2007'den Bugüne 83,624 Tavsiye, 26,261 Uzman ve 18,672 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Merve OTÇEKEN
Psikolog - İstanbul

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

15

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Merve OTÇEKEN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Henüz Hiçbir Mesajını Okumadı.)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Merve OTÇEKEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Merve OTÇEKEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Özgür ATEŞVet.Hek.Özgür ATEŞ
Evimize cok yakın oluşunun avantaji ve Yeşilköy sahilinde köpek gezdirirken tanıştığım kisilerin oldukça ısrarlı tavsiyeleri sonucu köpeğimizi götürm...
Çağla Tuğba SELVEROĞLUUzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Çağla Tuğba Dortluoğlu ile lisans döneminde tanıştım. Benden üst sınıfta olan meslektaşım, yaptığı çalışmalar ile beni motive etmiş, alanımıza daha ço...

Merve OTÇEKEN'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Adım Psikoloji ve Dil Merkezi, Kozyatağı
İstanbul
(Haftasonu. Hafta içi ise Diyetisyen Gizem Şeber ile Taksim ofisi)
Telefon 1 :
(05584514227)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1985 (35 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce ve Almanca
Mezun Olduğu Üniversite
Okan Üniversitesi (2008 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Merve OTÇEKEN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yaşam Boyu Diyetli İnsanlar ile Psikoterapi
Ayrılık, Kayıp ve Yas yaşantıları ile Psikoterapi
Ergenlik Dönemi ve Özellikleri
Bağımlılık Süreci ve Önleme
Gelişim Dönemleri ve Krizlere Müdahele
Obezite
Beslenme Alışkanlıkları
Kaygı, Depresyon
Farkındalık ve kişisel gelişim çalışmaları
Yoga ve öğretisi ile psikoterapi çalışmaları

Merve OTÇEKEN Özgeçmis CV Psk.Merve OTÇEKEN'in Özgeçmişi
Eğitim
Burslu olarak okuduğu, Okan Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden 2008 yılında mezun oldu.
2008 Yılında Toplum Gönüllüleri Vakfı ile Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında aldığı eğitim ile Almanya'da sosyal çalışmacı ve eğitimci olarak görev aldı.
Yeniden Eğitim ve Sağlık Derneği'nde ergenlik dönemi ve özellikleri, ergenlik dönemi ile terapi, bağımlılık ve etkileri üzerine 2 yıl eğitim aldı.
Prof. Dr. Serdar Değirmencioğlu'ndan Kamusal Başarı projesi için çocuk hakları ve demokrasi eğitimi almış, 3 yıl boyunca aktif olarak çocuk ve ergenlere koçluk yapmıştır.
2009 Yılında Türk Psikologlar Derneği'nde ''Ayrılık, kayıp ve Yas süreçlerinde Psikoterapötik Yaklaşımlar'' eğitimini tamamladı.
İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisansında ' Obezitesi olan ve olmayan Ergenlerin Ruhsal Durumlarının, Beden Algısı, Aile Özellikleri ve Beslenme Alışkanlıkları Açısından Karşılaştırılması'' konulu tezini tamamlamıştır....[Devamı...]

