2007'den Bugüne 81,065 Tavsiye, 25,791 Uzman ve 18,051 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Şahika AKKUŞ SERT

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

24

[Uzm.Psk.Şahika AKKUŞ SERT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Şahika AKKUŞ SERT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

22
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Şahika AKKUŞ SERT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Şahika AKKUŞ SERT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Özlem SANAN ŞENBAYUzm.Psk.Özlem SANAN ŞENBAY
Sevgili çalışma arkadaşım uzman psikolog Özlem Sanan Şenbay ile bir süredir aynı merkezde birlikte çalışıyoruz. Kısa sürede kendisinden mesleki anlamd...
Erdal USLUERUzm.Psk.Dnş.Erdal USLUER
Erdal Bey ile profesyonel iş hayatı içinde uzun yıllardır birlikte çalışmaktayız. Kendisi psikolojinin farklı alanlarında oldukça bilgili ve tecrübeli...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"Yolunuzu kaybetmemenin tek yolu ruha dokunmaktır; kendinizin, insanların ve tabiatın ruhuna..."

Şahika AKKUŞ SERT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Evlilik hayatı ile ilgili sorunlar
Aile hayatı ile ilgili sorunlar
İlişki sorunları
İletişim sorunları
Kariyer ve iş yaşamı odaklı sorunlar
Depresyon
Panik Bozukluk
Sosyal Fobi
Obsesif Kompulsif Bozukluk
EMDR
Psikodrama

Şahika AKKUŞ SERT Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Şahika AKKUŞ SERT'in Özgeçmişi
1985 yılında Denizli’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Denizli’de tamamladım. İnsanı anlama isteğim ve çabam yolumu Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü ile kesiştirdi ve lisans eğitimimi burada tamamladım. Psikoloji biliminin iş yaşamındaki uygulayıcısı olmak amacıyla yüksek lisans eğitimimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde tamamladım. Yüksek lisans eğitimim boyunca iki yıl süre ile bir özel eğitim merkezinde psikolog olarak çalıştım.

Yüksek lisans eğitimimi tamamladıktan sonra çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren özel kurum ve kuruluşlarda uzman psikolog olarak çalıştım. İş hayatı ve aile hayatı odaklı sorunlarda çalışanlara yönelik bireysel danışmanlık hizmetinin yanısıra çalışanlar için mutlu ve verimli iş ortamının sağlanması kapsamında birçok projenin hayata geçirilmesinde rol aldım.

Üniversite yıllarından itibaren özel olarak ilgi duyduğum aile ve evlilik terapisi ile profesyonel anlamda ilgilenmek ve aile/evlilik odaklı problem yaşayan çiftlere/ailelere, başa çıkmaya çalıştıkları problemlerin çözüm yollarını bulmalarına yardımcı olmak amacıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu tarafından verilen “Aile ve Evlilik Terapisi” eğitiminin 1. Düzey (50 saat), 2. Düzey (50 saat) ve 3. Düzey (40 saat) – Süpervizyon eğitimlerini tamamladım. Bireysel ve Evlilik Terapileri Eğitim Derneği’nden “Duygu Odaklı Çift Terapisi” eğitimini ve Prof. Dr. Nevin Dölek’ten “Bireysel Danışmanlık ve Aile Danışmanlığında Çözüm Odaklı Yaklaşım” eğitimini aldım. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından verilen 50 saatlik "Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi"ni, 30 saatlik "Bilişsel Davranışçı Terapide Beceri Kazandırma ve Süpervizyon Uygulaması Eğitimi"ni ve 50 saatlik Süpervizyon eğitimini tamamladım.

Evlilik ve aile hayatı odaklı sorunlar, ilişki sorunları, iletişim sorunları gibi konularda çiftlerle ve ailelerle; Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR yaklaşımı ile bireysel görüşmelerimi sürdürüyorum.

İnsanı anlamanın yolunun önce kendimi anlamaktan geçtiğini bilerek kendi psikoterapi sürecime devam ediyorum. 2013 yılında başladığım psikodrama eğitimime psikodrama koterapisti olarak devam ediyor ve psikodramatist olma yolunda ilerliyorum.

