2007'den Bugüne 80,591 Tavsiye, 25,680 Uzman ve 17,970 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Selen AKIN

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Psk.Selen AKIN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Selen AKIN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

344
(%88.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarSelen AKIN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Selen AKIN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba.. Ortaya çıkan ruhsal sıkıntılar, yaşananları paylaşamamaktan kaynaklanabilir. Diğer sağlık sorunlarımıza nispeten ruh sağlığımızı ihmal etmekteyiz. Halbuki;anlatmak rahatlamanın büyük bir kısmıdır. Bazen kendimize saklamak istesek de; insan olarak yaşadıklarımızın bilinmesini,hatırlanmasını isteriz. Bu sitede yeni bir üyeyim ve yaşamdaki sıkıntılarınız, üzüntüleriniz üzerinde olduğu kadar, danışma ihtiyacı duyduğunuz diğer konularda da birlikte titizlikle çalışmayı amaçladım.

Selen AKIN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı Hastalığı), Sosyal Fobi ve diğer fobiler, Yaygın Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Ağrı bozuklukları, Somatizasyon, Konversiyon, Ergenlik dönemi ve ilgili sorunlar, Meslek seçimi, Sınav kaygısı, Olumsuz Duygu ve Düşüncelerle Başa Çıkabilme, Stres ve Gevşeme, Felç geçirmiş hasta ve yakınları için danışmanlık, Psikolojik Test Uygulamaları.

Selen AKIN Özgeçmiş CV Psk.Selen AKIN'ın Özgeçmişi
2002 yılı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olup, 2005 yılında Ankara Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bu süre içerisinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ile çalıştı. 2005 – 2007 yılları arasında Amasya – Merzifon Devlet Hastanesi’ndeki görevinin ardından bir yıl, Alzheimer ve yaşlılık dönemi psikolojik sıkıntıları olan bireyler ve aileleri ile çalıştı. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezinde görev yaptı. 2008 - 2010 yılları arasında ise; Ankara Özel İncek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde çalıştı. Bu süre içerisinde felç geçirmiş hastalara ve yakınlarına, fibromiyalji hastalarına, fizik tedavi gören ve ağrı bozuklukları olan hastalara psikoterapi uygulamıştır.
...[Devamı...]

Selen AKIN Tavsiye Yazıları Selen AKIN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 M. T. (Danışan)
 IP: 95.9.156.WB

16-07-2011
 TavsiyeNo: 43050
Benim obsesif kompulsif bozukluğum var. Selen hanıma bu nedenle gittim. Daha önce de bu sebepten terapiye gitmiştim. Ama selen hanım bana takıntılarımla ilgili kayıtlar tutturdu. Hiç böyle şeyler yapılmamıştı terapide. ve önerdiği pratik yöntemler beni çok rahatlattı. Hastalık hakkında yanlış bildiğim çok şey varmış. Bunları öğrendim. ve selen hnm. bunları aileme de öğretti. Takıntıları olan kişilere bu teknikleri öğrenmelerini tavsiye ederim. İhmal etmesinler, tedaviden çekinmesinler. Benim takıntılarım asıl olarak temizlik konusunda. Bir de sayma ile ilgili ve bazı batıl inanç takıntılarım var.
     34 Beğeni    

 MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.167.51.YLF

02-04-2010
 TavsiyeNo: 32019
Selen Hocamla yaklaşık 3 sene önce Bilkent Üniversitesi Öğrenci Geliştirme ve Danışma Merkezi'nde tanıştım. Merkeze gittiğimde hayattan tamamiyle soğumuş ve hiçbir beklentisi olmayan bir insandım. Yaşadığım kötü olaylar sonucu ise hayatımdan vazgeçme noktasına gelmiştim. Bu kötü tecrübeler sonunda tanıştım Sibel Hocamla. Kendisini ilk gördüğümde güler yüzlüğü dikkatimi çekmişti ancak tabiki ilk kez karşılaşmadan dolayı rahat değildim. Fakat yinede ilk terapimizden çok memnun kaldım çünkü karşımda çok anlayışlı, göz temasından kaçınmayan ve çok iyi bir dinleyici insan buldum. İlk günden kendisini çok sevdim. Terapi çok uzun sürmemesine rağmen kısa zamanda "kendisi" sayesinde hayat tekrar gülümsemeye ve doğru kararlar almam gerektiğinde nasıl mantığımı kullanmam gerektiğini öğrendim. Terapi üzerinden yaklaşık 2,5 sene geçmesine rağmen hala bağlantımız devam etmektedir. Buda kendisinin hastalarına karşı ne bağlı, sadık ve düşünceli olduğunu kanıtlamaktadır. Selen hocam'ın enerjisi, tecrübesi ve birikimleriyle her yaştan her türlü hastaya hitap edeceğini ve hastalarının da fazlasıyla mutlu ve memnun kalacaklarını, bende bir hastası olarak söylüyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
     25 Beğeni    

 asude (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.227.61.YBW

22-03-2010
 TavsiyeNo: 31684
Selen Hanımın aynı hastanede çalışan farklı branşlardan iş arkadaşıyım. Kendisini 2 yıla yakın bir süredir tanıyorum. Burada çalışmalarını gördüğüm kadarıyla sizleri bilgilendirebilirim. Yataklı büyük bir hastanede çalışıyoruz. Kendisine ihtiyacı olan hastalarla özenli bir şekilde ilgileniyor. İhtiyacı olan hastaya belirttiği şekilde ve belirttiği zamanda mutlaka ulaşıyor.bu sistemli ve programlı çalışma sistemi hastalarımızı ona rahatlıkla yönlendirmemizi sağlıyor.Yardımsever bir insan. Sadece işi olduğu için değil, içtenliği ile elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu arada özellikle güleryüzlü olduğunu belirtmek isterim. Bana gelen ve ona yönlendirdiğim dış hastalarımın tedavileri bitse bile onları bırakmaz, durumlarını dışarıda takip etmeye devam eder. Eksik birşey kalmaması için dikkatli çalışır. Çok okur ve kendisini geliştirmeye önem verir. Ondan talep edeceğiniz bir yardımda elinden geleni yapacağına, bundan fayda göreceğinize ve memnun kalacağınıza inanıyorum.
     18 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Selen AKIN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Piyano çalmak


Selen AKIN'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ziyabey Cad. 1412 Sk. 4/6 Özen Demir İş Merkezi 2. Kat - Balgat
Ankara

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(532) 506 88 16
(10.00 - 18.00 saatleri arasında)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1979
(40 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2002
(17 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 yahoo hesabı

Selen AKIN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, İspanyolca


Selen AKIN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Selen AKIN Mesleki Videolar Videoları
-01:41
Top