2007'den Bugüne 79,038 Tavsiye, 25,418 Uzman ve 17,717 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Şerife AKSOY

Şehir

Kayseri

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Psk.Dnş.Şerife AKSOY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Şerife AKSOY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

42
(%97.6 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarŞerife AKSOY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Şerife AKSOY'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Abdulkadir YİĞİTSOYPsk.Dnş.Abdulkadir YİĞİTSOY
Abdulkadir Bey ile birlikte çalışıyoruz, bu nedenle çalışmalarını yakından görme şansım oluyor, danışanlarının memnuniyetini biliyorum, bizim işimizi ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Kayseri Psikodrama Enstitüsüne hoşgeldiniz. Web adresimiz www.kaypsikodrama.com

Şerife AKSOY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
- Travma Sonrası Stres Bozukluğu
- Obsessif Kompulsif Bozukluklar
- Fobiler
- Depresyon
- Panik atak
- Ergenlik Problemleri
- Çift ve Aile danışmanlığı

Şerife AKSOY'un Makaleleri Şerife AKSOY'un Makale ve Yazıları
3 Makale

Şerife AKSOY Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Şerife AKSOY'un Özgeçmişi
• Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur.

• Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Diğer eğitimler/kurslar:

• EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) 1-2 eğitimlerini EMDR Institute - Dr (PhD) Udi OREN'den, süpervizyonlarını ise Emre KONUK, Serin MESKILL, Ümran KORKMAZLAR' dan almıştır.

• EMDR ve Kompleks Travma: Müdahaleler, Teknikler eğitimini EMDR Humanitarian Assistance Programs - Dr (PhD) Jim KNIPE'dan,

• Çözüm Odaklı Terapi (Solution Focused Brief Therapy) 1-2 eğitimini BRIEF (Londra, İngiltere) -
Chris IVESON ve Evan GEORGE'dan,

• Aile Danışmanlığı eğitimi (450 saat) Erciyes Üniversitesi'nden (Kayseri),

• Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimine Prof. Dr. Hakan Türkçapar ile devam etmektedir.
...[Devamı...]

Şerife AKSOY Tavsiye Yazıları Şerife AKSOY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Uğur TOSUN Fotoğraf  Psk.Uğur TOSUN
Kayseri - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

15-03-2015
 TavsiyeNo: 77075
Şerife hanımla öğrenciliğim yıllarında tanışma fırsatı buldum ve mezun olduktan sonra da iletişimimiz devam etmektedir. Tanıdığım uzun yıllar boyunca Şerife hanımın mesleğinde ne kadar başarılı olduğuna sık sık şahit oldum. Şerife hanım özellikle travma konusunda Kayseri ilinde en başarılı isim olduğunu birçok kez kanıtlamıştır. Şerife hanım Çözük Odaklı Terapist, EMDR Terapisti olarak yetkinliğini de ispatlamıştır. Şerife hanımın danışanlarından gelen olumlu tepkiler ne kadar başarılı bir isim olduğunu bizlere göstermektedir. Şerife hanımı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum, danışanlarımda Şerife hanımın danışanı oldukları için kendilerini ayrıcalıklı hissediyorlar ve hissedeceklerdir. Gönül rahatlığı ile hepinize tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 BETÜL (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.248.14.ZJF

06-02-2015
 TavsiyeNo: 75840
Şerife Hanımı şahsen tanımam,,Ben Antalyada ikamet eden birisiyim.Benım kardeşimin eşi,çok sevdiğim gelinimiz kendisinden destek alıyor,Gelinimizin sıkıntıları artmaya başlamıştı onunla her görüştüğümde çok üzülüyordum çünkü umutsuzdu herşey hakkında,telefonla konuştuğumuzda mutsuzdu bu ses tonundan bile anlaşılıyordu.Şerife hanımla tedaviye başladıktan sonra aşağı yukarı 1 ay sonra kızımızın ses tonu bıle değişti artık daha umutlu kendısıde çok ciddi savaş veriyor.Kendisinden Allah razı olsun.
     7 Beğeni    

 ABDULKADİR YİĞİTSOY (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.156.80.YFZ

24-10-2013
 TavsiyeNo: 63576
Şerife hanımla birlikte çalışmalarımız kanalıyla tanıştım. Kendisine travma konusunda yönlendirdiğim danışanlarımın hepsinin olumlu yaşantılarını görmek onun ne kadar iyi bir psikoterapist olduğunu bir kez daha görmemi sağladı.Kendisine yönlendirdiğim yaşadığı bir travma sonucu gece dışarı çıkamayan bir danışanımın kendisi ile sadece 1 görüşmeden sonra hayatına normal şekilde devam etmesi etkileyicydi.İş disiplini ve danışanlarına olan özverili yaklaşımıyla saygıya değer olduğunu düşünüyor. özellikle travmalar korkular ve takıntılar konusunda tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

