2007'den Bugüne 86,845 Tavsiye, 26,955 Uzman ve 19,239 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU
Uzman Psikolog - İstanbul
Klinik Psikolog, Ergen - Yetişkin Psikoterapisti, EMDR Terapisti

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Kişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce (İleri Düzey)
Mezun Olduğu Üniversite
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2010 Mezunu)
Yüksek Lisans
T.C. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (2013 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bilişsel - Davranışçı
EMDR Terapisi


• Depresyon
• Panik Atak
• Fobiler (Sosyal Fobi, Hayvan Fobileri, Agorafobi, Uçak Fobisi vs.)
• Obsesif Kompulsif Bozukluk
• Sınav/Performans Kaygısı
• Stresle Başa Çıkma Yöntemleri
• Travma Sonrası Stres Bozukluğu
• Yas
• Uyum Sorunları
• Yeme Bozuklukları
• Öfke Kontrolü
• İlişki Problemleri (Kişilerarası/Romantik/Aile)

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Özgeçmis CV Uzm.Psk.Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Özgeçmişi
• 2010 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.
• 2013 yılında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını “Genç Yetişkinlerde Kendilik Algısı, Erken Dönem Uyumsuz Şemalar, Algılanan Ebeveynlik Stilleri ve Kişilerarası İlişkiler” konulu tezi ile tamamladı.
• Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi Psikiyatri Polikliniği/Servisi ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de aralarında bulunduğu bir kaç kurumda staj yaptı. Bunun yanında psikoloji alanında çeşitli kongre, sempozyum ve toplantılarda katılımcı olarak yer aldı. ...[Devamı...]

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Makaleleri Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Makale ve Yazıları
4 Makale
► Özgüven
1 Yazı/Döküman

