2007'den Bugüne 84,667 Tavsiye, 26,472 Uzman ve 18,851 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Füsun YILMAZ
Dil ve Konuşma Terapisti - İstanbul

Füsun YILMAZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Füsun YILMAZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

37
(%51.4 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Füsun YILMAZ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Füsun YILMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Füsun YILMAZ'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
İstanbul Dil ve Konuşma Merkezi
Beylikdüzü
İstanbul
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(İSTANBUL DİL VE KONUŞMA MERKEZİ)

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (2005 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Füsun YILMAZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
İlkay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101717
Merhaba, fusun hanımla 4, 5 yaşında olan kızımın geç konuşması sebebiyle tanışdık.Kendisinden eğitim almaya başladığımız bir kaç ay içinde kızımın kendisini daha güzel ifade etmesiyle farkını gördük.Füsun hanımdan 8-9 aylık bi eğitim aldık ve ilk başladığımız oranla çok büyük gelişmeler kaydettik. şuanda kızımın kelimeleri daha anlaşılır. Kendisi birebir ilgeniyor çocuğu karşısına alıp hangi harflerde sıkıntısı varsa hangi sesleri çıkartamıyorsa oyun eşliğinde çalışmalar yapıyor bu durumda çocuk hem sıkılmıyor ve öğrendikleri daha kalıcı oluyorGerçekten tavsiye ediyorum.Mesleki açıdan başarılı işinin uzmanı bi eğitimci samimi 🤗 güleryüzlü.
     1 Beğeni    
Dilafruz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101665
Oğlum 4,5 yaşındayken Anasınıfına yazdırmıştım. Öğretmeni hiç konuşamadığı ve derdini anlatamadığı için profesyonel destek almamızı istedi. İnternetten Füsün hanımı bulduk. Seanslarımız haftada bir gün olarak ayarladık. Her seansta yeni bir ses, yeni sözcükler söylemeye başladı. Konuşamadığından dolayı kimse beni anlamıyor diye bir kaygı hissi vardı oğlumda. Füsün hanım o kadar yumuşak, güler yüzlü ve severek ilgilendi ki oğlum severek giriyordu derslere. Aslında ilk başta Füsün hanım durumuna göre seansları planlarken 1 yıl olarak tanımlamıştı. Biz ise tam 9-10 ayda mükemmel olarak konuşmaya başladık. Hiç bir harf (ses) çıkaramayan oğlum şuan çok güzel ve akıcı olarak konuşuyor. Çocuklar sevgi ister, Füsün hanım o sevgiyi vererek öğreten biridir. Konuşma terapistleri ülkemizde o kadar azınlıkta ki gerçekten yaptıkları iş paha biçilmezdir. Kendisinden çok minnettarım. İnşallah oğlumun örneği birilerine bir umut olur, ve destek alma konusunda yardımcı olur. Teşekkür ederim.
     4 Beğeni    
Tuğba GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90492
Benim oğlum terapi gördü çok memnun kaldık. 9ay tedavi gördü oğlum ilgisi eğitimi çok güzel suanda 5 yasında oğlum ve Türkçe düzgün bir şekilde konuşuyor kesinlikle tavsiye ederim kendisini ilgisi alakası çok iyi ve en önemlisi birebir görüşmeler yapıyor olması oğlum suanda yaşıtlarından daha akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşuyor en önemlisi kendini anlatmak icin çırpınmıyor kendini ezilmiş zorlanmış hissetmiyor kendine öz güveni arttı buda bizi yanı beni ve babasını. çok mutlu ediyor suanda çok daha öz güvenli oğlum
     2 Beğeni    
Serpil ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Eylül.2016
TavsiyeNo: 90144
3,5 yaşında bir oğlum var.sevgili Füsun Yılmaz ile ilk tanıştığımızda 23 kelimesi vardı oğlumun,ve bunların bir kaçı yuvarlayarak yada benzeterek söylediği şeylerdi.internetden hakkında yapılan yorumlara güvenerek gittiğimiz Füsun hn 3. Seansımızda bu yorumların Hakkı'nı verdi sanırım.o hafta oğlum resmen kelime patlaması yaşadı,ne söylense tekrar etmeye başladı.hemde söyle demeden.her seansın sonunda neler yaptıklarını anlattı yumuşak ses tonuyla.oğlum her seanstan Mutlu çıktı.2,5 ayın sonunda bugün son seansımızdı.şimdi haftada 5 yarım gün yuvaya başlıyoruz.ve artık sayamadığım artan kelime sayılarımızla.bu yaz tatilini güvenilir bir terapistle geçirdiğimiz için çok mutluyuz,ne zamanımız ne paramız boşa gitti.her şey için teşekkürler.başarılarınız daim olsun..
