2007'den Bugüne 90,725 Tavsiye, 27,895 Uzman ve 19,785 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Sabahattin ZENGER
Psikolog - Diyarbakır

Sabahattin ZENGER Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sabahattin ZENGER Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

130
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sabahattin ZENGER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sabahattin ZENGER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sadık SUNUzm.Psk.Sadık SUN
Sadık beyi, 10 yılı aşkın bir süredir tanıdığım, Diyarbakırda çalışan ve bu mesleğin gereklilerini yerine getiren bir arkadaşımdır. Sadık bey çok sami...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hoş geldiniz, Yaşadığınız sorunların çözümü için arayışınız sizi bu siteye yönlendirmiş olmalı. Bu ilk adım ve oldukça önemli bir adım olduğunu biliyor muydunuz? Her adımın sağlıklı atılabilmesi ve çözümlerin kalıcı olabilmesi için öncelikle sorunun anlaşılması ve sizin de doğru anlaşıldığınızdan emin olabilmeniz gerekli. Bu süreci sağlayabilmek adına uzun yıllarla oluşan tecrübem birikimlerimle yardımcı olmaya hazırım. İlginiz için teşekkür ederim.
 
Sabahattin ZENGER'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Paed
Lise Cd. Çavuşoğlu-1 Apt. Kat:1 No:2 (Fehmi Aksoy Dershanesi Üstü)
Diyarbakır
(Yenişehir ilköğretim Okulu Karşısı)
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(muayanehane tlf)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1985 (38 yaşında)
Doğum Yeri : Diyarbakır
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi (2008 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sabahattin ZENGER Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
*Dil ve Konuşma Bozuklukları

*Kekemeliğin Tedavisi

*Uyuşturucu Madde Bağımlılığı

*İnternet ve Kumar Bağımlılığı

*Fobiler ve Kaygı Bozuklukları

*Travma ve Travmalarla Mücadele

*Aile İçi İletişim Sorunları

*Stres

*Depresyon

*Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB)

*İnsan ilişkileri ve ilişki Bozuklukları

*Çocukluk ve Ergen Psikolojisi

*Kardeş Kıskançlığı

*Çocuklarda alt Islatma, Tırnak Yeme, parmak emme, çalma davranışı, saldırganlık....

*YGS-LYS - SBS Sınav kaygısı

*Yas Danışmanlığı ( ölüm, ayrılık, terk edilme)

*Öfke Kontrolü

*Ana-Baba Tutum ve Davranışları

*Çocuk ve Ergen Davranış Bozuklukları

*Psikolojik Testler

*Kişilik Testleri

*Zeka Testler

Sabahattin ZENGER Özgeçmis CV Psk.Sabahattin ZENGER'in Özgeçmişi
Lisans: Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 2008
SERTİFİKALAR:
-Aile Eğitimi Katılım Belgesi, Elçin TAPAN
-Özel Eğitimde Müzik ve Orff Yaklaşımı, "Müzik ve Orff Eğitimcisi Hakan SEZGİN"
-Farklı Gelişenlerin ve Ailelerinin Psikolojik İhiyaçları, Bir Çocuk Neden Özel Eğitime İhtiyaç Duyar " Psikolog Özge ÖZYURT-Özel Eğitim Öğretmeni Seyyar KILIÇ"
-Avrupa Birliği Eğitim Sertifikası, Prof. Dr. Çağrı ERHAN-Doç. Dr. Sabri EYİGÜN
-Engellilerimiz Nasıl Mutlu Yaşayabiliriz, Onları Nasıl Topluma Kazandırabiliriz?, Yaşam boyu Eğitim Derneği Bşk. Avukat Ali ULUSOY; Engellilerimizin Sosyal Hakları Nelerdir?, Sosyal Hizmet Uzmanı; Eğitim, İşe Yönlendirme ve Sosyal Riski Azaltma, A.İ.B.Ü Özel Eğitim Bölüm Bşk. Yrd. Doç. Dr. Ahmet YIKMIŞ konulu panele katılım belgesi
-Ruhsal Hastalarda Tedavi ve Yaklaşımlar DSM IV göre değerlendirme, Diyarbakır (2012, Ertuğrul KÖROĞLU)...[Devamı...]

