2007'den Bugüne 80,862 Tavsiye, 25,750 Uzman ve 18,019 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Enes KUŞ
Uzman Psikolog - Psikolojik Danışman - Kocaeli

Enes KUŞ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi2 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 6 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Enes KUŞ

Şehir

Kocaeli

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog - Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

2

[Uzm.Psk.Enes KUŞ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Enes KUŞ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

5
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Enes KUŞ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Enes KUŞ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Birey doğumuyla birlikte duygusal, düşünsel ve davranışsal örgütlenmeler edinmektedir. Bu örgütlenmeleri hayatının ilerleyen dönemlerinde farklı nesnelerle tekrar yaşantılamaktadır. Ancak her edindiği duygusal, düşünsel ve davranışsal örgütlenme birey için ve etkileşimde bulunduğu kimseler için sağlıklı olmayabilir ve bu durum bireyin yaşantısını doğrudan olumsuz etkilediği gibi, etkileşimde olduğu kimseler ile ilişkisini de sağlıksız olarak etkilemektedir. Aktüel olarak etkileşimde olduğu nesne ile ilişkisinin değerlendirilmesi, mevcut rahatsızlığın giderilmesinde kalıcı çözümler sunmaktan uzak kalabilmektedir. Rahatsızlık yaratan duygusal, düşünsel ve davranışsal örgütlenmenin temeline inerek, problemin temeli fark ederek, bireyi rahatsız eden sağlıksız ilişki kalıbını farkındalık yaratarak bireyin rahatsızlığının ortadan kaldırılması temel gaye ve motivasyondur.

Enes KUŞ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk Psikolojisi
Ergen Psikolojisi
Yetişkin Psikolojisi
Depresyon
Aile İçi İletişim Sorunları
Sosyal Fobi
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Panik Atak
Sınav Kaygısı
Obsesif-Kompulsif Bozukluk
Özgüven Sorunu (Kendine Güven Sorunu)
Stres
Çocuk Ve Ergen Psikolojisi
Duygulanım Bozukluğu - Manik Depresif Hastalığı
Psikotik Bozukluklar
Çocuklarda Uyku Problemleri
Kadın Uyarılma - Orgazm Bozukluğu
Cinsel İşlev Bozukluğu
Erken Boşalma
Psikopatik ( Antisosyal ) Kişilikler
Narsisistik Kişilik Bozukluğu
Şizoid Kişilik Bozukluğu
Paranoid Kişilik Bozukluğu
Mazoşistik Kişilikler
Sadistik Kişilikler
Histerik Kişilikler
Dissosiyatif Kişilikler

Enes KUŞ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Enes KUŞ'un Özgeçmişi
Lisans Eğitimi ve Çalışmaları
Lisans eğitimi sırasında zihinsel engelli bireyler ve aileleriyle, eğitimsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerini destekleme üzerine çalışmalar yürütmenin yanı sıra psiko-eğitim vermiştir, üstün zekalı çocukların aldıkları özel eğitiin çocuğun gelişimi üzerine çalışmalar yürütmüştür, LGBTi dernek mensuplarının cinsel yönelimleri üzerine farkındalık çalışması ve LGBTi dernek mensuplarının aileleriyle kabullenme toplantılarında ve psiko-eğitim aşamasında gönüllü çalışmalara katılmıştır. Alan içi ve alan dışı çeşitli bilimsel makale ve çalışmaların Türkçe’ye çevrilmesinde, ulusal ve uluslararası katılımcıların bulunduğu psikoloji ve psikolojiye yardımcı bilimlerin çeşitli organizasyonlarında görev almıştır. Lisans eğitimi süresince eğitim kreş dönemi, anaokulu dönemi, ilkokul dönemi, ortaokul dönemi, lise dönemi ve üniversite dönemi öğrencileri ile süpervizyonlar eşliğinde psikoterapi uygulamıştır. Lisans stajını, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi K koğuşu ( yatılı erkek hastalar) ‘nda yapmıştır.

