2007'den Bugüne 85,905 Tavsiye, 26,755 Uzman ve 19,086 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif HERGÜNER
Psikoloji Uzmanı - İstanbul

Elif HERGÜNER Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi38 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

38

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif HERGÜNER Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

16
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Elif HERGÜNER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif HERGÜNER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nesteren GAZİOĞLUPsk.Nesteren GAZİOĞLU
Nesteren hanım, benim çalışma arkadaşım, saatlerce oturup tartıştığımız, düşündüğümüz, beyin fırtınası yaptığımız idealist, yardımsever ve bu işi bile...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Günümüz insanı, nedenini bilmediği bir iç huzursuzluk ile hem kendi hem diğeri ile çatışma hali yaşıyor. Kişinin kendinden uzaklaşması sonucu, yaşamın keyfinden çok sıkıntısını duyumsayan insan ortaya çıkıyor. Psikolojinin yedi temel akımından biri olan Gestalt bakış açısı ile çalışıyorum, kendi hayatımda da değişimler yaşadım. Davranışlarınızı, düşüncelerinizi ve acılarınız çözümleyeceğiniz içsel yolculuğunuzda yanınızda olacağım.
Elif HERGÜNER'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Hergüner Danışmanlık
İstasyon Cad. Göztepe Kadiköy
İstanbul
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1967 (54 yaşında)
Doğum Yeri : Istanbul
Yabancı Dil : Fransızca , İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
M.Ü Psikoloji Yüksek Lisansı (2005 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif HERGÜNER Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
CİNSEL TERAPİ VERMİYORUM UZMANLIĞIM YOKTUR ÖNEMLE RİCA EDERİM BU KONUDA ARAMAYINIZ


İLİŞKİLER , KAYGILAR VE ÖFKE ÜZERİNDE UZMAN PSİKOLOG DANIŞMAN

Elif HERGÜNER Özgeçmis CV Elif HERGÜNER'in Özgeçmişi
Uzman Psikolog Elif İstem Hergüner

•Sainte-Pulcherie Fransız Kız Ortaokulu, Saint-Benoit Fransız Kız Lisesi, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Maltepe Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Dalı mezunudur.

• Terapilerinde kullandığı tüm yaklaşımların kuvvetli tekniklerinden yararlanmakla beraber Varoluşcu yaklaşımla çalışmaktadır.

- Gestalt bakış açısını , Institute of Cleveland’ın Gestalt Foundation eğitim bilgilerini baz alarak 2 sene boyunca Doç. Dr. Nita Scherler’den eğitim almıştır. 1 senelik Practium Terapy eğitiminı tamamlamıştır.

- Anksiyete Bozukluklarına Kognıtif Terapi Çözümleri Eğitimi alanın en iyi ismi Dr. Christine A. Padesky ile tamamlamıştır.

- Panik Atak ve Anksiyete Bozuklukları Bilişsel Tedavisi Yaklaşımını Dr. Emel Stroup dan almıştır.
...[Devamı...]

