2007'den Bugüne 79,380 Tavsiye, 25,465 Uzman ve 17,761 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Oya MORTAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Psk.Oya MORTAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Oya MORTAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

29
(%86.2 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarOya MORTAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Oya MORTAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Zümrüt GEDİKPsk.Zümrüt GEDİK
Zümrüt, doktora sürecinden tanıdıgım ve çok güvendigim bir meslektaşımdır. Eğitim sürecimizde her zaman motivasyonu çok yüksekti. Mesleğini çok severe...
Gözde EMİK AKSOYUzm.Psk.Gözde EMİK AKSOY
Gözde üniversiteden çok sevdiğim bir arkadaşım olmasının yanı sıra gayretine, çalışkanlığına ve iş disiplinine her zaman saygı duyduğum bir meslektaşı...
Cemal UZUNUzm.Psk.Cemal UZUN
Cemal ile Manisa Ruh Sağlığı'nda uzun yıllar birlikte çalıştık. Bilgisine ve yetkinliğine çok güvendiğim bir meslektaşımdır. Çoğu meslektaşımı zorlaya...
Sedar ERTAŞUzm.Psk.Sedar ERTAŞ
Sedar ile Manisa Ruh Sağlığı'nda birlikte çalışma fırsatım oldu. Onu hem iyi bir meslektaşım hem de arkadaşım olarak değerlendirdiğimde "idealler...
Gülgün KURTAYUzm.Psk.Gülgün KURTAY
Gülgün'ü lisans ve yüksek lisans eğitimlerimiz sırasında gelişen ve halen sürdürmekte olduğumuz arkadaşlığımız ve mesleki bağımızdan dolayı iyi tanırı...

Oya MORTAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
**Özel Çalışma Alanları:
Şizofreni ve Psikotik Bozukluklar
Depresyon
Anksiyete Bozuklukları (Panik Bozukluk, Yaygın Anksiyete, Fobiler, OKB)
Kişilik Bozuklukları
Psikolojik Travmalar
Öfke Kontrolü
Çocuk ve Ergenlerde Ansiyete Bozuklukları, Davranım Sorunları


**Bireysel Terapiler:
Bilişsel Davranışçı Terapiler
EMDR
Stratejik Aile Terapisi
Bilişsel Davranışçı Eş Terapileri
Monodrama

**Grup Terapileri
Bilişsel-Davranışçı Grup Terapileri
Psikodrama

**Psikolojik Testler
MMPI, Rorschach, TAT, WISC-R, Bender Gestalt G.M.A., Demansta Bilişsel Tarama, Psikiyatrik Değerlendirme Ölçekleri

Oya MORTAN Özgeçmiş CV Psk.Oya MORTAN'ın Özgeçmişi
**İş Deneyimi:
İstanbul Psikiyatri Enstitüsü & Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri Kliniği (Nisan 2011- )
Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi (Temmuz, 2007-Nisan, 2011)
İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği (Eylül -Temmuz, 2007 )

** Gönüllü Çalışma & Staj Deneyimi:
Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği/ Terapi Danışmanlık Merkezi/ Işık Özel Eğitim Merkezi-“otizmi olan küçük çocukların özel eğitim merkezlerinde edindikleri bilgi ve becerilerin ev ortamına genellenmesi”/ Ege Üniversitesi Kampüs Anaokulu/ Ege Üniversitesi Çocuk-Ergen ve Yetişkin Psikiyatri Kliniği / Gürsoy Psikolojik Danışmanlık Merkezi / ODER- otistik bozukluğu olan çocuklar ile piyano dersleri yürütme

Oya MORTAN Tavsiye Yazıları Oya MORTAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Ceren ERDUR Fotoğraf  Psk.Ceren ERDUR
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

13-04-2013
 TavsiyeNo: 59904
Oya Hanım, üniversite yıllarından tanıdığım arkadaşım ve meslektaşımdır. Kendisi hem üniversite yıllarında hem de iş yaşamında başarılı, azimli, kendisini sürekli olarak geliştiren ve yenileyen,çalışkan ve güvenilir birisidir. Kendisini tanıdığım ilk günden beri iyi bir klinik psikolog olmak isteyen ve bu isteği doğrultusunda hareket eden Oya Hanım halihazırda alanında hakim bir meslektaşımdır. İhtiyaç sahibi bireylerin kendisi ile çalışmalarını içtenlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Zümrüt GEDİK Fotoğraf  Psk.Zümrüt GEDİK
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

