüm olmadı. Bildiklerimizden öğrendiklerimizden araştırdıklarımızdan farklı Veysel Hocam. İçten içe kabul etmek istediğimiz ama maalesef ki toplumsal tabulardan, öğrenilmişliklerden her ne kadar etkilenmediğimizi düşünsek de aslında bal gibi etkilendiğimizi bize YAŞATARAK anlatan ve en önemlisi bunun yanlış olduğunu kekemeliğin KORKULACAK, KAÇILACAK, SAKLANACAK BİR KONUŞMA ÖZELLİĞİ olmadığını Mersin sahili, köprüleri, yolları yetmezmiş gibi İzmir'e de gelerek bize hatırlatan:)) güzel insan. YAŞATARAK diyorum çünkü oğlumla birlikte babası ve ben de bütün çalışmaları yaptık. Önce sırtımızdan oluk oluk akan terleri daha sonra alan rahatlama hissiyle birlikte oğlumun ne hissettiğini ve nasıl rahatladığını anladık. Yaklaşık 2,5 yıllık bir kekemelik geçmişi var oğlumun. Hala kekeliyor. Ama umursamıyor:) Hala Veysel Beyin kontrolü altındayız. 2017 Kasım ayından beri iletişim halindeyiz ve önerileri, gösterdiği yol ve durum tespitleri her zaman tam onikiden vurdu. Hemen Veysel Beyin öğrettiği şekilde sokak çalışması, kartlar, köprüler vs.. Hooop müthiş rahatlama. Ve bu rahatlama süresi zaman ilerledikçe daha da uzuyor. Bu da bizi mutlu ediyor çünkü herşey anlatıldığı gibi ilerliyor. Hiçbir zaman yüzde yüz kekelemeyecek diye bir beklentimiz olmadı ve artık bunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyorum. Çünkü bunun üstesinden nasıl gelebileceğimizi öğrendik.Bence en önemlisi bu. Kekemeliğin oğlum için bu hayatta hiç bişeye engel olmayacağını ve bizim için de kaçmamız gereken bir durum bulunmadığını bağıra bağıra hep beraber kekeleye kekeleye öğrendik. :))
     8 Beğeni    
Öznur YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103932
Biz Gümüşhane Site Editörleri Tarafından Kapatıldıte yaşıyoruz. Kızım 2.5 yaşındayken kekelemeye başladı ve 4.5 yaşına kadar İnternet'e okuduğum yalan yanlış bilgiler nedeniyle bekledim. Tam 2 yıl boyunca içimin nasıl parçalandığını, ne kadar çok acı çektiğimi, ancak kızımın uyuduğu zamanlarda nasıl ağladığımı benim gibi aynı durumda olan sizlerde çok iyi tahmin edersiniz. Kızımın konuşmak için çırpınışlarını hayatım boyunca hiç unutmayacağım. Allah 'a hep "Allah ım beni kızımın sesine hasret bırakma" diye dua ettim ve Allah' İn izni ve Veysel Hocanın katkıları ile çok şükür o günler geride kaldı. Burda bu yorumları yapmaktaki tek amacım daha önce burda yapmış oldukları yorumlar ile benim Veysel Hocayı bulmama vesile olmuş kişiler gibi benim de bu problemi yaşayan ailelere vesile olmak isteyişimdir. Bu sorunu yaşayan bütün ailelerin acılarının dinmesini istiyorum. Biz 6 Mart 2018 tarihinde Gümüşhane Site Editörleri Tarafından Kapatıldıten Mersin e gittik ve orada tam 3 gün boyunca çok yoğun bir terapi aldık. Her gün sabah 10.00 dan akşam 18.00-19.00 a kadar terapi aldık. Terapiden döndüğümüz yaklaşık 2.5 ay oldu ve gerçekten bir mucize gerçekleşti ve kızım tamamen iyileşti. Şunu da ayrıca belirtmek istiyorum ki çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun şuan daha erken ya da biz geç kaldık demeyin ve mutlaka Veysel hoca ile iletişime geçin. Ben Veysel hocanın 19 aylık bir hastası olduğunu ve aynı zamanda yetişkin hastaları da olduğunu biliyorum. İnternetten okuduğum yine yanlış bilgiler içeren bir yazıda "çocuğunuz 5 yaşına gelene kadar bekleyin ki çocuk tedaviye daha iyi cevap versin" şeklinde bir ifade yer alıyordu. Bunu şunun için yazıyorum bu tedavinin yaşı yok çocuğunuzun küçük olmasının yapılan terapiye cevap vermeyeceği anlamına asla gelmiyor. Hatta çok daha çabuk sonuç alabilirsiniz. Geçer diye boşa vakit geçirmeden ne kendinizi ne de çocuğunuzu yıpratmayın. Mersin uzak diye düşünmeyin biz 10 saatlik bir yolculukla mersine ulaştık ve çok daha uzaktan gelenlerde vardı. Doğru tedavi nerede ise oraya koşarak gidin. Bu iş çocuk oyuncağı değil ve kesinlikle doğru tedaviye başlanmalı ve çocuk gereksiz yere yıpratılmamalı. İnşallah ben de burda yazdıklarımla bizim gibi kekemelik sorununu yaşayan ailelerin Veysel Hoca ile tanışmasına vesile olabilirim. Veysel Hocam sizde de Allah razı olsun. Benim gibi içi her gün kanayan bir annenin acılarını dindirdiniz. Bana yaşatmış olduğunuz mutluluğu tarif bile edemem. İnşallah daha nice çocuklarımızın bıcır bıcır konuşmalarına vesile olursunuz.
     17 Beğeni    
Tülin ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2018
TavsiyeNo: 102499
Merhaba, İstanbul'da yaşıyoruz ve oğlum tanımadıgı kişilerle hiç konuşmuyordu. Daha doğrusu sesinin duyulmasını hiç istemiyordu. Evde hiç susmayan çocuk toplum içinde bana birşey söyleyecekse kesinlikle kulağıma fısıldayarak söylüyordu. İlk ana sınıfında farkettik. ve birinci sınıfa başlayınca iyice ne yapacağımızı şaşırdık. Uzun süren araştırmalarım sonunda internetten Veysel Bey'i buldum. Seçici konuşmazlık üzerine Türkiye'de tek uzman olduğunu söylemeliyim. İstanbul'da yaşadığımız için önce skype üzerinden ilk seansımızı yaptık ve anne baba olarak neler yapmamız gerektiğini bize söyledi. Bir süre sonra ilk sömestr tatilinde Mersin'e gittik. Daha içeri girer girmez çocukla iletişime geçmesi beni çok etkilemişti. Daha önce de İstanbul'da bir terapiste gittik ve çocukla değil annesi olarak benimle iletişime geçiyordu. Bana zaten saçma geliyordu ama yine de bir umut devam ettik hiç bir sonuç alamadık, bıraktık. Neyse ki Veysel Bey bir şekilde şans eseri karşımızı çıktı. Veysel Bey çocuğa sevgi ve disiplini aynı anda müthiş bir şekilde veriyor. Çocukla iletişim konusunda çok başarılı. Sen bunu yapabilirsin duygusunu tam olarak veriyor. Onun işi ofislerde değil parklarda, alışveriş merkezlerinde, sokaklarda yani hayatın tam içinde çocuğa egzersizlerini yaptırıyor. Mesai kavramı kesinlikle yok. Ofisine gidersiniz ama saat kaçta çıkacağınız hiç belli olmaz ama o yine de tek seans ücreti alır. Ve ücretler çok makuldür. Çocuğu oraya gelen diğer çocuklarla olağan bir şekilde tanıştırır ve oyunlar oynatıp onları birbiriyle çalıştırır çaktırmadan. Böylece çocuklar da yalnız olmadıklarını görür ve güvenleri yerine gelir. Veysel Bey çocukla ilgilenirken anne babayla da aynı ofiste beraber çalıştığı abisi yetişkin terapisti Mahmut Bey sizinle sohbetler eder ve bundan sonra neler yapmanız gerektiği konusunda terapi niteliğinde bilgiler verir. Biz bir haftalık yoğunlaştırılmış terapi sonunda İstanbul'a döndük ve artık çocuğum kendi sınıfında okuma yapabilecek bir seviyede, artık sesinin duyulması onu hiç rahatsız etmiyor. Çok ilerleme kaydettik ve herkes şokta öğretmenleri bu nasıl oldu diye soruyorlar. Kısacası Veysel Bey, Mahmut Bey, yardımcı psikolog Başak Hanım ve ofis çalışanı Müzeyyen Hanım tam bir aile ortamı yaratmışlar ve müthiş bir ekip ruhuyla danışanlarının hayatına dokunuyorlar. Eğer siz de bizimkine benzer bir durum yaşıyorsanız hiç bir terapistle vakit kaybetmeyin tüm kalbimle tavsiye edebileceğim tek adres Kızılboğa Danışmanlık ve hepsine bir kez de buradan teşekkürlerimi sunuyorum, yolunuz açık olsun, harikasınız.
     12 Beğeni    
Saffet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102147
3.5 yaşındaki oğlum Ağustos ayında birden kekelemeye başladı.Eskişehir'de yaşadığımız için üniversiteye bağlı Site Editörleri Tarafından Kapatıldı'a danıştık ve özel bir konuşma terapistine yönlendirildik. Gittiğimiz konuşma terapisti oğlumla yaptığı görüşme sonucu bir puanlama yaparak,yüksek düzeyde kekemeliğinin olduğunu,fakat terapiye başlamak için 6 aylık sürenin geçmesi gerektiğini belirtti. Terapi sonunda başarı oranının %60 olduğunun ve de internetten kendi ulaştığım bilgilerle benzer bilgiler vererek bizi yolcu etti.Eve geldiğimizde endişem daha da artmıştı. İnternetten araştırmaya başladığımda bu siteye rastladım,bizimle aynı sorunu yaşayan çok sayıda anne-baba olduğunu ve herkesin Veysel Bey'i tavsiye ettiğini okudum.Hemen Veysel Bey'e mail attım,hemen o akşam beni aradı ,görüşmelerimiz sonunda bizden video ve ses kaydı istedi,bir-iki hafta bu şekide bizi takip etti.Şubat tatilinde benimde ısrarlarım sonucu çok kaygılı olduğumu görerek bizi Mersine davet etti. Salıdan Cumartesi gününe kadar bizi yoğun bir terapi bekliyordu.Bu dört gün içinde sabahtan akşama kadar bizimle ilgilendi.Veysel bey kekemelik hakkında alışılmışın dışında bilgiler vererek,yöntemler uygulayarak,oğlumuzun davranışlarının neye göre şekillendiğini belirterek daha ilk anlardan itibaren bakış açımızın değişmesine yol açmıştı.Oğlumuzu büyütürken sevgimizi gösterdiğimizi sandığımız bir çok davranışımızın,korumacı hareketlerimizin aslında oğlumuzu olumsuz etkilediğini gördük. Birde Mahmut Bey faktörü vardı.Veysel bey çocuk hakkında bilgi paylaşıp eğitim verirken,Mahmut Bey'de bu eğitimin sadece çocukla değil ,ailenin bilinçlendirilmesi ve kaygısının azaltılması konusunda ebeveynleri yönlendiriyordu.Gerçektende bu iki süreç birbirinden ayrılamayacak kadar önemliydi.Bu iki insan hem çocuğumuza hemde kendi hayatımıza dair farklı ama çok önemli düşünceler geliştirmemizi sağladı.İşine bu kadar saygı duyan ve seven iki insanın başarısı tesadüf olamaz. Mersinde bulunğumuz 4 gün içerisinde oğlumuz hem davranışları hem de konuşması bakımından hergün bir önceki güne göre çok olumlu gelişmeler gösterdi. Döndüğümüzde ise hepimiz için herşey çok daha güzeldi en önemlisi bu sorunla nasıl baş edeceğimizi ve bir sıkıntımız olduğunda kime danışacağımızı biliyorduk. Veysel hoca bize çocuklarda özgüvenin ailenin tutumuyla oluşturulacağını ve özgüveni yüksek bir bireyin her türlü sorunla-bunun içinde kekemelik de dahil-baş edebileceğini öğretti. Aslında burada verilen eğitimin temel amacıda buydu. Bu arada ofiste bulunduğumuz süre içerisinde güleryüzü,ikramları ve oğlumuzun unutamadığı tatlı kızıyla Müzeyyen hanımada çok teşekkür ederiz. Böyle bir sorununuz varsa geç olmadan hemen Veysel hocayla görüşmenizi tavsiye ederiz. Kekemelikte erken tedavinin önemi çok büyük.
     7 Beğeni    
Merve MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101673
merhaba, ben Merve İstanbul'da oturuyoruz. 13.08.2016 tarihinde kızım bir sabah kekeleyerek uyandı. o zamana kadar gayet akıcı konuşan dil gelişimi akranlarının çok üzerinde olan kızımız kekeliyordu. napacağımızı nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyorduk çünkü ailemizde çevremizde herhangi bir kekemelik vakası yoktu. 3 gün içinde kızımda tikler, konuşmayı red etmeler başlayınca evimizde yas havası oluştu. geceleri ağlayarak nette araştırma yaptığım çok gece olmuştur. sonra çok şükür Veysel beyi bulduk iletişime geçtik biz hemen mersine gitmek istedik kendisi henüz erken olduğunu söyledi ve bize tavsiyeler verdi, tavsiyelerine uyduk ve geçen sene mersine gittik. ailemiz ''herkes tedavi için İstanbula gelir siz kalkıp taa mersine mi gideceksiniz'' dediler ama dinlemedik iyi ki de dinlemedik :).. kızım şu an 4 yaşında tam olarak takılmaları sıfırlanmadı gün içinde ara ara oluyor ama çok çok iyi bu takılmaları da umursamıyor..veysel beyle de iletişimimiz devam ediyor.. hani bir laf vardır ya ''sağlığına duacıyız'' diye bizim durumumuz tam olarak bu veysel beyin sağlığına duacıyız kendisine çook teşekkür ederiz..