Elif HERGÜNER Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
My
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114855
Elif Hanımla bir danışanının sözlü referansı üzerine tanıştım. Kendisiyle yaklaşık 1,5 yıldan bu yana çalışıyoruz. Çalışan bir anne olarak hepimiz gibi şehir hayatının koşturmacası içerisinde kendimi çok bitkin hissettiğim, umutsuz ve sıkıntılı bir dönemimde Elif Hanımla terapiye başladım. Terapiye koşarak gitmemde ki en önemli sebepler; yakın ilgisi, samimi yaklaşımı ve akılcı çalışmalarıyla beni her seferinde kuş gibi rahatlatıyor olmasıydı. Kimi zaman iki yakın dost gibi sohbet edip, kimi zaman da oldukça zorlu terapi seanslarında kendimle yüzleştiğim zamanlarda bana hep destek oldu. Elif hanımı benim için vazgeçilmez kılan ise sanki üniversite sıralarında oturup psikoloji dersi alıyor gibi bana samimi bir şekilde, farklı birçok psikanaliz yaklaşımını sabırla anlatıyor olmasıdır. Bunun benim için en büyük faydası ise; kendi kendimi anlamak ve gerektiğinde o notlara dönüp baktığımda yaşadığım olaylara anlam verebilecek seviyede olup biteni anlayabilmektir. Terapi mekanında kendinizi samimi ve keyifli, rahat bir ev ortamında hissedersiniz. Elif hanımla çalıştığım için çok mutluyum. Korona sürecinde de çalışmalarımızı yaz tatillerinde olduğu gibi online skype tan devam ettiriyoruz. Hayatımda olduğu için memnun olduğum ve şükrettiğim insanlardan birisi de Elif Kültüral Hergüner’dir. Şiddetle tavsiye olunur:)))
     Beğenin    
M.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114826
Sevgili Elif Hanım ile yaklaşık 4-5 aydır çalışıyoruz, ve çok büyük faydasını gördüm. İçtenliği ve samimiyeti ile sanki kendisini yıllardır tanıyor hissini verdi bana. Danışanları ile son derece ilgili, ve sorumluluk sahibi bir uzman kendisi. Güleryüzlü ve çok anlaşılır bir şekilde iletişim kuruyor. İlk defa hiç bir antidepresan ilaca gereksinim duymadan, kafamda bir çok sorunu çözümleyebiliyorum sayesinde. Bu zorlu karantina günlerinde, internet üzerinden terapimize devam ediyoruz. Danışanlarını hiç yalnız bırakmayan harika insan :)
     1 Beğeni    
By
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113244
Elif hanimla ilk seansim bana annemin hediyesiydi. Sanirim simdiye kadar aldigim en onemli ve ozel yeri olacak hediyelerden biriydi. Kendi basima altindan kalkamadigim, olaylara dogru yerden yaklasamadigim ve gercekten mutsuz hissettigim bir donemde tanismis olduk. Birkac birebir seansimizdan sonra esim de bize katildi. Ve artik birbirimize, olaylara farkli baktigimiz bir yerdeyiz. Elif hanim bir gun seanslar bittiginde bizlerin neyi neden yaptigimizi bilerek yasamimiza devam etmemizi istedigini soylemisti. Henuz yolun basindayiz ve seanslarimiza devam ediyoruz ama simdiden daha farkindayim, farkindayiz. Iyiki yollarimiz bir sekilde kesisti. Iyiki kendisini tanidim.
     1 Beğeni    
Ok
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113237
Arkadaş tavsiyesiyle tanıştığım; hayata bakışımı, insanlarla iletişimimi, sorgulama yöntemlerimi, kendimle ve geçmişimle ilgili hislerimi değiştiren insan... Elif Hanım, doğru soruları sorarak sizin kendinizi düşündüğünüz gibi değil, aslında olduğunuz gibi görmenizi sağlıyor. Olaylara yaklaşımı ve geçmişle şimdi arasında kurduğu bağlantı, kendimize kurduğumuz zihinsel kafeslerden kurtulmamıza olanak sağlıyor. Gönül rahatlığıyla görüşebilirsiniz. Bütün bu bilgi ve becerisinin yanında çok içten ve iyi bir insandır kendisi. Bir danışanı olarak, kendisini kesinlikle öneriyorum.
     1 Beğeni    
O.G
10.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 111017
Psikiyatri dünyasından biri olarak, daha evvel birkaç terapist ile çalıştım.Tarzı çok farklı , tek kurama bağlı kalmıyor,kendi terapi yolu var. Onu doğal,samimi,açık ve çok bilgili buldum.Bilgiye doymadıgını,tüm literatürü takip ettiğini,yurt içi ve dışı sempozyumlara gittiğini gözlemledim.Bu da onun farklı tarza sahip olmasını sağlıyor bence.Çok donanımlı ve tüm akımları sentezliyerek bütüncül çalışıyor. Kafası çok çalışmasının yanında bence onu iyi yapan terapiyi bir varoluşa dönüştürmüş olması... Size terapist gibi mesafeli değil en iyi dostunuz gibi yaklaşıyor,kendini de paylaşıyor bu da aslında kendinizi normal görmenizi sağlıyor. Beraber ağlayıp,beraber kahkaha atacak kadar can cana bir süreç terapisi....
     1 Beğeni    
Pa
18.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109786
