2007'den Bugüne 90,717 Tavsiye, 27,893 Uzman ve 19,784 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Mahmut BEKTAŞ
Doktor Psikolojik Danışman - Yurtdışı

Mahmut BEKTAŞ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi32 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

32

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Mahmut BEKTAŞ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

23
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Mahmut BEKTAŞ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Mahmut BEKTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Hasan DAĞUzm.Psk.Dnş.Hasan DAĞ
Sevgili Uzman Psikolojik Danışman Hasan Dağ'ı üniversite yıllarından bu yana yakından tanıyorum. Sağduyulu olması, yaratıcı düşünme becerilerine sahip...
Dr.Dt. Berrin BİLGİN
İstanbul
Diş Hekimi
Deniz DOĞRUÖZUzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
Deniz Bey'i 0-14 yaş ailelerine yönelik bir sivil toplum kuruluşunda verdiğimiz eğitimlerde tanıdım. Kendisini aile ve eğitimcilere çocuk gelişimiyle ...
Cem KAYAPsk.Cem KAYA
Cem bey hem benim üniversitedeki ilk arkadaşım, hem de iyi bir meslektaşım. Kendisiyle AÇEV'in Baba Destek Programında (BADEP) birlikte çalışma fır...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
ÇOCUK, ERGEN VE YETİŞKİNLERE YÖNELİK EMDR TERAPİSİ, bireysel psikolojik danışma hizmetleri, aile danışması, akademik sorunlar, grupla psikolojik danışma hizmetleri, kariyer danışmanlığı, iş ve meslek danışmanlığı, sınav kaygısı ve kişisel sorunlar hakkında profesyonel yardım verilmektedir. Ayrıca çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik drama çalışmaları yapılmaktadır.
 
Dr.Mahmut BEKTAŞ'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Experience Counselling/Psyhoterapy And Drama
C01 2tl Colchester Essex United Kingdam (İngiltere)
Yurtdışı
(Colchester Essex)
Dr.Psk.Dnş.Mahmut BEKTAŞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Sadece Whatsup, Telegram ile Ulaşabilirsiniz.)
Telefon 2 :
(İngiltere)
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1977 (46 yaşında)
Doğum Yeri : Adana
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi Pdr (1999 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans (2007 Mezunu)
Doktora
Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Mahmut BEKTAŞ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
ÇOCUK, ERGEN VE YETİŞKİN EMDR TERAPİSTİ
yaratıcı drama ve eğitimde drama lideri
Baba Destek Programı Eğitimcisi
Okul Öncesi Psikolojik Danışmanlık
Çocuk Gelişimi
ÖFKE YÖNETİMİ
YEME BOZUKLUKLARI
KİLO VERME
DUYGUSAL YEMEK YEME
DEPRESYON
PANİK ATAK
OKB
İLETİŞİM

Dr.Mahmut BEKTAŞ Özgeçmis CV Dr.Psk.Dnş.Mahmut BEKTAŞ'ın Özgeçmişi
Lisans Eğitimimi 1999 yılında Çukurova Üniversitesi PDR bölümünden aldım. Öğrenme yolculuğunun bir hayat boyunca sürmesi gerektiğine inandığım için 2004 yılında Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümünde ilk yüksek lisansımı tamamladım. Daha sonra 2007 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde ikinci yüksek lisans derecemi aldım. 2018 Yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde doktoramı bitirerek doktor ünvanını kullanmaya hak kazandım. Burada hazırladığım "Evli Bireylerin Psikolojik Sağlamlık Düzeylerinin Yordanması" başlıklı doktora tezimde evlilik ilişkilerini, ailelerin zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini inceledim.

Yoğunluklu olarak çocuklarla, yetişkinlerle ve ailelerle çalışmalarımı sürdürüyorum.
...[Devamı...]