Şahika AKKUŞ SERT Tavsiye Yazıları Şahika AKKUŞ SERT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 erkin sSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 92.45.27.DD

10-11-2016
 TavsiyeNo: 91857
Evlilik: Hazırlıklar, heyecan, kutlama, eş, eşik, mutluluk, seyahatler, yeni bir düzen, kızgınlıklar, özgürlük, değişen sorumluluklar, yeni kararlar, tartışmalar, gündelik işler, huzur, kısıtlılık, dargınlıklar, özel anlar… Evliliğin beraberinde aklıma gelen kavramlar, duygular, süreçler bunlar. Eşimle birlikte mutlu bir evliliğimiz süregelse de ilk günden itibaren çözmekte zorlandığımız, bocaladığımız, çatıştığımız birçok an, mesele oldu. Zaten yoğun bir çalışma hayatının bizleri esir aldığı göz önünde bulundurulursa, küçük ya da büyük her kızgınlık, küskünlük insana sevimsiz bir şekilde dokunuyor; toplumsal yaşamın gerginliği yetmiyormuş gibi ufak mevzular yorgan yaktırma aşamasına gelebiliyor, sürekli omzunu dürtüyor insanın. Hal böyleyken, güler yüzü, sakin tavırları, derinlemesine gözlemleri, basit ve etkili tavsiyeleri, alanında oldukça yetkin – bunu değerlendirmek haddime olmasa da bu hadsizliğe cesaretle atılabilirim -, teorik bilgisi ve tecrübesiyle bize güven veren, bir dosta anlatır gibi açılabildiğimiz, kendimizi açıkça ifade etmekten bir an bile tereddüt etmediğimiz biri tavsiye ediliyor bize, mutlu olmanın, daha mutlu olmanın, olabildiğince gülümsemenin yollarını bulabilmemiz konusunda tavsiye almamız için ve burada bu yazıyı okuyan, evini bir mutluluk adacığına dönüştürmek için onun her bir köşesine dokunmak isteyen herkese ısrarla tavsiye ettiğim. Dokunmak isteyen herkese… Şahika Hanımın elinde sihirli değnek yok, tam da bu sayede bir süre sonra kabağa dönüşmedik. Bize bir ayna tuttu ve söz eyleme dönüştü. Sevme sanatını icra ettik. Ne kadar teşekkür etsek az. Sevgiyle…
     18 Beğeni    

 G.B.S (Danışan)
 IP: 46.154.45.WL

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91631
Şahika Hanımla yaklaşık 2 ay önce bir arkadaş tavsiyesi üzerine bir araya geldik. Eşimle genel olarak bakıldığında iyi giden bir ilişkimiz vardı ancak sorunlarını oturup sakince konuşamayan, doğru iletişim kurmayı başaramayan, sorunları halının altına süpürüp içine atıp yoluna devam eden kişilerdik. 5 yıl sonunda bunlar birikip bir yerden patlak vermeye bizi olumsuz etkilemeye başlamıştı. Bu sorunu da birlikte aşamadığımızdan bir uzmana danışmak istedik. İyi ki de Şahika Hanımla kesişti yolumuz. İlişki pusulamızı oluşturmamızı sağlayarak doğru yolu bize buldurttu. Bu süreçte tarafsız olması benim için çok önemliydi ve bunu gönülden hissetmiş olmam sürece karşı güvenimi daha da artırdı. Süreç boyunca dışarıdan doğru olan bu diye dayatılmaması, ilişkimizin doğasında olan, farkında olmadığımız ya da unuttuğumuz şeylerin ortaya çıkmasını sağladı.Böylece farkındalığımız artarak,terapiden sonra da sürdürülebilir bir iyileşme ve gelişme sağlamış olduk. Ayrıca güleryüzü, samimiyeti,güven veren yapısıyla sürecin çok daha keyifli geçmesini sağladı...Bireysel gelişimime ve ilişkime kattığı tüm bu güzellikler için kendisine teşekkür ediyor, ilişkisi çıkmaza giren herkese şiddetle tavsiye ediyorum... Sevgiler...
     15 Beğeni    

