2007'den Bugüne 79,684 Tavsiye, 25,520 Uzman ve 17,811 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sonay TUĞRUL
Psikolojik Danışman - İstanbul
Emdr terapisti / Pedagog / Aile Danışmanı

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Sonay TUĞRUL

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

11

[Psk.Dnş.Sonay TUĞRUL isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sonay TUĞRUL Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarSonay TUĞRUL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Sonay TUĞRUL'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Sonay TUĞRUL Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Sonay TUĞRUL'un Özgeçmişi
SONAY TUĞRUL


Pedagog - Psikolojik Danışman - Aile Danışmanı - EMDR Terapisti

BEN KİMİM?
1970 yılında Adana'nın Kadirli ilçesinde doğdum.
1990 yılında Adana Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü'nden mezun oldum.
1990 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'ne başladım. 1994 yılında mezun oldum.
5 yıl YA-PA Firmasında çocuk gelişimi takibi, temel alışkanlıkları kazandırma ile ilgili aile danışmanlığı yaptım.
Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Nevin Dölek'ten "Çözüm odaklı kısa okul danışmanlığı ve terapatik kartlarla uyum davranış sorunlarını giderme" eğitimimi tamamlayıp çok sayıda yuva, ilköğretim, lise ve rehberlik araştırma merkezinde okul danışmanlığı yaptım....[Devamı...]

Sonay TUĞRUL Tavsiye Yazıları Sonay TUĞRUL için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 sony (Danışan)
 IP: 207.244.83.YB

11-01-2017
 TavsiyeNo: 93678
Sonay Hanım EMDR alanında uzman biri, hastalarıyla iletişimi çok iyi, olumlu enerjisini size aktarabiliyor, tedavi süresince kendisiyle vakit geçirmekten büyük keyif alıyorum, bunda vermiş olduğu güven duygusunun payı büyük. Hayatı kucaklamamı ve içimdeki sesi duymamı sağladığı için kendisine çok minettarım. Hayatımın çok sancılı olduğu bir dönemde terapistim olduğu için çok şanslıyım, hastaları olarak onu çok seviyoruz, kariyerinde başarılar dilerim.
     1 Beğeni    

 Saide (Danışan)
 IP: 178.241.201.YDD

05-12-2016
 TavsiyeNo: 92581
Sonay hanımı bir süredir tanıyor ve takip ediyor olsam da sıkıntım olan konularda önce psikiyatristlere gitmiştim. En kolay yolu seçmiş ilaç kullanmaya başlamıştım. Zaman geçtikçe ilaç dozajını arttırıyordum fakat evet gerçekten iyiyim diyemiyordum. Yaklaşık 1 buçuk aydır haftada 2 kere terapilere devam ediyoruz. Çok zor durumda ve gerçekten ümitsiz, neşesiz bir vaziyette geldiğim Sonay hanım ile EMDR terapilerine başladıktan kısa süre sonra hayatım değişmeye başladı. Kendisinin tüm bunları nasıl yaptığını bilemiyorum bazen büyücü olduğunu bile düşünüyorum. Bir dokunuşuyla değiştirdiğine yemin edebilirim. Bir de acaip bir kadın. Terapilerimden biri bittikten sonra eve geldim bir baktım ki evime hırsız girmiş. O an ilk kimi ararsınız? Ben herkesi unuttum ilk Sonay hanımı aradım nedense...Sonra anladım nedenini. Yürek kimi aratacağını seçiyor. Ve en enteresan bilgiyi veriyorum. Bu kadın işinde bir numara olmanın dışında İstanbul'da rastlayamayacağınız bir dostluk kazandırıyor. İnanmak zor biliyorum en yakınlarımızdan neler görüyoruz. Ama Sonay hanım telefonumdan 20 dakika sonra yanımdaydı ve gece bende kaldı. Şaka gibi... Herşeyi bir yana bırakın, onu mutlaka tanıyım derim...
     1 Beğeni    