     11 Beğeni    
B.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101043
Merhabalar Biz 4 yaşındaki oğlum için gittik, iyi ki de gitmişiz! Gayet güzel akıcı ve anlaşılır şekilde konuşan oğlumuz bundan dokuz ay önce aniden kekelemeye başladı, diğer pedagogların dediklerini yapıp bekledik ve sonuç hüsran. Hem tavsiye hem de internet araştırmaları sonucu tek akla yatan isim VEYSEL KIZILBOĞA idi. Neden Ankara İzmir istanbul değilde Mersin de olduğunu ancak oraya gittiğinizde anlayabilirsiniz. Önce telefonla görüştük, sonra DİYARBAKIR DAN MERSİN E gitmeye karar verdik, randevulaştık ve gittik. Kendi ve ekibi gayet sıcak ve güleryüzlü bir şekilde karşıladı. Genel olarak aldığımız bilgiden, ilgiden, tavır ve tarzdan çok memnun kaldık. Yapılan çalışmalar ilk günden farklıydı ve hemen meyvesini vermeye başladı. Gözle görülür farklar bizi çok mutlu etti. Doğru yerde olduğumuzdan emindik. Ne çok doğru bildiğimiz yanlışlarımız vardı! BU TARZ SORUNLARI GÖZARDI ETMEYİN; UMURSAYIN, İYİ OKUYUN, ARAŞTIRIN, ZAMAN KAYBETMEYİN... Her şey için teşekkür ederiz oğlumuzun Veysel öğretmeni, Mahmut abisi.
     7 Beğeni    
Bayluc
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Aralık.2017
TavsiyeNo: 101005
Merhaba, Çocuğumda kekemelik olduğunu bilmiyorduk, bir çok yere gittik bir çok yanlış teşhis konuldu, taki Saygıdeğer, Bilgili, İşinde Uzman, bu sektörde 1 numara olan VEYSEL KIZILBOĞA yı tanıyana kadar. Kendisi bu konuda gerçekten tavsiye edebileceğim ender tek kişidir. Kısa sürede çocuğumuzun teşhisini belirledi ve verdiği eğitimlere 1 hafta içinde çocukta büyük gelişmeler yaşatmıştır. İyi ki varsın Veysel Hocam, iyi ki bu ülke senin gibi işinde Uzman, sevecan, yardımsever, işini 10 numara yapan, aileden hissedilen birine sahip, değerin hiç bir zaman tartışılamaz. Herşey için teşekkürler hocam.
     Beğenin    
Asy
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100491
Merhaba öncelikle veysel kızılboğa hocama ve ekip arkadaşlarına teşekkürü bir borç bilirim. Benim oğlum 5 yaşında başladı kekelemeye ne olduğunu anlamadık devlet hastanesinden randevu aldık 7 yaşında getirmemi ona bu durumu çaktırmadan konuşmam gerektiğini söyledi dr bey ama bunu söylerken oğlumla hiç konuşmadı. 2 sene sonra tekrar gittik bu sefer başka bir dr vardı bizi ses terapisine yönlendirdi bu kadar zaman ona randevu almaya çalışan ben bu seferde ses terapisi için uğraştım neyse ses terapistinterapistine gittik elinde telefon biriyle konusuyo bir dakika dedi karşı tarafa ve bana bir kac yapmam gereken şeyi hızlıca söyledi bukadar dedi ve çıkın dedi sok olmuştum çıktım ama hiç içime sinmemişti. Ne yapabilirim derken aklıma internet geldi orda veysel hocamı gördüm gerçekmi diye düşünürken bir akrabamızda ondan yardım almış ve cocuk çok memnundu üniversiteye başlamıştı bu bir işaret dedim kendisinden randevu aldık ofisine gittiğimizde güler yüzle karşıladılar bizi önce oğlumla görüştü sonra beni çağırdı anlattı durumu ve tekrar oğlum ve benle bir arada yapmamız gerekeni anlattı. Keşke erken getirseydiniz küçükken daha iyi kavriyorlar bu yaş grubunu normalde almıyoruz ama gelin dedi ve kısa bir sürede toparladı oğlumu sadece 4 duvar arasında kalmadı eğtimi dışarı çıktılar bize beraber yapacağımız duyarsizlarsizlastirma eğitimini anlattı her yaptığımız da telefonla, yanına çağırarak destekledi bizi sadece para değildi derdi çok seviyor mesleğini buda herkesle tek tek ilgilenmesinden belliydi. Oğlum düzeldi sıra bana geldi Mahmut kızılboğa hocam banada destek oldu ve bu zor gelen süreçten hep birlikte ciktik. Oğlum hala Veysel hocasını görmeye gitmek istiyor ve gidiyoruz. Emekleriniz için çok teşekkürler Veysel hocam Mahmut hocam iyiki varsınız. Bu yazdıklarım yetersiz sizler için sadece mersin değil nerede olursanız olun gelin elerinden gelenin fazlasını yapacaklarına şahit olun...
     1 Beğeni    
Ömer KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100458
KIZILBOĞA DANIŞMANLIK merkezini bir doktorun tavsiyesiyle buldum. Hemen arayıp adresine gittim. Veysel hocayla tanıştığımız da ‘çok ciddi bir adam bu kekemeligime çare olmaz’ diye düşünüyordum Ama onu tanıdıkça, aile yeri gibi bir ofisi olduğunu görünce, daha çok umutlandım. Isınmaya başladım. ilk başlarda çok fazla umudum yoktu kendime guvenim hiç yok gibiydi, ama zamanla hocalarımın desteğiyle kendime geldim. Bu verdikleri ödevleri yapmazsam bir gelişme olmayacağını anladım ve devam ettim., söylediklerini yapmaya tabi aynı zamanda abisi olan Mahmut hoca (psikolojik danışman) la birlikte gorusmeler yapmaya başladım. Türkiye'nin birçok yerinden gelen arkadaşlar vardı gercekten onlarda geldikleri ne hiç pişman olmadıklarını söylüyorlardı, hepberaber birbirimize destek olmamızın birbirimize faydalı oldugunu gördüm. Hemen hemen her gün ordaydim diyebilirim . Kekemeligin üstüne gitmemiz gerektiğini ne yapmaktan korkuyorsak onu yapmamız gerektiğini , çevreden gelen farklı bakışlara karşı duyarsız olmanin faydasını hepberaber gördük. kontrolü kendi elimize almamiz gerektiğini gördük ve çok şükür ki artik hiç bir sıkıntı yok diyebilirim ,eskiden konuşurken terlemeler ,kizarmalar olsun garip garip tik hareketler yapmalar %99,5 bitti diyebilirim sizlere. herkeze de tavsiye ediyorum bir an önce gelin. hiç pişmanlık duymayacaginizdan %100 eminim.
     4 Beğeni    
Alaettin Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100116
Samsunluyum. Konya'da okuyorum Selçuk Üniversitesi Site Editörleri Tarafından Kapatıldı bölümü. İlk doğduğumda konuşmaya geç başlamışım , aslında maceram buradan sonra başlıyor. İlkokulda r harfini y olarak söylerdim. Ama bir süreden sonra düzeldi. Ortaokulda bu sefer aniden konuşmada kekelemeler başladı. Başta ailem fazla takılmadı , çevremizdeki insanlar zamanla atlatır diye bir klişeyi söylerlerdi hep. Ortaokulun sonunda ailem konuyu ciddiye alıp beni Ruh ve Sinir Hastalıkları merkezine götürdü, çeşitli teknikler yaptık , başlarda gayet iyiydi ama beklediğim gibi olmadı. Lise 1'de yeni ortama girince konuşmaya çekinmeye başladım, bu seferde ya konuşurken takılırsam diye korkmaya başladım ve her ağzımdan laf çıkarken düşündüm takılır mıyım diye , korktuklarım başıma gelmeye başladı , düşüncelerimi saklamaya başladım çünkü konuşursam takılacağımı biliyordum. lise 1 de yarı tatile girince Ankara'ya gittik özel bir merkez varmış aslında tavsiyeler üzerine gittik , verdiğimiz parada iyi bir rakamdı. Gittim ama gitmez olaydım benimle 2 saat konuştu ve sonunda aileme atlatır dedi ve bizi gönderdi. Şok olmuştum hiç beklediğim gibi gitmemişti. Lise 4'e geçince Ruh ve Sinir Hastalıkları merkezine tekrar gittik ama bu sefer daha uzman bir Dil ve Konuşma Terapisti bir hocayla terapiye başladım. Çok güzel 2 ay geçirdik. Teknikler , konuşmalar her şey güzeldi. Terapi bitti iyiydim ama Üniversite'ye başlayınca içime kapandım birdenbire oldu her şey anlamadım. Canıma tak etti Aslı hocayla iletişime geçtim ve bana Mersinde bir hoca olduğunu ve işinde iyi olduğunu söyledi , sana iyi gelecektir dedi ve numarasını verdi , ilk önce internetten araştırdım ve seminerler yurt dışı eğitimi , seminerler ve konferanslar olduğunu gördüm. Aradım ilk başta benden bilgi aldı. Randevu aldım ve gittim. Gittiğimizde ilk aşamalar terapiden beklentiler adlı bir çalışma yaptık. Veysel Kızılboğa ile konuşmaya yönelik zorlanmalar, beklentiler , kekemelik nasıl çıkıyor , etkenler ve faktörler , değişik ve farklı etkinlikler yaptık. Psikolojik Danışman Mahmut Hoca ile de psikolojik tarafına baktık , nasıl hissettiğimi , neler yaşadığımı konuştuk , rahatlatıcı çalışmalar yaptık. Başta çok acı veriyordu , , insanlar ne söyler , tepkileri ne olur, gülerler mi gibi düşünceler oluyordu, tam bu kısımda Mahmut Hoca devreye giriyordu , bize bu korkuların üstüne gidecek tavsiyeler verip rahatlatıyordu. Ama zaman geçtikçe duyarsızlaştım zaten terapinin ilk partı 'DUYARSIZLAŞTIRMA' Terapi boyunca hocalarımın bana yaklaşımı orada olan Müzeyyen abla hepsinin yaklaşımı o kadar güzeldi ki tam aile ortamı oluşmuştu. Tavsiyem şu yönde sende de varsa eğer kekemelik bu insanlara gitmelisin dostum. Çünkü senin uğraşıyor sorununu kendi sorunları gibi görüp bu yönde ilerliyorlar ve başarılı iş çıkartıyorlar. şuan hala devam etmekteyim terapiye her şey güzel ilerliyor. Her şey için teşekkürler Kızılboğa Danışmanlık.
     3 Beğeni    
T.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Eylül.2017
TavsiyeNo: 98899
Oğlum 2,5 yaşında iken bir anda kekelemeye başladı. Kısa süreli de olsa takılması geçiyordu ama tam atlattı derken takılmalar daha şiddetli bir şekilde geri geliyordu. Takılmalarının mutlu olduğu anlarda, gezerken, eğlenirken azaldığını gözlemledik. Artık sürekli onu mutlu etmeye çalışıyorduk. Bu durum oğlumuzu doyumsuz ve mutsuz bir hale getirmeye başladı... 3.5 yaşında iken ben konuşuyorum ama ağzım konuşamıyor ki dediğinde kahrolduk... Takildiginin farkına vardıkça anne babası yanında olmadan hiçbir şey yapamayan, ismi sorulduğunda cevap veremeyen içine kapanık, özgüveni eksik bir çocuk olmaya başladı. Bu esnada kekemelik ile ilgili araştırmalar yaparken aynı okulda çalıştığım bir öğretmen arkadaşım; yeğeninin de aynı problemleri yaşadığını ve Veysel Kızılboğa bey iletişim görüştükten sonra müthiş gelişmelerin olduğunu ve şu anda hiç takılmadığını söyledi. Duyduklarıma inanamamiştim. En kısa zamanda Veysel Bey ile görüsmeliyiz dedik. Arkadaşımdan Veysel Bey'in numarasını aldım ve hemen görüştük, telefonda bizi sabırla dinledi ve Mersin'e gelmenizde fayda var dedi. Telefon görüşmemizden 1 hafta sonra ofisindeydik... Veysel Hocam bizimle ön görüşme yaptı, hikayemizi dinledi ve oyun ile oğlumu tanımaya çalıştı. Kendini tanıtırken ben rahat konuşma öğretmeniyim derken ki içtenlik oğlumu da bizi de rahatlattı... Ofis görüşmesinden sonra hemen forum ve sahil çalışmalarına başladık. Çalışmaların sonucunda çocuğumuzun aslında kekeleme probleminin olmadığını, duygusal sağlamlığının zayıf olduğunu, özgüven yetersizliği ile kaygı arttıkça takılmaların da artığını söyledi. Duygusal olarak güçlendirirsek takılmaların geçeceğini söyledi. Kendine özgü çalışma yöntemleri ile 2. günün sonunda takılmaların düzelmeye başladığını gördük. Duygusal sağlamlık eğitimi ile çocuk ve aile arasındaki dengenin nasıl olması gerektiği ile ilgili çalışmalar yaptık. Veysel Hoca'nın ve Mahmut Hoca'nın tavsiyelerine uyduk. Mahmut Hoca ile yaptığımız ebeveyn eğitimi de çalışmalarımıza çok katkı sağladı. 4.günün sonunda takılmaların % 80'i düzelmiş bir şekilde Mersin'e den ayrıldık. Bu zamana kadar karşılaştığımız her problemde hiç çekinmeden görüştük, herzaman ki gibi sabırla dinledi ve ilgilendi. Oğlum ayni zamanda geçen yıl 1. Sınıfa başladı, öğretmeni ile tanışıp koordineli bir şekilde çalıştı... Sonuç olarak 1 yılın sonunda takılma probleminin % 99' u düzeldi. Sokak çalışmalarına devam ettikçe özgüveni yüksek, konuşmaktan zevk alan bir çocuk haline geldi. Sizin yada çocuğunuzun takılma problemi varsa hiç düşünmeden Veysel Kızılboğa bey ile görüşün derim. İnanın hiç pişman olamazsınız. Hatta görüşmekte çok geç kaldığınızı anlarsınız. Bize göre; alanının en en en iyisi... Tek kelime ile 1 Numara... Ayrıca Veysel Hoca'ya, Mahmut Hoca'ya ve tüm ekibe içten yaklaşımları ile bizi evimizde gibi hissettirdikleri için sonsuz teşekkürler... Saygılar...
