2007'den Bugüne 90,978 Tavsiye, 27,966 Uzman ve 19,826 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


İclal GÖZCÜ
Psikolog - İstanbul

İclal GÖZCÜ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İclal GÖZCÜ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

14
(%92.9 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

İclal GÖZCÜ'nün Tavsiye Ettigi Uzmanlar İclal GÖZCÜ'nün Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
İclal GÖZCÜ'nün İletişim Bilgileri
Adres 1:
Reem Nöropsikiyatri Kliniği
Levent Cad. Altzeren Sok. No:19 1.Levent Beşiktaş
İstanbul
(Türk Spor Yazarları Derneği çapraz sokağı, Faruk Saraç Moda Evi yanı)
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilim Üniversitesi (2011 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
İclal GÖZCÜ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
-Bilişsel-Davranışçı Terapi
-Yaygın Anksiyete Bozuklukları ile BDT
*Panik Bozukluk
*Anksiyete Bozukluğu
*Depresyon
*Obsesif Kompulsif Bozukluk
-Ergenlik Psikolojisi
-Yaşlılık Psikolojisi
-Obezite ile BDT çalışmaları (Psikiyatrist Dr. İnci Vural)
-Transkranial Manyetik Stimülasyon (Nörolog Dr. Mehmet Yavuz)
-Artikülasyon Bozukluğu çalışmaları (Prof. Dr. Öget Öktem Tanör)
-Nöropsikolojik Değerlendirme
-MMPI Kişilik Testi
-Rorschach Testi

İclal GÖZCÜ Özgeçmis CV Psk.İclal GÖZCÜ'nün Özgeçmişi
Lise eğitimini Vefa Lisesi’nde aldı. Lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesin’de tamamladıktan sonra Westbourne Academy’de eğitimine devam etti.
Lisans eğitimi sırasında Bjk Koleji Anaokulları, Npistanbul Nöropsikiyatri Hastanesi (Memory Centre-Çocuk Ergen Psikopatolojisi Kliniği), Kadın Aile Sağlığı Merkezi, Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Polikliniği, Özel İstek Okulları-Atanur Oğuz Anaokulu gibi çeşitli kurumlarda gözleme ve kliniğe dayalı çalışmalarda bulundu.
Pandost Panik Atak Dostları Derneği tarafından “Panik Atak ve Tedavisi” eğitimine katıldı. Prof. Dr. Arşalus Kayır tarafından verilen “Yakın İlişkiler, Sorunları ve Cinsellik” eğitimini aldı. Çocuklarla ilgili olarak, “Çocuklarda Uygulanan Yönlendirilmemiş Oyun Terapileri” ve Byron E. Norton ve Carol C. Norton tarafından “Deneyimsel Oyun Terapileri” eğitimlerini tamamladı....[Devamı...]