Elif Hanım, hayatıma giren en özel insan. Candanlığı, becerisi, işi konusunda titizliği ve bilgisi, yaklaşımı bana çok yardımcı oldu. İşini çok severek yapması, insancıl yaklaşımı tedavim süresince beni çok etkiledi. Asla maddeci bir insan değil. Sizi ailesinin bir ferdi gibi hissettiriyor. Çok kısa sürede çok güzel seçimler sundu bana. Çok iyi bir dinleyici ve huzur veren bir insan. Sevgi dolu ve son derece objektif. Çok sıkıntılı günlerime ışık olan doktorum elif hanımı herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ayşenur A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109432
Elif hanımla tanışmam bir anksiyete krizi sonucunda oldu. Bu anksiyetenin altında yatan nedenleri bulmak için terapiye başladık. Farkında olmadan edindiğimiz çeşitli duygu ve davranış örüntülerinden, id ve süper egodan, korkunun hayattaki işlevlerinden ve çok daha fazlasından konuştuk. Şema testi gibi testlerle daha önce düşünmediğim sorular üzerine beni yoğunlaştırarak kendim hakkında daha ayrıntılı analiz yapmamı sağladı. Stresten kaynaklı olan bu anksiyete krizinin nedenlerini birlikte keşfederek bu nedenlere karşı sağlıklı önlemler almam konusunda oldukça yardımcı oldu. Stresli bir durumla karşılaştığımda, hata yaptığımda ve başka çeşitli olaylarda Elif hanımın bana tavsiyelerini tekrar aklımdan geçirerek daha iyi analiz yapıp kendimi yıpratmadan doğru kararlar alıyorum. Bana öğrettikleriniz ve pozitif enerjiniz için çok teşekkürler Elif hanım.
     1 Beğeni    
Murat T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 104981
Elif Hanim ile arkadasimin tavsiyesi uzerine tanistim. kafamin cok karisik oldugu bir donemde, ciktigim kendimi daha yakindan tanima yolculugunda bana cok yardimi dokundu. kendimi ifadede zorlanan biri olarak; samimi ve pozitif yapisi ile ilk seanstan itibaren rahat hissedip kendimi daha iyi/net ifade etmeye imkan buldum. yumusak uslubu, kullandigi terimler, ornekler bu surecte benim icin cok faydali olup, sayesinde kendimi sevmeye, kendime anlayis gostermeye ve ruhumun asil ne istedigini anlamaya basladim. halende kendisiyle devam ediyoruz ve cok memnunum.
     1 Beğeni    
Mine KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104534
Elif hanımla tanıştığım zaman hayata ne kadar olumsuz , kötü , karamsar bakıyordum farkında bile değildim. Benim için çok normal bir düşünce şekliydi bu. Yada her türlü olayda kendimi suçlamam benim için çok normaldi. Ancak birgün böyle yaşamaktan yoruldum ve Elif hanım’a bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. Elif hanım’ı tanıdığım ve bir şekilde yollarımız kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kendimi onun yanında asla terapide hissetmedim. Hep çok sevdiğim bir arkadaşımla sohpet ediyormuş gibi hissederek , içinde ne var ne yok çıkarır Elif hanım. Bu süreçte bana Elif hanım kendinle barışmayı ,çocukluktan gelen öğrenilmiş düşüncelerle başa çıkmayı öğretti. Hayatım boyunca kendim için yaptığım en iyi şey Elif hanım’ı tanımak oldu. Elif hanım’la karşılaştıysanız içiniz rahat olsun. Doğru adrestesiniz.
     2 Beğeni    
L.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102079
Psikolog Elif Hergüner alanında uzman bir psikolog ve kendisine uzun süredir danışıyorum. Bu dönem boyunca kendimi yeniden keşfetmemi sağladı. Onunla beraber üzüntü, sıkıntı, korku, stres ve sorunlarımın temeline inip bunları analiz etmemi, sebeplerini anlamayı ve çözmemi bana öğrettiği için kendisine minnettarım. Elif Hanım her şeyin ötesinde karşısındakine değer veren, sıcak, samimi ve sevecen bir insan. Hayatınızda çözmeniz gereken sorunlar varsa mutlaka kendisine tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Tg
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102078
Çaresiz bir şekilde kendime psikolog ararken okuduğum yorumlardan yola çıkarak bu site üzerinden Elif Hanıma rastladım. Elif Hanımın danışanı olduktan sonra kendisinin sevgi dolu, sabırlı, çok insancıl, cesaretlendirici ve danışanına değer veren biri olduğunu gördüm. Bir seneyi aşkın bir süredir birlikte çalışıyoruz; özellikle hayata daha bağlı biri olmamı sağladığı ve çocuklukta yaşanılanların yetişkin olduğunda hayatlarını nasıl etkilediğini gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum. Sizinle karşılaşmış olmam ve sizin danışanınız olmak benim için büyük bir şans.
     4 Beğeni    
Gc
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2017
TavsiyeNo: 95395
