2007'den Bugüne 84,906 Tavsiye, 26,561 Uzman ve 18,915 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Özge MERGEN
Psikolog - Ankara

Özge MERGEN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Özge MERGEN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

15
(%93.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Özge MERGEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Özge MERGEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve TIĞLIUzm.Dyt.Merve TIĞLI
Merve Tığlı ile aynı iş yerinde çalışma şansım oldu. Konusunda bir uzman olarak sorumluluk sahibi olma, yaratıcılık ve çözüme odaklı yaklaşım gibi öze...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikolojik sorunlar için başvurulacak profesyonellerin Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı ya da Doktorası yapmış olmaları gerekmektedir. Klinik psikologlar, psikolojik sorunları farklı psikoterapi ekollerine bağlı olarak tedavi etmeye yönelik terapi yapan uzmanlardır. Sıklıkla kullanılan psikoterapi ekollerinden bazıları Bilişsel Davranışçı Terapiler, Dinamik Psikoterapi ve Geştalt Terapisidir. Dr. Özge Mergen de aldığı eğitimler doğrultusunda erişkin danışanlarına psikoterapi hizmeti vermektedir.
Dr.Özge MERGEN'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Özge Mergen Gelişim Danışmanlığı
Atatürk Bulvarı 231/17 Kavaklıdere
Ankara
Telefon 1 :
(iş cep)
Telefon 2 :
(Salı ve Pazar günleri hariç 11.00-20.00 saateri arasında bize ulaşabilirsiniz..)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1979 (41 yaşında)
Doğum Yeri : Eskişehir
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Odtu Klinik Psikoloji Doktora Programı (2002 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Özge MERGEN Özgeçmis CV Dr.Psk.Özge MERGEN'in Özgeçmişi
ÖZGE MERGEN

KİŞİSEL BİLGİLER
Doğum Yeri ve Yılı: Eskişehir – 1979

EĞİTİM
2006 - 2009 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

Klinik Psikoloji Doktora Programı

2002 - 2005 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı

1998 - 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

Psikoloji Lisans Derecesi

1997 - 1998 Westbury High School, Houston/TX

1990 - 1997 Eskişehir Anadolu Lisesi, Eskişehir

İŞ DENEYİMİ
01/2012 - Özge Mergen Gelişim Danışmanlığı

09/2012 - Hasan Kalyoncu Universitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi

02/2010- Bahar Dönemi Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi ODTÜ

10/2009 - 06/2012 Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi

01/2006 - 09/2009 Başkent Üniversitesi Hastanesi Pediatrik Nöroloji Polikliniği
...[Devamı...]