Şeref ALGUR Fotoğraf  Uzm.Psk.Dnş.Şeref ALGUR
Kayseri - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-09-2012
 TavsiyeNo: 53893
şerife ile birlikte psikoterapi eğitimine katıldım ayrıca birlikte çalışıyoruz şerife travma konusunda çok başarılı.kendisi emdr terapisti.kayseride gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğim bir uzman.çünkü işini titizlikle yapıyor.bir çok travmatik konuda çok başarılı sonuçlar aldığını gördüm.ayrıca şerife çözüm odaklı bir terapist.ailelerlede çok başarılı çalışmaktadır.kendisini psikolojik yardım alacak herkese tavsiye ediyorum.çok insancıl ve kullandığı tekniğe çok hakim bir terapist.
     16 Beğeni    

 ışıl (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.252.106.CY

04-04-2012
 TavsiyeNo: 50036
Şerife benim en iyi arkadaşlarımdan biri ve aynı zamanda ev arkadaşım. Bu yüzden maalesef bana terapi yapamıyor. Çünkü duygusal bağı olduğu insanlara terapi yapması uygun değil. Bazen keşke bu kadar yakın olmasaydık ve Şerife'ye terapi için baş vurabilseydim diyorum. Şerife'nin bu konuda doğal bir yeteneği var. Ve bizzat ev arkadaşı olarak yaptığı işi ne kadar ciddiye aldığını, insanlara yardımcı olabilmenin onu ne kadar mutlu ettiğini ve bu konuda kendini sürekli geliştirdiğini gözlemleyebiliyorum. Eğer psikolojik olarak yardıma ihtiyacınız varsa mutlaka kendisi ile görüşmenizi içtenlikle tavsiye ediyorum. Olumlu sonuç alacağınızdan eminim. Ben faydalanamasam da yönlendirdiğim insanların olumlu sonuçlar aldıklarını bizzat gördüm. Mutluluk sizinle olsun...
     11 Beğeni    

 anıl can (Danışan)
 IP: 78.175.99.J

04-04-2012
 TavsiyeNo: 50027
ben şerife hanımın danışanıyım şerife hanımla tanıdık sayesinde tanıştım ilk gördüğümde çok sevindim cana yakın samimi sevecen biri ğeldi ve gerçektende öyle biri kendisine bütün sırlarımı anlattım ve beni boşluktan çıkardı zaten o dönem bir boşluk içindeydim kötü haldeydim durmadan bayılıodum sinir krizleri ğeçiriodum allahtan şerife hanımla tanıştık depresyondaydım bazı sorunları kabullenememiştim kendimi şuçlu hissediyordum hayata dair bir amacım kalmamıştı kısacası herşeyden herkesten nefret ediodum o beni hayata bağladı kendimi kabullenmemi sagladı artık ben gayim diyebiliyorum başlarda o kelime bana o kadar itici geliodu ki şimdi benimsedim önceden kendimi iyi ifade edemiyordum sessiz içine kapanık korkağın biriydim şerife hanım bana güven verdi kendimi aştım artık ailem içinde iyi oldu ailemde artık biliyor şerife hanımla beraber söyledik o olmasa ben imkanı yok söyleyemezdim korkumdan o bana cesaret verdi ve daha rahatladım çünki bu sır beni içten içe yıpratıyodu artık ailemde kabullendi annemle ana kız gibiyiz eskiden kendimden çekinirdim hastalık gibi görürdüm gayliği ama deil bunlar benim duygularım şerife hanım beni hayata tekrar bağladı hayata dair umutlarım var artık.tedavimiz 1.5 ay sürdü ama ben hala devam etmesini istiyordum çünkü onla konuşmak bana iyi geliyor kendimi rahat hissediyordum EMR TEDAVİSİ uyguladık geçmişe gittik çünki kendimi suçlu hissediyordum tacize uğramıştım bir kaç kez ve aklımdan gitmiyordu rahatsızlık veriyordu bu olay bana bu tedavi sayesinde o olayları sildim hatırlamıyorum artık ve bu olayda benim suçum yoktu tedavim biteli 1 yıl oldu ve kendimi geyet iyi hissediyorum şerife hanımlada arkadaşız hala görüşüyoruz kendisini çok seviyorum iyi var iyi ki onla tanışmışım. eğer sizinde sıkıntılarınız varsa şerife hanım bu iş için ideal biri bu yüzden kendimi şanslı hissediyorum şerife hanım da bu konuda size yardım edebilecek biri bence fazla zaman kaybetmeyin hayattan ümitlerinizi kesmeden daha fazla kopmadan şerife hanıma başvurun. çok güler yüzlü sevecen cana yakın tam bir kanka başka nedie bilirim ki çok seviyorum kendisini ve tşk.
     7 Beğeni    