Dr.Mahmut BEKTAŞ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Günseli
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ23.Mart.2023
TavsiyeNo: 125318
Mahmut Bey ile aile dostumuzun tavsiyesi ile görüşmelere başladık.İlk önce benim daha önce duymadığım EMDR hakkında beni bilgilendirdi ve onayım sonrasında iyileşme serüvenim başlamış oldu. Online olarak sürdürdüğümüz seanslarımın çok faydasını gördüm.Başladığımızda gerçekten depresif bir ruh hali içerisindeyken sonlandırdığımızda yaşamım çok Farklı bir noktaya geldi.geçmiş travmalarımı gömdüğüm yerden beraber çıkarmak hayatımda fark yarattı . Kendisine çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
Şirin U.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ18.Mart.2023
TavsiyeNo: 125272
Ahh o yolumuz iyiki kesişti Mahmut Bey ile. Evliliğimde tanimlayamadim sorunlar ile kendimi sorguladığım bir an ismi düştü önüme. Terapiler, teknikler ile ilgili hiç bir bilgim yoktu. "Ne kadar sürer?" "İyileştiğimi nasıl anlarım?" "Bu süreçte iyileşmek diye bir şey var mı, yalnızca içimdeki huzursuzluk azalsa yeter mi?"... İlk terapi seanslarinda neye ulaşmak istediğimi bile bilmiyor iken, bir çok ağlamalı, kendime, yaşadıklarıma öfkeli, belki de yaslı dönemler ile önce daha derin karanlıklarımı gördüm. Kayboldum. Asıl güzellik bu çukurun dibinde başladı benim için. Mahmut Bey bana depresyonun vücudumun savunma mekanizması olduğunu hissettirdi. Bu kabulleniş ile birlikte, bana sorduğu sorular ile uyanışım başladı. Emdr tekniği ile ve Mahmut Bey ile bu süreci yürüttüğümüz için çok şanslıyım. Diğer terapi teknikleri ile ilgili bilgim yetersiz ancak EMDR; olumlamalarin, anlatıp deşarj olmanın çok ötesinde. Bilinç altının ilkelligini kullanarak olumsuz hislerin olumlu duygular ile temizlenip yenilenmesi diye tanımlayabilirim kendim için. Şu an geldiğim durum; 37 yıl sonra hem kendim hem çevrem içimde unuttuğum Şirin ile tanışıyoruz. Olaylar hatta tartismalar sırasında kurabildigim cümlelerin, içimde unuttuğum Şirin'e ait olduğunu farkına varıp gülümsüyorum.Hayat zorluklar ve güzellikler ile devam ediyor. Ve değişmeyecek ancak insanın en büyük savaşı kendi içinde yaşadığı savaş. Ben Mahmut Bey ile terapilerim sayesinde kendi savaşımda çok yol katettim. Teşekkür ederim.
     1 Beğeni    
Nuri
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2022
TavsiyeNo: 124145
Twitter dan görerek tanıdığım, sayın Dr. Mahmut BEKTAŞ tan almış olduğum psikolojik danışmanlık sayesinde, yaşamımdaki zorlukları aştım. Traderliği profesyonel düzeyde yapmak için kendimi geliştirme sürecinde idim. Kendisinden bu alanda da çok faydalı bir danışmanlık aldım ve artık trade işlemlerimde daha iyi sonuçlar almaya başladım. Eğer traderlik hedefiniz var ise kesinlikle faydalanılması gereken, konunun uzmanı, işini çok iyi yapan bir uzman. Bu vesile ile kendisine tekrar çok teşekkür ederim.
     2 Beğeni    
Hasan DAĞ Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Hasan DAĞ
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
29.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112518
Dr. Mahmut Bektaş ile çok uzun yıllara dayanan dostluğumuz vardır. Mahmut Bektaş yıllar içerisinde büyük özveri ile alanıyla ilgili çok sayıda terapi eğitimi aldı. Büyük maddi ve manevi emek sarffetti ve bunun karşılığı olarak çok donanımlı ve yetkin bir terapist oldu. Mahmut bey inanılmaz derecede çalışkan , yaratıcı,üretken ve zekice pratik çözümleri olan bir uzmandır. Danışanlarına üst düzeyde destek sağlamak için elinden geleni yapıyor. Danışanlarının problemleri için mutlaka bir çözüm yolu bulacak zengin deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Yaşam karşısında zorlananlar rahatlıkla kendisinden destek alabilirler.
     4 Beğeni    
Ebru Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
10.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109244
sayın mahmut bektaş hocayla çalıştığı okulda anasınıfında okuyan kızımın kendi odasını kabullenmemesi ayrı yatamaması için randevu alarak tanıştım ilk görüşmemiz sonrasında aslında sorunun kabullenmeyişinin tamamen bizim doğru bildiğimiz ama aslında yanlış yönlendirmeler sonucu kaynaklı oldugunu anladık öyle bir görüşmeydi ki aslında sadece kızım değil bizim hayatımızı bastan sona olumlu değiştirecek kararlar almama ve kızımın gelecegi için, daha mutlu bir birey olması için değişime sebep oldu. hiç tanımadığınız bir insanın hayatınıza nasıl yön verir diye düşünmeyin ve mutlu sağlıklı bir yaşam için aslında cok basit olan sorunların hayatınızı etkilememesi için lütfen bir danışmana başvurmaktan çekinmeyin ki sayın mahmut bey gibi danışmanlar sayesinde mutlu kendinden emin bireyler yetiştirelim. Kızıma ,bana ve aileme katkılarınız için cok teşekkür ederim iyiki varsınız Mahmut bey sayenizde kızım mutlu ve daha bilinçli bir ailenin içinde büyüyerek hayatına devam edecek kesinlikle mahmut bektaş hocayla tanısmanızı TAVSİYE EDİYORUM.