İclal GÖZCÜ'nün Makaleleri İclal GÖZCÜ'nün Makale ve Yazıları
3 Makale

İclal GÖZCÜ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
A. S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mart.2015
TavsiyeNo: 77310
ben evli bir erkeğin asla yapmaması gereken bir sey yapmıştım.bunun peşi sıra suçluluk ve pişmanlık duyguları tarif edilemez boyutlara varmıştı.bırakın eşimin ve çocuklarımın yüzüne bakmayı,aynada kendime bile bakamıyordum.bu durum 7-8 ay surdu kendimi maneviyata verdim.tövbeler,ibadetler,kendimi rahatlatcak birkaç hobi ama ne fayda aklımdan çıkmıyordu,hayat benim için çekilmez bir hal almıştı.tek bir yol kalmıştı,birine açılmak,itiraf edip bir nebzede olsa rahatlamak ama kime?tavsiye ediyorum sitesinden araştırmaya başladım.bayan bir psikolog olmasını özellikle istemiştim cunku gözünde asagılıyıcı bakısı görmek için.İclal hanım a bir mail gönderdim kısa ama herseyi anlatan.2-3 gun sonra telefonum çaldı.İclal hanım EMDR terapiden bahsetti ve bu baskın duyguların erken çocokluk yıllarındaki anılarımla ilgili olabileceğini ve 9-10 seansta çözülebileceğini anlattı.ilk seansa giderken çok heyecanlı ve korkuyordum.EMDR terapiye 2. seansta oyle bir anıyla başlamıştıkki ne alaka diye düşünmedim değil açıkçası.ama sonraki seanslarda kendimde oyle değişiklikler farketmeye başladımki tarifi yok,inanılmazdı.oyle zannediyorum 6.veya 7. seansta ben artık rahatlamıştım. İclal hanım ın değişik bir yaklaşım tarzı var karsısındakine.ilk görüşmenin daha henüz basındayken bey ve hanım uzatmaları doğal olarak ortadan kalkıyor.kendinizi bazen kardeşinizle,bazen yakın bir arkadaşınızla yada akrabanızla dertleşir gibi hissediyorsunuz.tek fark onlar gibi sizi sürekli eleştirmiyor,konu ne olursa olsun hiç bir sekilde rahatsız etmiyor,yermiyor ve sizden sürekli çözüm bulmanızı bekliyerek germiyor.empatim yüksek zannederdim benimki çok azmış bunu anladım onun karsısında.çok sıcak kanlı verdiği güven tarif edilemez. çok gizli bir sırrınız varsa 2.veya3. seansta paylaşırsınız merak etmeyin.ama yeri geldiğinde tatlı,sert sizi uyarıyor doğruyu görmeniz ve bulabilmeniz için.şimdilerde gündelik hayattaki benim için problem olan hususları çalışıyoruz. yüzüne çok söyledim burdanda yazıcam.Allah razı olsun.en basit tarifi bu olsa gerek. bukadar detayları vurgulayarak yazmamın sebebi benim gibi hata yapan erkek sayısı bir hayli fazladır.bundan etkilenip dahada dibe vurmamaları bunu bir çozum yolunun olduğunu bilmelerini istedim.
     6 Beğeni    
Eda
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ağustos.2014
TavsiyeNo: 71220
İclal abla ile tanışalı çok az zaman oldu. Açıkçası başta problemlerime çözüm bulabileceğime inanmıyordum. Lakin kendisi beni bu işin üstesinden gelebileceğime inandırıp umutla doldurdu. Hala tedaviye gidiyorum ve tedavi günü gelse de gitsem diye sabırsızlanıyorum. Çok ama çok güleryüzlü ve arkadaş canlısı. Tedavi sürecinde çoğu zaman karşımdakinin bir uzman bir psikolog olduğunu unutup tamamen ablammış gibi hissediyorum. Dolayısıyla bir o kadar da rahat konuşabiliyor hiç çekinmeden kendimi ifade edebiliyorum. Ve şu an keşke biraz daha önce tanısaydım diyorum. Psikoloji alanına hiçbir merakı olmayan bir sayısal öğrencisiyken şimdi neden daha önce psikolog olmayı düşünmedim diyorum. Bir genç kız olarak ona kesinlikle hayranım ve idolüm diyebilirim. Ve gerek evleneceğim zaman gerek anne olduğumda her daim danışanı olarak kalmayı planlıyorum. Daha önce bu kadar kendini geliştirmiş bilgili sabırlı ve motive edici bir psikolog görmedim. Özellikle emdr seansları için konuşursak. Kesinlikle tavsiye ederim. Hatta şiddetle öneririm :)