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
C.S.
19.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114817
Merhaba, ben kaygı bozukluğu ve kendime olan güvenimin az olması sebebiyle Elif Hanım’dan danışmanlık aldım. Kendisi seanslar boyunca çok sakin , dikkatli ve sabırlı bir şekilde beni dinledi. Gerçekten asıl sorunun ne olduğunu anlamak için gayret gösterdiğini söyleyebilirim. Onun sayesinde kendimde bilmediğim birçok şeyin farkına vardım, asıl sorunun benim düşündüğümden ne kadar farklı olduğunu gördüm. Elif Hanım sayesinde kendimi şu an daha iyi hissediyorum.
     1 Beğeni    
Can
30.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108069
Merhaba, Elif Hanım'dan destek almamı gerektiren birden fazla sebep vardı. Bunlardan bazıları; özgüven eksikliği ve arkadaş ilişkilerinde yaşadığım sıkıntılardı. Destek aldığım süre boyunca dikkatli ve kuvvetli bir izlenimi vardı. Her görüşmemizden sonra hafiflediğimi hissedebiliyordum. Sorduğu doğru sorular ile üzerinde her gün düşündüğüm ancak içinden çıkamadığım konulara doğru bakış açısıyla bakmamı ve ruhsal olarak beni yıpratan sıkıntıları aşmamı sağladı. Kendisine teşekkür ederim.
     1 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105142
Elif Hanım her konuda bana yardımcı olduğu için minnettarım. kendimi tanımalı sağladı. en önemlisi ne istediğimi ve ne istemediğimi fark etmemi sağlayarak daha farklı adımlar atabilmemi sağladı. sınav kaygılarım ve insanlar ilişkilerinde problemlerim vardı. bunları çözebilmek adına bir başlangıç yapmamı sağladı. gelecege dair kaygılar besleyen bir insandım bu da sınavlarda ve okul hayatım da sorunlara neden oluyordu. şimdi ose biraz daha bu konuda daha sağlam atabiliyorum. teşekkür ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Bilge
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2018
TavsiyeNo: 102629
Elif hanımla yaklasık iki ay boyunca bir uygulama üzerinden terapi alma fırsatım oldu.Bu zaman diliminde benim için hayat anlamını yitirmişti ve hiçbir şekilde bir çıkış yolu yoktu.Kapana kısılmış gibi hissediyordum ve aynı düşünceler içinde bir kısır döngüde yaşıyordum.Bu süreçte görüşmelerimizden Elif hanım yaşadıklarımın bebekliğime dayandığı çıkarımını yaptı ve birlikte bebeklikte yaşadıklarımı ve bunun hayatıma etkisini ayrı ayrı ele alıp değerlendirdik.Problemlerimin sebebinin farkına varmak ve bunu yeniden anlamlandırmak bana yeni bir bakış açısı kattı.Ayrıca Elif hanım bana tek kurtarıcımın kendim olduğunu fark ettirerek depresyondan çıkmamı sağladı.Kesinlikle kendini depresif hisseden herkese prfoyonel yardım almalarını öneririm ve bu süreçte Elif Hanıma güvenip,tercih etmelerini tavsiye ederim.Kendisine emekleri için teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Merve ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Şubat.2018
TavsiyeNo: 101969
Eğer tek başınıza aşamadığınız bir probleminiz varsa kesiinlikle bunu bir uzmana anlatmalısınız. Ben öyle yaptım. Bundan 1,5 sene öncesine kadar yolda tek başıma yürüyemiyorken, şimdi Erasmus'a, bir başka ülkeye gittim. Yaşadıklarımı atlamaktaki en büyük pay Elif Hanıma, sonra da benim cesaretime aittir. Kendime inanmamı sağladı ve kaybolan özgüvenimi yeniden kazanmamı sağladı. Yeri geliyor öyle ağır şeyler yaşıyoruz ki bir yardım eli arıyoruz. Benim yardım elim Elif Hanımdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
G.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100442
Elif hanımla üniversite vasıtasıyla tanıştım.Duygularımı yoğun yaşayan,aşırı derece stres sahibi biriydim. Arkadaş ilişkilerinde de çözemediğim sorunlarım vardı.Elif hanım ilk gittiğimden itibaren güven ilişkisini kurdu.Sorunlarımı ayrıntılı bir biçimde ele aldı.Çok yapıcı çözümler önerdi.Onun sayesinde kendimi daha çok tanıdım.Duygularımı nasıl kontrol edeceğimi daha iyi öğrendim.Arkadaş ilişkilerimde ki sorunlara büyük oranda çözüm buldum.Stres seviyem baya düştü.Bilişsel davranışçı terapiyle daha çok bana yardımcı olmaya çalıştı.Terapilerle birlikte aslında insanın düşünceleri hayatını duygularını bedenini ne kadar etkilediğini daha iyi anladım.Görevini bu kadar güzel yerine getirdiği için,kendimi daha iyi anlamama yardım ettiği için, ona güvenebileceğimi hissettirdiği için ona çok teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
G.M
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97214
Elif Hanım'dan yardım aldığım dönem çok kaygılı ve umutsuzdum. Bu zamana kadar aslında hiç farkedemediğim geçmişten bu yana gelen olumsuz düşünceleri vede davranışlarıma yansıyan topluma uyum sağlayabilme sorunumu çok profesyonelce bana yol göstererek farkındalık düzeyimin gelişmesini sağlamıştır. EMDR tedavi yöntemiyle geçmişten gelen kaygı bozukluklarımı, korkularımı yenmemde bana çok yardımcı oldu. Danışanıyla önce doğru iletişimi seçerek sonradan, ona göre tedavi yöntemi uygulayan çok başarılı ve donanımlı bir psikolog. Elif Hanım sayesinde, kısa zamanda çok yol katettim, kendisi kişisel gelişimim ve öz farkındalığımın artması için bir çok psikoterapi yöntemleriyle bana yardımcı oldu. Kendisine bana yürüdüğüm yolda ışık tuttuğu ve benliğimi olduğu gibi özgürce kabul etmemi sağladığı için gönülden çokça teşekkür ederim..
     3 Beğeni    
Fatma T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96781
