2007'den Bugüne 74,819 Tavsiye, 24,667 Uzman ve 16,941 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.İbrahim SARI
Psikoterapist - İstanbul
Psikoterapist, TLDP Psikoloji Eğitmeni & Süpervizör

İbrahim SARI Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 4 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Dr.İbrahim SARI

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikoterapist

Tavsiye ve Teşekkürler

13

[Dr.İbrahim SARI isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.İbrahim SARI Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Dr.İbrahim SARI'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Dr.İbrahim SARI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Dr.İbrahim SARI Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon Bozuklukları

Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları

Takıntı-Zorlantı Bozukluğu (Obsesif-Kompulsif Bozukluk) ve İlişkili Bozukluklar

Örselenme (Travma) ve Tetikleyici Etkenle (Stresorle) İlişkili Bozukluklar

Çözülme (Dissosiyasyon) Bozuklukları

Kayıp ve Yas Bozuklukları

Bedensel Belirti Bozuklukları ve İlişkili Bozukluklar

Beslenme ve Yeme Bozuklukları

Dışa Atım Bozuklukları

Uyku-Uyanıklık Bozuklukları

Cinsel İşlev Bozuklukları

Yıkıcı Bozukluklar, Durtu Denetimi ve Davranım Bozuklukları

Madde ile İlişkili Bozukluklar ve Bağımlılık Bozuklukları

Nörobilişsel Bozukluklar

Kişilik Bozuklukları

Dr.İbrahim SARI Özgeçmiş CV Dr.İbrahim SARI'nın Özgeçmişi
Lyon, Fransa’da 1992'de psikiyatri ve psikanaliz eğitimine başladım. İntegratif Psikoterapi Master Programını tamamladım. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı derecesi aldım. Hanna Levenson’dan (LIFT, San Francisco, USA), Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi (TLDP) süpervizör eğitimi aldım. SEPI (Society Exploration of Psychotherapy Integration) 29. yıllık konferansında, “TLDP’ye Yeni bir Yaklaşım” araştırmam kabul edildi. Medipol Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsünde, “Kısa Süreli Dinamik Psikoterapinin (TLDP) beyinde serotonin reseptörlerine etkisi” konulu nörobilim doktora tezim üzerinde çalışıyorum.

Dr.İbrahim SARI Tavsiye Yazıları Dr.İbrahim SARI için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Abdullah S (Danışan)
 IP: 176.227.26.ZZZ

07-02-2018
 TavsiyeNo: 101909
Dr İbrahim Sarı'yı Psikoterapi konusunda arastirma yaparken buldum. Bilgi ve deneyimini insanı iç dünyasını, ilişkilerini, sorunlarının kökenini anlamaya, kişiye uygun çözüm yolları bulmaya ve kişinin iyi olmasına odaklıyor. Usta bir psikoterapist diyebilirim. Yetişkin ve ilişki psikoterapisinde yetkin biri ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Enerjisini, bilgisini, deneyimini ve benliğini bütünüyle kişinin sorunlarının çözümüne yöneltiyor. Samimi bir uzman insan kendisinin anlaşıldığını hissediyor ve güven veriyor.
     3 Beğeni    

 M.i. (Danışan)
 IP: 178.243.91.ZYZ

07-02-2018
 TavsiyeNo: 101905
Kendisinden 2 senedir terapi alıyorum.Tanismamiz calistigi yerdeki is arkadasinin ortak arkadasimiz olmasi sayesinde oldu.Icten iyi bir insan işinde başarılı biridir.Sayesinde kendime daha özgüvenli biri olduğuma inanıyorum terapiler sayesinde daha da guclendim onun ve kendi öz irademin başarısıdır memnunum kendisinden.Arkadaşıma ve komşuma kendisini tavsiye ettim.Arkadasim da cok memnun kaldi.Kesinlikle halden anlayan biridir.başarılarının devamını dilerim
     4 Beğeni    

