2007'den Bugüne 76,251 Tavsiye, 24,882 Uzman ve 17,107 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Serap BUHARALI
Pedagog - İstanbul
Çocuk ve oyun terapisti

Serap BUHARALI Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 5 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Pedagog
İsim

Serap BUHARALI

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Pedagog

[Diğer Pedagog ve Çocuk Psikolojisi Uzmanları..]
Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Serap BUHARALI isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Serap BUHARALI Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(%66.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarSerap BUHARALI'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Serap BUHARALI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ayşe YILMAZUzm.Psk.Ayşe YILMAZ
Uzman klinik Ayşe Yılmaz hanım en iyiterapi eğitimleri ve akademik alanda başarılı çalışmaları olmuş bir arkadaşımdır. İşini ciddiye alan bu konudaki...
Ayşenur BAYRAKTARUzm.Psk.Ayşenur BAYRAKTAR
Sevgili Ayşenur hanım alanına mesleğine çok önem veren kendi gelişimine yatırım yapan gördüğüm en iyi çift ve yetişkin psikologu ve terapisti Görüş aç...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
İçinde bulundukları problemleri, çocuklarının doğal bir süreçte kendi kendilerine çözmelerini sağlamayı kim istemez ki? İşte tam da bu noktadan hareket eden oyun terapisini ailelere ebeveynlik süreçlerinde destek olmak üzere benimsedim. Çocuklar bir yandan oyunun akışı içerisinde problemlerinin çözümüne içsel bir şekilde yaklaşırken, öte yandan özgüven kazanarak çevrelerine de güvenme yolunda ilerlerler. Oyun terapisi alanında kazandığım her tecrübe, bana bu yönde kendimi geliştirmenin ve ebev...

Serap BUHARALI Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Oyun Terapisi

Serap BUHARALI Özgeçmiş CV Serap BUHARALI'nın Özgeçmişi
Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını tamamladı. Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Bölümünde “Çocuk merkezli oyun terapisinin çocuklarda sosyal uyum ve duygusal farkındalık üzerine etkisi ” konulu tezi vardır.
Çocuk testleri, oyun terapisi, filial terapi, deneyimsel oyun terapisi, development touch terapi, danışan odaklı terapi, kum terapisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisi, çözüm odaklı terapi ve çocuklar için sanat terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Kalp merkezli hipnoterapi ve psikodinamik terapileri eğitimlerini tamamlamış ve uygulamaktadır. ...[Devamı...]

Serap BUHARALI Tavsiye Yazıları Serap BUHARALI için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Tuğba (Danışan)
 IP: 85.103.210.YYF

27-12-2017
 TavsiyeNo: 101140
Serap hanimla seruvenimiz bir arkadasimin onerisiyle basladi. Oglumu oyun terapisine goturdum serap hanima. Her seansa buyur bir istekle gidiyordu. Serap Hanim guleryuzlu, guven Veren durusu ile onu cok seviyoruz. sorunlara cok yonlu bakip etkili cozumler bulabilen gonul rahatligiyla onerebilecegim bir danisman.esimle beraber filial egitimine de katildik. Bu egitim ile duygularini, dusuncelerini, davranislarini, vs yansitarak oglumuzu anlayarak onunla bağ kurmanın ne denli önemli olduğunu öğrendik. Bu günlük hayatta insan ilişkilerinde de işime yaradı. Serap hanımla güzel bir enerji yakaladık. İyiki var....
     Beğenin    

 ALMNA (Danışan)
 IP: 78.188.141.YJZ

22-11-2017
 TavsiyeNo: 100408
Serap hanım ile tanışmamız 3 aylık iken evlat edindiğimiz şuan 8.5 yaşında olan dünyalar tatlısı kızımız sayesinde başladı.İyiki tanımışız dediğimiz özel insanlardan birtanesi.Serap hn ile tanıştığımızda aile olarak çökmüş durumdaydık.Kızımın bebekliğinde yaşadığı travmadan dolayı inanılmaz kötüydü.Serap hanıma travmatik durumda teslim ettiğimiz kızımızı oyun terapisiyle pozitif kendine güvenen kendini çok güzel ifade edebilen bir çocuk olarak geri aldık.Kesinlikle evlat edinen ailelerin kendileri ve çocukların için başvuracağı bir danışman.Sonuna kadar tavsiye ediyorum.İyiki tanımışız.Bize ışık oldunuz.
     Beğenin    