     4 Beğeni    
Göksu ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Haziran.2016
TavsiyeNo: 88936
4,5 yaşındaki oğlumun artikülasyon bozukluğu(füsun hanımdan öğrendim teşhisi) olduğu için Anamur'dan kalktık İstanbul'a geldik ve iyiki geldik..Yoğun tavsiye üzerine Füsun hanımdan yardım almaya karar verdiğimiz için düştük yollara.. Oğlum sessiz harfleri söyleyemiyor veya yerlerini karıştırıyordu(top yerine kop diyordu mesela) çok kısa sürede eğlenerek oyunlar ile çocuğun yaşına inerek tüm harfleri yerlerinde söylemeye başladı çıkaramadığı harfleride çıkarmaya başladı oğlum bu benim için olağanüstü bir mutluluk;gerek sıcacık kişiliği gerek psikolog kimliği gerek insanı motive eden konuşmalarıyla biz mutlu ve sorunsuz dönüyoruz evimize... Çok güzel bir dost kazandık kesinlikle tavsiye ederim
     2 Beğeni    
Nur Melike Doğruöz
12.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80657
Merhaba,ben de Dil ve Konuşma terapisi öğrencisiyim. Füsun Yılmaz'la tanışmam yanında staj yaparak oldu. Staj yapmaya başladığım ilk günden son güne kadar bilgilerini, tecrübelerini benimle hem profesyonel olarak hem de bir arkadaş gibi paylaştı. Terapilerine beni dahil etti ve fikirlerimi sordu. Hem iş yaşantısında hem iş dışı hayatında kesinlikle kendini geliştiren, güler yüzlü, insanlarla iyi iletişim kuran ve yardımsever birisi. Terapilerdeki kendine güveni, bilgisi, var olan probleme bakış açısı ve gerek duyduğunda başka uzmanlara yönlendirebilmesi beni hep etkilemiştir. Meslek hayatıma atılmaya çalıştığım günlerde önümde böyle insanları görüp onların yanında deneyimlenmek benim için gurur verici. Ayrıca İstanbul Dil ve Konuşma Merkezi kesinlikle diğer çalışanları ile birlikte çocuğunuzu, yakınlarınızı gözü kapalı emanet edebileceğiniz, güvenebileceğiz bir kurumdur. Füsun hocama meslek hayatında başarılar diliyorum.