 Pınar BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.233.23.YCC

17-12-2015
 TavsiyeNo: 84200
Ben 41 yaşındayım. Bu zamana kadar beni çok rahatsız eden gece evde yalnız kalamama korkusuyla yaşadım. Fakat sadece yaşadım. Savaşamadım. Bana savaşmayı Sonay hanım öğretti. Bu benim için ciddi kronik bir rahatsızlıktı. Bunun yanı sıra farklı farklı takıntılarım da söz konusuydu. Beni daha çok mutsuz eden korkumdu. Çünkü bu duygu benim yaşam kalitemi tamamen düşürüyor ve benliğimi çok güvensiz hissettiriyordu. 1,5 yaşında bir bebeğim var ve eşim tesadüfdir ki gece işi yaptığından dolayı evde bebeğimle yalnız kalmam gerekecekti. Bir Psikiyatrist doktor tavsiye ve önerisi üzerine Sevgili Sonay hanım'a rastladım. Kendisi Psikolojik danışmanlık dışında EMDR yöntemi konusunda şüphesiz uzman. Bu yöntemle beyniniz tamamen yeniden işleniyor. Eğer profesyonel yardım almak istiyorsanız terapistinizin samimi, anlayışlı ve güler yüzlü olması şart. Sonay hanım bu güzelliklere sahip biri. Sonay hanım'la ilk karşılaştığımda kendisine söylediğim cümle aynen şudur. " Asla iyileşeceğime inanmıyorum" Bana verdiği yanıt ise şuydu. "Kimse inanmıyordu" Kullandığı sadece iki kelime beni ikna etmiştir. Gerisini siz düşünün.. Her zaman şunu düşünürdüm. Bir melek gelse beynimi kemiren, beni çok rahatsız eden korkumu adeta bir ip gibi çekip alsa ve bundan asla rahatsız olmasam. İşte o melek Sonay Tuğrul oldu. Kendisine çok şey borçluyum. Benim hayatımda çok büyük bir misyonu olmuştur. Teşekkürler Sonay hanım...
     1 Beğeni    

 Zeynep T. (Danışan)
 IP: 92.44.19.ZJB

27-10-2015
 TavsiyeNo: 82569
Sonay Hanım'ın kapısını; evililiğimin, anne kimliğimin ve iç dünyamın karmakarışık olduğu bir dönemde çaldım. Yaklaşık bir senedir danışanıyım. Gerçek hayatta sihirli değeneklerin olmadığını kimse iddia edemez bana, çünkü Sonay Hanım benim sihirli değeneğimdir. Hayatımı ve beni daha iyi bir hale getirdi, müteşekkirliğimi ifade edecek kelime bulamıyorum. Kendisinden önce dört psikolog ve iki aile terapistine gitmiştim, karşımda oturup beni dinleyen, arada kafasını sallayıp klasik sorular soran ve defterine ufak notlar alan kişilerdi hepsi. Kendi kendime konuşup çıkıyormuşum, hayatımda bir arpa boyu yol katedemiyormuşum gibi hissediyordum ki Sonay Hanım'a bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Emdr terapisi, seanslardaki yaklaşımı, tespitleri ve yönlendirmeleri ile hayatıma bambaşka bir yön verdi. Bir süredir kızım için de görüşüyoruz kendisiyle. 6 yaşında ve tek bir gece yatağında uyumamış, çok ciddi yalnızlık ve karanlık korkusu olan kızım, üç görüşme sonunda artık kendi kendine odasında uyuyor ve Sonay ablasını çook sevdiğini söylüyor. Hayat insana bazen ağır geliyor, yükünüzü tek başınıza kaldıramadığınızı hissediyorsanız, herhangi bir konuda desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, canı gönülden, binlerce kez tavsiye ederim Sonay Hanım'ı. Size de bana geldiği kadar iyi geleceğine eminim.
     2 Beğeni    

 ismail haluk (Danışan)
 IP: 94.123.204.LD

05-10-2015
 TavsiyeNo: 81863
20.temmuz 2015 pedamed tıp merkezinde tavsiye uzerine obsesif kampüs bozuklugu uzerine hizmet aldim ve gayet çok güzel terapi görüyorum görmeyede devam ediyorum sonay hocam sayesinde mesleki açıdan arkadas gibi diger uzmanlara gore sonay hocam işini severek ve sorunlarınızı kendisi gibi gören gayet memnunum ve çok doktorlara gittim hocamdaki samimiyeti arkadaslıgı gayet ufkunuzu ileri tasiyor güleryuzlu yardımcı olmayı seviyor daha önce çalıştıgı yeri gayet güzel buldum hocamin arkadaslıgı samimiyeti gayet cok iyi sonay hocamı butun arkadaslarıma tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 C. Akgül (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.185.202.YJ

04-10-2015
 TavsiyeNo: 81823
Sonay Tuğrul'u 2004 yılından beri tanıyorum. kendisiyle mesleğe yeni atandığım zaman aynı kurumda çalıştım. mesleki anlamda oldukça donanımlı ve sezgisel gücü yüksek biridir. mesleki anlamda ondan çok şey öğrendim. kendisi güler yüzlü, iletişimi güçlü, başladığı işi iyi takip eder doğru karar verir. danışman olarak öğrenci ve veliler tarafından aranan birisidir. kendisini mesleki anlamda oldukça başarılı buluyorum ve bundan sonrada iyi şeyler yapacağına inanıyorum.
     2 Beğeni    