 A.A. (Danışan)
 IP: 88.248.140.F

09-06-2016
 TavsiyeNo: 88521
Sebebini öğrenemediğim halsizliklerim (ağız ve yüz kaslarında huzursuzluk, dirsekler ve omuzlarda üşütme/grip anlarındaki gibi ağrı ve yorgunluk) nedeniyle psikoterapiye başvurdum. İbrahim Bey, bana Süperegonun devreye girdiği anlar konusunda farkındalık kazanmamı sağladı. 0 - 2 yaş bağlanma teorisi, ikincil ve birincil duygular konusunda beni bilgilendirdi. Bu bilgiler, insan ilişkilerimi olumlu yönde yeniden şekillendirdi. Yaşadığım halsizlikler tamamen ortadan kalkmasa da artık halsiz olduğum durumlarda terapi başında yaşadığım çaresizlik hissini yaşamıyorum ve yaşadığım halsizliklerin bilinçaltımın bir ceza mekanizması olarak ortaya çıkabildiğini gözlemleyebiliyorum.
     4 Beğeni    

 N.Y. (Danışan)
 IP: 91.237.217.ZCB

18-12-2015
 TavsiyeNo: 84234
Lisedeyken ailemin beni evlatlık aldığını öğrendim. Bunu öğrenmek beni çok etkiledi derslerden birden soğudum, okula devam edemedim ama evdede çok bunalıyordum. Gece uyuyamıyordum, kalp çarpıntım başladığında öleceğim sanıyordum. Çalışmaya başladım ama çalışma hayatımda son derece düzensizdi, birkaç ayda bir iş değiştiriyordum. Kimseye güvenemiyordum. Duygusal ilişki kuramıyordum, herkes bana yalancı, düzenbaz geliyordu.Sık sık arkadaş değiştiriyor kimseye yakın olamıyordum. Psikoterapiye gelmeseydim çırpınmaya devam edecektim. Artık kendimi ve ailemi tehlikede hissetmiyorum. Ölüm korkusu kayboldu.
     7 Beğeni    

 Bora (Danışan)
 IP: 188.58.27.YYZ

17-12-2015
 TavsiyeNo: 84215
Çevremdeki insanlar son aylarda giderek daha sinirli olmamdan şikayet etmeye başladılar. Kardeşim bile artık benimle zaman geçirmekten uzak duruyordu. Ben ise onların giderek daha çekilmez insanlar haline geldiğini düşünüyordum. Kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonra öfkeli bir insan oldum, çok basit sebepler yüzünden tartışmaya giriyordum. Herkes iki yüzlüydü ve bana karşıydı, bunalmıştım. İlaç kullanmaya başladım ama faydası olmayınca bıraktım. Terapiye başladığımda bu durumdaydım. Sinirli halim bir ay kadar sonra azalmıştı, sonra kişiliğimdeki bazı aşırılığı çözmeye başladık. Şimdi sakinim, görmezden gelmeyi öğrendim. İçimdeki-dışımdaki aynı oldu Insanlara bakış açım, davranışım değişti. İnsanları anlayabildim.
     8 Beğeni    

 KAAN (Danışan)
 IP: 91.237.217.ZCB

13-10-2015
 TavsiyeNo: 82095
Çalışma hayatımda büyük problemlerim vardı. Kendisine bir arkadaşımın tavsiyesi ile müracaat ettim. İşi bırakmayı ve bir daha çalışmamayı düşünüyordum. Son beş ayda psikoterapi hayatımı değiştirdi. İşte yaşadığım çatışmalar ve gerginlikler sona erdi, daha sosyal bir insan oldum. İç dünyamı ve kendimi gerçekten keşfedebildim. Çözümsüz gibi görünen sorunları nasıl aşabildiğimi gördüm, dünya ile barıştım. Yeniden doğmuş gibi oldum. Kendimi düşünmeyi öğrendim, paylaşmayı, insanlara güvenmeyi ve kendime güvenmeyi, oysa hep kendimi ikinci plana atardım.
     7 Beğeni    

 A.G (Danışan)
 IP: 212.156.155.W

02-10-2015
 TavsiyeNo: 81777
Dr.İbrahim Bey ile takıntı ve depresyon sorunum yüzünden tanışma ve yardım alma şansım oldu. hastasına yaklaşım ve güvenilir olma konusunda iyiki tercih etmişim dedirtti bana.Şuan takıntılarımı kontrol edebiliyorum. kısa zamanda çok fazla yol katettim.takıntısı ve depresyonu olan herkesin bu dertlerden kurtulup hayatını keyifalarak yasamasını dilerim. iyiki bu desteği aldım. teşekkürederim tekrar beni bana hatırlattığı için İbrahim Bey'e. saygılarımla.
     6 Beğeni    