     11 Beğeni    
Zehra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79757
Ben Füsun Hanımı internette beylikdüzü civarında oğlum için dil terapisti araştırırken buldum. Benim oğlum Kaan (2008 doğumlu) konuşurken bir çok sesi çıkarmadığı için (ş, s, l, ç, t, vs.) ne dediği anlaşılmıyordu. Ana sınıfına başladığında orada arkadaşlarıyla iletişim kurarken oynarken bunun düzelebileceğini düşünüyordum ama düzelmedi. Aksine anlaşılmadığı için gittikçe içine kapanıp konuşmamaya başladı özgüvenini kaybetti. Füsun Hanıma gittiğimizde Kaan'ın konuşurken dilini bazı seslerde getirmesi gereken yere getirmediği için o sesleri (9 harf) çıkartamadığını öğrendik ve terapiye başladık. Uzun ve zor bir süreçti ama Füsun hanım sağolsun çok yardımcı oldu bize, söylediklerini yapamayıp aradığımızda başka yollar gösterdi. Hoş sürprizleri tatlılığı ve güler yüzüyle oğlumun kalbini de kazandı. Artık benim oğlum çıkartamadığı bütün sesleri çıkartabiliyor. Füsun hanımı biz çok sevdik içten, samimi ve güler yüzlü. Tabi en önemlisi işini severek ve çok iyi yapıyor. Çok güzel bir ofisi ve çok tatlı bir sekreteri var. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     11 Beğeni    
Songül OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79490
Oğlum ilkokul 1.sınıfa başlamıştı.1. Sınıfın çok zor olduğunu oyun çocuğunun derslere adaptesi herkes tarafından duyduğum söylemlerdi. Oğlum Maalesef bazı harfleri çıkaramıyordu. Sınıf öğretmeni ve rehber öğretmeni artikülasyon sorunu olduğunu belirttiler. Okuma ve yazmaya başladığında çıkardığı sesler ile yazması büyük problemlere yol açabileceğini ifade ettiler. Bunun üzerine internette araştırma yaptım. FÜSUN YILMAZ 'ın telefon numarasından aradım. Ertesi günü İstanbul dil ve konuşma merkezine gittik;gidene kadar olan endişemi anlatamam.Güler yüzü, samimi ,içten, yumuşacık ses tonu ile bizi karşıladı. Oğlumla çok güzel bir şekilde ilgilendi henüz okuma yazma bilmemesine rağmen o kadar güzel oğlumun ilgisini çekecek sorular sorarak farkında olmadan ses çalışmalarına başlamıştık bile.....ilk dersten sonra doğru yerde olduğumuzu gönül rahatlığı kendime söylemeye başladım. Tahminimden daha kısa sürede sorunlu olan harfler doğru bir şekilde çıkartmaya başlamıştı. Okulda o harfleri Füsun Hanım ile çalıştığından daha başarılı oldu Hızlı doğru ve anlaşılır okumasında çooook faydası oldu. Füsun Hanım iyiki sizi tanıdım.
     4 Beğeni    
Nurcan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73323
merhabalar, benim 4.5 yaşında bir oğlum var. 3 yaşından beri dil gelişimi eğitimleri alıyor. önceleri kendini ifade edemediği için çok sinirli ve hırçındı doktorumuzda öncelikle kreşe göndermemizi tavsiye etti kendi yaşıtları ile zaman geçirmesini ve onlarla iletişim kurmasını tavsiye etti ve hemen kreşe başlattık. kreşimizin psikoloğuda takib ediyordu oğlumu fakat 4 ay gibi bir süre sonra bize bu şekilde çok yavaş ilerleyeceğimizi ve uzman dil gelişim öğretmeni ile çalışmamız gerektiğini söyledi. bunun üzerine hemen araştırmalara başladık fakat uzman öğretmen bulmak sandığımızdan daha zor oldu ama sonunda füsün hn.bulduk 1 seneyi aşkın bir süredir füsün hn. ile çalışıyoruz ve çok memnunuz oğlum şu anda kendini ifade edebiliyor tabi ki eğitime devam ediyoruz ama son 1 senede çok büyük bir yol katettik ve etmeyede devam ediyoruz. bizim gibi dil gelişimi eğitimi alması gereken ebeveyinlere tavsiyem muhakkak ve muhakkak uzmanlarla çalışmaları hatta onları araştırmaları çünkü dil gelişim uzmanlarının sayısı çok az ve uzman olmayanlarda biz uzmanız diyorlar ve verdikleri eğitimlerde uzman olmadıkları için doğru olmayabiliyor.
