Arama : | Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Serap BUHARALI
Pedagog - İstanbul
Çocuk ve oyun terapisti

Serap BUHARALI Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi7 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 5 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Pedagog
İsim

Serap BUHARALI

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Pedagog

[Diğer Pedagog ve Çocuk Psikolojisi Uzmanları..]
Tavsiye ve Teşekkürler

7

[Serap BUHARALI isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Serap BUHARALI Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Ayşe YILMAZ FotoğrafUzm.Psk.Ayşe YILMAZ
Uzman klinik Ayşe Yılmaz hanım en iyiterapi eğitimleri ve akademik alanda başarılı çalışmaları olmuş bir arkadaşımdır. İşini ciddiye alan bu konudaki...
Ayşenur BAYRAKTAR FotoğrafPsk.Ayşenur BAYRAKTAR
Sevgili Ayşenur hanım alanına mesleğine çok önem veren kendi gelişimine yatırım yapan gördüğüm en iyi çift ve yetişkin psikologu ve terapisti Görüş aç...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Çocukları kendi süreçleri içerisinde kendilerini iyileştirebilecekleri en iyi yöntem olarak oyun terapisini benimsedim. Bu çalışmalardan çocuklar ve aileler fayda gördükçe ne kadar isabetli bir seçim yapmış olduğumu her defasında fark ettim. Çeşitli sıkıntıların giderilmesini ve bu süreç içerisinde çocuğun kendi özgüvenini kazanmasını, kendine ve çevresine güvenmesini, bu terapi yönteminde oyunu kullanarak elde edebiliyorsunuz. Ailelere, daha iyi birer ebeveynlik yapmaları için destek vermek ...

Serap BUHARALI Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
OKULÖNCESİ EĞİTİM
EĞİTİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
ÖZEL EĞİTİM

Serap BUHARALI'in Makaleleri Serap BUHARALI Tarafından Hazırlanan Makale, Yazı ve Dökümanlar
5 Makale

Serap BUHARALI Tavsiye Yazıları Serap BUHARALI için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

 E.N. (Danışan)
 IP: 5.176.64.YWB

22-05-2017
 TavsiyeNo: 96863
Merhabalar Serap hanımı o zaman 3,5 yaşındaki oğlum için eşe dosta sorup internette dolaşırken tesadüf üzerine buldum. O kadar oyun terapistinin biyografisini okuyup araştırma yaptım ki hiçbiri içime sinmedi. Kolay mı canımın parçasını emanet edeceğim benden çok oğlumun seveceği,güveneceği birini bulmalıydım. Serap hanımın resmine baktığımda gözündeki ışığı, yüreğinde ki sıcaklığı hissettim resmen. Ve telefonda asistanı ile görüştüm hiç ummadığım bir anda Serap hanım telefonla beni aradı dinleyip destek oldu. Yapmam ve yapmamam gerekenleri anlattı.10 gün sonra randevulaşıp görüştüğümde hislerimde yanılmadığımı anladım. Oğlum;severken vurur, yemek yemez,huzursuz, bana bağımlı ve hırçın bir çocuktu. 4,5 aylık oyun terapisi süreci zamanında Serap hanım eşim ve bana da destek oldu. Oğlumun seansı bitiminde filial grubu eşliğinde daha da çok şey öğrendim. Şimdi oğlum rahat kurallara uyan, sorumluluk alan,merhametli, bana olan bağımlılığı azalmış mutlu bir çocuk. Teşekkürler Serap hanım iyiki sizi tanıdık. Hayatımıza sizin ışığınız girdiği günden beri herşey çok güzel. İyiki varsınız. Başarılarınız daim, önünüz açık olsun. Sevgiler :))
     Beğenin    

 NAGEHAN (Danışan)
 IP: 212.156.146.YDZ

11-04-2017
 TavsiyeNo: 95899
Serap Hanım ile zor bir dönemden geçtiğimiz bir zamanda bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştık. Zor bir dönem diyorum çünkü aile olarak tamamen bir kaos içindeydik. Kızımın yaşadıkları ,fikir ayrılıklarımız bizi bu döneme itmişti.İlk gittiğimizde ailenin bir bütün olduğunu, sadece çocuğun tek başına ele alınamayacağını hepimizde yaşanacak değişimlerle el birliği ile problemlerin çözülebileceğini söylemişti. Ne kadar haklı olduğunu onunla geçirdiğimiz süreçte görmüş oldum. Bu süreci ilaçsız bir şekilde atlatmamıza, aynı zamanda aile olarak ta bizim ilişkilerimizin düzelmesine vesile olan Serap Hanımla iyi ki karşılaşmışız diyorum. Her zaman güler yüzüyle bizi karşılayan Şengül Hanım siz de iyi ki varsınız .
     Beğenin    