Merve OTÇEKEN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Fatoş Kınay
4.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66116
Merve'yle arkadaşlığımız yüksek lisans ile başladı. Tanıştığımız ilk anda liderliği, atılganlığı ve canlılığı ile dikkatimi çekmişti. Zaten bu özelliklerini daha sonra da koruyan; daima kendini geliştirmek-dönüştürmek ve ilerlemek için çabalayan; eğitimden eğitime koşturan bir arkadaşımdır. Merve yenilikçi, kesinlikle son derece pozitif ve enerjisi hiç bitmeyen bir arkadaşımdır. Mesleğimizde kişisel gelişim önemli bir rol oynamaktadır ve Merve bunu hakkıyla gerçekleştirmektedir. Sağlıklı Yaşam, Alternatif Yaşam, Bağımlılıklardan/Alışkanlıklardan Kurtulma, Beden-Ruh İlişkisi, Kendi ile Barışık Olma, Yenilik Yaratma alanları mesleğinde çok başarılı olduğu konuların bazılarıdır. Enerjisini etrafına yaymaktan hiç çekinmeyen karakteri ve sürekli üreten beyni ile Merve daha şimdiden farklı bir psikolog olup, hızla yukarıya doğru yükselmektedir. Fatoş
     3 Beğeni    
Deniz O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65796
Arkadaşım vasitasıyla tanıdığım Merve OTCEKEN'in bir süreliğine danışanı oldum. Geçirmekte olduğum zor ve kritik dönemde kendisine ulaşabilmiş olmam en büyük şansımdı. İçten ama profesyonel tavrı, danışanla ilgili en ufak bir detayı bile asla atlamayacak kadar ilgili ve dikkatli oluşu, sorunlara yönelik çok yönlü yaklaşım ve çözüme yönelik düşünce yapısı bence genç yaşına rağmen Merve Hanım'ı meslektaşları arasında çok farklı bir yere koyuyor.Yakın çevreme de tavsiye etmekte olduğum bu değerli insanı gönül rahatlığıyla size de tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Meltem Naz Kaso
24.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63577
Merve Otceken'i tanımam yakınımda bulunan özel bir huzurevini gönüllü ziyaret etmek istemem nedeniyle gerçekleşti. O kurumdan sorumlu yetkili psikolog olarak benimle kendisi görüştü. Okuduğum alan İnsan Gelişimi olduğundan, iletişimimizin başından beri Merve Hanım'ı örnek alabileceğim bir model olarak gördüm. Huzurevindeki yaşlılar ve diğer çalışanlarla olan diyaloglarını gözlemledim. Hem sıcakkanlı ve profesyonel, hem yetkin hem de yeniliklere açık biri olduğuna kanaat getirdim. Bahsettiğim özellikleri dengede tutmak zordur. Profesyonel olmak isteyen dost kimliğinden ödünç verebilir. Ya da donanımlı bireyler kendini daha da geliştirmek için çabalamayabilir. Fakat bu durum Merve Hanım için söz konusu değil. O bunu çok güzel başarıyor. Bu siteden psikolog araştırması yapanlara Merve Hanım'ı tereddütsüz öneririm. Meltem Naz Kaso
     3 Beğeni    
S.B.
21.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56456
Psikolog denince akla ilk gelen kriterler nelerse Merve Hn.hepsini kendinde barındırıyor.Hatta kendisini yakından tanıyınca daha da fazlasını buluyorsunuz.Genç yaşına rağmen pek çok deneyimi hayatına sığdırmış ve manevi dünyada inanması güç derinlik derinliklere inebilmiştir.İçindeki enerji ve yaydığı işıkla hayatına temas eden pek çok kişiye ilham kaynağı olacağı inancındayım. Size bir psikologdan çok yaşam koçluğu yapabilecek yol göstericiliğe sahiptir.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Diyetcity
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50201
Sayın Merve Hanım'a hem şirketimize katkısı için hemde bana iş hayatında ve sosyal hayatımda tam anlamıyla bir koçluk desteği sağladığı için çok minnetarım.Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.İnşallah kendisi ile çok güzel şeylere imza atacağız.Öncelikle birçok şey Merve Hanımın sayesindedir,bunu belirtmek isterim.Kendisini çok kısa zamandır tanıyorum fakat birçok sosyal projede yer aldığını biliyorum hatta bir tanesinde de beraber yer aldık.İçindeki enerji ve tamamen pozitiflik sayesinde yaşam boyu diyetlilere ve diğer kişilere desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Gülçin
5.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50056