     7 Beğeni    
Sinem YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72870
Ilk olarak Füsun abla benim hayatımdakı birçok sorunu ortadan kaldırdı. Benim her zaman hem psikolojimin hem de konuşma bozukluğum konusunda her zaman yanımda oldu. Cok guzel iletişim sağladık. Haftasonlari ona gittiğim zaman konuştuğumuz konular,sohbetlerden fazlasiyla zevk aliyordum.benim sorunum konuşurken kekemelemekti.ama beni cok guzel yerlere getirdi.Ben 15 yasindayim ve haliyle okulda sürekli konuşmam gerekiyordu bende bu özgüveni oluşturduğu icin onu size cok rahat bir şekilde tavsiye edebilirim.benim terapilerim bitti ama hala daha kontrol amaçlı bir araya geliyoruz.ben ve ailem cok memnun kaldik eger sizinde boyle bir probleminiz varsa hiç çekinmeden başvurabilirsiniz. Bana bu süreçte bir doktordan ya yardimcidan cok bir abla gibi davrandi.aramizdaki iletisimi daima ayakta tuttu.ama en önemlisi artik istedigim seyi istedigim zaman onun sayesinde soyleyebiliyorum .artık daha rahatim.ben bu sorunun ortadan kalkmasi için onca doktora gittigim halde bunu basaramamistim.bu calismalarda daima yanimda oldugu icin motivasyonumu arttirip beni iyileştirdigi icin cok sansliyim.tekrardan tesekkurler Füsun YILMAZ
     1 Beğeni    
Aslı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2014
TavsiyeNo: 72853
4 yaşında yaygın gelişimsel bozukluk teşhisli bir oğlum var konuşamıyor 2 yaşındayken öğrendik ve bu zamana kadar yapılması gereken ne varsa yapmaya çalışıyoruz doktorumuz bir konuşma terapistinden yardım almamızın oğlumuza faydası olacağını söyleyince internetden araştırmaya başladım ülkemizde yüksek lisans olarak bu eğitimin verildiğini öğrendim eğer bu bölümü okumuş bir terapist bulursam oğluma doğru tekniklerle iyi bir eğitim verebileceğini düşündüm sonra Füsun hanıma ulaştım hem psikolog olması hem de dil ve konuşma terapisti olması harika bir şeydi hiç tereddüt etmeden kendisiyle çalışmaya başladık Füsun hanım gerçekten işini severek yapan bir uzman kendisini sürekli geliştiriyor ayrıca güler yüzlü ve samimi çocuğumuzun konuşabilmesi için elinden geleni yapıyor ailemizden biri gibi oldu yaklaşık bir senedir kendisinden ders alıyoruz ilk başladığımızda oğlumun söylediği kelime sayısı 10 civarındaydı şu anda ise kaç kelime olduğunu sayamıyoruz artık 3 kelimeyi yan yana getirerek cümle kurmaya bile başladı bu bizim için inanılmaz bir şey anlaşılabilirliği artınca siniri de azaldı artık daha sakin bir çocuk şu anda tek problemimiz bazı kelimeleri doğru seslerle çıkaramıyor olması bunu düzeltmek için canla başla çalışıyoruz Füsun hanımın dersten sonra verdiği alıştırmaları evde bol bol çalışıyoruz inşallah Füsun hanım ve bizim gayretlerimizle ve tabi Allah'ın da izniyle oğlumuz bu problemini aşacak yaşıtları gibi düzgün konuşacak sonuç olarak eğer sizinde bir yakınınızda konuşma problemi varsa ve iyi bir uzman arıyorsanız doğru yerdesiniz hiç tereddüt etmeden Füsun YILMAZ' a ulaşın kendisiyle görüşün pişman olmazsınız çocuğu bizim oğlumuz gibi olan bir sürü aile var maddi olarak da sömürülüyorlar size tavsiyem iyice araştırın her uzmanım diyene inanmayın sizin çocuğunuzu en kısa zamanda konuştururum diyenlere de inanmayın maalesef bu çok kısa sürede olacak bir şey değil önce sabır gerekli sonrada doğru ve iyi bir eğitim...
