2007'den Bugüne 91,424 Tavsiye, 28,060 Uzman ve 19,895 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Emel DENİZCİ
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul
Terapist / Eğitmen

Emel DENİZCİ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

5

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Emel DENİZCİ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

4
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Emel DENİZCİ'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Emel DENİZCİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Çağla Tuğba SELVEROĞLUUzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Hayatımızda hani eşi benzeri bulunmaz yerine başkasını koyamayacagımız insanlar vardır.Belki klişe bir cümle oldu ama "ÇAĞLA TUĞBA" için bu cümlele...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hayat;İleriye bakarak yaşanır, geriye bakarak anlaşılır.
 
Emel DENİZCİ'nin İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Emel DENİZCİ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniveristesi / Psikoloji (2007 Mezunu)
Yüksek Lisans
Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Emel DENİZCİ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kaygı Bozuklukları
Kayıp , Yas Süreciyle Başedebilme
Depresyon
İlişki Problemleri,İletişim Problemleri
OKB
DHEB ( erişkinlerde , Çocuklarda ve ergenlerde)
Panik Atak ve Panik Bozukluk
Sınav kaygısı
Stresle başedebilme
Uyum Bozuklukları
Öfke Kontrolü
Sosyal fobi
Psikolojik Kökenli Ağrılar(Fibromiyaliji) , Psikolojik kökenli Cilt Hastalıkları,Somatoform bozukluklar
kANSER ve Kanserle Başedebilme
Yeme BOZUKLUKLARI
Travma ve Yas
Fobiler
irritabl bagirsak sendromu
Trikotilomani
Kişilik Bozuklukları
Ergenlerde davranış ve uyum Bozuklukları

Emel DENİZCİ Özgeçmis CV Uzm.Psk.Emel DENİZCİ'nin Özgeçmişi
2002- 2007 İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘nde Psikoloji Lisans eğitimini tamamlayarak psikolog olmuştur. 2016-2018 Yakın Doğu Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Master'ını Yüksek Onur Derecesi ile bitirerek Klinik Psikolog unvanını almıştır.Lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde ; Test ve terapi eğitimlerin görmüştür. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Hasan Tan Çocuk Esirgeme Kurum'unda stajlarını tamamlamıştır.
Ergen, yetişkin ve çiftlerle çalışmaktadır. Uygulamalarında Bilişsel ve Davranışsal , Şema ve de Pozitif terapi ekollerini kullanmakta diğer ekollerden de faydalanmaktadır.

2007 de kısa bir süre özel bir anaokulu’nda psikolog olarak çalışmıştır.2008 yılında 8 ay kadar Rehabilitasyonda çalışmıştır. 2007-2010 Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören kanser hastası yakına ve isteyen kanser hastalarına gönüllü danışmanlık vermiştir.
...[Devamı...]

