2007'den Bugüne 76,197 Tavsiye, 24,874 Uzman ve 17,101 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Fatma ÜNER DOLUNAY

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Psk.Fatma ÜNER DOLUNAY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Fatma ÜNER DOLUNAY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarFatma ÜNER DOLUNAY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Fatma ÜNER DOLUNAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Fatma ÜNER DOLUNAY Tavsiye Yazıları Fatma ÜNER DOLUNAY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Kayaefendi (Danışan)
 IP: 212.156.40.YB

04-05-2018
 TavsiyeNo: 103609
Bu uzman ile doktor tavsiyesi sonucu hastanede tanıştım. Ve kendisini çok iyimser ve samimi buldum. İnsanları çok iyi analiz eden, üstü kapalı konuşmalardan çok detaylı ve nokta atışlı bulgular çıkaran çok dikkatli bir Psikolog. Psikolojik sıkıntılar haricinde kişisel davranış bozukluğunuza da mükemmel derecede cevap vererek ne durumda olduğunuzu size en iyi anlatacak Hekimdir. Mesleğinde gayet başarılı kime nasıl davranacağını çok iyi bilen biri İnsan.
     Beğenin    

 Emine aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.33.228.WD

26-04-2018
 TavsiyeNo: 103493
Kendimle ilgili farkındalık düzeyimi artmasına, bazı kararları verebilmek için kendimdeki gücü hissetmeme ve kendimi gerçekten iyi hissetmeme yardımcı olduğu için tavsiye ediyorum. Kendisiyle devlet hastanesinde tanıştık ve devlet hastanesinden bu şekilde bir terapi seansı alabilmek ayrıca mutlu etti beni, gayet güleryüzlü,samimi ve deneyim sahibi ve profesyonel bir psikolog. Ulaşabilme açısından da gayet kolay ulaşılabilir herkes tarafından, umarım benim gibi ihtiyacı olan birçok insana faydası olur bundan sonra.
     Beğenin    

 seyhan (Danışan)
 IP: 46.197.60.YWD

05-06-2017
 TavsiyeNo: 97150
Merhabar; uzun zamandır kendimle ilgili psikolojik problemler yaşadım ve bana kişilik bozukluğu ve majör depresyon tanısı konulmuştu. Gerek iş hayatımda gerekse ailemle ilgili birçok sorunlar yaşadım ve bu benim bütün hayatımı etkiledi. Kendimi dış dünyaya kapatmıştım ve insan ilişkilerim yok denecek kadar azdı. Taki Uzman psikolog Fatma hanımla danışanı olarak görüşene dek. Kendisinin Psikotik özellikli depresyonumu atlatmam ve yenmem kendimle ilgili kişilik problemlerimi çözmem açısından çok büyük desteği ve ilgisi olmuştur. Bunda Fatma hanımın uzmanlığı tartışılamaz bir gerçek. Daha önce birçok psikologla görüşmeme rağmen bugüne kadar beni benden daha iyi tanıyan anlayan ve benim psilolojik problemlerimi çok iyi analiz edip gerçek anlamda bir uzman olarak bana yol gösteren bir psikoloğa rastlamadım. Kendisine çok teşekkürler ediyorum hayatıma anlam kattığı için ve benim hayata pozitif bakmamı sağladığı için.. Kendimi çok şanslı hissediyorum.
     6 Beğeni    

 Filiz KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 151.135.32.B

05-05-2017
 TavsiyeNo: 96488
Aynı kurumda çalışıyorum. Kendisine ihtiyacımın olduğu bir dönemde danışanı oldum ve o zaman gerçek anlamda tanıştım. Beklentimi kesinlikle karşıladı hayal kırıklığı hiç yaşamadım.Artık Arkadaşlık anlamında bir ilişkim olmasına rağmen profesyonellik bağlamında bir eksi negatif bir kayıp hiç yaşamadım.Zamanlama,olarak dinleyicilik ve girdilerini iletişim bakımından isabetli buluyorum. Danışan olarak aldığım yardımın olumlu sonuçlarını hep tecrübe ettim. Onda fark ettiğim en güzel şey olumlu düşünmede çok etkili bir konuşma sitili var. Ben çok keyifli sohbetler yapıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
     6 Beğeni    