 Burcu TUncer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.110.94.YZ

13-11-2016
 TavsiyeNo: 91950
Şahika Akkuş Sert ile insan kaynakları departmanında uzman psikolog olarak çalıştığı dönemde birlikte çalışma fırsatım oldu. Şahika Hanım’ın en öne çıkan özelliği, üzerinde çalıştığı konu ne olursa olsun, konuya büyük bir sorumluluk duygusuyla yaklaşması, en iyi sonucu almak için bilimsel ve titiz çalışma yürütmesidir. Bununla birlikte, çok iyi bir dinleyici, gözlemci ve analizcidir. Güven veren iletişim tarzı sayesinde kısa zamanda tüm çalışanlarımızın sorunlarını rahatça aktarabileceği bir psikolog olmuş ve çalışanlarımıza kariyer ve özel hayatlarıyla ilgili konularda yön vermiştir. Bireysel olarak, halen herhangi bir konuda karar veremediğimde, doğru yolu bulamadığımda ilk danıştığım kişi kendisi olmuştur. Duymak istediklerimi söylemek yerine, açık sözlülüğü ve olaylara objektif yaklaşması sayesinde ve kullandığı bilimsel yöntemlerle doğruyu benim bulmama yardımcı olur. Böylece; anlık bir soruna çözüm önermek yerine size karşılaşacağınız tüm sorunlara nasıl yaklaşacağınızla ilgili yöntem öğretmiş ve bakış açınızı şekillendirmiş olur. Güçlü ve gelişime açık yönlerinizin ne olduğunu, davranışlarınızın altında yatan sebepleri bir uzmandan duymak isterseniz, ve değiştirmek istediğiniz şeyler varsa, yerinde tespitleri ve değişime motive edici yaklaşımıyla Şahika Hanım en doğru kişilerden biridir.
     10 Beğeni    

 TED (Danışan)
 IP: 176.54.180.F

21-09-2017
 TavsiyeNo: 99227
Şahika Hanım ile bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıştım. İş uerinde yaşadığım sıkıntılar artık aile hayatıma girmişti. Çok bunalmış bir vaziyetteyken Şahika Hanım ile tanışmak gerçekten büyük bir şans oldu. Çok çok iyi bir gözlemci; ancak karşısında kesinlikle gerilmiyorsunuz. Benim için güler yüzü hiç azalmayan danışman hem de bir koçtu süreç boyunca. Hem iş yaşamımı hem de aile hayatımı düzeltmemde olan yardımları için çok teşekkür ederim tekrar.
     4 Beğeni    

 Adile (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.40.227.CC

24-07-2017
 TavsiyeNo: 98060
Hayatımızda bir keşkeler vardır bir de iyi kiler. Aile ilişkilerimizde, insanlarla olan iletişimimizde,meslek hayatımızda, kimi zaman da yaşam kavgamızda bu iki kelime büyük yer tutar. Bazen anlamak için çok emek veririz bazen de anlaşılmak için. İşte o zor anlarda samimiyetiyle, güler yüzüyle, aklı, bilgisi ve en önemlisi güvenilirliğiyle ışık olabilecek birini ararız yanımızda. Şahika'nın iyi kiliği burda başlar benim için. Küçücük dokunuşlarla ulaşır size. Sıkışan ruhunuza gözü dokunur,sesi dokunur,aklı dokunur; ve iyi ki dersiniz ,iyi ki varsın... İyi bir insan,iyi bir dost,iyi bir eş, iyi bir anne olmasının yanında mesleğinde de daima iyi olmak için kendini sürekli geliştiren Şahika Akkuş Sert 'i kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 E. D. (Danışan)
 IP: 88.240.194.ZCY

21-04-2017
 TavsiyeNo: 96180
Eşimle evliliğimizde zor dönemlerden geçtik. Boşanmanın bir çözüm olmayacağını biliyorduk, boşanmak da istemiyorduk ama sorunlarımızla ilgili çözüme dair yol da katedemiyorduk. Böyle bir dönemde Şahika hanımla tanıştık. Sayesinde ilişkimiz nefes aldı diyebilirim. Sorunlarımızın çözümü için bizi yeni yollar bulmamız konusunda yüreklendirdi. Eşimle gözümüzden kaçırdığımız, önemsemediğimiz çok küçük ama bir o kadar da önemli olan detayları bize fark ettirdi. Yaklaşımı, samimiyeti, pozitifliği konusunda diyecek bir şey zaten yok; Şahika hanımla tanıştığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şu an evliliğimizin geldiği noktadan eşim de ben de çok memnunuz. Bir yerlere sakladığımız, üstünü gündelik sorunlarla örttüğümüz sevgimizi, yakınlığımızı ortaya çıkardığı için kendisine buradan tekrar teşekkür ediyoruz.
     3 Beğeni    