Aileme, arkadaşlarıma neredeyse etrafımdaki tüm insanlara ve kendine tahammülsüz olduğum bir dönemde bir tavsiye üzerine tanıştım Elif Hanım ile. Uzun bir terapi döneminden geçerek eğilmez bükülmez köşeli yapımın etten kemikten ve duygudan yoğrulmuş insan kıvamına gelmesinde, etrafıma ve kendime hoşgörü seviyemin artmasında kendisinin çok emeği var. Elif Hanım size pasta hazırlayıp ikram etmiyor, size hamur yoğurmayı, krema yapmayı, pastanızı süslemeyi ve sonrada o pastayı oturup bir güzel yemeyi öğretiyor. Yani kendi pastanızı kendiniz yapıyorsunuz. İş disiplini, profesyonelliği ve danışanlarına gösterdiği ilgi ve alaka bir kenara, Elif Hanım çok samimi, çok sıcak ve çok insan.
     4 Beğeni    
Z.C
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Mart.2017
TavsiyeNo: 95380
"Bu insan benim hayatıma neden geldi?:)" Hiçbir şey tesadüf değil,yollar kesiştiyse vardır bir sebebi. Bunu Elif hanımla da konuştuk bir çok kez. Elif hanımın da benim hayatıma girmesinin bir sebebi var çok eminim.Biraz ailem biraz benimle ilgili yollarımız kesişmesi. Samimi,sıcacık, güven veren, işinde prensipli biridir.Bazen o sıcacık yüreğiyle sarar sarmalar sizi, bazense daha önceleri söylediğiniz bir sözle yüzleştirir teknikleriyle.Farklı bir enerjisi vardır.En önemlisi sizin keşfetmenize yardımcıdır,doğrudan o yolu söylemez..Bir bakarsınız siz buluşmuşsunuz sorunuzun cevabıyla. İyiki yollar kesişmiş,iyiki o sıcacık yürekle tanışmışım. Sizlerin de tanışmanızı içtenlikle dilerim. Sevgiler,
     6 Beğeni    
Melis K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2017
TavsiyeNo: 95265
Bir arkadaşım tavsiyesiyle görüşmeye başladığım Elif Hanım birkaç ay içinde bana kendimi yeniden tanıtan, keşfedemediğim veya keşfetmeyi kendime hak göremediğim her şeyle yüzleştiren sımsıcak bir Elif ablaya dönüştü. Hissedeceğiniz en ufak duyguyu saygıyla dinleyip ortak olan, size sadece anlık fayda sağlamak yerine hayatınızın zeminine ''doğru çözüm üretmeyi nasıl öğrenirim?''i yerleştiren çok başarılı bir psikolog kendisi. Onunla paylaştığım ve hala devam etmekte olduğum bu birkaç aylık süreçle görüyorumki; derin düşünen, dinleyen,özverisini ve duyarlılığını dengede tutan kişi mutlu eder, edilir. Eskiye nazaran insanlarla iyi giden iletişim becerimi ve kendime verdiğim değeri gördükçe bir kez daha anlıyorumki kendisine ne kadar teşekkür etsem az..
     3 Beğeni    
Pelin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93363
Elif Hanıma burası sayesinde ulaştım. Kaygı bozukluğum artık beni çileden çıkartmıştı. Psikolog sürecinde çok araştırma yaptım ve psikolog seçiminde tüm yönelimim Elif Hanıma doğru oldu, ne kadar doğru seçim yaptığımı şimdi anlıyorum. Elif Hanım oldukça sıcak bir kişi ve samimi. Belki de önemlisi beni gerçekten de çok iyi anladı. Terapi süresince "50 yıl düşünsem bulamazdım, demek bundan dolayıymış" dediğim çok oldu. Terapilerde hem öğretiyor hem de "bak bu bundan dolayı böyle olmuş" diyor, en sevdiğim yanlardan biri de buydu. Bir de "terapi bitti hadi canım görüşürüz" demedi bana hiç. iletişime açık, arada sizi yokluyor :) mesaj atıyor, motivasyon sağlıyor yalnız hissetmiyorsunuz <3 Kendisine buradan da teşekkür ediyorum, iyiki varsınız!
     3 Beğeni    
Arsen Lüpen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90469
Merhaba Arkadaşlar, Sizi doğru analiz ederek uyguladığı metotlarla sizlere hem iyi hissetmenizi sağlar hemde kendinizi tanımanızı sağlar ve bu sayede gözle görülür değişimler göstermenizde yardımcı olur. Seviyeli ve samimi ilişki yönetimi gördüğüm en iyi profesyonel yaklaşımdır. Bu nedenle hasta yaklaşım ile ilgili alanındaki oscar'ı hak etmektedir. Elif hanımla kız arkadaşım vasıtasıyla tanıştım. Ailem, işim ve hayat ile ilgili sorunlarım mevcuttu. Bu sorunları anlamam ve çözmem deki yönlendirmeleri sayesinde hem kendimi keşfetme yolculuğumda hemde kolay ve hızlı sonuç almamda bana yardımcı oldu. Her terapist gibi Elif hanımında kendi geliştirdiği yöntemleri mevcut fakat bur da bunu benim yazmam çok saçma olur. Ben bu yöntemlerin sadece bana uygun olanını gördüm ve görmekteyim. Bu konuda diye bileceğim doğru yaklaşımları vardır ve bu sayede çözümleriniz daha hızlı olmaktadır.
     3 Beğeni    
Bahadır ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90141
Nasıl ki tarihin milattan öncesi ve sonrası varsa benim hayatımın da Elif Hocam'dan öncesi ve sonrası vardır desem hiç abartmış olmam..Kendisiyle tanışmadan önce beni çok korkutan canavarlarım vardı, canımı o kadar acıtıyorlarıdı ki hiçbir şekilde karşılık veremiyordum.. Kendimi çok güçsüz mutsuz hissediyordum..Aslında ben neyle mücadele etmeliydim ya da benim düşmanım neydi onun farkında bile değildim.. Düşünsenize sizi sarıp sarmalayan, hareket etmenize, hayattan tad almanıza engel olan düşmanlarınız var ama nedir, neye benzer, hakkında hiçbişey bilmiyorsunuz.. Elif hocamın terapinin başlarında bana yönelttiği bir soruyla başladı mücadelem..Ne yapmak seni mutlu eder?? Ne kadar basit bir soru gibi görünse de çok acı bir tokat gibi hissetmiştim yüreğimde çünkü beni neyin mutlu edebileceğinin bile farkında değildim..Şimdi dönüp bakıyorumda çok yol katettim sayesinde. Bir bebeğe yürümeyi öğretir gibi sabırlı, ilgili, şevkatli yaklaşımıyla 1 yıla yakındır her sorunumda yanımda olan, en önemlisi kendimi değerli hissetmemi sağlayan Elif Hocam'a ne kadar teşekkür etsem azdır. Ha bu arada canavarlarımı sorarsanız, hala varlar belki de hiç gitmeyecekler ama artık onlarla savaşabiliyorum, düşmanlarımı tanıyorum ve artık ben onlara zarar verebiliyorum.. İnanın bunun tadını almak çok güzel bir duygu..