Dr.Özge MERGEN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Esen Dinçel
24.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 62002
Sevgili Özge, çok sevdiğim mesleki yetkinliği ve duruşuyla çok takdir ettiğim meslektaşımdır. Kendisi ile mesleki eğitimlerimiz sırasında tanıştım. Güler yüzü ve yaşam enerjisi var olduğu ortamda rahatlıkla hissedilir. İhtiyacım olduğunda hem mesleki açıdan hem de kişisel olarak rahatlıkla yardım alabildiğim bir arkadaşımdır. Bir çok arkadaşımı gönül rahatlığıyla yönlendiriyorum. Çok iyi bir Geştalt terapistidir. Ankara'da yaşıyorsanız tereddüt etmeden başvurabilirsiniz.
     1 Beğeni    
Seda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48295
Özge Hanım kendisinden bağımsız bir tedavi sürecinde, dahil oldugu noktadan itibaren bütün süreci müthis bir profesyonellikle ele almış, detayları hiç atlamayarak ve içimi rahatlatacak sekilde beni yönlendirmiştir. Kendisinin bana actıgi yol, ve farkındalıklar sayesinde ilerleyebildim. Terapi oldukça zor, kimi zaman siz endişelendiren bir süreç. Nerde durduğunuz, yolun neresinde olduğunuzu bilmek yetmiyor ve insanın kendine güvenini bu sürecin içindeyken tazelemesi gerekebiliyor. Eminim ki, Özge Mergen bu süreçte en iyi destek ve yol arkadası olacaktır.
     9 Beğeni    
Selcuk CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47701
Uzun zamandır bir türlü kontrol edemediğim panik atakları geçiriyordum. Olur olmadık yerde bu atakların gelmesi beni muthiş rahatsız ediyordu. Öyle ki artık sevgilim, arkadaşlarım, çocuğum kimseyle vakit geçiremez olmuştum. Onlarla birlikte durabilsem bile çarpıntımı düşünmekten, ha gene oldu ha olacak diye kendimi dinleyip beklemekten, bir türlü vaktin tadını çıkaramıyordum. Terapiye başladıktan sonra öncelikle bana ne olduğu ile ilgili bilgi sahibi oldum. Seanslarda bu ataklarla başa çıkmayı öğrendiğim gibi, nedeni nasıl başladığı ve nasıl sürdüğü gibi konuları da ale alma şansım oldu. Kendimle ve bu hayattaki seçimlerimle ilgili çok şey fark ettim. Artık kendimi bir şeyleri yapmak zorunda bırakmıyorum, seçimlerimi bilerek ve isteğim doğrultusunda yapıyorum. Daha da öenmlisi seçimlerimle mutlu olabiliyorum. Tüm bunlar için Özge Hanım'a çok teşekkür ederim.
     7 Beğeni    
Gözde Masatcıoğlu
18.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45547
İçerik açısından şahane bir seçmeli dersti benim için. Özge hocanın çok tatlı bir insan olduğunu söylemeden geçemeyeceğim =) Akıcı ingilizcesi ise dersi çok daha takip edilir ve anlaşılır kıldı. Özge Hoca'nin öğrencilere yaklaşımı çok olumluydu. Bu dersi almaktan çok keyif duydum ve verilen bilgiler, yapılan çalışmaların ileriki dönemde de çok büyük etkisi olacağına inanıyorum. Derslerde katılımı zorunlu tutmadığı halde derslere devam ediliyor. Her zaman yardımcı olduğunu ve ilerde de olacağını düşündüğüm ender öğretmenlerden biri. Dersle, stajla ilgili bir sorunum olduğunda ilk başvuracağım insanlardan biri. Hocamıza çok teşekkür ediyorum.
     13 Beğeni    
Zekai Kilic
17.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45510
Ozge Hanim ile uzun suredir arkadasim. Cok guvendigim bir kisidir. Kendisinden profesyonel yardim almamama ragmen onun cok bilgili bir psikolog oldugunu biliyorum. Onunla her konusmam cok keyifli gecer ve her zaman kendim hakkinda birsey ogrenirim. Gozlemledigim kadariyla onu iyi yapan ozelligi karsisindakini cok iyi ve verimli sekilde dinleyip etkili tahlil yapabilmesidir. Bunu mesleki deneyimi ve bilgisine oldugu kadar sosyal yonden de cok basarili olmasina borclu oldugunu dusunuyorum.
     8 Beğeni    
Pelin Kılıç
16.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45494
Sayın Psikolog Dr. Özge Mergen’i çeşitli tesadüfler sonucunda hem profesyonel arenada hem de arkadaş oramında tanıma şansım oldu. Her iki açıdan gözlem yapma şansım olduğu bu zaman zarfında, kendisinin iş ve özel yaşantısını çok net sınırlarla birbirinden ayırabilmiş olduğunu gördüm. Profesyonel arenada son derece odaklı bir yaklaşımla doğru soruları sorup kişilerin sorunlarını çabucak tespit etmelerine yardımcı olurken, özel yaşantısında doğal, huzurlu, eğlenceli yapısıyla, tanıştığı kişileri kolayca etkileyebiliyor. Diğer bir deyişle, işte oldukça disiplinli olduğunu hissetirmekle birlikte çevresini bu disiplinle sıkmayan, aksine ortamlarda daima aranan kişiliğini hemen yansıtıyor. Tanışma şansını bulmaktan gurur duyduğum Özge Hanım’la yolu kesişen herkesin kendisini tanımaktan memnun olacağına eminim. Toplumun kazandığı değerli bilim insanlarının arasında bulunan Özge Mergen’e sonsuz teşekkür ve yaşamı boyunca iyilikler dilerim.
     8 Beğeni    
İ.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45443
Merhaba; Boşanma gibi zor bir dönem geçirirken karşıma çıkan Özge Mergen', hayatım için bir şans olarak görüyorum. Pek çok kez sıkıntılarımda psikolojik destek almıştım, hatta depresyon ilaçları da kullanmıştım, fakat her zaman bir eksiklik bir yanlış olduğunu hissediyordum. Terapi ile Özge hanım sayesinde tanıştım ve pek çok şeyi onunla birlikte çözdüm ya da çözme yöntemlerini öğrendim . İşini gerçekten çok seven ve hastasıyla çok iyi iletişim kurabilen bir genç kadın. Bir yıldan fazla süredir terapiyi sürdürüyoruz, artık onun desteği olmadan hayatla başa çıkabileceğimi hissediyorum. Her şey için teşekkürler. Sizi tanıdığıma çok memnunum. Dilerim hayatta bütün isteklerinizi gerçekleştirirsiniz. İnanıyorum ki bir çok kişi daha sayenizde kendilerini tanıma fırsatı bulacaktır. Sevgiler.
     9 Beğeni    
Can ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45442
O dünyadaki en zor şeylerden birini yapıyor. Insanı kendisiyle TANIŞTIRIYOR. Hem de sözcüksüz. Bütün psikologlar bunu yapmıyor, geçmiş tecrübelerimden bunu biliyorum. Özge Hanım insana daha ilk karşılaştığınız andan itibaren öyle sıcak öyle güzel gözlerle bakıyorki yüreğiniz ısınıyor, kendinizi inanılmaz biçimde güvende hissediyorsunuz, kendinize bile itiraf etmekte zorlandığınız şeyleri ona anlatabilmek için can atıyorsunuz. Çünkü sizi asla eleştirmeyeceğini, sonsuz bir hoşgörüyle, sabırla ve yargılamadan dinleyeceğinizden eminsiniz. Sizi dinlerken ışık saçan yüz ifadesi ve ortamdaki pozitif enerjisi herşeye bedel... 
Kendi doğrularınızı bulma, kendinizle ve çevrenizle muhteşem bir uyum içinde olma ve hayattaki en önemli şeyi yani MUTLU, KALİTELİ, HUZUR DOLU bir YAŞAMI istiyor ve bazı büyük küçük engellere takılıyorsanız, Özge Mergen' le YOLLARINIZI KESİŞTİRİN. Asla pişman olmayacaksınız! 
Yavaş yavaş terapi sürecimin sonuna yaklaşıyoruz, tek üzüntüm gülen gözlerinden, rahatlatan sesinden ve içimi ısıtan varlığından uzak kalmak olacak. İyi ki girdiniz hayatıma. Ömrüm boyunca yüzünüzü, isminizi, saçtığınız pozitif enerjiyi ve kazandıklarımı unutmayacağım. Teşekkürler!
     7 Beğeni    
Merve TIĞLI Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
18.Mayıs.2010
TavsiyeNo: 33187
Psikolog Özge Mergen bir süredir birlikte çalıştığım, birlikte çalışmaktan da öte onu tanıdığım için çok mutlu olduğum, hem profeyonel yardım aldığım hem de çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Mesleki anlamda kendisini sürekli geliştiren, hazırladığı radyo programıyla mesleğini sosyal ortamlarda da çok başarılı bir şekilde ifade eden Özge Mergen'in zaman içinde çalışma sistem ve disiplinini görme şansım oldu. Biliyorumki hayatınızın her noktasında, profesyonel yardımın yanında samimi, içten ve güven veren yaklaşımıyla Özge Hanım kendinizi emanet edebileceğiniz bir uzman. Psikolojik destek hayatınızın her anında gerek duyulabilecek,süreklilik gerektirebilecek geniş bir alan ve ihtiyacınız olan her konuda , farklı konularda kendini her zaman yenileyen Özge Hanım' la olumlu sonuç almamanız neredeyse imkansız. Beraber çalışmaktan büyük mutluluk duyduğum Dr. Psikolog Özge Orbay'ı herkese sadece tavsiye etmekle yetinmiyor, şiddetle tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     16 Beğeni    

