TavsiyeEdiyorum.com
TavsiyeEdiyorum.com  
.com
Arama : | Site İçi Arama

Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Dr.Özge MERGEN

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Dr.Psk.Özge MERGEN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Özge MERGEN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

11
(%90.9 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Onun Tavsiye Ettiği İsimler
Merve TIĞLI FotoğrafUzm.Dyt.Merve TIĞLI
Merve Tığlı ile aynı iş yerinde çalışma şansım oldu. Konusunda bir uzman olarak sorumluluk sahibi olma, yaratıcılık ve çözüme odaklı yaklaşım gibi öze...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikolojik sorunlar için başvurulacak profesyonellerin Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı ya da Doktorası yapmış olmaları gerekmektedir. Klinik psikologlar, psikolojik sorunları farklı psikoterapi ekollerine bağlı olarak tedavi etmeye yönelik terapi yapan uzmanlardır. Sıklıkla kullanılan psikoterapi ekollerinden bazıları Bilişsel Davranışçı Terapiler, Dinamik Psikoterapi ve Geştalt Terapisidir. Dr. Özge Mergen de aldığı eğitimler doğrultusunda erişkin danışanlarına psikoterapi hizmeti vermektedir.

Dr.Özge MERGEN'in Makaleleri Dr.Özge MERGEN Tarafından Hazırlanan Makaleler:
 • Psikolojik Açıdan Rüyalar ve Geştalt Rüya Kuramı
 • Yansıtmalar - Geştalt Yaklaşımına Göre Temas - Temas Biçimleri

 • Dr.Özge MERGEN Tavsiye Yazıları Dr.Özge MERGEN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler:

   Esen Dinçel (Arkadaş/Tanıdık)
   IP: 195.214.150.YF

  24-07-2013
   TavsiyeNo: 62002
  Sevgili Özge, çok sevdiğim mesleki yetkinliği ve duruşuyla çok takdir ettiğim meslektaşımdır. Kendisi ile mesleki eğitimlerimiz sırasında tanıştım. Güler yüzü ve yaşam enerjisi var olduğu ortamda rahatlıkla hissedilir. İhtiyacım olduğunda hem mesleki açıdan hem de kişisel olarak rahatlıkla yardım alabildiğim bir arkadaşımdır. Bir çok arkadaşımı gönül rahatlığıyla yönlendiriyorum. Çok iyi bir Geştalt terapistidir. Ankara'da yaşıyorsanız tereddüt etmeden başvurabilirsiniz.
       1 Beğeni    

   Seda (Danışan)
   IP: 88.248.111.YFC

  13-02-2012
   TavsiyeNo: 48295
  Özge Hanım kendisinden bağımsız bir tedavi sürecinde, dahil oldugu noktadan itibaren bütün süreci müthis bir profesyonellikle ele almış, detayları hiç atlamayarak ve içimi rahatlatacak sekilde beni yönlendirmiştir. Kendisinin bana actıgi yol, ve farkındalıklar sayesinde ilerleyebildim. Terapi oldukça zor, kimi zaman siz endişelendiren bir süreç. Nerde durduğunuz, yolun neresinde olduğunuzu bilmek yetmiyor ve insanın kendine güvenini bu sürecin içindeyken tazelemesi gerekebiliyor. Eminim ki, Özge Mergen bu süreçte en iyi destek ve yol arkadası olacaktır.
       8 Beğeni    

   Selcuk CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
   IP: 176.88.48.YZ

  27-01-2012
   TavsiyeNo: 47701
  Uzun zamandır bir türlü kontrol edemediğim panik atakları geçiriyordum. Olur olmadık yerde bu atakların gelmesi beni muthiş rahatsız ediyordu. Öyle ki artık sevgilim, arkadaşlarım, çocuğum kimseyle vakit geçiremez olmuştum. Onlarla birlikte durabilsem bile çarpıntımı düşünmekten, ha gene oldu ha olacak diye kendimi dinleyip beklemekten, bir türlü vaktin tadını çıkaramıyordum. Terapiye başladıktan sonra öncelikle bana ne olduğu ile ilgili bilgi sahibi oldum. Seanslarda bu ataklarla başa çıkmayı öğrendiğim gibi, nedeni nasıl başladığı ve nasıl sürdüğü gibi konuları da ale alma şansım oldu. Kendimle ve bu hayattaki seçimlerimle ilgili çok şey fark ettim. Artık kendimi bir şeyleri yapmak zorunda bırakmıyorum, seçimlerimi bilerek ve isteğim doğrultusunda yapıyorum. Daha da öenmlisi seçimlerimle mutlu olabiliyorum. Tüm bunlar için Özge Hanım'a çok teşekkür ederim.
       7 Beğeni    