 Tolga (Danışan)
 IP: 91.237.217.ZCB

02-10-2015
 TavsiyeNo: 81773
Özel sebeplerle erken yaşta iş hayatına başlamak zorunda kalmak eğitimimi devam etmekten beni alıkoymuştu, bu beni çok etkilemişti. Zamanla en küçük şeylerden bile alınıp öfkelenir oldum, ya kendi kabuğuma çekiliyor yada öfkemi boşaltmanın yollarını arıyordum. Hem ev hem iş hayatımda tartışma ve kavga sıradan bir durum haline geldi, hem yoruluyor hem çevremi bıktırıyordum. İki ayrı ilaç kullanıyordum bu sayede hayatıma devam edebiliyordum. Doktorumun zorlamasıyla psikoterapiye başvurdum, ama hiç umudum yoktu. Birkaç ay içinde kendimi buldum, artık antidepresan ilaç almıyorum. Açık öğretimle üniversiteye gitmek istiyorum.
     9 Beğeni    

 Gizem (Danışan)
 IP: 91.237.217.ZCB

02-10-2015
 TavsiyeNo: 81772
İnsan kaynakları müdürümün desteği ve yönlendirmesi ile psikoterapi almaya başladım. Özel sorunlarımın etkisiyle işte hatalar yapmaya başlamıştım. Çok gergin ve sinirliydim, iş arkadaşlarımı çok kolay kırabiliyordum. Şefim titiz, sinirli biriydi ve onunla çalışmak beni daha da zorluyordu. İşten çıkarılmam söz konusuydu. Uzun süredir ilaç tedavisi görüyordum, ama sadece beni uyuşturuyordu. Ailem ile ilişkim çok kötüydü, genellikle arkadaşlarımda kalıyordum ama onlar da bir tanesi dışında yüz çevirmişti. Psikoterapi bana çok iyi geldi, ailemle ilişkim düzeldi, iş yerinde bir problemim kalmadı. Üstlerimle nasıl iyi ilişki kurdum? Demek sorunlarımı çok büyütüyordum.
     11 Beğeni    

 merve (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 213.74.135.ZZC

01-10-2015
 TavsiyeNo: 81749
Dr. İbrahim Bey'in İntegratif Psikoterapi Entitüsü'de ki eğitimleri sayesinde tanışma imkanım oldu. Kendisi TLDP eğitimi veren sayılı klinik psikoterapistlerden biri ve eğitimi sayesinde TLDP tekniğinden yararlanabilme ve kendi hastalarımda başarılı geri dönüşler alabilme şansım oldu. Kengisi sıcak , güleryüzlü ve pozitif enerjisiyle çok faydalı, alanında uzman bir kişidir. Kendisine yönlendirdiğim bir kaç danışan, terapiden çok memnun kaldıklarını belirten olumlu geri dönüşlerde bulundu. Yetişkin ve ergen terapisinde çok güvendiğim ve tavsiye ettiğim bir psikoterapisttir.
     7 Beğeni    

 R. D. (Danışan)
 IP: 195.142.118.JB

01-10-2015
 TavsiyeNo: 81744
Hep kafamda ölçüyordum, tartıyordum. Düşünmekten öyle yoruluyordum ki en basit işi bile yapacak gücüm kalmıyordu. Problemler çözülemez derecede büyük görünüyordu ki, gelecekten umudumu kesmiştim, kendime zarar vermekten korkuyordum. En yakın arkadaşlarım bile benden kaçıyordu, herkes bana karşıydı, sanki her işim ters gidiyordu. Kalabalık bir ortama, sıradan bir restauranta bir markete bile girmek bana çok zor geliyordu. Sürekli rol yapardım. Kendimi ifade edemezdim, korkardım. Kendimi yıpratırdım. Şimdi içimde huzur var.
     6 Beğeni    