Dr.Özge MERGEN'in Kitap ve Yayinlari Dr.Özge MERGEN'in Basılı Kitap ve Yayınları
Mergen, Ö. (2010). Resilience/Vulnerability Factors as Predictors of College Adjustment. Lambert Academic Publishing.

Mergen, Ö., Karancı, N. (2010). Üniversite Öğrencilerinin Algılarına İçeriden Bir Bakış: Uyum ve Mutluluk. 16. Ulusal Psikoloji Kongresi.

Mergen, Ö., Gençöz, T., Alehan, F., Özbek, Ö. (2010). Motor and Perceptual Abilities, Self Esteem and Familial Relations of Children Diagnosed with Migraine: A Comparative Study. (in prep)

Orbay, Ö. (2009). Türk Üniversite Öğrencilerinin Üniversite Yaşantısına Uyumlarını Etkileyen Yatkınlıklar ve Koruyucu Faktörler. (Yayınlanmamış Doktora Tezi).

Orbay, Ö., Eğeci, S. (2007). Can Dostum. Kitap Bölümü: Psinema 1. Sinemada Psikolojik Bozukluklar ve Sinematerapi. Hekimler Yayın Birliği.

Orbay, Ö., Ayvaşık, H.B. (2006). Spence Çocuklar İçin Kaygı Ölçeği-Ebeveyn Formu: Ön Çalışma. Türk Psikoloji Yazıları, 9(18), 33–48.
...[Devamı...]

Dr.Özge MERGEN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği – Kurucu Üye

Türk Psikologlar Derneği

Geştalt Terapi Derneği

Dr.Özge MERGEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Özge MERGEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Merve TIĞLI
Uzm.Dyt.Merve TIĞLI
Merve Tığlı ile aynı iş yerinde çalışma şansım oldu. Konusunda bir uzman olarak sorumluluk sahibi olma, yaratıcılık ve çözüme odaklı yaklaşım gibi öze...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Özge Mergen Gelişim Danışmanlığı
Atatürk Bulvarı 231/17 Kavaklıdere
Ankara
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(543) 953 56 61
(iş cep)
Telefon 2 :
0(312) 428 00 67
(Salı ve Pazar günleri hariç 11.00-20.00 saateri arasında bize ulaşabilirsiniz..)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1979
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Eskişehir
Mezun Olduğu Üniversite
Odtu Klinik Psikoloji Doktora Programı
Mezuniyet Yılı
2002
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Özge MERGEN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Özge MERGEN Mesleki Videolar Videoları
-

22:21
Top