09-04-2013
 TavsiyeNo: 59721
Oya Mortan ile Ege Üniversitesinde birlikte doktora yapıyoruz. Egitimim boyunca Oya'nin önerilerinden ve bilgisinden gerçekten çok faydalandım. Ozellikle psikotik rahatsizliklarin tedavisinde Oya'nın son derece başarılı, bilgili ve deneyimli bir uzman olduğunu biliyorum. Diğer psikiyatrik rahatsızlıkların bilişsel davranışçı terapisi üzerine de Oya şüphesiz tanıdığım en iyi klinik psikologdan biridir. Oya'nın empati yeteneği, dirayetliliği ve sahip olduğu iç huzuru gibi kişilik özelliklerinin mesleği ile ahenk içinde olduğuna inanıyorum. Kendisine başvuran danışanların hayatlarındaki zorlukları yenmek konusunda son derece fayda göreceklerine hiç şüphem yok.
     2 Beğeni    

Gözde EMİK AKSOY Fotoğraf  Uzm.Psk.Gözde EMİK AKSOY
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

24-09-2012
 TavsiyeNo: 54150
Oya Mortan Sevi, üniversite yıllarından tanıdığım değerli arkadaşım ve meslektaşımdır. Kendisi hem üniversite yıllarında hem de iş yaşamında çok başarılı, azimli, kendisini geliştirmeye adamış, sağduyulu, güvenilir bir kişidir. Yüksek lisans eğitimini klinik psikoloji alanında tamamlamış ve aynı alanda doktora çalışmalarına devam etmektedir. Klinik psikoloji alanına da pek çok değerli katkısı bulunmaktadır. Bireysel ve grup psikoterapi hizmetlerinin yanı sıra, şizofreni ve psikotik bozukluklar, kişilik bozuklukları, psikolojik travmalar gibi özel çalışma alanlalarında da hizmet vermektedir. İhtiyaç sahibi bireylerin psikolojik sağlıklarına kavuşmaları için kendisi ile çalışmalarını içtenlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

Sedar ERTAŞ Fotoğraf  Uzm.Psk.Sedar ERTAŞ
İzmir - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

13-08-2012
 TavsiyeNo: 53096
Uzun süre ruh saglıgı hastanesi gibi yogun bir ortamda beraber calıstıgım Oya hanımı yardım arayan herkese gonul rahatlıgıyla tavsiye ediyorum. Yogun bir sekilde calısırken Ege Üniversitesi'nde klinik psikoloji yuksek lisansını yapan, yetinmeyip aynı branşta doktoraya devam eden,tüm bunları yaparken psikodrama eğitimlerini ve toplantılarını da dört gözle bekleyen, isine, etik degerlere,insan ilişkilerine önem veren cok degerli bir meslektaşım olması ve ayrıca arkadasım olması benim icin mutluluk verici. Yardım arayısınızda dogru bir secenek olacagından eminin. Yolun hep acık olsun Oyacım.
     1 Beğeni    

Gülgün KURTAY Fotoğraf  Uzm.Psk.Gülgün KURTAY
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

20-07-2012
 TavsiyeNo: 52610
Oya ile aynı üniversitede eğitim gördük, ardından yüksek lisansımızı birlikte yaptık. Gerek ders gerek tez aşamasında her zaman çok idealistti ve bu duruşu onu çok başarılı kıldı. Çok emek verdiğini bildiğim tez çalışması da hak ettiği ödülleri aldı diye düşünüyorum. Ayrıca tez aşamamda bana çok büyük moral vermiştir. Kendisini sürekli geliştiren, mesleğini çok seven ve etik çalışan sevgili arkadaşıma başarılarının devamını diliyorum. Eğer iyi bir terapist arıyorsanız gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir isimdir.
     4 Beğeni    