     1 Beğeni    
Berna.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98519
Merhabalar, Şubat 2017 tarihinde 3 yaşımdaki oğlumda kekemelik başladı. Harfleri tekrarlıyordu, önce geçici bir şey olduğunu sandık ancak daha sonra kendisi bu durumu fark ettiğinde kelimeleri söylerken elini azına götürüyor ağzını kapatıyordu ve kelimelerin sonunu sessizleştirerek bitiriyordu. Bunu gördükten sonra doktor araştırmaya başladık ve Ankara'da bir konuşma terapistine yönlendirildik. Konuşma terapisti geçici kekemelik olabileceğini söyledi ve bu durumu farkında olduğumuzu belli etmememizi ortamı rahatlamamız gerektiğini kendisini stressiz ve mutlu bir ortam sağlamamızı ve gözlem yapmamızı önerdi ve gönderdi söylediği gibi yaptık ancak demirde olumlu bir gelişme göremedik ve zaman geçtikçe tüm bunlar bana yeterli ve mantıklı gelmemeye başladı ve Nisan 2017 tarihinde internetten araştırmaya başladım yüzlerce yorum okudum ve her yerde Veysel KIZILBOĞA adını görüyordum ve inanın içimde bir umut oldu hiç düşünmeden aradım kendisine ulaştım ve randevu talep ettik, mersin yolculuğumuz başladı bizi çok güzel karşıladı oğlum 3 gün terapi aldı ve bize söylenenlerin aksine bambaşka şeyler öğrendik üstelik öğrendiğimiz şeyler demire iyi geliyordu yapmamız gereken şeyleri öğrendik ve Ankara'ya döndük. Çalışmalarımıza devam ettik demirin tik hareketleri elini ağzına götürmesi takıldığında yaptığı fiziksel hareketler yok olmuştu inanamadık çok mutlu olmuştuk ve takılmaları çok az oluyordu gerçekten mersine Veysel KIZILBOĞA hocamıza gitmekle ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Temmuz ayı içerisinde Hocamıza 2. kez kontrole gitmeye karar verdik ve demir Ankara'ya çok daha sağlam ve güçlü bir çocuk olarak döndü ve artık takılmıyoruz... Veysel hocamıza minnettarız uykusuz gecelerim sonra erdi. Her gün oğlum rahatça konuşabildiğinde Veysel hocamıza ve Allaha dua ediyorum. Kendisine sonsuz teşekkürler..
     2 Beğeni    
Ali Sağlam
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
26.Temmuz.2017
TavsiyeNo: 98106
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Gülay BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97523
Merhaba ben Malatya da yaşıyorum.3 yaşındaki oğlum geçen sene eylül ayında sabah uyandığında ta ta takılarak konuştu.Açıkcası çok umursamadık birşeylerden korktuğunu geçeceğini düşündük eşimle .Ama gün geçtikçe oğlumda hiçbir düzelme yoktu aksine her geçen gün takılması git gide artıyordu. Oğlumun çocuk doktorunu aradım ne yapmam gerektiğini danıştım, doktorumuz üniversitede psikiyatriye gitmemi önerdi. Malatya da çocuk hastanesinde ki bir psikiyatri den randevu aldım.Eşimle beraber gittik doktor demirle biraz sohbet etti sonuç olarak bize evet demir de kekemelik var yalnız onun bu şekilde konuştuğunu ona hissettirmeyin normal karşılayın gibi tavsiyelerde bulundu. Ben tabiki rahat değilim çünkü bu olmamalı yapmam gereken biliyorum. Yaklaşık 1 ay bekledim demir de uzatmalar takılmalar gitgide artıyordu ve çok üzgündük eşimle beraber demir bu şekilde konuştukça biz ağlıyorduk. Sonra araştırma hastanesinde psikiyatri doktorundan özel randevu aldım demir ile beraber gittik ,sohbet ettiler demir'i tanımaya çalıştı sonuç olarak yok sayın dedi hissettirmeyin hızlı düşündüğü için geç çıkıyordur kelimeler vs 2 ay sonra tekrar düzelme olmazsa görüşelim dedi. Ben hiçbir şekilde ikna olmadım sanki kime gitsem demir'i geçiştiriyordu.Artık demir bu şekilde konuşmaktan rahatsız oluyordu konuşurken kendince tikler geliştirmeye başladı ilk önce yanaklarını sıkmayla başladı sonra bacaklarını çekiştiriyordu ve biz eşimle hergeçen gün üzüntüden kahroluyorduk. demiri okula vermeye karar verdik okulları araştırdık demire uygun bir kreşe kayıt yaptık sağolsun okul sahibi ve öğretmeni demirle çok ilgilendiler onlarda çok üzülüyorlardı ben 20 gün demiri okula alıştırmak için hergün okulda ona destek oldum çünkü daha fazla stres yaşamasını istemiyordum , demir okulda evde herkesin normal konuştuğunu ama kendisinin konuşamadığının farkındaydı ve bundan inanılmaz rahatsız oluyordu kafasını geri itmeler kendine vurmalar çok kötüydüm hergünüm ağlayarak geçiyordu.Bir sabah demire kahvaltı yaptırıyordum ve bana aaaannne be be ben ne ne den bö bö bö le ko ko ko nuşuyorum dedi ne dicemi bilemedim herşeyin farkındaydı ben nasıl yok sayabilirdim ve elimden hiçbir şey gelmiyordu.Sonra bilgisayarın başına geçtim ve araştırmaya başladım bu sorunumuza destek olacak birisi olmalıydı bunu hissediyordum. Ben günlerce araştırdım okudum ve Veysel Kızılboğa hocamızı buldum ertesi gün aradım kendisini ve demiri anlattım video çekip gönderdim yaklaşık 2 ay telefonla bize destek oldu ocak ayında Mersin'e gittim 10 gün Veysel hocamızdan demir terapi aldı şuan nasıl olduğunu eminim merak ediyorsunuzdur demiri artık susturamıyorum herşey bitti bütün kötü günler geride kaldı en önemlisi oğlum artık çok mutlu hatta eşim veysel hocam dozunu ayarlayamamış artık susmuyor çok konuşuyor diyor:))) yeter ki konuşsun onların sağlığı yerinde olsun tek dileğim bu gerçekten.İyi ki Veysel hocamızı tanıdım bunun için çok şanslıyım herşey için kendisine teşekkür ediyorum mükemmel bir insan ve işinin hakkını gerçekten veriyor.Oğlum veysel beyi çok seviyor bizde çok seviyoruz .Saygılar
     1 Beğeni    
S.Secer
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
27.Mart.2017
TavsiyeNo: 95538
Merhaba, Biraz uzun olursa şimdiden kusura bakmayın. Çünkü kendisinin bize vermiş olduğu destekleri birkaç cümleye sığdırmak pek mümkün değil. İstanbul'da yaşıyoruz. Şuan 5 yaşında olan bir oğlum var. Kendisi çok erken konuşmaya başlayıp 2.5 yaşında birden Kekelemeye başladı. Etrafımızdaki yokmuş gibi davranın, gözüne bakmayın vs. yanlış yönlendirmeler ile yaklaşık 6 ay bekledik. Bu süreçte oğlum iyice konuşmayı kaybetti, kendisine tikler geliştirdi, onu anlamadığımız için sinir krizleri geçirir oldu. İnternet üzerinde yaptığımız araştırmalarda hep Veysel Bey çıkıyordu karşımıza. Kendisiyle görüşmeye karar verdik. Ofisini arayıp not bıraktım, hemen dönüş yaptı kendisi. Durumumuzdan kısaca bahsettik, birkaç soru sordu ve sonrasında 2-3 gün de olsa Mersin'e gidersek iyi olacağını söyledi. Birkaç gün sonra Veysel Bey'in ofisindeydik. O gün yaptığımız görüşmede söyledikleri ilk gün gibi aklımda. Doğru bildiğimiz ne kadar çok yanlışımız olduğunu gösterdi bize. Oğluma olan yaklaşımı, ben rahat konuşma öğretmeniyim dediğinde gözlerindeki parıltı unutulmaz. Mersinde geçirdiğimiz 3 günde yoğunlaştırılmış bir terapi aldık. Hocalarımız Veysel Kızılboğa ve Mahmut Kızılboğa sıcak yaklaşımları ile bizi evimizde gibi hissettirdi. Oğlumla aralarında müthiş bir iletişim oldu. Kimseyle iletişim kurmak istemeyen çocuk, öğretmeninin otoritesine ve çalışma disiplinine ilk günden alışıp tüm talimatlarına uyuyor ve gayet güzel iletişim kuruyordu. Veysel Bey işinde ne kadar uzman ve danışanlarına ne kadar ilgili olduğunu sonrasında da göstermeye devam etti. İstanbul'a döndükten sonra gerek Skype üzerinden görüntülü görüşmeler, gerek WhatsApp video paylaşımları, gerekse telefon aramaları ile sürekli oğlumu takip etmeye devam etti. Hala da ediyor. :) Bir süre görüşmezsek kendisi neden aramıyorsunuz her şey yolunda mı diye soruyor. Açıkcası farklı bir şehirde terapiye gidip bu kadar ilgi göreceğimizi hiç ummadık. Hatta etrafımızda herkes İstanbulda terapist mi yok da Mersine gidiyorsunuz dese de onlara söylediğimiz tek şey '' Önemli olan yakında veya uzakta olması değil, doğru terapist ile çalışıyor olmamız. '' Tam 2 yıl oldu Veysel Bey'in takibindeyiz. Evet hala kekeliyoruz. Ama artık kimseden utanmıyoruz, bana gülerler diye susmuyoruz, tiklerimiz yok, konuşamıyorum diye konuşmaktan vazgeçmiyoruz, hatta birisi konuşması hakkında bir şey söylerse '' ne yapalım benim konuşmamda böyle '' diyebiliyoruz. Daha ne olsun... Bu yolda çok emin adımlarla ilerliyoruz. Bize olan desteğinden, ilgi ve alakasından dolayı Veysel Bey'e çok çok teşekkür ederiz. Biz yıllarca yanlış kapılar çalmadan doğru adrese çabuk ulaştığımıza inanıyoruz. Umarım herkes bizim kadar şanslı olur.
     12 Beğeni    
Toprak
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Eleştiri Yazısı.
22.Mart.2017
TavsiyeNo: 95442
Bu ziyaretçimiz uzmanı tavsiye etmediğini belirtti
     Beğenin    
Öznur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2017
TavsiyeNo: 95397
Kabusumuz 4.5 yaşında oğlumun kreşe başlamasıyla başladı. oğlum öğretmeninin bi başka arkadaşını azarlamasından dolayı bir gün eve geldiğinde ağlıyordu ve anne ben öğretmenimin arkadaşıma kızmasını istemiyorum dedi. o günden sonra oğlum ciddi anlamda takılmaya başladı. internetten araştırdım,bu işin uzmanı her kim ise oğlumu mutlaka tedavi ettirmeliydim. bu süre zarfında oğlum takılsa bile ona asla belli etmemeye çalıştık. lakin gelin bir de bana sorun. içim kan ağlıyordu. acaba yanlış bir şey mi yaptım,benim tutumlarım yüzünden mi bu çocuk böyle oldu diye kendi kendimi yedim durdum. sonra internetten veysel beyi buldum. herkes çok güzel yorumlar yapmıştı ve bu adam bizim için resmen bir kurtarıcı gibi duruyordu. ona durumumuzu anlatan bi mesaj yazdım. kendisi hemen bana geri dönüş yaptı ve gerek ses tonundaki sevecenlik gerekse yaklaşımındaki profesyonellik ona güvenmemi sağladı. ancak yaz tatilinde mersine gelebileceğimizi söyledim. o da acelesi olmadığını sabırlı olmamız gerektiğini söyledi. nitekim ağustos 2016 da veysel bey ile görüşmeyi ayarladık. sevecen ve ilgili tavırları başta bizi cezbetti. önce bizimle bir ön görüşme yaptı ve hikayemizi aldı. sonra oğlum ile çeşitli oyunlar oynayarak onun yapısını keşfetti.sonra söylediği şeyler ve tespitleri öyle gerçekçi ve doğruydu ki gerçekten çok şaşırdım. oğlumdaki takılmaların sebebi tamamen duygusal sağlamlığının zayıf olmasındandı. duygusal yönden onu güçlendirdiğimiz vakit takılmalar da yok olacaktı. sokak çalışmaları yaptık. evde de kendimiz verilen ödevleri çalıştık. sadede gelecek olursam eğer oğlum şimdi kekelemiyor. veysel beyin ve mahmut beyin tavsiyelerine uyduk,ne gerekiyorsa yaptık. bizim çok ciddi hatalarımız vardı.bunları ortadan kaldırmaya çalıştık. oğlum ana sınıfında ve öğretmenler gününde, 29 ekimde şiir bile okudu :) bunun benim için anlamı nedir bilemezsiniz. arada tek tük takılmaları oluyor ama bunu ciddi boyutta bulmuyorum. ne biz ne de oğlum o kadarlığını takmıyor. iyi ki veysel beyi tanımışız. hem işinde profesyonel hem çok iyi bir dinleyici hem de tam bir dost....
     10 Beğeni    
Zeliha ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94400