 yasemin çandır (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.240.134.FY

04-03-2012
 TavsiyeNo: 48984
Travmalar, kaygı bozuklukları ve obsesif bozukluklarda son derece profesyonel bir isim. şu ana kadar kayseride bu konuda kendisine yönlendirdiğim ve takibe devam ettiğim tüm danışanlarda çok olumlu değişiklikler oldu ve bende yönlendirdiğim için sürekli teşekkür alıyorum. önerdiğinizde sonuç alacağımıza inanmıyorduk, çok kişi ile görüşmüştük ilk kez sonuç alıyoruz diyen pek çok danışanla karşılaşmak beni çok mutlu ediyor. Şerife hanım alanında gerçek bir uzman.pek çok kişi vaatlerde bulunuyor ancak sonuçlara bakmak gerekirse şerife hanımı tek geçiyorum.
     9 Beğeni    

 E.T (Danışan)
 IP: 81.215.186.Y

28-02-2012
 TavsiyeNo: 48823
Şerife ablaya annemin zoruyla gittim birşeylerin değişeceğine inanmıyordum, annemle sürekli tartışıyordum okulda sorun çıkıyordu ama nasıl olduğunu hala anlamadım bir süre sonra annemle aram düzeldi, derslerde dikkatimi daha çok toplamaya başladım,arkadaşlarımla bile aram düzeldi, bana çok ilginç sorular sordu annemlede konuştu, annem bana daha iyi davranmaya başladı, bende birçok şey paylaştım onunla, bana hiç nasihat vermedi annemde bende çok teşekkür ediyoruz şerife ablaya iyi ki tanışmışız.
     3 Beğeni    

 A. K. (Danışan)
 IP: 193.140.144.YJ

15-02-2012
 TavsiyeNo: 48370
İyi günler, öncelikle 1 yıl önce bir kaza sonrasında şiddetli bir travma yaşadım. Ardından ailem de sevdiğim birini kaybettim. Üst üste gelen bu sorunlardan neredeyse çıldırmak üzereydim. Benim dışımda ailem de aynı şekilde çok kötü günler yaşadık. Neredeyse hatırlamak istemedim ve silmek istediğim yıllardı. Ama bu nasıl olacaktı, o anları belleğimden nasıl silebilirdim. Bu travmadan ve sorunlardan kurtulabilmek için gitmediğim yer kalmadı. Ailem de aynı şekilde bu psikolojik rahatsızlığımdan oldukça etkilendi. Hem bireysel hem de aile terapisi almak için biri gerekiyordu. Kayseri'de Psik. Danışman Şerife AKSOY ile tanıştım. Kendisinin danışanı olduğumda, onun bu iş için yaratılmış olduğunu düşündüm. Beni çok iyi dinleyerek, sabırla etkin çözümler üretti. 3 seansta ne ben de ne de ailemde herhangi bir sorun kalmadı. Şu anda kendimi çok rahat ve mutlu hissediyorum. Şu anda geçmişte o günler bulutların arkasında kaldı sanki geçmişe ait pek çok şeyi hatırlamıyorum. Sanki o günler perde arkasında kaldı. Çok ilginçtir uyguladığı yöntemlrle beni ve ailemi çok şaşırttı. Kesinlikle çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. Eğer travma bozuklukları, korku vb her türlü sorununuza etkin ve başarılı çözüm üretecek birini arıyorsanız, şiddetle tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    

Şerife AKSOY'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
• EMDR Derneği
• Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kayseri Psikodrama Enstitüsü&aile Danışma Merkezi
Kayseri Psikodrama Enstitüsü cumhuriyet Mah. Turan Caddesi Turan Plaza Kat:6 No:28 Melikgazi kayseri ●


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(352) 231 51 57
(Özel Psikodrama Aile Danışma Merkezi (Randevu için arayınız)

Telefon 2 :
0(553) 507 40 87
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2003
(16 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Şerife AKSOY'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Şerife AKSOY'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Şerife AKSOY Mesleki Videolar Videoları
-


18:59
Top