     5 Beğeni    
F.Ç.
19.Mart.2019
TavsiyeNo: 108865
Mahmut bey bana emdr konusunda oldukça yardımcı oldu nedir bu emdr derseniz ; göz hareketleri ve bazı yöntemlerle acıya karşı duyarsızlaşma diyebiliriz.İnsanın hissettiği/yaşadığı korku, travma, üzüntü, beyinde iki lop arasında aktarım sağlanamadığı durumlarda işlenmemiş olarak saklanır. eğer nasıl şişleyeceğinizi bilememişseniz, o duyguları hep bastırmışsanız, özellikle çocukken bunları yaşamışsanız, o duygular işlenmemiş olmaktadır. Peki işlenmemiş olduklarını nereden anlıyoruz; içi su dolu bir fıçı düşünün, bir yerden fışkırıyor su, siz orayı yamadıkça başka bir yerden fışkırmaya devam ediyor. yani unutmaya çalıştığınız şey ile ilgili bir problem olmayabilir, "ben onunla yaşamayı öğrendim" diyebilirsiniz, ancak yaşamaktan hiç hoşlanmadığınız başka problemler açığa çıkartabilir bu durum.( özelikle insanlarla olan ilişkilerinizde ki ben bunu çok yaşadım ) bu tür durumlardan birindeyseniz, geçmişteki travmalara dönmek ve onları işlemeye çalışmak mutlaka gerekli olacaktır. Önceleri bana hiç bir yöntemin fayda göstermeyeceğini düşünürdüm, bu yöntem sayesinde hayatım o kadar deyişti ki size anlatamam. özelikle beni en çok yoran sürekli ya şöyle, ya böyle olduysa senaryolarım sona erdi yıllarca ne çok yormuş beni susunca anladım :) mahmut bey resmen hayatıma dokundu başka bir yöntemle aylarca sürecek travmaları bir kaç seansta hallettik çok teşekkür ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Berrin BİLGİN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Mart.2019
TavsiyeNo: 108741
Merhaba , Dr. Mahmut Bektaş beyle katıldığım eğitimlerde tanışmıştık. Donanımlı ve mesleğine çok saygılı bir kişi olarak tanıdım. Ben çocuk diş hekimiyim. İstanbul’da yaşıyorum. Ancak hekim arkadaşlarımızla haberleşiriz . İzmir’de yaşayan meslektaşlarımın talebi üzerine bazı çocuk ve ergen vakalarımızı kendisine yönlendirdik . Yönlendirdiğimiz vakalardan daima olumlu geri dönüşler aldık. Ayrıca aileler kendisinin güleryüzlü ve sonuç odaklı yaklaşımından çok memnun. Memnuniyetle tavsiye ediyorum. Dr.Med.Dent. Berrin Bilgin
     5 Beğeni    
Özlem YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107512
Merhaba, Mahmut bey ile nisan ayında, 7 yaşındaki oğlumun sorunları ile ilgili görüşmeye başladık. Oğlumun bir türlü geçiremediğim korkuları vardı ve artık işin içinden çıkamayıp destek almamız gerektiğine karar verdim çünkü geceleri uyumamaya başlamıştı. Mahmut beyi bir tanıdığım vasıtası ile bulmadım. Tamamen internetten araştırıp özellikle burdaki yorumlara güvenip tercih ettim ve çok memnun kaldım. İşinde çok profesyonel, özellikle oğlumla kurduğu iletişim ve verdiği güven muazzamdı. Her seansa koşarak gitti oğlum. Tedavimiz sırasında kurduğu muhteşem iletişim ile aynı zamanda oyun terapisi ve emdr desteği ile çok güzel sonuç aldık. Tüm korkularımız tamamen bitti ve rahat uyuyoruz artık. Pozitifliğiniz, güvenilirliğiniz, işinizdeki başarınız ve samimiyetiniz için teşekkürler.