İstanbul'da oturuyorum. 5 yaşında bir kızım var.Aile dışında kimseyle konuşmuyordu. Yaklaşık bir yıl önce selektiv mutizm tanısı kondu. 2 yıldır devam ettiği kreşte sesini duyan kimse olmamıştı. İstanbul'da çeşitli uzmanlara gittik. Sekiz ay kadar oyun terapisi aldık. sonuçta hiç bir değişiklik olmadı. bu site aracılığıyla Veysel Beye ulaştık. kendisinden bir haftalık yoğunlaştırılmış selektiv mutizm terapisi aldık. Çocuğumdaki değişimi sadece' sihirli bir değnek mi deydi bu çocuğa' ifadesiyle özetleyebilirim. Döndüğümüzde yıllardır tanıdığı ama tek kelime etmediği arkadaşlarımızla konuşmaya başladı. Tüm bu süreçte kreşten almak zorunda kalmıştık. Şimdi okula devam edebiliyor. onu arkadaşlarıyla aynı masa da yüzünde gülümsemeyle gördüğümde yaşadığım mutluluğu tarif edemem. Veysel Beye minnettarım. Ayrıca süreçle ilgili bilgilendirmeleri ve içtenlikle destekleri için Mahmut Beye, bir hafta boyunda evimizden o kadar uzakta kızımla beni misafir ettikleri ve gerçekten evimizde gibi hissettirdikleri için kızılboğa danışmanlığa teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız...
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi bu yazıyı İstanbul'dan yazdığı IP adresiyle doğrulanmıştır.
     2 Beğeni    
Ayşe
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ocak.2017
TavsiyeNo: 94124
Merhabalar, şuan 5 yeşını bitirmiş olan oğlum 3,5 yaşındayken bir gün içerisinde kekelemeye başladı, ne olduğunu anlamadı ve bir hafta içerisinde çok ilerledi hiç bir kelime çıkmaz oldu, çok korktum ve araştırmaya başladık bunun üzerine ne yapılabileceği konusunda Videolar izledim hatta nazardır diye hocaya falan götürdüm ama çözüm olmadı araştırmaya devam ettimdeğe internet üzerimden Veysel beyi buldum önce telefon işe görüştük sonra Mersin'e gittik üçgünlük yoğun bir terapi gördük bize çok şey öğretti döndüğümüzdede devam etmemiz gereken dersler verdi ve artık kekemelikten kurtulduk🙏 O yıl içerisinde ara ara hafif tekrarlamalar görüldü ve telefonla nasıl yönlendirmem gerektiği konusunda Veysel bey çok yardımcı oldu, terapi dönemi gittikten sonrada aileyi asla yalnız bırakmayan mükemmel bir hekim, bu gibi sıkıntı yaşayan ailer için gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum, emeğinize sağlık Veysel bey
     10 Beğeni    
Ays
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93982
Herkese merhabalar. Bu satırlarımı Zonguldak'tan yazıyorum. 6 yaşındaki oğlum 3.5 yaşındayken aniden kekemelik şikayeti başladı. Tabii eşim de ben de çok endişelendik, ne yapacağımızı şaşırdık, özellikle ben çocuğumun ağzının içine bakar oldum. Hemen psikoloğa gittik, bize bu durumun gelişimsel olduğunu, küçük çocuklarda görülebileceğini, "Cümlelerini bölmeyin ve tamamlamayın." gibi her yerde yazan klasik şeyler söyledi. Hatta bize kekelediği her kelimeyi gün ve saati ile birlikte yazın dedi :(. Sonuç tabiki hüsran. Sonra Profesör bir çocuk psikiyatristine gittik. O da oğlumun suratına bile bakmadan benzer şeyler söyledi, geçecek dedi, 5 yaşına kadar geçmezse bana gelin dedi. Oğlumun kekemeliği çok değişik bir periyot izliyordu. Çünkü başladığında ilk 3 ay sürdü. Sonra geçti ancak 6 ay sonra tekrar oldu. Son 2 yıldır da yılda 1-2 defa 3-4 hafta süren kekemelik şikayeti oluyordu. Özellikle bu yıl yani 2016 yılında en son ocak ayında olmuştu. Artık geçti olmayacak derken kasım ayında yani 11 ay sonra tekrar çocuğum kekelemeye başladı. Artık destek alabileceğimiz bu konuda uzman kişileri ararken Veysel hocam ile ilgili yorumları, tavsiyeleri ve çalışma alanlarını okudum ve araştırdım. Ve eşimle Zonguldak'tan Mersin'e gitmeye karar verdik. Hemen randevu için aradık, bize Veysel Hocanın geri döneceğini söylediler. Biz geri döner mi acaba diye düşünürken gerçekten geri döndü ve telefonda oğlumla ilgili mevcut durumu uzun uzun konuştuk. Konuşma sonunda bizi Mersin'e davet etti. 11 saat süren yolculuğun sonunda Mersin'e vardık. Bütün ekip bizi çok sıcak karşıladılar. Veysel hoca ilk gün, gün boyunca kekemelik, fizyolojisi, uygulayacağı model vs. bunları anlattı eşimle bana. Daha sonra oğlumla yaptığı oyunlarla onu tanımaya çalıştı. 2. ve 3. gün oğlum ve bizimle sokak çalışmaları yaptık. Çok ilginç değişik çalışmalardı bunlar, açıkçası eşim de ben de çok şaşkındık, çünkü bütün bildiğimiz doğruların yanlış olduğunu öğrendik orada. Farklı bir yaklaşım, farklı bir modeldi. Ama düşündüğümüzde çok mantıklıydı. En önemlisi de oğlumuzu yetiştirirken ebeveyn olarak yaptığımız hataları ve bu hataların çocuğumuzun özgüveni üzerine olan olumsuz etkilerini görmüş olduk. Tabi bunun yanında Mahmut hocanın ebeveyn eğitimleri bu yapılan bütün etkinliklere büyük katkısı oldu. Şu anda oğlum çok iyi, kekelemiyor, ama en önemlisi sokak çalışmaları sayesinde özgüveni artmaya devam ediyor. En azından şu anda tekrar kekemelik atağı olduğunda ne yapacağımızı biliyoruz. Döndükten sonra da çalışmalarımıza şu anda devam ediyoruz. Veysel hoca ile halen görüşüyoruz. Kısacası başta Veysel Hoca'ya, Mahmut Hoca'ya ve tüm ekibe desteklerinden ve sıcak misafirperliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz...
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Bu mesajın ziyaretçimizin belirttiği gibi Zonguldak'tan yazıldığı IP adresiyle doğrulanmıştır.
     9 Beğeni    
Sezgin TaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92719
Yaklaşık 1,5 yıldır oğlumuz takılarak konuşuyordu , süreç içerisinde bu konu ile ilgili pedagog ve konuşma terapisti yardımı aldık . Bu 1,5 yıllık süreçte yaşadığımız sıkıntıları çok fazla yazmak istemiyorum , zaten bu problemi yaşayanlar sıkıntıları çok iyi biliyorlar . Sonrasında Veysel Hoca'ya gitmeye karar verdik. ( Aslında bu problemimiz ilk başladığında gidecektik , tavsiye ediyorum.com 'da görmüştük , fakat uzak olduğu için gitmedik. ) İki hafta önce Veysel Hoca ve Mahmut Hoca bize 5 günlük hizmet verdiler . Bugüne kadar gördüğümüz klasik terapiler dışında uygulamalarla karşılaştık. Bütün gün bize verilen dersler , köprü çalışmaları , sahilde yabancılarla çalışmalar gerçekten farklı ve bizde etki bırakan çalışmalardı. Özellikle Hocalarımın en çok üzerinde durduğu ve bizi en çok etkileyen konu " Duygusal Sağlamlık " konusu her anne ve babanın herhangi bir problem olmaksızın öğrenmesi gereken bir konu !!! Bu konuda öğrendiklerimiz ve yaptığımız çalışmalar oğlumuz üzerinde davranış olarak çok büyük etki gösterdi. Şu an çok iyi gidiyoruz , takılmaları neredeyse kalmadı diyebilirim , ama önemli olan dediğim gibi davranışları olumlu anlamda çok ilerledi. Biz de öğrendiklerimizi uygulamaya devam ediyoruz. Karşılaştığımız sıcak aile ortamı bizi evimizde gibi rahat hissettirdi. Geldiğimiz günden bu yana neredeyse hergün Veysel Hoca ile yazışıyoruz ve konuşuyoruz . Yani bize verdikleri hizmet hala devam ediyor . Problem yaşadığımız her konuda bize yardımcı olmaya da devam ediyorlar . Veysel ve Mahmut Hocamızı tanıdığımız ve danışmanlığımızı aldığımız için çok şanşlıyız . Bizim gibi problemler yaşayanlar için ( aslında her anne ve baba için ) ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM!!! Özlem - Sezgin TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     1 Beğeni    
Mehmet GöSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91803
Biz Veysel bey ile 15 ay önce tanıştık. Erken konuşmaya başlayan kızım 26 aylıkken birden bire kekelemeye başladı. Ne olduğuna anlam vermemiştik. Psikolog ve psikiyatristlere başvurduk. Tek söyledikleri şey kaliteli zaman geçirmek ve görmezden gelmek oldu. 2 ay geçmişti ama hiçbir değişiklik yoktu tam tersine daha da artmıştı. Artık konuşmak yerine parmağı ile gösterir olmuştu. Ne yapabiliriz diye araştırırken Veysel bey ile ilgili yorumları okuduk ve Veysel bey ile telefonda konuştuktan sonra bizi Mersine davet etti. Hiç vakit kaybetmeden Mersine yola çıktık. Veysel bey ve Mahmut bey ile olan görüşmelerimizden sonra daha önce söylenenlerin vakit kaybından başka birşey olmadığını anladık neyse ki biz şanslıydık ki Veysel bey ve Mahmut beyle tanışmıştık. Bu emeklerinden ve samimiyetlerinden düzelene kadar ki ilgilerinden dolayı rahat konuşma öğretmenimize sonsuz teşekkürler ediyoruz.
     4 Beğeni    
Muhammet ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91249
Şimdi 6 yaşında olan oğlum 2,5 yaşından beri konuşurken takılmaya başladı. Danıştığımız uzmanlar genelde her yerde okuyabileceğiniz bilinen tavsiyelerde bulundular. 2-3 ay önce Veysel Bey'i ilk olarak internet ortamında tanıdım. Edirne'de yaşadığım için gitmeden önce telefonla görüştük. Konuşmalarımızda 5 günlük bir terapi uygulayacakları fakat düzelme garantisi vermediklerinden bahsetti. Biz de randevu alıp gittik. Burada 5 gün boyunca çocuğa terapi, aileye ise Mahmut Bey'in de katılımıyla hem terapi hem bilgilendirme toplantıları yapıldı. Bu sorunun kaynağı ve çerçevesine dair önemli bilgiler aldık. Doğrusu orada iken bu programın sonuç vereceği konusunda oldukça tereddütlü idim. Fakat döndükten sonra takılmaların önceye göre yarı yarıya, aradan bir iki ay geçtikten sonra ise % 10 ile %20 civarına gerilediğine şahit olduk. Kendilerine teşekkür ediyorum.
     9 Beğeni    
A.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91223
Muş ilinde ikamet etmekte olup bir okulda müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım.Dört yaşında bir oğlum var.ALLAH herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin .Baba ve anne olanlar ve çocuğunda kekemelik gibi bir olay yaşayanların hangi duyguda olacağını çok iyi anlayanlardanım.Çocuğumuz 2,5 yaşana kadar gayet normal iken birden kelime tekrarı ,kelimeleri çıkaramama,tikler gibi olaylara şahit olduk.Fakat büyüklerimiz bunların normal olduğunu geçeceğini söylediler(Tahmin ediyorum ki fazla üzülmeyelim diye).Fakat gün geçtikçe daha da kötüye gitmeye başladı.İçine kapanmaya,çocuklarla oynamamaya hatta ve hatta :Baba konuşamıyorum yardım et demeye kadar.Bu durumu yaşayan anne ve babalara yaşadığımız duyguları anlatmaya gerek yok sanırım.Bir eğitimci olarak işimizi zamana bırakmamız gerektiğini bir uzmana başvurmamız gerektiğini anladık.Bir süre araştırdıktan sonra(uzmanlardan,internetten, bilenlerden,bunu yaşayanlardan vb) .Hayatımızda aldığımız en sağlıklı kararın Muştan Mersine kadar gidip fazladan çocuğumuzu yıpratmadan Veysel hocamıza göstermemiz oldu.Sonuç ne oldu derseniz. ALLAH'a şükürler olsun sanki bir sihirli değenek gibi dört aydır hiçbir sıkıntı kalmadı. Bu emeğinden, samimi ilgisinden,duyarlılığından,misafirperverliğinden,bu işi paraya dökmemesinden,ve hastasıyla sonuna kadar ilgisinden dolayı hocamız Veysel Beye sonsuz şükranlarımızı sunarız.
     24 Beğeni    
G.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90864
