2007'den Bugüne 83,880 Tavsiye, 26,324 Uzman ve 18,763 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Vildan YAKUTEKEN
Klinik Psikolog - Ankara

Vildan YAKUTEKEN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Vildan YAKUTEKEN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Vildan YAKUTEKEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Vildan YAKUTEKEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
'Başkalarını bilmek zeka, kendinizi bilmeniz gerçek bilgeliktir.'‘ Lao Tzu 
Vildan YAKUTEKEN'in İletişim Bilgileri
Psk.Vildan YAKUTEKEN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık (1992 Mezunu)
Yüksek Lisans
Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Vildan YAKUTEKEN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
EMDR TERAPİSİ NEDİR?
EMDR, bu tür izole anıların işlenmesini sağlayan fizyolojik temelli bir terapidir. Beynin zamanında yapamadığı işlemi yapmasını sağlar. Kilitli kalmış anı ile diğer anı ağları arasında ilişki kurulması, öğrenmenin sağlanarak bilginin adaptif bir şekilde depolanması mümkün olur. Danışan artık rahatsız olmaz ve anıyı yeni ve sağlıklı bir perspektiften görür.

EMDR terapisi ile sadece semptomlar ortadan kalkmaz. Yeni bakış açısının kazandırdığı pozitif inançlar ve olumlu duygular kişinin kendisine, ilişkilerine, dünyaya bakışını da olumlu yönde değiştirip kişisel gelişim sağlar.

ALMIŞ OLDUĞUM EĞİTİMLER HAKKINDA BİLGİ:


1-) (2007-2009 BÜTÜNCÜL PSİKOTERAPİ EĞİTİM UYGULAMA YETERLİLİK SERTİFİKASI (900 SAAT)(İSTANBUL)
30-MART-1 NİSAN 2007 PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ EĞİTİME KATILIM BELGESİ
11-13. 05.2007 PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ EĞİTİME KATILIM BELGESİ...[Devamı...]