     4 Beğeni    
Gülüş DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106765
2013 yılında Bipolar tanım konuldu bu yıldan sonra bu hastalıkla yaşamayı nasil öğrenebilirim hastalığın yarattığı yaşamımı etkiliyen olumsuzlukları nasil daha az indirebilirimin mücadelesini vermeye başladım. Düzenli ilaç kullanımı ve doktor kontrolleri hastane yatışları ile ıyi bir yol katletmeye başlamıştım ancak ani çıkışlarım agresifliklerim eski sağlıklı halime göre çok fazlasıyla olumsuz etkilemeye devam ediyordu. Bu noktada doktorum bilişsel terapi almamın etkili olacağını önerdi ve çok sevgili mahmut bektaş la tanışma fırsatı buldum. Kendisinden bilişsel terapi ve emdr tedavisi almaya başladım. Öncelikle hastalığımla ilgili birçok ayrıntıyı öğrenmiş oldum. Televizyonsuz ışıksız uyuyamıyorken eskisi gibi uyumaya başladım. Her seansınızda bir iki üç adım daha ilerlediğimizi fark ediyordum. Seanslarımızdaki konu üzerindeki sorulan soruların doğruluğu benim konuyu açmamda ve doğru sorular cevaplar yaratmamda etkili oluyor her seans sonrası çözmüş olduğumuz her problem hem beynen hem fiziken kendini gösteriyordu. Mahmut BEKTAŞ İlâçla geçen beş yıl sonunda şimdi ilaçsız hayatımın en önemli kapısını açmamı sağlamış oldu. Kendisine sonsuz kere teşekkür ediyorum. kendisinin bilgi birikiminden kesinlikle faydalanmanızı öneriyorum.
     5 Beğeni    
Selcan Altınbilek
12.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95920
Mahmut Beyi Öfke yönetimi semineri ile tanıdım. eğitim süresince keyifli ve farkındalığı yüksek bir Zaman geçirdik. Mahmut Bey , Alan Bilgisi, deneyimi , ses tonu , vurgulamaları, konuya hakimiyeti konusunda etkili olması dikkatimi çekti. Grup yönetimi ve yerinde ve zamanında etkili yüzleştirmeleri, empatik yaklaşımı, yargılamayan tutumu ile tam da yakalamak istediğiniz farkındalığı bulacaksınız. Kendisinde sınırların olmadığı, iyimserliğin bulaştığı bir yere ulaşacaksınız . Profesyonel psikolojik danışma isteyen her bireye, gençlere,ailelere tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Sergül TUTKUN TAKMAK Fotoğraf
Psk.Dnş.Sergül TUTKUN TAKMAK
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95919
Sevgili Mahmut Bektaş’ı biz meslektaşlarına verdiği Yaratıcı Drama ile Zorbalıkla başa çıkma, Sosyal Beceri Eğitimi ve Öfke Yönetimi seminerleri sayesinde tanıdım. Kendisi hem başarılı bir yaratıcı drama lideri, hem de donanımlı ve tecrübeli bir psikolojik danışman. Alçak gönüllü , samimi, cesaretlendirici, esnek, güven verici yapısı, grup işleyişinde sağlıklı sınırlar çizebilme becerisi ile saygımı ve sevgimi kazandı. Danışmanlık hizmeti almaya ihtiyaç duyanlara tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    
Yeşim Tatlı
24.Mart.2017
TavsiyeNo: 95503
Mahmut Bektaş'ı Eğitimde drama hizmetleri ve öfke yönetimi seminerlerinde tanıdım ve kendisi ile çalışma fırsatım oldu. Kendimi bu anlamda çok şanslı hissediyorum. Birikimli, donanımlı, sabırlı ve açık sözlü bir yapısı var. Alanına hakim, iyi bir lider. Disiplinli çalışma sistemi, çözüm odaklı yaklaşımı sizi içinde bulunduğunuz çalışmada sonuca ulaştırıyor. Tüm çalışmalarında amaca sadık kalarak çok doğru bir yönlendirme yapıyor. Yaramaz omurilikleri zaman zaman problem çıkarsa da süreci çok iyi yönetiyor :))
     11 Beğeni    
A.Coşkun
24.Mart.2017
TavsiyeNo: 95499
Öncelikle Mahmut beyı katılmış olduğum drama seminerinden tanıyorum. Oldukça başarılı ve guzel geçen bir çalışma idi. İşinde oldukça profesyonel ve kişiyi çabuk tanıyan, etkileyici üslubu ile karsisindakini anlayan biri olarak gördüm. Terapi havasında geçen bu sürenin bitmesi aslında grubun tüm bireylerini uzdu. Hem insanı hem kişilik olarak oldukça duzgün işini severek yapan başarılı bir danışman ve lider. Çevresine karşı oldukça duyarlı yaptırdığı etkinlilerde başarılı insanı gunlik hayatın stresinden alıp götüren bir havası var.
