2007'den Bugüne 92,558 Tavsiye, 28,255 Uzman ve 20,012 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Ayla KETRE
Psikolojik Danışman - İçel (Mersin)

Ayla KETRE Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ayla KETRE Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

195
(%69.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ayla KETRE'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ayla KETRE'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"Her şey beyinden sadece beyinden kaynaklanır. Zevklerimiz beyinden doğar, acılarımız, neşelerimiz, kederlerimiz de. Aynı organ bizi çılgın ya da deli yapar, aynı organ dehşet ya da korku verir" Yaşadığınız Anda Beynin Mucizesini Farkedin
 
Ayla KETRE'nin İletişim Bilgileri
Adres 1:
Ayzep Bireysel ve Kurumsal Danışmanlık Merkezi
Kültür Mh. Atatürk Cd. İsa Öner Apt. Kat:7/14
İçel (Mersin)
(( Özel Sistem Tıp Hastanesi Yanı ))
Telefon 1 :
(Asistanlık)
Telefon 2 :
( Randevu İçin Her Saat Aranabilir )
 skype hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1978 (46 yaşında)
Doğum Yeri : Adana
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (1998 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ayla KETRE Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YARDIM ALMA SÜREÇLERİ KİŞİYE ÖZGÜDÜR. BAZI BİREYLER SORUN ODAKLI, BAZILARI SÜREÇ ODAKLI YARDIM ALMALIDIRLAR. BU NEDENLE MUTLAKA İLK GÖRÜŞMEDEN SONRA NE YAPILMASI GEREKTİĞİNE UZMAN KİŞİ VE DANIŞAN BİRLİKTE KARAR VERİRLER.

Hizmetlerimiz ve özel çalışma alanlarımızla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi www.ayzep.com adlı web sitemizde bulabileceğiniz gibi aşağıda da maddesel olarak ifade etmeye çalıştığımız alanlarda sizlere yardım edebiliriz.

1. Yetişkin Bireylerle Psikoterapi
* Gündelik yaşamınıza engel olan tüm korku ve kaygılar
* Kontrol altına alamadığınız takıntılı düşünceler ve davranışlar
* Tükenmişlik sendromu
* Yas ile baş edebilme
* Geçmiş yaşantıların etkisinden kurtulma
* İş hayatında başarılı olma
* Stresle baş etme
* Öfkeyi kontrol altına alabilme
* Depresyondan kurtulma
* Yeme ve uyku bozuklukları
* Diğer insanlarla iletişimde yaşanan güçlüklerle baş etme
...[Devamı...]

Ayla KETRE Özgeçmis CV Psk.Dnş.Ayla KETRE'nin Özgeçmişi
Eğitim Özgeçmişi

1978 yılında Adana’da doğmuş, ailesi ilk okul 4. sınıftan sonra Mersin’e yerleşme kararı aldıktan sonra ilk,orta ve lise öğrenimini Mersin’de yüksek başarı ile tamamlamıştır.

1998 yılında Hacettepe Üniversitesi (Psychological Counseling & Guidance Program) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalında Lisans programını yüksek derece ile bitirmiştir.
2001 yılında Mersin Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilimi'nde Yüksek Lisans programına başlayıp derslerini başarıyla sonlandırmıştır.

2004 yılında çalıştığı kurumdan istifa ederek Mersin'de psikolojik danışmanlık merkezi alanında ilk ciddi girişim olarak daha sonra pek çok meslektaşına model olabilecek AYZEP Psikolojik Danışmanlık Merkezi'ni kurmuştur.

-2004 Haziran INLPTA’dan ( International NLP Trainers Association) NLP Practation
...[Devamı...]

