2007'den Bugüne 82,667 Tavsiye, 26,140 Uzman ve 18,344 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Deniz YILMAZ
Uzman Psikolog - Zonguldak
Uzman Psikolog, Performans Psikologu, Çocuk, Ergen Ve Yetişkin Psikologu

Deniz YILMAZ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 5 Makalesi varFotoğrafı Mevcut

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Deniz YILMAZ

Şehir

Zonguldak

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Uzm.Psk.Deniz YILMAZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Deniz YILMAZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

153
(%91.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Deniz YILMAZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Deniz YILMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Kemal GÖKCAN
Kemal Bey, Sosyal Hizmet Uzmanları derneğinde aktif olarak görev alıp, mesleğin gelişiminde ve tanınmasında emeği olan bir meslek elemanıdır. Alanına ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
---Görünürde ---Hayat bir yolcuktur ---Doğumla başlayan ---Önce dünyaya ---Sonra sokağa, okula, işe ---Sonra ölüme kadar uzanan ---Bir yolculuk güzergahı daha vardır aslında ---Yaşadığın süre içersinde ---“İçine” doğru olan ---O yolu görmek ve cesaret edip yürümek ---Bir yolculuk vardır aslında sadece ---Kendini tanımak !

Deniz YILMAZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon

Kaygı Bozuklukları (Panik Atak - Fobiler)

---

Performans Psikologu

Hızlı Okuma ve Okuma Psikolojisi

Hafıza Teknikleri

Sınav Kaygısı

Spor Psikologu

Etkili Ders Çalışma Yöntemleri

---

Aile Eğitimi-Çocuk Eğitiminde Karşılaşılan Güçlükler

Boşanma Süreci ve Çocuk

Çocuklarda Görülen Davranım Bozuklukları

Kardeş Kıskançlığı

Ergenlik Dönemi Problemleri

Problem Çözme Becerilerinin Geliştirilmesi

Yetişkin Sorunları

Aile Problemleri

İhmal ve istismara uğramış ergenler

Deniz YILMAZ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Deniz YILMAZ'ın Özgeçmişi
Uzman Psikolog Deniz YILMAZ 1982 İstanbul doğumludur. Psikoloji eğitimini 2006 yılında Haliç Üniversitesinde tamamlamış ve aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır. Deniz YILMAZ, 2007 yılında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda psikolog olarak göreve başlamış ve memuriyetten ayrıldığı 2012 yılının Kasım Aynına kadar Yetiştirme Yurdunda korunma ve bakım altında bulunan gençler ile çalışmıştır. Söz konusu Kurumda bakılan gençler ile özellikle performans geliştirme ve performans kaygısı üzerine çalışmalar yapmıştır. Ülke genelinde yapılan spor müsabakalarında çeşitli dereceler yapan yetiştirme yurdu gençlerine performanslarını geliştirmelerinde yardımcı olmuştur. Deniz YILMAZ aynı Kurumda Müdür Yardımcılığı görevi de yapmıştır. Bu süreç içerisinde Uzman Psikolog Deniz YILMAZ Türkiye Badminton Federasyonu Sağlık Kuruluna kabul edilmiş ve sporcu psikologu olarak halen görev yapmakta olup aynı zamanda badminton antrenörüdür...[Devamı...]

Deniz YILMAZ Tavsiye Yazıları Deniz YILMAZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Psikolog Burcu Durak (Danışan)
 IP: 78.183.149.YCJ

13-07-2013
 TavsiyeNo: 61788
Uzman psikolog Deniz Yılmaz ile mesleki bir paylaşımda bulunmak üzere görüşmüştüm. Psikolog olarak görev yaptığım özel okulda karşılaştığım bir vakayı anlamakta zorlanmış ve müdahale konusunda kararsız kalmıştım. Bu konu hakkında Deniz Bey ile görüştüğümde, kendisinin mesleki konulara fazlasıyla hakim olduğunu, alanı ve sorunları iyi bildiğini ve özellikle yıllarca Çocuk Esirgeme Kurumunda çalışmış olmanın verdiği bilgelikle, çocuklara nasıl yaklaştığını ve müdahale yöntemlerinde ne kadar başarılı olduğunu gördüm. Uzman Psikolog Deniz Yılmaz’a mesleki hayatında başarılarının devamını diliyorum.
     3 Beğeni    

 Aslı GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.185.137.ZJ

13-07-2013
 TavsiyeNo: 61784
Üniversiteyi bitirip te iş aramak ve iş bulamamak çok kötü bir şeydir. Ben de üniversiteyi bitirdikten sonra KPSS ile devlet memuru olmayı istemiştim. Birkaç deneme de benim için hüsran ile sonuçlanmıştı. Konuları biliyor, kendimi hazır hissediyor fakat sınav kaygısına yenik düşüyordum. Heyecan benim en büyük düşmanım olmuştu. İşte böyle bir durumda Uzman Psikolog Deniz YILMAZ ile görüşmelerim oldu. Yaklaşık olarak yaptığımız 8 seans sonrası sınav kaygısından eser kalmamıştı ben de. Kendime fazlasıyla güvenen, ayakları yere basan biri olmuştum adeta. Ya yapamazsam, ya olmazsa, gene kazanamayacağım gibi düşüncelerimden kurtulmuş ve bunun vermiş olduğu özgüven ile mutsuzluğum sonlanmıştı. Hayatıma dokunarak beni ben yaptığı için Uzman Psikolog Deniz YILMAZ’a ne kadar teşekkür etsem azdır.
     Beğenin    