     6 Beğeni    
F.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Eylül.2016
TavsiyeNo: 89991
Elif Hanım'la tanıştığımda, hayatımın çok kötü bir dönemindeydim. Daha ilk görüşmemizde, bana hissettiklerini söyledi ve tam 12'den vurdu. Sonra bir kitap önerdi ve benim hayatım değişmeye başladı... 6 aydır tanışıyoruz; uzmanlığı, bilgi birikimi, bildiklerini aktarma şekli, hayatımı güzelleştirmeme yardım etti. Daha önemlisi, insanın içini ısıtan güler yüzü, dostluğu, yol arkadaşlığı onu asıl kıymetli yapan. O sadece bir danışman değil, elinizi sıkı sıkı tutan, sizi hiç girmediğiniz gizli odalara sokan, ama korkmayın diye de elinizi hiç bırakmayan bir dost :) Teşekkürler varlığınıza Elif Hanımcığım...
     6 Beğeni    
Nur ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85223
Psikolog Elif Hergüner, yurtiçi ve yurtdışı aldığı eğitimlerde geliştirdiği teknikleri konuya uyarlayıp danışanının iç dünyasında kendisi ile karşılaşmasına , yüzleşmesini sağıyor. Onun size eleştirisel olmayan ve " altında ne var bul bakalım " yaklaşımı zamanla kendinize yaklaşma tarzınız oluyor ve bu da kendinize kızmak yerine bağlantıları görüp çözüm sürecine girmenizi sağlıyor. Çalışmalarımızın sonunda kendimi yeni bir pencereden bakar buluyor, gereksiz korku kaygı ve düşüncelerden arınmış hissediyorum.Ancak her zaman herşey mükemmel olamıyor ; öğrenmek sindirmek zamana bağlı bir de 30-40 senelik taşlaşmış alışkanlıkları silmek o kadar da kolay değil , ama Elif le çalışmaya başlayınca her şey daha netleşiyor , çözümler elinde onları uygulamak zamanla.... Yaşamımda gerçekçi bir bakış açısı kazanmama ve çözüm üretme yöntemlerimi de geliştirmeyi öğrendiğim Elif Hergüneri tüm kalbimle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
E.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83687
Kuzenimin yönlendirmesi ile Elif Hnm ile tanistigimda hayatı zehir eden öfkem ve alınganlığım karşısında çaresiz ve umutsuzdum. Güleryüzü ve sevgi dolu yaklaşımının yanında mesleğini seven ve size önem veren, samimi ve içten davranışlarıyla olaylara farklı açılardan bakış kazandıran Elif hnm' a teşekkurler. Kısa ve kolay olmadı ama bilgisi yöntemlerini bana öğretti, beraber elele bendeki değişimi yarattik. Evet şefkatli ve yumuşak olması huzur veriyor diğer yandan bilgisinin kuvveti ve kendinden emin duruşu da güven veriyor. Başlayın korkmayin yapamam diye, mutlu olmak o kadar da uzak değilmiş..
     3 Beğeni    
T. C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82090
Psikolojik olarak artık dibe vurduğumu düşündüğüm bir zamanda,annemin sayesinde Elif Hanım'a ulaştım.Terapimin başladığı zamandan sonuna kadar da her şey için "iyi ki" dememe sebep oldu Elif Hanım.Benim için sadece psikolog değildi,ablamdı aynı zamanda.Hiçbir şey için sizi yargılamayan,sadece sevgiyle bakan,size değer veren biri.Bu sayede kendinizi anlatmanızı,paylaşmanızı kolaylaştırıyor.Ne olursa olsun size sıcacık,gülen gözlerle bakması bile kendinizi iyi hissettirmeye yetiyor.Verdiği güven,sıcaklık benim için mutluluk kaynağıydı.Hayata daha güzel bakmama,kaygılarımı yok etmeme,insanlara kendimi ifade etmeme,kendi iç sesimi duymama,kendimi sevmeme ve daha sayamayacağım bir sürü şey konusunda bana yardım etti.Kendim için yaptığım en güzel şeylerden biri onun danışanı olmaktı,her şey için kendisine tekrardan teşekkür ederim :)
     3 Beğeni    
S.P
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74607
Psikolog Elif Hergüner ile yaptığımız terapilerde bir dost yakınlığı ile ama bir o kadarda profesyonel yaklaşımından vazgeçmeyen tarzı benim adıma çok yapıcı oldu. Terapi harici zamanlarda da motive edici mesajlarla danışanını takip etmeyi bırakmayışı hem güven verici hem de çok destekliyici ama en önemlisi sevgi dolu,insancıl yol göstericiliği. Üzerinde çalışılan konuyla ilgili farklı yazılı kaynakları tavsiye eden çok yönlü bakış açısıyla daha detaylı düşünmenizi en önemlisi farkındalığınızı sağlıyor. Terapiden uzak kaldığınız anlarda bile ufak dokunuşlarla danışanını sürekli takip edip iletişimini hiç kaybetmiyor.