 D.S. (Danışan)
 IP: 85.98.169.ZL

27-03-2017
 TavsiyeNo: 95542
8 yaşındaki kızım bir süredir altına kaçırıyordu. Fizyolojik bir neden bulunamayınca psikoloğa götürmeye karar verdik. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Şahika Hanım'a gittik. Kızımızla çok güzel ilgilendi, kızım çok seviyor onu. Hem kızımızla görüştü, hem de eşim ve benimle çift olarak görüştü. Süreç çok güzel ilerledi. Bu süreçte bize birçok konuda farklı bakış açısı ve çözüm yolu kazandırdı. Doğru sandığımız yanlışlarımızı fark ettik. Şu an her şey yolunda, kızımızın problemi ortadan kalktı.  Kızımın Şahika ablası Şahika Hanım'ı destek arayan herkese içtenlikle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Nilay (Danışan)
 IP: 178.241.97.ZL

24-03-2017
 TavsiyeNo: 95491
Şahika ile uzun yıllardır tanışıyoruz. Kendisi benim en iyi kariyer danışmanım. İşimle ilgili şu ana kadar aldığım kararlarda Şahika'nın fikirlerini ve yönlendirmelerini hep dikkate almışımdır. Onda farklı bir göz ve bakış açısı var. Benim asıl ihtiyacımı ve isteğimi öyle bir ustalıkla ortaya çıkarıyor ki, her seferinde kendimle ilgili yeni bir şey keşfediyorum. Bu anlamda destek arayan herkese Şahika Akkuş Sert'i gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 Sedat DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.251.45.YF

21-03-2017
 TavsiyeNo: 95422
İşine hakim, bilgili, kendinizi çekinmeden açabileceğiniz bir uzman arıyorsanız Şahika AKKUŞ SERT ile tanışmanızı tavsiye ederim. Hem profesyonel, hem samimi hem de işine hakim bir psikolog. Görüşme seansları akıcı, etkiliydi. Çalışma konusuna uygun uygulamaları özellikle beni etkiledi. Daha önce danıştığım uzmanlar genellikle beni dinleyip tavsiye sayılamayacak yönlendirmelerde bulunmuştu ancak Şahika hanım ödev niteliğiyle uygulamalar ile beni fazlasıyla yönlendirdi ve süreçte çok daha fazla ve hızlı mesafeler kat etmemi sağladı. Kararsızlık dönemlerimi etkili uygulamaları ve tavsiyeleriyle sağlıklı bir şekilde atlatmamı sağladı. Kendisine buradan tekrar çok teşekkür ederim.
     4 Beğeni    

 E.C.D (Danışan)
 IP: 92.45.27.DF

14-03-2017
 TavsiyeNo: 95259
Eşimle yaklaşık 7 senedir evliyiz ve iki çocuğumuz var. Neredeyse sorunsuz giden evliliğimizde çocukların doğumuyla birlikte ciddi sıkıntılar başladı. Eskiden sorun olmayan şeylerin hepsi birer kavga sebebi haline geldi. Bu durumun geçici olduğunu düşünerek profesyonel bir yardım almayı erteledik ancak gördük ki sorunlar geçmek yerine katlanarak büyüdü. Artık çaresiz hissetmeye başladığımız bir dönemde arkadaş tavsiyesi üzerine Şahika Hanım'a gittik. İlişkimizi yola koymamızda desteği öyle büyük ki bizi resmen düzlüğe çıkardı diyebilirim. Şu an sorunlarını yapıcı bir şekilde konuşabilen ve çözüm bulabilen bir çiftiz. Eşimle birbirimize karşı daha anlayışlıyız. İlişkimize ve ailemize kattığı güzellikler için Şahika Hanım'a ne kadar teşekkür etsek az.
     6 Beğeni    

 Deniz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.233.155.F

17-02-2017
 TavsiyeNo: 94665
Şahika ile tanışıklığımız psikodrama eğitimlerine dayanmaktadır. Mesleğini çok severek yapar. Alanında, özellikle aile, ilişkiler ve evlilik konusunda, donanımlı, bilimsellikten taviz vermeden günceli takip eden ve kendini sürekli geliştiren birisidir. Kendisi son derece çalışkan, açık sözlü, samimi ve güven veren birisidir. Ayrıca iyi bir dinleyicidir. Hem mesleki yetkinliği hem kişilik özellikleri ile Şahika' nın , profesyonel desteğe ihtiyaç duyanların yaşamına dokunabileceğini düşünüyorum.
     5 Beğeni    

