2007'den Bugüne 82,774 Tavsiye, 26,153 Uzman ve 18,360 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Mehmet Ali BULUT

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Uzm.Psk.Dnş.Mehmet Ali BULUT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mehmet Ali BULUT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarMehmet Ali BULUT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Mehmet Ali BULUT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Mehmet Ali BULUT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Anksiyete bozuklukları
"Hipnozun depresyon , anksiyete ve stres üzerindeki etkisini incelenmesi" başlıklı onaylanmış klinik psikoloji master deneysel araştırması literatüre önemli bir katkı sunmuştur

Mehmet Ali BULUT Tavsiye Yazıları Mehmet Ali BULUT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 c.d (Danışan)
 IP: 78.173.191.YBJ

27-09-2017
 TavsiyeNo: 99324
Merhabalar, Anksiyete zede olarak uzun zamandır sıkıntı yaşıyordum.Senelerdir psikiyatr gözetiminde düzenli olarak ilaç tedavisi gördüm,gitmediğim psikolog vs kalmadı,fakat hiçbir türlü çözüme ulaşamadım..Yaşadığım sıkıntı kaygı ataklar vs günlük hayatımı o kadar etkilemeye başladı ki iş ve sosyal hayatımdan uzaklaştım.Artık buna bir çözüm bulmalıyım diye yola çıktım ve Tesadüfen bir arkadaşımın tavsiyesi ile M.Ali bey ile tanıştım.Kendisi ile yaptığımız seanslar ile çok kısa sürede (yaklaşık 15-20günde)günlük hayatımdaki tüm kaygı ve korkularım kayboldu,yeniden işlerime ve sosyal hayatıma konsantre olmaya başladım çok şükür🙏🏼 M.Ali bey'i gönül rahatlığıyla herkese tavsiye edebilirim...Gözünüz kapalı ,aklınızda hiçbir soru takılmadan güvenle gelebileceğiniz bir psikolog...Gerçekten anksiyeteye çözüm bulabilen o kadar az hekim varki...Ben çok şanslıyım ki çok iyi bir uzmana denk geldim...(seneler sonra :) Kendisine mesleğinde başarılar dilerim... Sağlığına ömrümce duacıyım... teşekkürler M.Ali Bulut
     1 Beğeni    

 G. S. (Danışan)
 IP: 178.244.171.ZBZ

09-08-2017
 TavsiyeNo: 98380
Hayatımın en çaresiz ve kötü hissettiğim evresinde; 5 senelik ilişkinin ardından cok severek evlendiğim ama daha 1 sene bile dolmadan beni terkeden, uzlaşmak istemeyip boşanma süreci başlatan eski eşimin bana yaşattığı travma sebebiyle psikolojik danışmanlığa ihtiyaç duydum. Mehmet Ali Bey'den önce başka bir danışmana gidiyordum. Ama birkaç seanstan sonra arayışlarıma yeteri kadar çözüm alamadığıma yöntemlerinin bana fazla yardımcı olmadığına karar verdim. Benzer bir durum yaşamış ve Mehmet Ali Bey'in danışmanlığı sayesinde yaşadığı sıkıntıları atlatmış bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mehmet Ali Bey ile tanıştım. Daha ilk seansta bu süreçte bana yardım edebilecek en doğru ve en uzman insanlardan biri olduğunu anladım. Samimiyeti, anlayışı, olaylara yaklaşımı ve uyguladığı yöntemleriyle travmalarımı kısa sürede atlatmamı ve kendimi yeniden keşfedip potansiyelimi ortaya çıkarmamı sağladı. Şu anda da danışmanlığına devam etmekteyim, her seansta kendimi yenilememi ve ufkumu daha da açmamı sağlıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum, herkese hiç tereddüt etmeden tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 G. T. (Danışan)
 IP: 88.246.192.YBJ

11-05-2017
 TavsiyeNo: 96613
Mehmet Ali Bulut'a yaşadığım 11 senelik ilişkinin ayrılık kararını verdiğim halde atlatamadığım bir dönemde gitme kararı verdim. Kendisini bir arkadaşım tavsiye etti. Ayrıldıktan bir süre sonra ailemle ve arkadaşlarımla giderek tartışmaya başlamıştım ve onların dediklerini sürekli inkar eder hale gelmiştim. Sanki kendi isteğimle değil onların beni zorlamasıyla ayrıldığım gerçeğini kendime kabul ettirmeye çalışıyordum. Psikolojik danışmana gitmem gerektiği konusunda da sürekli baskı yapıyorlardı. 6 ay süren bu baskı sürecinden sonra sağlığım giderek bozulmaya başladı ve ilk seansa kendi isteğimle gitmeye karar verdim. Ön yargıyla gitmeme rağmen çok mutlu ve huzurlu olarak ayrıldım. Konuşulan her şeyin sizinle onun arasında kalacağı konusunda en başta bilgilendiriyor ve bu konuda eminim. Yaklaşık 3 – 4 ay boyunca devam ettim ve her gidişimde kendimi daha iyi hissederek çıktığımı fark ettim. Ailem ve arkadaşlarımda aynı tepkileri verdiler. Birinci aydan itibaren bendeki değişimi çok net görmeye başladılar. Yapıcı ve sizi rahatlatıcı, daha çok benim farkındalığımı arttırıcı bir şekilde seanslar ilerledi. Mehmet Ali Bey sayesinde kendimi tanımaya başladım ve senelerdir aslında eski erkek arkadaşımın hayatını yaşadığımı ve kendimi tamamen unuttuğumu fark ettim. Şuan kendimi çok iyi hissediyorum ve geçmişle ilgili kafamda hiçbir soru işareti veya suçlama kalmadı. Zaten biten bir ilişkinin ismini koyduğumu ve uzun bir süreçtir sadece bağımlılığı bırakmaktan korktuğum için devam ettiğimi fark ettim. Bir sene dolmadan boşanma kararı veren bir arkadaşıma Mehmet Ali Bey’i tavsiye ettim ve o da ilk seanstan çok olumlu bir şekilde ayrıldı. Mehmet Ali Bey’den önce başka birine daha gittiğini ve aralarında çok fark olduğundan bahsetti. Önceden gittiği kişinin ayrılacağı eşi gibi davrandığını ve sürekli emir kipiyle kendisiyle konuştuğunu söyledi. Kişiye ve koşullara göre seans sayıları tamamen değişiyor. İşine kesinlikle para odaklı bakmıyor, severek yaptığı ve danışanlarını önemsediği her halinden belli. Benim için en güzel tarafı ise bendeki değişimi görerek boşanmak üzere olan arkadaşımıza Mehmet Ali Bey’i benim haricimde de tavsiye etmeleri oldu.
     4 Beğeni    