     2 Beğeni    
Alev YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71913
Cok mutsuzdum, cok uzuntuluydum, caresiz hissediyordum kendimi ve olucaklardan surekli korkuyordum. Iki cocukla kocamdan bosanma sureci icindeydim, hayatim tamamen degisecekti ve bu beni cok korkutuyordu. Elif hanimla tanistim, hayatimda ilk defa terapi gordum, beklentimin cok ustundeydi. Cok yakin bir arkadasimla sohbet ediyormus gibi hissettim kendimi. Herseyden once Elif hanim isini cok seviyor, oldukca tecrubeli ve bilgili. Dinliyor, analiz ediyor ve problem hakkindaki bakis acisini degistirerek basa cikma ve cozum getirme becerilerini gelistiriyor karsisindakinin. Bir psikolog olarak sadece tedavi etmiyor, egitiyor da kendisi. Sadece bir problemle degil her problemle basa cikabilmenin becerisini gelistiriyor danisanlarinda. Onunla yaptigim gorusmelerden sonra, artik kendimi cok daha guclu hissediyorum, karsima cikabilecek problemlere farkli sekilde yaklasiyorum, ve cozum uretebiliyorum, daha pozitifim. Elif hanim kendine guveniyle, guler yuzuyle, pozitif enerjisiyle, samimiyetiyle beni cok etkiledi, kendisini herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
İ.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66128
elif hanımı bir tavsiye üzerine tanıdım.özel hayatımda problemli olduğum bır donemdi.bu konuda nasıl davranacağımı,kendımı nasıl ıfade edecegımı,duygulasal donemı nasıl atlatacağımı,neler yapmam gerektığını bılmedıgım ve bocaladığım bır donemdı.elıf hanımla tanıştıktan sora bütün sorunlarımı yargısızca dınledı.kalbı okadar temız bır ınsankı hayata bakış acısı,dusuncelerı,yasam felsefesı ve yasama olan ınancı ıle benım duygularımı ıyılestırdı ve benı tekrardan hayat bağladı.yaşam dolu enerjısıni bana okadar güzel yansıttıki iyi ki elıf hanımı tanımışım.hersey için kendısıne teşekkür ederım.
     3 Beğeni    
Bc
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ocak.2014
TavsiyeNo: 66036
Elif Hanımla bu site üzerinden tanıştım.Dertlerinizi kendi derdi gibi paylaşır diyen bir danışanının cümlesinden çok etkilenmiştim.Elif hanımı tanıdıktan sonra bu cümlenin eksik kaldığını gördüm.En önemli özelliği paylaşmasını hissettirmesi bence.İnanılmaz bir güven veriyor. Farkındalığınızı artırıyor.Herseyden önce insan olmuş biri o.İnanılmaz sıcakkanlı,samimi,kendini geliştirmeye,bilgiye çok açık,dinlemeyi seven biri.Dünyayı başka bir gözle görmenize yardımcı olan bu kadına sonsuz teşekkürler.Farkındalığını artırmak isteyen herkese tavsiyem gönülden.
     3 Beğeni    
Melike Ö.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ocak.2014
TavsiyeNo: 66005
Merhaba, ben Elif Hn dan farkındalık eğitimleri aldım. Daha ilk dersten bu güçlü ama bi o kadar da naif kadının ellerinde olduğum için kendimi çok şanslı hissettiğimi hatırlıyorum. O sadece size bildiği teknikleri uygulayan bir psikolog değildir. Gözünüzün içine bakar ve içinizi görür. Zamanı en verimli şekilde kullanır. Karşınızda sizi ve dünyanızı anlamak için tüm amatör ruhunu ve profesyonel bilgisini kullanan, samimi birini bulursunuz. Ve yanından ayrıldığınızda her seferinde değişmiş hissedersiniz. Dünya aynı olabilir, ama Elif Hn ın büyüsü olanları değil sizi değiştirmektir:)
     3 Beğeni    
Nükhet YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60962
Ben Elif Hanımın bir danışanının annesiyim.Kızımla ilgili problemlerimizin yanısıra kızımın özgüven eksikliği ve ayrı olan babası ile büyük sıkıntıları vardı.Yaklaşık 1 yıldır kızım Elif hanımla birlikte çalışmakta.Terapilerin bir kaçına da beni dahil etti kızımla ilgili.Başka bir şehirde yaşadığım için çok sık kendisi ile görüşme imkanım olamadı ama o kısacık zaman aralığında bile öyle noktasal atışlarına şahit oldum ki kendimle ilgili bile öyle tespitlerde bulundu ki mutlaka en kısa zamanda bir imkan yaratıp kendisine danışan olmak istiyorum.KIzımı bana kavuşturduğu,hayata hazırladığı ,kendi ayaklarının üzerinde durmasını öğrettiği için kendisine teşekkürü borç bilirim .Birçok arkadaşıma da kendisini tavsiye ediyorum.Bence herkes zaman zaman da olsa Elif hanımla gidip sohbet etmeli danışmalı hayata dair herşeyi daha sağlıklı karşılayabilmek için...Teşekkürler Elif Hergüner iyi ki varsınız sizi seviyoruz...İzmire de bir büro istiyoruz:)
     5 Beğeni    
Selin A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 60787