Emel DENİZCİ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
S.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89590
Geleceğim hakkında çok endişelendiğim ve çok umutsuz olduğum bir dönemde çokta uzun bir araştırma yapmadan tanıştım Emel Hanımla. Bir iki randevudan sonra gitmem zaten çaresizim diye düşünürken ilk terapide fikirlerim değişti. Şans eseri Emel Hanımla tanışmışım. Terapi seansları hiçte düşündüğüm gibi olmadı aksine tamda istediğim gibi geçti. Kitap önerileri, ödevler istikrarlı bir şekilde terapiye devam etmemi sağladı. Daha önceki yıllarda antidepresan deneyimlerimden sonra Emel Hanım, beni daha etkili birçok yöntemle (şema terapi, mod terapi vs.) tanıştırdı. Hepsi de çok etkili yöntemlerdi. Sorunumun sadece depresyon olmadığını otomatik düşüncelerle benim büyüttüğümü farkettik. Terapiler ilerledikçe kendimi düşüncelerle dolu bir balonun içinden çıkmışım gibi hissettim. Kendimi ifade edebilmeyi, sorunlarımın farkına varmayı öğrendim. Emel hanımla terapilerimin kısa sürede gösterdiği etki inanılmazdı. Tabi ki Emel hanımın etkisi çok çok büyük. Kendisine çok teşekkür ediyorum bana kattıkları için. Bir şekilde çaresiz olan, güvenebileceği bir psikolog bulamayacağını düşünen herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Ece
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
19.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89297
Emel hanımla hayatımın en karanlık döneminde tanıştım. Üniversiteyi bitirmiş , ne yapmak istediğine karar verememiş, cesaretsiz , insanlara güvensiz , içinde öfke olan ,patlamaya hazır , bi yanı incinmiş , kızgın , kendini karanlıkta kalmış gibi hisseden biriydim. Yaşadığım bunalımın , ruh halinin ne olduğunu adlandırmakta güçlük çeken bir insandım. 24 yaşında ama yaşamın sonuna gelmiştim sanki. Bi adım atmaya be cesaretim ne de gücüm vardı. Ailesel ve kişisel problemleri , olayları anlamsız bir biçimde abartıyor , yanıltıcı düşüncelerimle daha da güç hale getirip çözmek yerine büyütüyordum. İletişimsizlik nedeniyle Öfkemi , hüznümü ,mutluluğunu doğru bi biçimde dışarı aktaramadığımdan kapana kısılmış gibi hissediyordum. Ağlamadan geçirdiğim bir günüm yoktu. Pozitif bakış açısı geliştiremiyor , karamsar olmuştum. Uyku düzenim altüst olmuştu. Dışarı atamadığım bu kötü enerjiker bende psikomatik ağrılara neden olmuş. Tabi düşüncelerimin bedenimi bu denli etkileyeceği psikolojik destek almadan önce aklımdan bile geçmiyordu. Hergün ağrılarım artıyor doktorlara gidiyordum nedenini öğrenmek için ama tahlillerin sonucu hep temiz cıkıyordu. Sorun biyolojik değil psikolojikmiş meğer. Fibromiyalji başlamış. Psikiyatra gitmem gerektiğini düşündüm gittiğimde doktor bey major depresyon geçirdiğimi ağrılarımın nedeninde bu olduğunu söyledi. İlaç kullanmaya başladım ama yeterli değik benim beni tarafsız bir şekilde dineleyecek birine ihtiyacım olduguna karar verdim ve bi hastaneden Emel hanımdan randevu aldım. Tanıştığım günden itibaren hayatımda pozitif yönde bi gelişme oldu. Başladığımız terapi işe yaradı ve beraber çok yol kat ettik. 4 aylık bir sürecin ardından eski halimden eser yok artık. Sayesinde dünyam aydınlandı, içindeki gücü farkettim, ağrılarım geçti , Farkındalık kazandım. Yanlış düşüncelerimin farkına varıp doğrularıyla değiştirdim. Geçmişte yaşadıklarımın, bugunume nasıl yansıdıgı gördüm. Kelimelere dökmekte güçlük çektiğim davranışlarımı adlandırmaya başladım. Başkası değil kendim olmaya başladımm. Tekrardan doğdum diyebilirim. :) Bu sefer daha dikkatli , sağlam , korkusuz , kendine ve etrafına güvenen, farkındalıpı yüksek , pozitif bi insan olarak hayatına devam ediyorum. Halı dokur gibi ince ince hayatımdaki her noktayı işliyoruz. Terapim halen devam etmekte.. Zevkle gidiyorum her terapi sonrası daha da güçleniyorum. Her seannsı iple çekiyorum diyebilirim. 😀 terapiye gitmeden önce kafamın üstünde birsürü balon ( yanlış düşünce , inanç , şema vs. ) taşıyorum sanki seansa girince onları birer birer patlatıyoruz. Hafiflemiş bir biçimde cikiorum seasntan herdefasında. Hayatımın o kadar çok noktasına dokundu ki ne kadar anlatsam azdır Emel hanımı. Kendimi çok şanslı hissediyorum onunla tanıştığım için. Güzel kalbiyle , iyi niyeti , yardım severlipiyle daha çookk hayata donunacağına inanıyorum. Hayatında kalıcı değişimler yapmak isteyen depresyonda ya da olmayan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Oopapatyya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89185