     6 Beğeni    
Umut YILMAZ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
9.Şubat.2017
TavsiyeNo: 94427
Mahmut Bektaş'ı İzmir'den önce yaşadığım şehirde tanıdığım ortak arkadaşlarım aracılığıyla tanıdım. Mesleki tecrübesi, kendini ifade ediş biçimi, kendini mesleki olarak geliştirmeye verdiği önem ne kadar kıymetli bir dost ve meslektaş edindiğimi düşündürttü bana. Dikkatimi çeken en önemli özelliği bütün mesleki birikimine ve tecrübesine rağmen son derece sıcak ve mütevazi bir tarza sahip olmasıydı. İhtiyaç duyan herkesin mutlaka kendisine başvurması gerektiğini düşünüyorum.
     5 Beğeni    
Elif GeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89542
Tercih konusunda Mahmut Bektaş'tan yardim aldim. Kafamdaki tüm sorulara cevap buldum ve beni bircok konuda (ismini bile duymadigim universiteler konusunda) aydinlatti. Samimi ve icten bir sekilde konuşup yardım etmesi benim kendisiyle rahat iletisime gecmemi sagladi. Isini sadece bir gorev olarak degil isteyerek gönüllü bir sekilde yaptigini düşünüyorum. Hem tercih konusunda hem de baska konularda yardim almak isterseniz kesinlikle görüşmenizi tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Muharrem KÖSE Fotoğraf
Psk.Dnş.Muharrem KÖSE
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
6.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84699
Mahmut BEKTAŞ ile ilk olarak AÇEV'in Baba Destek Programı eğitimlerinde birlikte çalışma fırsatı buldum. Mesleki donanımı, bilgisi, tecrübesi ve olaylara getirdiği farklı yorumlar dikkat çekiciydi. Kendini daha da geliştirmek ve danışanlarına yardımcı olmak amacıyla her türlü fedakarlığa katlanarak mesleki eğitimlere katılması, alandaki gelişmeleri takip etmesi de ayrıca takdire şayan bir durum ve özveridir. Bir meslektaşı olarak tecrübelerinden faydalanmak beni müthiş zenginleştirmiştir, çevresine kattığı pozitif enerjiden dolayı ve sorumluluk bilinci ile insanların yaşam kalitelerine verdiği destekten dolayı kutlarım.
     5 Beğeni    
Sdd
22.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83492
Mahmut BBEKTAŞ ile "Yaratıcı drama ve öfke yönetimi" konulu eğitimde tanıştım. İçten, samimi, empatik oluşu, işini severek ve titizlikle yapması, yaparken de karşısındakini değerli ve güvende hissettirmesi, onun, henüz sadece küçük bir kısmını farkettiğime emin olduğum bazı önemli özellikleridir. Mahmut Hocamı tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum; beş gün süren kısa bir eğitimde bile kendime ilişkin birçok farkındalık kazandım. Kendisine yardım talebi ile gelen danışanlarına ve eğer üniversitede çalışmayı tercih ederse öğrencilerine en iyi hizmeti vereceğine eminim.
     5 Beğeni    
Esra Köse
19.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83406
Meslektaşım Mahmut BEKTAŞ ile "Aile Eğitiminde Yaratıcı Drama Kullanımı" ve "Yaratıcı Drama ve Öfke Yönetimi" seminerlerinde tanıştım. İlk çalışmadaki kazanımlarım ikinci eğitime de katılmamı zorunlu hale getirdi. Çünkü eğitimlerinde kendini tekrarlamayan, sürekli geliştiren ve yenileyen aktif katılımlı bir lider olarak bizlerin de aktif katılımcı olmamızı sağladı. Bu çalışmalarda elde ettiğim kazanımların yanında gerek meslek hayatımda gerekse günlük yaşantımda farkındalıklarımı da arttırmamı sağladı. Araştırmacı kişiliğiyle her mesleki toplantıda bizi anketsiz bırakmayan, bu özelliğiyle her zaman takdir ettiğim mesleki anlamda donanımlı biridir. Onu tanıdığım, çalışmalarına katılabildiğim için kendimi şanslı sayıyorum.
     5 Beğeni    
Ayşem
18.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83359
Mahmut BEKTAŞ' ı yıllar önce kendisinin liderliğinde katıldığım drama çalışmasında tanıdım. Mesleğine sahip çıkan, etik ve samimi bir drama lideri. Bu sene tekrar yaratıcı drama alma şansına sahip oldum. Grup içindeki samimiyeti ve mesleki birikimi sayesinde grubun bir araya gelerek içten paylaşımlarda bulunduğunu ve çalışmanın başarılı bir şekilde devam ettiğini gözlemledim. Kendisini tanıdığım ve birikimlerinden faydalandığım için son derece memnunum. Bana yeni bakış açıları kazandırdığı için teşekkürler.