Merhaba, Oğlum şuan 5 yaşında. 1.5 yaşında konuşmaya başladı ve 2.5 yaşına kadar gayet akıcı bir şekilde konuşuyordu. Geçen 2.5 yıl boyunca ara ara takılmalar çoğaldı ara ara azaldı. Sonra çeşitli tikler başladı. Ayağı yere vurma, heceleme, kendine vurarak konuşma, göz kırpma v.s. Anne baba olarak biz yaşadığımız vicdan azabı ile birlikte çözüm bulabilmek adına konuşma terapisti yerine çeşitli pedagoglara gittik. Bize söylenen çoğunuzun bildiği ve internette yazılanlar gibi "aman belli etmeyin,hiçbirşey yokmuş gibi davranındı. Fakat çocuğum karşımda konuşurken ve çeşitli hareketler yaparken bizim hiçbirşey yokmuş gibi davranmamız bana hiç akılcı bir çözüm olarak gelmemeye başladı. Ve sonunda Mersin'e gitmeye karar verdik. Hemde 19 aylık diğer çocuğumla birlikte. Her türlü zorluğu göze aldık. Giderken aklımda çeşitli soru işaretleri vardı ama şuan Mersin'den İstanbul'a dönüş yolunda sizlere yazıyorum. Sevgili anne babalar veya bu sorunu yaşayan arkadaşlarım. Hiç çekinmeden size şunu söyleyebilirim ki gittiğimiz ilk gün oğlum kendine vurarak ve ayaklarını yere vurarak konuşmaktan vazgeçti. Konuşması tam olarak düzelmedi şuan ama biz çalışmalara devam ediyoruz.Kaygıdan ölürken ben,aslında düşüncelerimin ne kadar gerçeklikten uzak olduğunu gördüm. Bunların hepsi Veysel hocam ve Mahmut hocam sayesinde gerçekleşti. Yaklaşımları "aman belli etmeyin"den çok farklı, hem ofiste hem dışarıda çalışmalar yapılıyor. Orada tanıştığımız aileler ile beraber bir aile gibi olduk. Son gün bizler için sevgili Müzeyyen Hanım saolsun küçük oğlumu da düşünürek kendi eliyle kahvaltı hazırladı. Bunlar küçük fakat İstanbul'da göremediğimiz detaylardı. Bir saat oyun oyna parayı öde çık git muamelesi yaşamadık. Konuşmanın yanı sıra aman konuşması daha kötü olmasın diye tutarsız davranışlarımız sayesinde oğlumun karakteri de değişmeye başlamıştı. Her istediği yapılan şımarık bir insan olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyordu. Ama Veysel hocam sayesinde bu yanlışlarımızı da görmüş olduk. Bir haftanın sonunda oğlumun davranışlarında da olumlu gelişmeler yaşıyoruz. Özetle bazen herşeyi görmezden gelmek çok daha büyük yanlışlara sebep olabiliyor. Bu sorunu yaşayanla birebir konuşmak ona daha iyi gelebiliyor. Ama bunun nasıl yapıldığı çok önemli. İşte bu yüzden bu sorunu yaşayan herkese gönüş rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Veysel hocam ve Mahmut hocam sayesinde bir hafta önceki halimizden eser yok şimdi. Herşey için çok teşekkürler.
     7 Beğeni    
Neşe ÖZTÜRK Fotoğraf
Neşe ÖZTÜRK
Dil ve Konuşma Terapisti
Sitemize Kayıtlı Uzman
6.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90766
Sevgili hocam ve aynı zamanda meslektaşım olan Veysel Kızılboğa ile kendisinin uzmanlara yönelik olarak düzenlediği Kekemelik eğitiminde tanıştık. Alana hakim, son bilimsel gelişmeleri takip eden ve kendini sürekli geliştiren, oldukça donanımlı bir uzman olmasının yanında; insani yönleri güçlü, dinleyen anlayan ve sorunları çözmeye odaklı, kararlı yapısı da verdiği eğitimin etkisini arttırdı. Kekemelik alanında tanıdığım en başarılı meslektaşım olarak danışanlarımı gönül rahatlığıyla kendisine yönlendiriyor ve çok olumlu geri dönütler alıyorum.
     2 Beğeni    
Nigar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90683
Merhaba. Bir kaç ay bundan önce selektiv mutizmle ilgili uzman arıyordum. Bu sitede de araşdırma yaptım ve bugün buraya kendim büyük sevincle yorum yazıyorum. Bizim kız 6 yaşında ve selektiv mutizm. Heç bir halde başkalarıyla konuşmuyordu. Sesinin duyulmasını istemiyordu. Aileden bir kaç kişiyle konuşuyordu. Artık 1-ci sınfa hazırlanıyordu. Amma okula almazlar deyə çok üzülüyorduk. Baküde bir kaç psikolok yanında olduk. Ama hiç bir faydası olmadı. İyi bir araşdırmadan sonra Veysel beyle konuşduk. Ve Baküden Mersine gittik. İyiki gittik. Çünki kızımız artık tedavinin ilk gününün sonunda konuşmaya başladı. Hər geçen gün daha çok başarılı oluyor. Döndüyümüzde artık çok sevincle okulda konuşmaya başladı. Bütün bunlar Veysel beyin işinin professionalı olduğunun sonucudur. Bugün etrafımda konuşma problemi olan hər kişiye Veysel beyi tavsiye ediyorum. Yaşadığımız sevinc, mutluluk hissi o kadar büyükki, kilometrelerle yolu gitmeye deydi.
     7 Beğeni    
Hakan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90090
Öncelikle herkese merhabalar.Oğlumuz 3 yaşına kadar gayet normal konuşan psikolojik olarak hiç bir sorunu olmayan biriydi.Ta ki annesi iş hayatına başlayıncaya kadar.Annesi işe başladıktan 3 hafta sonra az az tekrarlamalara başladı.Biz geçicidir 1-2 güne geçer diyorduk ama oğlumuz iyice kekelemeye başladı bir ''anne'' yi bile 10-15 tekrarlamada söylemeye başladı.Sonrasında psikolojiside bozuldu ve hiç bir oyun oynamak istemiyordu.Eli ağzına gitmeye başladı 10-15 tekrarlamadan sonra ''söyleyemiyorum'' deyip bir köşeye çekiliyordu.Biz tam bir telaş içinde doktor doktor gezmeye başladık her bilir kişi sözleşmiş gibi aman yanında bu konuyla ilgili konuşmayın ona belli etmeyin tarzı tavsiyelerde bulundular.Ama hiçbir gelişme yoktu aksine iyice içine kapanık bir çocuk olmuştu. İnternetten araştırmalarım sonucunda Veysel beyi bulduk ve ilk telefonda konuştuk.Gerçekten telefonda konuşması bizi etkilemiş,söyledikleri o kadar mantıklıydı ki kendimizi Mersin'de bulduk.Sadece 3-4 tavsiyesine uyduk ve değişim o anda başladı.Oğlumuzun 2 gün sonra önce psikolojisinin düzeldiğini fark ettik.Artık bizimle oynamak istiyordu.Hal ve hareket olarak normale dönmüştü.Ardında 5 gün gibi kısa bir sürede konuşması adım adım normale döndü ve 15-20 günün sonunda hiç bir tekrarlama kekeleme kalmamıştı.Veysel beye ne kadar teşekkür etsek azdır.İlk telefonla görüşmemizden,sonuca ulaşıncaya kadar ki süre zarfında gösterdiği ilgi ve alaka için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
     14 Beğeni    
Y D
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89961
Şu an 4 yaşın olan oğlum, 2,5 yaşında cümle kurmaya yeni başladığı dönemde kelime, hece ve ses tekrarlarıyla konuşurken takılmaya başladı, korku ve panik haliyle ofisine gittiğimiz Veysel bey, bize durumun gelişimsel olduğunu ve bir gün mutlaka düzeleceğini söyledi, kendisinden profesyonel destek almaya başladık, oğlumda bu durum yaklaşık 15 ay sürdü, artık hiç akıcı konuşamayacağını düşündüğüm oğlum şu an gayet akıcı konuşuyor, bu durumun düzelmesinde Veysel beyden aldığımız yardımın çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum ve bu süreçte ki desteği için kendisine çok teşekkür ediyorum...Bu sorunu yaşayan ailelere tavsiye edeceğim tek şey, çocukları için doğru yardımı aldıklarında bir gün mutlaka düzeleceği, süreye takılmamaları ve sabırlı olmaları gerektiği...
     14 Beğeni    
Yonca
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89708
Merhabalar. 2,5 yaşında bir oğlum var. Bundan yaklaşık 1,5 ay önce, normalde takılmadan çıkardığı bazı kelimeleri oğlum takılarak çıkarmaya başladı. Örneğin anne diyecek aaaaa anne diye özellikle "a" harfi ile başlayan kelimelerde "a" üzerinde takılarak söylemeye, ilerleyen günlerde ise "a" harfi ile başlayan kelimelerin dışındaki diğer kelimelerde de takılmaya başladı ve takılmalar gün geçtikçe arttı. Oğlum zaten çok fazla kelime söyleyemeyen bir çocukken 1 hafta içerisinde artık konuştuğu bütün kelimeleri takılarak söyler olmuştu. Bu duruma eşimle birlikte çok üzülüyor, oğlum her takıldığında eşimle göz göze geliyorduk ve içimiz parçalanıyordu, evladımız bizim en değerli varlığımız ve onun bu şekilde kelimeleri söylerken zorlanması bizim canımızı acıtıyordu. İnternet haberlerine eşim pek inanmasa da internetten bu konuyu araştırdım ve bu süreçte Veysel Kızılboğa hocanın ismine denk geldim, tavsiyelerden de okuduğum kadarıyla güvenilir bir adreste olduğumu düşünerek eşimi de bu konuda ikna ettim ve Veysel hocayı telefon ile arayarak randevu aldım. Hocamız görüşmemizde oğlumdaki bu durumun geçici olduğunu ve dil gelişimi sağlandıkça bu takılmaların ortadan kalkacağını söyleyerek bizi inanılmaz derece rahatlattı. Zaten eşim Veysel hocayı gördükten ve onunla konuştuktan sonra onun samimiyetine çok inandı ve hocamıza gerçekten güvendik. Ayrıca oğlumun konuşması biraz gecikmişti ve bazı davranış bozuklukları da vardı. Örneğin herşeyi ağlayarak isteyen bir çocuktu. Veysel hoca bu konuda da bize bazı tavsiyelerde bulundu, söylediği tavsiyelere birebir uyduk ve bir mucize oldu sanki oğlumun 1 hafta içerisinde takılmaları azaldı, ikinci haftanın sonunda ise takılmaları tamamen ortadan kalktı, konuşmasını da bayağı ilerletti ve birşeyleri ağlayarak isteme durumu ise neredeyse hiç kalmadı. Her türlü desteği için Veysel hocamıza çok ama çok teşekkür ediyorum, Allah ondan razı olsun, bu süreçte bize inanılmaz moral verdi ve oğlumun problemlerinin ortadan kaldırılması konusunda bize çok yardımcı oldu. O yüzden bütün içtenliğimle söyleyebilirim ki bu tür problemler yaşıyorsanız hiç düşünmeden Veysel hocamızla iletişime geçin. Herksese sağlıklı günler diliyorum.
     14 Beğeni    
Zeyno
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89361
Mart ayının başında 2.5 yaşındaki oğlum birden kelimeleri tekrarlamaya başladı önce anlayamadık çünkü yeni yeni cümleler kurmaya başlamıştı 2.gün bu tekrarlamaları birden arttı ve çocuğum 4. Gün neredeyse tüm kelimeleri söyleyememeye ve daha da kötüsü tikler geliştirmeye başladı baba demek bile çocuğum için eziyetti söyleyemiyor söyleyemedikçe de ayağını yere vurmaya kızarıp bozarmaya hatta beni sıkmaya başlamıştı 4 günde kabusa dönmüştü ve farkındaydı söyleyemeyince üzülmeye başlamıştı.hepimiz perişan haldeydik en kötüsü de yanlış birşey yapıp psikolojisi bozulan oğlumu daha da kötü duruma düşürmekti.Hemen 2. Gün netten araştırırken çoğu yerde 6 ay bekleyin diyordu ama 4 günde bu hale gelen çocuk 6 ayda ne olurdu bilemedim.İstanbulda oturuyorum devlet hastanelerine baktım 15 günlük süreçte ne Avrupa ne Anadolu yakasında randevu alamadım özel dr gidelim dedik nette bu konuyla ilgili hiçbir iyi yorum yoktu malesef sonra bir sitede Veysel beyle ilgili güzel yorumlar gördüm ve ordan Tavsiye ediyorumu buldum çoğu yorumu okudum bir tane kötü yorum göremedim ondan da şüphe etmedim desem yalan olur ama kaybedecek birşeyim yoktu pazartesisabah erkenden muayenehane yi aradım ulaşamadım bir türlü Allahtan aklıma Facebook'ta sayfaları vardır mutlaka diye geldi ordan msj attım 10 dk sonra maj attılar pazatrtesi kapalı olduklarını numaramı istediler bi 15 dk sonra Veysel bey aradı öncelikle benim sakinleşmemi sağladı verdiği tavsiyeler sonucu çocuğumda o gün gelişmelerbaşladı en güzeli de üzgün değildi dediklerini aynen uyguladık Watsaptan sürekli bilgi verdik Mersin'e gitmemizin gerekmediğini söyledi 1 kerede skpye san akşam 8 den 10:30 kadar eşimle ve benle konuştu o saatte bile Veli'leriyle konuşan bir doktor! 3 -4 gün sonrasında epey azalmıştı kekelemesi bize dalgalanmalar olacağını 6ila 1 yılda geçeceğini ama bunun kalıcı olmamasını sağlamamız gerektiğini söyledi sonrasında da dediğim gibi Watsaptan oğlumla ilgili bilgi istedi sağolsun. Netice olarak 3 ayda hallettik çok şükür 1.5 aydır hiçbir sorunumuz yok.Tavsiyem kesinlikle beklemeyin hiçbir başka uzman aramayın inanın öncelikle çok idealist bir uzman başka uzman olsa eminim gerekmese bile para için bizi oralara çağırırdı kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır bilmiyorum bir üniversitede öğretmenlik yapıyor mu ama onun gibi uzmanlara ihtiyaç çok.Tüm sorun yaşayanlara geçmiş olsun
