2007'den Bugüne 81,937 Tavsiye, 25,989 Uzman ve 18,188 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Fatma Zümrüt ÇETİN

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

10

[Uzm.Psk.Fatma Zümrüt ÇETİN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Fatma Zümrüt ÇETİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Fatma Zümrüt ÇETİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hayat karsimiza problemler cikarir ve bizim bu problemleri cozmemizi bekler, bu durumlarda kimi zaman uzulur kimi zaman ofkeye kapiliriz fakat her problemin bir cozumu vardir.

Fatma Zümrüt ÇETİN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Sosyal Fobi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Sigara bırakma
Yeme bozuklukları ve obezite
Borderline kişilik bozukluğu
Şizofreni
Ofke kontrolu
Cift terapisi
Aile danismanligi

Fatma Zümrüt ÇETİN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Fatma Zümrüt ÇETİN'in Özgeçmişi
1989 yılında Isparta’da doğmuştur. Pamukkale Üniversitesi “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık”alanında lisans eğitimini almıştır.

Yaptığı çalışmalarında 7 yıl boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünden ve Kabul ve Kararlılık (ACT) terapi ekolünden yararlanmıştır ve halen aynı ekolde çalışmalarına devam etmektedir.

Yüksek lisans eğitimini İstanbul Esenyurt Üniversitesi “Klinik Psikoloji” alanında tamamlayarak "Klinik Psikolog" unvanını almaya hak kazanmıştır.
Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından Avrupa Davranış ve bilişsel Terapiler Birliği(EABCT) eğitim standartlarına göre düzenlenen bilişsel Davranış Terapileri kursunun ilk ve ikinci modülünü tamamlamıştır. Süpervizyon sürecini tamamlamıştır.5 yıllık eğitimi kapsayan European Association for Behavorioural and Cognitive Therapies okulundan mezun olmuştur.Özel psikolojik danışma merkezlerinde ve devlete bağlı okullarda ergenlik sorunları, aile içi ilişkiler, öfke kontrolü, kaygı bozuklukları, yeme bozuklukları, depresyon, fobiler, travma, ve sigara bırakma, borderline kişilik bozukluğu, şizofreni alanlarında psikoterapi hizmeti, aile eğitimi ve seminer çalışmaları sürdürmektedir.Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında Avrupa Şafak Hastanesinde 2 aylık stajını başarıyla tamamlamıştır. 7 yıldır bu alanda hizmet vermektedir.

Aldığı Eğitimler

Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimi (Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur)

Depresyon
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Sosyal Fobi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Sigara bırakma
Yeme bozuklukları ve obezite
Borderline kişilik bozukluğu
Şizofreni
ACT(Kabul Kararlılık Terapisi)

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi( Yrd, Doç, Dr. Nevin DÖLEK)

Terapötik kartlarla psikoterapi eğitimi

Fatma Zümrüt ÇETİN Tavsiye Yazıları Fatma Zümrüt ÇETİN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Leyla (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.154.90.YBF

29-11-2019
 TavsiyeNo: 112498
Evlilik ve boşanma sürecime yakından tanıklık etmiş bir arkadaşım olmasının yanı sıra bana o süreçte psikolojik olarak büyük destek olmuş ve o zor günlerde içinde bulunduğum psikolojik enkazın altından olabildiğince az yara alarak çıkmam konusunda büyük katkıları olmuştur kendisinin. Tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Olaylara ve kişilere farklı açılardan yaklaşma ve olumsuz düşüncelere kapılarak kendimi daha da dibe çekmek yerine hayatımda pozitif alanlar yaratmam konusunda da tavsiyeleri bana yol gösterici olmuştur ve oluyor da◉‿◉
     3 Beğeni    

 ali (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.244.188.YWL

28-11-2019
 TavsiyeNo: 112491
Kendisiyle ortak bir arkadaşın vasıtası ile tanıştım kendisinden hicbir şekilde danışan hizmeti almadim ama bana verdiği öğütler ile hayatımı biraz daha mutlu geçirmemde yardımcı oldu.Fatmanın işiyle ilgili en sevdiğim yönü kendini sürekli geliştirmeye çalışıyor ve yeni teknikleri öğrenerek danışanlarına yardımcı olmaya çalışıyor.Fatmayı insani yönlerinden değerlendirirsem çok samimi hep güleryüzlü ve pozitif biri yani kısacası herkesin yanında olmasını isteyeceği bir arkadaş modeli.
     4 Beğeni    