     5 Beğeni    
E.Ö.
18.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83357
Mahmut Bektaş ile şahsen tanışmadan önce verdiği hizmet içi egitimlerindeki liderliği, egitimlerin kalitesi ile adını duymuştum. Daha sonra eşimle aynı kurumda çalışmaya başladılar. Kendisiyle!e tanışmadan eşimden çalışma disiplini , çalışkanlığı ve azmi ile ilgili olumlu bildirimler aldım. Kurum olarak hazırladıkları sempozyumdaki aktif rolü takdire şayandı. Doktora programını bitirmek üzere ve bilimsel çalışmalarını sürdürüyor. Ben geçen hafta 5 gün boyunca verdiği hizmet içi eğitime katıldım. Grup birbirine yabancı 20 kişiden oluşuyordu. Eğitimin ikinci gününde yıllardır birbirimizi tanıyor gibi olmuştuk. Bunda liderin rolü yadsınamaz. Eğitimde sürekli aktiftik. Liderimiz de her etkinlikte bizimle birlikte aktifti. Dolu dolu geçen beş gün geçirdik. Mahmut Bektaş, donanımlı, sürekli kendini geliştirmeye açık ve paylaşımcı bir insan. Çalışmalarında başarılar diliyorum.
     5 Beğeni    
S.P.
17.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83339
Mahmut Hocam'ın grup lideri olduğu iki yaratıcı drama çalışmasına katıldım. Her ikisi de inanılmaz derece de keyifli geçti. Dalında o kadar yeterli bir danışman ki bunu onunla çalışırken çok net hissediyorsunuz. Bu da insan da güven duygusu yaratıyor. Kendinden emin, karşısındaki insanlara duyarlı, iş disiplininden taviz vermeyen bir o kadar da enerjik ve güleryüzlü bir danışman Kendisine bende oluşturduğu yeni bakış açıları için çok teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
B.V.
17.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83325
Mahmut Bey'in drama lideri olduğu iki eğitim çalışmasına katıldım.Kendisiyle bu şekilde tanıştık. Bilgi donanımı, samimiyeti, rahatlatıcı ses tonu, farklılıklara duyarlılığı, yerinde müdahaleleri ile her çalışmada kendime dair farkındalıklar oluşturup, mesleki anlamda kendisinden yeni bilgiler edindim. Akademik alanda yaptığı çalışmalar ve aldığı eğitimlerle kendini kanıtlamış bir psikolojik danışman. Danışanlarını her zaman rahat hissettirip, onlara bilgi ve becerisiyle yardımcı olacaktır. Kendisini tanıdığım için mutluyum.
     5 Beğeni    
Erol K.
17.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83319
Kendisi ile bütün önyargılarımı cebimde doldurup gittiğim bir seminer nedeni ile tanıştık. Ancak seminerin başlaması ile birlikte tüm bu sıkıcı seminer kurs vs ile ilgili yargıları bir kenara atmamızı sağladı, kişiliği ve özellikle mesleki birikimi ile gerçekten inanılmaz yararlı oldu ve bizi yeniden enerji ile doldurdu. Katılımcıya yaklaşımı oldukça iyi kendisini öne çıkarmaya değil kişilere fırsat vermeye çalışıyor ve kişinin kendisini eksiksiz ifade etmesine imkan tanıyor.Teşekkürler Mahmut bey iyi ki sizi tanıdık.
     5 Beğeni    
Y.A.
17.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83316
Mahmut BEKTAŞ ile kendisinin eğitmen olduğu Yaratıcı Drama Ve Öfke Yönetimi seminerinde tanıştık.Yaratıcı drama alanında çok yetkin ve etkin bir eğitmen.Grup üzerindeki hakimiyeti oldukça başarılıydı, grup içindeki her bireyin güçlü yönlerini açığa çıkarma konusunda çok hassas ve başarılı bir liderdi. Kendini sürekli geliştirme ve yenileme konusunda çok kararlı ve istekli bir tutumu var ve mesleki donanımı oldukça yeterli birisi .Kendisiyle yaptığımız çalışmadan mesleki doyum aldım ve düzenleyeceği her çalışmaya katılmak isterim.Kendisini 3 sıfatla tanımlayacak olsam; tutkulu,öngörülü,donanımlı.Mahmut BEKTAŞ insan ilişkilerinde incelikli davranan,güvenebileceğiniz arkadaş canlısı biri.Kendi güçsüz yanlarını görüp bunları paylaşacak kadar da açık yürekli.