     2 Beğeni    
Ayşegül P.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66753
Merhaba, İclal Hoca benim için bir psikologtan çok danışmanım, ışığım gibi. Güleryüzüyle kapıdan girdiğinizde rahatladığınız, samimiyetine karşılaştığınız anda inandığınız sempatik bir insan. Dış görünüşe işim gereği önem veren biriyimdir ve sizin de bayılacağınız bir tarzı vardır. Şık insanları seviyorsanız, ideal bir psikolog diyebilirim. :) Soyut olarak sürekli tanılar koyan, sizi olduğunuz kişi dışında görüp sanki o kişiymişsiniz gibi davranan psikologlardan sıkıldıysanız; bence İclal Hocayla tanışmamışsınızdır. Maddi çıkarlar gütmeden, her danışanına aynı ilgiyi, aynı saygıyı ve samimiyeti gösteren biridir. Hayatımın güzel bir evresinde karanlık olan kısımları aydınlatma isteği ile İclal Hocaya başvurdum ve o akşam seanstan çıktıktan sonra size diyebileceğim şudur ki; yemek yemeye gittiğimde, yediğim en güzel yemekti sanki uzun zamandır. Öyle güzel, öyle keyifli zaman geçirdim ki odasında, daha güzel bakmamı sağladı ilk seanstan itibaren. Sizin de karanlık diye düşündüğünüz küçücük bile bir alan varsa hayatınızda, ışığınızın İclal Hoca olmasını tavsiye ederim. Teşekkürler gülen yüzünüze hocam.
     2 Beğeni    
Beril
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ocak.2014
TavsiyeNo: 66055
Başlangıçta uzak dursamda zamanla ona çok alıştım artık bir ablam gibi çok samimi güleryüzlü iyi güvenilir candan onu çok seviyorum tanıdığım herkesede tavsiye ederim bende psikolog olmak istiyorum ve şuanda ki idolüm iclal abla hayatıma büyük yarar sağladığı doğrudur bazen iyi kötü doğru yolu gösteriyor nasıl yapılır düzene sokmama yardımcı oluyor ailevi çevresel problemlerimin hepsiyle ilgileniyor ona rahatlıkla herşeyimi anlatabiliyorum ve güveniyorum çalıştığı yerdeki samimiyet inanın çok iyi bence herkesin bir iclal ablası olmalı
     2 Beğeni    
Murat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Aralık.2013
TavsiyeNo: 65219
Ben bursa'da ikametgah etmekteyim.8 yıldır okb(obsesif kompulsif bozukluk) hastalığının pençesindeyim ve 8 yıl gibi bir süre içerisinde bursa'da çalmadığım kapı kalmadı,bu süreye rağmen hastalığı yenmemde hiç yol katedemedim.bir gün bu hastalıkla ilgili kendi yaptığım internet araştırmasında istanbul reem nöropsikiyatri kliniğinin bu hastalık üzerinde yeni bir tedavi şekli olan(tranksiyonel magnetic akım)tedavisi uyguladıklarını gördüm.bunun üzerine klinikle irtibata geçip hemen randevu talep ettim.randevu günü gittiğimde çalışanların güler yüzlü olmaları ve ilgili olmaları beni çok mutlu etti ve hemen tms seansıma başlandı.15 seans tms tedavisi uygulandı.sonradan belli aralıklarla 2 kere daha uygulandı.şuan hastalığın pençesinden kurtulmuş durumundayım.bu hastalığı yenmemde emeği geçen doktorumuz sayın mehmet yavuza ve sayın psikolog iclal gözcü hanfendiye çok ama çok teşekkür ediyorum.bu hastalıktan kurtulamayanlara ise tavsiye ediyorum.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Bursa'da ikamet ettiği Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     4 Beğeni    
A.U
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Aralık.2013
TavsiyeNo: 65139