kendisini tanımlayabilmek için kullanılabilecek sözcükler her halde çok yeterli olmasada , sıcak samimi ve inanılmaz bir enerjiye sahip olduğunu söyleyebilirim. kişisel olarak tanımış olmaktan da çok keyif aldığımı belirtmeliyim.ihtiyacınız olduğu konuda danıştığınız andan itibaren otomatik olarak Uzm. psikolog Merve Otçeken Kurtaraner kimliği ile geliyor, tamamen size ve sorununuza odaklı olarak yardımcı oluyor. inanılmaz derecede duyarlı eğlenceli keyifli olduğunu düşünüyorum.sayesinde panik atağımla ilgili çok ciddi yol aştığımızı düşünüyorum. sorunlarımı yüksek sesle söylemeyi sayesinde öğrendim o yüzden kendisini yazıma okuyan her kese tavsiye ediyorum.. selam ve sevgiler..
     6 Beğeni    
Çağla Tuğba SELVEROĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
28.Mart.2012
TavsiyeNo: 49816
Merve ile üniversite yıllarından beri dostluğumuz sürmekte. Üniversite yıllarında okuduğu okulda katıldığım bir konferans dolayısıyla tanıştık. O yıllarda herkes gibi ben de Mervedeki ışığı fark etmiştim. Kendini sözel olarak iyi ifade edişi, liderlik vasfı, gönüllü projelerde azimli çalışmaları herkesin dikkatini çekiyordu. Üniversite sonrası yaptığı çalışmalar, yüksek lisans çalışmaları, alana dair farklı yaklaşımları ve sürekli kendini geliştiren tavrı onunla her daim gurur duymama neden olmuştur. Yetişkinle çalışan bir uzman aradığınızda Merveyi gönül rahatlığıyla herkese öneririm.
     4 Beğeni    
Şeyma ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Mart.2012
TavsiyeNo: 49408
Ben Merve ablayla annemin onunla aynı iş yerinde çalışması sonucu tanıştım.İyiki tanışmışım Merve abla bana çok yardımcı oluyor.Ben onun danışanıyım.13 yaşındayım. Ergenlik banada herkese getirdiği gibi sorunlar getiriyor.Merve abla bu sorunları çözmemde bana oldukça fazlasıyla yardımcı ve destek oluyor.Onun sayesinde birçok sorunu aşmaya başladım ve annemin bana tutumları değişti bunda da en büyük etkenin Merve abla olduğunu düşünüyorum.Ben bundan önce birçok psikolojik yardım aldım fakat hiçbirine içimi döküp düzgün iletişim kuramadım çünkü psikoloklar bana güven vermiyordu ta ki Merve ablayı tanıyana kadar. Biz daha onunla yeni terapiye başladık daha ilk iletişimimde hayatıma büyük etkisi oldu ve birden siyah dünyam pembe oldu bunda Merve ablanın payı büyük ona bu yüzden çok teşekkür ediyorum.Sana üç sıfat seçmem gerekiyormuş ama benim aklıma birçok sıfat geldi ve bunlardan birkaçı: Samimi,içten,güvenilir,hoşgörülü,espirili ve anlatamıyacağım kadar birçok sıfatı var. Seni seviyorum Merve abla iyiki hayatıma girdin :))
     6 Beğeni    
Necla Aytuna
13.Mart.2012
TavsiyeNo: 49302
Tanışma hikayemizin çok özel, farklı olduğunu ve Merve Otçeken Kurtaraner' in kişiliği hakkında ipuçları verdiğini düşündüğümden sizlerle paylaşmak istedim. İkimiz de aynı otobüsü bekliyorduk, yabancısı olduğumdan geliş saatini sordum ve sohbetimiz başladı. Aynı durakta inene kadar, felsefe ve psikoloji kitaplarından, dans ve filmlerden bahsettik, düşüncelerimizi tavsiyelerimizi paylaştık. Halen de aynı paylaşımlara devam ediyoruz... O sırada üniversite öğrencisi olan, kocaman gözleri ve gamzeli gülüşüyle gözlerimin içine bakan böyle parlak ve enerjik bir gençle tanışmaktan çok memnun kaldığımı hatırlıyorum. Yoksa böyle bir tanışma ve sonrasında uzun süreli arkadaşlığımız mümkün olur muydu, hem de bu kadar yaş farkıyla? Dışa dönük olması, güven veren, sorumluluk alan ve öğrenmeyi çok seven kişisel özellikleri başarılarının anahtarı oldu ve olmaya devam edeceğinden eminim.
     4 Beğeni    
Lütfiye
10.Mart.2012
TavsiyeNo: 49223
Sevgili Merve’yi henüz psikoloji eğitimi öğrencisi olduğu dönemde, danışmanı olduğum bir sosyal sorumluluk projesinin çalışmaları sırasında tanıdım. Bir akademisyen dostum önermişti kendisini. Sevecenliği, içtenliği, yüksek algısı, her yaştan insanla kurduğu sıcak ilişki ve çalışkanlığı ile önce en başarılı gönüllülerimizden biri, daha sonra ise eğiticimiz oldu! Birlikte çalıştığımız yıllar boyunca ve daha sonraları genç bir arkadaşım olarak izlediğim Merve’yi, güvenirliliği, olaylara yaklaşımındaki sağduyusu, alanındaki hakimiyeti ile başarılı bir psikolog olarak görmekten gurur duyuyorum. Merve’nin bulunduğu her ortamda samimiyet, heyecan ve özveri vardır! Taşıdığı bu olumlu özellikleri ile pek çok kişinin hayatına şefkatle dokunacağından hiç kuşku duymuyorum!