   Gözde Masatcıoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
   IP: 88.230.225.YLC

  18-11-2011
   TavsiyeNo: 45547
  İçerik açısından şahane bir seçmeli dersti benim için. Özge hocanın çok tatlı bir insan olduğunu söylemeden geçemeyeceğim =) Akıcı ingilizcesi ise dersi çok daha takip edilir ve anlaşılır kıldı. Özge Hoca'nin öğrencilere yaklaşımı çok olumluydu. Bu dersi almaktan çok keyif duydum ve verilen bilgiler, yapılan çalışmaların ileriki dönemde de çok büyük etkisi olacağına inanıyorum. Derslerde katılımı zorunlu tutmadığı halde derslere devam ediliyor. Her zaman yardımcı olduğunu ve ilerde de olacağını düşündüğüm ender öğretmenlerden biri. Dersle, stajla ilgili bir sorunum olduğunda ilk başvuracağım insanlardan biri. Hocamıza çok teşekkür ediyorum.
       12 Beğeni    

   Zekai Kilic (Arkadaş/Tanıdık)
   IP: 64.180.47.ZJ

  17-11-2011
   TavsiyeNo: 45510
  Ozge Hanim ile uzun suredir arkadasim. Cok guvendigim bir kisidir. Kendisinden profesyonel yardim almamama ragmen onun cok bilgili bir psikolog oldugunu biliyorum. Onunla her konusmam cok keyifli gecer ve her zaman kendim hakkinda birsey ogrenirim. Gozlemledigim kadariyla onu iyi yapan ozelligi karsisindakini cok iyi ve verimli sekilde dinleyip etkili tahlil yapabilmesidir. Bunu mesleki deneyimi ve bilgisine oldugu kadar sosyal yonden de cok basarili olmasina borclu oldugunu dusunuyorum.
       8 Beğeni    

   Pelin Kılıç (Arkadaş/Tanıdık)
   IP: 212.156.63.YYB

  16-11-2011
   TavsiyeNo: 45494
  Sayın Psikolog Dr. Özge Mergen’i çeşitli tesadüfler sonucunda hem profesyonel arenada hem de arkadaş oramında tanıma şansım oldu. Her iki açıdan gözlem yapma şansım olduğu bu zaman zarfında, kendisinin iş ve özel yaşantısını çok net sınırlarla birbirinden ayırabilmiş olduğunu gördüm. Profesyonel arenada son derece odaklı bir yaklaşımla doğru soruları sorup kişilerin sorunlarını çabucak tespit etmelerine yardımcı olurken, özel yaşantısında doğal, huzurlu, eğlenceli yapısıyla, tanıştığı kişileri kolayca etkileyebiliyor. Diğer bir deyişle, işte oldukça disiplinli olduğunu hissetirmekle birlikte çevresini bu disiplinle sıkmayan, aksine ortamlarda daima aranan kişiliğini hemen yansıtıyor. Tanışma şansını bulmaktan gurur duyduğum Özge Hanım’la yolu kesişen herkesin kendisini tanımaktan memnun olacağına eminim. Toplumun kazandığı değerli bilim insanlarının arasında bulunan Özge Mergen’e sonsuz teşekkür ve yaşamı boyunca iyilikler dilerim.
       8 Beğeni    

   i.a. (Danışan)
   IP: 193.140.255.YZW

  14-11-2011
   TavsiyeNo: 45443
  Merhaba; Boşanma gibi zor bir dönem geçirirken karşıma çıkan Özge Mergen', hayatım için bir şans olarak görüyorum. Pek çok kez sıkıntılarımda psikolojik destek almıştım, hatta depresyon ilaçları da kullanmıştım, fakat her zaman bir eksiklik bir yanlış olduğunu hissediyordum. Terapi ile Özge hanım sayesinde tanıştım ve pek çok şeyi onunla birlikte çözdüm ya da çözme yöntemlerini öğrendim . İşini gerçekten çok seven ve hastasıyla çok iyi iletişim kurabilen bir genç kadın. Bir yıldan fazla süredir terapiyi sürdürüyoruz, artık onun desteği olmadan hayatla başa çıkabileceğimi hissediyorum. Her şey için teşekkürler. Sizi tanıdığıma çok memnunum. Dilerim hayatta bütün isteklerinizi gerçekleştirirsiniz. İnanıyorum ki bir çok kişi daha sayenizde kendilerini tanıma fırsatı bulacaktır. Sevgiler.
       8 Beğeni    