     1 Beğeni    
Serdal OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89338
Yedi yaşındaki kızımın konuşurken takılması , nedeni ile Veysel bey ile görüştükte Veysel beyin çalışma programcıya öncelikle çocuğumuzdaki kaygı ve endişe problemini çözdük , Tabiki sadece çocuğumuzda değil , bizimlefe gerekli çalışmaları yaparak , çocuğumuz için bundan sonraki yapmamız gerekenleri daha iyi bir diyolog içinde yapmamıza yardımcı oldu bı nedenle bu tür problemleri olanların Veysel beyle iletişime geçmelerini tavsiye ederim. Son olarak terapi süremizin bitmiş olmasın rağmen sürekli bizden , belli periyotlarda iletişim kurarak bilgi istemesi ve süreci takip etmesidw çok iyi bir davranış , tekrar Veysel beye teşekkür ediyor , çalışmalarında başarılar diliyorum.
     3 Beğeni    
Berna N.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89233
6 yaşındaki oğlum yaklaşık 3 sene önce kardeşinin doğumundan kısa bir süre sonra kekelemeye başladı. Başlarda kardeşi oldu kıskandı gibi gibi bahanelerle kekelediğini görmezden geldik ta ki okul hayatı başlayana kadar..Okulda öğretmenimizin çok dikkatini çekti bu durum. Bizde son bir yıldır bi kaç yere danıştık ve hepsi sözleşmişler gibi konuşmasını bölmeyin, kesmeyin, tamamlamayın, önemsemeyin gibi tavsiyelerde bulunuldu ne acıdır bizde uyguladık ve hiç bir gelişme olmadı. Bu durum çok acı evladınız bir şey söylemek istiyor ve bunu başaramayıp susuyor aklıma geldikçe hala ağlamamak için kendimi tutuyorum:( yine araştırmalar peşindeyken bir arkadaşımız tavsiyesi ve tavsiyeediyorum.com sayesinde Veysel Hoca'yla görüştük. Bizi Mersine davet etti. Gidene kadar acaba bir faydası olur mu diye düşünerek bitirdim bütün yolculuğu.. İnanın yaşadığımız olay tam anlamıyla bir MUCİZEYDİ bizim için.. Bildiğim tüm doğrular yanlışmış bunu öğrendik(kekelemede kardeşinin doğumunu sebep bilmemiz, oğlumuz konuşamıyor ortada bir sorun var ve biz önemsemedik çünkü öyle doğru diye öğrendik.)Ve Şimdi Oğlum gayet düzgün konuşuyor 2 ay önce gitmiştik ve yaklaşık son 1,5 aydır hiç kekelemedi.. Kendine güveni arttı ve beni en mutlu eden durumsa konuşmaktan keyif alır oldu :) düşününce hala hayretler içerisinde kalıyorum 3 senedir aşamadığımız, anne baba olarak bizi bunalımlara sokan bu durumu sadece 1 günde halleden VEYSEL HOCAM VE MAHMUT HOCAM sizlere gerçekten MİNNETTARIM..
     11 Beğeni    
Rahşan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89222
Merhabalar.Bursa da oturuyoruz.9 yaşında bir oğlumuz var.5 yaşındayken kekelemeye başladı.Yaşının küçük olması nedeniyle bir Çocuk Psikiyatristi'ne gitmeye karar verdik.Bursa da oldukça tanınmış bir psikiyatriste gittiğimiz de bize sabırlı olmamızı , erken konuşan erkek çocuklarında bu durumlarla karşılaşabileceğimizi,ergenlikle bu sorunun ortadan kalkacağını söyledi.Biz de gayet sabırlı davrandık ama düzelme olmadı.Hatta oğlumuz büyüdükçe ,durumun farkına vardıkça kekemelik arttı. 2. sınıfı bitirdiğinde bu artış ciddi düzeye ulaştı.Bunun üzerine Bursa da bir konuşma terapistine götürmeye karar verdik.Yapılan tek şey heceleyerek kitap okutmaktı.Görmezden gelme,heceleyerek kitap okutma tekniklerinin pek işe yaramadığını gördük.Yaptığımız araştırmalar sonucunda VEYSEL BEY'e ulaştık.Durumu anlattık ve Mersin'e gittik.4 günlük yaptığımız çalışma ve terapiler sonrasında Bursa'ya döndük.VEYSEL BEY'in takibinde çalışmalara devam ettik.Şu an da oğlumuz gayet iyi kekelemiyor.Kekelese de sorun yok.Çünkü takılmak serbest.Sonuç olarak yaşadığımız bu süreçte onların hem oğlumuza hem de hayata bakışımızdaki düşünçe çarpıklıkları ile nasıl baş etmemiz gerektiği konusunda bize yardımları oldu.VEYSEL KIZILBOĞA ve MAHMUT KIZILBOĞA işini seven, bilgiyi gizlemeyen, paylaşan, dost, insancıl ,bizden , içimizden biri...ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ VE KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUZ.
     16 Beğeni    
Rabia
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89192
Merhabalar,Mersin-Tarsus'ta oturuyoruz.Eşim de ben de çalıyoruz,4 yaşında bir kızım var,konuşmaya çok erken yaşta başladı ve de çok çoook akıcı konuşması olan bir çocuktu,cümle kurması da süperdi,artık biz onu susturamıyorduk,birden kelimeleri tekrar etmeye başlaması ile başladı kötü günler,aile büyükleri ne oldu bu çocuğa,ne yaptınız,işte annesi çalışan çocuk böyle oluyor,çocuğa bağırdınız da böyle oldu hep suçlamar suçlamalar.. bitmedi,psikololojik olarak bitmiştik eşimde bende.yavrum anne diyecek an an anne diyor,baba diyecek o da aynı şekilde kelimeleri tekrar ederek konuşmaya başladı,cümle kuramaz oldu ve de en kötüsü kendini çekmeye başladı,eşimle ne yapacağımızı bilemez olduk 2 ay süre bekledik,bu sürede internetten bu konunun uzmanı olduğunu düşünen insanların videolarını izledik,uygulamaya çalıştık,işte üstüne gitmeyin vs. tavsiyeler ama olacak gibi değildi,kızım daha kötü oluyor,kendini rahat hissetmiyordu,normal psikiyatrdan randevu aldım,bir şeyi yok dedi, aynı kattaki çocuk gelişim uzmanına yönlendirdi,uzman da beni sanırsınız çapraz sorguya aldı,yargılayıcı konuşmaları vardı,yine gelin dedi,sanmıyorum diyemedim.Bir karar vermemiz gerekiyordu Mersin deki konuşma bozuklukları sitesine girdim Kızılboğa danışmanlık sitesi denk geldi,aradım Veysel Hocamla konuştuk,durumu hakkında bilgi aldı ,kendini rahat hissetmiyor ,çekinmeye başladı deyince hemen getirin dedi,randevu aldık,Ofisine gittik hiç bir şekilde konuyla ilgili Türkiye deki videoları izlemeyin dedi,İngilizce biliyorsanız bakabilirsiniz dedi :). Hocamız bizimle uzun uzuuunn konuştu,tavsiyeler verdi,o tavsiyelerine uyduk,dediklerini yaptık,sadece ofis ortamında değil dışarıda da seansları vardı katıldık,yaklaşık 4 seans gittik,(kendisi şu sürede yada seans ta kızınızı iyi ederim filan demedi.)En son ki gittiğimiz seansta Macaristan'dan bir ailenin 2 yaşlarında kızları vardı,iyi ki ülkemizde bu konunun uzmanı ve Pedagog umuz Veysel Hocamız var!Sonrası kızımdaki değişim inanılmazdı,kendine tekrar güveni gelmişti,İyi ki Veysel Hocamıza denk geldik Allah'a şükürler olsun tavsiyeleri sayesinde kızım şimdi daha iyi %85,%90 daha iyi haftada bir yine arıyoruz rapor veriyoruz hocama,Çok teşekkür ediyoruz kendisine ve ekibine,Başarılarının devamını diliyoruz..Tarsus'tan Sevgiler ve Saygılarımızla..
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     10 Beğeni    
Onur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89130
Kizim 11 aylik iken ilk kelimelerini soylemeye baslamisti.. bi yandan sevindik bir yandan da saskindik... 1.5 yasinda 3 _4 kelimelik cumleler kurabiliyordu. Ben bunu surekli kitap okumamiza bagliyordum evde tv haber saati disinda acmiyorduk . Gelisimi icin elimizden geleni yapiyorduk . 2 yasina geldiginde aniden birgun takilarak(halk dilinde kekeleyerek) konusmaya basladi. Ayni gun fark ettik durumu arastirmaya basladik. Cok sansliyiz ki Veysel Kizilboga ile tanistik.. Cok endiseliydim uyuyamiyordum feci uzuluyordum.. kizim da durumunun farkindaydi o konuskan cocuk gitti suspus bir cocuk geldi isaret ile konusmaya basladi Veysel bey once bize durumu anlatti bunun gelisimsel oldugunu zamanla kullanacagimiz yontemler ve psikolojik destek ile bunun gececegini soyledi. Veysel bey in bizim icin ozel olarak hazirlamis oldugu seanslara katildik. Mersin de bizi cok cok guzel agarladilar sagolsunlar..Kendisinin hakkini gercekten hicbir sekilde odeyemeyiz gerek bize yaklasimi gerek ise kizim ile olan diyalogu cok cok iyiydi. 4. Ay sonun da kizim da hic takilma kalmadi. Veysel Bey ile hala irtibat halindeyiz onun gibi birini tanidigimiz icin gercekten cok sansliyiz.. Simdi ben benim durumumda olan annelere seslenmek istiyorum. Eger cocugunuz da boyle bir durum varsa baska hic kimseyi aramaniza gerek yok cunku kekemelik merkezi klinigi vs.. adi altinda bu isi ticarete dokmus olan cok fazla yer var ve sizi maddi olarak somuruyorlar.. Oysa ki VEYSEL KIZILBOGA cani gonulden inaniyorum ki bu isi aşk ile yapiyor hem sizi hem cocugunuzu ciddi derecede psikolojik olarak rahatlatiyor. Biz durumumuzu O nun sayesinde aştık.. Cok tesekkurler Veysel Bey...
     4 Beğeni    
Gülay Öğretmen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89104
Ben 30 yasında hala R harflerini söyleyemeyen biriydim ve hiç bı zaman çıkarabileceğimi de sanmıyordum.önceki mesleğimde çok sorun etmiyordum.ama artık öğretmenliğe geçmiştim ve artık güzel ve anlaşılır konuşmalıydım ama nasıl ? okadar çok bunu dert edindim ki depresyona girecektim ,sonra internette araştırma yaparken Veysel Kızılboğa hocamı gördüm yazılan tavsiyeleri okuyunca bende gitmek istedim ve gittim belki inanmayacaksınız ama 1 seansın sonunda evet sadece 1 seansın sonunda o hiç bi zaman konuşamayacağım sandığım o R harfini çıkarmaya, başladım , bana nasıl çıkaracağım tekniğini gösterdi.evde sürekli çalışma yaptım.2. Seansa gittiğimde ise hocam seansa bile gerek kalmadığını çalışmaya devam etmemi söyledi yaklaşık 1 aylık yoğun çalışmadan sonra artık yavaş yavaş günlük konuşmayada aktarabildim su an terapilerin üzerinden yaklaşık 4, 4. Buçuk ay geçti ve ben normal konuşabiliyorum, ki zaten terapiden 1 ay sonrasında,başladığım öğretmenlikte sınıfta hep r harfini çıkararak konuşmuştum.benim için bi mucizeydi bu.çok teşekkür ederim veysel hocama.iyiki tanımışım.aldığı her kuruşu sonuna kadar hakediyor( ki seans ücretleri de çok uygun bence ).eğer R harfi ile bi sorununuz varsa asla kaçırmayın derim ki ben 30 yaşımda öğrendim :) 2 seans bile çok çok yeterli oluyo
     8 Beğeni    
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Haziran.2016
TavsiyeNo: 88949
Merhabalar, 6 yaşında bir oğlum var. Oğlum erken doğduğu için çoğu gelişmeleri hep geç yaptı. Son dönemlerde konuşurken tekrarlara çok yer verdiğini, bazen bir konuyu anlatırken ''Boş ver'' deyip konuşmaktan vazgeçtiğini, asansörde komşularımızın sorularına muhatap olmamak için kafasını hiç kaldırmadığını, arkamıza saklandığını fark ettik. Zamanla geçer diye düşündük. Giderek suskunluk, kelime tekrarları arttı. Bu durum bizi endişelendirmeye başlattı. Eşim internetten bu konu ile ilgili araştırma yaparken Veysel Hocanın sitesi ile karşılaşmıştı. Birlikte inceledik. Yeri de bir iki sokak bizim oturduğumuz evin ilerisindeydi. Bu da karar vermemizi hızlandırdı. Veysel Hoca ile ilk görüşmemizde doğru yerde olduğumuzu anladık. Oğlumuzda Blok Kekemelik olduğunu bununla ilgili bireysel, grup ve sokak çalışmaları yaptı. Şimdi oğlumun yüzü gülüyor, insanlarla iletişimi çok iyi. Veysel Hocaya binlerce teşekkürler...
     Beğenin    
Nuri
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87540