     4 Beğeni    
Ege Özen
10.Mart.2012
TavsiyeNo: 49215
Merve Otçeken Kurtaraner ile gönüllülük temelli çalışmalarda bulunma fırsatım oldu. Kendisi kolaylıkla sorumluluk alan ve aldığı sorumluluğu eksiksiz sekilde yerine getirebilen bir kisidir. Her zaman enerjik olması nedeniyle yaptığımız calışmaların daha verimli olmasına katkı sağlamıştır. Yaptığımız gönüllü çalışamalar ilkokul çağındaki çocuklarla birlikte onların günlük hayatta karşılaştıkları (kendi tercihleri ile karar verdikleri) sorunlar üzerine onlarla birlikte çözüm bulma olarak tanımlanabilir. Bu süreçteki temel amaç çocukların kendi sorunları ile ilgili kamusal alanı tanıyarak ve kamusal alanda gerekli adımları atarak vatandaşlık temelli bir birlikte öğrenim süreci geliştirmesi olarak özetlenebilir. Bu bağlamda, Merve Otçeken Kurtaraner, çocuklarla rahatlıkla iletişim kurabilen, onların sorunlarını anlayan ve onlarla gönüllülük temelinde çalışmış olan bir kişi olarak bundan sonra profesyonel olarak çalışacağı kuruma da büyük katkı sağlayacağını bence yeterince kanıtlamıştır.
     3 Beğeni    
Bengi
8.Mart.2012
TavsiyeNo: 49150
Bir psikolog olarak yardımını almamış olsam da hayatımda referans alabileceğim en sağlam insan olan annemin sayesinde tanıştım kendisiyle. Pozitif enerjisi, samimiyeti, insanlarla olan iletişimi o kadar kuvvetli ki; aramızdaki yaş farkına rağmen kardeşimle, benimle ve annemle farklı ve güzel bağlar kurabildi. Bunların dışında iş çevresinde sevilen, saygı duyulan; yaşına rağmen çok güzel yerlere gelmiş ve daha iyisi sürekli çaba gösteren biri. Hem bir psikolog olarak hem de insan olarak gözüm kapalı güvenebileceğim biri Merve.
     3 Beğeni    
Ayberk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mart.2012
TavsiyeNo: 49125
Merve abla diyorum artik küçük annem gibi :) bende onun bir danisaniyim ve daha once psikolog korkum varken onunla biraz biraz yendim bunu bana o güveni coktan verdi . Sempatik içten yardım etmek icin elinden geleni yapan bir abla diger herkesten cok ama cok farkli :) işinde hem cok başarılı hem cok profesyonel :)Üstesinden gelinemicek problem sorun olmadigini öğretti bana. Programlı bir calışma yapmam gerektiğini söyler dururdu basta önemsemedim ama uygulayınca bana ne kadar buyuk bir katkısının oldugunu gordum :) iyiki varsın Merve abla :)
     6 Beğeni    
Sibel K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Mart.2012
TavsiyeNo: 49071
Merve hanım ile tanışmamız benim diyetisyen,im Selma hanım sayesinde oldu benim çok zor zamanımda elimden tuttu kendisi baba,mı kaybetmiştim ve hayattan hiç beklentim kalmamıştı kendimi çok yalnız hissediyordum Merve hanım tüm samimiyetiyle sıcaklığıyla bana karşılıksız çalıştığı kurumda zaman ayırarak çok yardımcı oldu bir süre görüşemedik bir gün telefonum çaldı arayan Merve hanım,idi çok mutlu oldum sesini duymak bile iyi geldi tekrar görüşebileceğimizi söyledi benim yine umutsuz olduğum zaman,idi randevulaştık ve kendisiyle görüşeceğim günü sabırsızlıkla bekledim ve buluştuk o gün den beri her hafta düzenli olarak görüşüyoruz çok yol katettik kendime güvenim geldi sorunları daha rahat çözebiliyorum daha bir çok çözemediğim üstesinden gelemediğim konuları aşabiliyorum Merve hanım çok samimi dürüst ayrıca empati kurabilmesi beni çok rahatlatıyor ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim çok faydalı olacağından eminim
     9 Beğeni    
Harun Emeç
6.Mart.2012
TavsiyeNo: 49062
merhaba... merve hanımla aynı kurumda fakat çok farklı alanlarda çalışıyorum. kendisi ile ortak bir arkadaşımız aracılığyla tanıştım. kendisi mesleğini severek ve büyük bir coşku ile yapan ve günümüzde etrafınızda nadir olarak rastlayabileceğniz bir psikolog. genç bir arkadaşımız olmasına rağmen zaman zaman kendisi ile sohbet etmek ve tabiri caiz ise "daraldığım zamanlarda" fikirlerine başvurmak oldukça faydalı olmuştur. bu bağlamda; bu alanda desteğe ihtiyaç duyan herkese tavsiye edebileceğim dinamik ve aktif bir psikolog oduğunu rahatlıkla söylemek isterim. kendisine yaşam ve meslek hayatı boyunca başarılar dilerim.
     8 Beğeni    