 g.k (Danışan)
 IP: 46.196.243.FZ

27-12-2011
 TavsiyeNo: 46680
Manisa Ruh Sağlığı Hastahanesinde tedavi olmaktaydım.Doktorumun yönlendirmesi üzerine Oya hanımı tanıdım ve terapiye başladık.Şizofreni hastasıydım.Oya hanımla ilk terapiye başladığımız zamanlar Oya hanım benim için yardım aldığım bir psikologdu sadece.Ama zaman geçtikçe onunla aramda öyle bir bağ oluştu ki o benim için hayatımdaki en önemli insanlardan biri haline geldi.Terapi gördüğüm süre boyunca bana karşı hep güler yüzlü oldu bu hastalıkla nasıl başa çıkabiliceğimi öğretti ve en önemliside ben kendimi tanıdım Oya hanımın yardımları sayesinde.Bana hep ayna oldu.Bugün iyi olmamda sağlıklı düşünebilmemde kendisinin büyük katkısı var.Kendisi çok başarılı bir uzman.Bence herkes Oya hanımı tanımalı. :)
     6 Beğeni    

Cemal UZUN Fotoğraf  Uzm.Psk.Cemal UZUN
Manisa - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

12-08-2011
 TavsiyeNo: 43534
Oya ile 4 yıl Manisa Ruh Sağlığı'nda birlikte çalıştık. Bu 4 yıl zarfında Oya klinik psikolojide yüksek lisansı kazanıp gayet başarılı bir şekilde bitirip, ardından hemen yine klinik psikoloji doktorasına başladı ve hala devam etmekte. Oya'nın sanırım en belirgin özellikleri çalışkan, düzenli, programlı ve hızlı olabilmesidir. Oya sorun çözücüdür, bunu öyle hızlı yapar ki bazen hızına yetişmek zordur. Akademik donanımının yanında Psikodrama, EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapiler konusunda da kendini donatmış, bir çok eğitim almıştır ve hala kendini geliştirmeye devam etmektedir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda hiç düşünmeden başvurabileceğiniz bir uzmandır. Donanımı, deneyimi, güler yüzlü ve samimi oluşuyla herkese önerilir.
     3 Beğeni    

 F.G. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.240.212.YC

26-07-2011
 TavsiyeNo: 43210
Sayın Oya hanımla Ege üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek lisans yaparken tanıştık. Yaklaşık 6-7 yıldır tanırım kendisini. Dost canlısı, yardım sever, paylaşımcı bir arkadaştır. Aynı zamanda alanında oldukça donanımlı bir psikologdur. Çeşitli terapi eğitimleri almış olan Oya Hanım, sorunu tanımlama ve çözüm önerileri üretmede yaratıcıdır. Sakin ve sabırlı biridir. Akademik alanda da başarılıdır ve ödülleri vardır. Bir süre beraber çalıştığımız Oya Hanımdan danışanları çok memnundu. Yaptığı terapiler sonuca ulaştırıcı olmuştur.
     4 Beğeni    

Oya MORTAN'ın Kitap ve Yayınları Oya MORTAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
*Aldığı Ödüller:

Işık Savaşır Klinik Psikoloji Araştırmalarını Teşvik Birincilik Ödülü-2011

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Bilimsel Araştırma Birincilik Ödülü-2009

*Başlıca Makaleleri:

Mortan O & Tekinsav-Sütcü S (2012). Şizofreni ve diğer psikotik bozukluklarda bilişsel davranışçı grup terapisi: Bir gözden geçirme. Türk Psikiyatri Dergisi, 23, baskıda.
http://www.turkpsikiyatri.com/Data/UnpublishedArticles/486f22.pdf

Mortan O & Tekinsav-Sütcü S (2011). Cognitive Behavioral Therapy for Auditory Hallucinations. Current Approaches in Psychiatry; 3(4):647-663.
(http://www.scopemed.org/?jid=5)
...[Devamı...]

Oya MORTAN'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği
EMDR Türkiye
İzmir Psikodrama Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İstanbul Psikiyatri Enstitüsü
Bakırköy & Nişantaşı
İstanbul
(www.ipe.com.tr)


Adres 2:
Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi
Kazlıçeşme-Bakırköy
İstanbul
(www.surppirgic.com)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(212) 582 50 50 - 1056
(surp pirgiç)

Telefon 2 :
444 80 81
(ipe)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1983
(36 yaşında)
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2006
(13 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Oya MORTAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Fransızca


Oya MORTAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Oya MORTAN Mesleki Videolar Videoları
-


17:46
Top