2007'den Bugüne 83,866 Tavsiye, 26,322 Uzman ve 18,761 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Alev ELMAS
Psikolog - İstanbul
Çocuk Gelişim Danışmanı & Uygulamalı Psikoloji Uzmanı

Alev ELMAS Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

6

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Alev ELMAS Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

16
(%25.0 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Alev ELMAS'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Alev ELMAS'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
YAPA ÇOGEM Çocuk Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi Bakırköy- 0212 466 44 14
Alev ELMAS'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Ya-Pa Çogem Çocuk Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Ebu Ziya Cd. Cevizlik Mah. Hamdi Paşa Mektebi Sk. No:3 D:4 Bakırköy
İstanbul
(Çalışma saatleri: 10:00 / 18:00)
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (2000 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Alev ELMAS Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YA-PA ÇOGEM Çocuk Gelişim Danışmanlığı Merkezi; ailelere çocuklarını yetiştirme sürecinde yardım alabilecekleri güvenilir bir kurum oluşturma düşüncesinden yola çıkmıştır.

YA-PA ÇOGEM, doğumdan ergenliğe, çocuklara ve ailelerine yönelik eğitim, danışmanlık hizmetleri vermektedir.
ÇOGEM “çocuk gelişim takibi ve danışmanlığı” ile “aile danışmanlığı” vermek amacıyla yola çıkmış, gelişen kadrosuyla “ergen” ve “yetişkin” danışmanlığını da kapsayacak şekilde hizmet alanını genişletmiştir.

ÇOGEM bünyesinde oluşturulmuş tüm birimler ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. ÇOGEM Ekibi ; pedagog, klinik psikolog, eğitim uzmanı, aile danışmanı ve psikiyatristten oluşan kadrosuyla “gelişim danışmanlığı” ve “psikolojik danışmanlık” alanlarındaki önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Alev ELMAS Özgeçmis CV Psk.Alev ELMAS'ın Özgeçmişi
2000 yılında İstanbul Üniversitesi'ndeki lisansını Pedagojik Formasyon eğitimiyle beraber bitirdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını tamamladı. Uzmanlık Konusu; dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu yaşayan çocukların duygusal problem alanlarıdır. Çeşitli okullarda, ergenler ve ailelerle grup çalışması, psikolojik danışmanlık ve eğitim alanında çalıştı. Eşzamanlı olarak Sistemik Aile Terapisi, Transaksiyonel Analiz, Pozitif Psikoterapi, Psikodrama, Sanat Terapisi, Gestalt Terapi, Filial Oyun Terapisi ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitim programlarına, supervizyon çalışmalarına ve Çapa Tıp Fakültesinde Bağımlı danışmanlığı eğitimine katıldı. YA-PA Çogem Çocuk Gelişim Danışmanlığı Merkezinde proje yöneticisi olarak görev almakta ve çocuk gelişim takibi, aile danışmanlığı ve oyun terapisi üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Alev ELMAS'ın Makaleleri Alev ELMAS'ın Makale ve Yazıları
1 Makale