 E.N. (Danışan)
 IP: 5.176.64.YWB

22-05-2017
 TavsiyeNo: 96863
Merhabalar Serap hanımı o zaman 3,5 yaşındaki oğlum için eşe dosta sorup internette dolaşırken tesadüf üzerine buldum. O kadar oyun terapistinin biyografisini okuyup araştırma yaptım ki hiçbiri içime sinmedi. Kolay mı canımın parçasını emanet edeceğim benden çok oğlumun seveceği,güveneceği birini bulmalıydım. Serap hanımın resmine baktığımda gözündeki ışığı, yüreğinde ki sıcaklığı hissettim resmen. Ve telefonda asistanı ile görüştüm hiç ummadığım bir anda Serap hanım telefonla beni aradı dinleyip destek oldu. Yapmam ve yapmamam gerekenleri anlattı.10 gün sonra randevulaşıp görüştüğümde hislerimde yanılmadığımı anladım. Oğlum;severken vurur, yemek yemez,huzursuz, bana bağımlı ve hırçın bir çocuktu. 4,5 aylık oyun terapisi süreci zamanında Serap hanım eşim ve bana da destek oldu. Oğlumun seansı bitiminde filial grubu eşliğinde daha da çok şey öğrendim. Şimdi oğlum rahat kurallara uyan, sorumluluk alan,merhametli, bana olan bağımlılığı azalmış mutlu bir çocuk. Teşekkürler Serap hanım iyiki sizi tanıdık. Hayatımıza sizin ışığınız girdiği günden beri herşey çok güzel. İyiki varsınız. Başarılarınız daim, önünüz açık olsun. Sevgiler :))
     Beğenin    

 NAGEHAN (Danışan)
 IP: 212.156.146.YDZ

11-04-2017
 TavsiyeNo: 95899
Serap Hanım ile zor bir dönemden geçtiğimiz bir zamanda bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştık. Zor bir dönem diyorum çünkü aile olarak tamamen bir kaos içindeydik. Kızımın yaşadıkları ,fikir ayrılıklarımız bizi bu döneme itmişti.İlk gittiğimizde ailenin bir bütün olduğunu, sadece çocuğun tek başına ele alınamayacağını hepimizde yaşanacak değişimlerle el birliği ile problemlerin çözülebileceğini söylemişti. Ne kadar haklı olduğunu onunla geçirdiğimiz süreçte görmüş oldum. Bu süreci ilaçsız bir şekilde atlatmamıza, aynı zamanda aile olarak ta bizim ilişkilerimizin düzelmesine vesile olan Serap Hanımla iyi ki karşılaşmışız diyorum. Her zaman güler yüzüyle bizi karşılayan Şengül Hanım siz de iyi ki varsınız .
     Beğenin    

 Gülay (Danışan)
 IP: 78.185.130.YJJ

30-03-2017
 TavsiyeNo: 95636
Pedagog Serap Buharalı'yı sosyal medya aracılığı ile tanıdım ilk. Çocuk-anne fileal terapi eğitime katılarak, annelik becerilerimi nasıl arttırabilirim, çocuğumu ve kendimi tanımak için nasıl bir yol izleyebilirim diye düşünürken, kendimi Bİstanbul psikoloji'de buldum. Tam 8 hafta süren yoğun ve verimli bir eğitim dönemi oldu benim için. Ne yapmam gerekenden çok, ne yapmamam gerektiğini öğrenmek, çocuğumla her hafta oyunlar oynayarak bilinçaltını keşfe çıkmak benim için keyifli oldu. Doğru bildiğimiz yanlışları ve, hiç bilmediğimiz doğruları uzmanından öğrenmek, doğru kişiden almak eğitimimin en önemli parçasıydı. Serap hanım, oyun terapisi alanında kendini çok iyi yetiştirmiş profesyonel bir pedagog. Kendini işine adamış olması da başarısını kaçınılmaz kılıyor. Bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.
     Beğenin    

 SEYHUN YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.180.65.BW

26-03-2017
 TavsiyeNo: 95520
Serap hanım ile bir yakınımızın tavsiyesi üzerine tanıştık. Kendisindne çocuklarımız için pedagojik destek aldık. Kendisi konusuna hakim çok güler yüzlü bir pedagog. Aldığımız destek sayesinde çocuklarımıza olan davranışlarımızda daha bilinçli hale geldik. Çok kısa sürede olumlu değişiklşikleri gözlemledik. Her iki çocuğumda da olumlu etkilerini gördük. Destek aldığımız Biistanbul merkezinde ise çalışan Şengül hanımıma da teşekkür etmeden geçemeyeceğiz. Tüm anne babalara gönül rahatlığı tavsiye ederiz.
     Beğenin    