Yüksek Lisans Eğitimi ve Çalışmaları
Klinik Psikoloji yüksek lisansı süresince İstanbul Anadolu yakasında bulunan çeşitli psikoterapi merkezlerinde Çocuk, ergen ve yetişkin bireylerle dinamik yönelimli psikoterapi yapmakla birlikte, İPA ( The International Psychoanalytical Association)’a bağlı Psikeİstanbul psikanaliz derneğin’de psikanaliz eğitimlerine başlamış ve dernek eğitim analistlerinden süpervizyon eğitimi almıştır. Yüksek lisans eğitim süresince aldıkları eğitimlerin yanında çeşitli kurum ve kuruluşlarda psiko-eğitim çalışmaları yürütmüş, özel kurumlarda klinik psikolog ünvanı ile görev almıştır. Yüksek lisans stajını İstanbul NP hastanesinde tamamlamıştır.

Doktora Eğitimi ve Akademik Çalışmaları
Akademik hayatına Klinik Psikoloji doktora programı ile devam ettirmektedir. Bu süreçte, kişilik bozuklukları, bağımlılık ve duygu durum bozukluğu konularında çeşitli akademik makale çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki Çalışmaları
Mesleki hayatına, özel kurumlar bünyesinde klinik psikolog olarak çalışmasından, stajyer psikolog, gönüllü çalışmalarından edindiği mesleki tecrübe ile kendi kurduğu Kocaeli ilinin İzmit ilçesinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle dinamik yönelimli psikoterapi yapmakla beraber İstanbul’un Anadolu yakasında çeşitli psikoterapi merkezlerinde psikolog/psikoterapist olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Neptün Psikoloji bünyesinde; psiko-eğitimler vermeye devam etmekle birlikte, film ve kitap analizleri ile sanat ile psikoloji bilimini bütünleştirmeyi amaçlayan çalışmalar yürütmektedir.

Enes KUŞ Tavsiye Yazıları Enes KUŞ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Özkam Doğu Günberk GÖLLÜ (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.237.90.J

22-10-2018
 TavsiyeNo: 106237
Enes Bey ile tanışıklığımız çok eski zamanlara dayanıyor. Aynı şehirde sağlık sektöründe çalışmamız sebebiyle, yıllar sonra karşılaştık. Kendisi yıllar içerisinde devamlı olarak kendisini geliştirmiş ve insanlığın dışsal etkiler ile muzdarip olduğu durumların yanı sıra hayat içerisindeki anlam arayışına entellektüel ve bilimsel bakış açısı ile başarılı yardımlarını çokça duydum. Kısa sürede ismini sıklıkla duymaya devam edeceğime inancım mutlaktır, duyduklarım kendi adıma ve Enes Bey adına mutluluğumu daim edecektir. Kendisine, ilerlediği yolda başarılar diliyorum.
     2 Beğeni    

 Dr.Erdem GELEGEN
İstanbul - Psikolog / Psk.Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

15-10-2018
 TavsiyeNo: 106094
Enes Bey’le Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında tanıştım.Psikodinamik psikoterapi alanındaki eğitimlerde hep yan yanaydık.Eğitim sürecindeki disiplinli ve azimli çalışmaları yanında insanın ruhsal dünyasını içten ve samimi bir şekilde anlama uğraşı beni etkiledi.Bu sebeple çevremden terapi almak isteyen bazı arkadaşlarımı kendisine yönlendirdim.Bana gelen geri dönüşler, kendisinin iyi bir dinleyici, yargısız tarafsız ve samimi tutumları olduğu için seanslardan memnun kaldıkları yönündeydi.Psikodinamik terapi alanında hem akademik anlamda hem de iş hayatında başarılı bir terapist olarak kendisini tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Enes KUŞ'un Kitap ve Yayınları Enes KUŞ'un Basılı Kitap ve Yayınları
1. Antisosyal kişilik bozukluğunun DSM-5 kriterleriyle değerlendirilmesi
2. Ergenlerde ebeveyn tutumları, bağlanma stilleri ve internet bağımlılığı arasındaki ilişkinin incelenmesi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Neptün Psikoloji
Karabaş Mahallesi Müneccim Arif Sokak Parlar Apartmanı No.19 D.2
Kocaeli

Adres 2:
İstanbul Psikoterapi Merkezi
Suadiye Mahalllesi, Bağdat Caddesi, Hamiyet Yüceses Sk. Köşk Apt. No:24, 34740 Kadıköy/İstanbul
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(546) 587 36 37
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Fatih Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (İngilizce)
Mezuniyet Yılı
2015
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Enes KUŞ'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Enes KUŞ'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Enes KUŞ Mesleki Videolar Videoları
-05:06
Top