 D.Arzu (Danışan)
 IP: 5.46.246.YDJ

02-10-2015
 TavsiyeNo: 81767
Meslektaşım olarak tanışmıştık. Kurumlarımız değişince ayrıldık. Bir arkadaş toplantısında nasılsın sorusuna renklerimi kaybettim diye cevap verdim. Çektirdiğim fotoğraflardaki bakışlarım gülmüyordu. Yardım istedim. Bana profesyonel olarak elini uzattı. Yıllar önce aldığım yardımdan çok farklı yeni bir yötemden bahsetti. Mesleki uygulamaları sayesinde çok kısa sürede farkındalıklarım arttı. Bu süreçte enerjisini hiç düşürmedi. Samimi açık ve kararlı tavrı bana güven verdi. Renklerime yeniden kavuştum. Bu uygulamayla sadece düşüncedeki değil bedenimde de var olan düğümler çözüldü. Gözlerimdeki bakış artık gülümsüyor. Çok teşekkürler Sonay Tuğrul.
     Beğenin    

 Süleyman aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.240.45.ZL

30-09-2015
 TavsiyeNo: 81730
Sonay hocama çok teşekkür ediyom öncelikle bana Sonay hoca yı tavsiye eden dostum mada teşekkür ediyom benim başından okadar Olaylar geçdikin anlatmaya kaksam sayfa yetmez ama hocamdam minnettarım beraber üstesinden geldik EMDR başlayarak Danışana ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyom ben çok faydasını gördüm ilaç bile azatdim artık iyiki hocamızı tanimişim okadar zorluğun üstesinden beraber geldik yeterki güvenin okadar kaza geçirdim arkadaşım öldü baban öldü askerde kaza geçirdim yaralandı trafik kazası hayatda herşey insanlar için ama bazen ustesindenden gelemeye biirsin işde burada hocamız gibi birinden yardım almamızı lazım ben aldım yararını gördüm. ALLAH şükür
     1 Beğeni    

 A.Özdağ (Danışan)
 IP: 78.184.22.YL

30-09-2015
 TavsiyeNo: 81724
Sonay Hanım özellikle çocuk ve ergene yaklaşım konusunda çok anlayışlı bir danışman. Danışma süresince karşınızda sizi iyi anlayan, empati kuran, naif ve gerçekçi birini görüyorsunuz. Isini gerçekten severek yapan, yardımsever ve donanımlı biri. Anlattıklarınızı detaylı şekilde ele alan, duygularınızı önemseyen ve farklı bakış açısı geliştiren bir psikologla sohbet etmek problemlerinizi çözmede, olumlu düşünmede faydalı olacaktır. Ben seans sonrası tamamiyle rahatlamis ve anlaşılmış hissettiğim için kesinlikle Sonay hanımı öneriyorum.
     Beğenin    

 AYŞE NUR (Danışan)
 IP: 81.214.62.YJY

30-09-2015
 TavsiyeNo: 81721
Sonay TUĞRUL, çocuğumun ilk ve ortaokul döneminde Rehber öğretmen olarak ailem ve oğlum için yardım aldığım, görüşlerinde ve teşhislerinde, hayatımıza dair en önemli noktalarda doğru kararlar vermemde bana öncü olan Öğretmen'dir. Hayatımızın en kritik dönemlerinde, içinden çıkamadığım benim için önem taşıyan konularda, göstermiş olduğu profösyonel bilgi ve tecrübeleriyle en zor durumlarımı bile kolayca atlatmamda bana yardımcı olmuştur. Aile ve arkadaş çevremde danışman olarak tavsiye ettiklerim, kısa sürede memnuniyetlerini dile getirerek bana teşekkür ettiler. Biliyorum ki, hayatımın herhangi bir döneminde aşamadığım bir durum söz konusu olursa Sonay TUĞRUL'la görüşerek feraha çıkacağımın rahatlığı içindeyim.
     1 Beğeni    

 Merve BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.184.143.CD

27-09-2015
 TavsiyeNo: 81657
Mart 2015 tarihinden beri Sonay Hanım'dan destek almaktayım. Travma terapisinde kendisinden her zaman çok büyük destek aldım ve hala almaya devam ediyorum ve tüm arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum. Sürekli gelişime açık olması geçmiş klinik deneyimleri ile birleşince işini mükemmel yapan bir uzman olmasını sağlıyor. EMDR gibi değerli ve çok başarılı terapi yöntemi ile kısa sürede travmaların sebeplerine ulaşıp çözüme kavuşturuyor. Yardımsever, arkadaş canlısı, kaliteli ve çok başarılı bir insan olan Sonay Hanım'ı herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

Sonay TUĞRUL'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Emdr derengi
Hasta Hakları Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Değer Danışmanlık
Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. Bingül Sok. Taneri Apt. Kat 3 No.2 D.10 Bakırköy
İstanbul
(İncirli Caddesi' nde Kırçiçeği Restaurantı binası)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(212) 543 19 96
(05353744747)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danismanlik
Mezuniyet Yılı
1994
(25 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Sonay TUĞRUL'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Sonay TUĞRUL Mesleki Videolar Videoları
-03:38
Top