     6 Beğeni    
Danışan
14.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83226
Mahmut Beyle bir eğitimde tanıştık. Şimdiye kadar birçok eğitime katıldım fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki katıldığım eğitimler arasında en iyilerinden biriydi. Çünkü Mahmut Bey mesleki donanımını profesyonel anlamda yansıtırken duyarlı yapısı ve gülenyüzüyle kendimi rahat hissetmemi sağladı. Ayrıca doğru yönlendirmeleriyle kendime dair olumlu farkındalıklar geliştirmeme ve iyi hissetmeme yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Mesleki bilgi ve becerilerinden yararlanabileceğim, kendimi güvenle açabileceğim ve yardım alabileceğim, samimi bir arkadaş kazandığımı düşünüyorum bunun için ayrıca mutluyum.
     5 Beğeni    
Danışan(A.A.)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83215
Bir arkadaşımın tavsiyesi ile kendisini buldum.Öfke kontrolum da yaşadığım sorunlar çevremle olan ilişkilerimi çok bozmuştu bu nedenle psikolojik destek aldım. Kendisi samimi,sevecen,güleryüzlü,işini seven,mesleğine hakim ve güvenilir.Akıl vermiyor,eleştirmiyor,yargılamıyor,çözümlerinizi kendiniz bulmanız için gereken farkındalıkları oluşturuyor.Çok yardımcı oldu pek çok sorunumu çözmemi sağladı.Tekrar bir sorunum olduğunda kendisine başvuracağım.Tüm arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Deniz DOĞRUÖZ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
29.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81689
Mahmut Bey'i 2007 yılından beri eğitim kurumlarında çocuk, ergen ve ailelerine yönelik psikososyal destek ve danışmanlık çalışmaları sırasında tanıma şansı buldum. Özellikle, aileleri desteklemek için yürütülen Türkiye genelindeki büyük bir eğitim projesinin İzmir ayağında birlikte çalıştık. Mahmut Bey, pozitif yaklaşımı ve sakinleştirici ses tonuyla ailelere ve eğitimcilere ilişki dinamikleri ve iletişim konularını etkiyle aktarır, çatışma yaratan tartışmaları ise çözüme kavuşturur. Meslek etiği konusunda örnek aldığım kişilerdendir. Onu tanıdığım için çok memnunum. Dolu biridir ancak sizden öğrenmeye de açıktır. Her zaman ilişkilerde karşılıklılığa önem verir. Onu tanıdığım için çok memnunum.
     6 Beğeni    
Rifat TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57118
Mahmut Bey, Kızımın ana okulunda görev yapmakta. Eşim ve ben kızımızla ilgili okula adepte olmada yaşadığı zorluk çektiğimiz süreçte bize çok yardımcı oldu. Ayrıca Mahmut bey Baba destek Prg.da da bize uzman eğitici olarak ders vermektedir.Eğitimini aldığımız konularda ve tavsiyelerinde çok büyük katkı ve desteğini almaktayız. Ses tonu ile arkadaş sevecen yaklaşımı ile ve hep gülen yüzü ile diğer herkesden farklı olduğunu söyleyebilirim. Bence hayatımızda her şeyi yaşayarak eğitim alıyoruz, mahmut beyde yaşanmışlıklarından edindiği somut bilgileri bizlerle paylaşıyor bizlere destek oluyor.Bu samimi ortam da oratak katılımın doğmasını sağlıyor. Güler yüzlü, sevecen,hoş görülü. Sıcak, ter temiz ve neşe ile dopdolu çocukların ortasında şirin bir ana ouklunda görev yaptığını söylemeliyim. Ve kattığınız ,emekleriniz için ne kadar teşekkür etsek azdır. En derin Saygı ve sevgilerimle. Rifat TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     7 Beğeni    
M Emre Dalgıç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ocak.2013
TavsiyeNo: 56860
danışmanımız kesinlikle insanlara ve insanlığa kendisini adamış, sadece işini geliştirmek ve daha fazla insana ulaşmak isteyen, topluma hizmet için işini yaptığını düşünmekteyim. kesinlikle parayı sevmiyor. tek istediği hastalarına en iyi nasıl yardımcı olabilir ve kendini nasıl geliştirebilir. kıymetli psikoloğumuza yaşamında başarılar diler, tüm halkımıza kesinlikle tavsiye ederim. kendisinin bedelsiz düzenlediği Av.İlhan Ege Anaokulunda açtığı baba çocuk eğitim vakfına katıldım. bizim grubumuzun istediğimiz gün ve saatte, kendi yaşamından vakit alarak, bize ayırdı. her hafta farklı konu işledik, bizi kaynaştırdı. her şeyden önemlisi çocuklarımıza daha iyi, daha etkili nasıl davranacağımız konusunda bilgi edindik. çocuklarımızın davranışlarını birbirimize anlatarak, tecrübe edindik. her şeyimiz, geleceğimiz olan çocuklarımıza daha etkili ve günümüz koşullarına uygun davranmayı daha geliştirdim.