 Gülay (Danışan)
 IP: 78.185.130.YJJ

30-03-2017
 TavsiyeNo: 95636
Pedagog Serap Buharalı'yı sosyal medya aracılığı ile tanıdım ilk. Çocuk-anne fileal terapi eğitime katılarak, annelik becerilerimi nasıl arttırabilirim, çocuğumu ve kendimi tanımak için nasıl bir yol izleyebilirim diye düşünürken, kendimi Bİstanbul psikoloji'de buldum. Tam 8 hafta süren yoğun ve verimli bir eğitim dönemi oldu benim için. Ne yapmam gerekenden çok, ne yapmamam gerektiğini öğrenmek, çocuğumla her hafta oyunlar oynayarak bilinçaltını keşfe çıkmak benim için keyifli oldu. Doğru bildiğimiz yanlışları ve, hiç bilmediğimiz doğruları uzmanından öğrenmek, doğru kişiden almak eğitimimin en önemli parçasıydı. Serap hanım, oyun terapisi alanında kendini çok iyi yetiştirmiş profesyonel bir pedagog. Kendini işine adamış olması da başarısını kaçınılmaz kılıyor. Bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.
     Beğenin    

 SEYHUN YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.180.65.BW

26-03-2017
 TavsiyeNo: 95520
Serap hanım ile bir yakınımızın tavsiyesi üzerine tanıştık. Kendisindne çocuklarımız için pedagojik destek aldık. Kendisi konusuna hakim çok güler yüzlü bir pedagog. Aldığımız destek sayesinde çocuklarımıza olan davranışlarımızda daha bilinçli hale geldik. Çok kısa sürede olumlu değişiklşikleri gözlemledik. Her iki çocuğumda da olumlu etkilerini gördük. Destek aldığımız Biistanbul merkezinde ise çalışan Şengül hanımıma da teşekkür etmeden geçemeyeceğiz. Tüm anne babalara gönül rahatlığı tavsiye ederiz.
     Beğenin    

 Hatice BaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.238.188.LB

24-03-2017
 TavsiyeNo: 95498
Serap Buharalı hocamı tanımanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. İnsanların hayatına dokunuyor ve mutlu olmanın yollarını gösteriyor. Özverisi,güler yüzü,verdiği güven duygusu anlatmakla bitmez. Herkese tavsiye ederim. Oğlum için oyun terapisi aldık Serap hanımdan, benimde bire bir görüşmelerim oldu. Onun yanından ayrılıp yürürken,rahat nefes aldığımı hissettim. Oğlumla yeniden bağ kurabildim,sorunlarımızı aştık çok şükür. Size yanlış yaptığınız şeyleri o kadar güzel bir dille anlatıyor ki; bütün ön yargılarınızı yıkıyor. Rahatlıkla konuşabiliyorsunuz. Eğer sizin çözümleyemediğiniz konularınız varsa çocuklarınızla aranızda, Serap hocamla tanışmanızı tavsiye ederim. Bazı insanların sarıp sarmalayan,size güven veren,yol gösteren,farkındalığınızı arttıran yanları çok fazladır. İşte Serap hocamı tamda böyle tanımlayabilirim. Allah ondan razı olsun.
     1 Beğeni    

 G.B (Danışan)
 IP: 92.45.135.ZZ

21-03-2017
 TavsiyeNo: 95426
Merhabalar ben serap hanımın önce öğrencisi oldum. Kendisi çocuk gelişimi eğitimleri verirken derslerinde bulunmuştum. Evlendikten sonra eşimle ilgili problemler yaşadım ve çok sıkıntılı bir süreç içerisinde iken danışanı oldum ve serap hanımın yönlendirmesi ile eşimin bipolar rahatsızlığını tespit edip tedavi olması sürecinde çok büyük destekçim oldu. Bu süreç akabinde kızımın bu olaylardan etkilenmesi ve onunda oyun terapisine ihtiyacı olduğu kanısına varıldı. Oldukça zor süreçlerdi gerçekten ama elimden tutup evliliğimi ve çocuğumu geri kazanmamı sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. benim serap hanımla serüvenim bu şekilde oldu. Kesinlikle güler yüzü, samimi davranışları ve olaya hakim olup sonuçlandırması konusunda danışman olarak tavsiye ediyorum. Uzmanlığına, bilgisine ve tecrübesine güvenebilirsiniz.
     2 Beğeni    