Elif Hanim ile yaklasik 5 ay once tanistim. Kendime, gecmisime acidigim, onumu goremedigim, umutsuzluklar ve hayalkirikliklari icinde mutsuz oldugum bir donemdi. Ancak bu kucucuk kadinin kocaman yuregi ve bazen hissettirerek bazen hissettirmeden uyguladigi tekniklerle, ogrenerek ve kendimi ve insani taniyarak yasadiklarima bambaska bir acidan bakmaya basladim. Kendi gucumun farkina vardim, affetmeyi ve baskasinin acisindan bakmayi, hissetmeyi, baskasini anlamayi ogrendim. Elif Hanimin da dedigi gibi aslinda bu yolda kendi kendimizin psikologu olmayi ogreniyoruz. Elif Hanimla yaptigimiz gorusmeler hem bir terapi hem de bir egitim, sizi dusunmeye sevk eden ve yasadiklariniza objektif bakmanizi saglayan ve sizi insan iliskilerinde daha basarili kilan bir yol bu. Elif Hanim ise umut, cesaret ve sevgi dolu muthis bir insan. Tabii ki once kendiniz icin iyi bir seyler yapmayi istemeniz lazim, daha sonra size yol gosterecek, kalp kalbe ilerleyeceginiz ve sonuna kadar guvenebileceginiz bir rehberdir Elif Hanim:)
     6 Beğeni    
Danışan Begüm Ç...
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mart.2013
TavsiyeNo: 58514
Merhaba 1, sene önce annemin kısmi felç geçirmesi sonucu fiziksel olarak kendimde bazı kötü yönde değişmeler hissettim gitmediğim doktor yönünden kimse kalmadı ve sonuç panik atak olduğumu tespit ettiler.nasıl bir hastalık olduğunu bilmediğimden birde üzerine depresyon eklendi. işte o dönemde Elif hanım ile tanıştım. İyikide tanışmışım 1, seneden beri kendisinin danışanıyım aslında panik ataklığı kısa sürede atlattım şuanda hayatın güzelliklerinden nasıl faydalanabilirim onun için devam ediyorum. bazen bu hastalığı bile sever oluyorum hayatı yaşamaya yeni başladım öyle hissediyorum ... eğer sizde kendinize bir dost edinmek istiyorsanız Elif hanımla tanışabilirsiniz ..sevgiler
     4 Beğeni    
A.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57090
Elif Hanim'a tavsiye üzerine gittim. Son dönemlerde panik atak krizlerini cok sik yasamaya başlamıştım ve ilaç kullanmak istemiyordum. Ozellikle toplu tasima araclarinda ve trafigin yogun oldugu anlarda ataklarım başlıyordu. Kendisiyle tanışmadan önce olumlu gelişmeler yaşayacağımı hiç tahmin etmiyordum. 3-4 seans sonunda bayagi ilerleme kaydettigimizi dusunuyorum Su anda toplu tasıma araçlarında hemen hemen hiç atak yasamadım, trafik üzerinde calışmalarımız devam ediyor. Elif Hanım bu mesleğe bas koymuş biri, senin rahatsızlığın bir anda onun rahatsızlığı oluyor. Seans bitimlerinde asiri derece kendime güvenim tazelenmis ve sorunlarımdan tamamen kurtulacağım düşüncesiyle güne devam ediyorum ve güçlendiğimin bilincinde oluyorum. Elif Hanim'i gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. O sadece bir terapist değil, guler yuzlulugu, cana yakınlığı, olaylara yaklaşımıyla , güven duyablleceginiz nadir insanlardan ....
     3 Beğeni    
Ömür Yıldız
17.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56331
Elif hanım'ın iş hayatına hiç tanık olmadım..3 yıl önce bir tatil beldesinde tanışmıştık,kendisi adeta bir iyilik meleği,umarım bir gün yolum düşer kendisine... kesinlikle böyle insanlar çok zor bulunuyor kıymeti bilinmeli,eğer bir tavsiye listesi oluşturulacaksa en üstlere Elif Hergüner'in adı yazılmalı..teşekkürler Elif Hanım bana verdiğiniz mesajla hayata bakış açım değişti ve bu yolda ilerleyeceğime kendi adıma söz veriyorum,insanlık sizin gibi iyilik melekleri sayesinde kendini koruyabiliyor..iyi ki varsınız
     4 Beğeni    
Cansu SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55787
Elif Hanımla çok daraldığım bir gün, arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım..ilk görüşmemiz benim için tahminimden daha da sıcak ve samimi geçti..zaten o günden beri tüm zorlukları, sıkıntıları, gerginlikleri aşarken bana hep destek oldu..yeni patikalarda yürümeyi, bakış açımı değiştirmeyi sayesinde öğrendim.. Karşısına oturduğumda benim için her zaman hem anne hem kardeş, hem sırdaş hem arkadaş ve hatta yeri gelince canımı acıtan sorularla farkındalığımı arttırmaya çabalayan bir psikolog oldu.olmaya da devam ediyor..
     7 Beğeni    
Tuğba HSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51681
Sizden başka kim size karşı bu kadar zarif, güven dolu ve ustalıkla yol gösterici olabilir? Kim yaptığı işi bu kadar bensimseyip iş olmaktan çıkarabilir? 'Ben artık yolu biliyorum, ne kadar fazla insana yolunu bulma konusunda destek olabilirsem o kadar mutluyum' diyebilecek kaç insan tanıyorsunuz? Sadece birkaç soru ile anlatmaya çalıştığım Elif Hergüner, yani artık dostum, ablam, kılavuzum, kısacası CANIM. Siteniz aracılığı ile ulaştığım için teşekkür ederim.
     6 Beğeni    
A.C
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ocak.2011