 İpekböcek (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.54.212.YZ

21-11-2019
 TavsiyeNo: 112397
Kendisini bir ingilizce konuşma kulübü vasıtasıyla sosyal bir ortamda tanıdım.Samimi,sıcak,özgüvenli ve güvenilir duruşu arkadaşlığımıza ivme kazandırdı.Hayatımla ilgili önemli veya önemsiz herhangi birşeyi onunla paylaştığım zaman dikkatle beni dinleyip anlamaya çalışması,sürekli sorguladığım problemlerimi objektif açıdan değerlendirip çözümleyici tavsiyeler vermesi keşke benim psikologum da zümrüt olabilseydi dedirtiyor bazen !!:) Küçük bir örnek vermem gerekirse bir manipülasyon durumu yaşamıştım yakın bir zaman öncesinde ama zümrüte bunu anlatmadan önce yaşadığım şeyin bir manipülasyon olduğunu bilmiyordum.Beni objektif açıklamalarıyla aydınlattı ve farkındalığımı arttırdığı için aynı olaylarla tekrardan karşılaştığım zaman daha rahat bir karşıkoyma mekanizması geliştirdim.Karşıdaki kişinin davranışlarını daha iyi yorumlayarak bazı şeyleri daha kolay atlatıp yolumu belirlememde çook yardımcı oldu bana:))
     4 Beğeni    

 Dilara (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.46.131.ZC

21-11-2019
 TavsiyeNo: 112383
Hızlı çözüm üretebilen, dinleyip olay akışına göre yönlendirebilen hem bir psikolog hem de arkadaş olabilen iyi bir uzman. Kendinin tavsiyelerine tamamen uymaya çalışıyorum. Onunla geçen dialoglarımızdan sonra kendimi daha iyi ve sağlam hissettiğimi söyleyebilirim. Kendisini aile dostlarıma, iş arkadaşlarıma ve onların çocuklarına da tavsiye ediyorum. Aktif sosyal yaşantısı ve eğitime olan bağlılığı takdir ettiğim ve saygı duyduğum özelliklerindendir. İçsel problemlerim için desteğini her zaman yanımda hissederim. Takıldığım konularda fikir almaktan çekinmem. Ofisinin dizaynı bile insanı rahat ve huzurlu hissetmemi sağlar.
     5 Beğeni    

 Z. Ç. (Danışan)
 IP: 5.47.29.YLF

21-11-2019
 TavsiyeNo: 112381
Fatma Hanım oldukça ilgili ve samimi bir uzman. Kendisiyle görüşmelerimizde çok iyi yol katettik.Tabiki başta kolay olmadı, görüşmeden çıktığınızda her zaman kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz zaten amaç iyi hissettirmesi değil bir şeyleri fark etmenizi sağlaması ancak bu şekilde iyileşebiliyoruz.Başta çok direnç gösterdiğim durumlar oldu ama kendisinin desteğiyle bunları da aştık. Hayat kalitemin artmasını kendisine borçluyum. Hayatınızda güzel değişiklikler yaşamanız için tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 T.E (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 151.135.199.ZL

21-11-2019
 TavsiyeNo: 112378
Ben fatmayla sosyal bir etkinlikte tanıştım.Güler yüzüyle etrafa pozitif enerji saçıyordu.Kendisiyle barışıktı.Aynı zamanda gerektiğinde ciddiyetini korumasını da bilir.Arkadaşım kendinden emin, samimi, sıcak kanlı, sevecen ve neşeli birisidir.Ona güvenebilirsiniz.Onunla zaman geçirmek verimli eğlenceli geçer.Kendinizi özel hissettirir.İyi bir dinleyicidir ve teşhisi hemen koyar.Mantıklı anlatımıyla konunun çözülmesine ve size iyi gelir.Mesleğine önem verir, işine sahip çıkar, kendini geliştirmek ve yenilemek için hocalarıyla iletişimdedir.Mesleki eğitimlere katılır, devamlılık ve başarıyla bitirir.
     5 Beğeni    