Alev ELMAS Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Özge DaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46026
benim oğlum 3 yaşında atipik otizm tanısımı koyup beni cerrahpaşadaki barış korkmaza yönlendirdi alev hanım oğlum dan beyin mr istendi çektirdik geniz etinin çok büyük olduğu ve alınması gerektiği söylendi. aldırdık amliyattan 3 y geçti tekrar cerrahpaşaya gidip oğlumuza kesin tanı konulcak.. özel eğitim alması için rapor alınacak daha çok zorlu günler bizi bekliyor olacak bu arada alev hanım içimizi rahatlıyor her telefon açtığımızda ilgileniyor ona çok teşekkür ederim tekrar görüşmek üzere saygılarımla özge dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı 05/12/2011
     4 Beğeni    
Nazan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39418
merhaba Alev Hanımı bir tavsiye üzerine ziyaret ettim burada ismini görünce bende yazma gereği duydum 2 kez gittik çok samimi bu işi gerçekten ticari değil gönül ile yaptığı kesin, çok memnun kaldım gittiğimde oğlum 22 aylıktı her konuda çok iyi olduğunu duymak için gitmiştim fakat parmaklarını kullanmıyor hemen şunları şunları alın dedi bizim farketmediğimiz bir konuda bilinçlendik ve tedbirimizi aldık.Alakasız bir zamanda ofisi cevap vermediğinde cep telefon ile kendisine ulaştığımda (normalde çok lüx ) sanki bir arkadaş gibi beni yönlendirdi sabırla dinledi kendisine teşekkürü borç bilirim bu ay tekrar randevu almak istiyorum başarılarından dolayı kendisini tebrik ederim herkesede tavsiye ediyorum
     3 Beğeni    
Ayşegül ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27366
Üyesi olduğum bir mail grubu için yazdığım yazıyı aynen buraya alıyorum. Hep en iyisini arayan bilinçli ebeveynlere faydası olur umarım. Arkadaşlar merhaba, Ben de ALEV ELMAS ARICI-YA-PA ÇOGEM Psikolojik Danışmanlık ile yaşadığım "çok olumlu" tecrübeyi sizlerle paylaşmak istedim. Kızım 23 aylık iken başladık ve sadece beş ayda sosyal ve motor beceriler konusunda katettiğimiz mesafe bizler için inanılmazdı. Ayrıca bence bir o kadar da önemli olan merkezin yöneticisi Çocuk Gelişim Danışmanı Alev Hanım'ın biz annelerle kurduğu "iyileştirici" ve "bilgilendirici" ilişki idi diyebilirim. Çünkü 1,5 saat boyunca yavrular oynaşırken bizler Alev Hanım ile gayet faydalı sohbetler ettik, kitap ve bolca bilgi, tecrübe alışverişinde bulunduk. Ayda bir Alev Hanımla yaptığımız ve seans ciddiyetinde geçen anne-baba görüşmeleri ise cabası. Öyle detaylı geri dönüşler aldık ki, neden oyun "gözlem" grubu olduğunu anlamamak imkansız. Zaten burası aynı zamanda bir anne-baba danışmanlık merkezi, oyun gözlem grupları sadece işlerinin bir parçası. Bildiğim kadarı ile ergen ve yetişkin danışmanlık hizmetleri de var. Ben kendi adıma bu sohbetler sırasında anne-baba olmakla ilgili kişisel konularda danışmanlık aldığımı, bolca kitap ödünç aldığımı, bir sürü teorik soru sorduğumu ve yuvaya geçiş, yuva seçenekleri hakkında içtenlikle bilgilendirildiğimi söyleyebilirim. Hem de hiç de kar etme amacı gütmeyen oldukça "amatör" bir heyecanla ve bir o kadar da profesyonelce. Yarım gün yuvaya başlamaya hazırlandığımız şu günlerde bu aile ortamından nasıl ayrılacağımızın endişesini yaşıyoruz. Ama zaten ayrılmayacağız ki. Her ay yapılması planlanan anne-baba eğitim ve sohbet toplantılarında en önde yerimizi ayırttık bile ;-) Seçenek araştıran ve tırım tırım dolanan annelere (ki ben öyleydim) yararlı olacağı umudu ile sevgiler,
     4 Beğeni    
Pınar GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27301
ALEV ELMAS ARICI'yı geçen ocak ayında bir arkadaşım sayesinde oyun grubuna oğlumu götürerek tanıştım.Başka bir arkadaşımla birlikte.Oğlumda bazı septomlar görüldü.Anne olarak kabul etmedim ama göz ardıda etmedim.Alev hn.haftada bir anne babayla görüşüp çocukla ilgili psikolojik danışmanlık yapardı.Kendiside oğlumda bazı septomlar gördü.Burdan kendisine teşekkür ediyorum.Yardımlarıyla oğlum şuanda düzeldi ve kreşe başladı.Anne olmak hiç kolay değilmiş annem çok haklıymış.Destek almadan çağımızda çocuk yetiştirmek çok zor.Anne olarak çok zor zamanlar geçirdim.Alev hn.konusunda uzmanlığıyla bize yol göstererek çok kısa zamanda sorunların üstesinden geldik.Alev hanımla hala görüşüp bilgi alırız.Danışırız her konuda.Her zaman sorularımıza yanıt verir.Tekrar teşekkürler.
     4 Beğeni    
Sibel SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27070
Kızımla geçtiğimiz ocak ayında Alev Hanımın oyun gurubuna katıldık. Tavsiye üzerine katılmıştık. Bizimle beraber bir arkadaşım ve oğlu da katıldı. Ve sonra çocuklu birkaç arkadaşlarımız da katıldı. Çocuklardaki ya da ebeveynlerdeki sorunları ilk birkaç haftada farkediyor. Aylık aile görüşmeleri var. Alev Hanım aile görüşmelerine babaların da katılmalarını baştan şart koşuyor. En çok bu hoşuma gitmişti. Çünkü eşlerin çocukla ilgili şeyleri bir profesyonel kişiden duymaları çok etkili oluyor. Çocuklar oyun gurubundayken annelerde bekleme salonunda kendi dertlerinden bahsediyorlar. Ve yalnız olmadıklarını fark ediyorlar. Sadece oyun gurubuna katıldığınızı düşünüyorsunuz ama ailece terapi hizmeti alıyorsunuz aslında. Alev Hanım da dahil olmak üzere oradaki bütün annelerle çok güzel arkadaşlıklar kurduk. Aynı şekilde çocuklar da çok güzel arkadaşlıklar kuruyor. Şimdi sık sık biraraya geliyoruz. Ebeveynlerde ve çocuklarda Alev hanıma gitmeden önce ve sonrasında inanılmaz farklar var. Kendi arkadaşlarımla katıldığım için bunu çok net gözlemleyebildim. Verdiği pedagog hizmetiyle bir çocuğumuzun ve ebeveyninin çok önemli sorunlarını sadece 4 ay gibi kısa zamanda min.a indirgedi. Yanında çalışanlar da çocuklara inanılmaz güleryüzle yaklaşıyorlar. Ofisi de merkezi bir yerde olduğu için rahat gidiliyor. Alev Hanım arkadaş canlısı, güleryüzlü ve konuşkan. Onun yanında kendinizi rahat hissediyorsunuz. her açıdan kesinlikle tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Reyhan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27032
Yirmidokuz yaşımda anne oldum. Duru doğmuştu. Hamilelik aşamasından sonra çok doktor değiştirdim. Tanıştığım her doktorda eksik birşeyler olduğunu düşündüğüm için arayışım sürdü. Son olarak bir arkadaşımın tavsiyesi ile çocuk doktoru Necdet Sungurtekin ile tanıştım. Belki yorulmuştum doktor aramaktan belki de aradığımı bulmuştum. Bilemiyorum. Neyse konumuz Alev; Duru' nun doktoru Necdet Sungurtekin' in tavsiyesi ile de Alev' le tanıştım. İlk adıyla hitap ediyorum. Çünkü o Duru' nun psikoloğu olmanın yanında benim de çocuk yetiştirmede rehberim ve annelik konusunda en büyük yardımcım olmuştu. Bu nedenle Alev' i kendime çok yakın hissettiğimden ilk adıyla hitap ediyorum. Duru' nun yetişmesinde Alev' in bana katkılarını anlatmayacağım. Sadece yetkin bir anne olduğum hissini bana yaşattığı için (süreçte beni yetkin bir anne kıldığı için) kendisine teşekkür etmek istiyorum. Duru' nun doğumundan sonra siteyi sık sık ziyaret eder olmuştum. Son defasında Alev' in adını gördüm ve borçlu hissettiğim için bunları yazdım. Alev, Duru' nun yetişmesindeki emeğin ve benim iyi anneyi anlamamdaki katkıların için tekrar teşekkür ederim...
     4 Beğeni    