 N.T (Danışan)
 IP: 5.46.118.YDZ

10-01-2017
 TavsiyeNo: 93646
Sevmediğim mesleğim, her sabah oflaya puflaya gittiğim bir işim, iş stresi ve yoğun mesailer arasında sıkışıp kaldığım bir dönemde çıkış yolu ararken çıktı Şahika hanım karşıma. Yazdığı bir makaleden etkilenerek kendisiyle görüşmeye karar verdim. Şu anki durumuma baktığımda verdiğim kararın çok doğru bir karar olduğunu görüyorum. Şahika hanım benim karar değiştirmemde engel olan durumları, seçim yaparken yaşadığım zorlukların nedenini, gerçek ihtiyacımın ne olduğu gibi birçok konuyu fark etmemi sağladı. İlgi alanlarımın ve gizli kalan güçlü yönlerimin şimdi daha da farkındayım. Şuan işimi değiştirebilmiş olmamın verdiği mutluluğu ve memnuniyeti Şahika hanıma borçluyum, iyiki varsınız.
     7 Beğeni    

 Cihangir Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 31.155.169.ZZF

28-12-2016
 TavsiyeNo: 93344
Eşimle 5 yıldır evliyiz ve 3,5 yaşında bir kızımız var. Bu süreçte birçok problemle karşılaştık ve problemlerimiz çoğu ailede yaşanabilecek türden şeylerdi. Bazen öyle şeyler üst üste gelebiliyor ki, en küçük sorunlar bile koca bir engel gibi çıkıyor insanın karşısına. İşte tam da bu küçük sorunlarla bile baş edebilecek gücümüzün kalmadığı sırada evlilik terapisti ile tanıştık. Şahika Hanım'ın güven veren, sıcak, anlayışlı tavrıyla çok keyifli ve olumlu bir süreç yaşadık. İlk kez böyle bir hizmet aldığımdan kıyaslama yapamayacağım ancak biz Şahika Hanım'ın bilgisinden ve ilgisinden çok memnun kaldık. Herkese de tavsiye ediyoruz.
     8 Beğeni    

 Meltem (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.167.2.ZBY

25-12-2016
 TavsiyeNo: 93163
Şahika ile psikodrama eğitimleri sırasında tanıştık. Güler yüzü, sıcakkanlı oluşu ve enerjik yapısı sayesinde bulunduğu ortama her zaman pozitiflik katmaktadır. Her konuda, her zaman mesleki açıdan kendini gelistirmeye önem veren ve işini çok seven biridir. Sevgili meslektaşım Sahika'nın sıcaklığı, içtenliği ve karşısındaki kişilere verdiği güven duygusu ile danışanlarıyla sağlıklı iletişim kurabilecegini düşünüyorum. Bunu onunla tanistiginiz ilk andan itibaren sizinde hissedebileceğinizi düşünüyorum. Şahika'ya ilerleyen meslek hayatında başarılar diliyorum.
     7 Beğeni    

Özlem SANAN ŞENBAY Fotoğraf  Uzm.Psk.Özlem SANAN ŞENBAY
Ankara - Psikolojik Danışman - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-12-2016
 TavsiyeNo: 92827
Sevgili meslektaşımla bir süredir birlikte çalışma şansına sahip olduk. Psikolojiye olan ilgisi ve psikoloji bilgisi seanslarımız arasındaki sohbetlerimize ayrı bir keyif kattı. Karşılıklı etkileşimlerimiz sayesinde her güne yeni bir heyecan, yeni bir farkındalık ve yeni bir bakış açısı kazanarak başlıyoruz. Kendisinin özellikle aile terapisi konusundaki yetkinliğine olan inancımla, meslektaşımı bu alanda destek arayan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. İyi ki yollarımız kesişmiş. Teşekkürler Şahika...
     9 Beğeni    