Selamunaleykum.Ben Gaziantep'te ikamet etmekteyim. Şu anda 5 yaşında olan ikiz oğlumuz var. İkizlerden biri yeni konuşmaya başladığından kısa süre sonra seri bi şekilde takılarak konuşmaya başladı.Eşim ve ben önce kısa süreli olduğunu geçici olduğunu düşündük. Çünkü çevremizdeki arkadaşlar,akrabalar bize hep geçer üstüne düşmeyin diyordu.Fakat bikaç ay sonra diğer ikizde de takılma başladı ve eşim ve ben bunun hiç geçmeyeceğini kalıcı olabileceğini düşünerek çok üzülmeye,strese girmeye başladık. Psikolojimiz bozuldu. Önce Gaziantepteki doktorlardan başladık. Psikologlar bu yaşlarda normal olduğunu geçici olduğunu söylediler. Çevremizdeki bazı rehabilitasyon merkezlerindede sonuç alamadık hep aynı şeyleri söylüyorlardı yani üzerine gitmeyin,ona takıldığını belli etmeyin filan gibi tavsiyelerde bulundular. Bu arada bu süreç birbuçuk iki yıl kadar sürdü. Takılmalar çoğu zaman şiddetini artırıyordu. Eşimle birlikte internette araştırmalara başladık geceler gündüze karışıyor iyice bunalıma giriyorduk.Ümidimizi yitirmek üzereydik. Derken eşim internette Veysel Kızılboğa için yazılmış tavsiyeleri okumuş bana haber verdi. Yorumlarda okuduğumuz tedavi şekli ve alınan sonuçlar inanılacak gibi değildi.Mersin'e gitmeye karar verdik. Randevu almak için telefonla aradığımda Veysel Hoca bazı sorular sordu ve hiç endişelenmememizi bu durumun düzeleceğini söyledi ve randevu alıp görüşmemiz gerektiğini söyledi. Eşimle ben çok heyecanlıydık. Kızılboğa Danışmanlık Merkezine ilk gittiğimizde bizi güler yüzle çok sıcak karşıladılar.Veysel Hocayla ikizlerimizin ilk görüşmesinin ardından şaşılacak bi değişim gördük. Özellikle ikizin biri görüşmeden sonra çok rahat konuşmaya başladı. Çocukların kendine güveni artmıştı. Zaten Veysel Hoca'nın hedefide buydu. Çocuk kendine nekadar güvenirse daha akıcı konuşucaktı.Bu arada aynı merkezdeki Psikolojik Danışman Mahmut Hoca'ylada görüşme yaptık ve bizi çok rahatlattı. Bir yıl içerisinde ara ara görüşmelere gittik. Görüşmeye ilk başladığımızdan itibaren Veysel Hoca'yla telefonda sürekli görüşüyoruz. Sürekli kendisini bilgilendirmemizi istiyor takibi bırakmıyor. Usanmadan bizimle irtibatı devam ettiriyor. Şu an çocukların konuşmaları gayet akıcı. Eğer bu mesajı okuyup aynı durumda olanlar varsa hiç vakit kaybetmeden Veysel Hoca'yla görüşmelerini tavsiye ediyorum. Veysel ve Mahmut Hoca'dan Allah razı olsun.
     2 Beğeni    
Zehra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mart.2016
TavsiyeNo: 86685
Merhabalar ben Ankara'dan Zehra 31 aylık kızım yaklaşık üç hafta önce birden kekelemeye başladı daha öncesinde çok akıcı bir konuşması vardı. Tabi babasıyla ben çok tedirgin olduk geceleri uyuyamaz hale geldik bu durum bizi inanılmaz üzdü hemen araştırmalara başladık ve bu yorumu okuyan herkesin bildiği gibi çocuğa belli etmeyin gibi yazılar makaleler okuduk hatta kızımın doktoru da aynı tavsiyede bulundu bu durumun geçici olacağını çocuğa asla belli etmememiz gerektiğini cümlelerini tamamlamamız gerektiğini gibi tavsiyelerde bulundu. Ankara'da pedagog araştırdık ve bir şekilde hiç biri bize mantıklı gelmedi. Ta ki Veysel Hocamla iletişime geçene kadar.Biz Ankara'da hiç bir uzmanla ve pedagogla görüşme yapmadık. Veysel Hocayla ilgili yorumların hepsini okuduk ve doğru adresin Mersin'de olduğuna karar verdik. Eşim Veysel Hocayla telefon görüşmesi yaptı ve Veysel Hoca telaşlanacak bir durum olmadığını doğru adımlarla geçici bir durum olduğunu ve Mersin'e gitmemizin gerek olmadığını söyledi eşime. Ama biz hem içimizi rahatlatmak hem de kızımızla bire bir ilgilenmek için Mersin'e gittik. Veysel Hocayla tanıştık ve ne kadar doğru bir karar verdiğimizi ilk günden anladık. İyiki Veysel Hocamızı tanımışız kendimizi sanki çok yakın bir arkadaşımızın yanındaymışız gibi hissettik hiç yabancılık çekmedik bildiğimiz doğruların aslında ne kadar yanlış olduğunu öğrendik ve kızımda hemen sonuç almaya başladık Böyle bir sorunla karşılaşan ebeveynler hiç düşünmeden başka yerlere başvurmadan Veysel Hocayla iletişime geçsinler tek doğru adres burası.
     8 Beğeni    
Ş.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2016
TavsiyeNo: 86594
Merhabalar, ben kıbrısda yaşıyorum, 23 yaşında üniversite psikoloji öğrencisiyim. Kıbrısda yaşıyorum. Kendımı bildim bileli kekemelik problemi yaşıyorum. Buda aşmak istediğim bir problem. Araştırma yaparken veysel hocayı bu sıte sayesınde tanıdım. Kendımde psıkolojı öğrencısı oldugumdan dolayı eğitimine bakmak ilk işim oldu. Almanyada gercekten bu ısı hakkıyla verebılen nadır unıversılerden olan Tu dortmund unıversıtesinde egitim aldığını gördüm. Daha sonra yapılan yorumlarda kendıme yakın olanları okudum. Daha sonra veysel hocaya mesaj attım ve beklemedıgım bır sekılde aynı gun ıcerısınde dönüt aldım. Kıbrısta yasadıgım ıcın skype uzerınden hemen konuşma fırsatım oldu. İlk izlenim çok iyiydi samimiyeti ve ilgisi beni mutlu etti. Genelde insanların yaklasımı senin birşeyin yok gibisinden olur ama bu sefer kekemelik konusunda karşımda ilk defa profesyonel birisi olduğunu fark ettim. Daha sonra yarı yılda yanına gıttım ön goruşme yaptık, bu surecte bilgisi ve samımıyetı beni mutlu etti doğru yerde olduğumu anladım. İlk önce veysel hoca kadar değerli ve işinde bir o kadar başarılı psikolojik danışman mahmut hocayla tanıştım ve bilişsel terapilere başladık. Ayrıca hiç para konusu konuşmadık öğrenci olduğumu söyledım onlar sorun etmememi önceliğin terapi süreci oldugunu soylediler. Bu beni daha da rahatlattı. Mahmut hocayla yaptığım bir kaç terapi sonrasında kendime olan inancım ve güvenim tahmin edemeyeceğim bir seviyeye ulaştı. Psikoloji öğrencisi olduğum için mahmut hocanın profesyenel birisi olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Teorik olarak bildiklerim pratikte bana uygulanıyordu. Ve oldukça başarılıydı. Bilişsel terapiden sonra veysel hocamla toplumsal alanlarda eğitimlere başladık. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum, veysel hocam gercekten maddiyatcı birisi değil bana nasıl çalışmam için bir kez benimle geldi ve herşeyi gösterdi. Daha sonra sadece beni yonlendirdi eğer istese her seferinde benimle gelip benden seans üçreti alabilirdi ama bunu yapmadı diğer danışanlarına da yaklaşımı aynıydı. Cok fazla soylenecek şey var bu değerli iki hocam hakkında, gidip kendiniz tanışmanızdan yanayım. Ayrıca şuan okul ve sosyal hayatımın hiç bir yerinde geri kalmıyorum daha aktıf ve rahat konuşabiliyorum, hiç bir şekilde çekinme yok. Oluşan endişe ve kaygı bitti denilebilecek kadar azaldı. Umarım sizin de bu paylaştığım sürecimden faydalanmanız sağlayabilmişimdir. Bunu yazıyı yazmamın amacıda bu, kekemelik problemi yaşayan herkese yalnız olmadığınızı ve bunu yenebileceğinizi anlatmak istedim.
     15 Beğeni    
Nehir
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mart.2016
TavsiyeNo: 86413
Su anda 3 yasinda bir kızımız var ve Muş ta őgretmenlik yapiyoruz. Kızimiz 2 yaşından itibaren konuşma sıkıntısı yaşamaya başladı ve bu olay bizi çok tedirgin etmeye başlamısti. Yaklaşık űç ay boyunca internetten edindigimiz bilgileri uygulamaya çalıştık. Fakat hic bir sonuc alamadik. Tafsiyeler sayesinde Mersin de Veysel KIZILBOĞA isminde iyi bir konuşma terapisti oldugunu öğrendik. Aslinda cok gitme taraftari degildim. Ama eşimin ısrarı, kızımında durumu bizi oraya götürdü. Mersin de Veysel bey ile tanıştık. Yaptığı bir kaç uygulamadan sonra internet ortaminidan öğrendiklerimizin ne kadar yanlış olduğunun farkina vardik. Veysel bey le görüştükten sonra kizimizin konuşmasi gittikce düzeldi. Uygulamalari mukemmeldi. Şu anda kizimiz son derece düzgün konuşuyor. Kızımla her muhabbet ettiğimde Veysel bey e tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum...TEŞEKKÜRLER...
     1 Beğeni    
Barış ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2016
TavsiyeNo: 85970
Merhaba Ben Barış ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı İstanbul Silivri de ikamet ediyorum, Bundan yaklaşık 6 ay önce 3 yaşındaki oğlum Deniz 'in konuşmalarında tutukluklar olmaya başladı.Kendini ifade etmeye çalışırken konuşmakta zorlanıyor,kelimeleri uzatıyor,bazende anlatamayıp vazgeçip sinirleniyordu.Hiç beklemediğimiz bir şeydi bu, çünkü o güne kadar konuşmaları çok düzgün hatta yaşıtlarına göre çok daha iyiydi. Devamlı takip etmeye başladık 1 hafta içerisinde durum daha kötüye gitti, 2.hafta durum daha kötüleşti anlatmak istediği şeyleri söyleyemediğin de sinirlenmeler,agresiflikler başladı. Bu 2 hafta oğlumu mutsuz bir çocuk haline getirdi, zaten çekingen bir çocuktu bu konuşmadaki tutukluklar ve kekemelik oğlumu iyice üzdü. Eşimle bu konuya epey bir takıldık ve kaygılarımız arttı. Bir akşam işten geldiğimde Eşim bu konuyla ilgili epey bir araştırma yapmış ve Bu konuda ne kadar araştırma yaptıysam bütün herkesin söylediği tek isim var Veysel KIZILBOĞA dedi, Eşim telefon numarasını bulduğunu ve aradığını sekreterinin müsait olduğunda mutlaka size döner dediğini söyledi. Oğlumuzun bu sıkıntısına sinemaya gitmek iyi gelir diye akşam Sinemaya gittik. Sinemadayken Veysel KIZILBOĞA aradı eşim hemen salondan ayrıldı konuştu ve geldi. Sinema çıkışında bana Veysel beyle olan konuşmasından bahsetti ve Sonra oğlumuz Denizle konuştu ve Veysel beyin eşime tavsiye ettiği şekliyle davranmaya başladık, sonra Oğlumuz gülmeye kahkaha atmaya başladı, Deniz hayata geri dönmüştü sanki sonra Eşimle göz göze geldik ve işte bu dedik... Veysel hocanın bize telkinleri çok işe yaradı, Her aradığımızda bize geri dönüş yaptı, yaklaşık 1,5 ay bu şekilde telefonla görüşerek Deniz 'in kekemeliğini frenledik, ara ara takılmalar yine devam ediyordu,Veysel hocam burası size uzak telefondan tavsiyelerime uyun halledeceğiz dese de biz Mersine gitmeye karar verdik. Mevzu insanın evladı olunca her şeyi göze alıyor, hayatımda hiç uzun mesafe otomobil kullanmamıştım tam 1.100 Kilometrelik yolu hiç usanmadan gittim. Veysel KIZILBOĞA nın danışmanlık merkezine vardık, Önce bizimle sonra Deniz le görüştü kendisi. Sadece konuşma bozukluğu değil,çocuğun davranış bozukluklarını onunla oyun oynayarak bize gösterdi ! Bizi de eğitime tabii tuttu Bir çocuk nasıl eğitilmeli ve ona öz güven nasıl kazandırılır bunların eğitimini çok güzel şekillerde bize anlattı. Veysel hoca samimi bir insan, işinin ciddiyetini yüzünde her an görebilirsiniz,bize iddea ettiği ve öngördüğü her konuda haklı ve yerinde olduğunu hep gördük ve kendisi bize bu güveni sonuna kadar verdi. Biz kendisine güvendik bizden yapmamızı istediği bütün davranışları ve konuşmamızı,ödevlerimizi yerine getirmek için elimizden geleni yaptık. Mersinde kaldığımız 4 gün içinde bizi çok iyi ağırladılar ofislerinde çaylarını ekmeklerini paylaştılar,kendimizi hiç uzakta yabancı bir yerdeymiş gibi hissetmedik ! Bizi tedirgin edecek hiç bir davranış sezmedik, sanki Tanıdık bir akrabamıza gezmeye gelmiş gibiydik...Mahmut KIZILBOĞA hocamızdan veliler olarak ders aldık. Çok f... [DEVAMI..]
     15 Beğeni    
Bu sayfada uzmanın 50 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 167 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