Alev ELMAS'ın Kitap ve Yayinlari Alev ELMAS'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Anneyiz Biz- Eylül Sayısı 2009
Kadın Psikolojisi -"Yeme Bağımlılığı" başlıklı makale yayınlanmıştır.

Hamileyiz Biz - Ekim Sayısı 2009
Özel Dosya Konusu - "Karıcığım Ben Hamile miyim? Couvade Sendromu" başlıklı makale yayınlanmıştır.

Anneyizbiz web sitesi uzmanı olarak, soruları cevaplamakta ve düzenli olarak çocuk ve aile ilişkileri hakkında yazılar yazmaktadır.

Maksimum.com web siteside "Çocuk Gelişimi" köşesinde uzmanlık konusunda yazılar yazmaktadır.

Gaste Gazetesinde - 2007/2009 yılları arasında "Alev ELMAS-Çocuk Gelişimi Kösesi"nde haftada 2 kez yazı yazmıştır.

Gelişim Gazetesinde - Avcılar Belediyesi Yerel Yayın Organı
2008'den beri "Psikoloji" köşesinde düzenli yazılar yazmakta ve okur sorularını cevaplamaktadır.

Gold Life & Gold Business Sektörel Dergilerinde - Aylık köşe yazıları yazmaktadır.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ya-Pa Çogem Çocuk Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Ebu Ziya Cd. Cevizlik Mah. Hamdi Paşa Mektebi Sk. No:3 D:4 Bakırköy
İstanbul
(Çalışma saatleri: 10:00 / 18:00)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 466 44 14
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2000
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Alev ELMAS Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Alev ELMAS Mesleki Videolar Videoları
-

14:59
Top