Murat MANGIR Fotoğraf  Murat MANGIR
Balıkesir - Sosyal Hizmet Uzmanı
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

11-07-2013
 TavsiyeNo: 61741
Deniz YILMAZ 'ı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu/ Yetiştirme Yurdunda idarecilik yaptığı dönemde tanıdım.Kendisine yönlendirdiğim ergenlerde istenmeyen davranışların değiştirilmesine yönelik yaptığı etkili çalışmalara şahit oldum.Çocuk ve ergenlerde özellikle davranış değiştirme,kaygı bozuklukları, motivasyon,okul başarısı,dikkat dağınıklığı olmak üzere aşmakta zorlandığınız tüm problemlerde; güler yüzlü, içten, samimi,idealist ve insancıl yanlarıyla öne çıkan psikolog arkadaşımı tüm Zonguldak ve çevre illere tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Mert BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 92.45.30.ZBZ

01-02-2013
 TavsiyeNo: 57676
Yaşadığı onca sorun içinde boğulurken çözüm için destek alacak birilerini arar insan. En iyisi bir psikoloğun desteğini almak düşüncesiyle, güvenerek yardım istenebilinecek bir psikolog arayışına girildiğinde tereddüt edilmeksizin danışılabilinecek bir uzmandır Deniz Yılmaz. Hiç tanımadığınız biriyle sorunlarınızı paylaşmak kolay değildir elbette, ama Deniz Yılmaz hem içten tavrı hem de mesleğine olan hakimiyetine kısa sürede sizin de kani olmanızla zor süreçlerinizde en rahat hissetmenizi sağlayacak kişidir.
     3 Beğeni    

 FATMA (Danışan)
 IP: 88.247.142.JJ

04-12-2012
 TavsiyeNo: 55960
Sahteydi Yaşamım,ben öyle olduğuna inanmak istemiştim.Daha kolay oluyordu dayanması.Yaşam sahte ise;başıma gelenler de olmamıştı,yaşanmamıştı hiçbiri. Sonra O'nunla tanıştım.Mor Çatı'da gönüllüydü,okulu bitirmemişti henüz.Saatlerce bizlerle sohbet eder,hepimizle ayrı ayrı ilgilenirdi.Sayıca artıyor oluşumuz enerjisini hiç azaltmaz,aksine ekstra güçlenirdi.Önce gerçeklerle başedebilmeyi öğrendim O'ndan,sonra geçmişi kabullenmeyi ve en önemlisi kendimi sevebilmeyi.Hepimizin hayatlarına dokunuşu öyle naif,öyle sıcak,öyle geçekti ki ... Teşekkürler Deniz Yılmaz
     5 Beğeni    

 sznkcgl (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.14.16.Z

18-11-2012
 TavsiyeNo: 55588
İnsanoğlu karmaşık bir varlık. Hayat insanı daha da karmaşıklaştırıyor. İnsanın kendini anlaması ve tanımlaması bu kadar zorken birinin sizi anlayıp bunu hissetirmesi güven verici. Bu, insanın kendine olan güvenini arttırırken hayatı anlamlandırmasını kolaylaştırıyor... Kısacası hayat daha güzel ve yaşanılası bir hal alıyor... Uz. Psk. Deniz YILMAZ'ı iki yıldır tanıyorum. Olaylara ve durumlara olan farklı bakış açısı; içten, samimi tavrı ile sorunlara çözüm üretebilmekte. Okul ve iş tecrübesini yanında aldığı eğitimlerle de kendini güncelleyen birisi... Yaşadığımız ülke şartlarında önemli bir yeri var sınavların. Sınav süreci çok uzun ve sancılı bir süreç... Hayatınızın, önünüze koyulan bir kitapçık ve birkaç saate bağlı olduğunu bilmek korkunç bir şey...Uz. Psk. Deniz YILMAZ'ın "sınav kaygısına" yönelik yaptığı çalışmalarda başarılı sonuçlar alınmakta ve bu alandaki çalışmalarına devam etmekte.
     5 Beğeni    