 Özlem ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 151.135.113.JL

21-03-2017
 TavsiyeNo: 95425
Merhaba, Hayatımızın gidişatını değiştiren,bize anlam katan,anne babalığın ustalığını ve pratiğini öğreten, oğlumun özgüvenli ve kendini tanıyan bir insan olarak yetişmesi için bize yardımda bulunan Sayın Serap Buharalıdan bahsetmek isterim size. En zor dönemimizde bir radyo programında dinledim Serap hanımı ve hemen ulaştım kendisine. Oğlum çok hareketli sınırları çok geniş önce harekete geçip sonra sonucunu düşünen bir çocuktu.ve biz ona nasıl davranmamız gerektiği konusunda eşimle çok ayrı görüşteydik. Sonra serap hanımla oğlumun oyun terapisi başladı. Ve Serap hanım sadece çocuğu değil olması gerektiği gibi bizi aile olarak değerlendirmeye alıp bize de yol gödeterdi.yaptığımız doğruları,yanlışları olması gerekeni gösterdi. Konusunda kesinlikle uzman.okulda öğretmeni bile çocuğumun gelişiminin farkında.Serap hanım yargılamadan insanları olduğu gibi kabul eden,Güler yüzlü ,anlayışlı ve insanı rahatlatan bir yapıya sahip. eğer ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız hiç çekinmeden BİSTANBUL DANIŞMANLIK'a kesinlikle başvurun. Gerek Serap hanım gerek çalışanları kesinlikle sizlere iyi gelecek. Bende bu vesile ile kendisine birkez daha bizi anladığı için,bize değer verdiği için,yolumuza ışık tuttuğu için teşekkür ederim...
     Beğenin    

Serap BUHARALI Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
Serap BUHARALI
Çocuk ve Oyun Terapisti, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Yazar.
1975 İstanbul doğumludur. Lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı.
Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı sertifika programını bitirdi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait Aile Eğitimi programının Formatör Eğimcisidir.
Çocuk testleri, oyun terapisi, filial terapi, deneyimsel oyun terapisi, development touch terapi, danışan odaklı terapi, kum terapisi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisi, çözüm odaklı terapi ve çocuklar için sanat terapisi eğitimlerini tamamladı.
Arel Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Bölümünde çocuk terapileri konulu tezini tamamlama sürecindedir.
Çeşitli eğitim kurumlarında eğitim koordinatörlüğü, okul öncesi zümre başkanlığı ve idarecilik görevleri yaptı.
Özel eğitim elemanı yetiştirme, Başbakanlık Sedric projesi,gibi birçok projede eğitimci ve uzman olarak görev aldı.
Halen 2-12 yaş arası çocuklar ve ailelerle çalışmaktadır.
Bistanbul danışmanlık merkezinde ve Denge danışmanlık merkrezinde çocuk terapisti olarak devam etmektedir.“Annelik Okulu” adlı bir kitabı bulunmaktadır.

UYGULADIĞI Terapiler
Kum Terapisi
Gelişimsel Dokunma Terapisi
Sanat Terapisi
Kukla Terapisi
Filial Terapi
Theraplay
Ebeveyn Koçluğu
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu için Oyun Terapisi
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Deneyimsel Oyun terapisi
Çözüm odaklı terapi
Hipnoterapi