İclal ablayı bi danışanının tavsiyesiyle tanıdım ve onu iyi ki tanıdım...Onu beklerken huzursuz, durgun, mutsuzdum... Konuşmaya başlamadan önce huzrsuz ve çekingendim çünkü nerden başlayacağımı ve nasıl birisi olduğunu bilmiyordum... İkinci ve daha sonraki görüşmelerde arkadaşım oldu sonra zamanla ablam... Mesleğini o kadar severek yapıyor ki bunu seanslarınızdaki eğlenceli sohbetinizden de anlayabilirsiniz.İnsan samimi hissetmediği birine kendini ruhunu anlatamaz çünkü. Aranızda o güven ve samimiyeti sağladıktan sonra elinizden kuvvetle tutup sizi rahatlığa çıkaran bi psikolog. Seanslarda sizi sadece dinlemiyor aynı zamanda size sıkıntı veren durumlar için size harika alternatifler sunuyor ve siz seanslar bittikten sonra bile kendinizi bunları uygularken buluyorsunuz ve rahatlıyorsunuz. Daha öncede bir çok psikolgdan yardım aldım hiçbirisi bu kadar yardımcı olmamıştı. Onun en beğendiğim yanı işini sadece maddi değerler için yapan birisi olmadığı, seanslardan sonrada sıkıldığınız her anda size seanstaymış gibi elini uzatıyor olması... Hayatımda iyi ki tanıdım dediğim insanlardan birisi ve o benim mucizem çünkü ben onun sayesinde çok yol katedebildim. başladığımız noktadan geldiğim bugünki noktaya bakınca zorlanan her insan onu tanımalı. Çünkü her insan hayatında zor şeyler yaşayabilir ve bu zor zamanlarda iyi bir rehbere ihtiyacı vardır.Benim hayatımın en büyük şanslarından birisi onu tanımak ve ondan yardım almak oldu.
     4 Beğeni    
Özer SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64457
Sayın İclal Gözcü ile eşimin vaıstasıyla tanıştım.İşimi kaybettiğim için depresyondaydım,özgüvenimi yitirmiştim.Kendisinden psikolojik olarak yoğun destek aldım.İş görüşmelerine daha özgüvenle gittim.İdealimdeki işide kısa sürede buldum.İnsani kişiliği sorunlara eğilmesi destek olması insanları rahatlatan konuşmalalrı tam anlamıyla mükemmeldi.Kendisinden çok memnunum ,Kendisi her zaman tavsiye edebileceğim bir uzmandır. Kendisine bu köşe aracılığyla teşekkür etmek isterim.
     2 Beğeni    
SvSite Editörleri Tarafından Kapatıldı ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64456
Sayın İclal Gözcü ile yaklaşık 2 aydır seanslarına katılıyorum.Kendisinın profesyonel çalışmasına ve kişisel özelliklerinin mükemmel olması nedeniyle bendeki sıkıntılara büyük ölçüde çare oldu.Kendisinden son derece memnunum.Kendisini bütün dost ve arkadaşlarımada tavsiye ederim.İnsan canlısı sorunlara eğilen bir yapısı var , ben son derece memnunum.Senasları oldukça rahatlatıcı panik atağıma psikolojik destek anlamında son derece yardımcı,Aldığım sekiz seans boyunca yanından ayrılırken son derece rahatlamış olarak çıkıyorum.
     2 Beğeni    
O. Ünver
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63741
Yaklaşık 7 aydır, REEM Nöropsikiyatri Kliğini çatısı altında görüşüyor olduğum en uzun süreli danışmanımdır. Problemlere bakışı ve getirdiği çözüm önerileri, mesleki disiplini ile uyumlu olmakla birlikte, yüksek empati yeteneği gözüme çarpan öncül özelliklerindir. Sunduğu çözüm önerileri, uygulama noktasında danışan tarafından aktif olarak hayata geçirilemiyorsa, alternatif çözümler ve öneriler ile olaya ve/veya düşünceye farklı noktalardan yaklaşarak pratik ve etkili bir yönelim ile sonuca ulaşmayı daha kolay kılmaktadır. Bir psikolog için böylesine çok yönlü olabilmenin temelinde ise psikoloji bilimindeki ekol ve öğretilere tam olarak hakim olma gerekliliği yatar. Kendisi ile bu konularda