     5 Beğeni    
Badep-Gökhan
5.Ocak.2013
TavsiyeNo: 56837
Merhaba, Öncelikle mahmut bey kişiliği,karekteri ve insana yaklaşımı ile güven veren bir uzman. Kendisi ile 13 hafta süren bir seminer sayesinde tanıştık. Aile çocuk iletişimi,eğitimi ve hayat boyu çocuğun karekterini belirleyecek ve kendine güvenen bireylerin oluşturulması hakkında bana ve seminere katılan tüm arkadaşlara çok faydalı olan bilgiler vermiştir. Başarılı ve öz verili çalışması karşıdaki kişi veya kişilerede örnek olacak bir şekilde yansıyor. Saygılarımla,
     7 Beğeni    
Hasan Dağ
23.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54983
Uzman Psikolojik Danışman Mahmut Bektaş beyi yaklaşık larak 18 yıldır tanıyorum. Kendisini istikrarlı bir şekilde geliştirdi. Kendisi yüksek bir enerji ve motivasyonla çalışmalrına odaklanmakta ,herzaman amaçladığı sonuçlara ulaşmaktadır. İlişki kurduğu insanlar tarafında sevilen destek istenen bir yapısı var. Son yıllarda mesleki çalışmalarını farklı bilimsel ve sanatsal disiplinler ile ilişkilendirip destekleyerek yürütmektedir. En önemli kişilik özelliği güven verici olmasıdır.
     8 Beğeni    
Cem KAYA Fotoğraf
Psk.Cem KAYA
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
9.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50205
Mahmut Bektaş ile üniversiteden bu güne dayanan bir ilişkimiz bulunmakta, hem arkadaşım olarak hem de meslektaşım olarak kendisi ile birlikte olmak beni olumlu yönde etkiliyor. Mesleki hayatındaki başarılarını takdirle izliyorum. Alanına yönelik sürekli bir gelişim hedefi bulunan, psikoloji alanındaki her yeni gelişmeyi takip eden ve çalışma hayatına ekleyen bakış açısını beğeniyorum. Son yıllarda beraber çalışmalarına katıldığımız AÇEV içerisindeki aktif çalışmalarını da yakından izlemekteyim. Güvenebileceğiniz, destek alabileceğiniz bir uzman olarak kendisini tavsiye ederim.
     15 Beğeni    

Dr.Mahmut BEKTAŞ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : drama, tiyatro, sinema

Sevdigi Muzikler : klasik


Dr.Mahmut BEKTAŞ'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Anne Çocuk Eğitim Vakfı
TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLERİ VAKFI
EMDR Derneği

Dr.Mahmut BEKTAŞ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Mahmut BEKTAŞ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Hasan DAĞ
Uzm.Psk.Dnş.Hasan DAĞ
Sevgili Uzman Psikolojik Danışman Hasan Dağ'ı üniversite yıllarından bu yana yakından tanıyorum. Sağduyulu olması, yaratıcı düşünme becerilerine sahip...
Berrin BİLGİN
Dr.Dt. Berrin BİLGİN
İstanbul
Diş Hekimi
Deniz DOĞRUÖZ
Uzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
Deniz Bey'i 0-14 yaş ailelerine yönelik bir sivil toplum kuruluşunda verdiğimiz eğitimlerde tanıdım. Kendisini aile ve eğitimcilere çocuk gelişimiyle ...
Cem KAYA
Psk.Cem KAYA
Cem bey hem benim üniversitedeki ilk arkadaşım, hem de iyi bir meslektaşım. Kendisiyle AÇEV'in Baba Destek Programında (BADEP) birlikte çalışma fır...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Experience Counselling/Psyhoterapy And Drama
C01 2tl Colchester Essex United Kingdam (İngiltere)
Yurtdışı
(Colchester Essex)
Dr.Psk.Dnş.Mahmut BEKTAŞ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(505) 705 28 41
(Sadece Whatsup, Telegram ile Ulaşabilirsiniz.)
Telefon 2 :
0(731) 041 66 94
(İngiltere)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1977
(46 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi Pdr
Mezuniyet Yılı
1999
(24 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans (2007 Mezunu)
Doktora
Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Dr.Psk.Dnş.Mahmut BEKTAŞ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Mahmut BEKTAŞ Mesleki Videolar Videoları
-

08:42
Top