Ayla KETRE Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Coşkun
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74469
Uzun bir süredir Ayla Hanım'a ulaşmaya çalışıyordum. Nihayet yeni buldum. Bir süredir çalışmıyormuş ama mesleğe yeniden dönmesine çok sevindim. Eşimle, ailemle, iş yerinden arkadaşlarımla sürekli sorunlarım oluyordu. Sanki bütün dünya bana karşıymış gibi geliyordu. Çok mutsuzdum ve sürekli onları haksız buluyordum. Daha ilk görüşmemizden itibaren candan dinlemesi, birden bire beni haklı ya da diğerlerini haksız bulmaya çalışmaması objektif tutumuna güven duymamı sağladı. Hücum terapisi diye bir yöntem kullanıyormuş. kısa sürede sorunu ve sorunun kaynağını bulmak üzere maceralı bir yolculuğa çıkmış gibi hissediyorum. Henüz 1 hafta oldu çalışmaya başlamamız ama çok umutluyum. sonucunun da faydalı olacağına eminim. 3 kelime ile tanımlamak istersem sakin, kendinden emin ve dikkatli...
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Beril
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29165
Benim vesveselerim vardı, bir türlü aklımdan çıkmıyordu. Ne yapacağımı bilmiyordum. aklımı kaybetmekten korkuyordum. saçma sapan 4-5 cümle kafamda dönüp duruyordu. Neden ben bunları yaşıyorum diye düşündükçe daha da sinirleniyordum. eşime kızgındım, aileme kızgındım. Hepsi sanki onların suçuymuş gibi geliyordu. asla geçmiyecek bu vesveseler hep benimle kalacak diye düşünüyordum. Sonra her zaman ofislerinin önünden geçip gittiğim ayzepe geldim. Ayla hanımla tanıştım. nasıl olacak da geçecekti bilmiyordum. Acaba bir merhem mi sürecek kafama, yoksa okuyup üfleyecek mi ne olacak. zaten herkes takma diyor. Bir de ayla hanım derse ben bittim diye düşünüyordum. Sonra beni dinlemek istedi. işte vesvesem var diyorum ama yetinmiyor. Sordukça soruyor. sanki ben vesvesem var deyince o şıp diye olup biteni anlayacak da bana bir çare bulacak sanıyordum. öyle olmadı. ilk iki hafta hergün seanslara gittim. üçüncü haftadan sonra ilaç almam için doktorla görüştürdü. İlaçla birleşince tedavi daha iyi olurmuş dedi. Şimdi aradan üç ay geçti ve kendimi çok iyi hissediyorum. gevşemeyi öğrendim, düşüncelerimle başetmeyi öğrendim. Hepsinden önemlisi bu dünyada yaşamaya layık olduğumu ve hakettiğimi yani değerliliğimi öğrendim. Destekleri için kendisine minnettarım. Bir daha o düşüncelere saplanmayacağımı da biliyorum. Çünkü kendimi nasıl düzene sokacağımı da öğrendim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     9 Beğeni    
Sümeyra Güler Özsoy
18.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29084
Hayatımın en anlamlı yolculuklarından biri olan Psikoterapi enstitüsünde yol arkadaşım olan Ayla Hanımı, ilk kez mağrur duruşu ve etkileyici ses tonuyla kürsüde kendini tanıtırken fark ettim ve Onunla aynı paralelde ders dinleyeceğim için kendimi çok şanslı buldum…Diğer psikolojik danışmanlardan onu daha da ötelere taşıyan en güçlü yönlerinden bir tanesi kendisinden çok emin olması diyebilirim..Öylesi bir özgüven, Ayla hanımdaki gibi ciddi bir bilgi birikimi ile birleşince karşımıza ancak O, çıkıyor..O’ysa bize başarıyı bizzat yaşayarak tanımlıyor.Ayla Hanım alanında bugüne kadar pek çok eğitim almış olup diğer eğitim alanlardan farklı olarak aldığı eğitimleri en güzel şekliyle kendi akıl süzgecinden geçirerek ,eleştirel düşünce gücüyle yorumluyor bilgiyi irdeliyor ve özgün performansı ile yaşama armağan ediyor..Nasıl mı ? Danışanları bunun en güzel örneği olsa gerek… Bir Meslektaş olarak yelpazemde anlamlı bir farkla yer alırken ,kimi zaman sorunlarımı rahatlıkla paylaşabileceğim bir danışman ,kimi zaman dert ortağım, kimi zamansa şefkatli bir abla olabilmeyi başarmıştır.Pratik zekası ve son derece enerjik devam eden yaşamına rağmen yaptığı araştırmaları vakalarına taşıyabilmesi ,okuyan yazan ve eleştiren bir Psikolojik Danışman olarak her zaman bizlere örnek teşkil etmektedir…Ben Onu ifade etmekte zorlandığım için Onu tanımak isteyenlere yaşantısına bakmalarını ve somut başarısını hayat kaleminden okumalarını tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Ozan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29029