Merhaba, Ben, başa çıkamadığım ve beni mutsuz bir insana dönüştüren yoğun stres sebebiyle Elif Hn ile tanıştım. Kendisi bu durumun küçüklüğümle ilgisi olabileceğini farketti. Profesyonel yaklaşımı ve önerileri sayesinde kısa sürede kendimi farkettim, bu durumun kaynağına inip onu çözme fırsatımız oldu ve bu bana çok iyi geldi. Kendisine güler yüzü, yakınlığı ve anlayışı için teşekkür ediyorum. Kesinlikle kendisinden yardım almanızı tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Dilara BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96540
4-5 aydir süren Panik atak sorunum ile danistim kendisine. Ve 3 ay kadar bir sure icinde her gorusmede adim adim ilerleyerek buyuk yol katetmeme yardimci oldu. Oldukca guler yuzlu ve anlayisli birisi. Anlatilanlari yargilamadan buyuk bir dikkatle dinledigini hissedebiliyorsunuz. İliskimizde hasta-psikolog mesafesini cok guzel korudu. Ses tonu olsun kurdugu cumleler olsun anlayisli kisiligi hep on planda. Gorusmelerimize devam edemedigim zamanlarda bana kendisi ulasti ve haber bekledigini soyledi. Benden baska gorustugu insanlar olsa bile haber vermedigim sure icinde araya kaynamami engelledi. Gercekten kendisinden yardim aldigim icin cok memnunum.
     3 Beğeni    
Fulya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93149
Benim İngilizce sınavına yönelik şiddetli bir kaygı bozukluğum vardı. Diğer sınavlara girdiğimde bir problem yaşamıyordum fakat İngilizce bilmeme rağmen İngilizce sınavlarına girince, sınavda kitlenip kalıyordum ve başarısız oluyordum. Bu durum artık pes etmeme sebep olmuştu, ta ki Elif Hanım bana yardım edene kadar :) Bu durumun geçmişte karşılaştığım olaylar nedenıyle olabılecegini anlattı ve bana EMDR yöntemini uyguladı. İlk seansdan itibaren etkisini görebildim ve sınavıma oldukça rahat girdim. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Onun gibi işini ciddiyetle yapan, empati kurabilen, güleryüzlü bir psikolog ile sorunumdan kurtulduğum için çok mutluyum.
     5 Beğeni    
Atakan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93059
Öncelikle kendisine teşekkür ederek başlamam lazım zannediyorum. Benim için iyi bir yol gösterici oldu. Sorduğu profesyonelce sorularla her zaman kafamdaki soruları kendi kendime cevaplamama yardımcı oldu. Olaylara farklı perspektiflerden bakabilmemi sağladı.Asıl önemli olan şeyleri bana bir kez daha hatırlattı. Sorunların çözümü noktasında beni profesyonelce yönlendirdi. Mesleki kariyerinde ilerleyen yıllarda daha da iyi konumda olacağından eminim. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni    
İrem SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Kasım.2016
TavsiyeNo: 92061
Elif Hanım'la tanışmamız da zaten onun yardımcı olduğu ve ortak arkadaşımız olan bir arkadaş sayesinde gerçekleşti hem ona teşekkür ederim Elif Hanım'la tanıştırdığı için hemde tabi ki Elif Hanım'a. Benimde etrafımdaki kişilerle konuşurken kendimi yeterli düzeyde ifade edememe sorunum vardı sayesinde bu sorundan kısa denilebilecek bir sürede büyük bir aşama kaydettim. kendisiyle konuşurken çok rahat hissediyorsunuz ki bu benim gibi bir sorunu olan için çok kritik bir nokta :) ne kadar teşekkür etsem az.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     7 Beğeni    
Sinan ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89579
Nasıl başlayacağımı bilemedim, içimden geldiği gibi ve onu düşünerek yazacağım Elif Tuğçe hanım ile başta anksiyete (kaygı) bozukluğu şeklinde bildiğim problemimin doruklarında iken çaresizce meram ararken tanıştım. Paylaşmaktan çekinmiyorum insanlar hakkında en başta olumsuz temelli düşünceler üreten bir insanım, psikiyatr ve psikologlarda gördüğümüz bir poker face yani ifadesiz surat vardır, kendisini en başta öyle düşündüm beni neden önemsesin dedim ve bunuda paylaştım :) yanıldığımı paylaşınca öğrenmiş oldum :) Kendisini beğeniyorum kendisiyle görüşmekten ve görmekten mutluluk duyardım hep. Bakışlarında ve size yaklaşımında " haydi gel derdini çözelim benimle paylaşabilirsin " hissini alıyorsunuz bu histe bende içimi dökme rahatlığı yaratmıştı Bağlanıyorsunuz, hep yanınızda olsun istiyorsunuz işte tam olarakta samimiyeti böyle etki yaratıyor diyebilrim. Sorunlarımın en derinlerine indiğimiz bir seansta yanımdaydı hissedebiliyordum; Huzursuzluk halimin en üst noktalarında gezerken sakin ses tonuyla kendimi rahatlatmamda yardımcı olduğu günüde unutamam. Buradaki kutucuk Elif Tuğçe hanımı tanıtmam için yeterli gelmedi :) Bana yol gösterdi destek oldu benim gibi problem yaşayan kişilere samimiyetle söylemek isterim ki sizlere de yardımcı olacaktır, tavsiyemi okuyan herkesin iç huzuruna ulaşması dileğiyle..
     13 Beğeni    

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Kitap ve Yayinlari Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU'nun Basılı Kitap ve Yayınları
Çolakoğlu, E. T., Bademci, Ö., VE Karadayı, F. (2016). Determining Effects of Self – Consept, Early Maladaptive Schemas, Perceived Parenting Styles on Interpersonal Relations in Young Adults, Maltepe Üniversitesi Fen – Edebiyat Fakültesi Dergisi, 2, 117 – 150.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2010
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
T.C. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı (2013 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İleri Düzey)

Elif Tuğçe ÇOLAKOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

09:30
Top