 figen öSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 91.237.217.ZCB

01-10-2015
 TavsiyeNo: 81737
Psikoterapiye başvurma sebebim son altı ayda giderek daha gergin ve sinirli olmamdı. Çevreye gösterdiğim aşırı reaksiyon beni sosyal ortamdan daha da uzaklaştırdı. İşte çok sevilen bir insandım, problemler başladı işe dikkat veremez oldum, hata yapmaya başladım. Eleştiri beni daha da sinirli yaptı, eleştiriye tahammül edemiyordum. İş arkadaşlarım benden uzaklaşmaya başladı. Amirlerimin tavırları da değişmeye başladı, işimi kaybetmek üzereydim. Psikoterapi ilerledikçe iş ilişkilerimin ve başarımın eski haline döndüğünü gördüm. İşimde yükseldim ve ilişkilerimi düzelttim.
     9 Beğeni    

 Ayşe YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.96.93.FY

04-08-2015
 TavsiyeNo: 80499
Ben Ayşe YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı 44 yaşındayım, 27 yaşımdan beri dönem dönem psikoterapi gördüm. Fakat İbrahim Bey'le olan psikoterapilerimiz bambaşka idi, bundan dört yıl önce tanıştım İbrahim Bey ile hayatımın çok kötü bir dönemiydi. Eşimden ayrılmıştım ve bunalımdaydım, böylece psikoterapilere başladık. Kendisi bu süreçte bana çok destek oldu, psikoterapilerimiz hem kendim hakkında bilinçlenmemi sağlıyor, hem de çok keyifli geçiyordu. O benim hayatımda tanıdığım en iyi insan ve doktor. Benim psikoterapistim, arkadaşım ve sırdaşım oldu. Bugün kendimi iyi hissediyorsam bunu ona borçluyum ve tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    

Dr.İbrahim SARI'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Fotograf

Sevdiği Yazarlar : Damasio, Northoff, Solms, T.S. Eliot, E. Pound

Sevdiği Muzikler : Klasik, New Age, Etnik, Blues

Sevdiği Filmler : Tarkovsky, Antonioni, Truffaut, Godard


Dr.İbrahim SARI'nın Kitap ve Yayınları Dr.İbrahim SARI'nın Basılı Kitap ve Yayınları
TLDP (Time Limited Dynamic Psychotherapy) Süpervizörü.
LIFT Enstitüsünden (Levenson Institute for Training) Süpervizörü Sertifikası.Aldığım bazı eğitimler.

2011-2013 LIFT (Levenson Institute for Training, San Francisco)’den, Zaman Sınırlı Dinamik Psikoterapi (Time Limited Dynamic Psychotherapy ,TLDP) süpervizör eğitimi .

İntegratif Psikoterapi master programı.

John Clarkin “Aktarım Odaklı Psikoterapi”, eğitimi.

Jeffrey J. Magnavita’nın “Unified Psychotherapy Atölye Çalışması” .

Allan N. Schore’un “Gelişimsel Nörobiyoloji ve Bağlanma Teorisi Atölye Çalışması”.

John C. Norcross’un “Bütüncül Psikoterapi Atölye Çalışması”.

Otto F. Kernberg’in “Aktarım Odaklı Psikoterapi” eğitimi.

Leslie S. Greenberg’in “Duygu Odaklı Psikoterapi” eğitimi.

Paul L. Watchel’in “İlişkisel Psikoterapi Atölye Çalışması”.


2013, Sepi (Society Exploration of Psychotherapy Integration ) 29th Annual Conference, Barcelona

2013’de “A New Approach to TLDP Practice” adlı çalışmamı sundum.

Dr.İbrahim SARI'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
SEPI
APA
Psikoterapi Enstitüsü Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İntegratif Psikoterapi Enstitüsü
Mecidiyeköy Yolu Cad. No:20, K:4, D:10, Mecidiyeköy, Şişli
İstanbul
(UZMAN PSİKOLOG, KLİNİK PSİKOLOG, PSİKOTERAPİST)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(532) 609 80 44

Telefon 2 :
(212) 272 74 70  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Cerrahpasa Tıp Fakultesı
Mezuniyet Yılı
1985
(33 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Dr.İbrahim SARI'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Fransızca


Dr.İbrahim SARI'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Dr.İbrahim SARI Mesleki Videolar Videoları
-18:34
Top