Sabahattin ZENGER Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 79042
Sabahattin beyi, bir hastasının tavsiyesi üzerine tanıştım.İleri derecede temizlik takıntım olması sebebiyle birazda çevremdeki baskılardan dolayı psikolojik destek almaya karar verdiğimde bana söylenen isim Sabahattin bey oldu. Kendisiyle görüşmeye karar verdim.Hiç bir etkisi olmayacağını düşünmeme rağmen gittim ve daha ilk görüşmemde kafamdaki düşünceler o kadar değişti ki bunu hiç beklemiyordum. Etrafındaki her şeyi çamaşır sularıyla yıkayan, yüzünde maskeyle evin içinde dolaşan, eve gelen misafirleri bile önce banyoya sokup sonra salona alan bir insanken beni bambaşka biri haline getirdi. Onun güler yüzlü içten davranışları, hiç bitmek bilmeyen sorularıma sabırla cevap vermesi işini severek yaptığını her defasında bana gösterdi. 4 aylık terapim boyunca her terapime sayesinde seve seve gittim. Bundan sonrada peşini bırakmaya niyetim yok :) Gönül rahatlığıya herkese tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Bedri
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75334
Sabahattin beyle 11 yaşındaki oğlumun ders yapmak istememe, bilgisayar kullanım sınırını aşma, öfke kontrolünde sıkıntı yaşaması nedeniyle başvurdum. kısacası aile olarak bu konuda çok sıkıntı yaşıyorduk. İlk günden itibaren ailecek faydasını gördük. Sadece oğlumun değil bizim de kendimizi düzeltmemiz için ışık oldu. Oğlumun ders notları sürekli yükseldi. Şimdi karnesi başarılarla dolu. Daha sakin anlayışlı, bilgisayarı kendi kapatabiliyor, uyarınca tamam anneciğim diyebiliyor. Sabahattin beyi güler yüzlü, alanında uzman, ilgili, sakin, hoşgörülü, sabırlı bir psikolog. İlgisi ve emeği için teşekkür eder, herkese de tavsiye ederim .
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
Kader Zenger
11.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74040
Sabahattin Bey gerçekten donanımlı bir eğitim almış ve sürekli olarak kendini yeni deneyimlerle geliştirmeye devam eden alanında çok başarılı bir tanıdığım. Beraber çalıştığımız kurumda da çocuklarla olan iletişimi bunu kanıtlıyor.hatta kim olursa olsun birinin bir sıkıntısı yada herhangi bir konuda bir desteğe ihtiyacı varsa samimiyetle zamanını harcar. Eğer çocuğunuzla daha iyi ilgilenmek istiyorsanız, kendisiyle görüşmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
K. Zenger
11.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74039
Sabahattin abim, güleryüzlü çevresiyle sürekli etkıleşim içinde olan insanlara yardım etmeyi seven bir abim. Kendisiyle iletişimim cok iyi ve cok cana yakın. Herkesin çevresinde görmek isteyeceği ve kendisine saygı duyulan bir insan. Benim idolum o. En zor anlarımda rahatlıkla kendimi ona anlatabiliyorum ve sıkıntım olduğu zaman ilk danıstığım insanlar arasındadır. Onunla konuşmak, bazı problemlerimi anlatmak gerçekten bana huzur veriyor, problemleri çözmemde de çok yardımcı oluyor ben bütün hastalara Sabahattin abimi öneriyorum. Gerçekten işini severek yapan iyi bir psikolog :)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Enes ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73254
Tedavi sürecim bittiğinde keşke psikoloğum değilde can dostum olsaydı dediğim güzel insan! Mutlu bir insan olmamı sağlayan en büyük yardımcım. Son derece yardımsever, ilgili, anlayışlı, eğlenceli, güler yüzlü ve oldukça özverili birisidir Yıldız Hanım. Ayrıca daha ilk seansında bile alanında ne kadar uzman bir psikolog olduğu anlaşılıyor, zaten aldığı kaliteli eğitimde ortada. En sevdiğim yönü ise kalbinde yer alan İNSAN SEVGİSİ ve bunu işine çok güzel yansıtması. Sabahattin beyle tanıştığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum ve kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Sadık SUN Fotoğraf
Uzm.Psk.Sadık SUN
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
15.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71731
Psikolog Sabahattin ZENGER'i uzun bir süredir tanıdığım bir meslektaşım, kendisini sevdiren ve güvendiren biri. Hastalarına olan yakınlığı ve iletişimindeki sağlamlığı ilk bakışta kendini belli ediyor. Mesleki alanda kendini geliştirmiş olduğu sizinle konuştuğu ilk anda çok açıkça hissediliyor. Olaylara bakışının her zaman pozitif olması sizde ona karşı bir güven oluşturmakta. Kendisiyle çalışma fırsatı yakaladığım için kendimi şanslı hissettiğimi belirtmek isterim ve kendisinden yardım almak isteyen kişilere kendisinden destek almalarını tavsiye ederim.
     8 Beğeni    
Sevgi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71710
Ben Sabahattin beyi tavsiyeediyorum.com'dan psikolok araştırırken buldum. Hayatatta sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Kendinizi tanimak mi istiyorsunuz? Olumsuzluklarla yuzlesmek, cozum odakli mi olmak istiyorsunuz? Hem ozel hayatinizda hem is hayatinizda.. Hani icimizde bir turlu tanimlayamadigimiz şu hislerimizin OBJEKTİF olarak birinden su gibi tanimlanmasini duymak, sonrasinda ise cozum bulmaniza yardimci olunmasini mi istiyorsunuz? Seceneklerin hatirlatilmasina siddetle ihtiyaciniz mi var? Ben bu soruların cevaplarını ve insani yaklaşımından dolayı bu cvp kendisinden aldığım için şiddetle size de tavsiye ediyorum. :-) Dogru adrestesiniz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     7 Beğeni    
Yalçın Adalı
10.Mart.2010
TavsiyeNo: 31360
Sabahattin Bey ile 4 yıl birlikte eğitim aldım.Akademik olarak son derece başarılı, organize etme yeteneği ile ön plana çıkan bir arkadaşımdır.Sınıfta Psikoloji eğitimi almaya hakkı olduğunu düşündüğüm sayılı arkadaşlarımdan biriydi.İlgisi ve sağduyusu ile karşısındakinde farkındalık yaratan ve çok çabuk iletişime girebilen bir insandır.Kendisine verilenle yetinmeyerek sürekli bir değişim ve gelişim arayışı içerisinde kendisini mesleğinde geliştirmek için pek çok kurs ve eğitime katılmış ve bugün Elazığ'da bu alanda çok önemli bir eksikliği tamamlamaktadır.Siz de göreceksin ve ilk görüşmeden sonra çevrenizdekilere tavsiye etmek isteyeceksiniz...
     27 Beğeni    