VERDİĞİ SEMİNERLER
• Oyunun iyileştirici gücü Gücü
• Birey olmak ben gelişimi.
• Kişinin kendine yolculuğu
• Çocuklarda ve yetişkinlerde stres ve öfke yönetimi
• Çocuklarda Duygu ve duyu gelişimi
• Drama çalışmaları ile yetişkin atölyeleri
• Çocuklarda farkındalık gelişimi
• Özel zaman kurabilme yetisi
• Annelik Babalık Yetilerini Güçlendirme
• İletişim Bir Sanattır
• Aile Yapıları Aile Kurma
• Ailenin Temel Nitelikleri
• Eş Seçme Kuramları Evlilik İlişkisi
• Ailede Çocukla İletişim
• Güvenli Güvensiz Bağlanma
• Çocuğun Normal Gelişimi Ve Gelişim Aşamaları
• Çocuklara Sınır Koyma Seçenek Belirtme
• Gelişim Geriliği Ve Nedenleri
• Çocuklarla Bilişsel Etkinlikler
• Karşı Gelen Muhalif Çocuklar
• DHEB Li Çocuklar
• Öfkeli Çocuğa Yardımcı Olan Yöntemler
• Çocukların Ve Ailelerin Psikolojik Ve Sosyal İhtiyaçları
• Çocukların Aile İçinde ki Ayrıcalıklı Rolleri
• Etkili Anne Baba Olmak
• Çocuğu Nasıl Dinlemeli
• Sorumluluklar Disiplin
• Boşanmış Ebeveynlere Sahip Çocuklar
• Cinsel İstismar
• Travma
• Oyun Ve Oyunun Anlamı
• Çocuklarla İyi İlişki Kumanın İlkeleri Ve Prensipleri
• Aile Hayatının Korunması
• Çocuk Hakları
• Engelli Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Çocuklar
• Kendini Tanıma
• Çocuğunu Tanıma
• Hayattan Beklentiler
• Nitelikli İnsan Nitelikli Anne
• İyi Bir Anne Olmanın İlk Adımı
• Ebeveynliğin Formülü
• Çalışan Anneler
• İrade Gelişimi
• Mahremiyet Eğitimi
• Değerler Eğitimi
• Tarihin Değerli Anneleri
• Sanat Ve Çocuk
• Kitap Ve Çocuk
• Yaşam Becerileri
• Yetenek Geliştirme
• Hem Evlat Hem Ebeveyn Olmak
• Yaşam Rolleri
• Mutlu Sağlıklı Anne Olmak
• İslamiyet’te Anne Babalık
• Okul Ve Aile
• Sağlıksız Aileyi Sağlıklıya Çevirmek
• Ailenin Sağladığı İmkanlar Ve Güçler
• İletişim Güçlükleri
• Ailede Stres
• Yeniden Evlenmek Üvey Annelik-Babalık
• İşbirlikçi Ebeveynlik
• Anne Baba Tutumları
• Tek Ebeveynlik
• Kardeşler Arası İlişki
• Yaşam Boyu Değişen Rollere Uyum
• Büyük Ebeveynlik Torun Sahibi Olma
• Yaşam Boyu Değişen Rollere Uyum
• Tuvalet Eğitimi
• Cinsel Eğitim
• Avmler Bilgisayartablet ve çocukların bunlarla imtihanı
Davranış Problemleri Başa Çıkma Yolları
• Akran Zorbalığı
• Öğrenme Güçlüğü
• Kaynaştırma Eğitimi

EĞİTİMLER

•Oyun Terapisi ve EMDR. Reyhana Saeed. Davranış Bilimleri Enstitüsü.
Deneyimsel Oyun Terapisi, I & II. Norton Bryon & Nilüfer Devecigil.
•Çocuk ve Ergen Aileleriyle Çözüm Odaklı Terapi Yaklaşım
•APT (Association of Play Therapy) Onaylı Oyun Terapisi Terapist Sertifika Programı (Eylül 2013- Kasım 2014) kapsamında:
Çocuk-Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi. Reyhana Saeed (Association of Play Therapy- APT, CCPT Certified Trainer &
Supervisor / Amerika Oyun Terapileri Birliği, Sertifikalı CCPT Eğitmeni & Süpervizörü)
Gelişimsel Dokunma Terapisi Eğitimi (Developmental Touch Therapy). Reyhana Saeed.
Filial Terapi Eğitimi (Filial Therapy Training). Reyhana Saeed.
* Dışa-Vurumcu Oyun Terapileri Eğitimi: Kum Tepsisi Terapisi, Sanat Terapisi, Kukla Terapisi (Expressive Play Therapy
Training: Sand * Tray Therapy, Art Therapy, Puppet Therapy). Reyhana Saeed.
* Family Genogram. Reyhana Saeed.
* Taciz Yaşamış Çocuklarla Değerlendirme Yapma ve Oyun Terapisi Eğitimi. Reyhana Saeed.
* Anne-Babası Boşanmış Çocuklarla Oyun Terapisi Eğitimi. Reyhana Saeed.
* Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu olan Çocuklarla Oyun Terapisi. Reyhana Saeed
* Karşıt Gelme Bozukluğu Olan Çocuklarla Oyun Terapisi. Reyhana Saeed.
* Kısa Dönemli Yapılandırılmış Oyun Terapisi. Reyhana Saeed.

Serap BUHARALI Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
ANNELİK OKULU

Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
AKODER (Aileyi koruma ve destekleme derneği)
Pedagoji Derneği
Yeşilay Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bistanbul Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim
Neyire Neyir Sok. Tuna Apt. No:1 Bahçelievler
İstanbul

Adres 2:
Denge Psikolojikdanışmanlık Merkezi
Şemsettin Günaltay Cad. Gökten İş Merkezi. No: 148 Kazasker Erenköy
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(212) 555 51 65

Telefon 2 :
(533) 107 59 40
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1975
(42 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Marmara Üniversitesi Okulöncesi Eğitim Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
1998
(19 yıllık mesleki tecrübesi var)
Yabancı Dil
 
Hızlı Mesaj Araçları
-

Serap BUHARALI Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
-

Serap BUHARALI Mesleki Videolar Videolar
-

Serap BUHARALI  Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
oyun terapisi, çocuk terapisi, aile terapisi, hipnoterapi, kum terapisi, kukla terapisi, ebeveyn eğitimi, anne baba eğitimi, anne, baba

20:07
Top