 Ali KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.55.W

10-05-2017
 TavsiyeNo: 96593
Benim hayatımın en kötü sürecinde, "Boşanma aşamasında ve daha birkaç aylık kızımı goremedigim dönemde" panit ataklarımın çok artması ve psikolojik olarak çok yıprandığımı farkketim. Profosyonel bir destek almaya ihtiyaç duydum. Bir arkadaşımın önerisiyle Mehmet Ali BULUT beye gitmeye başladım. Yaklaşık 4 aylık düzenli seanslarla ve kendisinin telkinleriyle panik atak hastalığımı atlattım. Hayata daha pozitif bakabiliyorum. Telkinleriyle yeni hobiler edindim, spora başladım. Yaklaşık 8 kilo verdim. Şu anda mutluyum. Sizlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Ama dip not eklemem gerekirse benim öğrendiğim şey mutlu olmak içinizde bunu istemeli düzenli bir şekilde seyanslara katilmalisiniz. Eğer baş edemediğinizi düşündüğünüz sorunlarınız mı var ve artık buna son vermek mi istiyorsunuz. Kesinlikle doğru adres Mehmet Ali Bey. Kendisine tekrar çok teşekkür ederim. İyi ki sizi tanıdım.
     3 Beğeni    

 Yasemin (Danışan)
 IP: 176.220.180.YZ

09-05-2017
 TavsiyeNo: 96553
Mehmet ali bey çok iyi bir psikologdur. Alanında uzman bir kişidir. Yaptığı seanslarda gizliliğe önem verir. Güvenilirdir. Bir insan rahatlıkla sorunu ne kadar özel olursa olsun mehmet ali bey ile paylaşabilir. Sorunun en ince detayına kadar iner ve sorunu mutlaka çözer. Özellikle bu tarz ruhsal rahatsızlıklarda güven samimiyet sıcakkanlılık çok önemlidir. Hastanın doktora rahatça içini açabilmesi İçin Mehmet ali bey bu kriterlerin hepsine sahiptir. Hiç tereddüt etmeden tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 GÜLBEYAZ (Danışan)
 IP: 178.245.151.ZW

14-09-2010
 TavsiyeNo: 35773
ben vajinusmus sorunu ile m.ali beyle tanıştım ilk gittiğimde umutsuz ve çok mutsuzdum toplam 7 seans gittim her seansta kendimi daha iyi buldum ve bu sıkıntıdan kurtuldum hiç bitmiyecekmiş gibi görünen kabustan uyandım her zaman mehmet ali bey benim hayatımda çok önemli bir yeri olacak.çok büyük bir memnuniyet ile söylüyorumki aşamadığım sıkıntılarımda ilk ve tek adresim olacak . mehmet ali bey anlayışlı,samimi ve alanında uzman işini yaparken de gayet titiz davranıyor
     13 Beğeni    

 SarSite Editörleri Tarafından Kapatıldı TürSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.177.149.YBY

23-08-2010
 TavsiyeNo: 35331
Merhaba Ben SarSite Editörleri Tarafından Kapatıldı TürSite Editörleri Tarafından Kapatıldı. Benim sorunum sınav kaygısıydı. İnternet üzerinden araştırma yaptım ve Mehmet Ali Beye ulaştım. Görüşme anında çok heycanlıydım. Ellerimi nereye koyacağımı bilemiyordum. Mehmet Ali beyin doğal sıcak yaklaşımı beni çok rahatlattı. Önce benimle uzun bir öngörüşme yaptı.Uzun uzun dinledi. Sonra çalışmaya başladık. 6-7 görüşme yaptık...kendimi çok iyi hissediyorum.Çeşitli deneme sınavlarına girdim. Kesinlikle kontrolümü kaybetmedim.Teşekkür ediyor ve öğrenci arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Mehmet Ali BULUT'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TÜRKPDR DERNEĞİ
EVLİLİK VE AİLE DANIŞMANLARI DERNEĞİ KURUCU ÜYE
CİSED
OMNİ HİPNOZ DERNEĞİ


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ybga
2010. Sokak No:3/1 Bostanlı/ Karşıyaka
İzmir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(232) 330 99 17
(Ofis)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1969
(51 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
1992
(28 yıl önce)
Yüksek Lisans
Yakındoğu Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2006 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Mehmet Ali BULUT'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Mehmet Ali BULUT'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Mehmet Ali BULUT Mesleki Videolar Videoları
-07:43
Top