TavsiyeNo: 38979
Kendimi ve çevremi yıllarca anlamadığımı ve bunun bana zarar verdiğini farkettiğim sancılı bir dönemde tanıştım Elif Hanımla. Takım arkadaşı, yol arkadaşı olduk...Birinin sizi asla yargılamayacağını bilerek anlatmayı, paylaşmayı ilk defa onunla yaşadım. İçten, zeki ve anlayışlı yapısıyla bana hem abla hem anne hem de arkadaş oldu. İşini gerçekten çok ama çok severek yapıyor. Bunu da karşısındakine hissettiriyor. Olaylar karşısında bana hiç karışmadan sadece en uygun soruyu sorarak farkındalık yaratmamı sağlıyor. İnsanın kendini her anlamda farketmesi yolunda yönlendiren bir arkadaş. Hem de en iyisinden...
     6 Beğeni    
Ozge KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2010
TavsiyeNo: 37881
Ne denilebilirim ki ,hayatımın çok zor zamanında karşıma çıkan bir kurtarıcı olarak görüyorum onu ben.. Kendime olan güvenimi,saygımı ,sevgimi bana geri getirdi. Güler yüzü ve inanılmaz bir pozitif elektriği var bende yarattığı.Anlayışlı ve sakin yaklaşması zaten sizin dilinizi çözüyor.Herkesin hayatta böyle bir kurtarıcısı olmalı,ama burda ki en önemli nokta sizin görüşmeye istekli gitmeniz,kabul ediyorum zor bir süreç ama yolun sonu çok ışıklı oluyor bana güvenin..:))
     7 Beğeni    
Özlem OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Eylül.2010
TavsiyeNo: 35915
çok zor bir dönemimde yine bir arkadaş tavsiyesiyle tanıştım elif hanımla. ve hayatımdaki bu zor anlarımda elif hanımdan gördüğüm destek neredeyse tüm yaşam felsefemi değiştirebilecek ciddiyette, bir dost eli sıcaklığında ve şefkatinde, sunilikten uzak, son derece insani bir yardımdı. hayatta her zaman benzer durumlar yaşanıyor, bu da evrilmenin bir sonucu. elif hanımın desteğini, o dost elini, ihtiyacı olan olmayan herkese tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    
Ayşe SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 35292
Elif Hanımla ortak bir tanıdığımız aracılığıyla tanışmıştık.O Boşanma sonrası yaşadığım problemlerimi çözmek için kendisine danışmıştım.Yaptığımız seanslarda bana çok yardımcı oldu.Yönlendirmeleri çok doğru. Görüşmelerinde kişiyi çabuk çözümleyerek problemli alanlarınızı hemen saptayabiliyor.Bunu yaparken o kadar doğal ve samimi ki, onun doğallığı sizi rahatlattığı için daha çabuk yol alıyorsunuz. Bizler yetişkin olduğumuz için psikolog bile olsa çok özel şeylerinizi paylaşmanız her zaman mümkün olmuyor.Ama Elif Hanım bu güveni size veriyor. Bana göre bir psikologda olaması gereken önemli bir özellik. Her durumda size ayıracak vakti olduğunu sizi önemsediğini, sadece danışan olduğunuz için değil, insan olarak da size değer verdiğini hissediyorsunuz. Kısa zamanda kendimi toparlayıp yeniden mutlu bir insan olmamda katkı sağladığını ifade etmek isterim.Bu alandaki doğru kişilerden biri olduğunu düşünüyorum.
     4 Beğeni    
Haluk BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Şubat.2010
TavsiyeNo: 31056
bekleme odasındayım , bu 5 inci seansım , çok zor zaman dilimimi atlatmamı sağladı, büyük farkındalıklar kazandırdı, galiba herşeyin altında çocukluk var. doktor hanım çok şefkatli, yargısız eleştirisiz insanları çoook seviyor ben de onu seviyorum galiba yanında huzurluyum. nelere para harcamıyoruz ama kendimize gelince cimriyiz işte asıl sorunumuz da bu galiba . ben kendimi sevmeye adım attım buraya gelerek çok da iyi yaptım , bir kere parasal fedakarlık edeceğim ama karşılığını şimdiden aldım. sıram geldi gitmeliyim. adım haluk bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    

Elif HERGÜNER'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : tarih, yelken

Sevdigi Muzikler : new age

Sevdigi Sözler : bakışlarınızdan, sözlerinizden, kalbinizden Tanrının zerafeti eksik olmasın.


Elif HERGÜNER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif HERGÜNER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nesteren GAZİOĞLU
Psk.Nesteren GAZİOĞLU
Nesteren hanım, benim çalışma arkadaşım, saatlerce oturup tartıştığımız, düşündüğümüz, beyin fırtınası yaptığımız idealist, yardımsever ve bu işi bile...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Hergüner Danışmanlık
İstasyon Cad. Göztepe Kadiköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 271 66 28
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1967
(54 yaşında)
Doğum Yeri
Istanbul
Mezun Olduğu Üniversite
M.Ü Psikoloji Yüksek Lisansı
Mezuniyet Yılı
2005
(16 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Elif HERGÜNER Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Fransızca , İngilizce

Elif HERGÜNER Mesleki Videolar Videoları
-

06:33
Top