yaptığım uzun konuşmalar neticesinde her soruma tatminkar cevaplar alabildiğimi de söylemek durumundayım. Psikolojik durum bozukluklarına dair tedavi ve düzelme süreci görece yavaş olduğundan, iki tarafın da olabildiğince uyumlu ve sabırlı olması gerekir, bu açıdan bakılığında İclal Hanım’da bu niteliklerin de mevcudiyeti söz konusudur. Danışan ne kadar açık ne net olursa kendisi de karşısındaki insana karşı misliyle net, yapıcı ve olumlu yaklaşmaktadır. İclal Hanım ile çalışıyor (görüşmelerimizi bu şekilde nitelendiriyorum) olmak benim için her şeyden öte bir şans ve gerçekten de pozitif yönde sonuçlar doğuran bir tanışıklık olmuştur. Kendisine en derin minnet ve saygılarımı sunarım. O.Ünver
     1 Beğeni    
Cemre Menteşe
1.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63737
İclal Hn. Staj yaptigim Reem Nöropsikiyatri klinikteki tanidiğım en guleryüzlü meslegini cok seven ve gelistiren bilgi ve tecrubelerine cok hayran oldugum, birisidir.Danisanlariyla ilgili ,alakali mesleginin gerekliliklerini tamamiyla yerine getiren ve insana cana yakin tavriyla butun kapilarini acabilen birisi.Samimi tavri ve icten gülüşüyle danisanlarina guven verdigini düşünüyorum.Gerek kendi hayatiyla sosyal çevresiyle psikolojiyi hayatinin her yerine koymuştur.Onun stajeri olduğum icin kendimi şansli hissediyorum.Çalişma disiplini ve mesleğine verdiği önemle onu bu genç yaşinda çok başarılı kıldığını düşünüyorum.Onu tercih edenlerin çok memnun kaldiklarini bizzat şahit oluyorum.Hayatta daha cok başarılı olucağına alanda daha iyi yerlere gelicegine inanıyorum.Onunla tanismak benim için çok önemli bir dönüm noktasiydi.Bana kattiklariyla bilgisiyle, ilgisiyle butun samimiyetiyle çok önemli birisi benim için.Herkese tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Saime Serpil Özgül
1.Kasım.2013
TavsiyeNo: 63736
Psk . İclal hanımla staj yaptıgım Reem Nöropsikiyatri kliniğinde tanıştım.Psikoloji alanında kendini geliştirmeye açık biridir . Aldığı bilgiyi karşı tarafa sunarken istekli ve sabırlıdir. Danışan hakkında anamnez tutulurken aynı zamanda empati kurmaya da çalışır. Danışanlariyla arasında olan diyalogta danisanini rahatlatmaya ve onda tedavi icin daha cok istek uyandırmaya çalışır . Kendisiyle tanıştığım anda bile vermiş olduğu pozitif enerji ve güleryüz psikoloji alanını seçmemde bi kez daha bana iyiki dedirtti . Karşısındaki insana vermiş olduğu güven takdir edilesice . Sıcak kanlı ve guleryuzlu tavrı danisanin hem güvenini kazanmasını sağlıyor hemde kısının kendine güvenini getiriyor . Benim hayatımda önemli bi noktaya dokundu . Dilerim sizlerde bu fırsatı yakalarsınız . Saygılarımla Saime Serpil OZGUL
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    

İclal GÖZCÜ'nün Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Vefalılar Derneği
Panik Yok Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Reem Nöropsikiyatri Kliniği
Levent Cad. Altzeren Sok. No:19 1.Levent Beşiktaş
İstanbul
(Türk Spor Yazarları Derneği çapraz sokağı, Faruk Saraç Moda Evi yanı)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 281 91 91
Telefon 2 :
0(212) 280 02 44
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Bilim Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2011
(12 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.İclal GÖZCÜ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

İclal GÖZCÜ Mesleki Videolar Videoları
-

07:03
Top