Vildan YAKUTEKEN Özgeçmis CV Psk.Vildan YAKUTEKEN'in Özgeçmişi
Özgeçmiş


Ankara doğumludur. İlk orta lise üniversite eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Kocaeli Darıca’da Bütüncül Psikoterapi Eğitimi, İstanbul Davranış Bilimlerin'de EMDR Eğitimi, aile danışmanlığı eğitimi, en son olarak da klinik psikolojide yüksek lisans eğitimini tamamlamış
bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Vildan YAKUTEKEN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Nevin GüSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
10.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50269
Vildan benim çocukluk arkadaşım.11 yaşından beri ilişkimiz devam ediyor. Arkadaşım samimi,objektif,duyarlıdır. Vildan benim hayatıma iki kez dokundu ve hayatımın seyri değişti.Dostça yaptığı tavsiyeler ve yönlendirmeler evliliğimi kurtardı.Profesyonel olarak yaptığı yönlendirmeler sonucu 5 yıl süren bir terapi sürecini başarı ile tamamladım ve hayat kalitem arttı.Canım arkadaşıma çok teşekkür ediyor,meslek hayatında başarılar diliyor ve herkese tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Psk.Dnş.Esin ÇİMEN
24.Mart.2012
TavsiyeNo: 49682
Vildan Yakut Eken'i yaklaşık 10 yıldır tanıyorum. İlk defa kendisi ile mesleki bir toplantıda karşılaştım.Onunla ilgili ilk izlenimlerim; alanındaki gelişmeleri yakından takip eden, bilgilerini etrafı ile paylaşan, hanımefendi duruşu ile güven veren, tutarlı, saygın, hoşgörülü bir insan olduğuydu. Zaman geçtikçe bu meziyetlerinden fazlasına sahip olduğunu gördüm.Kendisi iyi bir araştırmacıdır. Alanı ile ilgili tüm yenilikleri takip eder ve çalışmalarında bunları en iyi şekilde uygular. Onun için her danışanı özeldir. Alanında oldukça başarılı, kararlı olan arkadaşım birçok insana destek olmakta ve olacaktır.
     6 Beğeni    
D . İ
27.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48791
Vildan hanımı tavsiye ediyorum,çünkü;araştıran,sorgulayan gelişmeleri takip etmekten bıkmayan,mesleğine saygılı,güvenilir,ve istikrarlı bir danışman.Terapide en önemli şey olan danışanı kavrayıp sağlam ve emin adımlarla süreci götürebilme gücüne sahip,kendine ve duruma eliştirel bakabilen bir tarzı var.Yardım isteyen bir çok kişiye ışık olabileceğine ve danışanı sağlıklı bir yapıya kavuşturacağına gönülden inanıyorum.Vildan Hanımın bundan sonraki yaşamında da başarılarının devamını diliyorum.
     10 Beğeni    
E.S.
24.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48684
Vildan Yakut Eken ile 2007 yılında bir eğitimde tanıştım. Arkadaşım olarak ondan çok şey öğrendim. Dürüst, güvenilir, açık sözlü, içten, doğal, sabırlı, işini ciddiye alan, tüm zorluklara rağmen çözüme odaklanan, gerçekçi ama olumlu bakmaya devam eden, estetik zevki müthiş, işi kadar ailesine ve arkadaşlarına da duyarlı, inancını ve kültürünü derinden yaşayan bir hanımefendi. İşini gerçekten çok ciddiye alır. Hakkını veremeyecekse girişmemeyi seçer. Mükemmele odaklanır. Enstitüdeki başarısıyla ve tezini hepimizden önce bitirerek hem örnek hem yol gösterici ve yardımcı olmuştur, her türlü katkısı için ona müteşekkirim. Danışanlarına gerçekten değer ve emek verdiğini görüyorum.
     8 Beğeni    
Mert
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48635
Vildan Hanım ile 2 sene gibi uzun bir vakit boyunca belirli aralıklarla görüştüm ve hala da görüşmelerim devam ediyor.Vildan Hanım kendini yenileyen, geliştiren ve işinin eri bir danışmandır.Kesinlikle görüşmelerden sonra memnun kaldığnızı hissedeceksiniz.Ben birçok yere gittim ve ayrıldıktan sonra hep kendime bunu ben de biliyordum dedim.Fakat Vildan Hanım uyguladığı teknik ve yöntemlerle sizin göremediğniz şeyleri fark etmenizi sağlıyor ve bununla beraber kişinin sağlıklı bir yapı oluşturmasına yardım etmiş oluyor.Kısacası kendisi gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir danışmandır.
     11 Beğeni    
Çiğdem Görgülü
22.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48621
(Psk.Vildan YAKUTEKEN bu tavsiyenin içeriğini paylaşmak istemiyor.)
     1 Beğeni    
S.G.
21.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48578
Vildan EKEN benim on yıllık arkadaşım.Her zaman dürüst, güvenilir, anlattıklarımı bıkmadan dinleyen, istemezsem kimseye anlatmayan, yol gösteren, hayattan tecrübe ettikleri ve yıllardır bıkmadan,usanmadan aldığı eğitimlerden örnekler vererek içimi rahatlatan ,dilediğimde arayıp omzunda ağlayabileceğim, gerektiğinde kahkahalarla gülebileceğim bir arkadaşım. İki çocuğunu özenle büyütürken, azimle kendini eğitmesi, akademik olarak beslemesi gıpta edilecek özellikleridir.Uzman olduğu konularda kendisine gönül rahatlığıyla danışabilir, bilgisinden ve arkadaşlığından faydalanabilirsiniz. İyi ki benim arkadaşımsın..Yollarımız ayrılsa da kalbimiz hep birlikte ben biliyorum..
     8 Beğeni    
T.Ü.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Şubat.2012
TavsiyeNo: 48516
Vildan hanım işinde uzman bir insandır. Ondan aldığım yardım boyunca bana hep anlayışlı ve samimi ve aynı zamanda sabırlı davrandı. Aldığı eğitimlerin öneminin yanı sıra profesyonelliği ve samimiliği harmanlayarak işinin ehli olduğunu kanıtladı. Kendisi bana asla mesafeli davranmadı ve yardıma ihtiyacım olduğunda ona gidebildim. Her zaman büyük bir anlayışla yaklaştı bana ve terimsel şekilde konuşmaktan ziyade anlayacağım şekilde benimle konuştu. Size her şekilde yardımcı olacağına inanıyorum ve bizzat kendisini sizlere tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

Vildan YAKUTEKEN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikoterapi Derneği - hipnoz Derneği / İstanbul
Emdr derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Psk.Vildan YAKUTEKEN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
1992
(28 yıl önce)
Yüksek Lisans
Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Vildan YAKUTEKEN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Vildan YAKUTEKEN Mesleki Videolar Videoları
-

04:21
Top