 Ali Kayalı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.197.228.L

20-11-2019
 TavsiyeNo: 112370
Guleryuzlu, sempatik ve bir o kadar işinde iyi olan Fatma Hanım ile henüz tanışmadınız mı? Öyle ise hiç vakit kaybetmeyin derim :) Kendisi ile aynı ortam içinde bulunmanız bile sizlere yeterli olacaktır. Gerek mesleki anlamda gerekse dostluk anlamında kendisi bana çok fazla şey katmıştır. Sadece meslek anlamında değil, sosyal ve kulturel alanlarda da kendisini basarılı bulmaktayım ve kesinlikle tavsiye etmekteyim. Aynı şekilde kendisinden kültürel ve psikolojik nlamda destek almaya devam edeceğim. Sevgiler Ali Kayalı
     5 Beğeni    

 Sultan (Danışan)
 IP: 88.235.242.BW

19-10-2019
 TavsiyeNo: 111911
Fatma hanımdan gerçekten çok memnun kaldım. Olaylara daha farklı bakmamı sağladı.Kendime daha çok önem vermemi sağladı.Çevremdeki insanlara da tavsiye ettim ve sürekli tavsiye ediyorum.Gerçekten çok memnunum kendisinden.Onun yanındayken kendimi bir yabancıyla konuşuyormuş gibi hissetmiyordum.Beni gerçekten anlayabildiğini düşünüyorum.Gittiğim zamanlar dışında da her zaman kendisine ulaşma imkanım oldu.Ne zaman yardıma ihtiyaç duysam hep yakınımda hissettim.Biz sürecimizi tamamladık.Benim için çok faydası oldu.
     6 Beğeni    

 hakkı (Danışan)
 IP: 95.1.165.YF

04-05-2018
 TavsiyeNo: 103614
ilgili bir psikolog, kaygılarımla alakalı seanslarına katıldım, toplum içinde konuşurken ya da yeni bir yere giderken heyecanlanıyordum ve içimden bir şey yapmak gelmiyordu, birçok şeye karşı isteğim hiç yoktu. Dışarı çıkmak bile istemiyordum. Kendimi mutsuz hissediyordum.Neden böyle hissettiğimi fark etmeye ve nelerin beni durdurduğunu fark etmeye başladım verdiği ev egzersizleri çok işime yaradı. Şimdilerde çok daha iyiyim, çok teşekkürler, çok memnun kaldım.
     9 Beğeni    

 burak (Danışan)
 IP: 78.184.40.YWC

31-03-2018
 TavsiyeNo: 103023
Fatma hanimla yaptigimiz gorusmeler sayesinde alkol problemimi yonetmeye baslayabildim, ve ogrendigim teknikleri hayatimda kullanmaya basladim, bu konuda Fatma hanimi bu sorunu yasayan kisilere oneririm. Neden alkol aldigimi neden cok fazla icme istegimin oldugunu eger alkol almazsam neler olacagini dusundugumu artik daha iyi anliyorum,cok tesekkur ediyorum. Artik alkol alma noktasinda davranislarimi kisitlayabiliyorum ve cok daha mutlu hissediyorum hayat ile baglarimi daha da guclendirdim.
     9 Beğeni    

Fatma Zümrüt ÇETİN'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Tiyatro


Fatma Zümrüt ÇETİN'in Kitap ve Yayınları Fatma Zümrüt ÇETİN'in Basılı Kitap ve Yayınları
Bilissel davranisci terapi ile depresyonun tedavisi projesi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mimar Sinan Mah. 1420 Sk. Alsancak Izmır
İzmir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(542) 593 67 58
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Pamukkale Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2012
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Fatma Zümrüt ÇETİN'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Fatma Zümrüt ÇETİN Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video15:41
Top