   Can ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
   IP: 118.209.145.YCW

  14-11-2011
   TavsiyeNo: 45442
  O dünyadaki en zor şeylerden birini yapıyor. Insanı kendisiyle TANIŞTIRIYOR. Hem de sözcüksüz. Bütün psikologlar bunu yapmıyor, geçmiş tecrübelerimden bunu biliyorum. Özge Hanım insana daha ilk karşılaştığınız andan itibaren öyle sıcak öyle güzel gözlerle bakıyorki yüreğiniz ısınıyor, kendinizi inanılmaz biçimde güvende hissediyorsunuz, kendinize bile itiraf etmekte zorlandığınız şeyleri ona anlatabilmek için can atıyorsunuz. Çünkü sizi asla eleştirmeyeceğini, sonsuz bir hoşgörüyle, sabırla ve yargılamadan dinleyeceğinizden eminsiniz. Sizi dinlerken ışık saçan yüz ifadesi ve ortamdaki pozitif enerjisi herşeye bedel... 
Kendi doğrularınızı bulma, kendinizle ve çevrenizle muhteşem bir uyum içinde olma ve hayattaki en önemli şeyi yani MUTLU, KALİTELİ, HUZUR DOLU bir YAŞAMI istiyor ve bazı büyük küçük engellere takılıyorsanız, Özge Mergen' le YOLLARINIZI KESİŞTİRİN. Asla pişman olmayacaksınız! 
Yavaş yavaş terapi sürecimin sonuna yaklaşıyoruz, tek üzüntüm gülen gözlerinden, rahatlatan sesinden ve içimi ısıtan varlığından uzak kalmak olacak. İyi ki girdiniz hayatıma. Ömrüm boyunca yüzünüzü, isminizi, saçtığınız pozitif enerjiyi ve kazandıklarımı unutmayacağım. Teşekkürler!
       7 Beğeni    

  Merve TIĞLI Fotoğraf  Uzm.Dyt.Merve TIĞLI
  Ankara - Diyetisyen
  (Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

  18-05-2010
   TavsiyeNo: 33187
  Psikolog Özge Mergen bir süredir birlikte çalıştığım, birlikte çalışmaktan da öte onu tanıdığım için çok mutlu olduğum, hem profeyonel yardım aldığım hem de çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Mesleki anlamda kendisini sürekli geliştiren, hazırladığı radyo programıyla mesleğini sosyal ortamlarda da çok başarılı bir şekilde ifade eden Özge Mergen'in zaman içinde çalışma sistem ve disiplinini görme şansım oldu. Biliyorumki hayatınızın her noktasında, profesyonel yardımın yanında samimi, içten ve güven veren yaklaşımıyla Özge Hanım kendinizi emanet edebileceğiniz bir uzman. Psikolojik destek hayatınızın her anında gerek duyulabilecek,süreklilik gerektirebilecek geniş bir alan ve ihtiyacınız olan her konuda , farklı konularda kendini her zaman yenileyen Özge Hanım' la olumlu sonuç almamanız neredeyse imkansız. Beraber çalışmaktan büyük mutluluk duyduğum Dr. Psikolog Özge Orbay'ı herkese sadece tavsiye etmekle yetinmiyor, şiddetle tavsiye ediyorum.
       15 Beğeni    

  Dr.Özge MERGEN Özgeçmiş CV Özgeçmişi :
  ÖZGE MERGEN

  KİŞİSEL BİLGİLER
  Doğum Yeri ve Yılı: Eskişehir – 1979

  EĞİTİM
  2006 - 2009 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

  Klinik Psikoloji Doktora Programı

  2002 - 2005 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

  Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı

  1998 - 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara

  Psikoloji Lisans Derecesi

  1997 - 1998 Westbury High School, Houston/TX

  1990 - 1997 Eskişehir Anadolu Lisesi, Eskişehir

  İŞ DENEYİMİ
  01/2012 - Özge Mergen Gelişim Danışmanlığı

  09/2012 - Hasan Kalyoncu Universitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi

  02/2010- Bahar Dönemi Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi ODTÜ

  10/2009 - 06/2012 Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi

  01/2006 - 09/2009 Başkent Üniversitesi Hastanesi Pediatrik Nöroloji Polikliniği

  05/2006 - 05/2009 SANO Klinik

  09/2006 - 07/2007 UYAREM Klinik Psikoloji Ünitesi ODTÜ

  09/2000 - 06/2002 Psikoloji Bölümü Öğrenci Asistanlığı ODTÜ

  MESLEKİ GELİŞİM
  04/2010 - 04/2014 Geştalt Terapi Eğitimi, Doç. Dr. Ceylan Daş, Geştalt Terapi Derneği

  12/2009 Düşünsel Duygulanımcı Davranış Terapileri, Primary Certificate, Albert Ellis Institute

  12/2009 Düşünsel Duygulanımcı Davranış Grup Terapileri, Windy Dryden, PhD

  09/2006 - 07/2007 Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu (70 saat) UYAREM Klinik Psikoloji Ünitesi ODTÜ

  10/2004 - 02/2005 Aile Terapisi Eğitimi (I. ve II. Aşama), Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu, Sürekli Eğitim Merkezi ODTÜ

  Dr.Özge MERGEN Kitap ve Yayınları Basılı Kitap ve Yayınları :
  Mergen, Ö. (2010). Resilience/Vulnerability Factors as Predictors of College Adjustment. Lambert Academic Publishing.

  Mergen, Ö., Karancı, N. (2010). Üniversite Öğrencilerinin Algılarına İçeriden Bir Bakış: Uyum ve Mutluluk. 16. Ulusal Psikoloji Kongresi.

  Mergen, Ö., Gençöz, T., Alehan, F., Özbek, Ö. (2010). Motor and Perceptual Abilities, Self Esteem and Familial Relations of Children Diagnosed with Migraine: A Comparative Study. (in prep)

  Orbay, Ö. (2009). Türk Üniversite Öğrencilerinin Üniversite Yaşantısına Uyumlarını Etkileyen Yatkınlıklar ve Koruyucu Faktörler. (Yayınlanmamış Doktora Tezi).

  Orbay, Ö., Eğeci, S. (2007). Can Dostum. Kitap Bölümü: Psinema 1. Sinemada Psikolojik Bozukluklar ve Sinematerapi. Hekimler Yayın Birliği.

  Orbay, Ö., Ayvaşık, H.B. (2006). Spence Çocuklar İçin Kaygı Ölçeği-Ebeveyn Formu: Ön Çalışma. Türk Psikoloji Yazıları, 9(18), 33–48.

  Orbay, Ö. (2005). Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Çocuklarda Metilfenidatın Bilişsel Beceriler, Hiperaktivite ve Kaygı Düzeyi Üzerindeki Etkileri (Yayınlanmamış Master Tezi).

  Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
  Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği – Kurucu Üye

  Türk Psikologlar Derneği

  Geştalt Terapi Derneği


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  Adres 1:
  Özge Mergen Gelişim Danışmanlığı
  Atatürk Bulvarı 231/17 Kavaklıdere
  Ankara

  Telefon Numaraları

  Telefon 1 :
  (543) 953 56 61
  (iş cep)


  Telefon 2 :
  (312) 428 00 67
  (Salı ve Pazar günleri hariç 11.00-20.00 saateri arasında bize ulaşabilirsiniz..)

  İnternet Sitesi
  E-Posta
  Hızlı Mesaj Araçları
  -
  Kişisel Bilgileri
  Cinsiyeti
  Kadın
  Doğum Tarihi
  1979
  (38 yaşında)
  Doğum Yeri
  Eskişehir
  Mezun Olduğu Üniversite
  Odtu Klinik Psikoloji Doktora Programı
  Mezuniyet Yılı
  2002
  (15 yıllık mesleki tecrübesi var)
  Yabancı Dil
  İngilizce

  Dr.Özge MERGEN Mesleki Anı ve İlginç Hatıralar Mesleki Anılar:
  -

  Dr.Özge MERGEN Mesleki Videolar Videolar
  -

  Dr.Özge MERGEN Mesleki Anahtar Kelimeler Mesleki Kavramlar (?)
  psikoterapi, depresyon, kaygı, panik atak

  13:45
  Top