Veysel KIZILBOĞA Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
(S)elektif Mutizm (seçici konuşmamazlık)

Çocuklarda Kekemelik Terapisi
Ergenlerde Kekemelik Terapisi
Yetişkinlerde Kekemelik Terapisi

Özgüven sorunları

Çocuklarda dil ve konuşma bozuklukları
- Geç konuşma
- Fonetik ve fonolojik bozukluklar (Artikülasyon Bozuklukları)
- Duygusal sağlamlılık eğitimi (çocuklarımızı gelecekte daha güvenli birer olmaları için)

Veysel KIZILBOĞA Özgeçmis CV Uzm.Veysel KIZILBOĞA'nın Özgeçmişi
İkinici Lisans ve Master eğitimini 2004-2009 yılları arasında Almanya'da Dortmund Üniversitesi Rehabilitasyon Fakültesinde Dil ve Konuşma Bozuklukları alanında yapan Pedagog Veysel Kızılboğa, Türkiye'deki lisansını, 2003 yılında İnonü Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamladı.

Almanya'nın Hessen Eyaletinde Çocuklara ve Ergenlere yönelik yoğunlaştırılmış kekemelik terapisi yaz kampların'da iki yıl Susanne COOK (Rosenberger) ile birlikte çalışan Pedagog Veysel Kızılboğa, halen sayın COOK ile ortak çalışmalarını sürdürmektedir.

Diğer dil ve konuşma bozukluklarının yanı sıra özellikle kekemelik, mutizm (seçici suskunkuk) ve afazi (Konuşma kaybı) üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu alanda tanınmış uzmanlardan Prof. Dr. Nitza Katz-Bernstein, Päd. Dr. Katja Subellok ve Dr. Axel Kürvers“ ten eğitimler almıştır. Birikimlerini ve yaptığı empirik çalışmaları Türkiye'de çeşitli üniversitelerde katıldığı seminerlerde akademik çevreler ile paylaşmıştır.28-30 Mayıs Eskişehir

Sunum ve

Bildiriler

28-30 Mayıs 2011 Eskişehir Selektif Mutizm (Seçici konuşmama) Nedir? Tanı, Terapi ve Bilgilendirmeye Yönelik Çalişmalarda İzlenebilecek Yöntemler
10-12 Aralık 2010 Ankara

III. Uygulamalı Ulusal PDR kongresi “Çocukluk Yaşta Selektif Mutizm (Seçici Konuşmamazlık) Türkiye'deki Genel Durum Hakkında Tarama Çalışması” sözlü sunum

Katıldığı Projeler ve

Aldığı Seminerler:
Eğitim ve Sertifikalar

29 / 30.01. 2010

Symposium
St-t-tt-ttottern. Aktuelle Impulse für Diagnostik, Therapi und Evaluation (des Deutschen Bundesverbandes der akademischen Sprachtherapeuten e.V (dbs) in Halle(Saale)
Ke-kkk-kkkekemelik. Tanı, Terapi ve Değerlendirme çalışmaları içiN güncel bilgiler. (Almanya Akadamik konuşma terapistleri Derneği (dbs)
HALLE (SAALE)- ALMANYA
20.04 / 22.05.09
Landschaftsverband Klinik (LVR)- Klinik Bonn, 5 Wöchiges Praktikum beim Herrn Prüß. In Abteilung für Neurologie
Ergenler ve yetişkinlere yönelik Bonn kekemelik Konsepti,
Yoğunlaştırılmış terapisinde 5 Haftalık satjerlik, BONN EYALET HASTANESİ, NÖROLOJİ KLINIĞİ
BONN- ALMANYA
02. 2009
Sandrieser&Schneider Stottertherapi im Kindesalter (2-6 Jahre MiniKids und 7-14 Jahre SchoolKids)
Çocuk Yaşta Kekemelik Terapisi (5 Günlük Yoğunlaştırılmış Eğitim Semineri- MİNİKIDS kekemelik konsepti terapistlik sertifikası
(2-6 yaş küçük çoçuklar ve 6-12 yaş okul çocukları)
KOBLENZ- ALMANYA
01. 2009
Holger Prüß Therapie bei Stotternden Kindern, Jugendlichen und Erwachsenen-FLUENCY SHAPING
Çocuklarda, Gençlerde ve Yetiskinlerde Kekemelik Terapisi (FLUENCY SHAPING Konsepti)
04. 2008
Dr. Boris Hartmann, SYMUT, die systemische Mutismus- Tehrapie bei schweigenden Kindern, Jugentlichen und Erwachsenen
Konuşmayan çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere yönelik sistemli mutizm terapisi
ULM- ALMANYA
04. 2008
Logoped, Holga Prüß, (Bonner Stottern Konzept) Intensiv- Fortbildung: Therapie des Stotterns. Themen Bereich: Therapi bei stotternden (älteren) Kindern, Jugentlichen und Erwachsenen
Yoğunlaştırılmış eğitim-kekeleyen (ileri yaştaki) çocuk, ergen ve yetişkin terapisi
HEİDELBERG- ALMANYA
12. 2008
Dipl. Päd. K. Bahrfck- Wichitill, Dipl. Päd. J. Cornelissen- Weghake.
StolpersteinSackgassenund Wege in der Elternarbeit-
Anne-Baba Danışmanlığı
DORTMUND- ALMANYA
02. 2007
Logoped (Mres) Susanne Rosenberger, Wahrnehmungs, Desensibilisierung u. Mod. Übungen in der Stottertherapie bei Kindern und Jugendlichen
Çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik kekemelik terapisinde Farkındalık (Algılama), Duyarsızlaştırma ve Modifikasyon (değişim) çalışmalar
LEIPZIG- ALMANYA


04.2007-12.2007


Dr. Axel Kürvers, Konzepte zur Behandlung stotternde Erwachsener
Kekeleyen Yetişkinlerin Tedavisine Yönelik Konseptler
DORTMUND- ALMANYA


PROJELER

09.2007- 05.2008

Prof. Dr. Nitza Katz-Bernstein: Projektgruppe: "Mutistische Kinder" Mutistik Çocuklar Proje Grubu

03 2008- ...

Päd. Dr. Katja Subellok Familien mit stotternden Kindern im internationalen Vergleich (Forschungsprojekt), Kekekeleyen çocukların Aileleri; Ulusararası karşılaştırma (Araştırma Projesi)

STAJYERLİK YAPTIĞI KURUMLAR

Mayıs/Eylül 2008

Sprichwort~Praxis Witten/ Dortmund
Afazik Hastaların Terapisi (Pferdebach Huzurevi)
Zihinsel ve Bedensel Engellilerde Konuşma Bozukluğu

Nisan/Temmuz 2008

Sprachtherapeutisches Ambulatorium der Universität Dortmund
Dortmund Üniversitesi Dil ve Konuşma Boz. Merkezi (Vaka takibi- selektif Mutizm)

Temmuz 2008

Logoped Susanne Rosenberger (MRes), Hessen yaz kampları yoğunlaştırılmış kekemelik terapisi (4 hafta) Frankfurt Almanya

Temmuz 2007

Logoped Susanne Rosenberger (MRes), Hessen yaz kampları yoğunlaştırılmış kekemelik terapisi (3 hafta) Frankfurt Almanya

Mayıs ve Ekim 2007

Logoped Susanne Rosenberger (MRes), Hessen Yaz Kampları Yoğunlaştırılmış Kekemelik Terapisi. Haftasonu Kontrol Grupları danımanlığı Frankfurt Almanya

Mayıs ve Ekim 2008

Logoped Susanne Rosenberger (MRes), Hessen yaz kampları yoğunlaştırılmış kekemelik terapisi. Haftasonu Kontrol Grupları danışmanlığı Frankfurt Almanya

Üye olduğu

DerneklerDil ve Konuşma bozukları Uzmanları DerneğiBundesvereinigung Stotterer-Selbsthilfe e.V
Federal Almanya Kekemeler Destek Grubu Dernegi

Veysel KIZILBOĞA'nın Önerdigi Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
www.kızılboğaDanışmanlık.com
Kızılboğa Danışmanlık Merkezi'nin Resmi İnternet sayfası
Mersin Kekemelik Terapisi
Web sayfamızdan güncel ve bilimsel bilgilere ulaşabilir, yaptığımız çalışmaları video ve fotoğraflarla takip edebilirisiniz.
Seçici Konuşmama
Bu adresten selektif Mutizm (seçicı suskunluk) hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz

Veysel KIZILBOĞA'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Bundesvereinigung Stotterer-Selbsthilfe e.V
Almanya Kekemeler Özyardım Federasyonu

Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği

Veysel KIZILBOĞA'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Veysel KIZILBOĞA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Mahmut KIZILBOĞA
Uzm.Psk.Mahmut KIZILBOĞA
Merhabalar; Mahmut Beyle tanışıklığımız çok eskilere dayanır. Kendimi bildiğimden beridir tanıyorum desem yeridir. Her zaman iyi bir yol gösterici, i...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kızılboğa Danışmanlık-Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi
Güvenevler Mah. 1931 Sok. Ankara Apartmani No:1 Kat:3/3 Yenişehir
İçel (Mersin)
(Forum Avm Batı Sokağı)
Uzm.Veysel KIZILBOĞA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(324) 237 95 07
(Arama Saatleri: 09:00-20:00. Lütfen Bu Saatler Dışında Aramayınız.)
Telefon 2 :
0(541) 212 61 20
(Arama Saatleri: 09:00-20:00. Lütfen Bu Saatler Dışında Aramayınız.)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1980
(40 yaşında)
Doğum Yeri
Tunceli
Mezun Olduğu Üniversite
İnönü Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği (2003) ve Dortmund Teknik Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları Sağlığı ve Pedagoji Yüksek Lisans (2009)
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Dortmund Teknik Üniversitesi Dil Ve Konuşma Bozuklukları Sağlığı Ve Pedagoji (2009 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKurumsal facebook hesabı

Uzm.Veysel KIZILBOĞA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Almanca İngilizce

Veysel KIZILBOĞA Mesleki Videolar Videoları
2 Mesleki ve Kişisel Video
mutizm, kekemelik, logoped, dil bozuklukları, poltern, secici konusmamazlik, susmak, suskunluk, cocuk, kızılboğa, dil terapisi, konusma terapisi, dil terapisi mersin, kekemelik mersin, yaz kampı mersin, ilaç terapisi mersin, afazi, disartri, yutma bozukluklarii, mersin kekemelik, mersin nlp, nlp mersin, mersin terapist, keke, cocuk kekemelik, kekeme, van riper, artikulasyon, selektif mutizm, gec konusma, mersin kekemelik terapisi, mersin konuşma terapisi, mersin dil ve konuşma uzm, susma tedavisi, pedagog, mersin pedagog, pedagog mersin, konuşma bozuklukları merk, kekemelik çözümü, veysel kızılboğa, çocuk kekemelik, kekemelik öneriler, anne babalara öneriler, kekemelik nedir, çocuğum kekeliyor, kekeemlik terapisti, kekemelik ankara, kekemelik istanbul, kekemelik pedagog, seçici mutizm

13:12
Top