     2 Beğeni    
Nazlı ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70242
Merhabalar; Öncelikle Füsun Yılmaz benim hayatımdaki dönüm noktası olarak değerlendirdiğim 3 kişiden biri. Ona çok ama çok teşekkür etmeden yazıma başlamak istemiyorum. 09/03/2009 tarihinde dünyalar güzeli bir kızım dünyaya geldi. Ancak doğuştan işitme engelli olarak dünyaya gelen kızımın hikayesi işte o gün başlamış oldu. Kısaca özetlemek gerekirse 1,5 yaşında halk dilinde öyle bilinen biyonik kulak ameliyatı oldu ve eğitimini güzel alırsa konuşabilir dedi tüm doktorlar. Sonra eğitimine başladık ve çok güzel sonuçlar almaya başladık. Ancak 4 yaşına geldiğinde işitme ile ilgili tüm problemleri çözmüştük fakat konuşma için aynı şey söylenemezdi.Harflerin çoğunu yanlış telaffuz ediyordu. Yine umutsuzluğa düşmüştük derken konuşma terapisti denilen bir meslek olduğunu ve bu insanların dili doğru kullanmayı öğrettiklerini bu problemlerin aşılabileceğini araştırıp bulduk. Fakat bir araştırmaya başladık ki herkes konuşma terapistiymiş meğer. Anlayacağınız çok riskli bir durumla karşı karşıya kalmıştım. Tüm kurumları aradım hepsi konuşma terapistimiz var diyor ama bir de gidiyorum ki yabancı uyruklu biri çıkıyor karşıma daha Türkçeyi doğru konuşamıyor terapistim diyor. Biz Büyükçekmece'de ikamet ettiğimiz için yakın civarda terapist aramaya başladık ama öğrendik ki gerçek mezun olması gerekliymiş. Sonra güzeller güzeli öğretmenimizin telefonuna ulaştım ve Naz o zaman 4 yaşında iken evde ders vermesi için razı ettim Füsun öğretmeni. Çünkü Naz kurumda öğretmenleri hiç dinlemediği için evden başka bir yerde faydası olmaz diye düşünmüştüm. İlk önce test yaptı ve çıkaramadığı harfleri tespit etti. Daha sonra harflerin nasıl çıktığını bize öğreterek çalışma kağıtları verdi. Biz de çok çalıştık tabii. Derken Naz 'k' sesini çıkaramaz hemen diyorlardı ki 1 hafta sonra yani ilk derste naz 'k' sesini çıkardı. Biz eşimle şok olmuştuk. Çünkü herkes 1 seneyi bulur belki hiç söyleyemez falan demişti. Vay dedik bu öğretmen gerçekten işini biliyor. Birde Füsun öğretmen aileden biri gibiydi mesafeli ancak anne ve babanın hissettiklerini anlayan çocukla çocuk gibi olan biriydi.İletişimi o kadar kuvvetliydi ki benim kızım derste 10 dakika bile durmaz derken 1 saat ders yapmaya başlamışlardı. Naz artık 1,5 sene sonunda mümkün olmayan 'r' sesini bile çıkarmaya başlamıştı. Ama ben kendini sürekli geliştiren bir öğretmen daha tanımadım. Nerede konferans orada Füsun Yılmaz nerede eğitim orada Füsun Yılmaz. İnanmayacaksınız yurt dışına tatile gitti orada bile mesleği ile ilgili Türkiye'de olmayan kitaplar oyuncaklar ne bileyim ben işte mesleğine dair ne varsa onları almış gelmiş. İmkansızı Füsun Yılmaz ve Naz başarmıştı. Ve eklemek isteğim şey var ki; o kadar erdemli bir insan ki bize kendisi ben artık yapmam gerekeni yaptım Naz'ın özel dersini bitirelim paranızı boşuna alamam dediğinde bir kere daha bizi şaşırtmayı başarmıştı. Sonuç olarak ailemizden biri olduğun için ve yardımların için sana minnettarız.Çok ama çok teşekkürler Meleğimiz Füsun öğretmenimiz. Naz'ın her kelimesinde olan emeğin için Allah senden binlerce defa razı olsun. Seni Çok Seviyoruz.
     12 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İstanbul Dil ve Konuşma Merkezi
Beylikdüzü
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 562 63 37
Telefon 2 :
0(531) 575 00 30
(İSTANBUL DİL VE KONUŞMA MERKEZİ)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2005
(15 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Füsun YILMAZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Füsun YILMAZ Mesleki Videolar Videoları
-

04:28
Top