 S.Ç. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.174.9.YJW

05-04-2014
 TavsiyeNo: 67898
Arada kilometreler olmasına rağmen, uzun yıllardır dostluğumuzu bitirmediğimiz, iletişimi koparmadığımız ve iyi ki de koparmadığımız Can dostum değerli psikoloğum iyi ki varsın! Duygularımı özetleyecek küçük bir hikaye ile başlamak istiyorum bu değerli insanı anlatmaya... "Adamın biri bir gece bir rüya görmüş: Upuzun bir kumsal boyunca Tanrı ile yürüyormuş. Onlar yürürken de, tam karşılarında gökyüzünden, bir film şeridi gibi adamın hayatından sahneler geçiyormuş. Kumsal adamın hayat yolu imiş sanki. Adam kumda iki çift ayak izi kaldığına dikkat etmiş. Ayak izlerinin bir çifti kendisine, diğeri ise Tanrı'ya aitmiş. Hayatın son sahnesi de gökyüzünden geçtikten sonra adam kumdaki ayak izlerine boydan boya bir daha bakmış. Ve birden bir şey dikkatini çekmiş: Hayat yolunun pek çok bölümünde kumda sadece bir çift ayak izi görülüyormuş ve adam dehşet içinde fark etmiş ki;ayak izleri, hayatının en kötü ,en acı anlarında teke inyor. En acı zamanlarda hayat yolunda yapayalnız yürüdüğünü fark etmek onu fena halde rahatsız etmiş. Ve Tanrı'ya sormaya karar vermiş: ' Tanrım.eğer sana inanırsam, senin yolundan gidersem her zaman yanımda olacağını ve her zaman yanımda yürüyeceğini söylemiştin. Oysa hayat yoluma bakıyorum . En zorlu ,en çetin ve en acılı anlarımda sadece bir çift ayak izi görüyorum kumda. Anlayamıyorum Tanrım anlayamıyorum. Hayatın kolay günlerinde yanımda yürüyorsun da sana en muhtaç anlarda beni niye terk ediyorsun?' Tanrı gülümseyerek cevap vermiş: 'Ben seni çok sevdim ve hiç terk etmedim. Hayat yolundaki o zorlu sınav günlerinde ,en acılı ve en kötü anlarında kumda hep bir çift ayak izi gördün. Çünkü o zaman ben, seni kucağımda taşıyordum!" Hayatımda birçok kez dibe vurduğum, dibi gördüğüm anlar oldu. Uzakta çok uzakta olmasına rağmen, kimi zaman sessizliği ile kimi zaman acımasız eleştirileri ile kimi zaman hisleriyle ve kimi zaman da profösynel bakış açısıyla dibe vurduğum anlarda hikayedeki tanrı oldu benim için, nefes oldu. Yüreğinin sıcaklığı, samimiyeti mesafeleri yok etti. Hep yanımda oldu. Sabırla dinledi beni. Ailesinden, istirahat saatlerinden, hayatından ödün vererek bana hep zaman ayırdı, dinledi. Kimi zaman o uzun telefon görüşmelerimizde ocakta birşeyler yandı. Kimi zaman yakışıklı, tatlı oğlu anne yeterrr diye isyan etti. Ve hiçbir zaman ihtiyacı olan birine vakit ayırmayı ihmal etmedi.Profösyönel yaklaşımı ile durduğum yeri hatırlattı, neye nereden nasıl bakmalıyım düşüncesini geliştirdi. Hayatıma olumlu yönde katkılarda bulundu. Her statüden insanın kendinden bir renk, bir tını bulabileceği çok tanıdık çok samimi ve çok profösyönel bir kişi. İyi ki yollarımız çakışmış, iyi ki hayatıma dahil olmuş. Herşey için Can Dostuma tekrar tekrar tşk ederim.
     9 Beğeni    

 v. y. (Danışan)
 IP: 88.240.60.BL

12-06-2013
 TavsiyeNo: 61338
bazen konuşmak istersiniz ama ne söyleyeceğinizi bilemezsiniz. İplik gibi düğüm düğüm olursunuz ama çözemezsiniz. Sanırım böyle bir dönemden geçiyorum ve Fatma hanımı da yeni tanıdım. En çok üzüldüğüm konuyu öyle güzel özetledi ki ''bütün sıfatlar emekli olur.'' Kendimiz olmak için sıfatlara ihtiyacımız yoktur. Görmeme, anlamama yardımcı oluyor Fatma hanım. daha devam ediyoruz ama ben kendisine şimdiden teşekkür ediyorum. Samimiyeti güler yüzü ve içtenliğiyle güven veren birisi. TEŞEKKÜRLER...Kendimi görmeme yardımcı olduğunuz için...[Site Editörlerinin notu buradan sonraki bölüm 10.12.2013 tarihinde ilave edilmiştir]selamlar biz fatma hanımla tamamladık. Hiç bir zaman ne yapmam gerektiğini söylemedi akıl hocalığı yapmadı ama nerden bakmam, nasıl bakmam gerektiği konusunda destekçi oldu. Sanırım az sayıda insana nasip olacak bir empati kurduk.Söyleyeceklerimi uzun cümlelerle izah etmek zorunda kalmadım ve şimdi sis perdesi dağıldı. hiç bir şey toz pembe değil ama dünyanın sonuda değil. Zaman zaman kendisini görmek isteyeceğim güzel bir ansan oldu hayatımda teşekkürler ve kimse içindekileri biriktirmesin. Aklınız konuştukça yoruluyorsunuz ama çare bulamıyorsunuz. Bırakın profesyonel biri size yardımcı olsun dünya aslında oldukça sessiz bir yermiş yeni öğrendim.
     13 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Pendik
İstanbul

Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Universitesi
Mezuniyet Yılı
1988
(30 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Fatma ÜNER DOLUNAY'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Fatma ÜNER DOLUNAY Mesleki Videolar Videoları
-


00:48
Top