 H.A. (Danışan)
 IP: 176.42.49.YCL

13-12-2016
 TavsiyeNo: 92789
Evlenmeden önce birbirimizi uzun yıllardır tanıyorduk. Birbirimizi o kadar çok seviyorduk ki; zaten bildiğim bir insanla, hem de çok sevdiğim bir insanla yapacağım evlilikte sorun yaşayacağımı düşünmemiştim bile. Evliliğin farklı beceriler gerektirdiğini, sorunların karı koca tarafından çözülemeyebileceğini, sevginin yeterli olmadığını evliliğimizin başlarında anlamış oldum. Durum böyle olunca da destek almak için uzman arayışına girdik. İnternette yaptığım araştırmaların sonunda Şahika Hanım'la görüşmelere başladık. Yaşadığımız sorunların çözümsüz olmadığını biliyorduk ancak sorunların kaynağı ve nasıl çözülebileceği konusunda bir bilgimiz yoktu. Şahika Hanım bu konularda bize destek oldu. Yaklaşımı, tarzı, pozitifliği o kadar güzel ki, görüşmeler boyunca hep iyi ki buradayız dedirtti bize. Kendisini bizim gibi destek arayan herkese kesinlikle tavsiye ediyoruz.
     9 Beğeni    

 Özge BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.57.185.FY

12-12-2016
 TavsiyeNo: 92753
Evliliğimizde boşanma lafının gündeme oturduğu bir dönemde son bir şans vermek istedik birbirimize ve ilişkimize. Tavsiye üzerine Şahika Hanımla terapiye başladık ve 9 seans devam ettik. Profesyonel yaklaşımından, ilgisinden ve terapi tekniğinden çok memnun kaldık. Sorun çözme becerisi kazanmamızda, ilişkimizin yeniden yapılandırılmasında ve iletişim sorunlarımızın çözülmesinde büyük emeği var üzerimizde. Eşim de, ben de ilişkimizin şu an geldiği noktadan dolayı çok mutluyuz. İyi ki tanımışız Şahika Hanım'ı. Kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.
     10 Beğeni    

 Ş. A. (Danışan)
 IP: 176.42.53.FC

06-12-2016
 TavsiyeNo: 92607
Şahika Hanım benim için hayatıma etkili dokunuşlar yapan, güven duyma konusunda bir an bile tereddüt yaşamadığım, rahatça ve samimi bir şekilde kendimi açabildiğim bir uzman. Sorduğu sorular ve verdiği bilgiler Şahika Hanımın farklı bir yaklaşımı ve bakış açısı olduğunu düşündürttü bize. Kullandığı terapi tekniği eşime de bana da çok uygundu. Kısacası biz kendisinden çok memnun kaldık. Bize sorunlarımızı nasıl çözebilecegimizi öğretmesi en kıymetli kazançlarımızdan. Çatışma ya da problemler halen yaşanıyor ama nasıl başa çıkacağımızı bildiğimiz için artık çaresiz değiliz. İlişkisi çıkmaza giren herkesin Şahika Hanımla yollarının kesişmesi dileğiyle.
     12 Beğeni    

 S.E. (Danışan)
 IP: 212.156.64.CF

06-12-2016
 TavsiyeNo: 92595
Evliligimizdeki sorunlar bizim boyumuzu aşınca aklımda bir sürü soru işareti, merak ve tedirginlikle destek alabileceğimiz bir uzman arayışına girdik. Araştırmalarımız sonucunda Şahika Hanımla tanışma şansını yakaladık. Şans diyorum çünkü konusuna hakim, sizi gerçekten anlayan bir uzmana denk gelmek kolay bir şey değil. Daha ilk seansta ne kadar iyi bir dinleyici ve gözlemci olduğuna dair inancımız oluştu. Bizi yargılamadan dinlemesi, kendimizle ve ilişkimizle ilgili yaptığı tespitler, sıcak ve sakin yaklaşımı karşısında doğru yerde olduğumuzu düşündük hep. Şu an eşimle iyi giden bir ilişkimiz var. Şahika Hanımı bu konuda destek arayan herkese gönül rahatlığıyla eşim de ben de tavsiye ediyoruz.
     10 Beğeni    

 Eda (Danışan)
 IP: 212.252.98.ZZC

28-11-2016
 TavsiyeNo: 92380
Profesyonel, danışanlarına değer veren, sıcak, güleryüzlü, bilgili. Bir psikologda aradığım bu özellikleri fazlasıyla buldum Şahika hanımda. Evliliğimizde yaşadığımız problemleri eşim ve benim dışında kimsenin çözemeyeceğine inanan biri olarak uzun süre direndim bir uzmandan destek almaya. Yollarımız Şahika hanımla kesistikten sonra bu konuda boş yere vakit kaybettiğimi anladım. Eşimle ben terapiden çok memnun kaldık. Sorunlarımızı yine biz eşimle çözdük, bize tavsiyelerde bulunmadı. Daha önemlisi, bize çözüm yollarını bulmamız için ışık tuttu. Önümüzü görmemizi sağladı. Her seansta verdiği ödevler sayesinde birçok şeyi fark etmemizi sağladı. Eğer siz de evliliğinizde problemler yaşıyorsanız ve uzman desteği alma konusunda kararsızsanız Şahika hanımla tanışmanızı tavsiye ederim. Bu site aracılığıyla kendisine ilişkimize kattığı güzellikler için tekrar teşekkür ediyorum.
     11 Beğeni    