Sabahattin ZENGER'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : seyahat, Doğa gezileri..

Sevdigi Yazarlar : Marlo Morgan, Üstün Dökmen..

Sevdigi Muzikler : Özgün ve klasik müzik.

Sevdigi Sözler : "Adımımı nereye atacaksam bakar da öyle atarım; işte bu yüzden yanlıştan da kurtulurum, düşmekten de." Mevlana


Sabahattin ZENGER'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikolojik Testler Derneği,

Sabahattin ZENGER'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sabahattin ZENGER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Sadık SUN
Uzm.Psk.Sadık SUN
Sadık beyi, 10 yılı aşkın bir süredir tanıdığım, Diyarbakırda çalışan ve bu mesleğin gereklilerini yerine getiren bir arkadaşımdır. Sadık bey çok sami...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Paed
Lise Cd. Çavuşoğlu-1 Apt. Kat:1 No:2 (Fehmi Aksoy Dershanesi Üstü)
Diyarbakır
(Yenişehir ilköğretim Okulu Karşısı)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(507) 796 82 11
Telefon 2 :
0(412) 228 27 08
(muayanehane tlf)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1985
(38 yaşında)
Doğum Yeri
Diyarbakır
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2008
(15 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Sabahattin ZENGER Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Sabahattin ZENGER Mesleki Videolar Videoları
-

21:42
Top