 Hatice BaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.238.188.LB

24-03-2017
 TavsiyeNo: 95498
Serap Buharalı hocamı tanımanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. İnsanların hayatına dokunuyor ve mutlu olmanın yollarını gösteriyor. Özverisi,güler yüzü,verdiği güven duygusu anlatmakla bitmez. Herkese tavsiye ederim. Oğlum için oyun terapisi aldık Serap hanımdan, benimde bire bir görüşmelerim oldu. Onun yanından ayrılıp yürürken,rahat nefes aldığımı hissettim. Oğlumla yeniden bağ kurabildim,sorunlarımızı aştık çok şükür. Size yanlış yaptığınız şeyleri o kadar güzel bir dille anlatıyor ki; bütün ön yargılarınızı yıkıyor. Rahatlıkla konuşabiliyorsunuz. Eğer sizin çözümleyemediğiniz konularınız varsa çocuklarınızla aranızda, Serap hocamla tanışmanızı tavsiye ederim. Bazı insanların sarıp sarmalayan,size güven veren,yol gösteren,farkındalığınızı arttıran yanları çok fazladır. İşte Serap hocamı tamda böyle tanımlayabilirim. Allah ondan razı olsun.
     1 Beğeni    

 G.B (Danışan)
 IP: 92.45.135.ZZ

21-03-2017
 TavsiyeNo: 95426
Merhabalar ben serap hanımın önce öğrencisi oldum. Kendisi çocuk gelişimi eğitimleri verirken derslerinde bulunmuştum. Evlendikten sonra eşimle ilgili problemler yaşadım ve çok sıkıntılı bir süreç içerisinde iken danışanı oldum ve serap hanımın yönlendirmesi ile eşimin bipolar rahatsızlığını tespit edip tedavi olması sürecinde çok büyük destekçim oldu. Bu süreç akabinde kızımın bu olaylardan etkilenmesi ve onunda oyun terapisine ihtiyacı olduğu kanısına varıldı. Oldukça zor süreçlerdi gerçekten ama elimden tutup evliliğimi ve çocuğumu geri kazanmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. benim serap hanımla serüvenim bu şekilde oldu. Kesinlikle güler yüzü, samimi davranışları ve olaya hakim olup sonuçlandırması konusunda danışman olarak tavsiye ediyorum. Uzmanlığına, bilgisine ve tecrübesine güvenebilirsiniz.
     2 Beğeni    

 Özlem ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 151.135.113.JL

21-03-2017
 TavsiyeNo: 95425
Merhaba, Hayatımızın gidişatını değiştiren,bize anlam katan,anne babalığın ustalığını ve pratiğini öğreten, oğlumun özgüvenli ve kendini tanıyan bir insan olarak yetişmesi için bize yardımda bulunan Sayın Serap Buharalıdan bahsetmek isterim size. En zor dönemimizde bir radyo programında dinledim Serap hanımı ve hemen ulaştım kendisine. Oğlum çok hareketli sınırları çok geniş önce harekete geçip sonra sonucunu düşünen bir çocuktu.ve biz ona nasıl davranmamız gerektiği konusunda eşimle çok ayrı görüşteydik. Sonra serap hanımla oğlumun oyun terapisi başladı. Ve Serap hanım sadece çocuğu değil olması gerektiği gibi bizi aile olarak değerlendirmeye alıp bize de yol gödeterdi.yaptığımız doğruları,yanlışları olması gerekeni gösterdi. Konusunda kesinlikle uzman.okulda öğretmeni bile çocuğumun gelişiminin farkında.Serap hanım yargılamadan insanları olduğu gibi kabul eden,Güler yüzlü ,anlayışlı ve insanı rahatlatan bir yapıya sahip. eğer ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız hiç çekinmeden BİSTANBUL DANIŞMANLIK'a kesinlikle başvurun. Gerek Serap hanım gerek çalışanları kesinlikle sizlere iyi gelecek. Bende bu vesile ile kendisine birkez daha bizi anladığı için,bize değer verdiği için,yolumuza ışık tuttuğu için teşekkür ederim...
     Beğenin    

Serap BUHARALI'nın Kitap ve Yayınları Serap BUHARALI'nın Basılı Kitap ve Yayınları
ANNELİK OKULU

Serap BUHARALI'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
AKODER (Aileyi koruma ve destekleme derneği)
Pedagoji Derneği
Yeşilay Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bistanbul Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim
Neyire Neyir Sok. Tuna Apt. No:1 Bahçelievler
İstanbul

Adres 2:
Denge Psikolojikdanışmanlık Merkezi
Şemsettin Günaltay Cad. Gökten İş Merkezi. No: 148 Kazasker Erenköy
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(212) 555 51 65

Telefon 2 :
(533) 107 59 40
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1975
(43 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Marmara Üniversitesi Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
1998
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Serap BUHARALI'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Serap BUHARALI Mesleki Videolar Videoları
-13:58
Top