 Oğuzhan ÇİÇEK (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.155.181.ZJB

10-11-2016
 TavsiyeNo: 91848
Şahika AKKUŞ SERT ile 4 yıldan biraz daha uzun bir zaman önce tanıştım. Kendisini ilk tanıdığım günden itibaren beni en çok etkileyen, konulara hepimizden farklı noktadan bakmasını sağlayan zekası oldu. Şahika hanımın psikolojiye olan kocaman sevgisi onun bu alanda sürekli gelişmesini sağladı. Tanıdığım diğer psikologların aksine zekasını başarılı bir eğitim yaşamı, insan sevgisi ve sizi rahatlatan iletişim becerisi ile birleştirmeyi çok iyi bildi. Derin bilgisine ve sıcacık samimiyetine güvenerek evlilik yaşamında sorunları olan ve aralarında çözüm bulamayan birkaç arkadaşımı kendisine yönlendirdim. Arkadaşlarımın eşleri ile birlikte yaşadıkları dönüşümü ve mutluluğu yeniden bulmalarını memnuniyetle ve mutlulukla izledim. Bilim ve insanı birleştiren bu yolda, bilimi insanların daha huzurlu ve mutlu bir evlilik ve aile hayatı yaşamasında başarı ile kullandığı için kendisini takdir ediyorum.
     14 Beğeni    

 A.A. (Danışan)
 IP: 5.46.81.Y

15-11-2016
 TavsiyeNo: 92004
Şahika Hanım'ı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıma fırsatı buldum. Eşimle birbirimizi çok severek evlendik fakat evliliğimizin ilk yılından itibaren birçok sorunla karşılaştık. Bakıldığında küçük problemler olsa da, eşimle olan problemlerimizi kendi başımıza aşmak bizim için oldukça zordu. Şahika Hanım ile yaptığımız seanslar bizim için çok faydalı oldu. Evliliğinde sorunlar yaşayan ve evliliğinin kalitesini arttırmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ettiğim bir isim kendisi. Güler yüzlü, güven veren, profosyenellik içinde, samimiyet hissettiren bir uzman arıyorsanız Şahika Hanım ile mutlaka tanışmalısınız.
     12 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Şahika AKKUŞ SERT'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Ankara Psikodrama Derneği
Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bahriye Üçok Bulvarı No:1/2 Daire:10 Karşıyaka
İzmir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(553) 975 96 35
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1985
(34 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2007
(12 yıl önce)
Yüksek Lisans
ODTÜ Psikoloji (2010 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Şahika AKKUŞ SERT'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Şahika AKKUŞ SERT'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Şahika AKKUŞ SERT Mesleki Videolar Videoları
-

evlilik sorunları, ilişki sorunları, iletişim sorunları, aile danışmanlığı, kariyer gelişimi, kariyer danışmanlığı, izmir psikolog, izmir evlilik terapisi, izmir evlilik terapisti, evlilik danışmanı ankara, aile danışmanı, evlilik problemleri, iletişim problemleri, aile içi iletişim sorunu, çatışma çözümü, aile terapisi izmir, izmir aile psikoloğu, aile içi problemler, evlilikte çatışma, aldatma, cinsel problemler, cinsellik, tek ebeveynli aile, kök aile sorunları, yeni evli çiftler, evlilik öncesi danışma, psikolog tavsiye, ikinci evlilikler, boşanma, küslük, karı koca problemi, eş terapisi, yeniden evlenme, ortak bütçe, cinsel isteksizlik, iletişim, ergen ve aile, farklılıkları çözmek, engelli çocuk ve aile, ideal eş, meslek seçimi, tercih dönemi, hayalimdeki iş, sevdiğim meslek, iş hayatı sorunları, doğru iş, doğru tercih, mesleki mutsuzluk, mesleki tatmin, yanlış meslek


13:37
Top