 Umut Karakuş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.248.255.YCW

16-11-2012
 TavsiyeNo: 55549
Uz. Psk.Deniz YILMAZ; 1 seneyi aşkın bir süredir tanıdığım, bilgilerine ve tecrübelerine güvendiğim, kendi alanında tüm konulara hakim, mevzuatı ve işleyişi çok iyi bilen ve alanında yüksek lisans yapmasının da etkisiyle problemleri tanıma ve çözüm konusunda kendini yetiştirmiş bir uzman. Çalıştığı kişi ve toplum gruplarının özelliklerini iyi tahlil etmesi ve bu tahlilleri sonucunda kişilerin gelecekte ne gibi sıkıntılar yaşayabileceğini bilmesi o kişilerin hayatlarına yön verme ve ileride kişilere sıkıntı çıkarabilecek konuları göz önüne çıkarabilmesi tecrübeleri ve hayata bakışıyla da doğru orantılı. Disiplinli olması ve işine gerçekten inanılmaz derecede önem vermesi Uz.Psk Deniz YILMAZ'ı pozitif yönde etkilemekte. Tüm bunların dışında karşısındaki kişiyi sabırla dinleyip, kişinin kendini gerçekleştirebilmesi açısından kimsenin aklına gelmeyen farklı çözümler üretmesi Deniz YILMAZ'ı diğer meslektaşlarından bir adım öne çıkarmakta.
     2 Beğeni    

 Şenol Şimşek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.196.229.YLB

12-01-2012
 TavsiyeNo: 47248
Psikologları en doğru betimleyen Alice Harikalar Diyarında filmidir bence. O filmde nasıl ki tavşan Alice'e yolculuğunda eşlik edip, yolu açıp ve sonra ne yapacağına dair seçimi Alice'e bırakıyorsa piskologlarda müşteri veya hasta olarak nitelendiremeyeceğimiz insanların geçmişlerine geleceklerine doğru yolculuklarında eşlik eden kişi. Kendini tanımayı, kendinle yüzleşmeyi ve en zoru sorunlardan sıyrılıp, istenilenleri yapmak için gayret göstermenin yolunu gösterendir aynı zamanda. Deniz Yılmaz gördüğüm kadarıyla bu konuda kendini geliştirebilen, araştırmacı, insanları gözlemlemeyi seven, onlarla iletişim kurmakta sıkıntısı olmayan biri. Mesleğini sevmesi ve bunun için bir çok şeyden feragat etmesi ayrıca takdir edilecek bir hareket. Ne gelir elimizden insan olmaktan başka sözü her meslek içinde geçerli. Deniz Yılmaz içinde. Zannımca psikolog olmak üzerine söylenebilecek nice teorik tanımlardan daha önemli olan bu. Deniz Yılmaz'da bu yolda ilerleyebilme başarısı gösteren biri.
     4 Beğeni    

 M.K.Ö (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.233.232.ZBF

05-01-2012
 TavsiyeNo: 47026
Psikolog Deniz Yılmaz, uzun yıllardan beridir tanıdığım biri. Beşeri münasebetlerdeki başarısı, kendisine uygun mesleği seçmesini sağladı. İlkeli ve disiplinli, objektif kişiliği, karşısındaki insanı dinlemeye ve anlamaya çalışması, ona değer vermesi, en çok göze çarpan özelliklerindendir. Günümüzde, insanların ekseriyetle yapmış olduğu iş/bulunduğu meslek grubu-kişilik özelliği korelasyonunun çok zayıf olduğu da göz önüne alınırsa, genç-yaşlı fark etmeksizin her yaş grubundan bireyle rahatça iletişim kurabilen, mesleğin ehli, çalışkan bir psikolog olan Deniz Yılmaz'ın, bulunduğu yerde daha da farklılaştığını, ötekilere kıyasla başka bir konumda tebarüz ettiğini rahatça görmek mümkün.
     4 Beğeni    

Deniz YILMAZ'ın Öykü ve Şiirleri Deniz YILMAZ Tarafından Yazılan Öykü ve Şiirler
 • Küçük Kemal
 • Sokak Çocukları
 • Işık Yolu
 • Mevsimlik Hayatlar
 • Fal

 • Deniz YILMAZ'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
  Sevdiği Uğraşlar : Tarih, Spor, Fotoğraf Çekimi, Doğa, Siyaset, Kamu Yönetimi

  Sevdiği Yazarlar : Yalom, Hermann Hesse, Elif Şafak

  Sevdiği Muzikler : Jazz, Blues


  Deniz YILMAZ'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
  Çayeli Vakfı Meclis Üyesi
  Türkiye Badminton Federasyonu Sağlık Kurulu Üyesi
  Türk Psikologlar Derneği
  İkinci Bahar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
  Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  -
  Telefon Numaraları
  -
  E-Posta
  Kişisel Bilgileri
  Cinsiyeti
  Erkek
  Doğum Tarihi
  1982
  (38 yaşında)
  Doğum Yeri
  İstanbul
  Mezun Olduğu Üniversite
  Haliç Üniversitesi
  Mezuniyet Yılı
  2006
  (14 yıl önce)
  Yüksek Lisans
  Haliç Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans
  Doktora
  (2011 Mezunu)
  Hızlı Mesaj Araçları
  -

  Deniz YILMAZ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
  İngilizce


  Deniz YILMAZ'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
  -

  Deniz YILMAZ Mesleki Videolar Videoları
  -  17:06
  Top