Merve OTÇEKEN'in Kitap ve Yayinlari Merve OTÇEKEN'in Basılı Kitap ve Yayınları
Kamusal Başarı El Kitabı
Belleklerden Silinmeden Sözlü Tarih projesi kitabı

Merve OTÇEKEN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Toplum Gönüllüleri
Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği
PKU Aile Derneği
Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı

Merve OTÇEKEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Merve OTÇEKEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Özgür ATEŞ
Vet.Hek.Özgür ATEŞ
Evimize cok yakın oluşunun avantaji ve Yeşilköy sahilinde köpek gezdirirken tanıştığım kisilerin oldukça ısrarlı tavsiyeleri sonucu köpeğimizi götürm...
Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Uzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Çağla Tuğba Dortluoğlu ile lisans döneminde tanıştım. Benden üst sınıfta olan meslektaşım, yaptığı çalışmalar ile beni motive etmiş, alanımıza daha ço...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Adım Psikoloji ve Dil Merkezi, Kozyatağı
İstanbul
(Haftasonu. Hafta içi ise Diyetisyen Gizem Şeber ile Taksim ofisi)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(216) 386 70 92
(05584514227)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1985
(35 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Okan Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2008
(12 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Merve OTÇEKEN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce ve Almanca

Merve OTÇEKEN Mesleki Videolar Videoları
-

17:08
Top