merhabalar oncelikle burdan sayin ayla ketre hanima bana yardimci oldugu icin bir kez daha cok tesekkur ediyorum ayla hanimla bir tatil koyunde karsilasmisti ve o mukemmel insan sanki icimi okumus butun sorunlarimi gozlerimden okumustu ve bir uzmanda buluna bilecek en guzel seyi gormustum onda insan sevgisi o arkadas canlisi insan bana yardimci olmaya karar verdi ve danisani oldum ve okadar proffesyoneldiki bugun hayatima mutluluklarla ilerlememi ona borcluyum. belki onunla karsilasmasaydim bugun o cektigim anlamsiz eski problemlerimle bogusacaktim ama benim icin ayla hanimdan aldigim destek yardimla hayat bugun benim icin cok renkli artik gelecekle ilgili planlar yapabiliyorum ve en onemlisi yasamak bile istemezken,hayati en cok seven oldum ayzep piskolojik danismanlik merkezi benim gozumde bir aile gibi insanlari sevgiyle karsiliyorlar orada rengarenk bir hayat var iyiki sizi tanimisim ayla hanim tesekkurler ayzep piskolojik danismanlik merkezi tesekkurler ayla hanim sizlere nekadar cok tesekkur etsem azdir saygilarimla ozan aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     3 Beğeni    
Gülayse
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29021
İşini en iyi şartlarda yapan, örnek, ve kendini geliştirmiş,uzman,neşe dolu, yaşama sevgisi aşılayan, insanlara yeniden diriliş için yardım eden, umut pınarı.... ve daha niceleri.. Bunlar asla iltifat değil Ayla Hanım için az bile.. kendisinden yardım alan biriyim.. içinde bulunduğum durum pek iç açıcı değildi... ama hayatım adına dönüm noktası oldu.. umut ışığım oldu.. gücüm oldu.. artık onun öğrettikleri ile dimdik duruyorum.. onunla beraber olmak en büyük şansım oldu.. sizlerde bu tavsiye yazısından sonra lütfen çalın Ayla Hanımın kapısını.. derdinize sürücek muhakkak bir dermanı var...:))) sevgilerle..
     1 Beğeni    
ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29001
ayla hanımın adını ilk kez bir arkadaşımla sohbet ederken duydum.arkadaşım profesyonel yardım almış ve benimde hatta eşimle ikimizinde bu yardımı almamızı tavsiye etmişti.eşimle konuştuktan sonra karar verdik ve bir randevu neticesinde tanıştık.eşimle sorunlarımız vardı ve her defasında erteliyorduk .ilk ben gittim görüşmeye eşimi ikna etmem çok zor olmuştu .eşim kendisi gitmeyeceğini sadece benim gitmemi istedi ben delimiyim dedi. ama bir kaç görüşmeden sonra kendi isteğiyle o da yardım aldı aslında aynı dili konuşuyormuşuzda farkında değilmişiz.önceler iyi mi yapıyorum diye bu kadar parayı vermek doğru mu diye içimden geçmedi desem yalan olur ama şimdi diyorum ki anasının ak sütü gibi helal olsun verdiğimiz paralar :) önceleri herşey hemen olsun evliliğimizdeki çıkmazlar sorunlar hemen çözülsün diye bekliyordum şunu fark ettim ki sorunlar birikmiş bizim için kartanesinden çığa dönüşmüştü ve çığı eritmek hiçte o kadar basit değildi . bazen haftanın hergünü beraberdik ayla hanımla bazen eşimle yalnız bazen de ikimizle birlikte görüştü ve o ikili görüşmelerde daha iyi sonuçlar alıyorduk benim demek istemelerimle eşimin anladıkları arasındaki fark daha iyi ortaya çıkıyordu. şundan eminim ki biz eşimle profesyonel yardım almasaydık hatta arkadaşımın tavsiyesiyle ayzep danışmanlığa gitmeseydik şu anda eşinden ayrılmış iki çocuklu bir kadın olarak hayatıma devam ediyor olacaktım . ayla hanım herşey için sonsuz şükranlar allah yolunuzu açık etsin
     6 Beğeni    
Funda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2009
TavsiyeNo: 28991
Mucize dokunusun ta kendisi! Sayende imkansiz olarak icime islenmis olan birsey gerceklesti hayatimda. Olduramadiklarimin ustesinden geldik sayende, sadece 10 ay once gerceklesmezse diye hayalini kurmaktan bile cekindigim hayatin icindeyim simdi, ve istedigim gibi.. Danismanligindan yardimin dokundugu kadar bir abla bir dost olarak da yerin bende apayri.. Iyi ki tanidim seni, iyi ki dokundun hayatima.. Iyi ki degistirdin dunyami.. Iyi ki varsin Ayla ablacim!
     2 Beğeni    
Meryem SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2009
TavsiyeNo: 28990