Hayatımın en umutsuz döneminde tanıştım Emel hanımla, herşeyin en kotu gittiği ve artık geri dönüşü olmayacağını düşündüğünüz dönemler vardır ya iste oyle bir donemde. Bir söz vardır ya gecenin en karanlık oldugu an sabaha en yakın oldugu andır diye, iste Emel hanım gecenin en karanlık oldugu ve aydinliga asla ulaşamayacağımı düşündüğüm zamanda benim en buyuk destekçimdi.. Hayatımın birkaç dönüm noktasından biriydi Emel hanımı tanımak. Sabrı, samimiyeti ve gerçekçiliği inanılmaz güven vericiydi. Sunduğu yeni ve gerçek bakış acıları, tedavi yöntemleri ve sayısız önerileri ile gerçek anlamda bir farkındalık yarattı ve kendimi tanıma fırsatı verdi bana. İçimdeki gücü hissetmemi sağladı.. Bunlar bana ve hayatıma kattığı şeylerden sadece birkaçı. Yanina ağlayarak, girip, gülerek ve umut dolu çıktığım zamanları asla unutmayacağım. Tüm bunlar icin, değişen hayat görüşüm için, yeniden hissedebildiğim huzur icin kendisine sonsuz teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Büşra
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89145
Herkesin birden fazla başarısız Psikolog tecrübeleri olmuştur. Ben umut ve ümidimi kaybettiğim zamanda tanıştım Emel hanımla. Danışmandan öte biyerlerde benim için. Bir abla gibi, utanmadan sıkılmadan herşeyi anlatacağım bir dost gibi. Samimiyeti, içtenliği ve konuşmasıyla sizi doğru yerde olduğunuza inandırıyor adeta. Geldiğim noktada ki başarıda imzası var. Gitmekten yorulduğunuz, bir daha düzelmez diye korktuğunuz rahatsızlıklarınız ve korkularınız varsa birde Emel hanımla konuşun ve bunları aşın. Bu ilk deneyiminiz olmayabilir ama ilk başarınız olabilir. Kendime yaptığım en büyük iyilik kendimi tanımak oldu. Ve bana beni yeniden sıkılmadan usanmadan tanıtan Emel hanıma minnettarım.. Kendinizi ve içinizde ki güzellikleri farketmeniz dileği ile. Iyi günler dilerim...
     1 Beğeni    
Emre GüSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Temmuz.2016
TavsiyeNo: 89136
2000 yılında okb teşhisiyle tanıştım.Emel hanımı tanımadan önce bir çok psikolog ile görüşmüştüm.ama istediğim bağı bir türlü kuramadım ve tabii kide istediğim sonuçları alamadım..çok dr. gezdim ama derdime bir çare bulamıyordum artı ben psikologlara pek inanmıyordum daha çok psikiyatristlere güveniyordum...hani onların bana daha fazla faydalı olacağını derdime çare olacaklarını düşünüyordum ama bir çok seferde psikologlar ile de görüştüm şansıı denemek istedim açıkçası...ben hep uzak yerlerdeki Dr.a yöneliyordum genelde tavsiyeler üzerine ...fatih te oturuyorum vakıf gureba hastanesinin fatih ek hizmet binasında psikolog hizmeti verildiğini duydum evimede yakındı artı önceden hastaneye gittim emel hanımın odasının önündeki hastalarla görüştüm herkes çok olumlu ayrıldıklarını söylüyorlardı ben de şansımı denemek istedim ...emel hanımla tanışmamız ocak ayının 19.da gerçekleşti....daha sonra belirli aralıklarla ziyaret etmeye devam ettim ....onun diğer Dr.lardan bana göre farklı bir havası vardı daha sıcak daha olumlu daha samimiydi bu da sizi ister istemez etkiliyor ...hani emel hanımı dr.gibi değil de bir sırdaş gibi 40 yıllık bir dost gibi görmeye başlıyorsunuz ....bu beni çok etkiledi....seanslarda bu sıcak havanın ışığı altında sizden sıkıntılarınızı dinliyor notlar alıyor ve haftalık ödevler veriyordu.her seansın sonunda ödevler veriyor ve diğer seansın başında bunlar üzerine konuşuyorduk..ve siz ister istemez her hafta bir kademe ilerliyorsunuz tabii bu emel hanımın sizi yönlendirmesi size ışık tutmasıyla oluyordu....benim takıntılarım vardı ilaçlar sayesinde bayağı azalmıştı ama yinede aralıklarla beni rahatsız etmeye devam ediyorlardı dr.emel hanımın gösterdiği yollardan giderek onların üstesinden gelmeye başladım...topluluk içine giremez ,sıkılır ,rahat edemezdim,iş yerinde veya özel hayattta her şeye evet der ve hiç hakkımı aramazdım veya arayamazdım ,kızları başka bir dünyadan sanırdım onlarla konuşamaz çok utanırdım iş yerlerimde devamlılık sağlayamazdım hayattan hiç keyif almazdım ot gibi yaşardım işin açıkçası.....emel hanımla bunların üzerine çalışaya başaldık ve bazı şeyler yavaş yavaş değişeye başladı...hayat bana gülmeye başladı belki de çoktan beri gülüyordu ama ben bunun farkın da değildim emel hanım bunu fark etmemi sağladı diyebilirim...ilk görüşmemizden şu ana kadar çok uzun bir zaman geçmedi ama bazı şeyleri değiştirdik beraber ve daha bir çok şeyide değiştireceğimize inanıyorum....o ışığı emel hanımda görebiliyorsunuz işin açıkçası...ben onu tanıdığıma çok memnunum ve bütün arkadaş çevreme ve aile dostlrımada önermekten hiç çekiniyorum.......siz de eger dertlerinize çözüm bulmak gelişmek ve ilerlemek istiyorsanız mutlaka emel hanımla tanışmalısınız .............saygılarımla .............
     2 Beğeni    

Emel DENİZCİ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Emel DENİZCİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Uzm.Psk.Çağla Tuğba SELVEROĞLU
Hayatımızda hani eşi benzeri bulunmaz yerine başkasını koyamayacagımız insanlar vardır.Belki klişe bir cümle oldu ama "ÇAĞLA TUĞBA" için bu cümlele...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Emel DENİZCİ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniveristesi / Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2007
(16 yıl önce)
Yüksek Lisans
Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Emel DENİZCİ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Emel DENİZCİ Mesleki Videolar Videoları
-

21:21
Top