Ayla hanım ile kendi sınırlarımı zorlarken, mutsuz bir şekilde yaşamaya çalışırken karşılaştım. Ben hep bir karar verildikten sonra artık geri dönüşünün olmadığını, hayatta 2. şans diye bir şey olmadığını düşünürdüm. Ama o, beni kaybolduğum hayalet yaşamımdan kurtardı; insanların arasına tekrar karışmamı sağladı. Bilmiyorum söylediğim şeyler ne kadar kalbinize ulaşır ama bir şeye benzetmek istersem ben ve ayla hanımı, sanırım ben henüz kozasından çıkmamış bir kelebeksem o ise dışarıda, benim çıkmamı bekleyen, ısısıyla koruyan tatlı bir güneşti diyebilirim. Sevgilerimle..
     1 Beğeni    
Selen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2009
TavsiyeNo: 28962
Ayla hanımla 3 yıl kadar önce tanıştım.Hayatımın en zor dönemiydi.Şimdi hatırlamak bile istemediğim kadar zor günler geçiriyordum.Kapana kısılmıştım çıkış yolum yoktu.Ayla hanımdan danışmanlık hizmeti almış bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım Ayla hanımla.O zamanlar bir danışmana gitmek o kadar saçma anlamsız geliyorduki bana ;sihirli değneğimi var diyordum ne yapabilir?neyi değiştirebilir benim hayatımda?ama başka gidebileceğim hiçbiyer,yapabileceğim hiçbir şey kalmamıştı...ki.,Ayla hanım gerçekten sihirli bir değnek değdirdi bana.Hiçbişeyi değil evet beni değiştirdi ve ben de herşeyi....Üç yıl önce sabahları yataktan çıkmak istemeyen , yorgun ,bıkkın ben , şimdi yaşamı kaçırıyorum diye uyumuyorum.Her aynaya baktığımda kendine gülümseyen kendiyle gurur duyan bir insan yarattınız.Tedavim biteli çok zaman oldu ama Ayla hanım beni takip etmeyi sormayı ilgilenmeyi asla bırakmadı.İnanılmaz iyi bir psikolog değil sadece aynı zamanda inanılmaz iyi bir insan. Kocaman yüreğinize ,sonsuz sabrınıza, sınırsız ilginize minnettarım.Umarım herkes benim kadar şanslı olur ve sizle tanışma şansını yakalayıp hayatını kendi ellerine alır.sizi seviyorum
     9 Beğeni    
Ferhat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Aralık.2009
TavsiyeNo: 28960
Ayla KETRE, şahsen benim için daha başlangıçta tam bir "abla" profili çizmeyi başardı ki en yakınımdakilerin (birkaç kişi dışında) dahi ilgilenmediği, başlangıçta rahatsızlığımla ilgili ve diğer konularda beni dinledi. Kendisinden önce başvurmuş olduğum danışmanların soğuk ve adeta geçiştirme usulü tavırları artık beni, obsesif sorunlarımla başbaşa kaldığım gibi bir yanılgıya sürükledi. Açık konuşmalıyım ki ekonomik anlamda yaşadığım zor durumlarımda bile yine bir abla fedakarlığı ile yaklaşan Ayla KETRE aracılığı ile sorunlarımı atlatmayı başardım. Tek ideali para kazanmak olanların yanında farklı hedefleri olan bir danışman...
     2 Beğeni    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Nisan.2008
TavsiyeNo: 10958
Kendisini, şirketimize bırakılan broşürleri ile bulduk. O dönemde 8 aylık evliydik ama henüz eşimle tam bir birleşme sağlayamamıştık. Benim korkularım vardı. açıkçası daha önce bir kaç uzmana gitmeyi denedim. Öngörüşmeler de yaptım ama güven duyamadım. Ayla Hanım, herşeyden önce güven veren bir duruşa sahip. Gözlerindeki anlamaya çalışan ifade emin ellerde olduğumu hissettirmişti. Süreç içinde özellikle başlarda acaba halen doğru yerde miyim diye düşünsem de çok geçmeden kendimi doğru yerde doğru kişiyle olduğumu hissettim. Garip bir duruşu var. Bazen mesafeli bazen son derece yakın. İstediğinde ulaşılabilecek kadar yakında, ama boğmayacak ve kişselliğime saygı duyacak kadar uzakta. 2 hafta sonra kendimi tümüyle seanslara teslim ettim (insan başta bırakmıyor kendini ). Aslında en büyük sorunumun eşimle iletişimimde olduğunu anladım seanslarda. Ben ona ne istediğimi, neyden keyif duyabileceğimi söylemiyordum. O da bilmeden ya zorluyor, ya küsüyor, ya tehdit ediyor, ya kandırmaya çalışıyor ya da başka başka yollar deniyordu ve giderek kördüğüme dönmüştü herşey. sonunda çözüldü merak edenlere... Ayla Hanım'ı bence diğerlerinden ayıran en önemli şey kalite anlayışı ve insana verdiği değer. Harika bir ofisi var. Bahçelikli, yeşil bir alan içinde. Kuş seslerini duymak mümkün. Tüm çalışanları sıcak ve sempatik. Ben memnun kaldım ve kesinlikle yakınlarıma tavsiye ediyorum. Sizlerin de tanımasını isterim.
     16 Beğeni    

Ayla KETRE'nin Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Hipnoz Derneği, Bütüncül Psikoterapi Derneği

Ayla KETRE Mesleki Videolar Videoları
32 Video

Ayla KETRE'nin Mesleki Anilari Mesleki Anilari
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ayzep Bireysel ve Kurumsal Danışmanlık Merkezi
Kültür Mh. Atatürk Cd. İsa Öner Apt. Kat:7/14
İçel (Mersin)
(( Özel Sistem Tıp Hastanesi Yanı ))
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(324) 290 24 10
(Asistanlık)
Telefon 2 :
0(541) 641 12 55
( Randevu İçin Her Saat Aranabilir )
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1978
(46 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1998
(26 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Psk.Dnş.Ayla KETRE Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Ayla KETRE'nin Mesleki Anilari Mesleki Anilari
Ayla KETRE Mesleki Videolar Videoları
32 Mesleki ve Kişisel Video
Sınavlara Hazırlanırken Aileler Öğrencilere Nasıl Destek Olmalıdır?
Sınava Hazırlanırken Sosyal Alanlar Ne Olmalı?
Çocuğun Bireyselleşmesi- Özerkleşmesi Ne Kadar Önemlidir
Öğrenciler Sınava Nasıl Hazırlanmalı
Sınav Başarısında Ailenin Rolü
Sınav Kaygısı Yaşayan Bir Öğrenci Ne Kadar Süre Önce Başvurmalı
Sınav Kaygısı Ne Kadar Sürede Çözülür
Sınav Kaygısı Hangi Boyutta İken Yardım Alınmalı?
Aileler Sınav Kaygısını Nasıl Farkeder
Sınav Kaygısının Belirtileri Nelerdir
Sınavı Kazanamayan Öğrencinin Sonu Ne Olur?
Sınav Kaygısının Temelinde Neler Yatar
Yalan Karşısında Tepkimiz Ne Olmalıdır?
İnsanlar Neden Yalan Söyler
Psikolojik Danışman Ne Fayda Sağlar
Bazıları İnsanlar Neden Boşanmaz?
Karşınızdakini Konuşturmanın Yolu Ne?
Erkekler ve Kadınların Aldatma Biçimleri Aynı Mıdır? Farklı Yönleri Nelerdir?
Aldatılan Kişi Ne Yapmalı
Aldatılan Ne Hisseder?
İhanet Terkedilebilir Bir Davranış Mıdır? Kimler İhanet Eder?
İhanet Nedir?
mersinde psikolojik, terapi mersin, evlilik terapisti, mersin terapisi, kaygıların terapisi, mersinde terapist, terapist mersin, evlilik terapisi, psikoterapi mersin, mersin pedegog, hücum tedavisi, mersin nlp uzmanı, eş terapisti mersin, mersin hipnoterapi, mersinde hucum tedavisi, mersin psikolojik, kişilik bozuklukları, takıntılı davranışlar, pedegog mersin, mersinde terapi, hipnoterapi mersin, panik atak mersin, evlilik danışmanı mersin, okb mersin, kişilik bozukluğu, psikoterapist mersin, mersin takıntı tedavisi, kurumsal danışmanlık, hücum terapisi, hipnozla mersin, danışman, aile terapisi, anksiyete bozukluğu, mersin terapi, hipnoterapist mersin, mersin panik atak, depresyon terapisi, obsesyon mersin, mersinde psikoterapi, hipnoz mersin, psikolojik danışman, mersinde psikolojik danış, mersin depresyon tedavisi, psikolojik terapi, aile terapisi mersin, mersin psikolojik danışma, mersin aile terapisi, boşanma destek, psikolojikdanışman mersin, tik bozuklukları mersin

13:29
Top